Damesvolleybalteams in Zeeland wacht nu een schrikbewind Zeeuwse nieuwkomers derde divisie koesteren geen enkele illusie in JE HEBT EEN STREEPJE VOOR, ALS ZE JE NAAM AL KENNEN Kan Herstaco/EVVC op eigen kracht eerste divisie bereiken? Morgen start de volleybal competitie Sportsponsor Paul Kermsen van Herstaco BV: START MET TOPPERS MORRES TROK ZICH TERUG UIT LANDELIJKE DIVISIE Ovisa groeit VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1976 VLISSINGEN - In vele sporthallen en gymnastiekzalen worden morgen tzaterdagi dwars over de speelvel den netten gespannen Te hoog om er overheen te springen, te laag om er onderdoor te lopen. Het lijkt op een harde actie van zaalbeheerders, maar het optreden van deze nijvere heren is echter volkomen legaal De .bond staat erachter De NevoboiNe derlandse Volleybal Bond) in dit ge val. Morgen start namelijk de volley balcompetitie en de netten vormen een wezenlijk onderdeel van deze sport. Op deze pagina vindt U me ningen over de komende competitie en over de voüeybatsporl in hel al gemeen. TERNEL /KN/OOST-SOl Bl'RG - De dreun ilie het Zeeuwse volleybal heelt moeten incasseren met hel terugtrek ken van de teams van Morres/Hulst uit de landelijke volleybalcompetitie, wordt enigszins gecompenseerd door hel feit dat twee clubs uil het district Zeeland komen seizoen de grote stap gaan wagen. Het herenteam van Roe- lols/Scheldesport uit Terueuzeii en het damesteam van Ardito uit Souburg treden komend seizoen aan in de derde PAUL HERMSENstreepje voor 'LISSINGEN - Er hangt een knusse sfeer in het bedrijfsgebouwtje. Op de achtergrond is het geratel hoorbaar van een telex en af en toe gaat de tele foon over. De bel van dit vernuftige PTT-apparaat is vervangen door een soort scheepstoeter, die aan de buiten muur is bevestigd en waardoor de in druk wordt gevestigd dat er bij tijd en wijle een fors zeeschip passeert. In de ontvangst- annex vergaderkamer zit Paul Hermsen ontspannen in een van de vier bruin-ribfluwelen fauteuils. Hermsen is 33 jaar, directeur van de ijzer- en staalhandel Herstaco BV te Vlissingen en sportsponsor. Sinds twee jaar voert de volleybalvereniging EVVC uit de Schcldestad de naam van het bedrijf. Dat alles uiteraard tegen een redelijke financiële vergoeding. „De meeste verenigingen beginnen on derhandelingen in een underdog- 1 positie," zegt Hermsen. Ze komen bij een bedrijf om geld vragen. De clubs zouden een andere mentaliteit moeten hebben en naar een bedrijf moeten stappen met de mededeling wij willen reclame voor u gaan maken en daar wil len we zoveel geld voor hebben Ik weet dat er bedrijven zijn die best willen, maar die niet benaderd worden. Als je daar als vereniging naar toe stapt moet je natuurlijk wel de juiste argumenten hebben". Hermsen heeft ervaren dat zodra be kend werd dat hij met EVVC in zee ging, andere clubs aan de bel hingen. Er is een gebrek aan initiatief, meent hij. Pas als een firma duidelijk maakt dat hij via de sport reclame wil maken worden clubs wakker Verenigingen die echter blijven zoeken en niet na vier mislukte pogin gen bij de pakken gaan neerzitten zullen er naar zijn mening zeker in slagen een geschikte sponsor te vinden. Welk soort bedrijven Toch blijft de vraag welk soort bedrijven geïnteresseerd is. Van winkels die direct aan de consument leveren is het nog te begnjpen. hoewel ook dergelijke zaken maar moeilijk vast kunnen stellen wat het rendement is van de sponsornng. Anders ligt het met een bedrijf als Her staco. een handelsfirma die voorname lijk onbewerkt staal levert aan aanne mers. suikerfabneken en scheepswer ven. Waarom begint een dergelijk be drijf met sponsorring® Paul Hermsen ..Wij leveren aan zaken in binnen- en buitenland. EVVC speelt in de competitie m Rotterdam en Zuid- Nederland en bovendien op toernooien. De naam van je bedrijf komt daar ln kranten Bedrijven die bij je kopen lezen je naam en knjgen misschien een goede indruk van je Zo van die doen meer dan alleen maar staal verkopen" De Herstaco-directeur wijst er echter op dat ook de instelling van de sponsor be langrijk is. „Ik ben zelf sportminded Je maakt eens een praatje met een club en hoort dan van financiële problemen Ze moeten een trainer betalen en hebben grote reiskosten Daar kun je wat aan doen. terwijl zij iets teruggeven. Boven alles is het natuurlijk een zakelijke overeenkomst". Gouden eieren De jonge, sportief geklede directeur staat op het standpunt dat een sponsor geen kip met gouden eieren voor een vereniging moet en mag zijn. „In prin cipe moet een club zoveel mogelijk self-suppoting zijn. Ik v ind het normaal dat mensen voor hun hobby betalen. De contributie moet dus. volgens mij. on geacht of er een sponsor is of niet met de inflatie meegaan. Een club moet ook zelf acties ondernemen zoals EVVC heeft gedaan met de verkoop van stic kers". stelt hij. Wanneer de kosten de draagkracht van de verenigingsleden te boven gaan. is het gebruikelijk dal er een sponsor wordt gezocht Doorgaans gebeurt o at wanneer een club buiten de provincie- gaat spelen De reiskosten nemen toe en om op het landelijk niveau mee te kun nen draaien is het dikwijls noodzakelijk dat er een trainer met een betere oplei- ding-dusduurder-wordtaangelrokken Een sponsor echter wil meestal wel wat terugzien voor zijn geld In het geval van Herslaco en EVVC is het eisenpakket van de sponsor niet zo ergferoot ..In het model-contract van de Nevobo'. \erlell Hermsen. „staat dat het contract eindigt als een ploeg de gradeert uit dc klas waann ze speelden op het moment dat het contract werd afgesloten Ik vond dat iels te ver gaan en dal hebben we dan ook niet. overge nomen" Walde Herstaco-directeur wel belangrijk vind is de presentatie van de ploeg. Immers via de club wordt zijn naam naar buiten gedragen Hermsen is een man die let op details Ik heb de club een x-bedrag gegeven en daarnaast trainingspakken en wedstrijdkleding Ik vind het van belang dat de spelers niet met verschillende broekjes of sok ken op het veld komen. Verder heb ik dan iedereen nog een tas in dezelfde kleur gegeven. Uniforme kleding vind ik erg belangrijk" Volgende stap Iedere verenigingsbestuurder zal be grip op kunnen brengen voor het standpunt van de sponsor. De presenta tie van hel team is belangrijk. De vol gende stap kan echter zijn dal de spon sor prestaties wil zien. Immers, betere prestaties betekent meer publiciteit en dat geeft dan weer meer rendement van de investering. Paul Hermsen geeft volmondig toe dat hij de verrichtingen van de ploeg van grote waarde acht. Hij heeft er dan ook bepaalde gedachten over ontwikkeld. „Herstaco/EVVC zit ln de tweede divisie steeds dicht tegen de top aan. maar ze komen telkens een paar puntjes tekort voor het kampioen schap Stel dat je er één of twee goede spelers bi) krijgt, dan zouden ze de eer ste klas wel kunnen halen. Maar die spe lers zouje eventueel moeten betalen. Je kunt dan, als ze eenmaal gepromoveerd zijn. het geval krijgen dat er twee be taalde spelers rondlopen en de rest voor niets speelt. Je zou de anderen dan con tracten moeten laten tekenen dat ze daar geen bezwaar tegen hebben. Als je zoiets doel als sponsor moet de club daar wel mee akkoord gaan. Uit ge sprekken mei spelers heb ik wel begre pen dat ze er niet tegen zouden zijn". Prestaties zijn dus in ieder geval voor Paul Hermsen van Herslaco wel belang rijk. ondanks het feit dat hij niet kan vaststellen welk effect het sponsorren van een ploeg heeft. „Incidenteel is wel vast te stellen dat het resultaat heeft. Hoofdzaak is datje als sponsor de over tuiging moet hebben dat, je het goed doet. Er zijn natuurlijk meer directe manieren om reclame te maken Als je niet in de sportwereld zit, zul je daar Beide clubs motiveren die stap op de zelfde wijze: ze hebben in Zeeland niets meer te zoeken Dal is op zich een ge lukkige ontwikkeling, want het getuigt van durf. De instelling van de twee nieuwelingen in de derde divisie is ech ter minder positief. Als we de woord voerders van de clubs mogen geloven slaan ze volgend seizoen gewoon weer een balletje op provinciaal niveau. Voor Roelofs is het niet de eerste keer dat het heren team promoveert naar de landelijke divisie In het seizoen 197211973 probeerden de Temeuzenaren het als eens, maar toen duurde het niet langer dan een jaar Ardito moet. ver te ruggaan in de geschiedenis. Jaren gele den. toen Ardito nog een onderdeel was van de korfbalvereniging Zuidwesters, heeft de formatie al eens landelijk ge speeld. Gerust hart Op liet moment dat het bestuur van Roelofs na liet succesvolle seizoen be sloot de stap te wagen deed men dat met een gerust hart. Er leek geen iltje aan de lucht, want de club had gaan we volleyballen en dan nog." ..Het verschil metzeeland is dal we hier altijd aan de top meedraaien, maar in de derde divisie in de staart spelen. Aan vallend is het verschil niet zo groot, maar op verdedigend en vooral taktisch vlak zijn de huidige derde divisieteams veel sterker. Wij hebben ons nooit met taktiek beziggehouden. We speelden al tijd rechtrvoor-zijn-raap." Een kleine selectie (Jan Verkaart. Wil- mar Wullens. Jan en Ko de Ruijter, Hans Houg. Gert-Jan van Doeselaar en Tonny Frederiksem houdt altijd een ge vaar in. Frederiksen: „Voor de ouderen maakt het weinig uit in welke klas ze spelen. Dat wil niet zeggen dat ze niet willen winnen, want als je gaat verliezen kan het wel voorkomen dat er spelers afhaken. Dan wordt er snel gezegd dat ze iets anders te doen hebben. Steentje bijdragen „Het peil in Zeeland is erg I aag. Door de kans om te promoveren aan te grijpen willen wij ons steentje bijdragen aan peilverbetcring." Met die instelling stort het damesteam van Ardito uit Souburg zich dit weekeinde in het avontuur van het landelijk volleybal. „Je kunt het met recht een avontuur noemen," zegt Nccltjc Koets, secreta resse van de vereniging, speelster van het eerste damesteam en tevens echt genote van trainer/coach Jan Koets. „We waren op zijn zachtst gezegd uitge keken op de eerste klas van het district. We hebben de mogelijkheid om te pro moveren dan ook met beide handen aangegrepen Maar we beginnen zon»! illusies aan de competitie in de do» divisie Kikkers. Morres en Hersta# hebben het al eens geprobeerd en ze35 allemaal teruggekomen. Wij gaan echter vanuit dat we bij iedere setdeia hebben en voor ieder punt dat we na» kunnen halen zullen we vechten. Ardito. dat als tweede eindigde in et laatste Zeeuwse competitie, kon pr> moveren omdat kampioen Morres lil van die gelegenheid geen gebruik ste te maken Toch waren met alle &R- burgse speelsters tevreden met de be slissing om op een hoger peil te gaa spelen. Een aantal dames haakte t omdat 'men de langere reizen met 22 zitten Neeltje Koets deelt die opva ting in elk geval met. De Ardito-dans moeten onder meer naar Rotterda .Dordrecht, Gilze-Rijen en Breda De* standen zijn hemelsbreed gemeten schien wel Iets langer dan tijdens» Zeeuwse competitie moesten woria afgelegd, maar in reistijd is er volgens mevrouw Koets weinig verschil metra trip naar Hulst of Aardenburg. In het Ardito-team (dat met speelsters aan de competitie begint!*) drie nieuwe gezichten. Monique Den (uit Limburg), Ineke GeerLse-Vijfiffl (van Marathon) en Trudy Copper i| ditseizoen voorhetccrstcompetitlenj leybal gaat spelen) zijn de geleden komen versterken. Verder bestaat hl eerste team uit: Janny van Elzelinga Joke Groot-Nibbelink, Annemarie K) le. Mies de Nooijer-Hotmann, Buijse- Scheers en Neeltje Koets-va Belzen. misschien eerder voor kiezen. Als je de toen de beschikking over negen spelers consument direct iets aan te bieden hebt kan hel in leder geval nooit kwaad Je moet er echter wel de tijd voor nemen en rekening houden met het niveau van de club", stelt hij.Hoewel hij de resulta ten van het fel t dat een volleybalclub de naam van zijn bedrijf draagt niet kan meten blijft Hermsen enthousiast ovei het eerste team. Nauwelijks het besluit gevallen of twee spelers deelden mee dat ze buiten Zeeland gin gen studeren. Met inbegrip van trainer Jan Verkaart beschikt Roelofs nu over slechts zeven spelers. „Dat spelerstekort zou je kunnen voor komen," stelt eerste teamspeler Tonny VLISSINGEN - Het herenteam van Herstaco/EVVC zou best in de eerste divisie van het landelijk volleubal kunnen meedraaien. Oefenwed strijden tegen de eerste divisieclub Bermi uit Roosendaal hebben dui delijk gemaakt dat de Vlissingers met dat niveau geen moeilijkheden zouden hebben. Dat is althans de mening van trainer/coach Ad Schreurs, die daar onmiddelliijk bij aantekent: „Het probleem is alleen om uit de tweede divisie te komen." De club worstelt er al twee jaar mee. Tot nu toe ishet heren team steeds op de derde plats geëindigd. Voor Her staco is het nu de vraag hoe het team een stapje hoger kan komen Spon sor Paul Hermsen heeft zih dat ook afgevraagd Hij meent een oplossing te zien in het aantrekken van spelers van buitenaf. Ad Schreurs „De hele kwestie is: waar haal je die spelers vandaan? Om ze uit Zeeland te halen zie ik niet zitten, of misschien hoogstens één Je zit hier gewoon beroerd Bouwlust uit Dordrecht kan bijvoorbeeld zeis spelers uit België aantrekken Wat reistijd betreft is dat ongeveer gelijk aan een speler die wij van buiten de provincie zouden moeten halen." Overigens is er over hei aantrekken van nieuwe spelers nog niet gespro ken. „Dat is helemaal niet aan de orde geweest", betoogt Schruers. Herstaco zal dus "op eigen kracht' moeten proberen de eerste divisie te bereiken. Aanstaande zaterdae beemt de sponsornng „Je hebt een streepje voot Frederiksen, „als je net als in grote ste als zëjenaam kennen", luidtzijn motto, den gecentraliceerd zou gaan spelen. In Zeeuwsch-Vlaanderen zou je dan kun nen krijgen dat betere spelers van kleine dorpjes naar een hoger spelende club gaan. Maar Je maakt dan natuurlijk wel het volleybal 111 die plaatsjes kapot, want meestal zijn zulke teams afhanke lijk van één ol twee spelers." Een echt. actief be leid om nieuwe spelers aan te trekken voert Roelols/Schelde- sportmet Welworden 'rwel eens spelers gepolst, die te kennen hebben gegeven hun club te willen verlaten. „Enkele he ren van Herstaco hebben ons opgebeld met de vraag of ze bij ons londen komen. Dat waren spelers van hét tweede team, die misschien wel eens een jaartje in de derde divisie wilden uitkomen maar de afstand is gewoon te groot. In Zeeuwsch-Vlaanderen vind je geen spe lers met ervaring op het niveau van de derde divisie.meent Frederikson. competitie gelijk goed tegen het sterke SDO. dat vong seizoen als tweede eindigde en waartegen de Vlissingers toen thuis met 3-1 won nen en uit met 3-2 verloren. Het top- treffen in de tweede divisie begint om kwart voor drie in de sporthal Bas- kenburg aan de President Roosevelt- laan te Vlissingen. Het team van Herstaco/EVVC ziet er als volgt, uit: Bob Kats. Harry M001- broek. Jan Schut. Joop Steketee. Rob Verhagen. Rien Boeije. Ruud Verschoor. Bas Chnstiaansen en Ri chel Comenencia De laatste twee zijn ditseizoen aan de selectie toege voegd, waarbij dan nog dient te wor den aangetekend dat Comenencia momenteel kampt met een kniebles- VLISSINGEN - In dc Zeeuwse volley balwereld vallen er, met name in de eerste klas, ook dit jaar weer de nodige veranderingen te bespeuren. Zo bun delde Morres/Hulst alle dameskrach ten in éen team, promoveerden de da mes van Ardito 1 naar de landelijke 3e divisie, moesten de WIK-dames een stapje terug doen en mocht Roe- lofs/Schcldesport de opengevallen plaats innemen. De Lange/Dynamo uit Middelburg schreef voor het eerst in haar Nevobobestaan ook een dames team in en wel in de 2e klas A. De herencompetitie zal het dit seizoen zonder het vlaggeteam van Roe- lofs/Scheldesport moeten doen, aange zien dit team weer landelijk volleybal gaat spelen. Ook de Marathon-heren zijn niet meer van de partij: zij zijn de finitief gestopt. Drie nieuwe gezichten kaar dan de beide herenteams van He staco 2 en Kikkers, twee teams die col dit jaar weer voor het nodige spektakd moeten kunnen zorgen. Vooral voot Herstaco moet deze eerste klap mea dan een daalder waard zijn, aangezia zij in de komende weken ook nog eens* overige concurrenten, Blok '73 en Ovist het hoofd moet bieden! Volop spanninj dus zaterdag in Vlissingen' Indeling competitie Dames le klas: Blok '73 1, Goes, Even Kilte. Zuidzande. Herstaco/EVVC 1Vüssingen,Us- rathon 2. Vlissingen. Morres/Hulst. Hub; Ovisa. Goes. PZEM 1. Middelburg, Ro- lofs/Scheldesport, Terneuzen, WiskB, senkerke. Heren le klas: Ardito 1, Souburg, Blot Even Kijken, Herstaco/EVVC 2 en 3. Kitte Aardenburg. de Lange/Dynamo. ttf- res/Hulst. Ovisa. Verdegem/Oostburg (te kent de eerste klas heren echter, burg. IJVC, IJzendijke. BEI Peil te laag Hij zegt dat het niveau enorm verschilt met dat in de Zeeuwse eerste klas. „Hier is hetpeil gewoon te laag voor ons. Vorig jaar was het nog zo in het begin dat drie nieuwe spelers en drie oudere spelers op elkaar ingespeeld moesten raken, maar toen het eenmaal goed liep Al ston den we met 10-1 achter, dat maakt geen verschil. Dan zeiden we tegen elkaar nu zodat het totaal van vorig jaar toch nog met één team is uitgebreid: de nieuwe lingen zijn Verdegem/Oostburg en Ar dito 1, beide gepromoveerd, en Hersta co/EVVC 3, een team waarin een aantal oud-Marathon-spelers onderdak heeft gevonden. Terwijl zaterdag een aantal teams uit de lagere klassen het eerste bekergebeuren gestalte geeft, kent de districtscompeti tie direct al een aantal toppers: bij de dames ontmoeten Herstaco 1 en PZEM elkaar, twee teams die vorig jaar lange tijd m de race om het kampioenschap geweest zijn. De wedstrijd wordt om 14 30 uur gespeeld in de sporthal van Vbssingen. Om 16.00 uur treffen daar el- TERNEUZEN - Nog voordat de eerste vlijmscherpe service over het net ge slaagd is kijken de Zeeuwse dames teams die uitkomen in de eerste dis trictsklas al sidderend van angst uil naar de ontmoetingen met het zestal van Morres uil Hulst. Vorig jaar al w as bet derde team ongenaakbaar in de eer ste klas. maar ondanks het kampioen schap werd toch besloten niet te pro mo; eren. Or dal nog niet erg genoeg was besloot de Zeeuw s-Ylaamse ver eniging de twee hogere teams terug te trekken uit de landelijke visies, omdat er teveel speelsters zijn vertrokken. De overgebleven vol ley bals ters zijn nu toegevoegd aan het bestaande derde team en dit illustere gezelschap begint zaterdag aan de Zeeuwse competitie. De tegenstanders zien liet beeld al hel der voor zien „Dat worden uitslagen van 3-0 met setstanden van 15-0.15-0 en als we een beetje geluk hebben 15-1 redeneren zij T Ziet er inderdaad naar uitdat Moneseen waarschnkbewind zal gaan voeren. En dat minstens twee jaar want een team dal zich vrijwillig terug trekt uil een landelijke divisie moet twee jaar wachten voor die plaats weer mag worden ingenomen. Tiny de Witte-Everaard. penningmeesteresse van de club en bovendien speelster van het eerste team. betreurt de stap terug, maar zegt geen enkel alternatief te zien. Wat de komende competitie betrelt denkt ze dal de angstgevoelens van de andere teams ln de eerste klas bewaar heid zullen worden ..Hel zal volgens mij toch een eentonige competitie worden Alleen ishet natuurlijk wel mogelijk dat wij onze tegenstanders een beetje zullen onderschatten Zodra Tiny de Witte de namen begint op te noemen van de speelster die vertrok ken zijn wordt snel duidelijk dat ze zich had kunnen beperken lot hel noemen van de speelsters die er nog zijn. Van het eerste team zijn Gaby, Odette en Noèl Aarts. Betty Mol en Yvonne de Booy om studieredenen uit Zeeland vertrokken Van net weede zestal krasten Marlies Hermans en Christian Oudenaerd uit onmin met de trainer op naar Sint- Niklaasen zetten Annehes Peersman en Ilie Burm een punt achter de loopbaan. Omdat de bezetting van de ploegen toch al erg marginaal was bleet er van het eerste en tweede team niet voldoende 'materiaal' over om eën team van samen te stellen. Kous op de kop Daar komt nog bij dat de speelsters van bet derde team. voor liet merendeel ge huwde dames met minderen, ondanks de hegemonie in de eerste klas niet wil den promoveren. De meeste speelsters zien op tegen dc lange reizen. Hel be stuur van Morres bakte de knoop door. De enige mogelijkheid die ovcrbleel was een beroep doen op de jeugd, maar ook daar kreeg men de kous op de kop. De jongere speelsters hebben er totaal geen behoefte aan. Bovendien missen ze iedere ervaring. „Zeeland heelt nog steeds geen compe titie voor junioren. Omdat onze ge trouwde dames niet landelijk wilden spelen konden wij de junioren met op stellen in het derde team De jeugd speelde daarom nooit wedstrijden Op zaterdagen hadden ze niets te doen en zochten ze naar een andere hobby De éen ging paardrijden, de ander werken Nu ze wel in de competitie kunnen gaan spelen willen ze cbe bezigheden niet meer opgeven vertelt Tiny de Witte ..Daardoor kunnen we dit seizoen maar een damesteam binnen de lijnen bren gen Het zal enige jaren vergen voordat de speelsiertjes. die nu in de adspiran ten- competitie uitkomen gevormd kunnen worden tot volwaardige krachten voor het eerste en tweede team. „Ik ben wel blij dat dat er nu is. maar voor junioren is er nog steeds mets in Zeeland", stelt de Moires-penmngmeestereRse tnèst Tiny de Witte ts een van de weinige speelster die graag in de tweede divisie was blijven spelen „Ik heb zelfs een aanbieding gehad. Marathon uit Vlis singen heeft gevraagd of ik niet bij hen wilde komen. Maar ik woon in Sint- Jansteen en als je steeds op en neer moet naar Vlissingendat is te veel. Dat kan gewoon niet." Persoonlijk had ze ondanks alles best met Morres in een landelijke divisie willen uitko men, „maar", voegt ze daar aan toe. .je moei de realiteit natuurlijk wel onder ogen durven zien" Die realiteit is dat zij de enige speelster is die er voor voelt om op dat niveau te volleyen en dat is iets te weinig Daarom wordt Morres een gevreesde ploeg, in de eerste klas dames. Het team bestaat uit Chantal van Dam, Margot Boeding Tiny de Witte Denise Bi eekmans idie allen tot vong seizoen in de landelijke klas hebben gespeeldi. Anneke de Gucht Marloe de Booy. Tilly van de Veecke. de na een afwezigheid van een jaar teruggekeerde Amo Ferket en de butante bij de senioren Benedicte Een team om U tegen te zeggen Gevoelige klap Hulst was de laatste jaren voor wat het spel bij de dames betreft uitgegroeid tot liet olley balmekka van Zeeland. Daar lijkt nu een eind aan te zijn geko men. Hoewel voor de successen die voor de deur staan liet woord eclatant ongetwijfeld nog te zacht is, ontbreekt bij dc dames toch een stuk motivatie. Bovendien lijkt de kracht van bet team zo overweldigend groot dat bet niet denkbeeldig is dal de speelsters af stompen, want hel is niet meer nodig om met meer fantasie te spelen omdat w aarscliijnlijk toch alles van een leien dakje zal gaan. Het terugtrekken van de teams is kort samengevat een gevoe lige klap voor liet volleybal in Zeeland. Dames 2e klas A: Ardito 2. Souburg, «IJ 2. Herstaco/EWC 2 en 3. De Lange/Dj»»-, Middelburg. Marathon 3 en 4, Ovisa 2,fEK 2. Heren 2e klas A: Ardito 2. Blok '73 JE). Herstaco/EWC 4. de Lange/Dynamo2,0na 2. 3 en 4, Wiska. Dames 2e klas B: Athanatos 1 en 2, KlooS* zande. Dourleyn/Sluiskil. Sluiskil. Savotlo 2. Sas van Gent, de Slerre, Zuiddorpe.Vcc* waarts. Axel. Heren 2e klas B: Athanatos 1 D:: leyn/Sluiskil, Kikkers 2. Nlvoc. NieuwvK Roelofc/Scheldesport 2. Savok. Schoondjke. de Sterre 1 en 2. Voorwan Wik, Sluis Dames 2e klas C: Kikkers, Roelots'Schefc- port 2. SSV. VCG, Groede, Verdegem/Ox burg. WIK. IJVC Heren 3e klas B: Atnanatos 2, leyn/Sluiskil 2. Roelofs/Scheldesport3,VC0 Verdegem/Oostburg 2, Voorwaarts 2. Dames le klas, heren le klas en heren 2eü B spelen een hele competitie, evenals dt- mes2e klas A en de heren 2e klas A Dame* klas B en C speien anderhalve con terwijl de heren 3c klas B een dubbele cccc»- Utie afwerken. Het 3 puntcn-systeem W gehandhaald. 2e divisie C dames: Chicopee/AEC 2* Anthoras. Brevok Breda. Dynamiek mond. Marathon VUssmgen. Olkos B* mond. Goudse Verz. Gouda. Gerard dell.* Rotterdam, Ar tares Eindhoven. J-' ders/Rapid Maastricht. Shot CulenÜE Terra Nova Tilburg. Petrus en 1*-' Schaesberg. 2e divisie C heren: Van TartwfJBlO- Schijndel. Bouwlust.'Orawi 2 Dordrecht,^ Nieuwenhagen. VC Maastricht Maastr.it Hovoc Horst. NDI/Valuas2 VenlO. TorpK'J Dordrecht. Apollo Helmond. Herstocoï)'1- VUssmgen. Odulphus Tilburg, VC Rooy Vr ray, Udenhout Udenhout. Je divisie F dames: Bermi'VIG Roosanm^ Bouwlust'"Orawi 2 Dordrecht Lekkerfc* Lekkerkerk. Ericsson/CSS Gilze-Rijen..^ iiloOost- en West-Souburg. Smash "75Bite Gerard dc Lange 2 Rotterdam. Target D* recht. San Rival 2 Utrecht. Brevok 2 Intermezzo Middelhamis. SpiVo Spijk 3e divisie F heren: Bermi/VIG 2 RonseoH3 Libanon Rotterdam, Lekkerkerk kerk. Encsson/CSS Gilze-Rijen. Zwijndrecht. Smash "75 Breda. Target K" recht. Sic Pugno Bergen op Zoom. ff lofc/Sch Sport Terneuzen. bel L'p PnW beek. Hajraa Eindhoven. VC Atak Wrt» riNY DE WITTE-EVERAARD eentonige competitie WOLPHAARTSDIJK - I»at een accommodatie van invloed kan zij®* het ledenbestand heeft de vollïfj^ vereniging Ovisa uit WolphaartsfflJj ondervonden. In 1973 verplaatstc< vereniging haar domicilie naar Go»" sindsdien is het aantal leden snelt* genomen. Ovisa-voorzitter Klaas Sijp vertelt' Wolphaartsdijk was de accommow* onvoldoende. Toen zijn we uitgewes» naar Goes. Op het moment dal we®» deden hadden we achttien leden Bfr nen een jaar steeg dat aantal snel tol» leden „Alleen zien we een opval»- verschijnsel", zegt Sijp. de WF B-trainer in Zeeland. „Zodra de gfj bakanties beginnen neemt het aanJ~ leden af. Het is zelfs al eens tot 3® (F daald." Gelukkig voorde club vakantie echter weer een stijgendeW te constateren. Zodanig zelfs dat m telkens het aantal leden uit ziet kom boven hetpeil van het vorige jaarvoo dit jaar verwacht de heer Sijp dat ruim zestig leden aangesloten W" zijn bij Ovisa

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13