minuten voor in Parijs-Brussel maar stapte tenslotte van fiets Ken Norton wil opnieuw winnen van Muhammed Ali Fedor den Hertog lag twintig 'n kwart voor het hart ZEEUWSE NUTSSPAARBANK PZC/s Vonhoff wil geen eigen ordedienst FC Utrecht ACHTERVOLGING SLOOPTE KRACHTEN VAN MAERTENS Israel versloeg Griekenland: 1-0 Zeeuwse atleten domineerden op toosendaalse kmststofbaan Oostende vloert Standard Deelnemers bandstoten DEN Hennie Gijzel vijfde in Hanne Finland won van Luxemburg: 7-1 Rode Ster vertrekt met noorderzon 'n Bondsspaarbank WINNAAR FELICE GIMONDI ONBEREIKBAAR VOOR HENNIE KUIPER BRUSSEL - De wielerklassiekers aan het einde van een seizoen blinken zelden uit door spectaculair optreden van de beroeps renners, die na een jaar van hard werken al snel bereid zijn de handen op het stuur te leggen in de koersen die de kalender afsluiten. Niet z verwonderlijk overigens, omdat bijvoorbeeld Parijs-Brussel tot over de 300 kilometer reikt. De wedstrijden waarmee-jaarlijks de wieleragenda afloopt, eindigen door de vooral psychische moeheid (citaat van Joop Zoetemelks knecht Gerard Vianen: „Probeer nou nog maar eens de grote moraal op te brengen, dat is verschrikkelijk moeilijk") eerder in een sprintfes tival dan in een voorbeeld van noeste arbeid diep onder in de stuurbeugel. De Parijs-Brussel van dit jaar week maar op een klein puntje af van het bekende patroon. Felice Gimondi bevocht zijn tweede overwinning in deze klassieker (de eerste keer was precies tien jaar geleden) niet in een rechtstreeks duel op de streep met de elite van het peloton, maar ging vijf kilometer voor het einde weg uit de groep. Die enigszins verrassende coup kwam in de tweede beklimming van de Alsemberg, waar Gimondi's ploeggenoot Tonny Houbrechts een ontsnapping for ceerde. Hennie Kuiper reageerde sterk op die actie, maar dat initiatief liep niet goed afvoor de pas afgezette wereldkampioen omdat hij in de tang van de ploegentactiek belandde. Kuiper sneuvelde onder de druk van overmacht, finishte op een voor hem eervolle tweede plaats en stelde nog eens vast wat al te zien was geweest:.Tegen die Italiaanse samenwerking was niet te rijden". UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Vonhoff heeff woensdag verklaard het niet nodig te vinden extra veilig heidsmaatregelen te treffen voor de wedstrijd FC Utrecht - PSV. Afgelopen zondag veegde de Haarlemse politie te paard tribunes schoon toen supporters van Utrecht rellen schop ten. Burgemeester Vonhoff vindtdatzondag kan worden volstaan metde normale voorzorgsmaatregelen. Vonhoff heeft daarover een onderhoud gehad met het bestuur van de Utrechtse eredivisievereniging. Toeschouwers, die tijdens de ontmoeting worden opgepakt wegens wanorde lijkheden. kunnen erop rekenen da t zij lange tijd niet meer in het stadion De Galgenwaard worden toegelaten. Vonhoff wees de suggestie van de suppor ters van de hand om een eigen ordedienst in te stellen. Hij acht de suppoosten en de politie in staat de eventuele problemen zelf op te lossen. PATRAS/SOFIA/LINZ/BOEKARKST - toeschouwers nam Bulgarije de leiding (DPA/Reuter/SID) - Woensdagavond door Bonev en Sjeljaskov, maar na rust erden verschillende vriendschappe- kwamen de Turken door doelpunten li.jke voetbalinterlands gehouden. In Patras won Israël vrij verrassend met 1-0 van Griekenland. Tien minuten na de rust scoorde Cabak het winnende doelpunt. Er waren slechts 10.000 toe schouwers getuige van. In Boekarest speelde Roemenië met 1-1 gelijk tegen Europees kampioen Tsje- choslowakije Massny opende voor de Tsjechen de score in de 23e minuut. In van Ivkov (eigen doel) en Kemal teug. NIEUWE VOORZITTER VOOR WALCHERSE SCHEIDSRECHTERS VLISSINGEN - De scheidsrechtersver- de 31e minuut maakte Georgescu de ge- eniging Walcheren heeft een nieuwe lijkmaker In Oost-Berlijn kwam olympisch kam pioen OostrDuitsland tegen Hongarije niet verder dan een gelijkspel van 1-1. Riediger gaf Oost-Duitsland ïn de 20e minuut wel de leiding, maar zeven mi nuten later werd het enigszins tegen de verhouding in gelijk door Fazekas. Ei waen 15.000 toeschouwers. In Sofia speelden Bulgarije en Turkije voorzitter: de heer Ad de Koster uit Vlissïngen. De bestuursverkiezing was een van de belangrijkste agendapunten van de jaarvergadering, die in het sportpaviljoen van de VC Vlissïngen werd gehouden. Feüce Gimondi werd op die manier de belangrijkste man van de dag, maar de gene die in alle onbescheidenheid naast hem had mogen staan in het Brusselse voorstadje St. Genius Rode - waar de lange tocht eindigde - was nergens te bekennen. Fedor den Hertog ontbrak in de drukte van de finish, terwijl juist hij zo in de weer was geweest om van ÖOSENDAAL - Zeeuwse atleten heb- len bij wedstrijden op de nieuwe hmststofbaan in Roosendaal de race «p de 5.000 meter volkomen beheerst: ieeerste vijf plaatsen werden in beslag tenomen door lopers van Zeeuwse clubs. Hugo van Duijse. zowel lid van RKHAV Hulst als van Waasland, ging zege nerend over de streep in een tijd van 14.40.0, De finale was zeer spannend en Guust van Bours (tweede) en Jan van Laarhoven (derde) gingen met een ach terstand van slechts 0.2 seconde op de winnaar door de finish. Deze twee lopers zijn ook lid van RKHAV. De vierde s was voor Marien van Prooijen van AV '56 in 14.50.8 en Niek Flipse, eveneens van AV '56, werd vijfde in een rijd van 15.23.8. Voor al deze lopers be tekende hun tijd een nieuw persoonlijk record. Jan de Bart van AV '56. een A-junior, startte bij de senioren op de 800 meter en werd tweede in een tijd van exact twee minuten rond, ook een persoonlijk record. BRUSSEL (ANP) - De meest sensatio nele uitslag van de derde ronde van de Belgische voetbalcompetitie was de overwinning van Oostende met 5-1 op Standard Luik. Oostende stond tot woensdag troosteloos onderaan de ranglijst, maar haalde tegen de vroe gere kampioen vernietigend uiL Club Brugge staat sinds woensdaga vond niet meer alleen aan de leiding. De Belgische kampioen verspeelde een punt bij Lierse SK in een matige wed strijd, waarin de thuisclub te laat in een overwinning ging geloven. Brugge speelde passief en mocht zich gelukkig Prijzen met de halve winst Hierdoorzijn vier ploegen aan de kop van de ranglijst gekomen. Club en Cercle Brugge, Ant werp en Beerschot. Voorlopig dus geen Brusselse ploegen. Diegaven elkaar in de topper van de dag weinig toe. In de eerste helft werd er zo weldoor Molenbeek als Anderlecht niet best gespeeld De rust kwam met 0-0 en bet werd eigenlijk pas spannend nadat Coeck Anderlecht de leiding had gege ven. Jan Boskamp scoorde in de aller laatste minuut de gelijkmaker De uitslagen zijn: RWDM - Anderlecht H, Lierse - Club Brugge 0-0. Waregem - Lokeren 0-2, Beerschot. - Beringen 3-1, Beveren - Kortrijk 0-0, Oostende - Stan dard Luik 5-1, FC Luik - Charleroi 2-1, Mnterslag - Antwerp 1-2, Cercle Brugge KV Mechelen 2-0. KAAG (ANP) - Hans Vultink zal van 7 'at en met 10 oktober in Wychen zijn Rationale titel in het bandstoten verde digen. Hij zal onder meer Europees tamploen Christ van der Smissen ^genover zich vinden De deelnemers 5Jn: Hans Vultink (Groenlo), Christ van der Smissen (St-Willebrord), Henk de Weine (Helmond), Hans Sundquest Ivapendrecht), Louis Havermans (Zun- dert),Ben Velthuis (Oldenzaal), Plet Vet 'Berkhout) en André van Ham lEgmond aan Zee) Parijs-Brussel nog iets bijzonders te maken. Hetlaatst was hij, Fedor de Gril lige, gesignaleerd door renners uit de tweede groep die hem met een kordate pils in de hand bij een aan het parcours palende staminee hadden zien kijken naar hun geploeter. Naar het toilet Fedor den Hertog werd uiteindelijk gevonden op een parkeerplaats waar hij al gewassen en gekamd stond toen de anderen onder het stof naar de badcel- len sloften. Twintig kilometer voor het einde, zo leerde de reconstructie van de door het peloton verloren zoon, had Fe dor den Hertog de beslissende tik gehad die hem al veel eerder was toebedacht, want de manier waarop hij solo reed richting Brussel vroeg om moeilijkhe den. Toen het onvermijdelijke gebeurde en hij werd ingelopen staakte Den Her tog meteen de strijd: „Ik moest ver schrikkelijk naar het toilet en boven dien had ik rugklachten..." Bij het beëindigen van zijn activiteiten had Den Hertog er een vlucht van 280 kilometer op zitten samen met ploeg genoot Rogier Gilson, de enige die aan zijn zijde bleef lot het bittere eind. Aanvankelijk waren ze met zijn vieren geweest: Fedor den Hertog en Rogier Gilson van de Frisol-ploeg, Daniel Ver- plancke, die als controleur voor zijn kopman Freddy Maertens mee ging, en Jol Hauvieux, een andere bekende Fransman uit de ploeg van Roy Schui ten. Vcrplancke miste het gevolg van deze ontsnapping (al na vijf kilometer koers ingezet) door een los geraakte moer van zijn linker trapas (hij moest om die reden na 45 kilometer lossen) en Hauvieux gaf na 225 kilometer totaal uitgeput op. Klinkende naam Het peloton had de vluchters genadig laten gaan, maar zo kolderiek als dit soort ontsnappingen meestal aan doet, was de poging dit keer niet. En dit dank zij Fedor den Hertog, die niet wilde pro fiteren van het feit dat het peloton wei gerde er de volle vaart in te brengen, maar zelf een snelheid opbracht die on der de omstandigheden van het lange traject indruk maakte. Met een moyenne van ruim 40 kilometer per uur dro.eg hij op voorbeeldige wijze deze po ging om vooruit te blijven. Het kopgroepje bracht het tot, een maximale voorsprong van 20 minuten en 40 seconden, waarna door de be moeienis van vooral wereldkampioen Freddy Maertens de kansen van Fedor den Hertog en Rogier Gilson snel daal den, De mogelijkheden van de Belgi sche vedetten gingen er trouwens onder die actie ook aan. „Want", analyseerde Maertens, „omdat geen mens wat aan Voor de tweede maal in zijn loopbaan wint Felice Gimondi de wielerklassieker Parijs-Brussel. onze achterstand deed, moest ik met mijn ploeg zoveel werk opknappen dat ik in de finale de terugslag kreeg. Ik was te afgemat om Gimondi goed partij te kunnen geven". En winnaar Felice Gimondi Toen ik demarreerde gaf ik niet a! te veel voor mijn kansen. Eerlijk gezegd heb ik nooit gedacht dat het zou lukken" Met Gimondi kreeg de zo eentonig ver lopen Parijs-Brussel in elk geval nog een klinkende naam op de belangrijkste plaats van de uitslagenlijst. Uitslag De volledige uitslag van Parijs-Brussel is als volgt. 1 Felice Gimondi (Ita)312kilometerin7 uur en 28 minuten; 2 Hennie Kuiper (Ned) op 20 sec3 Tonny Houbrechts (Bel) op 22 sec.. 4 Freddy Maertens op 30 sec 5 Walter Planck- aert Bell. 6 Walter Godefroot (Bel); 7 Frans Verbeec.k (Bel): 8 Mare Reynierê (Bel); 9 Wil lem Peelers (Belt: 10 Gerben Karstens (Ned); 11 Thomas (Bel). 12 Willy Teirlinck (Bel); 13 Guy SlbillëlFra); 14Ludovan Stayen(Bel); 15 Mare Constant (Bel): 16 Andre Diericks (Bel): 17 Jan Aling (Ned); 18 Eddy Cuylle (Bel): 19 Yves Mollet(Fra); 20EricLeman(Bel):21 Be rnard Thevenet (Fra); 24 Gerrie Knetemann iNed); 27 Dietrich Thurau iW-Dld); 28 Jan Raas (Ned); 31 Joop Zoetemelk (Ned) op 1 mi nuut en 30 sec.: 38 Cees Priem (Ned); 41 Bert Pronk (Nedi. Voorzitter Bert Leijnse en nog drie be stuursleden, te weten Tonny Bostelaar, Simon Verdaasdonk en Piet Koster, stelden hun functies ter beschikking. In tegen elkaar gelijk voor 20.000 hun plaats werden gekozen; F'. van Haasteren. Kees van de Heuvel, Wim Broekhoven en George de Jonge. In het bestuur hadden reeds zitting: Ad de Koster, Cees Eisma en Piet van Baaien. Drie leden, die de conditietest voor de tiende of vijfde maal met succes hadden afgelegd, werden onderscheiden. Goud was er voor Simon Verdaasdonk. Lein HANNE - Hennie Gijzel heeft zich als van Eenennaam en Bert Kraak vijfde geklasseerd in een wielerwed- het zilver opgespeld, strijd voor junioren in de Belgische plaats Hanne. Deze koers leverde een overwinning op voor de Belg Etienne Steveninck. Het was een race over 94 km. Tenslotte snelde een kopgroep van acht man over de finish. GROSSINGER (RTR) - Ken Norton, komende dinsdag uit dager van wereldkampioen zwaargewicht Muhammad Ali. bekijkt in zijn trainingskamp in Grossinger dagelijks de film van zijn tweede gevecht tegen Ali, twee tot drie maal. De afloop van het gevecht, dat in 1973 werd gehouden, is telkens het zelfde. De microfonist brengt Ali's hand als winnaar omhoog na een gevecht over twaalf ron den, waarin twee van de drie ju- rieleden Ali als winnaar op pun ten zagen. Norton was en is het nog steeds niei eens met die uitspraak. Hij is ervan overtuigd dat hij ook dat gevecht, evenals de partij die zes maanden eer der in San Diego plaats vond. heeft ge wonnen. In de eerste confrontatie tus sen Muhammad Ali en Ken Norton ze gevierde de ex-merinier, die niet een van zijn vele treffers Ali een gebroken kaak bezorgde. De twee gevechten, die de twee boksers tegen elkaar hebben geleverd waren partijen waarin het wereldkampioen schap niet op het spel stond. Dat kon ook niet omdat Muhammad Alt op dat moment zijn titel, die hem wegens dienstweigering was ontnomen, nog niet heroverd had. Komende dinsdag in het Yankee-stadion in New York staat de kroon van de zwaargewichten wel op het spel en Norton is ervan overtuigd dat hij de drager er van zal worden Veel harderr Ken Norton gelooft niet dat er veel nieuw van Ali is te verwachten ondanks het feit dat de wereldkampioen her haaldelijk heeft verklaard veel harder te kunnen stoten omdat hij zijn stijl ver anderd heeft, Ali zegt veel harder te kunnen stoten omdat hij is afgestapt van zijn dansende stijl en nu plat op de voeten door de ring gaat om zijn stoten meer kracht te geven. „Ali is Ali." aldus Norton. „Hij zal alles doen wat hij tot nu toe gewend was. Een vos verliest wel zijn haren maar niet zijn streken en ik geloof niet dat Alt nu eens wat nieuws heeft gevonden. Hij zal nu alleen zijn hoofd wat meer gebruiken en dan bedoel ik niet zijn verstand. „Volgens Norton zal Alt hem op dezelfde maaier bestrijden als hij Joe Frazièr m zijn .aatste gevecht tegemoet trad „Hij zal in fasen boksen Hoe langer het gevecht duurt des te sterker word ik. Ik zal hem pijn doen met elke treffer of die nu op het hoofd, het lichaam of de armen komt. Hij weet uitdetwee voorgaande gevechten datik hard kan stoten. Zijn handen zijn mis schien sneller maar ik stoot harder." Uitgeput' „Ik vernietig Ali. Ik ben nog nooit van iets zo zeker geweest als dit. Ali krijgt vijftien ronden lang een afstraffing Ik zeg niet dat ik de wereldkampioen knock out sla." En dan zet Ken Norton de projector met de film van zijn gevecht tegen Ali weer aan. Op de wand van zijn hotelkamer verschijnen de beelden. „De gevaarlijkste aanvallen van Ali zijn die wanneer hij komt met de snelle combi naties van linkse directen en een rechtse cross Norton gelooft dat Ali van het begin uit zal zijn op een'snelle knock out. „Hij zal mij proberen te verslaan met een rechtse hoek. Daar ben ik van overtuigd Angst heb ik er niet voor. Want in de 24 ronden die ik tegenover Ali heb gestaan nam ik al zijn stoten. Een knock outzit er voor Ali ook dit keer niet in. Ik was ervan overtuigd dat ik ook de tweede partij van Ali had gewon nen. Ik moet wel toegeven dat ik na af- uitslag bekend werd gemaakt teleur gesteld maar niet boos." Muhammad Ali trainde dinsdag in zijn trainingskamp normaal. Hij deed al leen geen sparring. Hij bokste vijf ron den op zware en lichte boksballen en deed ook nog een kwartier aan touwtje springen. Donderdag moeten de twee boksers zich melden voor een medisch onderzoek. De partij Muhammad Ali-Ken Norton wordt in de nacht van dinsdag op woensdag gehouden. Moment uit het gevecht tussen Ken Nor- HELSINKI (SID) - In een wedstrijd van groep 2 in de voorronden van het we reldkampioenschap voetbal heeft Fin land woensdagavond in Helsinki met 7-1 van Luxemburg gewonnen. Bij de rust was de stand 3-0. De Finse doelpunten werden gescoord door Helskanen (3). Rissanen (2). Heik- inen en Makinen. Het enige doelpunt voor Luxemburg kwam op naam van zender. Engeland 1 1 0 0 2 4-1 Finland 2 10 12 8-5 Italië 0 0 0 0 0 0-0 Luxemburg 10 0 10 1-7 loop totaal uitgeput was. Ik was toen de ton (links) en Muhammed Ali in 1973. DORDRECHT (ANP) - De Tsjechi sche volleybalploeg Rode Ster Bra tislava, die woensdag en donderdag uit zou komen tegen Bouwlust Ora- wi, is woensdag met de noorderzon vertrokken. Rode Ster had tot twee keer toe schriftelijk bevestigd in te gaan op de uitnodiging voor de ont moetingen in respectievelijk Ze venbergen en Bolsward. Bij hun aankomst op dinsdag be gonnen echter al de problemen. D§ Tsjechen eisten dat de Dordtse ver eniging ook het verblijf van dertien supporters zou betalen, ondanks een eerder gemaakte afspraak dat die op eigen rekening zouden meekomen. Orawi moest aan nog meer eisen te-» gemoet komen om de wedstrijden in de allang uitverkochte sporthallente redden. De gemoedere:. leken gesust, maar toen de spelers woensdag in hun hotel zaten te eten sommeerde de ploegleider iedereen naar de bus die prompt vertrok. Waarschijnlijk richting België, waar Rode Ster vrij dag een toernooi speelt. Otto Dicke tekende voor de Zeeuwse Nutsspaarbank vier Zeeuwse steden. U kunt er een fraaie reproduktie van kopen. De opbrengst, verhoogd met een kwart door de bank, komt geheel ten goede van de Nederlandse Hartstichting. Lees uw informatiekrant. DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17