Voetballer uit Sas van Gent beteugelde Rob Rensenbrink H0EKZAAMSLAG: TOPPER IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Open brief spelers van Utrecht aan supporters PZC/s VASTE STEK VOOR PATRICK VERHOOSEL IN BEVEREN Chiel de Kok benoemd tot erevoorzitter van Goes Tenniswinst op Israël Hunt raakt zege kwijt Rk JAN LIBER OVERLEDEN Grote zege van Borussia: 6-0 Straffen ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1976 SAS VAN GENT - Patrick Verhoosel uit Sas van Gent twijfelt na de wedstrijd die hij deze week met Beveren tegen Ander- lecht speelde sterk aan de integriteit van de 'neutrale' voet balkenners die een speler per wedstrijd moeten beoordelen. Hij had in dat duel Rob Rensenbrink als direkte tegenstander en lag er al nachten wakker van. Urbain Braems, die voordat hij naar Beveren kwam zelf trainer van Anderlecht was had het Verhoosel voor de wedstrijd nog wel tien keer voorge kauwd: „Je moet zorgen datje iedere keer net iets eerder bij de bal bent dan Rensenbrink. Als je hem een bal aan laat nemen loop je voor gek." dat hij er een stuk of drie inschopt. Schwarzenbeck werd een paar we ken geleden in Brussel toch ook goed belachelijkgemaakt. Dat beeld van die Duitser die een hele wedstrijd als een hond achter Rensenbrink moest aanhollen spookte voortdurend door m'n hoofd. Ik ben normaal al een ze- nuwpil maar voor zo'n wedstrijd doe ik helemaal geen oog dicht" COMPLIMENTEN VAN GOETHALS EN VAN DER STOCK Met die opdracht en met een paar knikkende knieën stapte Patrick Verhoosel het veld in. Omdat Beve ren geen vaste mandekking speelt moest hij Rensenbrink alleen op vangen als hij op links opkwam. En toen de grillige linksbuiten steeds vaker het centrum op ging zoeken groeide Verhoosel uit tot een van de uitblinkers in het elftal van Beve ren. Pas in de slotfase van de wed strijd verloor hij z'n eerste kopduel van Rensenbrink en de Zeeuws Vlaming kon wel door de grond zak ken toen Francois van der Eist pre cies uit die fase de voor Anderlecht zo kostbare gelijkmaker achter Jean-Marie Pfaff schoot Niet betrouwbaar Verhoosel maakte zich echter ont zettend kwaad toen hij een dag na de wedstrijd in een Belgische krant las dat hij in de strijd om de 'gouden schoen' met een schamel puntje was bedacht. Verhoosel: „Die puntentel ling loopt van 0 tot 4 maar je moet al erg goed spelen wil je een 3 krijgen. Maar ik was er na die wedstrijd tegen Anderlecht zeker van dat ik min stens twee punten zou Krijgen. Tot overmaat van ramp zag ik dat Ren senbrink die wel gekregen had en voor mij was dat een duidelijk bewijs dat iemand die naam heeft gemakke lijk aan z'n punten komt." Natuurlijk tilt Patrick Verhoosel hier ook weer niet te zwaar aan. Veel be langrijker voor hem is dat hij door het uitschakelen van Rensenbrink nu vrijwel zeker een vaste stek heeft veroverd in het elftal van Beveren. „En die had ik toch tegen Rensen brink mooi kunnen verspelen," be denkt Verhoosel. „Want stel je voor eerst drie uur in de auto. Het was moeilijk om terug te komen. Vorig jaar begon ik de competitie tegen Standard en toen betekende een knieblessure opnieuw een lange pe riode van rusten." Militairen De voor een voetballer weinig aan trekkelijke dienstperiode had voor Patrick Verhoosel echter ook z'n voordelen. Verhoosel werd in Neder land ontdekt toen hij bij de wk in Duitsland onder Zwartkruis triom fen vierde. Hij kreeg onmiddelijk aanbiedingen van Sparta en Utrecht maar Beveren weigerde het kontrakt dat Verhoosel nu nog twee jaar aan deze Belgische eersteklasser ver bindt, te verbreken. Patrick Ver hoosel wil trouwens niet persé weg bij Beveren. Hij werkt overdag in Temeuzen bij een administratiekan toor van Verschelling, stopt daar om half 5 en heeft daarna ruimschoots de tijd om de avondtraining te halen. „Bij Beveren heeft iedereen nog een andere werkgever," vertelt Verhoos el. „Wij hebben geen full-profs en de meeste jongens werken voor halve dagen. Ik kan m'n werk echter moei teloos combineren met mijn voetbal carrière omdat ik alle medewerking krijg, 's Morgens een beetje vroeger beginnen levert geen problemen op en bovendien rij ik maar een half uur van huis naar het veld van Beveren. Test Met die vaste plaats in de defensie van Beveren kan het nu eigenlijk niet meer fout gaan. Patrick Ver hoosel heeft vier jaar keihard ge werkt om dit te bereiken. Toen hij pas 18 was werd hij in Kloetinge ontdekt door de Belgische scouts tijdens een oefenwedstrijd met het Zeeuws a-elftal voor het vierbon den toernooi. De toen nog bij Ria spe lende Verhoosel werd bij Beveren getest tijdens een toernooi in dat zelfde Kloetinge. Het toernooi was nog geen vijf minuten oud of Ver hoosel had al twee doelpunten ach ter z'n naam staan. „Het leek wel of ik al jaren in Beveren speelde, ver telt Verhoosel over die test. „Ik speelde toen nog in de voorhoede en het liep geweldig. Beveren was en thousiast en ik wilde wel graag naar België. Toeval Verhoosel speelde twee jaar m het c-elftal, kwam daarna bij toeval in het centrum van de verdediging te recht en debuteerde op die plaats in het eerste elftal. Jurion, toen nog trainer bij Beveren. gebruikte Ver hoosel soms als voorstopper en dan weer als verdedigende middenvel der. Verhoosel: „Het ging erg goed en ik leek toen. twee jaar geleden, al op weg naar een vaste plaats. Na vijf wedstrijden raakte ik geblesseerd aan m'n knie. Bovendien moest ik in datzelfde jaar in militaire dienst en om te gaan trainen bij Beveren zat ik Patrick Verhoosel in de lift bij Beveren Bovendien is Patrick Verhoosel na vier jaar al behoorlijk ingeburgerd in het Waasland. „Er wordt natuurlijk wel vaak gekat wanneer je als enige Nederlander dagelijks met 15 Belgen moet omgaan. Aanvankelijk hebben ze hier zelfs moeite om een 'Oilander" te accepteren. Ze denken in de eerste plaats aan hun eigen hachje. Zo'n nieuwkomer kan een van die Belgen z'n plaats kosten maar na een paar jaar bekijken ze je heel anders." Het enige nadeel van België vindt Patrick Verhoosel de belabberde t.v.-beelden. „Ze kijken hier in Bel gië allemaal naar Studio Sport," weet hij uit ervaring. „Maar ik ge loof niet dat er veel Nederlanders naar de Belgische voetbaluitzen dingen kijken. Het is een verschil van dag en nacht In België is daarom iedereen goed geïnformeerd over het Nederlandse voetbal. Maar omdat het andersom niet zo is kom je in Nederland nauwelijks aan de bak. Ik heb me bijvoorbeeld wel eens afgevraagd waarom ik geen kans krijg voor Jong Oranje maar dan moet je al ontzettend opvallen. Anders zien ze je gewoon niet staan." Europees Inmiddels heeft Beveren zich met de gelijke spelen tegen Anderlecht en Kortrijk herstel van een matige start (nederlaag bij Sporting Charleroi). Beveren beschouwt een plaats bij de eerste vijf als haalbaar omdat men daar vorig jaar slechts één punt on der bleef. Dat ene puntje kostte Be veren toen de deelname aan een Eu ropese toernooi. Die uiterst belang rijke internationale ervaring mist Beveren voorlopig. Maar voor Ver hoosel leverde dat in de confrontatie met Rob Rensenbrink toch weinig problemen op. Verhoosel: „Je moet zulke leipe jon gens altijd met gelijke munt betalen. Hij liep voortdurend te praten en vroeg dan of ik nog wat anders kon dan aan z'n shirt hangen. Rensebnnk kan er echter zelf ook wat van en ik vroeg hem gewoon waarom hij dat dan nog nodig had. Het doet me he lemaal niets als ik eenmaal op het veld sta en ik speel m'n eigen wed strijd." Uitspraken die tekenend zijn voor een doorgewinterde profspeler. Pa trick Verhoosel trekt z'n plan in Bel gië, datisduidelijk. En metz'n22jaar heeft hij nog een grote carriere voor zich liggen. sport 25 GOES-Tijdens zijn 40-jarig huwelijks- tijdens het familiefeest te huldigen, feest is de heer M. J. C. de Kok vrijdaga- Voorzitter Berks van Goes prees de UTRECHT - De spelers van FC Utrecht hebben na de training van donderdag een gezamenlijke open brief opgesteld waarin ze hun afkeuring uitspreken over het gedrag van een aantal suppor ters in recente wedstrijden. Trainer Han Berger: „Het initiatief is van de spelers zelf uitgegaan. In samenwerk ing met onze manager Peter Zylmaker is de zaak verder uitgewerkt. Ik sta he lemaal achter deze actie. We hopen dat de heethoofden die zich in Haarlem hebben misdragen, een beroep vanuit het elftal zullen honoreren. Overigens UITSLAGEN BADMINTON OOSTBURG - De eerste vcertin dagen van de badmintoncompetitie zijn weer achter de rug. Competitielleider Nico Smolders uit Middelburg heeft de vol gende uitslagen binnen gekregen: Eerste klas: Wlngs 1-Wings 2 6-2, Avanti 2-Avanti 3 7-1, Pluumpje I-Marathon 2 3-5, Sjuttul 1-Temeuzen 3 7-1. Tweede klas: Temeuzen 4-Temeuzen 5 6-2, Temeuzen 5 6-2, Avanti 4-Pluumpje 2 3-5, Astroiden 1-Rillandia 1 6-2, Zierikzee l-Jong Ambon 1 0-8, Temeuzen 5-Avanti 4 2-6 Derde klas: Sjuttul 3 6-2, Marathon 3-Terneuzen 6 6-2, Pluumpje 3-Wings 3 1-7, Astroiden 2-DOK 1 3-5, Sjuttul 2-Marathon 3 1-7, sjuttul 3-PluumpJc 3 8-0 Vierde klas A- ortgene 1-Suttul 5 5-3, DOK 3-Astroiden 3 2-6, Temeuzen 10-Temeuzen 7 4-4, Marathon 4-Wings 4 6-2. Astroiden 3-Kortgene 1 6-2Sjuttul 5-Wings 4 8-0. (niet opkomen Wings). Marathon 4-Temeuzen 10 7-1. Temeuzen 7-DOK 3 8-0. Vierde klas B: Jong Ambon 2-Pluumpje 4 7-1, Temeuzen 12-Terneuzen 9 1-7. Avanti 6-Marathon 5 0-8. Smash 1-Sjuttul 4 7-1, Ter- neuzen 9-JNG Ambon 2 4-4. Vierde klas C: Drop Shot 1-Avant,i 5 7-1, Ter- neuzen 8-Temeuzen 11 7-1, Wings 5-Smash 2 3-5, Rillandia 2-DOK 2 0-8, Temeuzen 1- 1-Avanti 5 2-6. ZOETEMELK TWEEDE OP DE M0NTJUICH BARCELONA (AFP) - Michel Pollentier heeft vrijdag de dertiende klimtoers op de Montjuich bij Barcelona gewonnen. Dc Belg liet na eenindividuele wed- strijdover 23 kilometer - en een indivi duele tijdrit de snelste tijd noteren. Joop Zoetemelk eindigde met vijf se conden achterstand op de tweede Plaats. De eindstand van de ktlomeceer in Montjuich is; 1 Michel Pollentier (Bel) 49 minuten en 17 seconden, 2 Joop Zoete melk (Ned) 49.17, 3 Joaquim Agostinho (por) 49.30, 4 Freddy Maertens (Bel) 49-31, 5 Bernard Thevenet (Fra) 49.57. 6 Pedro Torres (Spa) 49.57, 7 Lucien van !mpe (Bel) 50,24,8 Antonio Martos (Spa) 50,28, 9 Jose Pesarrondona (Spa) 50.31. 40 Juan Pujol 51.02. verwacht ik dat het tegen PSV een hele rustige affaire zal worden. Juist nu ie dereen iets bijzonders verwacht, zal er niets gebeuren". Het is overigens niet de eerste keer dat er vanuit de spelersgroep actie wordt ondernomen om het supportersgedrag in te tomen. Een jaar terug heeft Joop van Maurik in zijn woning twintig sup porters uitgenodigd om een avondje te praten over hun gedrag in het stadion. Joop: „Toen hebben we erg gezellig over van alles en nog wat zitten keuvelen. Die' jongens aten uit mijn hand. Maar een paar weken later sloegen de knoppen weer door toen we uit van PSV verloren Ik hoop dat deze open brief de ogen van die heethoofdige relschoppers opent. Het is het enige wat wij nog kunnen doen.vanuit de spelersgroep". Aanvoerder Marco Cabo vult aan: „In die brief staat dat wij schade ondervin den van hun gedrag en mogelijk zal dit argument aanslaan. Bovendien willen we binnenkort niet in een stadion zon der publiek voetballen en die kant be gint het op te gaan. In zekere mate heeft onze concentratie te lijden onder de in cidenten. Automatisch kijk je als het kan in de richting van de tribune wan neer die vechtpartijen uitbreken. Ik ga onze nederlaag bij Haarlem niet af schuiven op de incidenten, want toen was de wedstrijd al beslist. Maar het is natuurlijk wel van invloed op het totale gebeuren. Nogmaals, ik hoor vaak dat we een rot publiek hebben, maar dat is zeker niet waar. Je kon de laatste dagen geen krant openslaan of je kwam die ne gatieve verhalen tegen. Ik blijf zeggen dat we een erg goede aanhang hebben met een erg slechte minderheidsgroepe ring die de image bepaalt". De tekst van de open brief luidt als volgt: „Hierbij spreken wij onze teleur stelling uit vanwege het gedrag van dat kleine groepje zogenaamde supporters dat zich de laatste weken voor, tijdens en na de wedstrijden zo misdragen heeft. Wij verheugen ons over de grote suppor tersopkomst van de laatste weken, maar schamen ons voor het kleine ge deelte van deze supporters die door hun agressieve gedrag de naam van onze FC Utrecht in diskrediet brengen. Waar zijn al die toestanden nu toch voor nodig. Er is weieens gesteld: FC Utrecht heeft het meest enthousiaste publiek van Nederland- Voor ons als spelers is positieve steun van de supporters enorm stimulerend. „Steun" zoals afge lopen zondag in Haarlem stellen we be slist niet op prijs. FC Utrecht loopt dit seizoen nu net zo lekker. Iedereen is weer enthousiast. De Galgenwaard zit zondags weer gezellig vol. Nu. na Haarlem, ls er voor FC Utrecht een hoop goodwill verdwenen Toch hebben wij de steun van het publiek no dig. Hierbij willen wij dan ook aan jullie vragen om in het belang van de FC Utrecht je toch vooral sportief te gedra gen tijdens onze uit- en thuiswedstrij den. We vernachten dan ook van jullie uit sluitend positieve aanmoedigen, wat zeker zeer zal bijdragen tot goede resul taten". Ondertekend door de voltallige spelers groep van FC Utrecht. VELP - Op Beekhuizen bij Velp is een begin gemaakt met de tenniswedstrijd tussen Nederland en Israël in de tweede ronde van het toernooi om de Davis Cup Europese zone. Loek Sanders versloetg de 18-jarige Shlomo Glickstein in 79 mi nuten zeer gemakkelijk: 6-2. 6-4, 6-1. Ook de tweede partij leverde een Neder landse overwinning op, Fred Hemmes versloeg Yair Wertheimer in vijf zets: 5-7, 8-6, 1-6, 6-4, 6-0. De partij duurde twee uur en vijftig minuten. Na de eerste dag heeft Nederland de leiding met 2-0. Als Nederland deze ontmoeting wint, komt het in de derde ronde uit tegen Joegoslavië. VERLIES HOCKEYTEAM TEGEN DDR MET 4-2 POZNAN - Het Het Nederlands hoc- keyelftal, met een vierde plaats het be ste Europese land tijdens de Olympi sche Spelen van Montreal, heeft zijn klasse tijdens de eerste dag van het vier- landentoernooi in de Poolse stad Poz- nan niet bevestigs. De ploeg van bonds coach Wim van Heumen verloor kanslos met 2-4 van OostrDuitsland, een voor Nederland onbekende tegenstander. Tot nui toe werd pas eenmaal tegen de ploeg uit de DDR gespeeld, maar dat was in 1964, toen OostDuitsland in het olympisch toernooi van Tokio met 1-0 zegevoerde, zodat er in feite geen verge lijkingsmateriaal is. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Paul Litjens. vond benoedmd tot erevoorzitter de voetbalveeniging Goes. Enkele ja ren geleden stapte de heer De Kok op als voorzitter na een verschil van me ning rond het nieuwe clubhuis. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en de voetbalclub Goes bleef altijd de liefde houden van de heer De Kok. die dan ook 32 jaar bestuurslid van deze vereniging is geweest, waarvan negen jaar voorzitter. Een grote bestuursdelegatie, bestaande uit de heren J. M. Berks (voorzitter). Ch. van Hese, J. Bouwman en J. Ventevogel, was vrijdagavond naar de Korenbeurs in Goes gekomen om de heer De Kok PARIJS (AFP) - De sporter de internationale, automobielfederatie heeft de Brit James Hunt de overwi ning in de Grote Prijks van Groot- Brittannie afgenomen. De overwinning werd toegekend aan de Oostenrijker Niki Lauda, die op de tweede plaats eindigde. De sportcommissie kwam vrijdagavond in Parijs tot dit besluit tijdens een be handeling van het protest dat de Ferra ri-renstal (van Niki Lauda) had ingediend. Bij de start van de Grote Prijs van Groot Brittannie op het circuit van Brands Hatch deed zich een onge val voor. Verschillende boliedes reden op elkaar in en de chaos was zo groot dat er opnieuw gestart moest worden. De Mac Laren van Hunt was zo zwaar be schadigd dat deze niet meer onmiddell- lijk te gebruiken was. Huntnam daarom zijn resereveauto. Dit nu was tegen de regels. Ferrari protesteerde en Hunt raakte zijn overwinning in De Britse Grand Prix kwijt. Dit heeft tot gevolg dat Niki Lauda vrij wel zeker is van prolongatie van zijn we reldtitel De in Duitsland bijna veronge lukte Oostenrijker kreeg door het be sluit van de sportcommissie van de in ternationale automobielfederatie dri punten bij zijn totaal van 61 en staat dus op 64. Hunt, die na de grote prijs van Italië in Monza met 56 punten en vijf punten achterstand nog kansen op de wereldtitel had, raakte negen punten kwijt en staat nu zeventien punten ach ter. Met nog slechts drie wedstrijden voor de boeg (Canada, Verenigde Staten en Japan) is de Brit vrijwel kansloos ge worden. HOEK/ZAAMSLAG - Hoewel de nieuwe voetbalcompetitie nog maar nauwelijks van start is, wordt de streekderby in het zaterdagvoetbal tussen Hoek en Zaamslag nu al van belang voor de plaatsen boven aan de ranglijst. Na twee wedstrijden staat Zaamslag verrassend op de eerste plaats door uit die twee wedstrijden het maximale aantal punten te vergaren. Hoek startte afgelopen zaterdag erg sterk door de uitwedstrijd tegen new corner Yerseke met 3-0 te winnen. Zaterdagmiddag om twee uur staan Hoek en Zaamslag tegenover elkaar op het veld van Hoek met als inzet de bovenste plaats op de ranglijst. Hoek moet het in deze streekderby in ieder geval zonderde geschorste Peter 't Gilde en de geblesseerde Piet de Koeyer doen. Vooral het niet meespelen van spits Piet de Koeyer is een gevoelig ver lies voor Hoek. „Het gaat echt niet," vertelde Piet de Koeyer donderdagavond, „in mijn rech- terlies is een spieraanhechting van het bot gescheurd. Ik moet veertien dagen volledige rust houden. Daarbij komt dan ook nog dat mijn oude dijbeenbles sure ook weer is gaan opspelen. Ik blijf zaterdag in ieder geval aan de kant." Hoek-trainer Ronnie Bouchaute tilde niet zo zwaar aan het niet meespelen van Piet de Koeyer. Hij ging er donder dagavond vanuit 'dat er met zijn elven Sespeeld moet worden en niet alleen oor Piet de Koeyer „Natuurlijk ls het beter dat hij er bij is," zo zei hij, „maar we moeten toch als ploeg proberen dit op te vangen en ik geloof dat we daartoe in staat zijn. Zaterdag hebben we zeker in de eerste helft erg goed gespeeld en ik zie niet in waarom dat zonder Piet de Koeyer niet zou kunnen." De Hoek-trainer verwacht overigens wel een sterk verdedigend Zaamslag als tegenstander te krijgen. Ronnie Bou chaute- „Zaamslag speelt altijd maar met. twee spitsen. Daar zullen zaterdag met vanaf wijken. Ze zullen zeer behou dend spelen, wetend dat ze eer. goede verdediging en een zeer sterke keeper hebben. Maar het is beslist niet zo, dat we ons zaterdag blind in de aanval gaan stor ten. Waar we kunnen zullen we aanval len. We zullen ook proberen het spel te maken. Maar echt alles op de aanval zul len we zeker niet doen. Dan speel je pre cies in de kaart van Zaamslag." Vorig jaar won Hoek tweemaal van Zaamslag. Op eigen veld maar met 1-0 maar in de uitwedstrijd werd het maar liefst 5-1 voor Hoek. Twee nederlagen die men bij Zaamslag nog niet vergeten isen die de mentale prikkel vormen voor een revanche. Toch is trainer Ad Ver sluis aan de voorzichtige kant. Want omdat Ad Versluijs met Cercle Brugge zaterdagavond in Brussel tegen Anderlecht moet spelen heeft men op zijn verzoek de aanvangstijd met een half uur vervroegd naar twee uur. „Dat vind ik fantastisch. Dat getuigt dat er tussen de clubs onderling toch nog wel valt samen te werken. Ik kan er nu ook niet heel de wedstrijd bij zijn. maar ik vind het fijn dat Hoek dit heeft willen doen," aldus Versluijs. Voor het publiek dat zaterdagmiddag aanwezig is, de kans, om ook in Zeeuwsch-Vlaanderen een soort Barry Hughes aan het werk te zien. Want blij ven zitten op de bank en zijn mond houden kan Ad Versluijs toch niet, ze ker als het niet al tc best gaat met Zaamslag. Ad Versluijs: temperamentvol als Barry Hughes. „Ik teken achter elkaar voor één punt," zei hij donderdagavond terwijl zijn se lectie met het laatste trainingsonder- deel. een partijtje, bezig was. „De wed strijden van vorig jaar hebben bewezen dat Hoek ons als ploeg niet zo goed ligt. We moeten ons verder met al te veel blind staren op die vier punten die we hebben. Die hebben we. Niemand pakt ze ons nog af. Maar zeker afgelopen za terdag dankten we de overwinning al leen aan de zwakte van de tegenstan ders. In alle persoonlijke duels werden we zaterdag geklopt en normaal verlies je dan ook de wedstrijd. We hadden al leen geluk dat de tegenstander er geen raad mee wist. Alleen in Krabbendijke hebben we goed gespeeld. Zeker op technisch/taktisch gebied," Herhaaldelijk onderbrak Ad Versluijs ons gebrek om op niet mis verstane wijze te laten merken dat hij het met bepaalde dingen in het partijtje niet eens is Even later vervolgt hij dan weer enthousiast zijn betoog. Het is inmid dels voor ons wel duidelijk geworden dat er die donderdagavond nog heel wat afgepraat gaat worden over de wedstrijd van afgelopen zaterdag. „Ik ga ze straks eens precies vertellen waar het zaterdag aan mankeerde en dat wasnlet weinig," aldus Ad Versluijs. De Zaamslagtrainer was overigens wel Ronnie Bouchaute te spreken over de houding van Hoek. Koeyer lukt het ook. 'enorme verdiensten', die de heer De Kok voor Goes heeft gehad en overhan digden hem een oorkonde, waarop zij» benoeming tot erevoorzitter was vastge legd. Zowel uit de woorden van de heer Berks als uit de toespraak van de heer De Kok bleek, dat beide partijen al lang weer vrienden zijn. Voorzitter Berks deed een beroep op Chiel de Kok om weer eens naar Goes te komen kijken: 'Zonder uitzondering stond heel he t bestuur achter de sugges tie om je te benoemen tot erevoorzitter', aldus de heer Berks, .en we willen je dol graag terugzien op onze velden. Deze benoeming isd een rehabilitatie door de hele vereniging", zo sprak de huidigde voorzitter". Eerevoorzitter De Kok wilde nog wel kwijt: „Het leukste van mijn voorzitterschap is toch geweest dat er in die periode ontzettend hard voor de club gewerkt en ik wil wel toege ven. dat wie werkt ook wel eens een foutje maakt". De heer De Kok besloot zijn toespraak met de toezegging, dat hij zeker weer bezoeken zal brengen aan de voetbalclub Goes. Op de fotoworden de heer De Kok en zijn vrouw (rechts) gehuldigd door de bestuursleden van Goes. AMSTELVEEN (ANP) - Op 74-jarige leeftijd is donderdagavond na een slem pende ziekte de oud-journalist Jan Li ber in een ziekenhuis in ziijn woon plaats Amstelveen overleden. Jan Liber was sportjournalist voor de oorlog bij de 'De Voorwaarts', na 1945 bij 'Het Vrije Vol'. Hij was gespecialiseerd in wielrennen, booksen schaatsenrijden en versloeg in deze sporten vele tiental len Europese - en wereldkamppioen- schappen. Ook ging hij voor zijn krant naar dena-oorlogse Olympische Spelen. De in Rotterdam geboren Liber, die een van de eerste Nederlandse journalisten in de Tour de France en de Giro d'Italia was. schreef een aantal boeken. Onder meer 'Helpers wegaatste ronde", de sportieve levensgeschiedenis van Bep van Klaveren. ZEILWEDSTRIJDEN BIJ BRESKENS BRESKENS - De watersportvereniging Breskens houdt vandaag, zaterdag en morgen, zondag oop de Westerschclde dinghywedstrijden (legerklasse en han- dicapklass). Zaterdag is de eerste start om 12 uur en de tweede om 15 uur. Zon dagmorgen wordt om 10 uur het eerste startsein gegeven en is de tweede start 's middags om 14 uur. Tussen vijf en zes uur worden in het clubhuis bij de jach thaven de prijzen uitgereikt. Vrijdag middag waren er reeds zestig Inschrij vingen binnen, maar de organisatoren verwachten nog meer'deelnemers. MONCHENGLADBACH (SID) - In de Westduitse bundesliga werden vrijda gavond drie wedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: Borussia Mönchengladbach-Rot Weiss Essen 6-0, MSV Duisburg-FC Kaiserslautem 1-0, Hamburger sv-Elntracht Braunschweig 0-2. GPC-Veere VLISSINGEN - De voetbalwedstrijd Veer-GPC, die vanmiddag gespeeld zou worddn, is omgezet In GPC-Veere en wordt gespeeld op een terrein aan de Baskenburseweg in Vlissingen. Deze wedstrij voor de le klas van de afdeling Zeeland begint om 16.00 uur. In Veer kon de wedstrijd niet doorgaan in ver band met de slechte toestand van het veld. zonder Piel de DEN HAAG (ANP) - De tuchtcommls- sie van de KNVB heeft de volgende straffen uitgesproken, die vrijdag in gaan: Go Ahead Eagles: A. Mentink een wed strijd onvoorwaardelijk en 1UD gui- dem boete. Heracles; J. Lempers een wedstrijd on voorwaardelijk en 100 gulden boete. Helomd Sport: J. Ribberink een wed strijd onvoorwaardelijk en 100 gulden boete. FC VVV: R. Monnee een wedstrijd on voorwaardelijk en 150 gulden boete. FC Utrecht: H. Schreurs twee wedstrij den onvoorwaardelijk en 175 gulden boete. De Graafschap: G. Mintjes twee wed strijden onvoorwaardelijk en 125 gulden boete.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25