Club Brugge start sterk na een zwakke proloog Bamisfeesten Kloosterzande zijn tussentijds carnaval extiA Kermis Krachtpatser Eddie Mangnus komt steeds meer in trek VIJF DAGEN LANG FEEST Programma Bamisfeesten Bamisfeesten spekken de kas tan 'Kloorianen' VIER PUNTEN UIT TWEE WEDSTRIJDEN BIJ ALLERLEI FESTIVITEITEN jlVOENSDAG 22 SEPTEMBER 1976 ZEEUWSCH-VLAANDEREN VRIJDAG START FESTIVITEITEN Bamisfeestcn in Kloosterzande. nu roor de derde keer. En evenals de twee roorgaande keren belooft het ook nu «er een feest te worden waar je 'u' legen zegt. ..Het is eigenlijk een tussen- Hjds carnaval", zeiden enkele organi satoren tijdens een rersbijeenkomst. En daar zullen ze wel gelijk in hebben. De carnavalsvereniging 'De Klooria- ijen uit Kloosterzande tekent namelijk roor de organisatie van de Bamisfees ten, met de middenstand en de horeca Vjjfdagen lang feestop en om hetMarij- leplein ivan 25 toten met29 september» met twee grote tenten.Een feesttenten «n tent waarin de middenstand een beurs houdt. De middenstand van Kloosterzande wel te verstaan. „Er ko men veel aanvragen van buiten het dorp maar dan zouden we wel drie ten ten nodig hebbenlicht Wies Bogaert ran 'De Kloorianen' toe. Setfeitdatde carnavalsvereniging zeer nauw bij de organisatie is betrokken, is er de oorzaak van dat de Bamisfeesten lltijd kunnen rekenen op de steun van de hele bevolking van Kloosterzande. Er zijn tien buurten in Kloosterzande - die ook elk jaar een wagen voor het car naval in elkaar zetten- en uit die buur- len worden mensen gerecruteerd om het Jeest te helpen slagen. Burgemeester mr. M. Somers van Hon- tenisse zal de Bamisfeesten vrijdaga-- rond officieel openen. Dat gebeurt in de grote feesttent op het Marljkeplein. De Jeugdprins carnaval zal de burgemees ter de schaar overhandigen waarmee hetlint moet worden doorgeknipt. Daar gaat een hele ceremonie aan vooraf. De dielnemende middenstanders aan de beurs worden op het podium in de tent vertegenwoordigd dooi leden van het majorettenpeloton Klooi tje Elk meisje draagt een bord met daarop de naam van een middenstander, ook de koninklijke harmonie'Sint Ceacilia' uit Kloosterzande zal aan deze opening lui- ter bijzetten. De feestelijke opening is vrijdag om 19 Voor een mystiek sfeertje tijdens de Bamisfeesten zal de hypnotiseur Ro-' berto Romano zorgen. Deze hypnoti seur treedt maandagavond, aanvang acht uur. op in de grote feesttent. Ro berto Romano stamt uit een oude ar- ticstenfamilie. die zich vooral bezig hield met mysterie. Van jongsaf aan heeft, hij zich met zijn mogelijkheden bezig gehouden, aan- vankelijk als spel en later, dat is nu zo'n twaalf jaar geleden, ging Romano op treden voor besloten clubs en op par tijen. Later kwam ook hetoptreden voor grotere gezelschappen. In die periode is Romano veel gaan lezen over hypnose, psychologie, paranormale verschijnse len en alles wat hier maar enigszins mee verband hield. Daarna werd er hard geoefend en dat heeft geresulteerd in een boeiende show. die volledig is afge stemd op het aanwezige publiek. Uithet publiek worden ook mensen op het po dium gehaald - vrijwillig uiteraard - die medewerking verlenen aan de show. De show is vooral gebaseerd op komi sche effecten, die de medewerkers uit het publiek niet in hun eer aantasten. De spraak van de hypnotiseur tijdens het optreden wordt geaccentueerd door geluidseffecten. Romano werkt met het onderbewustzijn van geselecteerde mensen uit het publiek. Om het publiek in grote getale naar Kloosterzande te trekken is weer een (link feestprogramma samengesteld. S'jde officiële opening vrijdagavond begint om half negen een grote buurt- ttitavond voor dé buurten uit Kloos- tmande. Speciaal voor dit doel is een Root electronïsch wedstrijdscherm [tbouwd. Ziterdag om half drie is er een grote «Meting op de liggende wip. In de tent ophet Marijkeplein zijn dan twee wip- pea geplaatst. Er is onder meer een nteprijs van honderd gulden. Die mSÜig vallen er overigens ook prijzen tranen bij het rad van avontur. Om IMjfzaterdagmiddag staateen grote ■iselmaaltijd op het programma, ire mosselen zijn speciaal klaarge- 33kt volgens een speciaal recept. De tót zaterdagmiddag door is er voor de iBurgemeester ■jaar. Sandra op feestavond KLOtJSTERZANDE - Een van de hoog tepunten van de Bamisfecsten vormt «getwijfeld het optreden van de zan geres Sandra. Dat optreden gebeurt tijdens de grote feestavond zaterdaga- tond. Het orkest de 'Hilltops' verzorgt ie muziek. Sandra Reemer vormde tot voor enige tijd een succesvol duo met Dries Holten. Sandra en Andres. Ze maakten vele hits In binnen- en buitenland, onder meer Storybook children' en 'Something in my heart/. Het duo Sandra en Andres vertegenwoordigde Nederland op inter nationale festivals van Vina del Mar en Mary Madonna. Eén van de hoogtepun ten uit de carrière van het duo werd be- telkt op het Europese Songfestival in Edinburgh. Daar werd een vierde plaats tórcikt. Het duo ging uiteen en Sandra te bouwen aan een solo-carrière l101914 besloot de carnavalsstichting TeKloorianen' tot het organiseren van to Bamisfeesten om de kas wat te tptkken. In 1974 en vooral vorig jaar s«de belangstelling voor dit gebeu- fcierg groot, niet alleen van mensen HKloosterzande zelf. maar uit de hele •ntrek. jtóreden om het zo laat in het seizoen te toen: iedeieen is terug van vakantie en mor de winter willen de mensen toch Wleens wat vieren. Moeilijkheden waren er verleden jaar Bet voor de organisatie of het moest de j®tzfjn geweest Die was namelijk ge- «elvan doek. Tijdens één van de avon- ton woel het nogal stevig en de organi- "toien moesten gekegeld haringen de pwd inslaan en met touwen de zaak overeind houden. Dat lukt gelukkig. die kwelling hoopt men nu af te zijn. «w feesttent is er dit jaar - net als de tourstent - één met houten zijwanden. 31 dat staat wat steviger. Speciale middag 'oor de vrouw Speciaal voor de dames wordt dinsdag l(er een demonstratiemiddag gehou den in de feesttent. Het is de bedoeling tot niet alleen dames uit Klooster- Bode naar de demonstratie komen. 0»rook bewoonsters van omliggende torpen zijn welkom. Bet modehuis Lilians Mode' zal dins- togmlddag een modeshow verzorgen, 'tetvjjl de firma Buysrogge een demon- KtaUe geeft over huidverzorging. Daai- Baast zal de firma Pouwels-Goossen de Beuwste damesstoffen showen en toont |5 firma Ots Sport de nieuwste sport- «edlng. Deze modeshow is gratis toe gankelijk. terwijl de aanwezigen nog «orden vergast op een kopje koffie met koek. jeugd gelegenheid om pony te rijden bij de tenten. De buurtgroep 'De Baddes' tekent voor de organisatie. Zaterdaga vond een bonte feestavond met mede werking van het orkest de Hilltops', de zangeres Wilma en van Sandra. Zondagmorgen wordt in de tent een jongerendienst. gehouden. Verleden j aar zat de tent tot de nok to vol met die kerkdienst. Ook nu worden weer veel jongeren verwacht. Na eerst een rond gang door Kloosterzande te hebben gemaakt, treedt het majorettenpeloton 'Kloortje' op bij de feesttent. Om twee uur begint in de tent een ouderwetse koopdag met nieuwe spullen, zoals kleurentelevisies en wasmachines, ech ter ook met kippen. Verleden jaar wer den zo'n 200 goederen verhandeld. Om twee uur begint tevèns de wilerkoers voor de jeugd en start de wandeltocht (die ook zondag nog wordt gehouden). Voor de wandeltocht kan worden inge schreven bij hotel Van Leuven. Het avondprogramma omvat een disc- jockey-wedstrïjd (aanvang 20 uur) in de feesttent. Iedereen die aan deze wed strijd mee wil doen kan zich laten in schrijven bij de Monkey-bar. Maandag begintom 14 uur een schieting voor bejaarden in de tent. Er is een extra-prijs van 50 gulden, 's Avonds om acht uur begint in de tent het optreden van de hypnotiseur Romano. Later op De grote feesttent vanuit de lucht ge zien. de avond speelt het orkest 'The New Angels'. Om twee uur dinsdagmiddag is er de demonstratie voor de huisvrouwen uit Kloosterzande en omgeving. Vanaf acht uur 's avonds kunnen belangstellenden terecht op een grote bingo-avond, waar veel prijzen te winnen zijn. Ballonwedstrijd De kinderen van de basisscholen uit Hontenisse kunnen woensdagmiddag meedoen aan een ballonwedstrijd. De middenstand maakt deze wedstrijd mogelijk. Om 14 uur is er in de tent een optreden van een muzikale show voor de schoolkinderen van Kloosterzande en omliggende dorpen. Om half acht 's avonds begint een film over Klooster zande. Ook verleden jaar werd een der gelijke film vertoond. Die was in 1953 gemaakt. Deze film. die de organisatie heeft overgenomen van de Blinden- bond. dateert van 1963. Om kwart voor negen is er in de feesttent een dans- en sluitingsavond met medewerking van het orkest 'The New Angels'. Somers tijdens deepening van de Bamisfeesten van vorig De kennis van vroege) was menselijke) en gezellige)Men hoefde ei de keel niet scho) te schreeuwen om zich ver staanbaar te maken. Ei was geen kil automatisme, de muziek was eerlijk en kwam uit een draaiorgel, van een hemeltergende geluidsoigie was niets te bespeuren. De kermis was vrijwel het enige openbare vermaak in een heel jaar. er werd reikhalzend naar uitgezien. Een zielige vertoning was het paard dat de mallemolen rond trok Er waren meer nare dingen want een onverdeeld nobel bedrijf was de kermis niet. De treurige tredgang van het paard was een wreedaardig bijverschijnsel van het kei- misvertier. Als kind vond ik die mallemolen waar je als houder van een abonnement van s maandagsmorgens 9 tot 's zalei- dagsnachts 12 uur in kon ronddraaien, het toppunt van verveling. Geen enkel kind hield het er een hele week op uit het werdop den duur een verdrietig vermaak De hele mallemolen viel in het niet bij de fameuze stoomcaroussel. Hier waande men zich in een paleis met pralende spiegels en barokke versieringen. Alles was er mooier, glanzende)- en weelderiger dan in de draaimolen. Het vele koper glom als goud. de witte houten paarden waren van edel ras. de statige gondels met hun baldakijnen waren rijk van trijp voorzien. Een iveüuidend ingebouwd orgel speelde Weense walsen en operettemuziek en de stoommachine die dit alles in beweging bracht stond nerveus en gejaagd te brommen, de vliegwielen snelden goed geolied zoevend in het rond. De stoomcaroussel draaide natuurlijk ook veel vlugger dan de draaimolen. Er vonden tijdens de kermis ook steevast straatgevechten plaats, die op zichzelf een extra attractie voor menige toeschouwer waren. Het vechten bestond trouwens mees tentijds uit niets meer dan wat schermutselingeti en schijnbewegingen. Er was echt genoeg sensatie te beleven op de kermis. Zo viel er veel te genieten op het gebied van Wonderen der Natuur. In obscure tentjes ivaren ze tegen eendubbeltje te bezichtigen. Daa r was de dikke dame. nou dat was er me eentje, een goedmoedig lachende vrouw die meer dan tweehonderd pond woog. Ze zat meestal naast de man met de vrouwenborsten die altijd ongelukkig keek, wat ik me best voor kon stellen als je zo voo rtdurend te kijk gezet wordt. De zeemeermin lag buiten met haar hoofd vlak naast de kassa, wie meer van haar wilde zien was wel verplicht naar binnen te gaan. De hang naar het curieuze kwam eveneens aan zijn trek ken iti de tent van de vrouw met de baard, ook eigenlijk niets bijzonders wantjezult de vrouwen de kost geven die dagelijks ten strijde trekken tegen een wassende beha ring op kin en bovenlip. Liefhebbers van toneel konden terecht bij de reizende ko medie. die avond aan avondeen gretig publiek vermaakte met De koerier van Lyon en de kinderen 's middags met de geschiedenis van Jopte Slim en Dikkie Bigmans. twee vroege stripfiguren. In Temeuzen was er gedurende de kermisweek tevens een café-chantant een voorloper van het hedendaagse cabaret waar veel plezier aan de klein kunst te beleven viel. Menigeen legde maandenlang zijn zakgeld opzij om met kermis royaal uit de band te kunnen springen. Sommigen vierden het feest uitsluitend in de café s met de dansorgels en gingen de volgende dag met duffe kop en zieke maag naar hun werk. Zaterdagnacht om exact twaalf uur was alles voorbij, de spullebazen ruimden hun tenten 'vliegensvlug op. de stoomcaroussel werd van zijn barokke tooi ontdaan, de mallemolen, de zweefmolen en de schommel werden ontmanteld. Men kon niet gauw genoeg weg zijn. Late kermisgangers liepen als verdwaasd over het ontluisterde marktplein Werklieden veegden de rommel bij elkaar, 's zondags was de markt weer schoon en merkwaardig stil. 's Maandags was er niets meer van de kennis te zien. De schijnpracht was verdwenen, het leven heYnam zijn lóóp. Met zijn hoop en wanhoop. VOETBAL IN BELGIE i van ae arukte in ae grote feesttent tijdens de Bamisfeesten van TERNEUZEN - Van een verrassing ge sproken. Wie had er net voor het begin van de competitie durven voorspellen dat Club Brugge na twee zondagen de ranglijst van het Belgische voetbal zou aanvoeren. Voordat het seizoen offi cieel van start ging had de form atie van Ernst Happel de ene nederlaag op de andere gestapeld. In het toernooi, dat door Brugge zelf was georganiseerd be reikten de blauw-zwarten een absoluut dieptepunt en Brugge ging zich al voorbereiden op een rampzalig seizoen. Waar ligt de achtergrond van dat uit erst matige voorseizoen? Kon men het vertrek van Roger van Gooi naar FC Köln moeilijk opvangen? of heeft Ernst Happel, de kenner bij uit- stek, toch weer voor stuntwerk gezorgd? Het lijkt er in ieder geval verdacht veel op want Club Brugge heeft precies op het juiste moment het gewenste ritme gevonden en de ploeg die in al die oe fenwedstrijden nauwelijks tot scoren kwam heeft er nu in twee competitie wedstrijden al vijf ingeschopt. Met twee doelpunten tegen Oostende (einduitslag 3-2) lijkt Verheecke de aan gewezen vervanger voor Van Gooi. Ver heecke vormt met Raoul Lambert de voorhoede en ze werden voortdurend geassisteerd door Lefèvre en Courant Als Brugge op deze manier blijft spelen is Anderlecht beslist nog geen kam pioen. Zeker niet zoals het er nu voor staat Want Goethals krijgt nu pas echt problemen met z'n ploeg en vooral ook met de erfenis van Hans Croon. De meeste spelers hebben nogal wat moeite met de motivatie na het winnen van Europa-cup en Supercup. Het gedrag van Francois van der Eist is typerend voor de hele ploeg. Hij liep woensdag tegen Roda voortdurend te kankeren als hij een beetje te hard werd aange pakt door de Limburgers. Hij krijgt 'een dikke nek' en vergeet te voetballen, zeg gen ze dan in België. Goethals kan in ieder geval de schade voorlopig met veel kunst en vliegwerk beperken. Zondagmiddag in Beveren keek Sporting twee minuten voor tijd nog tegen een 1-0 achterstand aan. Een vrijwel identiek doelpunt als de gelijk maker van Vercauteren tegen Roda hield Beveren In die slotfase van een eerste overwinning. Zeven Na Club Brugge volgen in de rang schikking maar liefst zeven ploegen met een verliespunt Voor Beerschot is dat min of meer een teleurstelling. Na de 6-2 overwinning van vorige week gingen de Antwerpenaren ook in de uitwedstrijd tegen Waregem tegen Wa- regem erg goed van start. Na een eerste helft die met 0-0 werd afgesloten, nam Beerschot enkele minuten na rust de leiding door een doelpunt van Van Pelt. Toen Sanon er een kwartier voor het einde 0-2 van maakte leek er geen vuiltje meer aan de lucht Waregem profiteerde van een zichtbare verslap ping achteraan en kwam nog langszij door doelpunten van Millecamps en Delesie. RWDM sloot aan bij de kopgroep door een 1-0 overwinning tegen Lokeren na een interessant duel. Molenbeek kwam op 1-0 door een uitzonderlijk mooi doel punt van Willy Wellens die een doorge- kopte bal van Eddie Koens ineens op de slof nam. Kones miste daarna een unieke kans op 2-0 toen hij voor een leeg doel naastkopte. Lokeren kreeg daarna wat meer vat op het spel maar kon toch voor het doel van De Bree weinig uit richten. Standard Luik won met 1-0 van stadgenoot FC Luik. Het enige doelpunt werd gemaakt door Garot. Antwerp was niet best op dreef tegen KV Mechelen. Na een vroeg doelpunt van Anderson kon Aguas nog voor rust 1-1 maken. Na rust een fel aanvallend Antwerp dat echter stuitte op een goed georgani seerde Mechelse defensie. Cercle Brugge won met 1-0 van Spor ting Charleroi. Behetdt tekende voor de winnende treffer. Het tweede voetbal- weekeinde vertoonde toch al opvallend veel 1-0 uitsl agen, want ook Winterslag - Kortrijk (0-1) en Llerse - Beringen (1-0) eindigden met dezelfde cijfers. Braem scoorde voor Kortrijk en Helleputte deed dat voor Lierse. De stand: Llerse 2 1 0 1 2 3-6 Anderlecht 2 0 2 0 2 2-2 Beveren 2 0 1112-3 Waregem 2 0 1112-4 FC Luik 2 0 1111-2 AS Oostende 2 0 0 2-0 2-4 Beringen 2 0 0 2 0 1-3 Winterslag 2 0 0 2 0-2 Union In de tweede klas heeft Union na drie wedstrijden alleen de leiding genomen. Deze al wat oudere ploeg lijkt van de derde klas rechtstreeks door te stomen naar de top. Verheyen, Lomme en De Bolle vormen de basis van deze runner- up. Cmogorac schijnt weinig problemen te hebben met scoren. Hij was met twee gave treffers de belangrijkste man voor Union in de uitwedstrijd tegen St. Trui- den. AA Gent speelde opnieuw erg tele urstellend. Het verloor met 1-0 by Diest dat in de eerste twee wedstrijden zonder punten was gebleven. St. Niklaas won met 1-2 bij La Louvière en bezet daar door met Boom de 7e plaats op twee punten van leider Union. Boom speelde overigens gelijk (0-0) tegen Waterschei. Overige uitslagen: Racing Mechelen - Berchem 1-1, Olympic - Tongeren 1-0, Turnhout - VG Oostende 2-1Patro Eis- den - Eupen 1-0. De stand: Union Turnhout Tongeren Patro Eisden Racing Mechelen Ol. Montignies Boom St. Niklaas Waterschei VG Oostende AA Gent St. Truiden La Louvière Eupen Diest Berchem 3 2 1 0 5 5-2 3 2 0 1 4 5-3 3 2 0 14 4-3 3 2 0 1 4 3-5 3 12 0 4 6-3 3 12 0 4 2-1 3 1113 3-4 3 1113 4-6 3 0 3 0 3 2-2 3 1 0 2 2 5-4 3 1 0 2 2 3-3 3 10 2 2 4-5 3 1 0 2 2 3-4 3 1 0 2 2 3-4 3 1 0 2 2 3-6 3 0 2 1 2 2 Club Brugge RWD Molenbeek Standaard Antwerp Beerschot Cercle Brugge KV Kortrijk KV Mechelen Lokeren Sp. Charleroi 2 2 0 0 4 5-2 2 110 3 1-0 2 110 3 1-0 2 110 3 3-2 2 1 1 0 3 8-4 2 110 3 2-1 2 110 3 2-1 2 110 3 2-1 2 10 12 1-1 2 10 12 2-2 Het programma voor volgende week: eerste klasse: Kortrijk - Antwerp. Stan dard - Beveren, Lokeren - FC Luik, Beerschot - AS Oostende, Lierse - Ware gem, Sporting Charleroi - Winterslag, Anderlecht - Cercle Brugge, Beringen - KV Mechelen. Tweede klasse: Berchem - Olympic Montignies, Racing Mechelen - La Lou vière, VG Oostende - FC Diest, Union - Patro Eisden, St. Niklaas - St. Truiden, Waterschei - AA Gent, AS Eupen - Boom, Tongeren - Turnhout. „GEWOON KWESTIE VAN TRAINEN" KAPELLEBRUG - Steeds meer komt men in Zeeuwsch-Vlaanderen de naam van krachtpatser Eddie Mangnus tegen als omlijsting van bepaalde festiviteiten. Bij rollen- zesdaagsen, maar ook op andere de monstraties wordt de 22-jarige Ed die Mangnus steeds meer gevraagd om zijn kunsten te tonen. Wat hij laat zien is dan ook bepaald niet kinderachtig. Telefoonboeken tot 1750 pagina's toe scheurt hij door midden. hij buigt zware spijkers krom zodat ze te gebruiken zijn als krammen en met zijn tanden buigt hij dan ook nog ijzeren strips. Alle maal dingen die door het publiek ademloos worden bewonderd en ge volgd. Zelf is Eddie Mangnus er niet van on der de indruk. Voor hem zijn dit soort optredens de gewoonste zaak van de wereld geworden, nadat hij twee jaar geleden in het Belgische Stekene voor de eerste keer zijn kunsten aan het publiek toonde. Over zijn krach tig optreden zegt hij: „Het is gewoon een kwestie van trainen, Bij vol doende training, geloof ik dat ieder een dit kan. Het is net als iedere an dere sport". Dat trainen doet Eddie Mangnus dan ook al jaren In 1970 startte hij op zestienjarige leeftijd met wat kracht trainingen. In 1973 deed hij mee aan de nationale verkiezing voor mister Holland. In deze mister Holland verkiezing eindigde hij op de derde plaats. Ik ben begonnen als body-buildei maar daar moet je enorm veel voor trainen. Door de drukte in de zaak. (Eddie werkt in de slagerij annex le vensmiddelenwinkel van zijn ouders red.) komt dat trainen er niet meer van Maar dit is natuurlijk wei te doen. „Het speelt zich veelal in de wintermaanden af. In die periode heb ik ook de meeste tijd om te trainen Maar dit alles heeft wel tot gevolg gehad dat ik ben moeten stoppen met body-building", aldus Eddie Mangnus. Karate Twee maal in de week traint Eddie Mangnus thuis op kracht en een keer in de week is hij daarnaast ook nog actief als karatespecialist. Eddie Mangnus is momenteel in het bezit van de bruine band en geeft in Hulst zelfs les aan beginners. Alles om zijn conditie en kracht op peil te houden. Overigens geven de demonstraties van Eddie Mangnus bij sommigen aanleiding tot twijfels. Kreten als „de telefoonboeken zijn reeds inge scheurd" en „het ijzer is warm ge maakt zijn ook voor hem niet vreemd. Hij kan er alleen maar om lachen. „Allemaal lariekoek", zegt hij. „pak nu zon optieden als in Graauw. Het is toch onmogelijk, dat ik de kans krijg om het ijzer eerst te verwarmen daar is geen ïuimte voor". Coed gebit Wie Eddie Mangnus met zijn tanden een ijzeren strip ziet ombuigen reali seert zich wellicht dat naast een vorm 'van techniek, hier ook" een zeer gaaf gebit, vooi nodig is Toch blijkt het gebit van Eddie Mangnus niet helemaal puntgaaf te zijn. „Vroeger blies ik ook nog van die dikke warm-waterzakken op. Mo menteel doe Ik dat niet omdat ik een paar gaatjes in mijn gebit heb. Dat lukt alleen als je gebit puntgaaf is", zegt Eddie Mangnus. -.tu.. Hiuuie Mangnus momenteel mee kampt is het vinden van dikke telefoonboe ken. Mangnus: „Die zijn schaars aan het worden. Normale telefoonboeken zijn er natuurlijk zat. maar waar het voornamelijk om gaatzijn de boeken van de grote steden van duizend pa gina's en meer. Daar is bijna niet aan te komen. Voor niets De optredens van Eddie Mangnus komen zeker niet voort uit de drang om er ook financieel beter van te worden. De aanschaf van de ijzeren strips en spijkers loopt per optreden viij vlot op tot vijf en twintig piek en met zijn kilometers die hij moet rij den komt hij er per optreden niet eens aan uit, Eddie Mangnus: „Ik hou hier niks aan over. Dat vind ik ook niet direct nodig. Ik vind het hartstikke leuk om te doen. Ik vind het wel fijn dat er steeds meer vraag naar komt. Maar er aan verdienen hoeft voor mij niet Voor mij is het sport". CHIEL HARTE Met dank i foonboek. t de PTT verscheurt Eddie Mangnus zijn zoveelste tele-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 35