Vestigingsplaats brandweerkring is nog onzeker Terneuzens raadslid legt beslag op uniek materiaal over kanaalverbeteringen ■IPZC/. Studiegroepen voor spoorlijn van St. Niklaas-Terneuzen winterprogramma ZVU W est-Zeeuwsch-Vlaanderen Werk van Mes en Vlag in Hulster galerie NOG TWIJFELS OVER SUBSIDIE-AANVRAAG WERKGROEP 'RELATIETRAINING' GOES opnamen en tekeningen uit begin van deze eeuw meisje (5) gegrepen door auto "e::fllje,ugöraad werkgroep teleurgesteld in 'uit' neemt atscheid van d. e. mensch Cultuur en vorming in In raad maatschappelijke dienstverlening: DINSDAG 28 SEPTEMBER 1976 provincie VVD GAAT PLEITEN VOOR AANKOOP VAN OUD STADHUIS TERNEUZEN - Drieëntach tig foto's en acht mappen met bestekken van de verbetering van het kanaal Gent- Temeuzen aan het begin van deze eeuw. Dat is de zeldzame collectie waarop het Temeuzense WD-raadslid (en voorzitter van de stichting Terneuzens museum) W. de Zeeuw enkele dagen geleden beslag wist te leggen bij de Hulster anti quair Frans van den Berg van het antiquariaat 'Merliin'. De haarscherpe opnamen uit de pe riode 1901 tot 1910 - voor het meren deel gemaakt door fotograaf S. R. Elzinga. die voor deze enorme op dracht van rijkswaterstaat van Goes naar Temeuzen verhuisde - geven een getrouw beeld van de ma nier waarop zo'n 70 jaar geleden het kanaal werd verdiept en verbreed. De uiterst gedetailleerde bestekken geven een inzicht in de technische achtergronden. De heer De Zeeuw - één van de initia tiefnemers voor de viering van 150 jaar kanaal in 1977 - schafte zich het materiaal direct aan, in het besef dat het ging om iets van onvervangbare waarde. „Ik hoorde dat het in de streek was van een oom van me. oud burgemeester Kostense van Bier vliet Met de sociaal-geograaf Wink ben ik naar Hulst gereisd en daar kwamen we beiden tot de conclusie: dit mag met uit de regio weg", vertelt Wj- Het Temeuzense raadslid ziet moge lijkheden om de foto's en bestekken in bruikleen te geven aan een mu seum. Het Terneuzens museum ge schikt nog over een deel van het zo genaamde 'Van Sprang-legaat' om totaankoopovertegaan. „Misschien ook wil de culturele raad een derge lijk voorstel aan b. en w. doen", op pert de heer De Zeeuw. Museum Hij en zijn fractie willen b. en w. binnenkort per brief benaderen met de vraag of het college bereid is om over aankoop van het voormalige stadhuis in de Noordstraat te praten en het gebouw geschikt te maken voor huisvesting van het museum, 'uit in Zeeuwsch-Vlaanderen' en eventueel, de stichting kunstzinnige vorming. W. de Zeeuiv temidden van foto's en bestekken van de kanaaliuerken uit het beam van deze eeuw „Als WD vinden we, dathet voorma lige stadhuis in de huidige vorm bewaard moet blijven, vooral gelet op plannen tot renovatie van de bin nenstad. Het zou ideaal zijn als in stellingen als het museum, de WV, 'Uit' of Kunstzinnige Vorming - die momenteel erbarmelijk gehuisvest zijn - er ondergebracht konden wor den". De huidige eigenaar van het pand, de Temeuzense makelaar J. F. Rouw is - volgens zijn informaties - bereid he t pand te verkopen op basis van de waarde die een door de gemeente aan te wijzen taxateur eraan toekent. De vooratter van het Terneuzens museum is op voorhand lynsch ge stemd als hij aan de perspectieven die zo'n transactie biedt denkt „Wat is er mooier dan zo'n gebouw te laten bijdragen aan de leefbaarheid van de binnenstad Als museum zouden we meer m de loop liggen dan nu het geval is. Misschien is het zelfs moge lijk om in de toekomst af te stappen van het heffen van toegangsprijzen" Minstens één lid van het Temeu zense college van b. en w. kan zich in zijn ideèen vinden, zo is de overtui ging van de heer De Zeeuw. „Dat is me uit een recent gesprek gebleken en ik ben daar natuurlijk erg blij SUGGESTIES UIT HET WAASLAND Bij Inbraak in school gitaar en gitaarhoes gestolen SINT NIKLAAS (B) - In het Belgische gewest Waasland is de suggestie ge daan, of er daar en in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen geen studiegroepen moe ten komen die het herstel van de spoor lijnverbinding Sint Niklaas Terneuzen moeten gaan bekijken. Aanleiding voor deze suggestie is een bericht in de PZC van 1 september jongstleden, waarin werd gemeld dat 150 agrarische werknemers uit Zeeland en Zuid-Holland pleiten voor een kust- spoorlijn van Den Helder naar Belgié. De ontsluiting van het zuidwesten van ons land staat daarbij voorop. Van Belgische zijde is daarna op inge sprongen. Ook het belang van het Waas land is met een dergelijke spoorlijn - of een deel daarvan, tenminste tot Ter- neuzen - gediend, zo wordt gezegd De Belgische spoorwegen hebben al enkele keren door laten schemeren de lijn niet ln ere te willen herstellen. Van Wase zijde wordt er echter op gewezen dat nog geen tien jaar geleden over de spoorlijn een viaduct is gebouwd op grondgebied van Sint Gillis. Dat viaduct heeft ette lijke tientallen miljoenen francs gekost. De stad Sint Niklaas houdt er nog steeds rekening mee dat de spoorlijn in de toekomst weer zal worden gebruuikt. HAAMSTEDE - Het vijfjarig meisje B. is zaterdagmorgen in bewusteloze toe stand naar het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee vervoerd, na dat zij was gegrepen door een auto. Hetongeval gebeurde in de Noordstraat te aamstede, waar het meidje werd aan gereden toen zij achter enkele bomen vandaan kwam om e weg over te steken De auto werd bestuurd door J. D uit Haamstede Na aankomst in het zie kenhuis bleek een en ander wel mee te vallen, maar het slachtoffer moest wel ter observatie in het ziekenhuis blijven. In plannen voor de toekomst wordt er zelfs vanuit gegaan dat het enkelspoor zal worden vervangen door een spoor traject met twee banen. De CVP-werkgroep verkeer houdt zich momenteel ook met de spoorlijn Sint Niklaas, via Hulst, Axel en Sluiskil, naar Terneuzen bezig. De werkgroep, onder UjeSlaagQ leiding van senator F. de Bondt en de heer R. de Jong, bekijkt of het niet wen selijk is om in verband met de industria lisatie van de linker Schelde-oever een spoorlijnverbinding te hebben met de kanaalzone en Temeuzen. GOES - Vrijdag 1 oktober wordt er in 4 GOES - Vrijdag 1 oktober wordt er de Prins van Oranje te Goes door de provinciale hervormde jeugdraad van Zeeland afschei genomen van de lieer D. E. Hiensch, die vele jaren aan dit werk is verbonden geweest. Zoals be kend is de heer Hiensch onlangs be noemd tot consulent voor de samenle vingsopbouw van de hervormde kerk in eeland. De bijeenkomst in de Prins van Oranje wordt de heer Hiensch door de provin ciale hervormde jeugdraad aangebo den Tussen acht uur en half tien 's avonds wordt men in de gelegenehid ge steld persoonlijk afscheid van de heer Hiensch te nemen. Tevens biedt deze samenkomst de gelegenheid om met diens opvolger, de heer F A. Bergwerf! (die op 1 september met zijn werkzaam heden is begonnen) kennis te maken. De avond is grotendeels informeel. Naast de heren Hiensch en Bergwerff zal ook de heer L. Vonk, voorzitter van de pro vinciale hervormde jeugdraad, het woord voeren. Daamast kan een ieder zijn woorden van dank en waardering kwijt op een muurkrant. De muzikale omlijsting is in handen van Nova Melo- dia uit Kapelle. Het officiële gedeelte is de zondag daarop (3 oktober) m de hervormde kerk te Veere. Tijdens deze kerkdienst wordt de heer Bergwerff officieel ingeluid, De dienst, die om 11 uur 's morgens begint, wordt voorgegaan door ds T Rinkema. Voor de afscheidsbijeenkomst van de heer Hiensch heeft de provinciale her vormde jeugdraad veel uitnodigingen verstuurd, plaatselijk, regionaal, pro vinciaal maar ook landelijk. Onderwijsbenoeming SINT-JANSTEEN - Aan de basisschool 'Sint-Aloysius' te Sint-Jansteen is een tiende leerkracht benoemd. Het is de heer J. van Houten uit Sint-Jansteen. Zeeuws-Vlamingen moeten zich meer richten op BELGIE SLUIS - De werkgroep West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) wil nieuwe impulsen geven aan culturele en vor mende activiteiten in dat gebied. De werkgroep vindt dat de Stichting Uit op dat punt tekort schiet en is daarom met een winterprogramma voor de dag gekomen dat de meest uiteenlopende cursussen, lezingen en excursies om vat. 'Uit draait althans in West- Zeeuwsch-Vlaanderen niet zo goed. Behalve drie theaterevenementen per seizoen in Oostburg, komt er weinig van de grond. Volgens ons moet er op het culturele vlak meer gebeuren, met name in de educatieve richting', zegt voorzitter O. de Milliano van de West- Zeeuws-Vlaamse werkgroep. De ZVU in dat gebied leidde enkele ja ren een sluimerend bestaan, toen 'Uit' zich opwierp als de grote animator van het culturele leven 'Dat is ons wat tegengevallen. Daarom is de werkgroep vorig jaar nieuw leven ingeblazen' aldus de heer De Milliano. Het seizoen '75/76 stapjes ondernemen naar de stads schouwburg in Brugge. Het is trouwens de bedoeling om nadrukkelijk de aan dacht te vestigen op de 'grensover schrijdende mogelijkheden' voor Zeeuws-Vlamingen. 'We moeten ons meer richten op het njke Vlaamse ge bied. Kijk eens wat steden als Knokke, Brugge en Gent niet te bieden hebben', zegt De Milliano. Zeer belangrijk vindt hij ook dat het 'scholenwerk' weer op het ZVU- programma staat. WestrZeeuws- Vlaamse scholieren die het enige tijd zonder hebben moeten doen, kunnen binnen afzienbare tijd weer genieten van een aantal culturele evenementen. Vermoedelijk zullen die over het alge meen voor alle scholen centraal in een bepaalde plaats worden gehouden. Overigens doen de leden van de werk groep hun werk voor de ZVU op het ogenblik gratis en in vrije tijd. Voor de meeste ZVU-activiteiten moet van de deelnemrs een bijdrage worden ge vraagd. Binnen enkele j aren zal dat mo gelijk veranderen als CRM de volksuni versiteiten wat ruimer gaat subsidiëren. Met name drs. Hildebrandt ziet het met belangstelling tegemoet. 'Dat moet een verbetering kunnen betekenen' gelooft hij. Inmiddels beginnen de aanmeldin- ramma werd gekenmerkt door een aantal zeer gen voor de winteractiviteiten in Westr goed bezochte lezingen en behoorlijke bezette cursussen. Vooral secretaris drs. A. G U. Hildebrandt uit Aardenburg heeft er alles aan gedaan om voor het komende win terseizoen nog meer op po ten te zetten. Een drietal excursies naar verschillende projecten is een nieuw programma-onderdeel. In de komende maanden zal men per bus enkele uit- Progt HULST - In galerie Van Geyt te Hulst is een expositie van werken van de kun stenaars Antoine Mes en Sees Vlag geopend. Van Antoine Mes zijn een flink aantal schilderijen aanwezig met hetzelfde thema, bijvoorbeeld een Zeeuwse boe renschuur en strandhuisjes. Ook expo- seerd Mes gebruiksartikelen als tassen een schort en een jas vastgelegd in een schilderij. Het tentoongestelde werk van Sees Vlal heelt meer onderwerpen. Belangstellenden kunnen tot en met 11 oktober in de galerie aan de Steenstraat in Hulst terecht om het werk van beide kunstenaars te zien. In de galerie hangt overigens nog werk van andere kunste naars. Dinsdags in de galerie Van Geyt gesloten. Op zondagmiddag bestaat er ook gelegenheid om de tentoonstelling te bekijken van 14.30 tot 17 uur. De an dere dagen is de expositie tijdens winke luren geopend. VLISSINGEN - In het weekeinde is in gebroken in de Oranjeschool aan de Bloemenlaan in Vlissingen. Een gitaar en een gitaarhoes worden vermist. Men is binnengekomen via het dak en heeft het schoolgebouw doorzocht. Er werd werd vrijwel geen schade aangericht. Of er nog meer wordt vermist, kon de Vlis- singse politie maandag nog met meede len. KLOOSTERZANDE - De heer W. Sponselee uit Kloosterzande slaagde te Utrecht voor het staatsdiploma alge mene dierenverzorging, met certificaat voor het toiletteren van honden. Het programma ziet er in grote lijnen zo uit: Lezingen: op dinsdag 12 oktober start men met een spreker van de bo venste plank. Prof. dr. H. Brugmans uit Brugge zal een inleiding houden over 'De Eenwording van Europa'. Dat ge beurt in het Oostburgse gemeentehuis. Prof. Brugmans is een bekend voor vechter van het ene Europa. Zoals bij de meeste programmaonderdelen is rekening gehouden met vooral voor West-Zeeuws-Vlamingen belangwek kend is. 'Grensbewoners zullen zich wel interes seren voor de eenwording van Europa', meent de ZVU-werkgroep. Donderdag 4 november: 'De schoonheid van Brugge' lezing met dia's door een nog onbekende inleider. Donderdag 27 januari '77: 'Bij enhouders en bijenprodukten' door de heer A. C. Goossens. Donderdag 24 fe bruari '77: 'De emigratie naar West- Zeeuwsch-Vlaanderen' door de heer G. van Vooren. Cursussen: evenals vorigjaar worden op maandagavonden in Oostburg weer taalcursussen gehouden: Frans en En gels voor beginners en gevorderden. Volgend jaar zal mogelijk een cursus Hebreeuws van de grond komen. De heer F. W. Krull verzorgt tien vrijdaga vonden achtereen een doe het zelf- cursus boekbinden. 'Close reading' i indringend lezen) van Shakespeare en Engelse poëzie wordt gedoceerd door de heer R de Melker. De Zeeuwse historicus M. P. de Bruin ver zorgt in oktober en november vier cur susavonden. gewijd aan 'Zeeuwsch- Vlaanderen tussen Vlaanderen en Zee land' Het accent komt te liggen op West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De vier onderwerpen zijn: 'Het Zwin door de eeuwen heen', Jacob Cats in Zeeuwsch-Vlaanderen'. 'Annexatie en de volksliederen' en 'St. Anna-ter- Muiden en haar schilders' Excursies: Donderdag 21 oktober naar de volkssterrenwacht Simon Stevin ln het Brabantse Hoeven. Zaterdag 13 no vember naar Brugge en in maart 1977 naar het biologisch-dynamische land bouwbedrijf Loverendale op Walcheren. De ZVU laat verder weten dat ook nog een cursus kunstgeschiedenis in voor bereiding is. Werkgroep renovatie wil uitspraak van b. en w. en raad Sas van Gent SAS VAN GENT - De werkgroep reno vatie uit de witte wijk in Sas van Gent vindt dat b. en w. en de gemeenteraad van Sas van Gent zich openlijk moeten uitspreken over het al anderhalf jaar slepende conflict tussen de werkgroep en van de woningbouwvereniging 'Sas van Gent Vooruit'. De werkgroep schrijft in een brief aan b. en w. en de raadsleden, waarbij ook een verslag is gevoegd van de vorige week gehouden buurtvergadering van de Witte Wij k. Inzet van het conflict is zoals bekend de renovatie van de zoge naamde Muwi-woningen in de Witte Wijk. De bouwverenigingen willen een halfsteensmuur laten metselen om de gevels, de werkgroep wil ze. conform het wltplan intact laten en volstaan met een grote opknapbeurt. In de vorige buurtvergadering van vo rige week stelden zo'n zestig bewoners van de Witte Wijk zich voorwaardelijk op achter de werkgroep. In de brief aan b en w en de raad wijst de werkgroep nad rukkelijk op enkele punten die tijdens de vergadering aan de orde kwamen: het feit dat het dure renovatieproject niet openbaar zou worden aanbesteed, dat b. en w. de bouwvereniging een bouwvergunning hebben gegeven, ter wijl met duidelijk is wat er gaat gebeu ren met de tussenliggende huizen van particuliere eigenaars. „We vinden het een vreemde zaak dat u nuwel een bouwvergunning verstrekt, terwijl u vo rig jaar mei nog schreef dat het plan onmiddellijk de ijskast zou ingaan als die eigenaars niet zouden meedoen. Het college heeft dit nooit herroepen", aldus de brief van de werkgroep. MOMENTEEL GEMEENTE MIDDELBURG GOES - Over de uiteindelijke vesti gingsplaats van de nieuw tc vormen regionale brandweerkring Noord- en Midden-Zeeland (Bevelandcn en Wal cheren) bestaat nog geen zekerheid. Momenteel is Middelburg als zodanig aangewezen. Daar komt wijziging in als er in een andere gemeente een re gionaal hulpcentrum van de grond komt. Het is te verwachten dat die plaats dan Goes zal zijn. Dit deelde burgemeester mr. F. G. A. Iluber van Goes maandagavond mee tijdens de vergadering van de gemeentelijke commissie algemene zaken. Verschillende commissieleden drongen erop aam dat in de nieuwe gemeen schappelijke regeling duidelijk wordt omschreven dat de vestigingsplaatswij- raad en is een direct gevolg van de orga- sprak voorzitter J. Don er zijn verheu- msatorische herstructurering binnen ging over uit dat het ministerie v MEER INFORMATIE OVER INHOUD EN OPZET VAN WERK MIDDELBURG - De Zeeuwse Raad voor Maatschappelijke Dienstverlening heeft maan dagmiddag besloten nog geen advies aan gedeputeerde staten uit te brengen over het verzoek om een provinciale subsidie van de 'werkgroep relatietrain- ing' in Goes. De raad wil eerst meer informatie over inhoud en opzet van het werk. De tot nu toe beschikbare informatie was aanleiding tot het uiten van enige bedenkingen tegen dit werk in het algemeen. Volgens deze informatie bestaat er naar de mening van de Goese werkgroep duidelijk behoefte aan de mogelijkheid van "relatietraining' in de preventieve sfeer. Dat wil zeggen dat men aan een cursus kan deelnemen x>p grond van persoonlijke vrije wil. De werkgroep wijst er op dat de mogelijkheid tot rela tietraining voor mensen in Zeeland momenteel slechts aanwezig is als the rapeutische behandeling via 'De Vier sprong' in Halsteren en het Zeeuws In stituut voor de Geestelijke Volksge zondheid. De werkgroep vraagtsubsidie omdat men anders een bedrag van 150,- per deelnemer moet vragen, wat voor sommigen - bijvoorbeeld bijstand strekkers - veel te hoog wordt geacht Met name de heer J E van Boeyen, voorzitter van de psychiatrische inrich ting 'Vrederust' iwaaronder 'De Vier sprong" ressorteert) en de psychiater dr. F J. M Smulders, directeur van het Zeews Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, lieten zich in de ver gadering van de raad in eerste instantie sceptisch uit over het Goese initiatief, overigens zonder dit al bij voorbaat af te wijzen. Zij wezen er echter op dat lande lijk op dit gebied veel 'beunhazerij' voorkomt, zoals dr. Smulders formu leerde: „We moeten voorzichtig zijn dat de negatieve aspecten, die landelijk zijn te signaleren, niet de overhand krijgen". De heer Van Boeyen vulde nog aan dat het landelijk vaak aan deskundigenbe geleiding ontbreekt. Dr Smulders wilde vooral weten wat de Goese werkgroep verstaat onder 'duidelijke behoefte' cn 'preventieve sfeer". Beide heren toonden zich, vanuit hun functie, verbaasd over de opmerking vanuit de werkgroep dat er afspraken zouden bestaan met 'De Viersprong' en het Zeeuws Instituut. Zij ontkenden dit pertinent Reorganisatie De raad voor maatschappelijke dienst verlening stelde maandagmiddag tij dens de vergadering in Middelburg een nieuw reglement vast in het kader van een reorganisatie. Deze heeft vooral be trekking op de samenstelling van de het maatschappelijk werk. Het aantal bestuurszetels wordt uitgebreid van 12 tot ongeveer 23. Het onlangs opgerichte provinciale 'platform' van de instellin- na een aanvankelijke afwijzing, heeft laten weten alsnog subsidie te verlenen aan de in maart opgerichte 'Stichting Telefonische Hulpdienst gen voor algemeen maatschappelijk Zeeland'(THD) voor het aanstellen van een coördinator. Dit betekent dat de THD waarschijnlijk op korte termijn van start kan gaan. werk in Zeeland (de zogenaamde 'VER- AZ') zal met 7 zetels in het bestuur wor den vertegenwoordigd. De aanwijzing van vertegenwoordigers in het bestuur zal aan de verschillende instellingen subsidie-aanvraag voor het aanstel- worden overgelaten. Twee huidige le ien van een provinciaal consulent ten kindercentra Zeeland' zal wachting van de heer Don m de loop van oktober door erm worden toegewezen. den van de raad, de heren W. K. H. Die- behoeve van de 'provinciale werkgroep leman en W P. M. Kips, kondigden aan dat zich zich om persoonlijke redenen terugtrekken. Voorts was een schrijven binnengekomen van mevrouw M. Scherft-van Andel, die meedeelde dat zij, na een lidmaatschap van ongeveer vijftien jaar, om gezondheidsredenen af treedt. De raad besloot haar schriftelijk dankt te betuigen voor haar werk. ziging zal ondergaan als de vestiging van het regionale hulpcentrum bekend wordt. Burgemeester Huber zegde toe de meningen hierover nog eens te zullen polsen. Goes zal in ieder geval een tekstwijziging van de gemeenschappe lijke regeling voorstellen. De commis sieleden konden overigens wel met de plannen voor de regionale brandweer kring instemmen. Raadslid ing. J. de Graag (vvd) infor- meerde naar de mogelijkheden van een centraal brandweerdepot en ook wilde hij weten of de vergoedingen voor de brandweerlieden in iedere gemeente hetzelfde zullen worden. De heer De Graag vroeg - evenals de heer M. Loeve (cgg) - hoe de situatie met betrekking tot de Goese brandweercommandant is. Ing. J. A. Salomé (pvda) toonde zich be zorgd overeen mogelijke verlenging van de termijn waarbinnen bouwaanvragen worden behandeld, als de regionale commandant er ln het vervolg advies over zal moeten geven Burgemeester Huber deelde mee dat een centraal depot er voorshands niet zal komen. Hij zei dat het niet in de be doeling ligt om gelijke tarieven voor de brandweerlieden voor te gaan schrijven; net als bde benoeming van gemeente lijke commandanten blijft de hoogte van de vergoedingen een zaak van de gemeenten zelf. Mr. Huber vertelde dat b. en w. van Goes graag een beroeps- brandweerman als commandant van het Goese korps willen aanstellen, maar daarvoor nog geen geld (tussen de 70 en 80 mille) voor hebben kunnen vinden. „In de bestedingsplanning voor 1977 is de postnog niet opgenomen. Het college wil er echter wel zoveel mogelijk voor rang aan geven", aldus de heer Huber. De heer De Graag toonde zich tenslotte bezorgd over de inhoud van de nieuwe brandweerkring. „Het moet niet teveel een papieren zaak worden", stelde hij. De heer Salomé benadrukte nog eens dat het verlenen van bouwvergunnin gen niet vertraagd mag worden door het optreden van een regionaal comman dant Burgemeester Huber kon daar- geen garantie geven. THD Aan het begin Hij toonde zich daarover niet minder De commissieleden stemden eensge- verheugd. De raad stelde zich voorts zindin meteen voorstel om de leden van unaniem positief op over een subsidie- de gemeentelijke politie een telefoon aanvraag van de "VERAZ', het provin- van gemeentewege te verstrekken, met ciaal platform van de Instellingen voor hetoogopeensnellealarmering.Ing. De algemeen maatschappelijk werk, voor Graag sprak er zijn verwondering over hetaantrekken van een coördinator. Bij uitdatdezezaaknietgeregeldwas. „Het de provincie wordt voor dit doel een is de hoogste tijd dat die alarmering er de vergadering subsidie van 42.900,- gevraagd. komt", betoogde hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4