Echtgenoot bekent moord op 19-jarige Francaise Ir. J. Zuurdeeg: „Vaste oeververbinding hoort na 1977 serieus tot mogelijkheden HULSTENAAR WAS DE SLEUTELFIGUUR IN ENORME HASJ HANDEL PZC/p WRAAK MOTIEF IN NIEUWVLIETSE MOORDZAAK Rijkspolitie doetgrootste hasj-vangst aller tijden3500 kilo onderschept Bejaarde vrouw in Terneuzen bij ongeval gedood Ernstig gewonde bij frontale botsing te Nieuw-Namen almanak Handtassen ROOVERS LEER ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1976 provincie Overste Lanting, midden achter de tafel, tijdens de persconferentie waarop de moordzaak-Nieuwvliet uit de doeken werd gedaan. Rechts luithaht Schooneveld, hélemaal links hoofdinspecteur De Winter van het regionaal recherche-bijstandsteam. NIEUWVLIET/MIDDELBURG - De vorige week dinsdag bij Nieuwvliet gevonden, vermoorde vrouw, is het slachtoffer gewor den van een familievete. Intensief speurwerk van de Nederlandse en de Franse politie heeft dat aan het licht gebracht. De 19-jarige Ourdia Toutah uit het Franse Rijssel werd op 6 of 7 september aan de St.-Jansdijk bij Nieuwvliet doodgeschoten door haar vier jaar oudere echtgenoot R.B. De man heeft donderdag een volledige bekentenis afgelegd en zit nu vast in de gevangenis in Rijssel. Hij zal in Frankrijk worden berecht. Het slachtoffer en haar man zijn beiden van Algerijnse afkomst, maar hebben de Franse nationali teit. zoek, dat na negen dagen tot een goed einde werd gebracht. Luitenant Schooneveld had als officier recherche-zaken van het district Middelburg van de rijkspolitie de lei ding van het onderzoek. „Het is duidelijk", zei hij vrijdag, „dat de man het recht in eigen hand heeft ge nomen nadat zijn vrouw uit preventieve hechtenis was ontslagen". Volgens overste W. D. Lanting, hoofd van het district Middelburg van de rijkspolitie, zou het onderzoek niet zo snel resultaat hebben opgeleverd zon der de medewerking van de Franse poli tie die zo'n 25 mensen beschikbaar hield voor de 'zaak-Nieuwvliet'. Aari Nederlandse zijde heeft de moord zaak sinds vorige week dinsdag 16 re chercheurs bijna dag en nacht bezig ge houden. Zij werden bovendien geassis teerd door functionarissen van het re gionaal recherche bijstandsteam (met onder anderen hoofdinspecteur De Win ter van de Rotterdamse recherche) en de technische recherche. Incidenteel kwamen aan het onderzoek ook andere instanties te pas. SLACHTOFFER VERDACHT VAN MOORD OP SCHOONMOEDER Uit verklaringen van B. en zijn familie leden is gebleken dat wraak het motief is geweest voor zijn weloverwogen daad. Hij verdacht de jonge vrouw van moord op haar schoonmoeder, die eind vorig jaar door messteken en pistool schoten om het leven werd gebracht. De Franse poli tie dacht trouwens in de zelfde richting. Ourdia Toutah verbleef enkele maanden in preventieve hech tenis, maar werd daaruit begin augus tus ontslagen. Ze vertoefde daarna enige tijd in een inrichting, waar ze na enige weken te kennen gaf dat ze terug wilde naar haar man. Daarmee tekende de jonge Francaise haar doodvonnis. Het - kinderloze - echtpaar vertrok per auto in noordelijke richting en kwam na een lange omzwerving terecht in de buurt van Nieuwvliet. Aan de St.- Jansdijk is de vete tot een bloedige uit barsting gekomen. B. vermoordde zijn vrouw met zes pistoolschoten, verborg het lijk onder het struikgewas en reed terug naar Rijssel, nadat hij de sporen zo zorgvuldig mogelijk had uitgewist. Het is nog niet duidelijk waarom het jonge paar juist in Zeeuwsch- Vlaanderen terecht kwam. „Ze verkeer den in een schemertoestand en wilden in ieder geval weg uit hun woonomge ving. Het moe ter erg emotioneel aan toe zijn gegaan", zei luitenant D. Schoon eveld vrijdagmorgen op een persconfe rentie in Middelburg waar de politie opening van zaken gaf over het onder- l ADVERTENTIE) RESTO - VROUWENPOLDER Sp< oren tel. (01189) 1900, b.g.g. 1965 Reserveringen - partijen koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteil diners - Drie rechercheurs zijn gedurende het onderzoek vrijwel onafgebroken in Frankrijk geweest, waarheen al snel enkele belangrijke sporen leidden. Hoewel de politie spreekt van een 'voortdurend breed opgezet onderzoek' ontkende men vrijdag niet dat het spoor naar een echtpaar uit het Zuid- Franse Montelimar meteen veel aan dacht kreeg. Dat paar verbleef in au gustus enkele weken ruziénd op een camping bij Nieuwvliet. Enkele getui gen die de Fransen daar hebben gezien identificeerden het lijk als dat van de vrouw, die zelfs nog politiehulp inriep toen zij zich bedreigd voelde door haar Luitenant Schooneveld is achteraf niet erg verwonderd over die identificatie. „Die vrouw leek inderdaad erg op het slachtoffer. Bovendien droeg ze dezelfde kleurj as en bijna dezelfde tas. Hoewel ze er in dit geval naastzaten, zijn de getui genverklaringen over het algemeen erg betrouwbaar gebleken. Het was opval lend hoe nauwkeurig de mensen zich sommige dingen herinnerden", aldus de heer Schooneveld. Dat men vooral in Frankrijk moest Zoe ken bleek al op de dag van de vondst van het lijk uit de kleding en de persoonlijke bezittingen (in haar handtasje) van de vrouw. Het spoor naar Rijssel werd op gepikt vorige week vrijdag, op dezelfde dag dat dat naarMontelimar bleek dood te lopen, Papiersnippers, waaruit een telefoonnummer kon worden afgeleid en een doosje medicijnen, wezen in de richting van de Noord-Franse stad. Daar kende de politie het verhaal over de familie B. die dan ook prompt in het verdachtenboekje belandde. De identificatie volgde echter pas dins dag. Op die dag ondernam de politie, bijgestaan door onder meer de explo sieven opruimingsdienst en het water schap 'Het Vrije van Sluis', opnieuw een grootscheepse zoekactie aan de St.- Jansdijk. De sloot langs die dijk werd drooggelegd en de struiken waaronder het lijk was gedeponeerd, weggekapt, De actie leverde, hoewel de sporen zorg vuldig waren weggemoffeld, de laatste en beslissende aanwijzingen op: in de sloot vond men het moordwapen en aan de dijk de hulzen van de zes kogels die op de vrouw waren afgevuurd. Twee ko gels waren eerder al aangetroffen in het stoffelijk overschot, bij de sectie die de patholoog-anatoom dr. Voortman daarop vorige week woensdag ver richtte in het gerechtelijk laboratorium in Rijkswijk. Ontsnappen Rond het weekeinde werden drie verta lers aan het werk gezet om alle belang rijke officiële stukken over de zaak in het Frans te vertalen. „De Fransen hebben daarmee erg goed werk gedaan. Maar we moesten vanaf dinsdag erg voorzichtig te werk gaan. Het gevaar was niet denkbeeldig dat de dader zou denken: ze zijn me op het spoor - en ons zou ontsnappen. Zover is het gelukkig niet gekomen", zei overste Lanting. Het onderzoek leidde woensdag tot de arrestatie van B„ nadat eerder zijn wo ning grondig was doorzocht en ook en kele familieleden aan de tand waren ge voeld. Tijdens een uitgebreid verhoor bekende B. donderdag de moord op zijn geweten te hebben. Overste Lanting: „Toen we wisten wie de vrouw, was zijn de gebeurtenissen elkaar in snel tempo opgevolgd. Aanvankelijk was de identi ficatie ons grootste probleem". Om de identiteit van de vermoorde vrouw te achterhalen is volgens hem na de lugubere vondst een systematische speuractie op gang gekomen. De ver spreiding van het signalement, onder meer via Interpol, was een belangrijk onderdeel daarvan. Dat de politie niet meteen terechtkwam in Rijssel, was een gevolg van het feit dat het slachtoffer Actie politie op Voorne en bij Haringvlietbrug niet als vermist te boek stond. Een nauwlettend onderzoek van alle tips en aanwijzingen leidde daarom pas vorige week vrijdag naar Noord-Frankrijk. Op dat moment waren taltijke 'lijntjes' die mogelijk aanknopingspunten konden bieden successievelijk al geëlimineerd. Luitenant Schooneveld: „Je staat er van te kijken hoeveel vrouwen er wor den vermist. Alleen al in de buurt van Antwerpen waren dat er zo'n honderd. Hetwas een erg moeilijk onderzoek door de wijde internationale vertakkingen". De verspreiding van het signalement van de vermoorde vrouw heeft de poli tie vele tips opgeleverd. De meeste daarvan bleken nauwelijks bruikbaar. 'Maar', zei luitenant Schooneveld vrij dag, 'we mogen niet mopperen over de aanwijzingen die we hebben gekregen'. DUITSE MATROOS AANGEHOUDEN VLISS1NGEN - De twintigjarige Duitse matroos Heinz F. die op 27 augustus bij de Volkcraksluizen met 1400,- uit de scheepskas van het molorschaip 'Union' verdween is in Keulen in arrest genomen. Na zijn verdwijning werd aanvankelijk aangenomen dat F. overboord was ge slagen, Er is toen gedregd. Later bleek de scheepskas verdwenen te zijn. Uit het verder onderzoek kwam toen naar voren dat F. een taxi naar Bergen op Zoom genomen heeft en daar een treinkaartje Hamburg kocht. In Keulen wist de Duitse politie hem in de kraag te grij pen. TERNEUZEN - De 79-jarige mevrouw H. Theenaert-Van Hoecke uit Terneu zen is vrijdagmiddag bij een ongeval op het kruispunt Guido Gezellestraat- Frederik van Eedenstraat in haar woonplaats om het leven gekomen. De vrouw stak te voet. maar via het fiet spad, de weg over en werd daarbij ge grepen door de uit de richting van het centrum naderende bestelauto, be stuurde doorM. G W M. R. uit Breda. Zij was op slag dood. Het stoffelijk over schot is overgebracht naar het Juliana- ziekenhuis in Terneuzen. De auto werd licht beschadigd (Van onze Haagse redacteur) HELLEVOETSLUIS - Tijdens twee gelijktijdige nachtelijke acties bij de Haringvlietbrug en bij een boerderij in Hellevoet- sluis op Voorne Putten heeft de rijkspolitie de grootste hasj- vangst aller tijden gedaan. Er is 3500 kilogram hasj onderschept (waarde: tussen de zes en twaalf miljoen gulden, afhankelijk van de manier waarop het wordt verhandeld) en er zijn zes perso nen gearresteerd. Eén van de zes is de 35-jarige Sjef F. uit Hulst, die wordt beschouwd als „een van de grootste jongens in ons land" achter de internatio nale illegale handel in verdo vende middelen. De acties hadden plaats in de nacht van donderdag op vrijdag naar aanleiding van een anonieme telefonische tip, die een dag of drie geleden bij de politie binnenkwam. Vanaf de boerderij van het echtpaar S. in Hellevoetsluis ver trok die nacht een hasj-transport naar het zuiden. De twee auto's - een vrachtwagen waarin 2500 kilo hasj bleek te zitten en een volgauto - werden door een ploeg politiemensen gevolgd en ter hoogte van de Haringvlietbrug tot stoppen gedwongen. De vrachtwagen werd bestuurd door de Hulstenaar Sjef F. zelf en de volgauto door de 37-jarige Ferry F. uit Amsterdam. De twee waren volkomen overbluft en gaven zich zon der verzet over. Tegelijkertijd - het was ongeveer kwart over een - werd ook bij de boerderij in Hellevoetsluis een politionele actie ge houden. In een schuur bleek zich nog eens duizend kilo van het middel te be vinden. waarvan het klaarblijkelijk de bedoeling was dat het ook die nacht nog zou worden weggevoerd. De politie leidt dat tenminste af uit een bestelauto, die met geopende portieren voor de boerde rij klaar stond om te worden volgeladen. In de boerderij werden de 43-jarige landbouwer A. S. en zijn 37-jarige echt genote M. S.-Th., alsmede hun 17-jarige dochter M. A. S. en haar 24-jarige ver loofde D. H. in de kraag gevat. Duister Omtrent de herkomst van de spectacu laire hoeveelheid hasj tast de politie nog in het duister. Verondersteld wordt, dat het uit het Midden-Oosten, vermoedelijk uit Libanon, komt. Hoe en wanneer het in de boerderij is te recht gekomen en waar het transport heenging weet de politie nog evenmin. Vermoedelijk zal dat uit de verhoren naar voren komen, al zijn de gearres teerden nog weinig spraakzaam ge weest, denkelijk uit angst voor wraak oefeningen van anderen die bij de wijdvertakte handel zijn betrokken. De politie gaat er echter van uit. dat het spul nog niet lang in de boerderij heeft gelegen, gelet- naar werd gezegd - op het „bloedlinke" karakter van de be rgplaats. De hasj was verpakt in grote eenheden en de politie noemde de kwa liteit „gemiddeld". De gearresteerden zullen begin volgende week in Rotter dam worden voorgeleid. De juiste waarde, die de buitgemaakte partij hasj vertegenwoordigt, werd nog in het midden gelaten. Deze is namelijk sterk afhankelijk van de wijze waarop ze wordt verhandeld. Bij de verkoop per kilogram wordt de opbxengst geschat op zes miljoen gulden, bij verkoop per honderd kilo is de opbrengst wellicht tussen de drie en vier miljoen gulden, maar bij verkoop met grammen is de opbrengst mogelijk twaalf miljoen gul den. ACTIES Van politie-zijde zijn ongeveer 35 men sen bij de nachtelijke acties betrokken geweest. Zij maken normaal gesproken deel uit van rijkspolitiekorpsen uit de districten Middelburg, Den Bosch, Den Haag en Dordrecht. De „leiding in het veld" was in handen van luitenant D. Schooneveld van de rijkspolitie te Middelburg. Hij leidde vrijdagmiddag in het politiebureau van Hellevoetsluis ook de persconferentie over de vangst. Hij vertelde onder meer, dat de rijkspo litie zich zeer intensief met de hasj handel is gaan bemoeien sinds op de Walcherse en Zeeuwsvlaamse stranden - een jaar tot anderhalf jaar geleden - vrij aanzienlijke hoeveelheden hasj on beheerd werden aangetroffen: 20 kg bij Oostkapelle, 25 kg bij Hoofdplaat en 17 kg bij Terneuzen. Een speciaal team is aan de hand van allerhande informatie aan de slag gegaan en kon zich na ver loop van tijd al vaag een voorstelling maken van de gang van zaken in de hasj-handel. Er kwam onder meer aan het licht, dat Sjef F. uit Hulst tot „de grootste jongens van ons land" moest worden gerekend en dat ook politie. kustwacht en douane uit België, Frank rijk en Engeland reeds geruime tijd naar hem op zoek waren. Na de anonieme telefonische tip van deze week. die de Middelburgse recher cheur omschreef als ..betrouwbaar, want geheel passend in hetgeen we al aan de weet waren gekomen", zette de politie ijlings een plan de campagne in elkaar om het transport te onderschep pen. Gekozen is daarbij voor twee acties op verschillende plaatsen, maar op het zelfde moment. Deze strategie hangt samen met de ten slotte uitgekomen veronderstelling, dat de bij het trans port betrokkenen via een zend- en ont vanginstallatie met elkaar in contact stonden. Ook werd later apparatuur aangetroffen waarmee de pofitieradio kan worden afgeluisterd. Sleutelfiguur In het verder volgen van het transport zuidwaarts om de bestemming aan de weet te komen, heeft de politie volgens luitenant Schooneveld niet veel heil gezien. „We hadden Sjef F. te pakken een bijzonder belangrijke sleutelt guur. Voorlopig zijn we met hem tevr* den..." De politiewoordvoerder verwacht niet, dat naar aanleiding van deze zaak nog rneer arrestaties zullen worden verricht Regelrechte verbanden met de op de Zeeuwse stranden gevonden hasj en de arrestaties in de nacht van donderdag op vrijdag wilde de zegsman niet leggen. Hij zei ook nog niet te weten of het spe ciale hasj-team actief zal blijven, al sloot hij dat allerminst uit: „We hebben een bijzonder leuke slag geslagen en zijn daar allemaal heel tevreden over. We hebben nu een bijzonder belangrijke ader in het net van de hasj-handel te pakken gekregen..." HELLEVOETSLUIS - De rijkspolitie in Hellevoetsluis heeft drie en een halve ton hasj in beslag genomen: de grootste partij, die ooit in Nederland werd ge vonden. De uiteidelijke verkoopwaarde bedroeg ongeveer 12 miljoen gul den. Een politieman staat bij de bestel wagen met de hasj. NIEUW-NAMEN - Bij een frontale bot sing te Nieuw-Namen is de heer F. G. L uit die plaats zodanig gewond dat hij voor observatie in het r.k.-ziekenhuis Sint-Liduina te Huls moe^t worden op genomen. Zijn auto werd geheel ver nield. Toen L. donderdagavond om ongeveer half acht met zijn personenauto overde Hulsterloostraat te Nieuw-Namen reed kwam uit tegenovergestelde rich ting K .A. A. S. uit Meerdonk (B) met zijn tra tor met aanhangwagen aangereden. Doordat L. vermoedelijk iets te veel naar links uitweek, kwam zijn auto in botsing met de anhangwagen van S., ZEEUWSE Haast Die man In het Zeeuwse was doorzijn arts twee weken ziekbed aangezegd, maar na anderhalve week voelde hij zich weer vrijwel de oude. Hij sleet twee dagen in ledigheid te bed. maar kon zich die laatste vrijdag niet weerhouden. „Zou je dat nou wel doen?", vroeg zijn vrouw nog be zorgd - maar hij deed het. hij vatte de schilderskwast, een pot witte verf en een trap en begon aan het plafond van de gang. Hij had twee streken gedaan, toen er werd gebeld. „Controle", riep z'n vrouw nog met licht overslaande stem, vóór ze zeer langzaam naar de deur liep om open te doen teneinde hem gelegenheid te geven enige wijziging in het huiselijk tafereel aan te brengen. Hij daalde zo onbesuisd naar bene den. dat hij de pot verf en de trap over zich heen kreeg, waarbij hij zijn linkerbeen lelijk bezeerde. Hij had zich juist -een wit spoor ach terlatend - achter de deur terugge trokken toen de vrouw opendeed Een lief meisje van elf jaar. '„Hebt u nog oude kranten, me vrouw?" TARIEVEN TE WEINIG VERHOGEN IS RISKANT „VOORZICHTIG MET BOUW VAN DUBBELDEKKER" MIDDELBURG - De aanleg van de vaste oeververbinding over en onder de Westerschelde behoort na 1977 se rieus tot de mogelijkheden. Dat zei de hoofdingenieur directeur van de rijks waterstaat. ir. J. Zuurdeeg vrijdag middag tijdens de vergadering van de provinciale statencommissie voor de stoombootdiensten. De heer Zuurdeeg verbond aan die mededeling een waar schuwing. Hij wees de statencommis sie erop dat liet risico's met zich brengt de tarieven voor de veren volgend jaar niet met het door minister Westerterp van verkeer en waterstaat gewenste percentage van 9,7 te verhogen. De heer Zuurdeeg maakte duidelijk dat er ver band bestaat tussen de aangepaste ta rieven en de mogelijkheid van uitvoer ing van de oeververbinding. Verder stelde hij dat het provinciaal be stuur voorzichtig moet zijn met het vra gen van toestemming voor de bouw van een derde dubbeldekker. „Als u die pro beert te krijgen, geeft u te kennen niet meer in de vaste oeververbinding te ge loven," aldus de heer Zuurdeeg. „Dat de derde dubbeldekker niet gebouwd hoefde worden is steeds gezien als een eerste aanbetaling voor de vaste ver binding." De hoofdingenieur directeur voegde daaraan toe, dat ook de verrui ming van de bestaande Vlissingse veer haven in plaats van vernieuwing als zo'n aanbetaling beschouwd wordt. Na af loop van de commissievergadering ver klaarde de heer Zuurdeeg desgevraagd: „Als de provincie een derde dubbeldek ker wil bouwen en het verzoek daartoe wordt gehonoreerd, dan komt er geen vaste verbinding." Tijdens de vergadering liet hij weten dat de mededelingen, die minister Wester terp in zijn begroting voor het volgend jaar heeft gedaan over de oeververbin ding 'wat positiever gezien moeten wor den dan men op het eerste gezicht zou denken'. Hij stelde dat in het komend begrotingsjaar geen kans is dat voor de aanleg van de verbinding toestemming wordt gegeven, maar in de jaren daarna wel. De heer Zuurdeeg zei m een toelich ting na de vergadering: „Het is een dub beltje op z'n kant. De beslissing kan naar beide kanten uitvallen. Ik heb er hier op gewezen dat bepaalde beslissin gen risico's met zich brengen. Tarieven De statencommissie ging vrijdag niet in op de waarschuwing van de heer Zuurdeeg. De commissie adviseerde gedeputeerde staten met de tariefsver hoging niet verder te laten gaan dan 8.2 procent, het percentage van de stijging van de kosten voor levensonderhoud. De statenleden drs. A. J. Rekveld (pvda) en P. de Jonge (bp) wilden zelfs niet verder gaan dan 7 procent, het maxi mum tot waar men gaan kan zonder toestemming te vragen van de minister van economische zaken. De gedeputeerde J. Stenvert liet weten dat ook hij er niet voor voelde boven de 8.2 procent een inhaalpercentaee van 1.5 op de tarieven te leggen. „Vorig jaar hebben wij u gevraagd of u zich tegen die inhaal van 1.5 procent niet wilde ver zetten Er was ons alles aan gelegen dat de vaste oeververbinding er zou komen. De heer M, J. van Poelje: „Laten we de tekst van de begroting van verkeer en waterstaat maar vergeten. De regering ziet de betekenis van de verbinding, maar er is geen geld. Dat zal voor hon dend projecten in het land gelden. Aan het feit dat de regering de betekenis ziet, hecht ik niet zoveel waarde. Ik zie niet dat we nu een stap in de richting van de mmister moeten doen om de verhou ding goed te hebben met het oog op de vaste oeververbinding. Er is veel minder aanleiding om die 1,5 procent inhaal op het tarief te leggen dan vorig jaar." De heer Van Poelje meende dat met een verhoging van 8,2 procent kan worden volstaan. Hij vond de meerderheid van de commissie aan zijn zijde. De heren Rekveld en De Jonge betoogden dat niet boven de 7 procent moet worden gegaan. Zij stelden dat de dienstverle ning daardoor niet hoeft te worden aan getast. Het rijk betaalt de tekorten. De heer Th. P. Cambier (wd): „De zaak van de oeververbinding wordt teveel in liet vage gelaten. Je zou een streefda tum moeten weten waarop de beslissing valt. De heer R. Meijering (gpv): „Het rijk betaalt twee derde van de kosten. Dat zou ook voor de tariefsverhoging moeten gelden." De statencommissie nam de brief van het college van gedeputeerde staten over de opheffing van de functie van helbrugbediener - waardoor bij de stoombootdienst 21 arbeidsplaatsen minder komen - voor kennisgeving aan. De heer Stenvert wees erop dat voor 5 van de 21 verloren arbeidsplaatsen, nieuwe in de plaats komen. De directeur van de PSD, de heer J. N. Adriaansen, liet weten dat de afvloeiing van perso neel geen grote moeilijkheden met zich zal geven. „Het zal zo zijn dat moet wor den bekeken wie op wachtgeld mag," zei hij. In antwoord op vragen van de heer D. Geuze (arp) liet de heer Stenvert we ten dat de investering die gedaan moet worden om het werk van de hefbrugbe- dieners te automatiseren, binnen enkele jaren wordt terugverdiend. Hij wees er verder op dat de afvloeiing van perso neel nadere studie behoeft. IADVERTENTIE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiit nieuwe stijl nieuwe kleur nieuwe dessinering Vlissingen Lange Zelke 7 niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip Na drie inbraken 140 gulden vermist VLISSINGEN -Bij een reeks inbraken in Vlissingen is een bedrag van 11"' verdwenen. Donderdag werd tussen vier uur en half zeven uit het Hummelhonk 40,- weggenomen. De daders kwamen tue1 binnen door een rooster weg te nemen, Na een inbraak in de leao-school aan de Dr. Galandatstraat donderdag wordt er mets vermist. Er werd slechts geringe schade aangericht. Uit de Jan Ligtliarfr school werd na een inbraak vnjdag J 100.- vermist De daders zijn hier via een raam binnengekomen. De politie heett de zaken in onderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2