PRIJSPRIMEUR PRIJSPRIMEUR Slagerij Blankenburg!) Middenstand sterk tegen reserveren parkeerplaatsen Bewoners Bossenburgh betrekken bij vele nieuwe wijk-facetten ZEEUWSE NUTSSPAARBANK KEURSLAGER SCHOUWEHAAR de krant van Zeeland Zeeuwse Verwarmings Unie BV cv-hulpmonteurs NU: Voor kwaliteit en altijd extra voordeel 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1976 IN CENTRUM VAN MIDDELBURG Van onze adverteerders WERKGROEP STEDELIJKE RAAD VLISSINGEN centraal makelaarskantoor in middelburg in gebruik genomen „aanslag op de parkeerruimte MIDDELBURG - Binnen de georgani seerde middenstand in de binnenstad van Middelburg bestaan sterke bezwa ren tegen de plannen van het gemeen tebestuur om parkeerruimte in het cen trum te bestemmen voor gereserveerde parkeerplaatsen. Men ziet dat als een vermindering van de parkeerruimte voor de consument en daarom als on aanvaardbaar. Dit bleek dinsdagavond tijdens de op richtersvergadering van de plaatselijke afdeling van het Koninklijk Nederlands Ondrenemers Verbond (KNOV) die ont stond door fusie van de afdeling van het KV O (Koninklijk Verbond van On- drnemers) en NKOV (Nederlands Ka tholiek Ondememersverbond) Op deze bijeenkomst werd door ver schillende aanwezigen aangedrongen op een krachtig optreden bij het ge meentebestuur. Voorzitter M W. Temme zei dat de zaak binnenkort in het middenstandsoverleg met de ge meente aan de orde komt. „Dat zal daar zeker een heet hangijzer zijn. We weige ren ten principioële te aanvaarden dat zo een aanslag op de parkeerruimte wordt gedaan Vanuit de vergadering werd er op gewe zen dat het inrichten van gereserveerde parkeerplaatsen op het Zusterplein en delen van het Damplein en de Kous- teensedijk verlies van parkeerruimte betekent en in strijd is met de afspraken die de gemeente en de georganiseerde middenstand naar aanleiding van de af sluiting van de Lange Delft hebben ge maakt Eén van de voorwaarden waarop de middenstanders eerder dit jaar met af sluiting van de Lange Delft was een ver- rruimlng en een beter gebruik van de parkeerruimte in de binnenstad. Men twijfelt sterk of hier nu aan werd vol daan Het recente besluit van de ge meenteraad om Plein '40 als parkeerter rein in te richten ziet men als niet meer dan 'een zoethoudertje' Mannentaal Op de oprichtingsvergadering van de nieuwe ondernemersafdeling werd ook in algemene zin gepleit voor een krach tiger optreden. „We zullen mannentaal moeten spreken en met alle mogelijke middelen tegen beslissingen die ons be lang aantasten ingaan", zei de heer B. de Graauw. De heer A. Imanse stelde als nestor van de verdwijnende KVO-afdeling dat de ondernemersbelangen in Middelburg 'ergens onbewust worden vertrapt'. „We moeten ons daar als ondernemers krachtig tegen tweer stellen en niet schromen weinig gewaardeerde woor den te spreken" De nieuwe ondernemersvereniging die door de fusie van KVO en NKOV in Middelburg ontstaat telt ruim 100 le den. De heer Temme noemde voorlopig als belangrijkste zaak het activeren van die leden omdat men anders nooit een krachtiger geluid zal kunnen laten ho ren. Met de fusie lopen de twee plaatselijke afdelingen voorauit op de landelijke fu sie die in november gestalte moet krij gen en met ingang van volgend jaar moet gaan functioneren. De afdelingen in Middelburg liepen op deze beslissing om organisatorische redenen vooruit. Nadat de beide afdelingen aan het begin van de avond afzonderlijk tot opheffing hadden besloten, uitte men op de op volgende oprichtingsvergadering waardering voor de genomen beslissin gen. De heer Temme sprak er als voor zitter van verdwijnende KVO-afdeling zijn büjdschap uit over deze bundeling van drachten. De heer A. M. J. Veldman sprak als voorzitter van de verdwij nende NKOV-afdeüng van 'een ver schrikkelijk fijne stap' en benadrukte de morele waarde die van de bundeüng uitgaat. De matig bezochte vergadering besloot de beide besturen van de verdwijnende afdelingen als voorlopig bestuur van de nieuwe afdeling te laten functioneren. Na de officiële fusie landelijk kunnen de leden begin volgend jaar een definitief bestuur kiezerr Roovers Sport BERGEN OP ZOOM - Het zaalvoerbal- team van Roovers Sport uit Vlissingen heeft in de sporthal De S.voelemat in Bergen op Zoom een oefenwedstrijhd tegen Zoet Boys met 8-5 gewonnen. Roovers startte zee sterk en binnen tien minuten was er reeds een 4-0 voorsprong door doelpnten van Jan van Beveren. Hans Carol en Simon Harinck (2x). De ploeg van ex-wielrenner Bart Zoet kwam terug tot 4-2. Rooversdoelman Ad Vermeulen voorkwam daarna met enkele schitterende saves meer tegendoelp-unten. In de tweede helft brachten Simon Harinck en Hans Carol de stand op 6-2. waarna Roovers Sport het verdedigend liet afweten en de Bra banders weer terugkwamen tot 6-4. Met een formidabele kopbal van Harinck cn een doelpunt van Brmam Gilde liep Roovers Sport daama uit tot 8-4. De eindstand werd bepaald op 8-5. MIDDELBURG - Het Centraal Make laarskantoor BV nam dinsdagmiddag met een 'Open Huis' het pand aan de Londensekaai/hoek Segeersstraat te Middelburg in gebruik. Het nieuwe makelaarskantoor, dat zich bezighoudt met onroerende goederen, werkt nauw samen met de Rabo-banken in de regio zonder echter wederzijdse verplichtin gen te hebben. De leiding van het Middelburgse kan toor is in handen van de heer M. J. H. Burgers, die wordt bijgestaan door een assistenten een secretaresse. Naast een ruime ontvangstruimte is er ook een grote werkkamer met een spreekka mertje in het pand ondergebracht. In de kelder van het pand was tijdens het 'Open Huis' een expositie ingericht met pentekeningen van Gert de Jonge, die behalve een pentekening van het nieuwe makelaarskantoor ook vele Middelburgse monumentenpanden in pentekening heeft uitgevoerd. De Middelburgse vestiging van het Cen traal Makelaarskantoor heeft voorts een nieuw maquettesysteem opgeno men waarbij de nieuwbouwprojecten precies op schaal kunnen worden ge maakt. dit om de cliënten die geen teke ning kunnen lezen, een indruk van de nieuw te bouwen huizen te geven. De nieuwe vestiging is dagelijks geopend van half negen tot vijf uur. ter wijl er daama een telefoonbeantwoor- der wordt gebruikt. Een groot aantal bloemstukken zetten het geheel in een feestelijk tintje. 'bijeenkomsten woningverdeling geen zin meer' VLISSINGEN - Hoewel hel de werk- groep Bossenburgh uit de stedelijke raad voor het maatschappelijk welzijn te Vlissingen is gebleken, dat de wo ningbouwvereniging Goed Wonen al een groot aantal woningen voor deze wijk in principe heeft toebedeeld aan belangstellenden en ingeschreven, wil men toch trachten de bewoners voor dat zij in de wijk woonachtig zijn bij een aantal facetten te betrekken. In dat licht bezien denkt, men aan een aantal kennismakingsbezoeken vanaf ongeveer half oktober. Die ontmoetin gen worden op touw gezet in samenwer king met Goed Wonen, die daarvoor de nodige gegevens zal verstrekken. Met de Vereniging tot verbetering van de volkshuisvesting wordt nog onderhan deld. Dit stiet de werkgroep Bossenburgh voor aan het algemeen bestuur van de Vlissingse stedelijke raad. dat maandag vanaf 19.30 uur - in Bachten Komme vergadert. De werkgroep voert aan, dat men zich had voorgesteld om in de wijk Bossen burgh hetzelfde systeem toe te passen als in de wijk Westerzicht. „Dat wil zeg gen dat toekomstige bewoners via wo- ningverdelingsbijeenkomsten bijeen zouden komen. Tijdens deze bijeen komsten zouden dan behalve het verde len van de woningen gesproken kunnen worden over velerlei facetten in de nieuwe wijk" Na de werkgroep al vanaf april van dit jaar contact had gehad met de beide woningbouwverenigingen, is tijdens een gesprek op 16 september ge bleken. dat Goed Wonen in principe al tot een verdeling is gekomen. Daaruit volgt, aldus de werkgroep, dat een wo- ningverdelingsbijeenkomst als zodanig weinig zinvol meer is. Tijdens de bestuursvergadering kan verder worden bekeken of het mogelijk is een aantal Vlissingse woningbouw verenigingen te verzoeken de brief aan staatssecretaris Schaefer van volks huisvesting en ruimtelijke ordening te ondersteunen. In die brief wordt er op aangedrongen om een gesprek te heb ben over de aanstelling van een op bouwwerker stadsvernieuwing. Het al gemeen bestuur besloot die stap te on dernemen. omdat men vn CRM-zijde te horen had gekregen, dat van uit die hoek niet op subsidie moet worden ge rekend voor een extra mankracht. Op bouwwerker L. Vonk deelde dinsdag desgevraagd mee. dat nog deze week contact met Schaefer wordt opgenomen voor een persoonlijk onderhoud over deze kwestie Tijdens de vergadering komen tevens de plannen van de werkgroep Profosoe over de mogelijkheden van een ontmoe tingscentrum in de voormalige Willem Ill-kazeme aan de orde. De werkgroep heeft inmiddels van het ministerie van CRM een afwijzende beschikking ont vangen voor wat betreft de aankoop van het Don Bosco gebouw aan de Palings traat Men had evenwel zoiets verwacht en daarom zijn reeds de mogelijkheden onderzocht om naast de bovenzaal van de Willem III-kazerne ook nog enige an dere ruimtes, die vrij komen, in dit ge bouw te kunnen huren Men heeft al een aanvraag ingediend bij CRM voor het huren van deze ruimtes (bovenzaal, de zogenaamde 'trekkerskeuken' en de ruimtes van Scouting Nederland) en b. en w van die aanvraag op de hoogte gesteld „Gezien de reeds door b. en w. goedgekeurde aanvraag voor het huren van de bovenzaal hebben wij bij het mi nisterie van CRM aangedorngen op spoed bij de behandeling van deze aan vraag". schrijft de werkgroep Profosoe, dat van het algemeen bestuur goedkeu ring vraagt over deze gang van zaken. Het dagelijks bestuur stelt voor om naar aanleiding van een onlangs door de werkgroep Paauwenburg gehouden enquête - een vijftal open avonden te houden. Die avonden vormen de laatste fase in de procedure om te komen tot een wijkcomité Paauwenburg. Men denkt de open avonden te houden eind oktober cn in november. Keurslager Schouwenaar vraagt: heeft u al eens Zeeuws gebraden spek gegeten? Het is bijna niet te geloven dat zoiets eenvoudigs zo verschrikkelijk lekker kan zijn.... Als u het eens geproefd hebt. behoeven toij het u niet meer aan te bevelen. U komt vanzelf op de lucht af. Maar... als het u nog niet bekend is. kun nen wij maar één ding zeggen: „U moet het in uw leven gegeten hebben, al is het maar één keer! Méér zeggen wij niet.' Elke dag ..Braadvers" WOENSDAG - GEHAKTDAG! DONDERDAG - VLUGKLAARDAG! 500 gr gehakt (h.o.h.) 3,88 5 st slavinken halen, maar 4 beta- 500 gr. nasi - bami2,50 len! 250 gr. bakbloedworst0,98 250 gr. leverworst1,78 150 gr. berliner 1,28 150 gr. tongeworst 1.10 ALLÉÉN VRIJDAG 500 gr. mooie schouderkarbonade 4.28 "n Boeren rookworst (uit eigen keuken i 2,29 VRUDAG EN ZATERDAG! 500 gr. mooie harskarbonade 5-70 500 gr. mooie ribkarbonace 5.20 100 gr. gekookt procureur 1,28 100 gr. ardenner-ham (de echte) 2,20 150 gr. crab-salade (iets fijns) 2,40 ALLEEN ZATERDAG 200 gr. zeer malse biefstuk 4,60 StuRje 200 gr.) gebraden mager spek, p. 100 gr1,10 WIE KIESKEURIG KIEST... KIEST in het Beilamypark, Vlissingen Modern pittig fris hygiënisch Medewerking ex artikel 50 van de kleuteronderwijswet Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad van deze gemeente in zijn openbare vergadering van 24 september 1976 is besloten: 1. medewerking te verlenen aan het bestuur van de Stichting r.-k. schoolbestuur Vlissingen en omgeving voor het aanschaffen van schrijfina- chines ten behoeve van de onder dat bestuur staande kleuterscholen 'De Kolibrie'. 'De Kloek'. 'Het Kwettemest' en 'De Kwikstaart'. 2. medewerking te verlenen aan het bestuur van het departement Vlissingen van de MaaL- schappij tot Nut van 't Algemeen voor het her stellen c.q. vernieuwen van het dak van de on der dat bestuur staande nutskleuterschool. Vlissingen, 24 september 1976 if GEMEENTE VLISSINGEN Bekendmaking openbare vergaderingen Vaste commissies van advies en bijstand voor: - de sociale aangelegenheden dinsdag 5 oktober 1976 om 19.30 uur - de economische zaken woensdag 6 oktober 1976 om 19.30 uur - de ruimtelijke ordening donderdag 7 oktober 1976 om 19.30 uur De vergaderingen vinden plaats in het stadhuis en zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De agenda en de stukken liggen op de volgende plaatsen ter inzage: Stadhuis Vlissingen. op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur (inforrnatiehoek 'Onder de Trapi. Openbare leeszaal en bibliotheek. Spuistraat 22-24, op werkdagen van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur. Wijkcentrum 'Middenhof, Kanaalstraat 64, Oost-Souburg, maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur. t/m donderdag bovendien nog van 19.30 tot 21.00 uur. Tijdens de schoolvakanties is het centrum gesloten. Wijkcentrum 'Open Hof, Alexander Gogelwcg 59. maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur, en van 19.00 tot 23.00 uur. Originele AaBe jopper. En dat betekent: ingebouwde warmte-garantie. Rits, twee steekzakken. Zwart. Mt 116-176. Nergens in Nederland goedkoper te krijgen. Normaal 46.-/70.- Industrieweg 36 - Terneuzen telefoon 01150-3641 vraagt op korte termijn Schriftelijke of telefonische sollicitaties worden gaarne ingewacht op bovengenoemd adres. WEEK-TIP kop en schotel in 3 kleuren Engels aardewerk per stuk 3,95 per 6 21,00 (normaal 6,95 per stuk). UW Lange Deltt 50 Tel. 01180-13221 Middelburg Wél bereikbaar, maar iets lastiger... is het hoofd kantoor van de Zeeuwse Nutsspaarbank aan de Lange Delft 32-36 te Middelburg. In verband met werkzaamheden voor de winkelpromenade is ons hoofd kantoor voor automobilisten wat moeilijker te bereiken. Om oponthoud te voorkomen geven wij u hierbij de adressen van onze overige kantoren te Middelburg, waar u even welkom bent als op het hoofdkantoor. Maasstraat 66, Rentmeesterlaan (Zuiderbaken), Meanderlaan 326 (Dau- wendaele), Euromarkt 8 (Griffioen). Openingstijden 9-12.30 en 1.39-4 uur, bovendien vrijdagavond 6-8 uur. Lange Delft, Middelburg. Korte Naordstraat 49-51 Middelburg - Tel. 12914 Boiermalse hielstuk Runderlende (lappen of stukken) 590 gram 1 hele kilo 990 1499 Ct Ct Magere runderlappen (zonder vet) 1 hele kila 1499 Ct Oichte rihlappen 1 hele kilo 1199 Ct Fijne rihlappen 1 hele kilo 990 Ct Doorregen runderlappen 1 hele kilo 720 Ct Hamlappen 1 hele kilo 1160 Ct Schouderlappen 1 hele kilo 960 Ct Ribkarbenade 1 hele kilo 1009 Ct Schouderkarbonade 1 hele kilo 860 Ct Mager spek 1 hele kilo 520 Ct Vet spek 1 hele kilo 250 Ct Varkensribhetjes 1 hels kilo 250 Ct Varkenspoten 1 hele kilo 75 ct Extra reclame om uw vriezer bij te vullen: 10 kilo hamlappen 110,— 10 kilo lendelappen 130,- 10 kilo schouderkarbo nade 80,— 100 gram gebraden runderrollade 160 ct 110 gram gebraden rosbief 180 ct Biefburgers 4 halen, 3 betalen Blouson-jack van echt nappa leer. Tricot boord en manchetten. Dubbele stiksels. Kastanje of grijs. Normale prijs 225.- t/m a.s. zaterdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6