Gents journaal werkt aan verbreding van filmcircuit DP III Pilll Ad Zijlmans wint zilver op Europees politiekampioenschap Club Brugge, Beerschot en Antwerp zijn stevig aan de leiding Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen Badlands JONGE CINEASTEN KRIJGEN EEN KANS VELDWACHTER BELGISCH VOETBAL Loek Dikker Honoloeloe WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1976 ZEEUWSCH-VLAANDEREN TURNHOUT EN PATRO OP KOP IN TWEEDE KLAS TERNEUZEN - In de Belgische compe titie hebben Club Brugge, Beerschoten Antwerp zich in het afgelopen wee keinde afgezonderd van de overige ti telkandidaten. Brugge won na een boeiend duel met RWDM door een doelpunt van de 19-jarige invaller Gino Maes. Die nederlaag had voor Molen beek tot gevolg dat de kopgroep nu al een voorsprong van drie punten telt. En dat na amper 4 wedstrijden. Ander- lecht hield de kloof op twee punten door de 6-1 winst op Cercle Brugge dat Mijn hemel, het is besmettelijk! Eerst was daar Hoek dat klaagde dat het zijn politieagent zo weinig zag. Wat heet weinig Soms is hij er, soms met, de graag geziene gast. Men ging zijn gangen na wat op zichzelf al een knappe prestatie is die van speurdersgaven getuigt en de vraag opwerpt: heeft men daar in Hoek wel een poli tieman nodig? Ja, want men kwam tot een aantal van 24 uren aanwezigheid en dat vond men veel te weinig. Er is meer te doen voor een diender te Hoek dan al- leeen maar met het rode boekje zwaaien en bekeurin gen uitschrijvenEr ligt daar ook nog een opvoedende, troostendeenvriendschappelijketaakvoorhemklaar.' Hoek (verdrietig r. we willen sociaal contact, veld- wachtertje, laat ons niet alleen. Sluiskil, al vanouds 't kindje met het meeste harte-, bloed van Temeuzen veerde op: verdraaid, 't is waar, hiér staat 't politiekot wel eens leeg, dat moet verande ren. En het laat de vlag in nobel gebaar halfstok han gen. Sluiskil slaat met de poot op tafel): de veldwachter moet bij ons blijven! Ach .zegt Hoekmaa réén mager agentje bij tijd en wijle en het verwijst met heimwee naar de weelderige pe riode van de gegalonneerde rijksdienders. Twee. Je zult het altijd zien. nauwelijks heeft de plaatselijke agent de hielen gelicht of er gebeurt wel iets: baldadig heid of er wordt met maniakale snelheid door het dorp gereden. Hoek ligt daar dan in blinde verlatenheid, een telefoontje naar de heetgebakerde moederge meenten komt er ook niet zo licht van. Zelfs het veelge prezen alarmnummer 4444 schijnt niet van nut. Een vliegende brigade zal ook wel tot de lachertjes beho ren. Er bestaan nog wel degehjk afstanden voor de Hoekenaren en een van 5 km is hierbij zeker niet te venoaarlozen. Hoek narrigr. we willen dat de veldwachter bij ons blijft. Het is wel duidelijk, zowel Hoek als Sluiskil ha ken naar een politieman die helemaal van hen alleen is. Men wil bij de brave borst uitschreien als het nodig is. Ze willen zijn liefde met niemand delen en zeker geen pendeldienstnaarhetwoeligeTerneuzenwaardeagent alsmaar naartoe geroepen wordt. Toch aar dig als men bedenkt dat er mensen bestaan die netzo lief nimmer contact onderhouden met een politieman in functie. In Temeuzen bijvoorbeeld, de reeds genoemde moeder- gemeente, was men er nooit gek op. Als de politie zich daar onder het volk vertoont is het meestal hommeles De sociale omgang met de politie man wordt er blijkbaar schromelijk verwaarloosd. Maar ja, men weet hoe ze daar zijn, altijd een beetje eigengereid. Men vraagt zich daar misschien zelfs af: waar moet dat contact uit bestaan, is het geestelijk, lichamelijk of beide? In ernstige vlagen van melancholie wil Hoek mis schien nog verder terugtreden in de tijd en simpelweg de vooroorlogse koddebeier terug. Dat waren nog eens tijden! In de ochtendstond kuierdé de diender zijn rondje door de dorpskom, nu, dat was gauw gebeurd en hij onderbrak dan ook zo nu en dan zijn wandeling voor een praatje met 'n mattekloppend vrouwmens geestelijk contact). 's-Middags reed hij met de fiets de polders af en na schooltijd zat hij met zijn diendersstok de kwajongens achterna (lichamelijk contact). Des avonds zal hij zich wel met de dorpelingen verpoosd hebbenonder deleugenboom. Samenvattendkomt men dan tot een breed sociaal contact: Hoek zat veilig inge kapseld in de warme zorg van de dorpsveldwachter. Sluiskil komt er rond voor uit: het heeft een veldwach tersverleden en lijdt dagelijks onder het gemis. Wat denken jullie wel zegt Sluiskil tegen de Temeuze- naren, we zijn een goede omgang met de veldwachter gewend, voor ons staat een fijne vertrouwensrelatie op het spel. Sluiskil (opstandig): het politiekot moet bemand zijn. Hoek en Sluiskil (in koon: DE VELDWACHTER MOET BLIJVEN! 'WE WILLEN ONDERWERPEN UITWISSELEN' AXELSE POLITIEMAN SUCCESVOL JUDOKA 'TRAINING IS GELUKKIG NIET VOOR NIETS GEWEEST tot zondag mede aan de leiding stond. De Antwerpse clubs lijken dit jaar een belangrijke rol te gaan spelen. Zowel Beerschot als Antwerp hebben zich door enkele spectaculaire aankopen in de breedte versterkt Antwerp vooral in offensieve zin. Olaveric en Anderson waren ook zondag bij Kortrijk weer erg goed op dreef. Anderson scoorde twee maal en Jan van der Veen, ook al een geweldige meevaller voor Antwerp, legde de eindstand (1-3) vast. Een teleurstelling misschien voor Kort rijk, dat een mooie start in eerste klasse achter de rug had, maar tegen een tegenstander als Antwerp beslist geen uitslag om te wanhopen. Bij Beerschot waren Sanon en Cabral in de thuiswedstrijd tegen Oostende min der gelukkig in de afwerking. Omdat de ploeg echter defensief goed in elkaar stak kon de 1-0 voorsprong die al na 5 minuten door een doelpunt van Lam bert op het scorebord stond worden vastgehouden tot het einde. Ondanks de hoge verwachtingen - Oostende en Beerschot hadden na drie wedstrijden de meest produktieve voorhoede - dus niet veel doelpunten maar toch wel een aantrekkelijk dueL Lokeren speelde geen al te beste wed strijd tegen FC Luik maar Anderlecht heeft eerder dit seizoen al ervaren hoe stug Luik rich in uitwedstrijden kan verdedigen. Door Mommens nam Loke ren in de eerste helft toch de leiding maar Karei Bonsink bracht Luik net na rust op gelijke voet. Ondanks een lang durig Lokers offensief kon Luik dat ge lijkspel mee naar huis nemen. Standard herstelt rich behoorlijk na de verrassend grote nederlaag bij Oosten de. De Luikenaars wonnen zondag moeiteloos van Beveren dat vooral aan vallend geen vuist kon maken. Riedl en Labarbe waren de meest opvallende fi guren bij Standard. Ze scoorden ook beiden eenmaal en Gorez legde de eind cijfers vast (3-0). De 2-1 nederlaag van Waregem bij Lierse heeft nu toch wel definitief aan getoond dat Waregem dit jaar niet in de bovenste helft van de rangschikking moet worden gezocht. Lierse speelde bij vlagen zelfs erg slecht maar Waregem. dat al vlug tegen een 2-0 achterstand aankeek, heeft daar niet van kunnen profiteren. Alleen werd de einduitslag wat draaglijker gemaakt door een doel punt van Bultynck. Beringen verliet de laatste plaats dooi een 3-0 overwinning op KV Mechelen. Die laatste plaats wordt overgenomen door het pas gepromoveerde Win terslag dat met 2-1 verloor bij Sporting Charle roi. Stand eerste klas: Club Brugge 4 3 1 0 7 6-2 Beerschot 4 3 1 0 7 12- 5 Antwerp 4 3 1 0 7 8-4 Lokeren 4 2 1 1 5 4-2 Standard 4 2 1 1 5 5-5 Cercle Brugge 4 2 1 1 5 5-7 Lierse 4 2 1 1 5 5-7 Anderlecht 4 1 3 0 5 9-4 Sp. Charleroi 4 2 0 2 4 5-5 FC Luik 4 12 14 4-4 RWD Molenbeek 4 12 14 2-2 Kortrijk 4 12 14 3-4 KV Mechelen 4 1 1 2 3 2-6 AS Oostende 4 1 0 3 2 7-6 Beringen 4 1 0 3 2 5-6 Beveren 4 0 2 2 2 2-6 Waregem 4 0 13 13-8 Win terslag 4 0 0 4 0 2-6 In de tweede klas hebben Turnhout en Patro Eisden de leiding genomen. Voor Turnhout gebeurde dat na een uitste kende overwinning op Tongeren. Patro Eisden toonde zich in een rechtstreeks duel met Union, dat vorige week nog de ranglijst aanvoerde, vooral aanvallend veel sterker en dat leverde een 2-0 overwinning op. Sint-Niklaas blijft erg goed volgen en dat is min of meereen verrassing. Want van de Vlaamse ploegen hadden we veel meer verwacht tegen AA Gent. Maar ook tegen Waterschei was Gent defensief weer te zwak en daarvan heeft Waterschei kunnen profiteren. SL Niklaas is echter veel beter op dreef. Dat kwam weer tot uitdrukking ln de thuiswedstrijd tegen SL Truiden. Een bliksemstart leverde al met de rust een 3-0 voorsprong op en omdat St. Niklaas het toen wel goed vond bleefSL Truiden gespaard voor grotere cijfers. Boom blijft overigens ook goed in het spoor van de leiders. Een treffer van Be nnie Redel in de uitwedstrijd tegen Eu- pen leverde Boom zondag opnieuw de volle buit op. Stand tweede klasse: Turnhout 4 3 0 1 6 8-4 Patro Eisden 4 3 0 1 6 5-5 Union 4 2 1 1 5 5-4 St. Niklaas 4 2 1 1 5 7-6 Boom 4 2 114-4 Rac. Mechelen 4 1 3 0 5 6-3 Ol. Montignies 4 1 3 0 5 3-2 VG Oostende 4 2 0 2 4 6-4 Tongeren 4 2 0 2 4 5-5 Waterschei 4 0 4 0 4 4-4 AA Gent 4 1 1 2 3 5-5 La Louviere 4 1 1 2 3 3-4 Berchem 4 0 3 1 3 3-4 Eupen 4 1 0 3 2 3-5 SL Truiden 4 1 0 3 2 4-8 Diest 4 1 0 3 2 3-7 Het programma voor zondag: le klasse: Antwerp - Sp. Charleroi; KV Mechelen - Kortrijk; Waregem - Beringen, AS Oos tende - Lierse; FC Luik - Club Brug- ge;Beveren - Lokeren; Cercle Brugge - Standard; RWDM - Beerschot; Winters- lag - Anderlecht. De laatste twee wedstrijden worden zaterdagavond gespeeld. 2e klasse: AA. Gent - Eupen; SL Trulden Berchem; Turnhout - St. Niklaas; Patro Eisden - Tongeren; Boom - VG Oosten de; La Louviere - Waterschei; Montig nies - Racing Mechelen; Diest - Union. BURGERLIJKE STAND TERNEUZEN Geboren: Eelco zv E. T. Bosselaar en A. L. van der Knaap, Petrus zv M. Van Wanrooy en A. van Esch, Miranda G. M. dv H. Loof en G. P. de Leege, Danièlle dv J. D. van Doom en E. J. R. C. Mangus, Ellen L. M. dv A. F. P. den Exter en L. L. M. Martens, MascEse zv N. Jaoesié en F. Okanovic, Everdien dv R. Baard en J. C. van 't Hoff, Jelle zv J. J. van Wijck e H. E. M. Meijer, Martinus zv M. Boelje en J. H. Schutte, Willemijntje dv J. A. Verheist en S. J. van Woerden, Erik C. A. zv C. W. de Visser en M. van Liere, Carole dv P. P.' Groenescheij en L. H e Wit Onder trouwd: C. Verdoorn 21 jr en C. C. Plat- teeuw 20 jr, J. M J. de Jonge 26 jr en A. S. M. Murre 26 jr. A. J. P. de Hoorn 24 Jr en C. A. M. Sutin 19 jr. R. J. de Haay 20 Jr en E. Dirven 21 jr, J. B. Dooms enb L .J. Doorns 20 jr. Getrouwd: A. G. Verheist 25 jr en E. S. de Visser 18 jr, F. A. Raas 22 jren M O. Colman 19jr. H. Koetsier24jr en C, N. Hamelink 24 jr, N. L. Fonteine 27 jren W. Gort26jr, D. Vrieswijk 19 jren A. M. C. Verdoom 21 jr. Overleden: F. J. de Blaeij 60 jr. A Hondelink 84 jr wv H. de Witte, A. Durinck 84 jr, A. Garskamp 73 jr, A. Zandburg69 jr. K. P. Dlnter34jr, H. Eerkes 51 jr, C. van Kerkvoorde 80 jr wv G. J. Minnik. Bowlingwedstrijd SAS VAN GENT- Zaterdagavond hield de personeelsvereniging van de CPC Sas van Gent de tweede bowlingprijs kamp in het bowlingcentrum 'De Vlaanderen' te Sas van Gent De 8 banen werden bezet door 45 deel nemers, die allen 3 games moesten spe len met handicap. Ze moesten strijden om 15 prijzen. De uitslag was bij de da mes: 1 mejuffrouw A. Martens 502 pun ten; 2 mevrouw Hermans 476; 3 me vrouw Coppens 470; 4 mevrouw De la Ruelle 466; 5 mevrouw Woude 466; 6 me vrouw Lammens 457; 7 mejuffrouw Mat- theeuws 419. Bij de heren: 1 de heer Lammens 542; 2 V. Neve 518; 3 K. Hermans 502; 4 W. Lammens 498; 5 E. v. d. Bens 497; 6 G. van Heese 496; 7 R Vresaert 493. De poedelprijs was voor mevrouw v. d Abeele. Gaaiboliing TERHOLE - Aan de gaaiboliing bij J Schonenberg te Terhole namen 54 per sonen deel. De uitslag luidt: hoge vogel V. van Eetvelde. eerste zijvogel: P. de Koek, tweede zijvogel P. EveraerL derde zijvogel: H. Freijser, grootste aan tal (21 stuks): G. Freijser, allen van Ter- hole. GENT - Gentenaren die in hun woon plaats de bioscoop bezoeken, kunnen tegenwoordig belangrijke gebeurte nissen en actualiteiten van hun stad bekijken. Verantwoordelijk voor deze filmjournaals zijn de mannen van Daska-Films. Om de veertien dagen sorgen zij voor een nieuwe aflevering van verfilmde stedelijke gebeurtenis sen. „Zeven copieën maken we momenteel en daar hebben we onze handen vol aan Toch ligt het in de bedoeling om op korte termijn onze produktie op te drij ven. Dat zal wel lukken ook, nu we sinds september van het ministerie van eco nomische zaken de officiële erkenning van ons journaal binnen hebben. Dat geeft ons een bepaalde financiële zeker heid om met dit project waarmee we eind vorig jaar zijn gestart, te kunnen doorgaan." vertelt één van de twee promotors van het Gentse filmjournaal, Jacques Dubrulle Tot juni was het een open vraag, of het regelmatig uitbrengen van filmjour- naalsfinancieel en technisch mogelijk zou zijn. „We verzekeren nu in het defi nitieve stadium van 'doorpakken'. Voor juni konden we dat onmogelijk zeggen. Organisatorisch leverde de zaak geen problemen op, maar wel het aspect fi nanciën gaf op den duur kwestie. De kosten, verbonden aan de produktie van de verschillende actualiteiten, wa ren niet te dekken uit de activa die via de exploitatie van de journaals binnen kregen," verzekert Jacques Dubrulle. Om die reden deed men een beroep op de bestaande regeling voor hulp aan de Belgische filmnijverheid. „Die regeling houdt in dat drie procent van het bio scoopentreegeld aan de filmproducer ten goede komt. Zo'n drie procentsvor- ding krijg je pas aan het eind van het jaar, mits de producer voldoet aan de normen die economische zaken hier voor stelt. Het ministerie heeft nu laten weten dat het akkoord gaat met de vorm en uitwerking van onze actualitei tenprogramma's," vertelt Jacques Du brulle verder 1Nederlandse week9 De afgelopen week hebben de bio- Zijn partij tegen Melnik werd toen de beste van de avond en het was vanzelf sprekend dat Ad Zijlmans dit jaar deze titel zou winnen Dat gebeurde dan ook prompL zodat zijn naam ook hier m de regio op de erelijsten staat. Geen snoepreisje De vijfdaagse trip naar Helsinki mag dan voor Zijlmans en zijn makkers een geweldige belevenis zijn geweest, wie denkt dat het alleen maar een snoep reisje is geweest, slaat de plank mis. Om in Helsinki te kunnen aantreden moest Ad Zijlmans drie dagen verlof opnemen,"de andere twee kreeg hij in de vorm van buitengewoon verlof ge schonken. „Dat betreur ik wel een beetje", zegt Ad Zijlmans, „temeer omdat de mensen van de gemeentepolitie wel vrij kregen. Bij de rijkspolitie ligt dat kennelijk an ders. Maar voor de rest heb ik me daar best geamuseerd Je komt in contact met mensen uit andere landen. Uit al deze contacten is duidelijk gebleken dat er veel te weinig wedstrijden zijn. Eén keer in de vier jaar zijn er de Europese kampioenschappen. Mogelijk gaan we nu wat landenwedstrijden onderling doen. Denemarken heeft gezegd graag eens een weekend naar Nederland te komen. Dat zou een leuke afwisseling zijn." Binnen de Nederlandse Politie Sport Bond komt Ad Zijlmans niet al te veel op de mat. Eenmaal per jaar de dis trictswedstrijden en één keer de kam pioenschappen van Nederland. „Het is nu wel zo dat ik van te voren gevraagd word of ik kom. Ik hoef niet meer in te schnjven. Ik word benaderd", aldus Ad Zillmans. Ook binnen de budobond zijn de wed strijden schaars. Verder dan de kam pioenschappen van Zuid-Holland en de Zeeuws-Vlaamse kampioenschappen komt Ad Zijlmans nieL Aantallen die duidelijk te weinig zijn om verder door te stoten naar het landelijke niveau. Chiel Harte Oprichter van Daska-films. de Gentse gyneacoloog dr. Jean Daskalides, met de camera in actie. Jacques Dubrulle achter de filmmix- en montagetafel. Zeeuwsvlaams filmhuis 't Klekkot heeft deze week de film 'Badlands' op het programma. Woensdag begint de reeks voorstellingen bij Chez Renee in Oostburg. Aanvang: 20 uur. Donderdag: Zuidland podiumtheater, vrijdag: De Halle, Axel Beide avonden. 20 uur. Vrijdag treedt in Den Dullaert te Ilulst het trio Lock Dikker op. Verder te horen: Theo Loevendie, Pierre Courbois. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 2 oktober. De Speye. Sas van Gent Cabaret Honoloeloe - vorig jaar geen enkele belangstellende - presenteert een vrolijk en satirisch pro gramma. Honoloeloe bestaat uit Hessel van de Wal en Rob van de Meeberg, geassisteerd door pianist Dolf Pierie. Aanvang: 20 uur. Foto: de twee heren die cabaret Honoloeloe uitmaken Zaterdag, De Speye, Sas van Gent. AXEL - Wie in Axel ruzie krijgt met de politie kan het best eerst even beden ken dat tegenover hem Ad Zijlmans kan staan. Als dat inderdaad het geval is dan kun je beter in éen keer aan de haal gaan. De 21-jarige wachtmeester der rijkspolitie behaalde immers on langs in het Finse Helsinki het zilver in het middengwicht tijdens de Europese judokampioenschappen voor politie- Alleen in de finale moest Ad Zijlmans het hoofd buigen voor de zeer sterke Fransman Guerin. Binnedn drie minu ten scoorde Fransoos tweemaal Waza- Arie, hetgeen voldoende was voor de winst. Terug in Axel kijkt Ad Zijlmans met voldoening op he t sportgebeuren in Helsinki en zijn eigen prestatie. „Die Fransman was gewoon veel te sterk voor mij", vertelt Ad Zijlmans. „die Franse politiemannen hadden als voorbereiding op deze wedstrijden een maand in trainingskamp gezeten, wij nog geen dag." De oorspronkelijk uit Dordrecht afkom stige Ad Zijlmans vindt in Axel weinig tijd om te trainen. Hooguit een keer per week traint hij bij sportschool 'Delta' van de bekende Axelse judoleraar Staf de Moor. Alleen als voorbereiding op deze kampioenschappen heeft hij wat extra getraind. „Behalve op de woensdagavond ben ik ook op zondagmorgen in Temeuzen gaan trainen. Verder heb ik wat met kleine gewichten gewerkt om meer kracht te krijgen en voor mijn conditie ben ik veel op de fiets gekropen. Het is gelukkig allemaal niet voor niets ge weest", aldus Ad Zijlmans. Talent Dat Ad Zijlmans niet van judotalent is gespeend bewijst alleen al zijn indru kwekkende erelijst. Vooral in het dis trict Zuid-Holland is hij een goede be kende. Jaren achtereen was hij bij de jeugd de sterkste judoka van het dis trict Zuid-Holland in het middenge- wichL Via sportschool Muilwijk, voor deze school komt hij nog altijd in dis trictswedstrijden uit, kreeg hij een ge degen judo-opleiding. „Ik ben vijf maal kampioen van Zuid- Holland geweest, een keer zelfs derde tijdens de Nederlandse kampioen schappen. Ik ben nu tweemaal kam pioen van Nederland bij de politie ge weest en een keer tweede", vertelt Ad Zijlmans. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen is Ad Zijlmans geen onbekende. Twee jaar ge leden was hij het die de Israëlische top judoka Yonah Melnik tijdens de open kampioenschappen van Hontenisse tot een grote krachtsinspanning dwong. zomaar een beeldverslag. Geleidelijk aan willen we in onze filmverslagen een kritische ondertoon inbrengen, zonder ons overigens politiek of radicaal op te stellen. Die kritische benadering moe ten we trapsgewijze in onze journaals verwerken," aldus Jacques Dubrulle. Kortrijks journaal Deze maand start men ook met een journaal voor Kortrijk. „Negen bio scoopzalen zullen dit journaal in hun voorprogramma opnemen. De formule zal de zelfde zijn als die van Gent. Plaat- selijke gebeurtenissen zullen we belich ten en diverse actualiteiten geven we in het kort weer," zegt Jacques Dubrulle. Opzet is verder om tot een uitwisseling van onderwerpen tussen Gent en Kort rijk tc komen. „Alleen dc interessantste zullen daarvoor in aanmerking komen. Voor een bioscoop-cicuit m Wallonië hebben we ook een aanvraag liggen om daar met de realisering van filmjour naals te beginnen. We willen echter niet te snel van stapel lopen, want we willen in alle gevallen er zeker van zijn dat we het kunnen volhouden," vindt Jacques Dubrulle. scoopgezoekers kunnen nagenieten van de 'Nederlandse week' en de ver schillende pacificatie-evenementen. Zo'n journaalaflevering en ook de an dere worden gemonteerd in het sous terrein van het herenhuis van de Gentse gynaecoloog dr. Jean Daskali des, oprichter en producer van Daska- films. „Van de verschillende rushes zetten we eerst een ruwmontage in elkaar. Als we in een geweldig ritme werken en er wer kelijk bovenop springen dan zien we kans m tien tot twaalf uur de hele afle veringen klaar te maken voor copië- rmg." legt Jacques Dubrulle uiL De tekst op de filmband wordt altijd inge sproken door de BRT-man Nan Baert. „In het geven van commentaar beper ken we ons zoveel mogelijk. We probe ren vooral de beelden te laten spreken." merkt Jacques Dubrulle op. Oprichting Vijfjaar geleden werd Daska-Films op gericht, uit - zo wordt gesteld - ideeèle overwegingen, „Dokter Daskalides is altijd bijzonder geïnteresseerd geweest in de filmindustrie. Daarbij komt dat hij zelf graag de camera hanteert. Daska- Films heeft hij feitelijk in het leven ge roepen, om jonge cineasten aan te trek ken en in het Gentse de kans te geven zich te ontwikkelen. Hij wilde de jonge filmers werk en continuiteit in het werk verschaffen. Pas afgestudeerden van de filmacademie kunnen nu bij ons, bij rea lisatie van de verschillende onderdelen van ons filmjournaal, hun zelfbedachte concepten en ideeën kwijt Op die ma nier krijgen ze de kans hun beroep, vooral ook de technische kant ervan, in de praktijk te leren kennen." stelt Jac ques Dubrullle. Vanaf half oktober gaat men voor het eerst voor zijn Gents film journaal met jonge cineasten in zee. „Daarmee hopen we op een nieuwe in breng. In onze journaals willen ons niet conformeren aan 't gangbare. Dus niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24