Opknappen Kortgeense gemeentewoningen kost evenveel als nieuwbouw Goes wil toch onderzoek naar evenementenhal RUIM HONDERD ZEEUWSE SCHOLIEREN NAAR TH DELFT Johan de Vries schrijft zijn eigenlevensverhaal [PZCZ Filmcircuit 't Kiekkot' in problemen bij begin nieuw seizoen DONDERDA^3^E^MBPR^I976 provincie IN KADER 27SEE LUSTRUM Foto: de gemeentewoningen aan de Beatrixstraat te Colijnsplaai. onderdeel van 28 huizen, die de gemeente Kortgene wil opknappen en waarvan de kosten verdubbeld zijn. i Foto PZCi. BEWONERS VOELEN ZICH BEETGENOMEN KORTGENE - In de gemeente Kort gene zijn grote moeilijkheden ontstaan over het opknappen van 28 gemeente woningen in de kernen CoUjnsplaat, Kats en Kortgene. Aanvankelijk waren de opknapkosten geschat op gemiddeld 30.000 per woning, maar nu er een be groting gemaakt is, zijn er bedragen tussen de 55 en 60 mille uitgerold. Zo wel de dienst gemeentewerken Wal cheren - Noord-Beveland als de directie Zeeland van het ministerie van volk huisvesting vinden dat veel te hoog: voor zo'n 50 tot 60 mille kan er al een complete nieuwe woningwetwoning gebouwd worden. Het ziet er dan ook naar uit dat het opk nappen van de woningen niet door zal gaan Kortgenes wethouder van open bare werken A. Markusse i verantwoor delijk voor de plannem weigert echter daarover nadere mededelingen te doen. H;j wil eerst met de bewoners van de huurhuizen gaan praten. „In afwachting daarvan is het niet zinvol om medede lingen te doen", aldus de heer Markusse. Hij bevestigt wel dat er afgelopen dins dagavond tijdens een informele bij eenkomst van de gemeenteraad over de kwestie is gepraat. De plannen voor het renoveren van de woningen bestaan al bijna twee jaar. In april 1975 kregen de bewoners er voor het eerst iets over te horen. Daarna zijn er verschillende hoorzittingen gehou den om de plannen te bespreken en de wensen van de huurders te vernemen. Daarbij werd vooropgesteld dat de opk napbeurt wel een huurverhoging met zich mee zou brengen: een gegeven waar de bewoners, mits het om redelijke be dragen zou gaan, geen bezwaar tegen hadden. In een circulaire van het gemeentebes tuur van Kortgene aan de huurders (on gedateerd) werd gemeld dat de totale kosten van het plan tot opknappen van de 28 woningen (15 in Colijnsplaat, 2 in Kats en 11 in Kortgene) volgens globale ramingen ƒ771516 zouden zijn. De huurverhoging per maand werd in die circulaire geraamd op 63,98 voor hui zen zonder douche en 52,21 voor hui zen met een (zelf aangebrachte) douche. „Een en ander komt erop neer dat van de jaarlijkse kosten voor het rijk en de gemeente, ad 82.600. een bedrag van 20 083,68 in de vorm van huurverho ging van de bewoners terugkomt", al dus het gemeentebestuur in de circulai re. Tien punten Volgens het oorspronkelijke plan zou den de woningen voor al het geld op tien punten worden opgeknapt: aanpassing voor- en achterkamer, verbetering keuken, aanbirengen warmte-isolatie, voor zover nodig het maken van een doucheruimte, nieuwe raamkozijnen, het aanbrengen van centrale verwar ming. het herstellen van voegwerk in de buitenmuren, het schilderen van het binnenwerk en verschillende reparaties „We hebben destijds géén begroting gemaakt, maar aan het gemeentebes tuur geschreven dat volgens een globale raming de gemiddelde kosten per wo ning ongeveer 30.000 zouden zijn", zegt directeur ing. K. de Graal van de dienst gemeentewerken. „Ik heb de indruk dat men tijdens de hoorzittingen wat al te makkelijk van die 30.000 is uitgegaan en dat de gemeente daarop ook de be dragen voor de huurverhoging heeft ge baseerd De heer De Graaf stelt dat de toestand van de woningen pas opgenomen werd, nadat de bewoners in beginsel akkoord waren gegaan met de verbeterings plannen. „Het bleek dat er nogal wat achterstallig onderhoud was. Daar door werden de werkzaamheden nogal wat uitgebreid", betoogt de directeur gemeentewerken. „Toen we, met in schakeling van een aannemer, een werkelijke begroting opstelden bleken de kosten aardig op de 60.000 aan te gaan. Daar zit dan ook alles in, niet al leen de verbouwingskosten, maar ook de kosten voor vervangende huisves ting, herinrichtingskosten, rentever liezen en dergelijke." Ing. De Graaf zegt het bedrag dat eruit gekomen is aan de hoge kant te vinden. „Ik vind het niet verantwoord om dat geld in de wonin gen. die al bijna 30 jaar oud zijn, te stoppen." Nog geen officieel plan Een woordvoerder van de directie Zee land van het ministerie van volkshuis vesting vertelt dat de gemeente nog geen officieel plan voor het opknappen van de huizen heeft ingediend. „We hebben er alleen voorlopig contact over gehad. Wel hebben we informeel ge hoord dat de kosten tussen 50.000 en 60.000 liggen. Dat is bijzonder duur. Het is bijna gelijk aan de bouwkosten voor een nieuwbouwwoning", aldus de woordvoerder. „Bij ons is er dus wel een alarmbelletje gaan rinkelen, maar ver der is er nog niets gebeurd, omdat we geen aanvraag hebben Intussen voelen de bewoners van de gemeentehuizen zich behoorlijk beet- genomen door het. gemeentebestuur. „We hebben in april van dit jaar bericht gekregen dat het opknappen half au gustus 1976 zou beginnen, maar er is niks gebeurd. We wachten nu al zolang", zeggen mevrouw D. Gouwloze en de he ren L. van Liere, C. van der Maas en P. de Smit uit Colijnsplaat ..We moeten nu toch wel gauw weten waar we aan toe zijn. anders pikken we het niet langer Na een telefoontje met wethouder Markusse i ..wat moeten we nu doen"), is de familie Van Liere begin september alvast naar een vervangende woning verhuisd teen zomerwoning), in afwach ting van het opknappen van hun huis aan de Beatrixstraat De heer Van Liere: „Daama zijn we met vakantie gegaan en toen we terugkwamen lag er een briefje in de bus dat het uitgesteld was." En mevrouw Gouwloze vertelt dat zy voor de zomervakantie het verzoek kreeg of haar gezin tijdens de verbouwing in een caravan wilde huizen „We hebben ge zegd: goed hoor. zolang het mooi weer is geeitdat niets. Maar die caravan is nooit gekomen, we zijn blijven zitten." GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes wil toch een onderzoek laten instellen naar de even tuele behoefte aan een evenementenhal in Zuidwest-Nederland. Het econo misch technologisch instituut voor Zeeland (ETI) heeft zich bereid ver klaard dat onderzoek uit te voeren. Voor de gemeente Goes zijn er geen ex tra kosten aan de studie verbonden, omdat het ETI het onderzoek mee neemt als onderdeel van de vaste advi sering die het instituut aan hel Goese gemeentebestuur verleent (de ge meente betaalt daarvoor ƒ20.000 per jaar. Het college van b en w heeft tot nu toe steeds afwijzend tegenover een behoeften-onderzoek gestaan, hoewel er van verschillende kanten sterk op aan gedrongen was. De gemeentelijke afde ling voor cultuur had de kosten van zo'n onderzoek al eens op 50 000 geschat. Vorige week donderdag leidde het ont breken van een onderzoek naar de noodzaak van een grote hal. onder meer tot het terugverwijzen van een besluit over financiële steun voor de exploitatie van een evenementenhal door de ge meenteraad. In een motie sprak de meerderheid van de raad zich toen uit voor een nader on- Duidelijkheid De inwoners van Colijnsplaat vinden dat de gemeente zo langzamerhand maar eens duidelijkheid moet geven. Tegen de aangekondigde huurverho ging (bijna 64 met douche en ruim 52 zonder douche) hebben zij geen be zwaar: .Het is logisch datje meer moet betalen als je een beter huis krijgt Maar als we veel meer moeten gaan betalen, dan doen we dat niet. Dat is tegen de beloftes en dan kun je trouwens beter in een nieuw huis gaan wonen zeggen de heren Van Liere en De Smit En de laat ste voegt eraan toe „Als de gemeente nu toch weet dat het niet kan. waarom stellen ze ons dan niet gerust? Het is net alsof we Koeiewachters zijn." De heren uit de Beatrixstraat wijzen erop dat er in afwachting van de ver bouwplannen aan de huizen de laatste tijd niet zoveel meer gedaan is „Ook als het dus niet doorgaat, zal het nodig zijn om allerlei dingen op te knappen." De heer Van der Maas: ..De vrouwen zit ten ook met de handen in het haar Ze hebben met opzet dit jaaar niet schoon gemaakt en we hebben ook niet meer behangen. Dat is allemaal erg verve lend." Mevrouw Gouwloze vindt dat de gemeente eigenlijk schadevergoeding zou moeten geven voor het lange wach ten, ook al omdat sommige mensen kos ten hebben gemaakt, kleine spullen al vast hebben Ingepakt, enzovoorts. De bewoners zijn van plan om het er niet bij te latelV-zitten. ,'.We gaan met z'n allen overleggen, want alleen begin je niet zo veel tegen een gemeentealdus de be woners IN OKTOBER EN NOVEMBER (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Meer dan honderd leer lingen van Zeeuwse scholen vcor voortgezel onderwijs zullen in oktober en november deelnemen aan een reeks projectdagen aan de Technische Hoge school in Delft. Eedoeling van de - ze ven - dagen in Delft is om de scholieren kennis te laten maken met de TH, die het initiatief heeft genomen in het kader van het 27e lustrum, dat begin volgend jaar wordt gevierd. „We hebben gezocht naar een geheel nieuwe benadering om de TH-Delft een grotere bekendheid te geven en wij zijn uiteindelijk bij dit idee terechtgek omen. Verschillende scholen voor voortgezet onderwijs in de gebieden die voor de TH als de regio gelden, hebben we gevraagd of er voor deze projectda gen belangstelling bestaat. De respons is uitgesproken overweldigend geweest. Uit de regio's Zeeland. Zuid-Holland, het Gooi en Haarlem komen maar liefst 1600 leerlingen in Delft een kijkje ne men, zodat we absoluut volgeboekt zit ten. Meer dan 200 belangstellende scho len hebben we helaas al moeten teleur- Tien jaar werkgroep geologie Zeeuwsch Genootschap MIDDELBURG - Dinsdagavond vierde Werkgroep Geologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen In een zaal van de Abdij zijn 10-jarig bestaan met de vertoning van een tweetal films. Na een Inleiding door de voorzitter, de heer F van Nieulande, en een gelu kwens van de voorzitter van het genoot- schap. dr D. van der Wel. hield de heer J M Moraal, lid van de werkgroep, een inleiding by de films. De eerste film ging over het ontstaan van de Franse Alpen. (ADVERTENTIE) stellen", zeggen ir. W. Wolthers. die de projecten coördineert, en mr. J. Goed- bloed. die als hoofd van de TH- voorlichtingsdienst verantwoordelijk is voor de administratieve gevolgen van het initiatief. Uit de talloze enthousiaste reacties uit het voortgezet onderwijs hebben de or ganisatoren kunnen concluderen dat er veel animo bestaat voor de projecten die met scheikunde te maken hebben. Met name het project waarbij oppervlakte water wordt onderzocht, is een tophit De natuurkunde komt op een goede tweede plaats, gevolgd door de lucht- en ruimtevaarttechniek en vanzelfsprek- W. Tollenaar niet naar raad van state TERNEUZENAAR GEEFT VERZET TEGEN BOUW AMRO-BANK OP TERNEUZEN - De Terneuzenaar W. Tollenaar ziet af van verdere stappen tegen de bouw van een districtskantoor van de Amrobank aan de Herengracht in zijn woonplaats. Onlangs wezen gedeputeerde staten een bezwaarschrift van zijn hand tegen het verlenen van een bouwvergunning via de versnelde 'artikel 19-procedure' af. Hij kondigde daarop aan, zich tot de Raad van State te willen wenden om alsnog zijn gelijk te krijgen. In een brief aan b, en w van Terneuzen heeft de heer Tollenaar nu laten weten zijn verzet op te geven. Hij schrijft onder meer: „Mijn bezwaren richten zich tegen het toepassen van artikel 19 van de wet ruimtelijke ordening voor de binnen stad omdat het mij, gezien het ter dis cussie staan van het structuurplan, niet wenselijk voorkomt nu reeds delen op voorhand vast te stellen. Ondanks dat Ik mijn bezwaren handhaaf zal ik tegen het besluit niet in beroep gaan bij de Raad van State, afdeling rechtspraak, en wel om de volgende reden: uit ge sprekken met wethouders en diverse raadsleden is mij gebleken dat deze pri- vézaak, die ik als meelevend binnen stadsbewoner heb aangespannen, niet kunnen ofwlllen schelden van de activi teiten van de 'Centrale Vuilverwer- kende Industrie' B V. (waarvan de heer Tollenaar directielid is, red.) Ik ben ver ontwaardigd dat dit ook naar voren is gebracht bij onder anderen de provin ciale overheid. Op deze wijze twee zaken met elkaar in verbinding brengen vind ik zeer verwerpelijk en met getuigen van een juiste instelling van de gekozen be stuurders. Nij mij komt dan ook de vraag boven in hoeverre bestuurders di recte of indirecte belangen bij indivi duele burgers moeten hebben alvorens zjj wely/ill.end gaan staan ten opzichte van hun vfrensen". De brief is ondertekend met 'W. Tolle naar privé' end de civiele techniek, die de TH-Delft in de loop der tijden wereldfaam heeft bezorgd. Verder zijn er zeer uiteenlo pende projecten die vallen onder mijn bouwkunde. bouwkunde, werktuig bouwkunde en geodesie Aan de jeugdige deelnemers zal wórden gevraagd of ze hun ondervindingen op de projectdagen willen vastleggen in verslagen en werkstukken, die dan bij de viering van het lustrum - begin 1977 - zullen worden ten toon gesteld onder het motto „Techniek door jongeren", waaraan ook de stichting „De jonge on derzoekers" een bijdrage levert. Inhoud projecten Wat houden de projecten globaal in? Een groep van de rijksscholengemeen schap Prof. Zeeman uit Zierikzee zal zich bijvoorbeeld bezighouden met de destillatie van bier. Bepaald zal wor den op welke manier de zuiverheid van het produkt door de verschillende ap paraatinstellingen - zoals refluxver- houding en keteltemperatuur - wordt beïnvloed. Afhankelijk van twee para-meters zal het alcoholgehalte van het topprodukt met behulp van een ref- ractometer en een areometer worden bepaald. Een groep van de scholengemeenschap voor beroepsonderwijs De Wellinge uit Middelburg zal wat meer aan de weet proberen te komen over de lastechniek, een afvaardiging van het Christelijk Ly ceum voor Zeeland in Goes zal proeven nemen, waarbij het loodgehalte van gras wordt vastgesteld. Verder onder zoek richt zich op fosfaten in wasmidde len. Een delegatie van de rijksscholenge meenschap Scheldemond uit Vlissingen zal zich storten op de invloed van sporen koolstof op ijzer, en een groep van de rijksscholengemeenschap Koningin Wilhelmina uit Oostburg zal veel te we- ten kunnen komen over de manier waarop gesteenten ■gestructureerd ajn en hoe men de sterk te van verschillende steensoorten bepaalt. TH-voorlichterGoedbloed: „Hetaccent komt te liggen op de zelfwerkzaamheid van de deelnemers. Bij sommige onder delen is er flink wat ruimte voor theorie, maar het meeste moeten de leerlingen toch zelf doen. Geheel in overeenstem ming met wat er dagelijks op de TH. Delft aan de orde is". Scholen Het rogramma voor de Zeeuwse deel nemers aan de projecten ziet er als volgt uit: 29 oktober: rijksscholengemeenschap Prof Zeeman uit Zierikzee. Vijf groepen nemen deel aan scheikunde, mltr. bouwkunde, lucht- en ruimtevaan. techniek, metaalkunde en civiele tech niek. november: Christelijk Lyceum voor Zeeland uit Goes. Eén groep neemtdeel aan een scheikundeproject. 12 november: rijksscholengemeenschap •Scheldemond uit Vlissingen. Eén groep houdt zich bezig met een metaalkunde- project. t 9 november rijksscholengemeenschap Koningin Wilhelmina uit Oostburg. Drie groepen doen mee aan myö- Ixiuwkunde. technische natuurkunde e;n metaalkunde. 19 november scholengemeenst^ voor beroepsonderwijs De WeUlnguir Middelburg. Eén groep doet met ia een metaalkundeproject. De aanmelding van het Temeua» Zeldenrust College kon niet meerw den gehonoreerd, omdat alle projecten al waren volgeboekt. SCZ LOOPT ACHTER MET BETALEN VAN FILMS VERHUURKANTOOR WIL NU DAT GELD CONTANT WORDT VOLDAAN TERNEUZEN - Het Zeeuws-Vlaamse filmcircuit 't Kiekkot' is bij het opstel len van een programma voor het nieuwe seizoen in moeilijkheden ge komen, doordat de 'Stichting Cultuur spreiding Zeeland' (SCZ) de huur van defilmsvan vorig jaar-een bedrag van naar schatting ƒ6.000 niet blijkt te hebben voldaan. Het filmverhuurkantoor waarvan 't Kiekkot' de films betrekt, 'Film Inter- derzoeknaarde mogelijkheden vooreen hal. Ook gaf de raad aan het college van b. er. w opdracht voor een nieuw voor stel over de aanpassing van de particu liere schouwburg de Prins van Oranje', tot een eigentijdse theateraccommoda tie Het college van b en w. heeft ook over de aanpak van dat probleem een nieuw besluit genomen. Er komt een commissie, die een advies moet uitbrengen over een programma van eisen voor een goede theaterac commodatie in de Pnns De commissie zal zich ook bezig moeten houden met een verbouwingsplan en de daaraan verbonden kosten Al deze zaken ont braken ln het voorstel van het college, waarover de raad vorige week weigerde een beslissing te nemen. In de commissie voor 'de Prins' krijgt onder meer een vertegenwoordiger van de exploitant van de schouwburg (de firma Breen) zitting Verder zullen meedraaien een vertegenwoordiger van de culturele raad en de daarvoor in aanmerking komende ambtenaren van de afdeling financiële aangelegenheden en de afdeling sport recreatie, jeugd en cultuur. Voorzitter wordt wethouder J. P Lindenbergh icultuur: B en w. heb ben zich niet uitgesproken over het tijd stip waarop de commissie de adviezen gereed moet hebben. TERNEUZENAAR BEGON BIJ UITERSTE PUNTJE VAN ZIJN GEHEUGEN PUBLIKA TIE NIEUW BOEK TWIJFELACHTIG TERNEUZEN - „Ik ben begonnen waar het uiterste puntje van m'n ge heugen lag. Toen ik eenmaal aan het schrijven was bleek dat 6 februari 1901 te zijn. Ik liep aan de hand van mijn moeder mee naar het school hoofd Frans van Dixhoorn aan het Schulpenpadje in Terneuzen, waar nu de brandweer zit. Er werd daar chocolademelk klaargemaakt, maar ik kwam er pas de volgende dag ach ter waarvoor dat was: het huwelijk van koningin Wilhelmina met prins Hendrik. Iedereen op school kreeg chocolademelk en omdat mijn vader daar onderwijzer was, kreeg ik ook wat. Ik was toen vijf jaar. Het is echt m'n vroegste herinnering". Zo ongeveer staat het op eerste blad zijden van de autobiografie, waar mee Terneuzenaar Johan de Vries i79> alweer enkele maanden bezig is. De Vries, bekend auteur van boeken over de recente geschiedenis van Zeeuwsch-Vlaanderen. is een gebo ren verteller ..Dat zal ik wel van m'n moeder hebben. Die kon erg goed vertellen over haar eigen familie, leuke en minder leuke verhalen, maar het werd nooit roddelIn zijn levensverhaal is Johan de Vries nog maar 19. Niettemin heeft hy er al zo'n tachtig kantjes getypt opzitten, zo veel herinneringen kwamen er bo vendrijven. ..De periode van m'n 20ste tot m'n 25ste kan ik me op het ogenblik moeilyk voor de geest ha len. maar dat komt wel als ik aan het schrijven ben. Dat is mijn ervaring Twee dryfveren brachten hem tot het op papier zetten van zijn levensver haal. dat zich hoofdzakelijk afspeelt in Zeeuwsch-Vlaanderen. Een neef in Lekkerkerk. die zich van vroeger al lerlei mooie verhalen herinnerde zei: schrijf eens een roman over Je eigen belevenissen en watje van je moeder hebt gehoord Daar voelde Johan de Vries weinig voor. maar andere om standigheden zetten hem toch aan het denken. „Ik gaf het afgelopen voorjaar nog overal lezingen op scho len. maar dat werd een beetje te veel van het guede. Twee of drie keer in de week. dat gaat niet meer Ik dacht: ik moet iets anders gaan doen Laat ik maar eens beginnen aan een auto biografie. Nou. het voortlezen kost nu al drieéneenhalf uur". Dan is de auteur op zijn best Als hij het ge schrevene ter hand neemt, z'n bril recht zet en de verhalen gaat voorle zen. Bijvoorbeeld over Keesje 'bab belaar' van het snoepwinkeltje in de Lange Kerkstraat, waar de kinderen voor een cent vier eigengebakken babbelaars kochten. In oorspronk elijk Temeuzens (dat hij met de meeste andere Zeeuws-Vlaamse dia lecten op z'n duimpje kent) vertelt De Vries hoe hij met z'n vriendje Dries de winkel binnenstapte. Dries had een cent uit te geven en dat was heel wat. Hij sloeg wat snoepgoed in en toen vroeg Keesje aan de jonge Johan de Vries: „Wa wou jie kopen, ventje". „Maar ik had helemaal niks by me. Toen is die man ontzettend kwaad geworden, want ik stond zon der erg ook nog op een pas geverde drempel. Vloekend heeft hij me de winkel uitgestuurd. Zulke belevenis sen blijven hangen", In de verhalen over zijn jeugd over heersen de herinneringen aan z'n familie: niet in de laatste plaats z'n grootouders in Zaamslag, de een hoofdonderwijzer, de ander mole naar. Gegoede burgers, niet erg kerkelijk. Wat die kerkelijkheid be treft herinnert De Vries zich een aardige anecdote over zijn opa de molenaar, die heel wat christelijke boeren tot zijn klantenkring mocht rekenen, maar zelf allesbehalve 'straf was. „Op een zaterdagmorgen kwam een boer met wat graan naar de molen. Het was gebruik dat zo'n man een kopje koffie mee kwam drrnken en dat gebeurde ook toen. Nou lag er toevallig een bijbel op de schoor steen. Het was de bedoeling dat die zou worden verbrand. Maar die boer zegt Dat valt me nou vanjemee.dat er bij jou een bij bel op de schoorsteen ligt. M'n opa zegt: Ja. baas. Je moet ons niet onderschatten man. Zo slecht zijn we nog niet. Ik denk dat die bijbel toch wel is verbrand". De Vries wijdde een apart hoofdstuk aan 'opa en opoe van de molen'. Dat de familie zo nadrukkelijk op de voorgrond treedt is voor hen trou wens reden om het levensverhaal niet te publiceren. „Sommige hoofd stukken zijn met wat weglatingen misschien te gebruiken, maar er is een heleboel dat ik echt niet naar buiten kan brengen. Sommige din gen kunnen kwetsend zijn" De vraag of het een boek moet worden komt trouwens pas op z'n vroegst over een jaar aan de orde. want zolang is Jo han de Vries nog wel bezig met zijn autobiografie. „Ik mag niet moppe ren. Er staat al heel wat op papier, maar er is ook erg veel te vertellen". lengang is het 's avonds op straat drukker dan gewoonlijk. Iedereen tuurt gespannen in westelijke rich ting, waar de komeet van Halley is te zien. Johan de Vries heeft 'm ook ge zien en het onthouden als een byzon- dere gebeurtenis. „Die komeet schijnt om de tachtig jaar te ver schijnen. Ik hoop het nog eens te mo gen zien. Volhouden tot 1990 zeg ik Johan de Vries werkt aan zijn levensverhaal: „Ik doe het met potlood, zo'n schrijfmachine werkt te remmend national' uit Rotterdam, wil nu allee nog afleveren als er contant wordt be taald. Het bestuur van 't Kiekkot' - dat ac5 had voorgesteld om in Terneuzen. AiH Sas van Gent, Oostburg en Hulst la» taal zo'n 30 rolprenten te vertono- heeft op die basis voorlopig slechts dn? films kunnen bemachtigen. Coönfei- tor Bob Ruyter hoopt, dat de finatóe problemen (volgens directeur W H P Meerkamp van Embden van deSCZesn gevolg van administratieve vertraging) half oktober zover zijn opgelost nés! de rest van de films kan wordentes?» ken. De heer Meerkamp tilt overigensnieizo zwaar aan de zaak. Hij wijst erop,dit'i Kiekkot' en het in Walcheren werkende filmhuis van Jeugd en Muziek ooi t' jaar verzekerd kunnen zijn van era ral budget en heeft verder de indruk d>'. Kiekkot' een nogal 'tendentieuze'voor stelling van zaken geeft. Bob Ruyter: „Wij gaan er in ieder ptó vanuit, dat we 15 oktober naar Rotter- dam kunnen om de rest van onze fikt.' uit te zoeken." Nieuwe start In weerwil van de problemen Kiekkot' volgende week woensdag»» nieuwe start te maken. Het is de bedoeling, dat het wekelijk* programma op woensdagavonden fc- gin t bij 'Chez Renee' in Oostburg W jaar was dat op vrijdag, maar t«a kwam men in de knel met de kW avonden daar) en vervolgens naar® Terneuzense ZuidlandpodiumtheiW (donderdagavond), de Axelse 'Htl« (vrijdagavond) en - om beurten - 'W Dullaert' in Hulst en 'De Speye' in Sn van Gent gaat. Axel is voor het eerst volledig bij het circuit betrokken. Hulst en Sas ra Gent (waar de onderhandelingen om een zaal overigens nog afgerond moe» wordennemen elk een half programs voor hun rekening. De prijzen zijn gelijk aan die van «I jaar, met dien verstande dat leden ra de personeelsvereniging van DO* Chemical op vertoon van hun lidmatf schapskaart dezelfde korting krijgend bezoekers die een seizoenkaart van I Kiekkof afnemen. Bij het Zeeuws Vlaamse circuitzdJnzoD 30 mensen betrokken. De film die volgende week gaat lopen w Oostburg, Terneuzen en Axel) Is 'In lands' van Terry Malick. De «W1 daarop draait (in Oostburg, Temei®t Axel en Hulst) 'La régie du jeu' van W Renoir en de derde film (te zien in 08* burg. Terneuzen, Axel en mogelijk® van Gent) is 'Moon over the alley' 't Kiekkot' wil dit jaar opnieuw een fiS- festival organiseren, waar 14 fi' zien zullen zijn. Voor dit evenement wordt gedachte de week van 21 maart. (ADVERTENTIE) SCHOUWBURG 'DE KRING' ROOSENDAAL dinsdag 28 september a.s. - ZO-15 uur 'I Colombaioni' 'n Avond dolplezierig theater me' de twee acteurs van de schater lach! Toeg.pri jzen van 6,- tot lW Telef. reserveringen op wertd* gen van 10 tot 17 uur 01650-37155

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4