Wim de Wilde sprintte naar zege in Hoogerheide K0RTSN0J BEVREESD VOOR PERSOONLIJKE VEILIGHEID Effect uit Terneuzen en St.-Laurens rivalen in tafeltenniscompetitie Parencompetitie gestart Supportersvereniging PSV niet naar Utrecht AUTORALLYCROSS IN GOES IS DE LAATSTE VAN DIT JAAR BUKACKI WON IN MALDEGEM INSCHRIJFFORMULIER VOOR DE PZC-CROSS 1976 AFDELING ZATERDAG VAN START Connors en Evert voeren wereldranglijsten aan 'Russen deinzen niet terug voor geweld' Voetbalclub Amemuiden weer op tv WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1976 HOOGERHEIDE - Op de valreep boekte Wim de Wilde uit Oude- lande toch nog een succes door dinsdagmiddag de kermisronde van Hoogerheide op zijn naam te schrijven. Het was de eerste maal dat De Wilde dit seizoen als eerste over de streep bolde. Daarmee bezorgde hij zijn ploeg Bik nog een leuk afscheidscadeau, want de directie van deze firma heeft enkele weken geleden laten weten te stoppen met het sponsoren van een wielerploeg. Voor Wim de Wilde (30) kwam dit besluit toch nog onverwachts. „Ik hoorde het ongeveer drie weken geleden. Ik schrok er een beetje van. Eerst was er sprake van dat Bik met Ketting zou samen gaan." Die samenwerking komt er niet en De Wilde zal uit moeten gaan kijken naar een nieuwe ploeg. „Het aal niet gemak kelijk worden, al heb ik al enkele wel Schipper twee, Kees Bal vijfde MALDEGEM (Belga) - Het naderende afscheid van Ormas-Sharp als sponsor in de professionele wielersport heeft de renners kennelijk geïnspireerd voor de laatste wedstrijden in het huidige sei zoen. Een dag nadat het nieuws offi cieel werd bezetten Ormas-renners in een wedstrijd over 140 kilometer in het Belgische Maldegem de eerste twee plaatsen. Richard Bukacki won en Jos Schipper eindigde op de tweede plaats. De uitslag van de profkoers in Maldegem is. 1 Richard Bukacki. 140 kilometer in 3 uur en 11 minuten. 2 Jos Schipper zt, 3 Jean-Pierre Baert (Bel) op 35 seconden. 4 Vic van Schil (Bel), 5 Cees Bal (Ned). Bij de eerste 30 eindigden nog zeven Ne derlanders. Albert Huizebosch eindigde als zevende. Daan Holst als negende. Tino Tabak als tiende. Roelof Groen als dertiende. Nico Been als 22e, Henk Prin sen als 23e en Wim Prinsen als 28e. enkele contacten met andere ploegen", zo zei hij „ik behoor niet meer tot de jongsten. Ik ben dit zeizoen acht keer tweede geweest. Ik heb pech gehad in Olympia's ronde, waar ik door een val partij werd uitgeschakeld. Maar in Hoogerheide heb ik toch wel bewezen dat ik geen meerijder ben." Kees Bal De overwinning van de Zeeuw compen seerde verder de teleurstelling van de clubkampioenschappen in Dronten. Met Jan Raas. Kees Priem, en Kees Bal was er voor de ploeg van Theo Middel kamp uit Goes, waartoe ook Wim de Wilde behoort, nietmeer dan een vierde plaats weggelegd. De Wilde: ..Kees Bal draaide niet zo best. Hij mist de snel heid. Je kunt hem dat niet kwalijk ne men. De jongen heeft weer tijd nodig om in zijn ritme te komen." In de wielerronde van Hoogerheide werd in een bijzonder hoog tempo gere den, zonder dat er zich serieuze ont snappingen voordeden, behalve in de slotfase, toen de sprinters zich al aan het opmaken waren voor een massasprint, kwam er wat meer actie uit de groep Op drie ronden van het einde demareer- den Frans Francissen, Wim de Wilde en Pierre van Leeuwen, de kampioen van Zuid-Holland. Zij zouden uit de greep van het peleton blijven, hoewel Theo de Rooy, Peter Kuys. Peer Maas en Thijs Fase nog even probeerden het gat te Onderstaande personen wensen deel te nemen aan de PZC-cross op 9 oktober 1976. Naam: Adres: Woonplaats: Leeftijd: Soort loop: Bij soort loop invullen prestatieloop (circa 6 kilometer) of oriënteringsloop (circa 3 kilome ter). Deelneming kost 1,50 per persoon, te voldoen door bijsluiting van getekende girokaart of geldige postzegels. De inschrijvingsformulieren inzenden, tot uiterlijk 30 september 1976, aan: Secretariaat PZC-cross Postbus 366 Middelburg. «SN* Wim de Wilde, stielste in Hoogerheide. dichten. Dat lukte niet. Wim de Wilde had in de eindsprint, alleen maar con currentie van Pierre van Leeuwen. Frans Francissen was ruim uit het wiel gereden. Uitslag: 1 Wim de Wilde, Oudelande 90 kilometer in 2.15 38: 2 Pierre van Leeu wen, Zoeterwoude in 2.15.38: 3 Frans Francissen. Heivoort op 10 sec.; 4 Peter Valentijn, Sint-Willebrord op 25 sec.; 5 Peter Kuys. Vlijmen: 6 Bernaard Hu- veneers. Amsterdam: 7 Genit Mohl- man, Beekbergen. 8 Peer Maas. Huy- bergen: 9 Silvester Aarts. Kruiningen: 10 John Akkermans. Zevenbergen: 11 Michel Jacobs, Bingelrade. 12 Jack de Goede. Standdaardbuiten. 13 Marcel Reehorst, Den Haag. 14 Mant Dohmen. Bom: 15 C. C. Sint-Nikolaas. Dordrecht. YERSEKE - De voetbalverenigingen "Yerseke' en 'Rillandia' gebruiken het komende vrije competitieweekeinde voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen elkaar. De wedstrijd wordt zater dag gespeeld op het terrein aan de Ho- geweg te Yerseke en begint om 13 30 uur. TENNISTOERNOOI TE WESTKAPELLE WESTKAPELLE - Zaterdag houdt de tennisvereniging 'De Westkaap' te West- kapelle een onderling tennistoernooi in de nieuwe sporthal te Westkapelle. De prijsuitreiking zal plaatsvinden 's avonds in café 'Kasteel van Batavia', waar tevens een mosselmaaltijd worden gebruikt. Later op de avond is er moge lijkheid tot dansen. MIDDELBURG - Nadat reeds twee we ken geleden de landelijke senioren ta feltennis competitie van start ging, gaat zaterdag aanstaande ook de afdelings-competitie Zeeland begin nen. In vergelijking met het vorige sei zoen is er bij de diverse verenigingen wel een opvallend verloop te bespeu ren. Onder andere komen Big Smash, Sint-Aloysius, Kapelle, Scaldina en PNL met minder seniorenteams uit. maar daar staat dan tegenover dat Ar- nemuiden, Wilno, MZ (vier), Zand (twee) en Laurens, nieuwe teams heb ben toegevoegd. Helaas moest Schans uit Baarland zich terugtrekken uit de competitie maar twee nieuwe verenigingen werden aan het bestand toegevoegd. Uit de Middel burgse bedrijfscompetitie stapte NAPM (Middelburg) over naar de vierde klas terwijl Hansweert een nieuwe vereni ging ontstond met de naam Answest. Het eerste team van deze club wordt ge dragen door drie leden afkomstig van de U.v. Kapelle. 'Me daarmee wel een be langrijke aderlating onderging. Bij de jeugd is vooral de vermeerdering van drie teams van Amemuiden opvallend. In het vissersdorp heeft men, vooral dankzij 'n actief bestuur, de jeugd hiér voor deze zaalsport kunnen opvangen. Naast Amemuiden hebben ook SAR (Kloosterzande). Zand, Laurens en Ma rathon een extra jeugdteam kunnen in zetten. MZ. Sint-Aloy. Goes en Effect daarentegen beginnen het nieuwe sei zoen met spelersverlies bij de jeugd. Tweede ijzer Bij de senioren zal in de hoogste klas, de le klas de najaarscompetitie om het kampioenschap van Zeeland vooral gaan tussen Effect 1 uit Terneuzen en het uit de Promotie overgangsklas ge degradeerde Sint-Laurens 1. Beide teams komen in de vertrouwde opstel ling uit met Van Waterschoot, Delforge en Roeland voor Effect en het trio De Vries, Duininck en Smet voor de Mid delburgers. Laurens heeft nog een tweede ijzer in het vuur in de vorm van team 2 dat kans zag naar de hoogste klas te promoveren. Dit team bestaat uit Kees Vogel. John van Veen en Ando den Engelsman (ex-junior), en zal het menig team lastig kunnen maken. In Biggekerke hoopt men weer op Big Smash 1 met Jan Meyer, Rinus Wijkhuis en Koos van Rooijen-Jakobsen in de vertrouwde opstelling. Zand 1 dat reeds vorig jaar net het vege lijf van degrada tie kon redden zal het in het komende seizoen weer moeilijk krijgen met Slootmans. Lampert en Pirson terwijl het Oostburgse ONA 1 op papier het zwakste team lijkt, te meer daar de Zeeuws-Vlamingen hun sterke troef Geert de Kort. door verhuizing naar Brabant, zag verdwijnen. In de basisop stelling staan naast de routiniers jolian Aers en Piet Maas. de jeugdigen Rudie Meyler, Tony Pieters en Johan Aers jr. Voor het eerst na vele jaren ditmaal geen team van MZ in de hoogste klas. Destemeer dringen de teams van deze grote Middelburgse vereniging op in de lagere klassen waarin zij in de meeste groepen een toonaangevende rol zullen vervullen. Interessanter dan in voor gaande jaren zal de strijd zijn in de 2e klas Midden-Zeeland dat door sanering verminderde van twee totéén groep van zes teams. Hierin zijn naast de gedegra deerde teams MZ 3 en 4 ondergebracht Wilno 2. Goes 1, Zand 2 en Westerzicht 1 uit Vlissingen dat zich via een promo tiegevecht in deze klas wist te spelen en met Rudie van Waterschoot. Johan Braeten Jo Bouff niet bij voorbaat kans loos is. In de Zeeuws-Vlaamse 2e klas worden opnieuw SintrAloys 3 en Effect2 als de sterkste teams beschouwd, en een tweegevecht om de titel ligt dan ook in de lijn der verwachtingen al bleef bij de Graauwenaren van het oude team ai- leen Huub de Maat nog over. Prummel en Van Wees vullen het verlies van Tie- leman en van Laere nu aan. Door de versterkte degradatie van de 2e klas in het vorige seizoendeel, zijn de krachtsverhoudingen in de 3e klassen gunstiger komen te liggen, hetgeen bete kent dateenuiterstmoeilijkeprognose is tegevenwilzichhetbestindetitelstrijdin de drie groepen zal kunnen mengen. Zeeuwsch-Vlaanderen levert de vierde groep in de derde klas maar bestaa t door het wegvallen van het Breskense Zuid westers nog slechts uit 4 teams. In totaal zes groepen vierde klas com pleteren de afdeling Zeeland. Hier zul len. met name in Midden-Zeeland ech ter wel grotere verschillen optreden. De nieuwe verenigingen zullen vrij .sterk van start gaan. Veere 1 is er in geslaagd beslag te leggen op de voormalige Zeeuwse dameskampioene mevrouw Betsie Stroo-Jakobsen die met Leen Jasperse in staat moet worden geacht onmiddellijk door te stomen naar de 3e klas. In de Zeeuwse jeugdcompetitle zijn in eerste instantie vnjwel alle klassen in totaal slechts vijf teams groot. Uiter aard zijn alle teams weer naar sterkte ingedeeld, en de jeugdselectie bestaat nu uit één eerste klas. twee 2e klassen, drie 3e klassen en vier 4e klassen. K00MAN-LAURENS GROTE WINNAARS MIDDELBURG - Het bridgeseizoen 1976/1977 is in het district Zeeland (midden) van de Nederlandse Bridge bond van start gegaan met de paren competitie. Voor deze competitie moe ten zes zittingen worden gespeeld. Voor de hoofdklas hebben tien; voor de eer ste en tweede klas elk 18 paren inge schreven. In de hoofdklas wordt ge speeld volgens het Howell 10-systeem. Voor de eerste en tweede klas is geko zen voor de draaiende Mitchell 18 pa ren met 28 spellen. In elke klas komt hierdoor één winnaar naar voren. De spelers moesten op de eerste officiële competitie-avond weer even wennen aan de vastgestelde regels. De promotie- en degradatieregeling is als volgt vastgesteld. Hoofdklas: degrade ren 2 paren. Eerste klas: promoveren 2 baren; degraderen 5 paren. Tweede klas: promoveren 3 paren. Uitslag (punten en procenten). Hoofd klas: 1 Kooman - Laurens 146 (6.59>: 2 Wartena - Wartena 121 156,02): 3 mevr. Braak - Janse 114 (52.78); 4 mevr Kre diet - Dieleman 112 (51.35): 5 mevr. Kooman - Scliute 110 50.93) 6 v. Geel - Van Voorst Vader 106 (49.07): 7 DeJong - Verstraten 98 (45.37): 8 echtp. De Vries en mevr. Fonteijne - v. Iren 94143,521:10 Conijn - Schrijnemakers 85 (39.35). Eerste klas: 1 mevr. Mast - Bastiaanse 252 156.25), 2 Czech - Ooyevaar 251 (56.03). 3 echtp. Puls 249 155.58). 4 Cat- toïr - De Vlieger en dms. Hueting - De Meijer 247 (55.13); 6 mevr. Kroeders - v Laar 237 (52.90): 7 Konings - Den En gelsman 236 (52.68). 8 echtp. Parent 232 (51,79): 9 dms, Dronkers - Meijers 225 (50,22): 10 dms. v. Iren - Wijnen, dms. Crena Uiterwijk - Moermond en dms. Eekman - Woltering 218 (48.66); 13 echtp. De Bert 212 (47,32); 14 De Rie- De Rijcke 205 (45,76): 15 dms. De Vlieger - Weststra te en mevr. Bonthuis - Zwee- dijk 200 «44.64i: 17 dms Visser - Le Clercq 197 (43.97). 18 dms. Mulder - v. d. Mark 188 (41,96). Tweede klas: 1 v. Gent - Bliek 287 (64.061; 2 dms. Meerman - Wullems 269 (60.04i; 3 echtp. Aerssens 255 (56.92); 4 Binnendijk - Dagelinckx 254 (56,70); 5 mevr Swagemakers - Wests t ra te 242 (54.02): 6 Broer - Briers 239 (53.35): 7 dms. Czech - Ooyevaar 238 (53.13). 8 echtp. Kloosterman 229 (51.12). 9 Bastiaanse - Verburg222 (49.55); 10echtp v. d. Zande 221 (49.33): 11 dms. v. Heusden - Conijn 218 (48.66); 12 Benevoet.s - Geldof 215 (47.99); 13 mej. Happee - Bruinink 200 (44,641; 14 mevr. De Jong - De Jonge 194 (43,30). 15 dms. De Weert - Ballintijn en dms. Brouwer - Bennis 190 (42.41): 17 dms. Roeper - Rutgers 185 (41.29»; 18 echtp. Broos 184 (41,07). De tweede zitting wordt gespeeld op donderdag 30 september 1976 in de Middelburgse schouwburg. EINDHOVEN - Er reizen zondag geen PSV-supporters in georgani seerd verband naar het stadion Gal genwaard. waar de landskampioen tegen FC Utrecht moet spelen. Het bestuur van de supportersvereni ging uit Eindhoven wenst niet de verantwoordeli jkheid te dragen van eventuele molestaties van cluble den. Het nam deze beslissing over igens al vóór zondag, toen suppor ters van de FC Utrecht zich in Haar lem schandalig gedroegen. Het bestuur van de PSV- supportersveremging was eerder al geschrokken door de aankondiging van Utrechtse supporters in plaatse lijke bladen, gedaan na de wedstrijd PSV-FC Utrecht in het vorige sei zoen. dat zij aanhangers van het Eindhovense team bij de eerstvol gende wedstrijd in de Domstad in el kaar zouden timmeren. De supportersvereniging heeft haar leden aangeraden ook niet indivi dueel naar de wedstrijd van zondag te gaan. Er staan overigens nog an dere eredivisïeverenigingen op de zwarte lijst van de PSV- supportersclub. Het bestuur van PSV zelf weigert elke medewerking aan de distributie van entreekaarten voor de wedstrijd tegen FC Utrecht. Bij het stadion worden ze niet verkocht, omdat ook PSV geen enkel risico wil nemen. PSV brengt ook bij zijn uitwedstrij den steeds een groot legioen op de been. Tot schade van FC Utrecht zal dat zondag aanzienlijk zijn uitge dund. Ondervinden „De rellenschoppers zullen de ko mende weken aan den lijve onder vinden welke maatregelen we in petto hebben. Iedereen is het er bij ons over eens dat er te veel schade is berokkend aan de reputatie van FC Utrecht; we zullen nu tot actie over gaan". Dat vertelde FC Utrecht- vooi'zittei Cees Werkhoven maanda gavond na afloop van een extra be stuursvergadering, die was belegd om de incidenten rond de uitwed strijd tegen Haarlem te bespreken. Werkhoven: ..Welke maatregelen we voor de komende thuiswedstrijd tegen PSV genomen hebben, wordt vooraf niet bekend gemaakt. We zul len de heethoofden aanpakken, dat kan ik wel verzekeren. De maatrege len hebben niet alleen betrekking op de situatie in Galgenwaard, ook bij uitwedstrijden zal er iets gaan ge beuren'. GOES - De auto rally crossclub Zuid- Beveland lARCZB) uit Goes houdt aan staande zaterdag 25 september de laat ste cross in 1976. De wedstrijden wor den gehouden op het crossterrein van de ARCZB aan de Kattendijkse dijk te Goes. De training begint om 11.00 uur en Je eigenlijke wedstrijden starten om 13.00 uur. Er wordt gereden om geld prijzen en (in de zogenaamde 'superfi nale') bekers. De cross telt niet mee voor de ARCZB-competitïe. „We houden deze cross vooral op aan drang van onze leden, teneinde het wed- strijdloze tijdperk in de winterperiode niet te lang te laten zijn", zegt ARCZB- secretaris Wim Eckhardt „We hebben in totaal 53 inschrijvingen binnen. Dat is iets minder dan bij andere crosses, maar een aantal rijders heeft hel crossmate riaal kennelijk al op stal gezet of heeft met pech te kampen." Er wordt gereden in vier klassen. Per rit starten vijf rijders en iedere deelnemer moet drie manches afleggen. In de klasse 0-1000 cc gelden als favorieten Gilly Rouw. Terneuzen; Piet Hazen. Lewedorp; en Siem van Hoeve, Axel. ARCZB-clubkampioen Adrie de Jager uit 's-Gra venpolder behoort inde kl asse NEW YORK (AFP) - Jimmy Connors en Chris Evert voeren de wereldranglijsten aan, zoals ze dit jaar zijn opgesteld door het Amerikaanse blad 'Tennis'. Connors n de 84 wedstrijden die hij speelde. Borg, die tweede is, haalde erwinningen uit 76 partijen. Nastase is derde en Vilas vierde, varen tevens de halve-finalisten bij de internationale kam- Forest Hills. Bij de dames is de suprematie van Chris Evert i de 56 keer dat zij de baan opging kwam zij er slechts vier keer "on tot nu toe 77 va een score van 55 ov Deze vier spelers Pioenschappen van overduidelijk. Va verliezer af. De ranglijsten zien er als volgt uit: heren; 1 Jimmy Connors (VSt) 1904 punten (77 overwinningen - 7 nederlagen). 2 Bjom Borg (Zwe) 1892.70 pnt. (55-12), 3 Ilie Nastase 'Roe) iö92,40 pnt. (63-10). 4 Guillermo Vilas (Arg.) 1876.30 pnt. (60-13). 5 Eddie Dibs 'VSt) 1865,87 (61-19), 6 Harold Solomon (VSt) 1865.42 pnt (51-19). Dames: 1 Chris Evert (VSt) 1975,59 pnt. (52-4). 2 Evonne Goolagong i Aus) 1940.80.3 Rosemary Casals (VSt) 1891.90 pnt (37-14). 4 Virginia Wade (Eng.) 1887,61 (32-15). 5 Diarrne Fromholtz (Ausl 1881.54 pnt. (25-8), 6 Martina Navratilova (Tsj) 1881.38 <27-11). ZURICH (AP) - I)e overgelopen Rus sische schaakgrootmeester Viktor Krotsnoi heeft dinsdag gezegd dat hij bevreesd is voor zijn persoon lijke veiligheid. Hij beweerde dat de Sowjet autoriteiten niet zullen te rugdeinzen om geweld te gebruiken om te verhinderen dat hij deelneemt aan het wereldkampioenschap schaken. Kortsnoij zei dat hij zal vasthouden aan zijn recht om mee te spelen in het toernooi, hoewel hij niet gelooft kans op de titel te maken. De 45-jarige Kortsnoij zei dinsdag in Zurich tij dens een persconferentie dat de open brief die door 31 grootmeester uit de SowjetUnie is ondertekend en waarin hij ervaren wordt beschul digd betrokken te zijn bij een 'smerig politiek spelletje' een vervalsing is. De meeste grootmeesters die de brief ondertekend hebben waren vroeger goede vrienden van hem. die onder druk van de autoriteiten 'hun ziel habben verkocht' Kortsjnoi merkte echter op dat vier grootmeesters uit de Sowjet-Unie onder wie de vroe gere wereldkampioen Boris Spassky en Michail BoUvinnik de brief niet ondertekend hebben De Sowjet-Unie heeft de internatio nale schaakfederatie (de FIDE) ge vraagd om Kortsjnoi uit te sluiten van deelname aan het kandidaten toernooi van volgend jaar. waar wordt uitgemaakt wie de wereld kampioen mag uitdagen. De voorzitter van de Fide, Max Euwe heeft echter reeds gezegd dat Kortsjr.oi het rceht heeft om te spe len en dat er geen aanleiding betaal hem te beleten. „Het is voor de Sow jet autoriteiten erg belangrijk om een einde te maken aan mijn schaakactiviteiten", aldus Kortsj noi. „Als ik aan de kandidatentoernooi deelneem zullen dagelijks tientallen miljoenen Sowjetburgersmijn naam in de krant lezen. De naam van ie mand die officieel als een verrader wordt beschouwd Als de Sowjet- autorlteilen er niet in slagen om mij via de Fide het spelen te beletten zul len ze andere middelen aanwenden", Toen hem werd gevraagd of ze ook geweld zullen gebruiken, ant woordde hij: „ja. ik kan niet zeggen dat mijn leven momenteel veilig is". Kortsjnoi zei dat de westerse schaak federaties bevreesd lijken voor de dreigementen van de Sowjets om elk toernooi waaraan hij deelneemt te boycotten. Geen uitnodiging „Ik heb tot nu 10e geen enkele u'tno- diging voor een toemoi ontvangen. Zelfs niet voor het belangrijke Hoogoven-toernooi dat in januari in Nederland wordt gerspeeld. omdat Anatoli Karpow (de Russische we reldkampioen) daarvoor is uitgeno digd en ze geen ruzie willen". Toen hem gevraagd werd wat hij dacht van zijn kansen om in 1978 het wereldkampioenschap te winnen, antwoordde hij: „het is voor mij nog niet het tijdstip om te vechten. Mijn gezin is nog in de SowjetUnie en ik heb me hier nog niet behoorlijk kunnen installeren Ik denk niet dat ik nu redelijk partij zal kunnen en ge ven' misschien over een jaar of drie wel". Kortsjnoi sprak vervolgens zijn twijfel uit over het doorgaan van de voorgestelde ontmoeting tussen Karpow en Fischer. „Karpow wil graag tegen Fischer spelen, maar de beslissing hang t niet alleen van hem Viktor Kortsnoj: veiligheid i ding. af, maar ook van de Sowjet-Unie. Als er gespeeld wordt dan kan de ont moeting natuurlijk als een train ingswedstrijd worden betiteld maar bij een uitslag van 10 tegen 3 kunnen ze dat nooit staande hou den". Men vroeg hem wie volgens hem de wedstrijd zou winnen. Kortsjnoi antwoordde „Karpow is een goede speler, maar Fischer is een genie. Over de uitslag is geen twijfel moge lijk". Op de vraag of hij zelf tegen Fi scher zou willen spelen zei Kortsjnoi dat hij dat als 'een eer' zou be schouwen. Kortsjnoi zei dat hij bezig ismethetschrijven vanzijn memoires waarin ook onthullingen zullen wor den gedaan over de gang van zaken binnen de Russische schaakwerreld. „Ik hoop van ganser harte dat mijn memoires voor het kandidatentoer nooi gepubliceerd worden", zei hij gniffelend. Kortsjnoi traint momen teel het Nederlandse team voor de schaakolympiade die in het najaar in Haifa, Israël, wordt gehouden. Hij zei echter datnoch de Nederlandse noch de Israëlische schaakrederatie hem uitgenodigd hebben om met de spe lers mee te reizen. Toen hem ge vraagd werd of hij meent dat dit ook angst voor de wraak van de Sowjets is, antwoordde Kortsjnoi: .iets derge lijks'. En voegde hieraan toe: „Het zou verstandig van de Israeli's zijn om Fischer en mij uit te nodigen. Dat zou het prestige van de olympiade vergroten." 1000-1300 cc tot de kanshebbers, al zal hij geduchte concurrentie te verduren krijgen van Digny Sink, Goes; en W. Ja cobs. Tilburg. In de klasse 1300-1600 cc betwisten Piet Verhoeven en Noud van der Laak. Beiden uit Goes, elkaar in de striid om de eerste plaats. Dit tweetal werd afgelopen seizoen ex equo club- en totaalkampioen van de ARCZB. Eric de Vliegere uit Koewacht gooit hoge ogen in de klasse 1600-hoger. Jaap Mans. Sluiskil: en Oscar van Waesberghe, Koewacht: zullen De Vliegere waar schijnlijk niet van de zege kunnen af houden. Aan het slot van de komende wedstrijd wordt, er gereden in een zogenaamde superfinale. De drie beste rijders uit ie dere klasse komen daarin gezamenlijk aandestart. Datlevert eenspektakel op van twaalf rijders, die met korte onder linge startverschillen vertrekken. Voor de superfinalisten zijn drie bekers be schikbaar. Na de laatste cross van 1976 op het ter rein aan de Kattendijkse dijk breken voor de ARCZB spannende tijden aan. De overeenkomst met de gemeente Goes voor het mogen gebruiken van het terrrein loopt namelijk begin 1977 af. Het bestuur heeft aan de gemeente al om verlenging en definitieve toewijzing gevraagd. De gemeente heeft daarover nog steeds niet beslist. Wel zijn er ge luidsmetingen verricht, om na te gaan of de cross-activiteiten veel geluidshinder opleveren voor de woonwijken in de buurt. Volgens secretaris Eckhardt ligt het geluidsniveau tijdens de crosses nauwelijks boven het lawaai van nor maal stadsverkeer. Hij hoopt op een spoedige positieve beslissing, omdat de ARCZB enkele verbeteringen aan het terrein wil aanbrengen, onder andere met het oog op een betere beveiliging. „Maar als we niet weten waar we aan toe zijn, durven we er geen geld in te ste ken", aldus Wim Eckhardt. De cros van aanstaande zaterdag kan echter nog aan de Kattendijkse dijk verreden wor den... VLISSINGEN - 'De beuk er in!', een televisiereportage over de voetbalclub Amemuiden. wordt woensdag (van avond) om 22.10 uur op Nederland II herhaald. Onmiddellijk na het pro gramma Studio Vrij komen deze Zeeuwse voetballers op het scherm. Voor het eerst werd deze tv-reportage 'De beuk erin!'uitgezonden injuni 1974. De titel werd ontleend aan een uitr spraak van Ben van de Ketterij, toen aanvoerder van Amemuiden, nu spe lend voor RCS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21