VVD-raadslid Kapelle verwijt b. en w. 'een verwerpelijk beleid' Raad Reimerswaal verleent medewerking aan open school Kapelle komt stichting voor maatschappelijk werk tegemoet Ontmoetingsplaats voor werklozen in Goes maandag open Goese PZC-bezorger H. Govers (met pensioen) nam afscheid Echtpaar KorshuizeKortgene vierde het 60-jarig huwelijk Bij Tapijt-Center Jan Timmerman' /wublemwï! O WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1976 DERTIG JAAR LANG PZC'S BEZORGD SGP STEMDE TEGEN RAAD WIL NIET VOLLEDIG OPDRAAIEN VOOR FOUTEN VAN DE STICHTING „BEZORGERS ZIJN LAATSTE SCHAKELS" GOES - De Provinciale Zeeuwse Cou rant beeft dinsdagmorgen afscheid ge nomen van bezorger H. Govers uit Goes, die met ingang van 1 oktober we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd de PZC-dienst ver laat De heer Govers heeft bijna dertig jaar lang de PZC in de Ganzestad be zorgd, waarvan lange tijd als hoofdbe zorger. Ook heeft hij vele jaren de boodschappendienst in de stad Goes voor zijn rekening genomen. Tijdens een bijeenkomst in huize Go vers werd de scheidende bezorger - als 'Govers van de PZC- een gekende figuur in Goes en omstreken - toegesproken door PZC-dlrecteur W. F. de Pagter en Inspecteur buitendienst G. Schout. PROGRAMMA MET INFORMATIE EN ONTSPANNING GOES - Het werklozenproject in de gemeente Goes gaat maandag 4 oktober 1976- na een vrij lange voorbereidings tijd - daadwerkelijk van start. In de huiskamer van het Honk-gebouw aan de Goese Keizersdijk wordt om 09.00 uur het ontmoetingscentrum geopend, waar werklozen van alle leeftijden ont spanning en informatie kunnen vinden. Het centrum zal iedere werkdag vanaf negen uur geopend zijn (tot ongeveer 22.00 uur). Leden van de werkgroep 'werkloosheidsproject Goes' zorgen voor de opvang en begeleiding. Er is een voorlopig programma opgezet voor drie maanden. Werkgroeplid Kees Scxhipper noemt het een 'open' pro- grammas: „De mensen die naar het, ontmoetingscentrum komen, hebben zelf ook het nodige over het programma te zeggen. Het is de bedoeling dat zij helpen bij het invullen van de activitei ten", aldus Schipper. Wel is er bij het aangeven van de programma-lijnen uit gegaan van de wensen die ongeveer 50 werklozen op enquêteformulieren heb ben ingevuld. In het basis-programma voor de eerste week zijn de morgenuren bestemd voor discussies en voorlichtende activitei ten. Zo zal er onder meer gewerkt wor den aan het opzetten van een vacature-bank en een infocentrum, ter wijl in groepen verschillende onderwer pen (onderwijzerssysteem, cao's, ar beidsvoorzieningen) besproken worden. Verder staan excursies aan bedrijven en instellingen op het programma De middaguren staan vooral in het te ken van creativiteit: handenarbeid, spellen, sport, film. muziek en dergelij ke. De mogelijkheid wordt verder open gelaten om in samenwerking met de vrijwilligerscentrale diverse karweitjes op te knappen (bijvoobeeld voor be jaarden). Afhankelijk van de behoefte van de deelnemers, zullen er ook cursus sen opgezet worden Het ontmoetingscentrum voor werklo zen wordt tussen de middag en na 16.00 uur ook opengesteld voor scholieren en werkende jongeren. Op die manier wil len de leden van de werkgroep voorko men dat werklozen te veel geïsoleerd in de samenleving komen te staan. De werkgroep zal zo spoedig mogelijk de werklozen die bij het arbeidsbureau in geschreven staan, schriftelijk benade ren om ze op de mogelijkheden van het project te wijzen. Bij die brief zal ook nog een enquête-formulier gestopt wor den. Vossentocht SWH HOEDEKENSKERKE - Vrijdag 1 ok tober organiseert de jeugdcommissie van SVH een vossejacht. Jongens en meisjes tot 15 jaar kunnen gratis deel- nemerf aan dit evenement. Men kan zich tot 19.45 uur opgeven in het vereni gingsgebouw de 'Griend'. Beide heren benadrukten daarbij het grote belang van een goede bezorgings- dienst voor een dagblad. „Een korps vair goede bezorgers is heel wat waard", al dus de heer Schout. De inspecteur buitendienst stond kort stil bij de betekenis van het vertrek van bezorger Govers. „Soms betrap ik me zelf met enige schrik op een stemming die het beste weergegeven kan worden met enkele regels van de dichter Willem Hessels: de wereld schijnt daaarbuiten stil te staan, maar ik weet het is een voortdurend afscheid nemen", be toogde de heer Schout, die zijn spijt be tuigde over het vertrek van de heer Go vers. Directeur De Pagter herinnerde aan het 25-jarig jubileum van de scheidende be zorger, bijna 5 jaar geleden. Hij stelde dat het bijna met meer voorkomt dat bezorgers zo lang in dienst zijn bij de PZC als de heer Govers „Ik wil nog eens onderstrepen hoe belangrijk het is dat we over een goed bezorgerskorps be- Verder zullen de leden van de werkgroep zoveel mogelijk werklozen persoonlijk proberen te benaderen. Hoewel er ai enkele maanden gepraat wordt over financiële steun van de ge meente Goes en het rijk, is het overleg daarover nog steeds niet afgerond. Ge meenteraadsleden hebben er al ver schillende keren vragen over gesteld, maar ook dat bleef tot nu toe zonder resultaat Werkgroeplid Kees Schipper is er een beetje mismoedig onder geworden. „De onderhandelingen zijn nog steeds aan de gang, maar ik moet zeggen dat het nu toch allemaal wel een beetje lang duurt. W e lopen daardoor straksdekansdatde landelijke pot die ervoor beschikbaar is, leeeg is." Volgens Schipper worden de kosten die tot nu toe gemaakt zijn, voor lopig gedragen door de organisaties die steun aan het project verlenen. Hij be nadrukt dat het echter maar om een tij delijke regeling gaat. „OPENING WAS EEN OPGEZETTE POPPENKAST" KAPELLE - De gemeenteraad van Ka pelle wil niet volledig opdraaien voor fouten, die de interkerkelijke stichting voor maatschappelijk werk en gezins verzorging in Wemeldinge heeft ge maakt. De stichting had de gemeente Kapelle om een bijdrage van ruim 19.000gulden, om de tekorten over 1975 op te kunnen vangen. De stichting heeft verzuimd - ondanks herhaaldelijk aandringen van de gemeente - een aan vraag om bijstand in te dienen. Had de stichting dit wel gedaan, dan zou het tekort niet zijn ontstaan. B. en w. kwa men dinsdagavond in de raad met een voorstel om het verzoek van de stich ting af te wijzen. Wanneer de stichting tijdig de aanvra gen zou hebben ingediend, zou het mi nisterie van erm de gemeente 90 procent van het bedrag terug betalen, Nu dit niet het geval is, zou de gemeente alles zelf moeten betalen. En daar voelde het college niets voor. De raad stuurde de stichting echter niet helemaal met lege handen naar huis De stich ting krijgt a Is pleister op de wonde een tegemoetko ming van 4500 gulden. Daarmee nam de raad een voorstel van het CD A-raadslid C W Brasover Het werd gesteund door de hele CDA-fractie (inclusief wethou der C M Dagevos), de WD-raadsleden. Op de foto. PZC-directeur W. F. de Pag ter overhandigt de scheidende bezorger H. Govers uit Goes een afscheids- enveloppe (foto PZC). schikken. We zijn dan ook zeer blij met de oude. trouwe bezorgers die voor de krant staan en begrijpen welke belan gen ermee gediend zijn om de krant op tijd te bezorgen", zei de heer De Pagter „Dat blijkt temeer als er eens moeilijk heden zijn met het op tijd afleveren van de krant". De PZC-directeur noemde de bezorgers de 'laatste schakel' in het hele proces van het maken van een krant. „De bezorging is uitermate belangrijk. Als de krant te laat komt, dan hebben we al heel gauw ontevreden abonnees". De heer De Pagter betreurde het zeer dat de heer Govers gaat vertrekken. »<ocr mi vond het desalniettemin een verstandig besluit om op 65-jarige leef tijd de tas aan de wilgen te hangen. „Het is nu eenmaal met anders en wij hebben natuurlijk begrip voor uw beslissing. Ik hoop dat u in ieder geval met vreugde kunt terugkijken op uw werkzame leven bij de PZC". betoogde directeur De Pag ter. die als blijk van waardering een en veloppe met inhoud overhandigde. De bijeenkomst werd besloten met het in ongedwongen sfeer ophalen van enkele herinneringen aan de lange bezorg- penode van de heer Govers. PvdA Zierikzee over Oosterschelde ZIERIKZEE - De Partij van de Arbeid afdeling Zierikzee zal op vrijdag 1 okto ber om half acht in het Huis van Nassau een ledenvergadering gaan houden. Op de agenda staat onder andere de gele genheid om amendementen in te dienen op de ontwerp-statutenwijzigingen en het ontwerp-beginselprogramma van de partij. Na de pauze zal de heer E. C. Boissevain uit Tholen spreken over de nog komende Oosterscheldeproblema- tiek. Daaraan voorafgaand zal een filir. over de Oosterschelde worden ver toond. Contactavond NCBO ZIERIKZEE - Donderdag 7 oktober om 20 uur houdt de Nederlandse Bond van Overheidspersoneel een contactavond in het hervormd verenigingsgebouw te Zienkzee. De heer L A. Post. hoofdbes tuurder zal spreken over het thema 'Ar beid, arbeidschaarste en automatise ring'. Tevens wordt op deze avond af scheid genomen van oud-voorzitter L van Sluis het SGP-raadslid C. de Kraker en BP- raadslid J Kole. PvdA-er M. Zuidwegt onthield zich van stemming. Het CDA-raadslid Bras gaf toe. dat de stichting onzorgvuldig heeft gehande'd. Hij meende echter, dat het college een wat meer coulanter houding aan had mogen nemen. Vandaar zijn voorstel, omde stichting enigszins tegemoet te komen. PvdA-fractievoorzitter A C van Overbeeke was daar vierkant tegen. „De stichting is herhaaldelijk gewezen op de mogelijkheden om van de be staande subsidieregelingen gebruik te makenDe stichting is meerdere malen- gewaarschuwd. Ik kan tot geen andere conclusie komen, dat de stichting fou ten heeft gemaakt. En ik kan niet accep teren dal de gemeente voor deze fouten opdraait". En wethouder mevrouw A. J Vermerris-Feijtelvansocialezaken „Ze hebben bewust nooit gebruik gemaakt van de subsidieregelingen. Tot ze tot de ontdekking kwamen, dat er een tekort was. Toen pas klopten ze bij de ge meente aan We hebben voortdurend lopen soebatten, maar ze dienden de aanvragen gewoon niet in". CDA- raadslid A. M. Dek wilde best aanne men, datde stichting de zaak heeft laten 'verslofTen' Hij geloofde echter, dat de gemeente ook wel wat harder achteraan had kunnen lopen. En WD-er R T Henkemans constateerde: „Er zijn aan beide kanten fouten gemaaktReactie van burgemeester Van Suylekom „Wilt u dan. wat de gemeente betreft, feiten noemen Wij hebben geen enkele fout gemaakt" De heer Henkemans kwam e CHL-Reimerswaal heslist over CDA YERSEKE - Donderdag 7 oktober zal de CHL'-afdeling Reimerswaal in het dorpshuis te Kruiningen vergaderen om een beslissing te nemen tot een sa menwerking in gemeentelijk CDA- verband. Men zal dan de volgende vragen behan delen: 'Is het niet dringend gewenst dat er thans in de gemeente onderling con tact komt tussen de gemeentelijke or ganen van onze zusterpartijen. Zo ja, ligt het dan niet op onze weg. als groot ste groepering in deze toekomstige sa menwerking initiatief te nemen Als hier op een positief antwoord komt van de leden, zal een aantal leden wor den aangewezen om die contacten te leggen en de samenwerking verder voor te bereiden. TOT '79 KOSTEN VOOR HET RIJK YERSEKE - De gemeente Reimerswaal gaat meewerken aan de proef met de zogenaamde 'open school' op de Beve- landen. De Reiinerswaalse gemeente raad gaf er dinsdagavond zijn fiat aan. Helemaal van harte ging dat niet, want sommige raadsleden vonden het mee doen aan het project een sprong in het duister, zeker waar het de eventuele fi nanciële gevolgen betreft na 1979. Want in eerste instantie zullen de kosten van het open-schoolproject tot midden 1979 voor rekening van het ministerie van onderwijs komen. Ook b. en w. van Reimerswaal zijn zich bewust van de onduidelijke toekomst. Zij meenden echter dat de gemeente het hare er toe moet bijdragen om mensen dee kans te bieden zich ook op latere leeftijd ver der te kunnen ontwikkelen als het het gevoel hebben dat ze daardoor meer van hun leven kunnen maken. Een ruime meererheid van de raad bleek het met deze visie eens. De SGP'ers J. A. Bliek, A. P. Bruinooge en J. Hoekman stemden tegen het voor stel. De heer Bliek verklaarde beden kingen te hebben over de opzet en de praktische uitvoerbaarheid van de open school. „Ik vind heL een moeilijke zaak om ons al vast te pinnen op een toestand die in 1979 gaa l ontstaan. We moeten nu al ja zeggen, t erwijl de kosten die we dan moeten gaan maken nog niet be- STICHTING IN WEMELDINGE KRIJGT F 4500 KAPELLE - Het VVD-raadslid R. T. Henkemans van Kapelle heeft dinsda gavond ernstige kritiek geleverd op het kend zijn. Het kan wel eens een heel dure zaak worden. We moeten ons hoofd niet nu al in een eventuele strop ste ken." aldus de heer Bleik. De heer E. A. E. M. Suy (kvp) vroef zich af of de open school niet ten koste zal gaan van het verenigingsleven, doordat stimulerende en leidende krachten uit de verenigin gen cursusen in het kader van de open school gaan vormen. Overigens bleek bij de stemming dat deze overweging voor hem geen aanleiding was om tegen te stemmen. Dat was ook het geval bij de heer P. C. van Putten iar). die nog eens beklemtoonde dat de open school financieel gezien een sprong in het duis ter is. De heer P. de Jongd (chu) had ook wat twijfels over het project, maar hij vond het toch een taak van de overheid om mee te helpen de mogelijkheden zoals de open school die biedt, aan de bevolking te presenteren. Datzelfde standpunt huldigde de heer T. I. J. Moerland ipvda). waarnemend- burgemeester C. Slabbekoorn hield nog een warm pleidooi voor de open school. Voor de aanvang van de vergadering had de heer J. Roovers. regionaal pro jectleider van de commissie 'Open School' de raadsleden nog wat aanvul lende informatie verstrekt. Zonder op- of aanmerkingen ging de raad akkoord met toetreding tot de gemeenschappe lijke regerüng voor de subsidiëring van de stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. Met elf tegen zes stemmen nam de raad een voorbereidingsbesluit voor het bc- bcleid, dat het college van b. en w. heeft gevoerd bij het uitwerken van de plan nen voor de nieuw jachthaven bij We meldinge. Hel raadslid meent dat b. en w. een 'onzorgvuldige' en 'zelfs ver werpelijk' gehandeld hebben. De heer Henkemans herinnerde dinsdagavond onder meer aan de boycot van de ope ningsplechtigheid door het bestuur stemmingsplan buitengebied, dat, zo vertelde de heer Slabbekoorn, binnen een jaar door de raad behandeld zal worden. De bedoeling van het voorbe reidingsbesluit is, zo bleek uit de toe lichting van de waarnemend- burgemeester, ongewenste ontwikke lingen vóór vaststelling van dat be stemmingsplan voor het buitengebied tegen te gaan. „Het gaat ons niet om goedwillende mensen tegen te werken, maar het gaat juist om diegenen, die nog net op het nippertje de dans willen ontspringen. We willen zeer zeker geen mensen in hun normale doen en laten beknotten". Ver- scheideneraadsleden hadden daar toch wel hun twijfels over. „Waarom moet ju nu zo'n voorbereidingsbesluit nemen als je binnen het haar het plan al kunt vaststellen?" vroeg de heer Van Putten. En de heer Suy stelde: „Zo kun je nog niet eens een rozenstruik neerzetten in het buitengebied". Overigens werden wel twee punten uit de bepalingen in het voorbereidingsbesluit geschrapt, name lijk het verbod om zonder vergunning van b. en w. terreinen of paden te ver harden, funderingen en betonvloeren aan te brengen en werken te verrichten, waardoor gronden worden bestemd voor de fruitteelt, het kweken van bloe men, heesters of bomen. Dat gebeurde op verzoek van de SGP-, PvdA- en CHU-fracite. Wethouder H. Comelisse vertelde nog in principe evenveel be zwaar te hebben tegen voorbereidings- besluiten als de heer Suy. „Maar in dit geval heeft "net. zeer zeker zin aidus de heer Cornelissen. Aan het begin van de vergadering stond de raad zeer uitgebreid stil bij het ver slag van de verkeerscommissie en de besluiten, die b. en w. naar aanleiding van de adviezen van de commissie had den genomen. Een aantal besluiten le verde kritiek op. zoals het instellen van een parkeerverbod in de Dorpsstraat in Krabbendijke. Met name de heer W. Koster (sgp) ageerde ertegen. Hij vroeg b. en w. de zaak nog eens te bekijken. Datzelfde vroeg de heer I. N. Lindenberg (pvda) naar aanleiding van het besluit om geen voetgangersoversteekplaats aan te leggen op Hoofdweg-Hoek Cromvlietstraat-kantoor gemeente werken in Rilland. De ANWB en de ver keerscommissie hadden dit geadvi seerd. De heer Lindenberg pleitte als nog voor de aanleg van de oversteek plaats. Er werd toen gewezen op het feit dat het nemen van verkeersmaatrege len is gedelegeerd aan b. en w. „Nou, dan moeten we dat besluit maar herroepen", vond de heer Hoekman. Maar daartegen kwam het WD- raadslid J. Griep in het geweer. „Dan zitten wc hier voortaan hele nachten", vreesde hij. „We moeten niet op het be sluit om dit soort zaken aan b. en w. te delegeren, terugkomen. En wie zijn wij trouwens om adviezen van instanties zoals de ANWB in de wind te slaan". Gepensioneerden vergaderen over contributies GOES - De afdeling Zuid- en Noord- Beveland van de Nederlandse bond van gepensioneerden houdt donderdag 7 oktober '76 een algemene ledenverga dering in 'de Prins van Oranje' te Goes, 14.00 uur. Tijdens de vergadering zal ge sproken worden over de contributiever hoging, terwijl een hoofdbestuurslid verschillende bondsacüviteiten zal toe lichten. van de plaatselijke middenstandsver eniging. Het bestuur schitterde vorige week za terdag door afwezigheid bij de officiële Ingebruikname van de eerste aanzet van de nieuwe jachthaven. De midden standers bleven weg. omdat zij vonden dat het college nauwelijks bereid is te luisteren naar hun suggesties en tdeëen, die zij in de havencommissie en in de commissie midden- en kleinbedrijf naar voren hebben gebracht Bovendien zouden de adviezen van de middestand zonder meer door het college opzij wor den gelegd VVD-raadslid Henkemans dinsdaga vond in de gemeenteraadsvergadering: „Wat een feestelijke dag had moeten worden, is ontaard in een zwarte bladzij in het logboek van onze gemeente. Het college heeft ons een schoolvoorbeeld getoond van onzorgvuldig beleid. Het college heeft het gepresteerd om de plaatselijke middenstand zo tegen zich in het harnas te jagen, dat zij een pers conferentie hebben belegd om hun grie ven te uiten". Het raadslid bestreed met, dat b. en w. de bevoegdheid hebben adviezen naast zich neer te leggen. „Maar b. en w. hebben wel de plicht de commissies schriftelijk en met redenen omkleed uitleg te geven. En dit heeft u nagelaten Deze handelwijze noem ik onzorgvuldig en zelfs verwerpelijk. De gevolgen kennen we inmiddels. Vele le den van de havencommissie beraden zich over de vraag, of het nog wel zin heeft om op deze wijze en onder leiding van de door de raad aangewezen voor zitter (burgemeester H G. van Suyle kom. red.) in deze commissie te blijven fungeren" In zijn scherpe aanval op het college her innerde de heer Henkemans ook aan een aantal opmerkingen, die hij tijdens een vergadering van de commissie ruimte lijke ordening had gemaakt. „Ik heb toen geïnformeerd naar de sterke ge ruchten die de ronde deden, dat de Westsluis (waarin de verplaatsbare jachtsteiger is aangelegd) weer spoedig door de beroepsscheepvaarl in gebruik genomen zou worden in verband met werkzaamheden aan de andere sluizen. De voorzitter bestempelde mijn opmer king als 'loze praatjes' en 'niets van waar' Maar wie schetst mijn verbazing, als vier dagen later ir. Zuurdeeg bij de opening meedeelt, dat nog deze maand de Westsluis weer in bedrijf gesteld zal worden. Mijns inziens was het de plicht van het college, nadat in de commissie ruimtelijke ordening vragen waren ge steld over deze zaak. direct btj de betref fende instantie navraag te doen. Dan had u ook kunnen vernemen, dat deze vragen met zo maar 'praatjes' waren", aldus raadslid Henkemans. Poppenkast „Ik ben blij, dat de bevolking van We meldinge deze in elkaar gezette poppe- kast vertoning doorzien heeft. Zij za gen met hun eigen ogen, dat de jach thaven nog lang niet klaar was. Zij wis ten beter, dan wie ook, dat de Westsluis weer in gebruik genomen zou worden. 7 j hadden geen zin mee te werken als figuranten in een drama, waarvan de auteur hen te bekend was". Volgens de heer Henkemans zouden dit soort 'wantoestanden' voorkomen kun nen worden, door commissievergader ingen openbaar te maken. Hij kondigde aan. dat de WD-fractie bij de algemene beschouwingen tijdens de behandeling van de gemeentebegroting met een voorstel zal komen, om de commissie vergaderingen voortaan m het open baar te laten plaatsvinden" Raadslid Henkemans sneed de kwestie gisteravond 'vreemd aan de orde van de dag' aan Een duidelijk geirriteerde burgemeester Van Suylekom had niet verwacht, dat de heer Henkemans met deze vinnige opmerkingen zou komen. ..Als ik dit had geweten, had ik unooitin de gelegenheid gesteld dit te zeggen". Hij noemde het betoog van de heer Henkemans 'zeer onhebbelijk'. Verder reageerde hij onder meer met: „Ik vind het daverend beangstigend, dat een raadslid de zaak zo verdraaid". Volgens burgemeester Van Suylekom stonden lang met alle middenstanders van We meldinge achter de boycotactie. „Het waren er slechts een paar. die dwars zijn gaan liggen" De heer Van Suylekom voelde er niets voor om dieper op de zaak in te gaan. „Er is genoeg over ge zegd" KORTGENE - Het. echtpaar Korshuize-Dingemanse uit de Willem Alexanderstraat in Kortgene was dinsdag zestig jaar getrouwd. Dat heugelijke feit werd gisteren in alle stilte herdacht, want zaterdag pas is het feest. En dan wordt het een flink feest ook, want het echtpaar heeft dertien kinderen, 45 kleinkinderen en achttien ach terkleinkinderen De heer J. Korshuize is 82 jaar en was voor zijn pensionering landarbeider. Zijn vrouw is 78. UITWERKING JACHTHA VENPLANNEN WEMELDINGE hter niet met de feiten op tafel. Na uit voerige discussies besloot de meerder heid van de raad de hand over het hart te strijken en de stichting een bedrag van 4500 gulden te geven Structuurschets De gemeenteraad trok gisteravond een krediet van 120.000 guldn uit om een structuurschets voor de hele gemeente te kunnen laten maken. Een voorstel van PvdA-fractievoorzitter A. C. van Overbeeke om eerst een aantal be leidsvisies te ontwikkelen alvorens de 'technocraten' aan het werk te zetten, haalde het niet. Het werd met zes tegen zeven stemmen verworpen. De heef Van Overbeeke vond, dat gemeentebes tuur eerst een aantal uitgangspunten moet formuleren. Die uitgangspunten zouden daarna op openbare hoorzittingen ter discussie gesteld moeten worden. Vervolgens zou de raad een beleidsvisie moeten uitstip pelen. Op basis van die beleidsvisie zouden de 'technocraten' aan het werk gezet moeten worden. Burgemeester Van Suylekom voelde niets voor de sug gestie van de PvdA-er Hij meende, dat de hele procedure rond de totstandko ming van een structuurplanvoldonde waarborgen voor inspraak biedt. Hij toonde zich fervent tegenstander van het voorstel van de heer Van Overbeeke. „Het zou een onnodige dubbele proce dure zijn" De WD-er Henkemans noemde het echter een 'heel zinnig plan' Maar ondanks de steun van de WD-fractie werd het voorstel van tafel geveegd, zij het met minimaal verschil. De gemeen teraad stelde een krediet van ruim 180.000 gulden beschikbaar voor de vervanging van de 'blokverwarming' door aparte cv-umts in 60 woningen aan de Spjarlmgstraat, Lingestraat, Spoor- laan en Patrijsweg. Deze verbetering heeft wel tot gevolg, dat de bewoners meer huur moeten gaan betalen. Op ba sis van de begroting van de werkzaam heden kwamen b. en w op een huurver hoging van 33,25 per maand. De raad meende echter, dat hoe dan ook gepro beerd moet worden niet boven een huurverhoging van 27,50 te komen. De raad besloot deel te nemen aan de ge meenschappelijke regeling RPCZ. We thouder C. M. Dagevos werd benoemd tot lid in het algemeen bestuur van het overlegorgaan. PvdA-er Van Overbeeke is z'n plaatsvervanger. De raad stelde gisteravond ook het bestemmingsplan Boomweidelaan in Schore vast. In dat bestemmingsplan is de bouw van een nieuwe openbare lagere school opge nomen. Met de uitwerking van de nieuwbouwplannen vlot hetnog niet erg. Wethouder Dagevos meldde in antwoord op vragen van PvdA-raadslid Van Overbeeke. dat de bouwkosten 75.000 hoger liggen, dan voor het college aanvaardbaar is Het collge zal op zeer korte termijn een bespreking hebben met de inspectrice lager onderwijs, omt zien wat er nu moet gebeuren. ,Ik weet niet hoe het verder moet De beste merken tapijten Van Intertest tot Parade. De mooiste dessins. Van Axminster tot eenvoudig uni. De sterkste kwaliteiten Neem nou b v. dat- Intertest tapijt voor de keuken. Marina f52,- Maalstede 4, Kapelle - Biezelinge. telefoon 01102-1488 AAN GOESE KEIZERSDIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22