Laboratoriumschool wil spoedige uitbreiding Vlissingse en opslag raad: ton voor sloop voormalig stadhuis ■lPZC/c Structuurschets voorKapelle gaat f 120.000,-kosten K. Villee neemt na 50 jaar afscheid van bankHondius Eén brandweerkorps in gemeente Mariekerke 8SSk<> B. EN W. VRAGEN KREDIET ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1976 BEROEP OP MINISTERIE: GEBOUW TE KLEIN VOOR HUIDIG AANTAL LEERLINGEN provincie GEBOUWENDIENST HIELD ONZE PLANNEN OP" GOES - De stichting laboratorium- school Zeeland in Goes gaat bij het mi nisterie van onderwijs met klem aan dringen op spoedige toestemming voor uitbreiding van de school. Het aantal leerlingen van de school - in 1974 be gonnen - is zo groot geworden dat her en der in Goes andere lokalen gebruikt moeten worden voor de lessen. Momen teel volgen 329 studenten uit heel Zee land een opleiding en de verwachting is dat er medio augustus 1977 ongeveer 340 leerlingen zullen zijn. Het huidige schoolgebouw (in maart 1975 in ge bruik genomen) is afgestemd op 150 leerlingen. Voorzitter M. Loeve van het schoolbe stuur en directeur dr. ir. C. A- M. Mouwen benadrukken dat met de uitbreiding van het gebouw aan de Goese Rom- merswaelestraat van meet af aan reke ning is gehouden: een tweede fase tot 200 leerlingen en een derde fase tot 265 leerlingen, te bereiken omstreeks 1980. De veel snellere toename van leerlingen (mét instemming van het ministerie) maakt het volgens de heren Loeve en Mouwen dringend noodzakelijk dat veel eerder met de uitbreiding begonnen wordt, dan was gepland. De uitvoering van de bouwplannen ver loopt echter niet van een leien dakje. Stichtingsbestuur en directie vinden dat vooral de rijksgebouwendienst weinig medewerking heeft verleend, terwijl heternu op lijktdathetrijkgeen geld (nodig is 1,2 miljoen gulden) be schikbaar wil stellen uit bezuimgings- overwegingen. Wanneer de rijksgebou wendienst wat sneller 'groen licht' had gegeven voor uitvoering van de bouw plannen, dan was er-zo menen de heren Loeve en Mouwen - veel narigheid voor komen. Trappelen „Bij de opening van het nieuwe school gebouw is ons door de staatssecretaris al in het oor gefluisterd: begin maar met de tweede en derde fase. We hebben dus overleg geopend met de rijksgebou wendienst heeft ons 'n half jaar laten wachten en opgehouden. We staan al acht maanden te trappelen om met de uitbreiding te beginnen. Men heeft ons wèl leerlingen laten aannemen en per soneel En dan zegt het rijk nu: we heb ben geen centen. Dat vinden we onve rantwoord." Dr. ir. Mouwen stelt dat het vooral aan de 'trainage-tactiek' van de rijksgebou wendienst te wijten is dat er nog niets gebeurd is. Er had al een uitbreiding kunnen staan, meent hij. „In mei '76 heeft de directie bouwzaken van het mi nisterie van onderwijs ons de belofte ge daan: je kunt over veertien dagen gaan bouwen. En dan hoor je begin augustus ineens via geruchten dat het niet door gaat We weten dat nog niet eens offi cieel, want niemand durft hardop te zeggen datereen bouwstop is." Voorzit- den. „We willen wegen zoeken om de mensen die willen komen helpen. En het onderwijs voor de mensen die zich aan melden. kunnen we garanderen. Het vreemde is namelijk dat we daar wel alle medewerking voor het ministerie van goed om toe te geven dat er in feite een bouwstop is.' ter Loeve: „We worden al maandenlang krijgen." aan het lijntje gehouden, zekerheid De directeur van de laboratoriumschool wordt met gegeven Ergens begrijpen vtad, dat ook ,ogtsch gelet op de be- Hat'orfn hoefte die er ls aan afgestudeerde leer- no o rro"on o or- ,r. o. o oor. j^ngen De studierichtingen zoals ze er nu aan de school zijn, liggen in even- j-, j wicht met de officieel geschatte vraag I roblemen naar afgestudeerden." aldus de heer vertelt dat het Mouwen. „Er bestaat nog steeds een in haalvraag, omdat er met name voor de chemische sector nooit een goede oplei ding heeft bestaan. De plaatsing van af gestudeerden is dan ook geen probleem. Dat blijkt ook uit de afloop van de eerste eindexamens die we gehouden hebben: de afgestudeerden hadden allemaal voor het einde van het examen al een baan." De laboratoriumschool kent momen teel twee studierichtingen. De middel bare beroepsopleiding (mbo) leidt op in drie jaar voor de richting klinische en analytische chemie (ziekenhuizen en Directeur Mouw ruimtegebruik veel problemen schept. Alle theorielessen worden gegeven in oude schoolgebouwen aan de Westsin gel (voormalige lom-school) en de J. P. Coenstraat (voormalige nijverheids school) in Goes. In het eigen schoolge bouw zijn acht laboratoriumlokalen ingericht. Leerlingen en docenten pen delen als het ware heen en weer. „Er kan natuurlijk verschrikkelijk veel. Maar als je in termen van een goede on derwijsvoorziening gaat praten, dan is het dat natuurlijk niet. Zowel studenten als docenten moeten wel veel accepte- optimaal. Het heeft niets meer te maken met het op poten zetten van een goede hogere beroepsopleiding." betoogt dr. ir. Mouwen. Hij wijst erop dat de school tot nu toe geen leerlingen heeft willen afwijzen vanwege de ruimtemoeilijkhe- Foto: de laboratoriumschool Zeeland in Goes, waarvoor de plannen tot uitbreiding al maanden liggen te wachten (foto PZC BESTEMMINGSPLAN BOOMWEIDELAAN WEER AAN ORDE KAPELLE - Het college van b. en w. van Kapelle wil een structuurplan voor de hele gemeente laten maken. Daar mee is een bedrag van 120.000 gulden gemoeid. B. en w. zullen de gemeente raad dinsdagavond 28 september vra gen dat krediet beschikbaar te stellen. In een structuurplan wordt de meest gewenste ontwikkeling van de ge meente beschreven. In een toelichting op het voorstel schrij ven b. en w„ dat het college enige maan den geleden een bespreking heeft gehad met de provinciale planologische dienst over wat problemen rond het bestem mingsplan Biezelinge 1. Tijdens die be spreking is er herhaaldelijk door gede puteerde mr. J. P. Boersma van ruimte lijke ontwikkeling gehamerd op de noodzaak, dat de gemeente Kapelle een totale beleidsvisie formuleert en die vastlegd in een structuurplan. Het pro vinciaal bestuur kan zich dan een oor deel vormen over het toekomstige be leid van de gemeente en kunnen de nog voor te leggen bestemmingsplannen dan aan dit beleid toetsen. B. en w.: „Na ampele overwegingen zijn wij tot de slotsom gekomen, dat het opstellen van een structuurplan voor de hele ge meente wenselijk en noodzakelijk is, om weinig twijfels te laten bestaan over de door ons en de raad gedachte ontwikke ling van de gemeente." B. en w. komen dinsdagavond ook met een voorstel een krediet van ruim 180.000 gulden beschikbaar te stellen om de zogenaamde blokverwarming van 60 woningen aan de Spaarlings- straat, Lingestraat, Spoorlaan en Pa- trijsweg te vervangen door aparte cv- units. Dat kan alleen doorgaan als alle huurders hun vrijwillige medewerking willen verlenen. In een vorige raadsver gadering was de CDA-fractie met een initiatiefvoorstel gekomen om over te gaan tot vervanging van de 'blokver warming'. De raad wordt dinsdagavond gevraagd het bestemmingsplan Boomweidelaan in Schore vast te stellen. In dat be stemmingsplan is onder meer de bouw van een nieuwe openbare lagere school opgenomen. Zoals bekend, is de verwe zenlijking van de plannen om Schore aan een nieuwe school ernstig vertraagd door een aantal bezwaarschriften. Aan de orde komt ook een voorstel van b. en w. mee te doen aan de gemeenschappe lijke regeling ter financiering van het regionaal pedagogisch centrum B. en w. wijzen een verzoek om een bij drage van de interkerkelijke stichting ren. Het is allemaal improviseren en niet chemische laboratoriums). De hoger be- - - roepsopleiding (hbo) heefteen medische (klinisch chemisch en micro-biologisch) en een algemeen chemische richting, met een duur van twee jaar (eventueel met voorbereidend jaar). Van het hui dige leerlingenaantal komt ongeveer 90 uit heel Zeeland. „De leerlingen zijn naar evenredigheid gespreid overde Zeeuwse bevolkingscentra," zegt direc teur Mouwen. „Het is een echte streek school. We hadden gedacht dat de hoofdmoot zou komen uit Goes en Wal cheren, maar dat blijkt in de praktijk niet zo te zijn." De helft van de studen ten reist dagelijks heen en weer. de an dere helft verblijft in Goes en omgeving. De huisvesting heeft volgens voorzitter Loeve tot nu toe geen problemen opge leverd. „Het lost zichzelf op." meent hij. Wijzigingen De heren Loeve en Mouwen achten het niet uitgesloten dat het onderwijspak ket aan de laboratiumschool in de toe komst wijzigingen zal ondergaan. Dat houdt dan verband met een eventuele samenwerking tussen de andere insti tuten voor hoger beroepsonderwijs in Zeeland (hts Vlissingen, opleiding fysio-therapie Koudekerke, zeevaart school Vlissingen en de pedagogische academies in Middelburg). Besprekingen over die samenwerking ('clustering' genaamd) stuitten in eerste aanleg af op bezwaren van de Vhssingse hts. Op aandrang van het provinciaal bestuur komen de besprekingen weer enigszins op gang. Voorzitter Loeve ver telt datde laboratoriumschol zich totop heden steeds positief heeft opgesteld ten opzichte van een samenwerking. „We hebben dan ook nadrukkelijk aan de provmcie laten weten dat we weer bereid zijn tot het heropenen van een gesprek," aldus de heer Loeve. Dr. ir. Mouwen toont zich sterk voor stander van de samenwerking tussen het hoger beroepsonderwijs. „Het valt mij altijd op dat in de discussies in Zee land zo verschrikkelijk de heao centraal wordt gesteld, maar daar gaat het niet alleen om. Naar mijn mening moet het doel op langere termijn zijn: een goed pakket onderwijsvoorzieningen, een soort Zeeuwse hogeschool. Als je niet samenwerkt, dan dreigt het gevaar dat je niet eens behoudt watje nu hebt. Al leen al om die reden is een stuk samen werking geboden Wij mikken op de hogeschool-gedachte voor de hele pro dus volledig ten laste van de gemeente vincie, met een goed spreidingsplan en bereidheid tot herverkaveling," stelt di recteur Mouwen. EEN HALVE EEUW BIJ EEN BAAS ALTIJD MET PLEZIER GEDAAN MIDDELBURG - „Het is nu mooi om er een punt achter te zetten". De heer K. Villee uit Middelburg heeft alle recht van spreken: met ingang van 1 oktober neemt hij afscheid als pro curatiehouder bij de bank Hondius en Zn in Middelburg. Hij heeft er dan precies 50 jaar opzitten. Een halve eeuw bij dezelfde baas. De heer Villee heeft het met plezier ge daan en eigenlijk nog een jaar langer dan nodig was. Vorig j aar bereikte hij de 65-jarige leeftijd, maar in ver band met het doorvoeren van een administratieve vernieuwing werd hem gevraagd nogeenjaar te blijven. De loopbaan van de heer Villee be gon al op 13-jarige leeftijd. Net van de schoolbanken kwam hij in dienst bij de Algemene Bank voor de Midden stand (de latere middenstandsbank) aan deLondensekaai. Hij begon daar als jongste bediende. Zijn verdiensten bedroegen daar drie rijksdaalders in de maand. „Je ver diende schandalig weinig. Het was ook in de tijd dat op de gevels stond geplakt 'Laat uw kind geen kantoor bediende worden",, maar ik was zo eigenwijs het toch te doen", vertelt de heer Villee. Zijn eerste betrekking was van be trekkelijk kortstondige aard Na twee jaar veranderde de directie en daarmee ook het regime bij de bank. De nieuwe directeur wilde het perso- naalsbestand uitdunnen en had daar een bijzondere methode voor. De heer Villee herinnert zich nog: Ik werd op een gegeven moment bij de directeur geroepen. Die vroeg me of ik meer wilde verdienen. Ik had dat helemaal niet verwacht, maar zei na tuurlijk beleefd j a. Dat moet je maar naar een andere betrekking uitkij ken was het antwoord. Zo ging dat toen". De heer Villee kan daar nu hartelijk om lachen. „Maar het was natuurlijk wel een mm of meer feodaal stelsel", zegt hij over die beginperiode. Ove rigens was de andere betrekking snel gevonden. Met behulp van zijn aller eerste baas kreeg hij een aanstelling bij Hondius. Aanvankelijk was dat bij de Gronin ger Branwaarborg Maatschappij, die toen onderdeel uitmaakte van het bankiershuis aan de Vlasmarkt. Na enkel jaren stapte de heer Villee over naar het bankierskantoor om ver volgens na enkele jaren zijn wet te vinden naar de assurantie-afdeling. Daar is hij verder - dus het overgrote deel van zijn loopbaan in belangrijke mate toe gebleven. De door hem ge roemde prettige sfeer en samen- wekrking zijn daar niet vreemd aan. Daarnaast heeft de in verhoouding grote mate van vrijheid die het wer ken bij een kleine instelling gaf er toe bijgedragen dat de heer Villee het 50 jaar bij dezelfde baas kon vinden. Onmogelijh „Ja 't is natuurlijk een heel lange tijd. Als je terugkijkt kun je het niet begrijpen. Het is zo ongeveer een heel mensenleven. Ik denk ook niet dat het nog vaak voor zal komen. Zoiets is in deze tijd ook prak tisch onmogelijk". Het afscheid van de heer Villee valt ongeveer samen met het einde van de bank Hondius als zelf standige bankinstelling. Als laatste particuliere bank in Zeeland is Hondius onlangs overgenomen door de Amrobank. weliswaar be houdt men voorlopig het eigen, spe cifieke karakter, maar de zelfstan digheid is men kwijt. De heer Villee vindt het jammer dat een instelling die zo'n 85 jaar op eigen benen heeft kunnen staan, uiteinde lijk ook niet aan de schaalvergroting in de bankwereld is kunnen ontko men. „Voor me zelfben ik wel blij dat in niet meer in het nieuwe j asje hoef', zegt hij. De afsluiting van zijn loopbaan ge beurt. op 1 oktober met een af scheidsreceptie op de bank aan de Vlasmarkt. Die receptie begint om vijf uur 's middags. Later in de maand viert de heer Villee zijn jubi leum en afscheid dan nog apart met de collega's bij de bank. voor gezinsverzorging in Wemeldinge af. De stichting heeft om een bijdrage ge vraagd in de kosten van de gezinsver zorging, die niet door rijkssubsidies en retributies worden gedekt. Het gaat om een bedrag van 19.400 gulden. B. en w. taan negatief tegenover dat verzoek, omdat de stichting geen aanvragen had overlegd van cliënten, die gezinsverzor ging hebben gekregen. De gemeente zou de stichting wel 19.400 gulden kunnen betalen, maar dit bedrag kan nu niet bij het rijk worden gedeclareerd. Het Artiestenavond in 'De Hoogte' GOES - Vrijdag 1 oktober wordt in 'De Hoogte' te Goes een door de in Utrecht gevestigde organisatie Artiestenpalet een artiestenavond gehouden voor ge handicapten van verschillemde tehui zen. Aan de avond werken mee Dick Schild- kamp op een elektronisch orgel, de Bel gische zangeres Martelle, de goochelaar Peter Presti en de Surinaamse zanger Willem Landsdorl. Arteistenpalet staat onder leiding van Victor Gonselman die die sinds 1963 al ruim 2.600 program ma's heeft verzorgd voor gehandicapten en bejaarden. Het programma begint om 19.30 uur. VOORSTEL B. EN W. AAN RAAD: BINNEN PERIODE VAN VIJF JAAR MELIbKERKE - Volgens een raads voorstel van b. en w. van Mariekerke zullen de twee thans in deze gemeente bestaande korpsen - Meliskerke en Grijpskerke - worden opgeheven en worden vervangen door een korps Ma- WEL KRITIEK OP 'ONZORGVULDIG HANDELEN' DOOR B. EN W. ADVERTENTIEl De stoere stofzuiger uit Denemarken RAAD AKKOORD MET AANLEG VAN SLOEWEG VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen is vrijdagmiddag akkoord gegaan met een aanvullend krediet van 100.000,- voor voorbereidingskosten van de sloop en het opslaan van het Oude Stadhuis aan de Houtkade. Uit de raad kwamen er echter toich enkele kritische reacties. De raad stelde al eerder een krediet beschikbaar voor dit doel. De kosten van opmeten en in te kening brengen en het opstellen van een kostenraming zullen nu ƒ225.000 gaan bedragen. De heer B. Koole (CDA) vond wel dat het unieke, historische monument dat het oude stadhuis is. voor Vlissingen be houden moet blijven, en ging daarom akkoord met het voorstel, maar hij toonde zich toch 'onaangenaam verrast' door het aanvullingskrediet, „In no vember toen wij het eerste krediet voor opmeten en dergelijke verstrekten is er niet bij gezegd, dat het om een aanloop-crediet ging. Hier is een tik keltje onzorgvuldig gehandeld en niet duidelijk voorgelicht," vond de heer B. Knossen (Pvda). Hij was ook nieuwgie- rig naar de mate waarin het ministerie van CRM en monumentenzorg zouden bijdragen in de kosten van afbraak en opbouw van het oude stadhuis. De heer J. Lust (wd) wilde wel met het voorstel meegaan, maar vond de ontwikkeling van de kosten toch wel 'angstig'; „Nu al een kwart miljoen en er is nog geen kruimel zand verplaatst." In de com missievergadering had hij destijds over een 'misklein' gesproken. „Dat slaat niet op het betrokken architectenbu reau." verklaarde hij thans in de raad. Geen miskleun Wethouder Ch. J. Gillissen Verschage zei bij de beantwoording het niet leuk te vinden met een verzoek om een aan- vullingskredict te moeten komen: „Maar bij de aanvrage van het eerste crediel hebben we gesteld dat het hier om een globale raming en niet om een begroting ging." In verband met de in gewikkeldheid van het karwei moest een architectenbureau worden inge schakeld. „Er is gesproken over een 'miskleun', gezien de kosten. Als dat al waar zou zijn, dan ligt die niet bij ge meentewerken of de architect. Als er al sprake van blaam is, dan zou die alleen aan b. en w. te richten zijn," aldus de wethouder. „Ook de kosten waar het hier om gaat zullen bij de uiteindelijke restauratie kosten worden ingecalculeerd. Er zal bij c.r.m. worden aangedrongen op het be houd van dit unieke moment voor Vlis singen. Nederland en Europa en worden gestreefd naar het grootste percentage subsidie dat bij dit ministerie kan wor den gehaald," aldus de wethouder. De raad -stemde toe in met het voorstel als nog 100.000 gulden voor de voorberei dingskosten te voteren. De raad ging ok akkoord met kredieten groot ƒ206.000,- voor de verbetering van de toegankelijkheid van hethuidige staunuis luiiuer meer voor invaliden) en 73.500 voor stoffering van de represen tatieve ruimten aldaar. De heer A. Hoefkens (CDA) brak bij dit laatste voorstel een lans voor opdrachten aan Vlissingse neringdoenden, „Daar stre ven we in 't algemeen altijd naar," repli ceerde wethouder F. G. Smit. Rondweg Abeele. Bij de vaststelling van het bestem mingsplan 'Rondweg Groot Abeele drong de heer J. J. de Meulder (PPR) aan op het doortrekken van die rondweg in de richting Middelburg. Met het oog op wat hij noemde de 'le vensgevaarlijke verkeerssituatie' vroeg hij de driesprong op korte termijn te doen beveiligen door verplaatsbare verkeerslichten. Wethouder Smit noemde de situatie 'niet ideaal', maar twijfelde wat aan de betiteling 'leven sgevaarlijk'. Verkeerslichten zouden misschien een oplossing zijn. De zaak wordt in het college van b. en w. beke ken en men zal trachten bij de gemeente Middelburg de aanleg van het Middel burgse deel van de rondweg te bevorde ren. Sloeweg. De raad stemde in met het voorstel van b. en w. een crcdiet beschikbaar te stel len groot 5200000 voor de aanleg van de Sloeweg- de belangrijkste verbin dingsweg met de halfhoge brug over het kanaal en 925.000 voor de aanleg van een gedeelte van de Weijevlietweg. „Ik hoop dat u ons niet voor een feit accompli stelt en de verbinding tussen de sportvelden hier in verwerkt," zei de heer J. Verkerk (WD) tot het college van b. en w. „Die zit er niet in en komt afzonderlijk aan de orde bij het be stemmingsplan Baskenburg," ant woordde wethouder Smit. Ook de heer Hoefkens vond dit voorstel 'heel posi tief en informeerde of de aansluitings plannen voor de Vredehoflaan al rond waren 'Dat wordt nog bekeken' zei de wethouder. Maxalloys Tijdens de rondvraag ging de heer W. Wisse (pvda) in op de schriftelijke ant woorden die hij had ontvangen van b. en w. op vragen over stankhinder ver oorzaakt door het bedrijf Maxalloys. De heer Wisse wilde in het geval van medische indicatie bij misselijkheid en hoofdpijnen kennelijk veroorzaakt door die stankhinder, deze klachten onmid- delijk laten onderzooeken door de ge meentearts. Wethouder A. Lorier vond niet dat de gemeente dan direct actief moest worden: „De patiënt of diens huisarts moeten de stappen maar on dernemen. In overleg kunnen we dan de provincie en medische instanties in schakelen.". aldus de wethouder. „Pas sief beleid' vond de heer Wisse. „We zijn wel degelijk actief gezien de sluiting van dat bedrijf." meende de wethouder Raadsvoorzitter burgemeester drs. Th. J Westerhout heette bij het begin van de vergadering zijn collega burgemees ter Spears van het Engelse Deal meteen kort Engelse speechje welkom. De bur gemeester van Deal volgde de bezighe den van de Vlissingse raad samen met zijn vrouw vanaf de publieke tribune. riekerke. Een en ander zuo in een pe riode van ongeveer vijf jaar zijn beslag moeten krijgen. B. en w. zijn met hun voorstel stel geko men naar aanleiding van hetfeit,dathet materieel van bestaande korpsen aan vernieuwing toe is. Een mogelijkheid was geweest de korpsen op te heffen in het kader van de gemeenschappelijke regeling regionale brandweer Walche ren. B en w. schrijven de raad er aan te hechten over een eigen brandweer te blijven beschikken. Handhaving van twee korpsen stuit op vooral financiële bezwaren, vooral als men beide korpsen goed toegerust wil laten zijn. De moge lijkheid van het oprichten van een korps stuit, aldus b. en w„ vooral op bezwaren op het menselijke vlak: „Het is wel dui delijk. dat de vestigingsplaats van het nieuwe korps van grote invloed zal zijn op de samenstelling van het korps." Tij dens voorbesprekingen bleek de Melis- kerkse vertegenwoordiging voorstan der te zijn van handhaving van twee korpsen en bleek de Grijpskerkse af vaardiging in principe het meest te voe len voor toewerken naar één korps. B. en w. zijn na langdurige afweging tot het voorstel gekomen om naar één korps te streven voorzien van lage en hoge drukeenheden, opheffing van de bestaande koprsen en oprichting van een korps Mariekerke; en het nieuwe korps zal worden voorzien van nieuw materieel oder meer een hoge druk- spuit en mobilofoonapparatuur. Met betrekking tot de vraag van de meest gewenste nieuwe vestigingsplaats en de datum van oprichting van het nieuwe korpsstellen b en w„ dat het belangrijk is, dat het college voorstelt de hoge drukspuit van Westkapelle over te ne men. Door omstandigheden van bouw kundige aard is deze spuit alleen in Grijpskerke onder te brengen. ZANGAVOND 'ONE WAY DAY' TE OOSTKAPELLE ÓOSTKAPELLE - Vandaag (zaterdag) wordt in het CNV-gebouw te Oostka- pelle een lustrumbijeenkomst gehou den onder het motto 'One Way Day'. Deze bijeenkomst is een onderdeel van een koffiebartoumee die door het hele land toert. Spreker is de heer Ben Hoe-" kendijk. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de gospelsingers 'Siloam' uit Haarlem, terwijl het orgel wordt be speeld door Haarie Govers. Een en an der begint om 13.30 uur en duurt tot 's avonds laat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9