Nieuw gemeentehuis Bruinisse is voorlopig van de baan Oranjevereniging Arendskerke vierde 40-jarig jubileum Zaterdag en zondag grote drukte op Bamisfeesten Kloosterzande Zes korpsen namen deel aan Reimerswaalfestival Yerseke 'i Help uw motor! MAANDAG 27 SEPTEMBER 1976 RAAD ZET PLANNEN IN DE IJSKAST 'UITERLIJK NIEUW GEMEENTEHUIS LIJKT OP EEN KIPPENFARM' BRUINISSE - De plannen om een nieuw gemeentehuis te bouwen, zowel als de bouw van het nieuwe postkan toor te Bruinisse zijn op een dood spoor gezet De raadsleden wilden uitstel al vorens hierover een beslissing te moe ten nemen. In die tussentijd willen ze wat meer informatie inwinnen. In de vergadering werd het schetsplan voor de nieuwbouw van het gemeentehuis aangeboden. Bij de beslissing over het gemeentehuis is echter toch haast geboden De archi- tectkosten van 40 600,- zullen in DACW-verband worden gesubsidieerd, maar deze toezegging is slechts geldig tot 31 december 1976 Nadat de raad m besloten zitting zich over deze punten had gebogen, zegde burgemeester T. C Hakman toe alsnog een verlenging van de termijn te zullen bepleiten. De kritiek van de raad bestond onder andere uit het feit dat in de nieuwbouw van het gemeentehuis de huisvesting van de gecombineerde technische dienst kring Bruinisse- Middenschouwen is opgenomen De heer A. Bal. lijst v. d. Velde, zou liever zien wanneer de technische dienst ln het huidige gemeentehuis bleef zitten: „We krijgen toch al een overvloed aan leeg staande gebouwen nu de christelijke nijverheidsschool staat te verdwijnen en mettertijd de beide lagere scholen en de kleuterschool leeg komen". De heer J. van den Bos (sgp) prees juist de prak tische indeling van het schetsplan en vond het erg nuttig dat de technische dienst in hetzelfde gebouw gehuisvest zou zijn. Hij wilde wel kwijt dat hij het uiterlijk van het gebouw in het plan erg lelijk vond. „Het lijkt op een kippen farm. Alleen de voerelevator ont breekt". vond hij. Burgemeester Hekman wees op de bin nenkort te verwachten discussienota over de bestemming van de leegstaande gebouwen Omdat één en ander met el kaar verband houdt wilde men deze nota afwachten alvorens deze punten opnieuw in discussie te brengen. Om aan de nijpende ruimteproblemen op korte termijn tegemoet te komen werd besloten om voortaan de huwelij ken in het Dorpshuis en het hervormd Ds. A, de Reuver nam afscheid van hervormd Tholen THOLEN - Ds. A. de Reuver heeft zon dagmiddag na een verblijf van ruim vier jaar afscheid genomen van de her vormde gemeente Tholen. In de volle, monumentale kerk preekte hij uit Je- saja 40 11 het eerste gedeelte: 'Hij zal Zijn kudde weiden gelijk een herder'. "God wil u behouden', aldus ds. De Reu ver, die zijn gemeen te hartelijk dankte. Burgemeester J. E. van Boeijen bracht de spijt over van het gemeentebestuur over het vertrek van ds. De Reuveer naar Capelle a/d IJssel. Hij hoopte dat Tholen weer spoedig een nieuwe 'her dersjongen' krijgt. Ziekenhuispredi kant ds. Saraber uit Bergen op Zoom bracht ds. De Reuver dank voor zijn waardevolle bijdrage aan het pastoraat in Lievensberg. Namens de plaatselijke kerken voerde ouderling Van Gerven van de christelijk gereformeerde kerk het woord. Consu lent ds. H. Harkema uit Sint- Phiüpsland dankte zijn collega en vriend namens de classis Zienkzee en de ring Tholen. Ouderling J. Kalle benad rukte dat 'Christus steeds centraal ge staan heeft in de prediking van ds. De Reuver'. Hij bedankte hem voor de evangelieverkondiging, waama de ge meente de scheidende Thoolse predi kant staande ps. 134 1 en 3 toezong. Plattelandsvrouwen hielden bijeenkomst WESTKAPELLE - De Bnnd van Platte- landsvrouwen, afdeling Westkapelle. was voor het eerste na de vakantie bij een. De presidente, mevrouw Z. Westerbeke. opende de avond waarna het woord werd gegeven aan de heer W. van Wou- we. kandidaat-notaris te Middelburg. HU besprak het erfrecht en het huwe lijksgoederenrecht. Na afloop bedankte de presidente de heer Van Wouwe voor de lezing, en bood hem een attentie aan. verenigingsgebouw te laten voltrekken De keus is dan aan de toekomstige echtparen De raad-trouwzaal in het gemeentehuis is dringend nodig als werkruimte voor de ambtenaren Brandweerauto Besloten werd de huidige brandwee rauto onderhands te verkopen, wan neer eind dit jaar de nieuwe zal zijn afgeleverd. De waarde werd geschat op 1.500,-a 2.500,-. B.en w. hadden deze twee mogelijkheden voorgesteld. Na melijk de brandweerauto te schenken aan het Brandweermuseum in Helle- voetsluis of de auto te koop aan te bie den. De raad koos voor het laatste. De bestrating bij de machinefabriek Padmos aan het Werkhaventje zal nu nog niet worden verbeterd, maar wordt in de komende begroting opgenomen Padmos had om verbetering gevraagd, maar zowel b en w. als de raad achten het wegdek in een dusdanige staat dat men nog met onmiddellijk tot verbete ring hoeft over te gaan. Op het sportveld zal een verharding worden aangebracht bij het oefenveld. Het collegevoorstel om dat met beton- tegels te doen werd door de raad omge- hoeverre de Heidemij. die het tweede sportveld heeft aangelegd, nog aan sprakelijk is voor deze kosten De bur gemeester zegde toe een en ander te zul len nagaan Als schadevergoeding van de watero verlast die de heer H L v d. Bos onder vond door het dempen van de sloot ach ter het Stenenpad zal een bedrag van ƒ3 000.- worden uitgekeerd Voor de verlichting van het Stenenpad werd een krediet uitgetrokken van ƒ5.104- waarvoor dan vier lichtmasten worden geplaatst. Ook voor het aanleggen van trottoirs in de Grevelingenstraat en de Deltastraat werden de benodigde kredieten ver strekt. Voor de aanschaf van een pons- en bïndmachine werd nog eens 2.781 59 uitgegeven, als aanvulling op de eerder verstrekte 1.100.-. De machine die het gemeen tepersoneel eerst op hetoog had voldeed namelijk helemaal niet. terwijl deze duurdere machine wel aan de eisen voldoet. Een bedrag van 2,088.- was nodig voor het aanbrengen van drain age achter de Koningin Julianastraat. Bij de rondvraag informeerde de heer Van den Bos naar de vorderingen van de aanleg van het aardgas te Zijpe. De bur- zet in een asfaltverhardlng, omdat dit gemeester zei dat van de 17 binnenge- meer afdoende zou zijn. De heer Bal vroeg zich wel af waarom dit niet ge beurd is toen de paden langs de velden komen reacties drie afwijzend waren, vijf reacties moeten nog binnenkomen. De heer Verspoor had klachten gehoord zijn aangelegd Wethouder W vanGilst van de plaatselijke middenstand over van openbare werken zei dat dit niet in het bestek was opgenomen De heer Bal hield vol dat hij dat een falend beleid van de wethouder vond De heer M. Ver spoor (algemeen belang) vroeg zich afin de rijdende kaaswinkel, die hier iedere vrijdag in het centrum staat opgesteld. De burgemeester antwoordde dat de gemeente geen bevoegdheid heeft, een ventvergunning te weigeren 59.000,- voor verbetering van burgemeesterswoning WESTKAPELLE - De gemeenteraad van Westkapelle heeft vrijdagavond een krediet van 59.000 gulden besehik- baargesteld voorde erbetering van de ambtswoning van de de burgemeester van Westkapelle. de heer L. M. Moer mond De heer Moermond was wegens vakantie niet aanwezig, zodat loco burgemeester L. Wouters de raadsver gadering leidde. Het voorstel van b en w ondervond geen kritiek bij de raadsleden, die het er allemaal mee eens waren dal de woning van de heer Moermond moet worden opgeknapt Enkele van de verbeterin gen zijn het aanbrengen van een nieuwe cv-ketel. het aanbrengen en vernieuwen van goten, het vernieuwen van metalen ramen en het vernieuwen van parket vloeren Het totale bedrag van 59.000 gulden is inclusief btw De gemeenteraad beslot verder tot aan koop van een gedeelte van de Oude Zandweg van de Wegschap Walcheren voor het symbolische bedrag van een gulden, het instellen van een parkeer verbod aan de noordzijde van de Joos- sesweg en deelname aan de gemeen schappelijke regeling van het regionaal pedagogisch centrum Zeeland. Voorts werd de heer J W Gutteling unaniem een vaste aanstelling verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school in Westkapelle. De heer Gutteling geeft al sinds no vember vorig jaar les aan deze school in verband met de ziekte en het daarmee gepaard gaande vervroegde verlof van hoofdonderwijzer Van de Sande Als tij delijk hoofd werd toen de als onderwij- zerc in dienst zijnde heer Minderhoud aangesteld. De heer Gutteling verving de heer Minderhoud. Ook zijn benoe ming is onlangs definitief geworden. VEEL BELANGSTELLING VOOR FESTIVITEITEN Tijdens de Bamisfeesten in Kloosterzande trad zaterdagavond onder anderen de zangeres Sandra Remer op. SCHIETING MET 93 SCHUTTERS OPTREDEN VAN SANDRA REMER KLOOSTERZANDE - Zaterdag en zondag was er weer een enorme drukte in en rondom de tenten, waar de carna valsstichting "De Kloorianen' uit Kloosterzande, in samenwerking met de plaatselijke middenstandsvereni ging de Bamisfeesten in Kloosterzande houdt. Zaterdag was er een grote schie ting, waaraan niet minder dan 93 schutters aan deelnamen. Daarna was er een mosselfeest, waarbij de maaltij den bereid waren door de heer Verras uit Paal. Aan dit feest namen 400 perso nen deel. Er waren overdag ongeveer 4 500 be zoekers 's-Avonds was de zaal bomvol om te genieten van het amusement sprogramma. waaraan medewerkten De Hiltrops met de zangeres Wilma en de Nederlandse vertegenwoordigster voor het Eurovisie songfestival Sandra Remer 's-Zondags begon men de dag met een eucharistieviering in de tent. In deze viering ging voor pastoor J Verstof uit Kloosterzande Het was een dienst, die in het teken stond van de vredesgedach- te Voor de kerkelijk gezangen zorgde het jongerenkoor onder leiding van de heer J Huiskens met begeleiding van het plaatselijk combo Ondertussen vloog de gehele middag boven Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen een vliegtuig met een spandoek, waarop stond 'Ba- mesfeest Kloosterzande' RINGRIJDERIJ AAN DE WALSTRAAT 's-HEER ARENDSKERKE - De oranje- vereniging uit 's-Heer Arendskerke kan terugblikken op een geslaagde viering van het veertig veertig-jarig bestaan. De belangstelling voor de festiviteiten. Examens Bond tot het redden van drenkelingen VLISSINGEN - Voor het examen, van de districtsexamencommissie van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen, slaagden voor het brevet 3: dc heren W. Hokken, M. L. M. van de Post, A. Seyner en me vrouw De Voogd-Huystens. Voor het brevet 5 slaagden de heren W van de Hoek. C J M de Vries. T. D de Wilde en mevrouw G. de Wilde- Damhuis. Voor het praktisch gedeelte diploma A slaagden de heren J Almekinders en J Gillissen en voor het praktisch gedeelte diploma B slaagde de heer L. Koops Alle geslaagden zijn lid van de dr. A. Staverman-brigade te Vlissingen. op verzoek waarvan dit examen werd ge houden. Collecte ELLEWOUTSDIJK - De giften voor de kerkvoogdij van de Nederlandse her vormde gemeente brachten te Elle- woutsdijk respectievelijk 50.- en ƒ5.- op. De collecte voor de Medische Zending bracht 40-85 op OOST-SOUBURG - Donderdag hield de R.K.-kleuterschool 'De Kwikstaart' en de dépendance 'tKwikkie' een ou deravond in de aula van de Martinus- school te Oost-Souburg. Mevrouw Theune en de heer De Vries traden uit het oudercomité en als nieuwe leden werden mevrouw Uitter en er een ouderwetse hoeve en de heer L. van Oosterhout bij rveiling, die veel publiek stemming gekozen trokken Er was van alles te koop. vanaf 111 vei"band met het komende 12,5-jarig 's-Middags koopdag en een haarspeld tot een fiets e: ADVERTENTIE i FORD Taunus 1300 1 Taunus1600 l Taunus1600 L Escort 1300 Escort 1300 4-drs Escort 1300 Consul 1700 4-drs Taunus 2000 GXL po Taunus 1600 coupé Taunus 1600 coupe Taunus stationcar 1975 1975 1974 1972 1973 1974 1975 1975 1973 Simca 1100 Simca 1000 Vauxhall 2x 74/75 Slim «aken do«n vo< Ook zaterdag geopend na Ford Al Verhuur Renault R 6 2x 1973 Dat 33 AMC coupe 1975 Opel Kadett 6x Opei Rekord 1974 Dat sun Coupe 1973 Toyota 1000 1974 Toyota Carina 1972 VW K 70 1972 VW Kever 73 ei n 1974 Fiat 127 1972 Audi 100 2x 1970 Oaf 66 1971 VW Golf 1975 Renault R 10 TS 1973 Toyota Cetica SI 1975 r de btw-verhofling YERSEKE- Op het Lelieplein te Yer seke werd zaterdag het jaarlijkse Reimerswaalfestival gehouden. Ook deze keer startte het festival met re gen, evenals op zaterdag 19 juni toen het wegens de slechte weersomstan digheden werd uitgesteld Tot grote vreugde van de organise toren en van de zeven deelenemende korpsen hield het na enige tijd op met regenen en bleef het voor de rest van de dag droog Aan dit festival, dat werd georganiseerd door de muziek vereniging 'Mozart' uit Yerseke, na men deel. 'Rillandia' uit Rilland, Concordia'. uit Krabbendijke, Vooruit' uit Waarde. Scheldegalm' uit Hansweert, 'EMM' uir Kruinin- gen, 'Mozart' uit Yerseke en het ma- jorettenpeloton uit 's-Heerenhoek. Het optreden van de korpsen oogste bij het aanwezige publiek veel sue- die in verband met het jubileum waren net ringrijdersfestijn aan de Wolstraat georganiseerd, was zeer groot. was een van ae activiteiten in het kader Het begon brijdagavond al met een van fiet veertigjarig bestaan van de lampionoptocht. Zeker honderdvijftig oranjevereniging in 's-Heer Arendsk- kinderen liepen in de stoet mee Euterpe erke verleende muzikale medewerking: Ad- vendo uit Wolphaartsdij k had het op het allerlaatste moment laten afweten. Za terdagmorgen was er aan de Walstraat een ringrijdersfestijn. waaraan de rin- grijdersvereniging Souburg medewerk ing verleende. Burgemeester mr F. G. A Huber van Goes stak - gezeten in een sjees - de eerste ring Erg vlot ging het mr Huber NCVB hield bijeenkomst radio. Jubileum in februari 1977 werden nog De huidhoudelijke artikelen trokken enkele mededelingen gedaan. Na de kof- zeer de aandacht In de loop van de Repauze konden de ouders dia's van hun avond was er een disc-jockeywedstrijd spelende kleuters op school bekijken, voor de gehele regio Oost-Zeeuwsch- '-)e leidsters gaven daarbij de nodige Vlaanderen met als jury het bestuur van belichting over de functie en koel van de werkjes waar de kleuters op de dia's mee bezig waren. ZOUTELANDE - De afdeling Zoute- lande van de NCVB hield een bijeen komst waarbij de heer Cozijnse een en ander over het revalidatiecentrum Zon neveld bij Oostkapelle Een nieuw lid werd ingeschreven. Scoutinggroepen in Middelburg liepen 'Grote Trek' MIDDELBURG - Zaterdag werd in Middelburg de jaarlojkse 'Grote Trek' gehouden van de Middelburgse scou tinggroepen. Ruim driehonderd pad- vindsters en padvinders namen deel aan deze wandeltocht De jongste groe pen liepen 7 kilometer en dc oudste groepen moesten 15 kilometer afleg gen. Voor het vertrek werd op het plein van de stedelijke scholengemeenschap de openingsceremonie verzorgd door de padvindsters en verkenners terwijl na afloop de kabouters en welpen de slui tingsceremonie verzorgden. De deel nemers onder wie enkele individuelen van buiten de padvinderij, werden na de start een eind begeleid door de Scou- tingband Middelburg, die na vele jaren weer is opgericht en voor het eerst in het openbaar optrad. De Middelburgse scoutingsband werd geleid door instructeur-tambourmaitre R. Nonne- kes. De groepen werden ook weer opge haald door de nieuwe band. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de leden van de Christiaan de Wetsstam, die het evenement organi seerden, en door hopman A. A. Zagers, voorzitter-stamhouder van de organise rende stam. Alle deelnemenden kregen een persoonlijke herinnering en ook voor de groepen waren prijzen aanwe zig. Om het tijdverschil van ongeveer een uur tussen de lopers van de kleine en de grote route te overbruggen werden er voor de kleinsten enkele kinderfilms vertoond. De wandelaars werden tij denshun tocht beoordeeld dooreen jury die voor de orde en netheid tijdens de mars punten toekende De te behalen prijzen werden als volgt verdeeld. Welpen-Kabouters. 1 Paul Krugergroep Middelburg (Wisselschildi 318 punten. '2 Lutemgroep Middelburg 296,3 Golfbre kers Vlissingen 294. 4Gouden Cirkel- groep Middelburg 290,5 Kazan de Wolf- groep Middelburg (welpen) 283,6 Kazan de Wolfgroep Middelburg-Zuid 278. 7 Berdenis van Berlekomgroep Middel burg 253. Padvindsters-verkenners 1 Lutem groep middelburg iWisselschildi 294 punten. 2 Golfbrekersgroep Vlissingen 292, 3 Kazan de Wolfgroep (verkenners) Middelburg-Zuid 278. 4 Gouden Cirkel- groep Middelburg 287.5 Kazan de Wolf groep, Middelburg-Zuid. 6 Golfbrekers Vlissingen 278. niet af. Pas na drie pogingen had hij suc ces De prijzen van het ringrijderseven- ement werden aan het eind van de dag uitgereikt door wethouder J. P Linden- bergh Zaterdagavond om zeven uur begon in het Arendshuis een kinderbal. Minstens honderdvijftig kinderen genoten daar van diverse attracties Tijdens het grote jubileumbal voor de ouderen later op de avond, werden door het bestuur van de oranjevereniging 22 leden van verdien sten benoemd. De belangstelling voor het jubileumbal was ook al zeer groot. Het Arendshuis puilde bijna uit. Tot in de klein uurtjes werd er gedanst 3000ste zwemdiploma uitgereikt in Onder Dak' te Zierikzee ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag werd in het restaurant van de sporthal 'On der Dak' te Zierikzee het 3000-ste zwemdiploma uitgereikt, sinds de ope ning in 1972, aan de 7-jarige Edwin- Moerland uit Zierikzee. Hij zwom voor het diploma-A. De heer A P. den Reyer, secretaris van de Sportstichting Schouwen- Duiveland. overhandigde hem zijn di ploma, alsmede een gratis tienbadenk- aart en een deelnemerskaart voor de komende zwemvierdaagse. Zijn moeder ontving een bos bloemen. Marcel Korstanje uit Renesse en Jaap Konijnenburg uit Zierikzee. die respec tievelijk het 2999ste en 3001ste zwemdi ploma ontvingen kregen eveneens een deelnemerskaart voor de zwemvier daagse. Alle andere kinderen ontvingen naast hun diploma nog een kaartje voor één gratis bad en een sticker van de sporthal. Extra kerkdienst 's-GRAVENPOLDER - Vanavond (maandag) wordt om half achteen extra kerkdienst gehouden voor de oud gere formeerde gemeente te 's Gravenpolder. Voorganger is ds. Wiltink uit Doetin- chem. Wandeltochten h'.vv 'Hontenisse' KLOOSTERZANDE - Zaterdag en zondag hield de wandelsportvereni ging 'Hontenisse' in Kloosterzande voor de derde maal de internationale Scheldewandeltochten. Zaterdag na men er 5 groepen deel aan de 5,10 en 15 km. Het waren de wandelsportverenigingen 'SDO' uit Lamswaarde, 'WIK' uit Vlis singen, Hontenisse' uit Hontenisse, 'Jeugdbelangen uit IJzendijke en 'De Zwervers' uit Temeuzen. In totaal wa ren er die dag 186 deelnemers aan die tochten en 15 aan de 42 km tocht, 's- Zondags was er één groep namelijk 'De Geuzen uit Biervliet Verder waren er 41 deelnemers aan de 5. 10 en 15 km tocht en 7 aan de 42 km tocht. De oudste deel nemer zaterdabg aan de 42 km tocht was de 65-jarlge heer Van Overmeeren uit Temeuzen De tochten gingen voor namelijk over de polder- en dijkwegen van Kloosterzande. Stoppeldijk. Osse- nisse, Walsoorden en Lamswaarde. Alle deelnemers kregen een herinnerings medaille en de groepen een vaantje met speciale medaille. De deelnemers aan de 42 km tocht ontvingen halfweg de tocht ln kantine Bleijko te Walsoorden soep. koffie en belegde broodjes. ADVERTENTIEi Doe er Wynn's in. Voor minder slijtage, betere prestaties en extra bescherming. Wynn's neutraliseert schadelijke zuren. Uw garage weet alles van Wynn's. Imp.: Agar B.V., Pr. Mauritslaan 104, Den Haag. Tel. (070) 546100

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5