PRIJSPRIMEUR Boete van 300,- voor het rijden zonder een rijbewijs mm Heropening van autobedrijf 'Sint-Laurens' J. DE BOEVER J.J.NOTEBAART BLAAKMAN DE PREE Dr. J. Ossewaarde over 'Management in toekomst' Open Deurwerk in Oost-Souburg bestaat 25 jaar 4 PROVINCIALE ZEcUvVoE COURANT DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1976 KANTONGERECHT MIDDELBURG 'BOETES LOPEN BIJ VOLGENDE OVERTREDINGEN STEEDS OP" MIDDELBURG - Drie personen moes ten zich woensdagmorgen verant woorden voor de Middelburgse kan tonrechter omdat ze een motorrijtuig hadden bestuurd zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Tegen de Vlissinger K. A. van L. eiste de officier van justie mr. Th. Lebret een boete van ƒ300,- omdat hij kort tevoren al een schikking had betaald van 150,- voor eenzelfde overtreding. „De boetes lo pen bij volgende overtredingen steeds op", waarschuwde hij. Kantonrechter mr. H. Bruin maakteer bijdeuitspraak 250,- van. Van L. was bekeurd in Middelburg toen hij daar 'leste' op een motor die niet was voorzien van een blauwe L-plaat Hij be zat wel een oefenvergunning voor Vlis- singen. Hij heeft intussen een rijbewijs behaald, vertelde hij nu. De Middelburger J. van W. die in zijn woonplaats een motor bestuurde zon der daartoe bevoegd te zijn liep tegen de lamp toen hij bij een aanrijding betrok ken raakte. Hij bezat wel een verlopen oefenvergunning. Bij het kort daarop door hem afgelegde rijexamen is hij ge zakt Conform de eis kreeg Van W. een boete opgelegd van 150.-. De student L. F. L uit Brugge (B) die in Vlissingen de auto van zijn vader be stuurde kreeg de aandacht van de poli tie omdat hij zo schokkend wegreed dat de motor afsloeg. L. zei dat hij in het bezit is van een leervergunning voor ge heel België. De auto waann hij reed vol deed echter niet aan de voorschriften die hier gelden voor lesauto's en zijn va der was niet tot lesgeven bevoegd. Hij werd overeenkomstig de eis beboet met 150.-. De autobestuurder J. L. de B. uit Vlis singen die in Souburg door een rood verkeerslicht is gereden moet daarvoor, gelijk aan de eis, een boete betalen van 75.-. N. J. de V. uit Zierikzee had met zijn auto op een kruispunt in Kamperland geen voorrang gegeven aan een van rechts naderende auto zodat een botsing volg de. Hij zei eerst gestopt te zijn en toen hij geen ander verkeer zag. te zijn opgere den De kantonrechter volgde bij de uit spraak ook in dit geval de eis en be paalde de boete op 75.-. „Ik sta nu droog", vertelde de Vlissinger B. B. die terecht stond omdat hij voor de tweede maal binnen een jaar dronken op straat was aangetroffen in zijn woon plaats. Hij weet zijn toestand ook wel aan het gebruik van medicijnen. Eis en boete waren voor hem 100.-. Verkeerd De bromfietser J. J. de V. uit Souburg kwam zich verantwoorden voor ge- benoeming WESTKAPELLE - Zondag zal de J. Be- zemer zijn intrede doen als predikant der hervormde te Westkapelle na's mor gens te zijn bevestigd door dr G. HOt- te. De bevestigingsdoienst vangt aan om 9 30 en de extradienst om 14.30 uur. vaarlijk rijden in zijn woonplaats waar hij zich met zijn vervoermiddel heeft klem gereden tussen een geparkeerde en een hem tegemoet komende auto die werd bestuurd door E. N. De tegenlig ger bereed de 5,80 m brede straat met eenrichtingsverkeer in verkeerde rich ting. Diens auto werd daarbij bescha digd en De V. werd tegen de straat ge slingerd. Volgens De V. had hij wel tus sen de auto's kunnen doorrijden maar heeft hij de tegenligger niet opgemerkt. De officier, die een boete eiste van 35,-. achtte het niet uitgesloten dat de brom fietser te hard heeft gereden De kanton rechter wees er op dat ook de tegenlig ger verkeerd reed en om De V op gelijke wijze te behandelen als N stelde hij de boete op 25,- welk bedrag N. heeft be taald voor het verkeerd rijden De autobestuurder K R uit Vlissingen zou in zijn woonplaats een politieauto gevaarlijk hebben ingehaald zodat een tegenligger die door een bocht kwam en met een behoorlijke snelheid reed, moest afremmen om een botsing te voorkomen De hoofdagent F. w. R. die als getuige werd gehoord zei dit, samen met een collega, duidelijk te hebben ge zien. R. die een tekening overlegde van de situatie beweerde met een snelheid van 50 km te hebben gereden terwijl de politiewagen 30 km reed zodat hij die gemakkelijk kon voorbijrijden. Volgens hem is er mets bijzonders gebeurd De officier was die mening niet toegedaan en stelde dat hij heeft ingehaald op een plaats waar dat beter achterwege had kunnen blijven. Zijn eis was 50,- boete. De kantonrechter sloot zich bij die zienswijze aan en bepaalde de boete op 51,- om hoger beroep mogelijk te ma ken. Hierdoor delen wij mede, dat wij met ingang van 1 oktober 1976 ons garage bedrijf aan de Noordweg 467 te Sint- Laurens zullen overdragen aan de heer C. Poppe. Wij danken u voor het vertrouwen dat wij in de achter ons liggende jaren van u mochten ontvange.. Wij zijn ervan overtuigd dat de heer Poppe. mede door zijn - vakbekwaam heid, in staat zal zijn u een optimale ser vice te bieden en uw rijdend materiaal in uitstekende staat te onderhouden. Het doet ons genoegen, mede met het oog op het voorafgaande de heer Poppe van harte bij u aan te bevelen. A. J. KOLE Sint-Laurens, september 1976 In aansluiting op het bovenstaande, doet het mij genoegen u mede te delen, dat ik per 1 oktober 1976 het garage bedrijf van de heer Kole zal gaan voort zetten. Door inzet, vakbekwaamheid en de volle medewerking van het u bekende personeel, zal het ons uitgangspunt blijven uw belangen op volwaardige wijze te behartigen. C. Poppe. Noordweg 467, Sint-Laurens, tel. 01180-12042 12 BESTEMMINGSPLAN RONDWEG GROOT ABEELE De burgemeester van Vlissingen maakt ingevolge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat ingaande 1 oktober 1976 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling ruim telijke ordening, voor een ieder ter inzage ligt bij raadsbesluit van 24 september 1976. nr. II-3 vast gestelde bestemmingsplan Rondweg Groot Ab- eele met toebehoren Zij, die zich tijdig met bezwaren met betrekking tot dit plan tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende genoemde termijn bij gedepu teerde staten van Zeeland te Middelburg daar tegen schriftelijk bezwaren indienen. Vlissingen. 29 september 1976 Noordweg 467, Sint-Laurens, tel. 01180-12042, b.g.g. 27339. Wij hopen u vanaf 1 oktober 1976 van dienst te zijn met al uw onderhoud, reparatie en schade aan uw auto. Voor uw nieuwe en gebruikte auto en LPG- inbouwinstallatie. uw motorbrandstoffen naar Autobedrijf Sint-Laurens'. Op 1 en 2 oktober een nuttig geschenk gratis bij 20 liter benzine, ook voor de kinderen Subliem pak in gave belijning. Zuiver scheerwol of polyester/ wol. Modieuze zijsplitten. kwaliteitspak in zwart, bruin of blauw voor een onge kende prijs. Normaal 195.- t/m a.s. zaterdag TAXIBEDRIJF Vlissingen tel. 01184-14090 voor alle voorkomende ritten en het verzorgen van trouwpartijen met witte of zwarte coupé (met standplaats station Vlissingen) TAXIBEDRIJF Vlissingen tel. 01184-13434 voor alle voorkomende ritten. Ook het adres voor trouwauto's (met standplaats station Vlissingen) TAXIBEDRIJF Vlissingen tel. 01184-12223 het adres voor alle voor komende ritten en ook voor trouwauto's houden wij ons aanbevolen TAXIBEDRIJF Oost- en West- Souburg tel. 01183-61248 uw adres voor alle voor komende tax'ritten en speciaal het i dres voor trouwauto's Bovengenoemde taxi bedrijven zijn zelfstandig en bieden hun klanten de hoogst mogelijke service Dierenasyl te Vlissingen houdt open dag VLISSINGEN' - Zaterdagmiddag houdt het dierenasyl te Vlissingen een open middag. Deze open middag in het asyl aan de Lange I.eenweg is ter gelegen heid van dierendag, dat officieel maandag 4 oktober valt. Het Vlissingse dierenasyl is zaterdag middag geopend van twee uur tot half vijf "s middags. Vooral de liefhebbers van katten worden geadviseerd om eens een kijkje te nemen, want men heeft momenteel een groot aantal katten in het asyl, die men graag een nieuw tehuis zou gunnen. Jeu de boule-club Middelburg heeft een overdekte accommodatie MIDDELBURG - De Jeu de bouleclub' (pètange) te Middelburg heeft voor de wintermaanden een overdekte ac commodatie gevonden waar de weke lijkse trainingen en wedstrijden kun nen worden gehouden. Voor dit doel kunnen de Middelburgse pétangue- spelers beschikken over de binnenma- nege van Manege 'De Eendracht' aan de Rijkebuurtweg te Serooskerke. Iedere maandag vanaf's middags 5 uur kan er door de leden van de cl ub worden gespeeld tot ongeveer half negen 's avonds. De clubleden hebben onderling reeds een vervoersregeling opgesteld. Het is zelfs mogelijk dat belangstellen den mee rijden, aldus voorzitter Ben Witte, waar geïnteresseerden zich ook kunnen aanmelden. Het bestuur is voornemens om tijdens de wintermaanden een competitie, zo wel voor individuelen als voor equipes, te houden. De Middelburgse petangueclub heeft een uitnodiging van de Belgische feder atie ontvangen om met een afvaardi ging deel te nmen aan een toernooi op zaterdag 9 oktober in kasteel Coninx- donck in Gentbrugge. Of deze uitnodi ging aanvaard kan worden hangt af van de belangstelling. Al eerder brachten de Middelburgse pétangespelers een be zoek aan hun Belgische sportvrienden: toen was de Middelburgse vertegen woordiging echter slechts toeschouwer, nu wordt hun deelneming gevraagd. Ruim 150 vrouwen ringdag Walcheren KOUDEKERKE - De hervorn.de vrou wengroepen op Walcheren hebben woensdag hun jaarlijkse ringdag in het hotel Walcheren in Koudekerke. Ruim honderdvijflig vrouwen van de ring waren op dit evenement afgekomen. Jong m de Koudekerkse kerk voorging in een dienst met als thema ..Het wel en wee van het slachtoffer-zijn".. Voorafgaand aan deze dienst werd er in de kerk een koorzang gehouden niet als gastrsoliste mevrouw Wolferts uit Oos terbeek. De na de dienst gehouden col led te ten behoeven van radio Walcheren leverde 272.45 gulden op. Na de lunch in het hotel Walcheren gaf het kinderballet van mevrouw Chris- tiaanse uit Koudekerke een voorstel ling. Een korte theepauze verbond het voorgaande programmapunt met een film 'De mooiste dag van mijn leven", die 'helaas' door velen met werd ge waardeerd door het slechte geluid en te kleine beeld. EEn ingreep van een deskundige moest ervoor zorgendat de film alsnog door de gebleven toeschouwers kon worden uit gezien. Ds. D. Ringnalda (77) overleden MIDDELBURG - In Haarlem is op 77- jarige leeftijd overleden ds. D. Ring nalda, emeritus predikant van de gere formeerde kerk. Ds. Ringnalda stond van 1928 tot 1953 in Middelburg en was na zijn emeritaat ook nog enige tijd in Zeeland werkzaam als industriepredi kant. Ds Ringnalda werd 5 februari 1899 ge boren in Schiedam, waar zijn vader pre dikant was. Hij studeerde theologie aan de Vrije Universiteit van Amsterdam en werd op 25 november 1923 predikant te Leimuiden. waar hij tot 1928 bleef. Na zijn periode in Middelburg stond ds. Ringnalda tot 1940 in Weesp. vervolgens tot 1944 in Drachten en daarna tot 1950 in Amsterdam. Na een periode in Ma kasser iIndonesië) werd hij predikant te Overveen. waar hij per 1 januari 1964 met emeritaat ging. Voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog was ds. Ring nalda legerpredikant en over zyn erva ringen schreef hij een boekje 'Als een goed soldaat. Verder was hij en van de ïntiatiefriemers van de Nederlandse Vereniging tot Steun aan Oorlogsge wonden en -invaliden, later bekend als 'Ereschuld en Dankbaarheid'. In Am sterdam hield ds Ringnalda zich in oor logstijd bezig met illegaal werk. JUBILEUMCONCERT 'CON AMORE' VLISSINGEN - De mandolinevercni- ging 'Con Amore' te Vlissingen geeft vrijdag een jubileumconcert ter gele genheid van het 25-jarig bestaan. Het concert wordt gegeven in 'Open Hor te Vlissingen. staat onder leiding van Jo Eckhardt en begint om acht uur. Het Zeeuws Mannenkoor onder leiding van Han Beekman verleent medewer king. Solistische medewerking verlenen Marina Eckhardt. mandoline. Peter Goedegebure en Dino Ruissen. gitaar en Tilly den Boer-de Kok. sopraan. VOOR NIVE ZEELAND „VERNIEUWING ONAFWENDBAAR" MIDDELBURG - Voor de Nederlandse- Vereniging voor Management (NIVE) afdeling Zeeland, sprak woensdag middag in Middelburg dr J. M. Ossse- waarde. directeur van het Gemeente- vervoersbedrijf van Amsterdam, over het onderwerp „De plaats van het ma nagement in de toekomst". De - goed bezochte - bijeenkomst, de eerste van het nieuwe seizoen, werd gehouden in de kantine van de Vitrite Fabriek. Dr Ossewaarde ging met name in op de vraag hoe de leidinggevenden van een onderneming of organisatie moeten reageren op de veranderingen in de maatschappij op het gebied van ver antwoordelijkheid. organisatie en lei ding. Hij ging er daarbij van uit dat maatschappijvernieuwingen onaf wendbaar zijn. of men dat nu leuk vindt of niet. en dat het 'management' hierop tijdig zal moeten inhaken en zelfs initia tieven moet nemen, om te voorkomen dat de ontwikkelingen schoksgewijs en afgedwongen moeten worden doorgezet binnen de onderneming of organisatie. Hij signaleerde in de maatschappij de hang naar 'deconcentratie' van kennis en macht. De manager zal daarop naar zijn mening onder moeten inspelen door de erkenning van 'nieuwe' machtsfacto ren. de factor arbeid en, in bredere zin. de vaak 'ongrijpbare' maatschappijbe wegingen. Als voorbeeld van dit laatste noemde hij de acties tegen de AMRO- bank naar aanleiding van de investe ringspolitiek in Zuid-Afrika. medezeggenschap binnen de onderne ming. Ook de nieuwe wet op de onder nemingsraden ademt naar zijn mening deze sfeer van 'het zich afzetten' tegen het beleid, of in elk geval liet 'kritisch begeleiden'. Voor werkelijke medezeg genschap is de ondernemingsraad, al dus de spreker, ook niet geschikt. Die medezeggenschap moet gestalte krij gen, binnen de organisatie zelf en moet voor leder persoonlijk mogelijk zijn. Als dat het geval is - zo meende hij - zal de ondernemingsraad weinig problemen opleveren. Deze kende hij een 'bewa kende functie' toe. naast de 'werkelijke medezeggenschap' voor elke medewer ker persoonlijk. Commissie RO van Domburg over uitbreiding sportvelden DOMBURG - Donderdag 7 oktober vergadert de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Domburg. Deze openbare vergadering (aanvang 14.00 uur) wordt gehouden in het ge meentehuis. Onder meer wordt de zinswijze van de commissie gevraagd over het nieuwe plan voor de aanleg van een trainingsaccommodatie aan de noordzijde van het sprotveldencom- plex Oosterloo in Domburg. Hiervoor is. in overleg met de voetbal- vereinging Domburg, een schetsplan om niet over te gaan tot aankoop van gronden aan de zuidzijde voor de uit breiding van het sportveldencomplex. De grond aan de noordzijde is reeds gemeente-eigendom. Het terrein heeft echter een agrarische bestemming. Om de trainingsaccommodatie hier te kun nen realiseren zou daarom een wijziging van het bestemmingsplan 'Buitenge bied' nodig zijn. Een eerste herziening van dit plan kan echter nog niet in pro cedure worden gebracht, omdat tegen het plan een bezwaarprocedure bij de Kroon loopt. Wel zou het mogelijk zijn een zogenaamd voorbereidingsbesluit tot herziening van het plan te nemen. Aan de orde komt voorts een herziening van het bestemmingsplan Roosjesweg. Naar aanleiding van het door de raad vastgestelde worungbouwprogramma 1976-1986 willen b. en w. het bestem mingsplan overeenkomstig herzien en de grondprijs opnieuw vaststellen. Ver volgens wil men zo snel mogelijk met de uitgifte van de gronden beginnen. Statusverlies De verantwoordelijkheidsplicht van de directeur of manager geldt, zo stelde hij, nitl langer alleen tegenover de kapitaal verschaffers-aandeelhouders, maar tegenover de gehele maatschap- P'j- Deze opstelling vergtt een geheel nieuwe organisatievorm, waarin het aantal hiërarchische niveau's moet worden teruggebracht en waann de 'top' (directie en hoogste leidinggeven den) minder dirigistisch, maar meer coördinerend tewerk moeten gaan. Dat zal - zo hield hij zijn gehoor voor - gep aard gaan met veel statuutverlies van de 'manager': „Men zal moeten leren de macht te delen en medezeggenschap te aanvaarden zo luidde een van zyn stel lingen. In de nieuwe organisatievorm is - aldus dr Ossewaarde - gee.n ruimte meer voor autoritair leidinggeven. In dit verband gaf hii als zijn mening dat in ondernemingsraden meer wordt ge daan aan belangenbehartiging dan aan Bedrijven starten competitie bowlen VLISSINGEN - Op 29 september be ginnen 8 bedrijven in Zeeland met een competitie bowlen. Er zullen in totaal ongeveer 40 personen aan meedoen. De teams komen één maal in de veertien dagen 12 games spelen op 'scratchba- sis'. Tevens is er een individueel klas sement op handicap-basis. Voor de teams is een wisselbeker ter beschik king gesteld door Bowling Centrum Goes. Voor de individuele deelnemers zijn er ook verscheidene prijzen te win nen. De prijzen worden aan het eind van de competitie uitgereikt De deelnemende bedrijven zijn: Albert Heijn, Goes; Bowling Centrum. Goes: Ganzebar. Goes: Krijger Tours. Goes: Ned. Am. Pijpl. Mij.. Vlissingen; Stelling Bouw Zeeland. Middelburg; The Lon doner. Goes. Goes; Total Raffinaderij. Vlissingen. VLISSINGEN - De Vlissingse wethou der A. Lorierzal maandag 18 oktober in het Rchobothcentrum aan de Reho- bothlaan in Oost-Souburg ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van liet Open Deurwerk in deze gemeente de of ficiële opening verrichten van een ten toonstelling met als thema „Hoe ge bruik je de bijbel in het gezin". De ope ning zal plaatsvinden om drie uur. Verbonden aan deze expositie is een te kenwedstrijd voor leerlingen van de ba sisscholen in Oost-Souburg met het zelfde thema. De beste tekeningen zul len op deze tentoonstelling te bezichti gen zijn. Verder zal er een grote verza meling oude en nieuwe kinderbijbels op de tentoonstelling liggen. Bijbels van voor de tweede wereldoorlog en van de vorige eeuw. maar ook nieuwe kinder bijbels van onder anderen dr. J. H. Klink. Deze bijbel zal als eerste prijs worden uitgereikt aan de winnaar van de tekenwedstrijd Het Open Deur-werk werd 25 jaar gele den gestart door ds. J D de Stoppelaar In de loop der tijd is dit werk, dat in eerste instantie werd uitgevoerd door hervormde gemeenschappen uitge groeid tot een interkerkelijke aangele genheid. Ook de gereformeerde en rooms-katholieken doen heden ten dage mee aan dit werk. Het Open Deur-werk heeft ten doel de discussie tussen de mensen over het geloof te bevorderen en het contact tussen mensen onderling te verstevigen. Niet alleen de tentoonstelling maakt deel uit van de vienng van het 25-jarig bestaan. Voorafgaand aan de opening van de tentoonstelling zal op zondag 17 oktober een kerkdienst worden gehou den die zal worden geleid door de schrijfster van een kinderbijbel, dr. Klink. Deze kerkdienst zal worden ge houden in de gereformeerde kerk in Oost-Souburg. Na deze dienst zal er in het gebouw Irene achter de kerk een na bespreking worden gehouden over het thema van deze week. Wika van Ginkel zal op 24 oktober de afsluitingsdienst van dit jubileum voor gaan. Deze dienst wordt gehouden in de kerk aan het Oranjeplein in Oost- Souburg. De tentoonstelling is geopend op maandag tussen 15 en 17 uur en tussen 19 en 21 uur. Op dinsdag en woensdag kan men er tussen 10 en 12 uur. 14 en 17 uuren 19 en 21 uur terecht Omtwee uur woensdagmiddag zal er in het Guus'uus in de Kanaalstraat een bijbels poppen spel worden opgevoerd door Jack Ver eist uit Middelburg. In navolging op dit thema zal er in no vember een serie gespreksavonden star ten over het overbrengen van het geloof op je kinderen. Aan de hand van een boekje zal over diverse punten worden gediscusieerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4