Axelse motorcrossers stoten door naar de top c W. van Akker won zesdaagse Cadzand 't gemak Grote Kostelijke avonturen van Trapp in Ledel Oostburg Maakeen proefrit in slecht weer De wonderen zijn de wereld niet uit. Peugeot 504 De stoffen van Schuttersveld de mode van Young Fashion. 55.- BOERBOOMS B.V. VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1976 VOORAAN IN WATERLANDKERKJE ZEEUWSCH-VLAANDEREN VEEL BELGEN TE VLUG AF AXEL - Afgelopen zondag, tijdens een motorcross in Waterlandkerkje waarin behalve zo'n 150 Belgische ook een tiental crossers van de M.C. Axel aan de start verschenen, was er ook een wed strijd gepland voor nieuwelingen 250 cc. Omdat vrijwel ieder Belgische cros ser zich gesteund weet van een grote supportersclub was het een bedrijvig tafereeltje voor de start van die reeks. Zenuwachtige verzorgers informeer den nog even of alle onderdelen toch wel optimaal functioneerden, totdat ze door een afficial van de Belgische bond achter de omheining werden verwezen. De 'piloten', zoals dat in België heet,' werden vervolgens één voor één naar het starthek gestuurd waar. toen ieder een aanwezig was, de aanmoedigings- kreten van hysterische toeschouwers verloren gingen in het geluid van de brullende motoren. Tussen de 30 Belgen stonden ook vier Zeeuws-Vlamingen, waar bijna niemand op lette. Ze zijn er al aan gewend geraakt dat er niet zoals bij de Belgisch collega's in iedere bocht een helper staat die als dat nodig is een duwtje meegeegt. Behalve een enkele vriend of vader is er niemand die kijkt of ze vlug weg zijn als het. starthek is geval len. Maar plotseling, na het uitkomen van de eerste bocht, kwamen ze wel in beeld. Ze reden met z'n drieën op kop. Eerst Roger Vink, dan Johan Verhage en daarna Rein Dieleman, die ook de eerste reeks al had gewonnen. In die volgorde bleven ze de hele reeks rijden en werden ze onherkenbaar door de op spattende modder na een kwartier afge- vlagd. Een drievoudig Axels succes in een motorcross die door de Belgische bond was georganiseerd. Voor Rein Die leman was het z'n eerste overwinning. Johan Verhage, die in de eindstand 2e werd, was dit jaar al een paar keer met de overwinningsbloemen uit België te ruggekeerd. En voor Roger Vink. die ontzettend hard ging in die tweede manche, zal die eerste overwinning ook niet meer zo 1 ang op zich 1 aten wachten. Met deze crossers heeft een nieuwe lich ting zich aangediend, bij de motorcross club Axel. Terwijk Johan Scheele en Frans Lensen zich al op een veel hoger niveau bevinden, wordt er in Axel ook aandacht besteed aan het aanstor mende talent. De fantastische accom modatie biedt de leden een bijna unieke gelegenheid om te trainen en daarvan wordt gretig gebruik gemaakt Er gaat bijna geen avond voorbij of er wordt ge traind op de Axelse vlakte. In de kan tine wordt er nagekaart over de afgelo pen zondag en maken de bestuursleden weer al prognoses voor de volgende cross. De overwinnaar van zondag, Rein Die leman, is er iedere week. Hij is pas aan z'n tweede jaar bezig maar hij maakt geweldige vorderingen. „Vorig jaar moest ik nog leren crossen", vertelt hij, „maar voor een beginneling deed ik het nog me t zo slecht. Iedere keer een plaats voorin de 20 met soms 40 crossers aan de start. Maar dit jaar ging het opeens veel beter. Ik eindigde constant bij de eerste vijf en de laatste weken was ik steeds dicht bij een overwinning." Na drie keer net naast die fel begeerde bloemen te hebben gegrepen, was het zondae dan eindelijk raak voor Rein Een film die al sinds jaar en dag in de bioscopen rouleert, wordt ook weer eens in het Oostburgse Ledeltheater voorgeschoteld: 'The sound of music'. In deze rolprent vol muziek gaat de ge zellige familie Van Trapp op avontuur. Van zaterdag 25 tot en met dinsdag 28 september is deze musical te zien. In Luxor Temeuzen wordt de pretfilm over de komiek André van Duin gepro longeerd. Naast André van Duin zijn Nederlandse bekendheden als Frans van Dusschoten, Corry van Gorp en Donald Jones te ziem. Tweede prolon gatie in Zeeuwsch-Vlaanderen betreft de James Bond-film 'Diamonds are fo rever'. Agent 007 ontmantelt een wijd vertakte misdaadorganisatie. Uit de filmreeks jodelsex presenteert Luxor 'Gejodel onder Tïroler rokjes'. Deze films zijn op verschillende tijdstippen te zien van vrijdag tot en met woensdag. Ook in Hulst draait André van Duin's pretmachine. Andeie films in 'De ko ning van Engeland' zijn de sexfilm 'Dolle pret in een Tlroler bed'. De gen darme van St-Tropez' en 'Magnum force'. De draaidagen zijn van vrijdag toten met dinsdag. v Cursus determineren van planten in hulst HULST - In een van de lokalen van de Janseniusscholengemeenschap te Hulst werd een cursus 'Determineren van planten' gegeven. De lessen werden gegeven door mejuf frouw drs. B. van de Voorde, lerares bio logie aan de Janseniusscholengemeen schap. terwijl de heer G. Sponselee uit Hulst de inleiding ervan gaf. Aan de cur sus deden 23 cursisten mee. afkomstig uit alle gemeenten van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en uit België. De bedoeling van de cursus was het leren omgaan met de flora en het bijbrengen van de nodige terminologie. Kaarten SLUISKIL - Aan de eerste N.S.M.-k- aartwedstrijd van het seizoen in de N.S.M.-kantine namen 52 kaarters deel. De uitslag was als volgt: 1 R. Verhagen 4 gewonnen partijen 29 punten: 2 W. Goe- thais 4-24; 3 K. Federmann 3-31; 4 P. Pollet3-22:5 M. van der Hooft 3-15:6Th. de Keyzer 3-13:7 R. van Opdorp 3-9:8 M. van Heese 3-7: 9 E. de Kort 3-6; 10 Ph. van Acker 3-4:11 J. van Aerde 3-2; 12 H. Brand 3-1 Wedvluchten SAS VAN GENT -~De postduivenhou- dersvereniging 'De Vrede' uit Sas van Gent hield met 206 jonge duiven een wedvlucht op Bourges. De hoogste snelheid was 1326,26 meter. De uitslag luidt: 1 A. Arens: 2 H. Koch: 3.5 M. Klaasen: 4 A. smallegange: 6 G. Peers man: 7 J Giele: 8 Fr. Rogiest: 9 P. Goos- sen en 10 P. van Acker. De uitslag met 22 oude duiven luidt: 1 L. Moerman: 2 R. van den Berghe; 3 F. de Bruyn; 4 Me vrouw Snelders: 5,7,9, J. Haal; 6,8 L. Brepoel. Hoogste snelheid 1303.99 me ter per minuut. WESTDORPE- De postduivenhouders- vereniging 'De Volharding' uit West. dorpe hield met 72 duiven een wed vlucht op Quiévrain. De snelheid was 1412,18 meter. De uitslag luidt: 1 G. Gij. sel: 2 Raf. Gijsel: 3 R. van Kwikkelberg- he: 4,7,10 E. Baecke zn: 5 Ph. van Ack er; 6 R. Goethals: 8 J. de Mul en 9 R. van Kwikkelberghe SLUIS - De postduivenhoudersverenl- ging 'Recht voor Allen' uit Sluis deed met 93 duiven mee aan een prijsvlucht uit Doornik. De hoogste snelheid be droeg 1366 meter per minuut De uitslag luidt: 1,5 en 6 M. van de Bussche; 2 en 9 J v.d. Wege; 3 O. Marteijn; 4 J. v.d, Lijcke; 7 J. Coppens; 8 E. Baert; 10 P. Goossen. KVO houdt bijeenkomst HEIKANT - Donderdag houdt de KVO-afdeling Heikant de algemene leden- en feestvergadering. De bijeen komst die wordt gehouden in 't Heike', begint om zeven uur. Er is een bestuurs verkiezing vanwege het periodiek aftre den van de dames De Rechter- Bleijenbergh en Ferket-Pieters, die bei den herkiesbaar zijn. Na afloop gebrui ken de leden een koffietafel. Bochtige, vochtige trajecten. Daar is de BMW in zijn element. De brede banden, Het dynamisch karakter De wegligging. En de zes krachtige cilinders die u voelbaar veilig gehoorzamen. Ontdek het zelf Maak een afspraak voor een proefrit. Juist bij slecht weer Garage Verbrugge BV Industrieweg 37, Temeuzen Telefoon 01150-3451. bgg 3556 Dieleman. In een fantstische eerste reeks, waarin hij na een nek-aan-nek race met de Belg Van der Walle net iets eerder door de finish gleed, legde hij de basis voor z'n latere overwinning. In de -.weede reeks moest hij alleen Van der Walle achter zich houden. „Ik zat na de :tart achter Roger Vink en Johan Ver- lage", legt Dieleman uit. „Na de eerste nonde keek ik steeds achter me maar '7an der Walle was niet te zien. Ik kon me naama lekker optrekken aan Verhage in nam geen risico's. In die positie woest ik me handhaven om te winnen tn dat lukte vrij aardig." Sechte starter Rein Dieleman zal in de eerstkomende weken nog een taaie concurrent zijn voor de Belgische nieuwelingen. Daar na, tijdens de laatste crossen van dit seizoen, zal hij met z'n Ilusqvarna bij de junioren moeten starten. De meest constante rijders moeten volgend sei zoen over naar een hogere categorie en daar hoort Rein Dieleman ook bij. „Een moeilijke overgang," voorspelt Rein. „Maar ik wil aan het eind van dit seizoen toch wel een paar crossen mee rijden bij die junioren. Maar ik geloof niet dat ik daar ook direct met de eer sten mee zal kunnen. Tijdens de cross zelf zal het misschien wel lukken maar de start is erg belangrijk en ik ben nu niet direct zo'n snelle starter. Hoe dat komt weet ik zelf ook eigenlijk met. De reactie bij zo'n start is erg belangrijk en je moet ook wel durven. Als je naar een eerste bocht rijdt moetje zo lang moge lijkje gas open houden en datis wel eens gevaarlijk. Zondag in Waterlandkerkje lukte dat teovallig wel goed." Die eerst overwinning geeft Rein Die leman het vertrouwen dat iedere crosser nodig heeft Hij gelooft nu voortaan in z'n eigen kansen en dat kan straks bij de overgang naar de junioren een grote rol spelen. CADZAND - Met 12 van de 12 te winnen punten heeft IV. van Akker in Cadzand, de vereniging waar met een groot aan tal duiven gespeeld wordt, de jonge- duiven zesdaagse gewonnen. Omdat A. Duininck en zn. met 9 prijzen op de tweede plaats eindigde won deze com binatie de ploegkoers over 6 vluchten. Daarmee w gezamenlijk met het groot ste deel van deploegkoers en de zes daagse winnend. De uitslag van de zesdaagse is als volgt: 1 W. van Akker 12 prijzen 379 pnt; 2 A. Duininck en zn. 9 pr. 262 pnt; 3 A. de putter en zn 8 pr. 329 pnt; 4 J. v.d Plasse 8 pr. 370 pnt; 5 J. Pleijte 7 pr. 204 pnt.; 6 A. van Haneghem 6 pr 166 pnt. Uitslag ploegkoers: 1 W. van Akker en A. Duin inck enzn. 21 prijzen 641 pnt.; 2 Iz. Goos sen en I. Porreij 11 pr. 468 pnt, 3 J, v.d. Plasse en J. de Meij 11 pr. 543 pnt; 4 J. kools en J. Pleijte 10 pr. 317 pnt; 5 A. Mabelis en A. de Putter en zn. 10 pr. 403 pnt; 6 M. van Hee en W. Goossen 9 pr. 326 pnt. De uitslag van de wedvlucht van 'De Getrouwde Duif te Cadzand luidt: 1,2,3.4,9 I. Porreij: 5 A. de Putter en zn: 6,10 J. v.d. Plasse; 7 J. Pleijte, 8 J. de Meij. Hoogste snelheid 1362 meter per minuut. V.Z.V. Hoofdplaat met 121 duiven van uit Doornik. De uitslag is: 1 P. de Poor ter; 2 E. Scherbeijn; 3 H Cabon, 4 TH. v.d. Velde; 5.7 Waebek en zn.; 6,8 B. de Poorter, 9 J. Temmerman, 10 Gebr. van Grol. Hoogste snelheid 1382 meter per minuut. Bourges met 24 duiven vanuit Door nik: 1,3,7,8 H. Calon; 4,5 B. Thomaes; 6 B. de Poorter. Eerste de Beste te Schoor.dijke met 153 duiven vanuit Doornik. Hoogste snel heid 1379 meter per minuut. 1 J. Tour- nois en zn, 2 A. Hamelinck, 3,9 J. Buyze; 4,6 Klaassen Taillie, 5,10 P. Comelis en 7,8 J. Temmerman. Stnjd in Vrede te Groede met 81 jonge duiven. Hoogste snelheid 1365 meter per minuut. 1 A Wille; 2,3,5,9 L. v.d Wege; 4 H. Simpelaar; 6 Gebr. Merk; 8 J. Dierx- en 10 G. Dusarduyn. Met 64 oude dui ven. Hoogste snelheid 1365 meter per minuut 1 Iz. Vermeulen; 2,5 A. Mere laar, 3 J. Dierx; 4 H. Simpelaar; 6 J Manhave; 7 G. Schautteet; 8 Dusarduyn Gz.; 9 G. de Reock, 10 Zutter en zn. P.V. Hoop Biervliet met44 jonge duiven. Hoogste snelheid 1274 meter per mi nuut. 1 M. de Dobbelaere; 2,3.4,10 J Moens; 5,9 Provoost; 6 A. ede Putter, 7 P. Jansen en 8 A. de Boevere.Met 24 oude duiven. Hoogste snelheid 1164 me ter per minuut. 1 B. Provoost; 2,4 M.C. Brevet; 3 M. de Bree; 5 A. Neve; 6,7,8 A. Simonse. De Snelvliegers te Oostburg met 74 dui ven. Hoogste snelheid 1408 meter per minuut. 1,7 T de Poorter; 2 A de Paepe; 3 J. Verkeste, 4,8 A. van Hyfte; 5,6 J. de Smet; 9 J. Bakker; 10 J. Ritico.Er staat zondag op de sluitingsvlucht wat te ge beuren. De eerste, de middelste en de laatste prijs is een vliegreis naar Tur- keije, geschonken door de lokaalbaas. Sint-Jansteen- De Zwaluw vloog met 37 oude duiven vanuit Quivraine. 1 Fl. Blommaert; 2,3,8 R. Vermorken; 4,10 V. Ivens; 5 C. Blommaert; 6 Iteghem en A. Bogaeri.7 en 9. Met 96 jonge duiven, 1,7 Ach. Sturm; 2 R. Vermorken; 3 J. van Spaandonck; 4 Pr. Verstraeten; 5 W. Verstraeten; 6 A van Iteghem; 8 Ch van Dorselaer, 9 R. van Grimbergen en 10 J. de Potter. De zaterdagvliegers hadden hun eind- vlucht vanuit. Maastricht. Hier kwamen de duiven niet aan snel heden van 1300 tot 1400 m p.m. In E.M.M. Temeuzen werd de eerste prijs gewonnen met een duif, die slechts 886 m.p.m. wist te halen, hetgeen bij de re gen en de tegenwind nog niet eens zo weinig was.1.5 F. Verhelst; 2,3,9 Gebr. Zeegers; 4,8,10 A. de Bruyne; 6 A. Scheele en 7 W. van Hoeve. Op Bourges had deze club 23 duiven mee. Eerste 1313 meter per minuut. 1,8 Gebr. Zeegers; 2,7 A. Scheele; 3 W. van Hoeve en 4,5,6, A. de Bruyne. V.V. Saspul. vloog vanuit Bourges met 15 duiven Eerste 1197 meter per mi nuut. 1 A. de Wever; 2 Weijnsbergen en zn.,3,5P. dePoorteren4 H Calon.Met3 oude duiven. Eerste 1182 meter per mi nuut. 1 C. Boogaard. Op Doornik met 34 duiven Eerste 1376 meter per minuut. 1,5 J Dhont; 2,6.7 Seijnsbergeen en zn 3,4 P. de Poorter; 8 E. de Wever en 9,10 H. Calon BAR-DISCOTHEEK FUNHOUSE Vanaf heden elke vrijdag middag biermiddag 0,85 3Nu ook bowling. Vest voor Voor spoedige indiensttreding gevraagd: BOUWKUNDIG TEKENAAR op MTS-niveau Enige jaren praktijkervaring is gewenst. Schriftelijke sollicitaties naar: AANNEMINGSBEDRIJF GEBR. van der POEL B.V. Mr F. J. Haarmanweg 53Temeuzen, tel. 01150-3954. Café Den Engel TERNEUZEN waar de mens nog mens is en de biefstuk nog echte biefstuk is. Nog nooit vertoond In Zeeland in café 'De Ster' Overdamstr. 7 Hulst Zaterdag 25 september 1976 10.00-20.00 uur Zondag 26 september 1976 10.00-19.00 uur Georganiseerd door: Park. Spec. Club regio Zeeuwsch-Vlaanderen. een wonder op wielen Hij staal klaar voor 'n proetri» bij- Automobielbedrijf Cappendijk C.V. KLEUREN- tv 66 cm 2000,- 78,- per maand (36 x p.l.) fMTüÉ SAS VAN GENT PROMENADE GENTSESTRAAT4 01158-1938 gemeente Op de gemeentesecretarie, afdeling algemene za ken, planologie en grondzaken wordt gevraagd een medewerker in de rang van commie^commies A Taak: - Verwerven van onroerende goederen ter realisering van bestemmingsplannen, sanerings- en rehabilitatieplannen, waaronder begrepen het vervoeren van aankooponderhandelingen; - behulpzaam zijn bij de uitvoering van sanerings- en rehabilitatieplannen; - verhuren en verpachten van gemeente eigendommen en behandellen van an dere burgerrechtelijke zaken. Middelbare schoolopleiding, diploma GA I of minstens gelijkwaardige vakopleiding. Ervaring met voormelde werkzaamheden strekt tot aanbeveling. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Voor een goede woning kan onmiddellijk worden gezorgd. Sollicitaties kunnen binnen 14 dagen na verschij ning van dit blad worden ingezonden aan het col lege van burgemeester en wethouders van Ter- neuzen, Oostelijk Bolwerk 4. Vlot vallend vest met kraag. Kontrastbanen over borst en mouwen. In zwart/ marine/grijs. Tilbury Mode, ekskluslel In uw omgeving bi]: Kloosterzande Met ingang van heden is als Agente- bezorgster te Kloosterzande en omgeving aan- ;j: gesteld: i| Mevrouw M. Torres-Vuljk Rozenstraat 34. Abonnementen en advertenties worden aan dit adres gaarne aan- genomen. j| 1. Corduroy jurkje met door gestikt voorpand en zakken. Houtje-touwtje sluiting. In marine. Maten 122-146 2. Trenchcoat van ^5»- Gentleroy-midcord. In groen, grijs en zwart. Maten 152-176 165,- 3. Corduroy broekrok. Maten 3 122-146. vanaf 39,- Bjpassende trui 20,- 4. Corduroy pantalon met sleekzakken. Malen 122-146. vanaf 45,- Bijpassende rultbloes 25,- mode - lingerie - textiel Kersstraat 1-9 - Tel. 2201 TERNEUZEN a Kies Mercedes-Benz...... bedrijfswagens van 2J5 tot 10 ton GVW Informaties worden u gaarne verstrekt door Autobedrijf DE OUDE Mr. J. Haarmanweg 56, TERNEUZEN.Tel. 01150-5755*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 33