PvdA van Borsele zegt het vertrouwen in wethouder J. Bras op PZC/. PvdA in Goes: niet aandringen op extra maatregelen economie Vrijwilligster van het eerste uur kreeg de eerste Oranjekalender Ruime sortering avondmode op show boetiek De Spinne WUtNSQAG 29 SEPTEMBER 1976 WISSEL BEVELANDEN 'FUNCTIE IN RAAD TER DISCUSSIE STELLEN' IN OPEN BRIEF KRITIEK OP AANTAL ZAKEN HOEDEKENSKERKE - De afdeling Borsele van de Partij van de Arbeid vindt dat het wethouderschap van de heer J. Bras (sgp) in de Borselse ge meenteraad aan de orde moet worden gesteld. In een open brief aan de raad schrijft het afdelingsbestuur dat het beleid van de onderwijswethouder op verschillende punten teleurstelt, 'en in strijd is met de wet'. De afdeling meent dat de heer Bras door een aantal zaken het vertrouwen heeft verloren. In een uitvoerige bijlage bij de open brief wordt aangegeven op welke punten de PvdA kritiek heeft op de wethouder van onderwijs. De afdeling herinnert aan de gang van zaken rondom de vergoedingen voor het vakonderwijs in de gemeente Borsele en de rekenning van het college van b. en w., dat er bij de vaststelling van het aan tal wekelijkse lesuren vergissingen zijn gemaakt Ook gaat de afdeling in op het vaststellen van de bedragen per lokaal en/of per kleuter ingevolge de kleute ronderwijswet De afdeling meent dat b. en w. hebben nagelaten om bij de minis ter hogere bedragen te vragen voor die kleuterscholen, welke in bijzondere om standigheden verkeren. Volgens de PvdA-afdeling heeft de nala tigheid op het gebied van de kleuteron derwijswet de gemeente Borsele 'een kapitaal bedrag' gekost Aan de hand van uitvoerige becijferingen komt de afdeling op een overschrijding per lo kaal van ruim 9 mille en op een over schrijding van het bedrag per kleuter van ruim 78,-. Ook het beleid van de wethouder van onderwijs met betrekking tot de bouw van openbare scholen wordt door de af- NCVB hield vergadering WEMELDINGE - De afdeling Wemel- dinge van de Nederlandse Christen Vrouwenbond kwam bijeen in het dorpshuis. Na een welkomstwoord door de tweede-presidente mevrouw D. Kloosterman-Ruissem, kwam aan het woord mevrouw Gorrt Nibbelink- Goudswaard uit Souburg. Ze hield een inleiding over de opvang van mensen, die overspannen geraakt ziin. Besloten werd om op 12'oktober de streekvergadering in Goes bij te wonen. De volgende bijeenkomst is 28 oktober met alle vrouwenverenigingen in de gemeente Kapelle. deling aangevallen. „Loopt het bij het bijzonder onderwijs bepaald niet naar wens als men ziet de tergend langzame gang van zaken rond de uitbouw van de rk-bijzondere school te Heinkenszand, bij het openbaar onderwijs is het zo mo gelijk nog erger gesteld", aldus de afde- Burgemeester van Kapelle weigert te proosten met VVD-raadslid KAPELLE - Burgemeester H. G. van Suylekom van Kapelle heeft dinsda gavond geweigerd om samen met het VVD-raadslid R. T. Henkemans een glaasje te drinken. Na zijn kritiek op de gang van zaken rond de jachtha ven in Wemeldinge, toverde het raadslid drie flessen rode wijn uit zijn tas en zette ze op de raadstafel „Ik wil bij deze de raad een ivijntje aanbieden", sprak het raadslid. „Ik hoop dat de raadsleden twee glaas jes willen nemen. Het eerste glaasje om het verdriet over het niet gereed komen van de jachthaven deze zo- menoeg te drinken en een tweede glaasje om de wereld weer wat zon niger te zien. Want na regen komt zonneschijn en het heeft de afgelopen weken te veel geregend". Burge meester Van Suylekom was echter zo geprikkeld oor de opmerkingen van het raadslid, dat hij het aangeboden rondje bits van de hand wees. Hij wilde niets van de 'onnozele' flesjes wijn weten. „Bode, venoijder ze van tafel. Het is gemeen zuur", beval hij. Raadslid Henkemans sputterde nog wat tegen, maar de gemeentebode kweet zich plichtsgetrouw van zijn taak. Met dre drie flessen onder zijn arm geklemd verdween hij in het keukentje naast de raadszaal. ling. Als voorbeelden noemt men onder meer de uitbouw van de openbare lagere school in 's-Gravenpolder. die volgens de Borselse PvdA in een 'duidelijk traag tempo' verloopt en de verbouw van de school in Driewegen. De afdeling con stateert verder dat er onvoldoende voortgang is bij de uitbouw van de openbare school in Heinkenszand. „En terwijl de sterke groei van het inwoner tal in Heinkenszand al geruime tijd de bouw van een openbare kleuterschool wettigt, komt dit niet van de grond", schrijven de PvdA-ers. Ook heeft men geen goed woord over voor de aanpak van het openbaar onderwijs in Nieuw- dorp: „De meest voor de hand liggende oplossing, namelijk een nieuwe school te bouwen, aangepast aan de integratie kleuter- en basisonderwijs, wordt hier niet toegepast. De oplossing wordt ge zocht in een dure verbouwing van de huidige in minder goede staat verke rende openbare school, waarbij het tempo een slakkengang is." De afdeling wijst erop dat de kritiek op de wethouder van onderwijs geen kwes tie is van de laatste tijd. „Ze is reeds eerder naar voren gebracht, met name in de algemene beschouwingen 1976", aldus de PvdA-Borsele. Interkerkelijk jeugdwerk in Kapelle van start KAPELLE - Het Interkerkelijke Jeugdwerk is van start gegaan. Kinde ren van de club van 8 - 10-jarigen waren samengekomen in de opgeknapte kel der van het gemeenschaps en diensten centrum 'De Vroone'. Deze ruimte is nu beschikbaar gesteld voor de jeugdclubs. Er werd gedanst, opdrachten en spelen uitgevoerd en gezongen. Voor de kinde ren van 11 en 12 jaar werd de startmid dag gehouden vanuit de consistorieka mer van de hervormde kerk te Biezelin- ge. Hiervoor had de leiding een speur tocht door Kapelle en Biezelinge uitge zet. afgewisseld met opdrachten. De leden van 12 jaar en ouder gaan dit 'weekeinde naar een kampeerboerderij in Renesse. Eigenaar A-Fords boekten successen bij rally in Gorssel KRABBENDIJKE - A-Ford-elub Nederland hield eengezelligheidsrit in Gorssel (Gld). Aan deze rit namen drie Zeeuwen deel: de heren P. A. Allewijn en Jac. van Weele uit Krabbendijke en C. Schrier uit Waarde, die met hun A. Fords uit rond 1930 zaterdagmorgen om half zes uit Krabbendijke vertrokken. In Gorssel werd gestart voor een puz- zelrit die in Lochem eindigde. Half- verwege de rit was een stop ingelast en terwijl de bestuurders wat gege vens over hun wagens uitwisselden, was er voor de jeugdige passagiers een tekenwedstrijd die werd gewon nen door Sebastiaan Goud uit Krab bendijke met zijn tekening van een Ford. De heer Schrier uit Waarde mocht de medaille voor de verst ko mende deelnemer in ontvangst ne men. De enkele reis Waarde-Gorssel was 225 km lang. Zaterdagavond om negen uur was het drietal weer in Krabbendijke terug. streek IN LUNCHCAFE 'T STADHUIS GOES SHOW MET WEINIG FOLKLORE Ruiterproeven WOLPHAARTSDIJK - Tijdens een streekwedstrijd op het terrein van ma nege 'Mon Plaisir' te Wolphaartsdijk werden B 1-proeven afgenomen aan ne gen leden van de Landelijke Rijvereni- ging 'De Dijkruiters' te Wolphaartsdijk Allen legden met goed gevolg deze proef af. Als jurylid fungeerde de heer J. J. Hokke van de Federatie van Landelijke Rijverenlgingen. De kinderen werden geïnstrueerd door mevrouw M. Goosen-Bakker en dhr. J. B. Koert 'Kleuteroord' houdt ouderavond YERSEKE - Morgenavond, donderdag, houdt de openbare kleuterschool te Yerseke de jaarlijkse ouderavond. Deze ouderavond staat in het teken van speelgoed. Op het programma staat eerst oudercommissie/ledenverkeizing. Daarna wordt de dia-serie: 'Speelgoed is voedsel voor het spel' vertoond, waarbij Marianne de Valok toelichting geeft. Vervolgens is er koffiepauze waarin speelgoed verloot wordt. Na de pauze zal Marianne de Valok een praatje hol den over speelgoed. GOES - In Lunchafé 't Stadhuis te Goes waar boetiek De Spinne uit Goes/Mid- delburg dinsdagavond haar jongste collectie voor najaar-winter '76-'77 ten tonele voerde was het weer bomvol. Evenals andere keren waren ook nu de verwachtingen weer hoog gespannen en zoals bleek niet ten onrechte. Wat we te zien kregen was zonder meer goed draagbare kleding vooral voor de vrouw, die de tiener-leeftijd reeds enige jaren ontgroeid is. Diegenen die zaten te wachten op de nodige folklore kwamen deze avond zonder meer tekort. Bij De Spinne geen folklore-hausse van tegen elkaar op schreeuwende kleuren en dessins waarin we dreigen te verdrinken. Zeker, 't was wel aanwezig: hier en daar een jasje of een enkel doorgestikt vestje, maar altijd waren de tinten bescheiden. Onmiskenbaar waren wel de invloeden van de folklore in de collectie te herken nen alleen zorgden ze hier juist voor die speelse vrolijke noot die de kleding deze winter zo nodig heeft. Veelvuldig zagen we onder andere bandjes- of gespslui- tingen aan mouwen, pantalons of op voorfronten, originele zakverwerkingen op ceintuurs of zomaar plompverloren GEEN TELEGRAM AAN REGERING AARDENBURG - R.-K. Kerk, 16 uur: optreden Emiel Hullebroeckkoor. GOES - Modehuis Berco, 19.30 uur: Mo deshow. - Ziekenhuis De Bevelanden, 16-17 en 20-21 uur uitzending Nomen Nescio. HULST - St. Lidulnaziekenhuis, 15.05- 16.30 uur: uitzending radio Nightingale. KOUDEKERKE - Karrewiel, 20 uur: Mo deshow. MIDDELBURG - Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. TERNEUZEN - Hotel Rotterdam, 20.15 uur: optreden Benedict Campert. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14 uur: André van Duln's pretfilm, a.l.; 20 uur: One flew over the cuckoo's nest, 14 jr. - Luxor,20uur: Americangraffity, 14jr. MIDDEI,BURG-City,20uur: Scenesuit een huwelijk. TERNEUZEN-Luxor,20uur: André van Duin's pretmachine, a.l. GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 10-12 en 13.30-17 uur: werken voor kunstenaars. - Lunchcafé Stadhuis: werken Anton Beysens. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST-Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-18 uur: werken Antoine Mes en Cees Vlag. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum, 14-17 en 19.30-22.30uur: werken van Elf creatieve vrouwen. - Zeeuws Museum: „De boeken van Van Gogh" van Han Verplanke en leesten toonstelling „Mei 1968 en wij". Galerie Pictura, 11-17.30 uur: Ned. Gra fiek. - Galerie 't Kot, 10-18 uur: werken Frits van Til. NISSE - Galerie 'De mooie staak', 9,20 uur: werken van heer Messemaker. TERNEUZEN - Artikof: werken Jo Luycks. - Openb. Bibliotheek-Zuid: expositie Liesbeth de Jonge. VLISSINGEN Hal Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: N.K.S. Kijkmap: grafische werken. IJZENDIJKE - Galerie M4. 14-18 uur: tekeningen Wim Smorenburg. ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: Te rugblik op beleg 1575-1576. - Gravensteen. Schilderkunst in West- Vlaanderen. NÖÓRD- ÈN MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 0110Ó-14444. ZEËUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen, tal. 01150-4444. THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND - Tel. 0011. GOES - DKe meerderheid van de ruim tachtig aanwezigen in een provinciale PvdA-vergadering dinsdagavond in Goes heeft geweigerd om bij de rege ring aan te dringen op extra maatrege len ter verbetering van de sociaal- economische situatie. Tijdens een bij eenkomst in de Prins van Oranje-werd een voorstel van het oud-tweede ka merlid Pier van Gorkum (ppr, thans psp) om een telegram hierover aan de minister Lubbers, Boersma en Den Uyl te sturen, verworpen. Het tweede ka merlid Jaap van der Doef (pvda) had tevoren het zenden vankzo'n telegram sterk ontraden. In zijn ontwerp-telegram stelee Van Gorkum dat de regering moet stoppen met 'cadeautjes voor de ondernemers' en zelf fabrieken moet gaan bouwen. Ook wilde hij aandringen op het binden van buitenlandse investeringen aan vergunningken, het geven van echte controlemacht op bedrijfsinvesteringen aan personeelslraden en het bieden van een kans aan oudere werknemers om zich vrijwillig terug te trekken ten be hoeve van jongeren. Van Gorkum be schouwde dit als een antwoord op zijn kritiek aan het adres van het kabinet Den YUyl. De PvdA-er Van der Doef had weinig goede woorden over voor de ideeën van zijn ex-collega. „Van Gorkum wil ons lopers laten uitleggen voor zijn nieuwe politieke carrier", meende hij. Van der Doef benadrukte dat et bouwen van overheidsfabrieken geen gemakkelijke zaak is. omdat daarbij tal van zaken een rol spelen. De opmerking over het geven van meer macht aan de personeelsraad begreep hij niet en het terugtreden van oudere werknemers alleen voor jonge ren vond Van der Doef geen goede zaak. Hij kreeg voor zijn standpunten bijval vanuit de vergadering. Statenlid P. J. Huijbregt wees er onder meer op dat Nederland geen 'eilandje in de oceaan' is. Hij stelde dat het bouwen van over heidsfabrieken gevolgen heeft voor de positie van Nederland in het buiten land. Huijbrecht zei dat de regering 'echt wel wat doet' aan het scheppen van arbeidsplaatsen, met name in de metaal en textielsectoren. Voorafgaande aan de stemming over het telegram, hielden de heren Van der Doef en v an Gorkum ikorte inleidin gen. De PvdA-er stelde daarbij vier punten centraal: hoe het draagvlak van de economie versterkt kan worden; hoe de collectieve voorzieningen gehand haafd kunnen worden; de arbeid ge schapen kan worden voor iedereen die werken kan, hoe het behoud van de per soonlijke welvaart gegarandeerd kan worden. Het kamerlid meende dat re geringshulp aan het bedrijfsleven ge- weetigd is, zolang de zekerheid bestaat dat die hulp ook gebruikt wordt voor nieuwe arbeidsplaatsen. Ook wees hii erop dat 'het gebouw van SGP-jongerengroep houdt vergadering 's-GRAVENPOLDER - De S. G.P. jon-, derengroep voor Noord- en Zuid- Beveland houdt zaterdagmiddag een vergadering in de zaal van 'De Opril' in Goes. De aanvang is twee uur Tijdens deze bijeenkomst zal de heer Van Heu- kelom uit Nieuwerkerk spreken over het onderwerp 'Christelijke politiek'. de sociale voorzieningeng* doorgelicht moet worden. Van der Doef pleitte voor een andere verdeling van de arbeid, „of ande pensioenkant of door een uiterst forse verkorting van de wekelijkse ar beid". Hij vertelde dat het 'al heel wat' zal zijn als in de komende jaren de in komens van de arbeiders beschermd kunnen blijven. De PvdA-er voorzag dat er binnenkort een politieke oorlog zal losbarsten over zaken als: de hoogte van het begrotingstekort, de koppeling van de sociale uitkeringen aan het mini mumloon, de vermogensaanwasdeling, de wet op de ondernemingsraden en de grondpolitaek. „Vaststaat dat we met kleine stapjes bezig zijn iets heel fun damenteels te verschuiven. Daar zal ontzettend hard tegenaan gevochten worden", aldus Van der Doef. Van Gorkum zette zich in zijn betoog scherp af tegen de steun aan particu liere ondernemingfen. „Honderden miljoenen guldens zijn weggegooid. De regering is een gevangene geworden van het bedrijfsleven, dat steeds ho gere eisen stelt, ook al zijn de winstcij fers belangrijk toegenomen. Men zegt niets toe over arbeidsplaatsen, wel wordt gedreigd met vertrek naar het buitenland", vertelde het oud kamerlid. Hij vond dat de regering een verkeerd beleid voert door steeds maar financiële injecties aan het particu liere bedrijfsleven te geven. Als oplossingen noemde Van Gorkum het tegengaan van investeringen van Nedlands bedrijfsvermogen in het bui tenland door meer controle op investe ringen. „Ook moeten we niet wachten tot het bedrijfsleven zelf actief wordt, maar we moeten zelf initiatieven ne men. De regering moet zelf fabrieken bouwen", betoogde Van Gorkum, doie als voorbeelde de openbaar vervoersec- tor en de telecommunicatie-industrie aanhaalde Tenslotte pleitte hij voor vroegere pen sionering „Ik heb niet zoveel vertrou wen in de onbaatzuchtigheid van de particuliere ondernemers. Ze zijn drijf zand en daar kun je niet op bouwen. De verkiezingsuitslagen zullen duidelijk moeten maken dat de werknemers het niet langer nemen", meende Van Gor kum. Foto: Sportieve trui met grote col en flinke zakwerkmg. 93-JARIGE MEVROUW DOORNINCK IN MIDDELBURG MIDDELBURG - Dr. D. van Ooijen, voorzitter van de Stichting voor Jeugd en Gezin in Zeeland, heeft dinsdagmiddag in het bejaardente huis St. Willibrord aan het Bachten Steene in Middelburg het eerste exemplaar van de sinds dertig jaar verschijnende Pro Juventute- Oranjekalendcr overhandigd aan mevrouw G. C. Doominck-Bartling, woonachtig in het bejaardentehuis. Mevrouw Doominck (93) heeft vele jaren van haar leven gewijd aan het werk op het gebied van de kinderzorg en is nog steeds begaan met het lot van de kinderen in nood. In een korte toespraak („we willen het niet te officieel maken") zei dr Van Ooijen dat de vrijwilligers in de naaste toekomst meer mogelijkhe den zullen krijgen op het gebied van de Jeugd en Gezin. „Men is begonnen uit liefdadigheid op basis van vrijwilligheid en via kerkelijke instellingen. Later is het een overheidszaak geworden die gro tendeels wordt gesubsidieerd. Maar er zijn altijd meer kosten dan subsi dies. De Oranjekalender zorgt ervoor dat dat extra geld binnenkomt", al dus de heer Van Ooijen. De kalender is vanaf vandaag (woensdag) tegen betaling van 5,95 verkrijgbaar in de boekhandel. Ver der kan men de komende tijd vrijwil ligers aan de deur verwachten, die de Pro Juventute-Oranjekelder willen verkopen. Foto: De heer Van Ooijen die me vrouw Doominck. ontroerd door deze geste, de Oranjekalender over handigt. midden op een jurk, tunnelceintuurtjes en niet te vergeten de actuele zijsplitten die we noteerden bij grove pullovers, tunieken, jurkjes en overgooiers. Het silhouet is bij De Spinne duidelijk recht met eventueel een loopplooi die voor wat meer bewegingsvrijheid zorgt. Rib-cord (soms in combinatie met ge breid) is een favoriet bij de Spinne. Er waren sportieve japonnetjes van. over gooiers, broekrokken en broekpakken. De laatste niet zelden in de tuniek-stijl waardoor wat meer combinatiemoge lijkheden ontstaan. Iets gekleder waren de japonnetjes van angora-jersey en zijden jersey. Al zal niet iedereen er van houden, hoogst actueel waren ze zeker, de ha- rempakken met hun ruime gepofte- pijpen-pantalons. Van geruwde flanel in een hard-roze tint was een model dat voorzien was van veel opgestikte zak ken en een bovendeel met ruime boo thals. Veel sjieker was een grijs crêpe harempak in de tuniekstijl. In de avondmode toonde De Spinne zoals gewoonlijk een ruime collectie: soepele zijden jersey japonnen waarvan vooral de witte in kaftan-stijl erg opviel, maar ook zeer dunne japonnen in een soort vodden-look, dus met vele lagen in punten vallende stof. Er g geslaagd was ook de lange crêpe broekrok met satij nen blazertje. Voor de koude dagen, zo die nog willen komen, waren er fijne dikke truien met grote collen (één was er zelfs voorzien van maar liefst drie over elkaar heen), gebreide jassen met houtje-touwtje sluitingen, poncho's met franjes. leren blousonnetjes en a-symmetrisch gesloten rechte mantels. Veelgeziene tinten deze avond" beige, camel, bruin en zwart. Traditie-getrouw zorgde ook nu weer juwelier Van de Ree uit Vlissingen/Middelburg voor de bij passende sieraden. Opvallend ver schijnsel in de sieradenwereld: de te rugkeer van geel-goud, deze winter bo vendien vaak vergezeld van stenen als de kornalijn of jade die beiden zo goed passen bij de kleuren camel en bruin. Al zijn de zogenaamde shorties niet uit het modebeeld verdwenen, hun plaats wordt toch enigszins aangetast door vele soorten lange kettingen Ook com binaties van kort en lang komen veel voor. De kapsels waren dit keer het werk van Maison Chic uit Yerseke. Deze liet vele varianten zien op de korte haar-Iook terwijl bovendien veel gewerkt was met kleurverschillen in de haren. Me vrouw Milly Gijswijt van boetiek De Spinne trad op als lady-speaker. Van daag, woensdag is dezelfde show nog eens te zien in Bar Het Karrewiel te Koudekerke, eveneens om 8 uur. Extra kerkdienst SINT-ANNALAND - Ds. M. J. van Gelder uit Gouda gaat donderdag voor ln een extra kerkdienst van de gerefor meerde gemeente te Sint-Annaland. De dienst begint om 19.30 uur. Kampioenschappen De Luchtbode KRABBENDIJKE - Nu de laatste wed vluchten achter de rug zijn. zijn de kampioenschappen bekend van dè postduivenhoudersvereniging 'De Luchtbode' te Krabbendijke. Vitesse: 1 E. Theenaart. 992417, 267 punten, 2 C. van Oosten, 257156, 231 pnt„ 3. C. van Oosten, 1052489, 230 pnt., 4 Gebr. Cle ment, 992502. pnt., 5 C. van Oosten, 1065824, 187 pnt Midfond: 1. J. Minn- aard, ringno. 2406017, 700 punten, 2 J. Minnaard 2280283, 654 pnt, 3. J. Minn- aard, 2342567, 564 pnt., 4 E. Theenaart, 854063,524 pnt, 5 Gebr. Clement 992502, 510 pnt. Fond: 1. C. van Oosten, 2480676, 263 pnt, 2 Gebr. Clement, 2409059, 170 pnt., 3 J. de Jonge, 10:52421, 168 pnt4 Gebr. Clement, 1809499, löi pnt., 5 G. Neels, 880203, 153 pnt Jonge duiven: 1 G. Neels 176732, 477 pnt, 2 G. Neels. 176734, 429 pnt., 3 D. va n de Vrede. 177114,372 pnt, 2 G Neels, 176734,429,3 D. van de Vrede, 177114, 372 pnt., 4 C. van Oosten, 176931. 360 pnt., 5 J. Dek ker, 176425, 357 pnt. Navluchten: 1 H. Neels, 592 pnt, 2 Gebr. Clement581 pnt, 3 F. Hillebrand, Rilland 557 pnt. 4. D. van de Vrede 388 pnt., 5 H. van Koever- inge 355 pnt. Zesdaagse 1. J Minnaard 505 pnt., 2 Gebr VClement 357 pnt., 3 C. van Oosten 331 pnt, 4 F. Hillebrand, Ril land 299 pnt, 5 G Neels 295pnt Vier aangewezen vluchten: 1 G. Neels 189 pnt, 2 Gebr. Clement 170 pnt, 3 F. Hil lebrand, Rilland 142 pnt., 4 C. van Koe- veringe 133 pnt., 5 H. van Koeveringe 130 pnt Eerstgetekende alle vluchten: I J. Minnaard 966 pnt., 2 G. Neels 850 pnt, 3 Gebr Clement 815 pnt., 4 C. vn Oosten 811 pnt, 5 F. Hillebrand, Rilland 705 pnt. Generaal: 1 Gebr. Clement 3745 pnt. 2 F. Hillebrand. Rilland 3472 pnt.,'3 C. van Oosten 3215 pnt. 4 J Minnaard 3043 pnt, 5 G. Neels 2468 pnt VEILING SINT-ANNALAND 28 september. Uien middel 72.20: drielingen 60.80: aanvoer 38 ton; doré 85-86; bintjes 50-53, bintjes bonken 80. bintjes drielingen 22-23; eigenheimers 67-70: aanvoer 100 ton. VEILING SINT-ANNALAND 28 september. Uien middel 72,20; drielingen 60,80; aanvoer 38 ton; doré 85-86. bintjes 50-53, bintjes bonken 80. bintjes drielingen 22-23; eigenheimers 67-70; aanvoer 100 ton. veemarkt leiden LEIDEN - Aanvoer totaal 3367; slachtrunde- ren 300; gebruiksvee 514; graskalveren 91; vette kalveren 15; nuchtere kalveren 1402; ponnies 15; varkens 38; biggen 141; schapen en lammeren 641; bokken en geiten 210. Prij zen in guldens: stieren (resp. Ie en 2e kw.) 6.90-7,30 6,60-6.80, vaarzen (resp. Ie en 2e kw.) 6.60 -7,05 5,95-6.40, koeien (resp. Ie. 2e en 3e kw 6.30-7,05 5,25-5,90 4,90-5,30; worstkoelen 4,10-4.80; vette kalveren 4,50-5.50; nuchtere slachtkalveren 1,25-2.00; melk- en kalflcoeien 1450-2250; vare koeien 925-2050; graskalveren 450-800; nuchtere kalveren voor fok-mesterU roodbont 350-525 zwartbont 250-485; lopers 125-140; biggen 105-115: schapen 175-200: lammeren 180-220; ponnies 250-500; drachtige zeugen 600-750; gelten 15-80. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen); slachtrunderen redeHJk-redelfik-als maandag; kalf- en melk koeien redelijk-lui- prijshoudend; vare koeien matlg-redelijk-iets hoger; graskalveren ruim-traag-prijshoudend; vette kalveren redelijk-vlot-prijshoudend; nuchtere kalve ren ruim-rustig-iets minder; ponnies matig- redelijk- prijshoudend, lopers en biggen minder-stroef-lager; schapen en lammeren redelijk-vlot-prijshoudend; geiten ruim- redelijk-prijshoudend. AARDAPPELTEBMUNMARKT 28 september: consumptieaardappelen. Bintje klei 40 mm opwaarts. Laten nov, 6300, april 6570, bieden nov. 6250, april 6540. Stem ming nov./april vast. OchtendcalL nov. h.p. 6350, lp 5900, april bp 6600, lp 6200. Dagomzet nov. 85, april 215. Consumptieaardappelen. Bintje kiel 60 mm opwaarts. April: laten 7400, bieden 7350. Stemming april vast. Öchtendcall. april hp 7510. lp 7420. Dagomzet april 24 LANDBOUWSCHAP GOES 28 SEPTEMBER, granen, zaden en peul vruchten. alle prijzen boerensclioon en franco leveringsplaats (in guldens per 100 kg), tarwe, basis 16% 45; brouwgerst, basis 16 48,50, maximaal 20% uitval; zware haver 41,75, groene erwten 65.50; schokkers 83; kapucij ners 100: bruine bonen, geschoond 202,50. Ex clusief btw. Aardappelen, Bintje, veldsgewas. directe le vering af bedrijf 35,- tot 48,- per 100 kg. Voederaardappelen afsorteerinrichdng 13.- per kg. Exclusief btw. Uien, onafgestaart op auto geleverd 45-60 cent per kg. Exclusief btw Vlas, ongerepeld, op auto geleverd 40-48 cent per kg voor goede kwaliteit. Afwijkende par tijen 27-39 cent per kg. Exclusief btw. Hooi en stro (in guldens per 1000 kg): weide- hool 400, gerstestro 250. tarwestro 175, haver- stro 250, schokkerstro 280, erwtenstro (kleine groene) 310. VISMIJN COLIJNSPLAAT 20 september: exportgamalen 7555 kg 232, handelsgamalen 458 kg 232-264, schar 100 kg. bot 52 kg. krab 35 kg. tarbot 30 kg. wijting 51 kg, schol 824 kg. tong 114 kg, zeebaars 3 kg, paling 21 kg. krab 1 kg. herder 6 kg. ongesor teerde vis 46 kg. VEILING KAPELLE-TERNEUZEN 28 september bramen 153-87 per doos, fr Centrale veilingvereniging Goes- Krabben dijke 28sept. 1976: Bramen X perdoos 60-86. II 53. frambozen per doos 1230. notten per stuk 4-5, div. appels industrie 24.70, Odin KL.I 80-85: 86, 75-80 92-106, 70-75 87-118, 65-70 71-89, 60-65 56-66, 55-60 25-36. Cox's Orange Pippin KL.I 80-85 89-97, 75-80 93-111, 70-75 97-115, 65-70 80-94, 60-65 62-69. KL. II 80-85 77-100,75-8062-107,70-7556-11165-70 33-89. 60-65 34-63. 55-60 24-41. Goudreinette KL.I 75-85 113-136. 65-70 89. KL,II95 en op 77-79, 85-95 86-102,75-85 94-125, 65-75 74-97, 60-65 29-42, 55-60 41. Rode Goudreinette KL.I 75-85 131, 65-75 101-105, 60-65 55. James Grieve KL.H 65-70 50,60-65 42. Ingrid Marie KL.H 80-65 87.75-80 82-85, 70-75 81-84, 65-70 69-71. 60-65 41-59, 55-60 24,80. Lobo KL.I 80-90 77. 70-80 76-82, 6 5-70 66.60-65 60. Zoete appels KL. 180-90105. 70-80 127, 60-70 102, 55-60 66. Jonathan KL.I 70-75 55, 65-70 48. 60-65 37-36. Beurre Alex Lucas KL.I 70-75 55,25.65-75 29. KL.U 80-85 24,75-80 26,70-75.24 65-70 19,10. Conference KL.170-75 48. 65-70 44-53, 60-65 43-50, 55-60 26-27. KL.II 70-75 37-49. 65-70 33-52, 60-65 29-50, 55-60 18-30, 50-55 17,30-24, 45-50 17.30-24. Beurre Hardy KL.I 70-75 57, 65-70 48-50,60-65 38-41, KL.U 75-80 42,70-75 44-50, 65-70 24-43. 60-65 24-34. 55-60 23.50. Saint Remy 80-90 59, 70-80 58-70, 60-70 54-56, kLU 80-90 57,70-80 62-63,60-70 53-86,55-60 37-44, 50-55 25-44. D. du Cornice KL.I 80-85 60-62. 75-80 57-68, 70-75 61-71. 65-70 56-59. KL.II 85-90 52.80-85 44-58,75-8044-61,65-70 28-56. 60-65 28-39, 55-80 27.80. B Louise d'Avran- ches KL.I 60-65 52. 55-60 33-37, 50-55 17.30, 45-50 17.30. Legipont KL.170-80 40-48, 65-70 38-42,60-85 27-37.55-60 17.30-24. KL.II70-80 22.70-36, 65-70 22.70-26. 60-65 17.30, 55-60 17.30, 50-55 17.30. ■Totale aanvoer hard fruit 42000 collL Fruitveiling Barendrecht 28/9: Appelen Cox Orange vanaf 80 op: 71-1,17, 64-1,17, 57-1,07.51-93,24-28, aanvoer 120 ton. Goudreinetten vanaf 80 op: 68-103, 95-1.19, 75-1.11, 56-96, 41-94, aanvoer 15 ton. James Greeve vanaf 80 op: 58-100, 75-101, 55-98. 35-86. 30-62, 24-42, aanvoer 40 ton, Aldin vanaf 75/80: 108. 89-107, 82-89, 51-58, 24-45, aanvoer 17 ton. Peren: Burrée Alexander Lu cas vanaf75/80: 26-29,24-29,24-28, aanvoer4 ton Burrée d'AnJou vanaf 70/75: 24-47, 24-29, 24-25, aanvoer 3 ton. Burrée Hardy vanaf ,75/80: 31-57, 30-56, 24-53, 25-47, 24-31, aan voer 55 ton. Bonne Louise vanaf 65/70: 29-54, 43-55, 2547. 24-25, aanvoer 35 ton Confé rence vanaf 65/70: 42-45, 43-49, 41-47, 24-32, aanvoer 62 ton Doyenne de Commis vanaf 80 op: 41-62. 38-67, 36-71, 38-60, 38-35, aanvoer 46 ton. (ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 19