hoort-ziet-sc/rr//# Drs. P. houdt niet van fanclubs >kortge i fe Raad Middelburg verwerpt motie tot boycot van de Amro-Bank (PZCZ Windepij 1st aart, een vlinder van ver DINSDAG 21 SEPTEMBER 1976 provincie De familie-reünies beginnen aardig in de mode te raken. Afgelopen wee keinde kwam een gezelschap van honderdzestien Schouwenaar- verwanten bijeen in het Doipshuis van Rilland en aanstaande zondag zijn het familieleden van Dobbelaar Dobbe- laere en andere verwanten die een reünie houden. Van waar dat verlan gen naar grootscheepse familiale con tactbijeenkomsten'' Henk Schouwe naar uit Middelburg coórdinatur van het feest in Rilland zou het niet precies weten. Wel heeft hij door die organisa tie van het feest tn Rilland-Bath erva ren dat er in deze tijd dan wel sprake ts pan een verzakelijking van de maat schappij. maar dat men toch gemak kelijk wild enthousiast kan raken als het gaat om een nader contact met fa milieleden die men door allerlei om standigheden nog nooit eerder heeft ontmoet. Het is dan ook een alleszins geslaagd dagje geworden, waar nog lang over nagepraat zal worden in de Schouwenaar-familie .We hadden zelfs een speciaal reünie-lied vertelt Henk Schouwenaar ..Dat was een lied op de wijze van alle man van Neei- lands stam In dit geval was er van gemaakt; alleman van Schouwenaars stam. voelen zich der vaderen zonen, willen graag in Zeeland wonen, waar vandaan hun stamboom kwam'' Voor degenen die ook eens een fami liereünie willen houden deze waar schuwing U moet met tegen een hoop voorbereidend werk opzien. Want et zit veel aan vast. Henk Schouwenaar die bij het opzetten van de reünie in Rilland-Bath werd bijgestaan dooi enkele andere neefs en hun echtgeno- teszegter van ..Organiseren is toeval hg een hobby van mij. Ik vond het fijn om te doen zeker als het voor je familie is". Voor een reeks clubs in het noord oosten van Engeland worden striptea seurs gevraagd. Mevrouw Anne Robertson, directrice van een stnpteaseursagentschap in Gateshead, adverteert voor zei knappe mannen van tussen de21 en 30 iaar. Zij biedt hun een opleidingscur sus van drie weken en het vooruitzicht op een gage van tussen de 25 en 30 pond sterling per avond aan Jonge ren kunnen we niet nemen, want er is ervaring nodig om met publiek te kun nen omgaan zegt mevrouw Robert jesbrenger het ook graag zien. Per soonsverheerlijking ligt hem niet. „Ik heb'' zegt hy. „liever dat het pubiieK zegt die liedjes zijn leuk. Dat doet me méér dan dat ze zeggen wat heeft hij een gevoelige oogopslag, wat komt hij sprookjesachtig tevoorschijn, wat maakt hij allerleukste danspasjes en al die dingen meer Inwoners van een psychiatrisch ziekenhuis in Liverpool hebben meet dan baat gevonden bij het anti- depressiemiddel dat hun werd toege diend. Er is een erotische nevemoerking ont slaan die de patiënten het verplegend personeel op de gangen doet nazitten Een man van 71 rende zelfs op een ze ker ogenblik de poort uit en viel een passerende dame lastig Het middel dat de patiënten toege diend kregen, heet tryptophan Als depressiebestrijdingsmiddel heeft het bepaald gewerkt maar er moet iets met de dosering zijn misgegaan ver klaarde geneesheer-directeur dr Gecge Egan De fabrikant van het middel toonde zich verrast over de nevenwerking van zijn produkt Het is pas sinds april op de markt, maar dat het ook nog sexueel stimuleert is nieuws vooi ons zei hij. Mistenten lioort u ook tot de mensen, die al u eken met smart zitten te wach ten op die foto rolletjes, op de dia's en de smalfilms, die vol staan met vakan- tieindrukken. Niet dat ik u wil ont moedigen. maar er zullen dit jaar ook weer veel mensen zijn. die wel tot sint juttemus kunnen wachten, omdat de foto en films nooit meer boven water komen. Wat is er namelijk aan de hand: per jaar ontvangen alle ont wikkelcentrales samen vele duizen den films ter ontwikkeling, zonda r dat de naam van e afzender is vermeld In de praktijk blijkt het vaak onmogelijk te zijn om de ajzender nog terug te kunnen vinden In andere gevallen kan pas. na heel veel tijd en moeite, de naam van de maker worden terug ge vonden. bijvoorbeeld door middel van 'n afgebeeld autonummer. Als u be ver uet het nsico wilt lopen, dat uw foto's en films zoekraken zet dan uw naam en adres duidelijk op de verzen den velop. Dat dat bespaart veel kos ten. extra correspondentie, telefoon tjes en ongemak Over jolograjeren gesproken de in zendingen voor de Hoort-Ziet Sclirxjfi fotowedstrijd beginnen aardig binnen te stromen U kent iiel motto Hoe warm het was.' Dus heeft u nog aparte kiekjes die een beeld geven van die lange hete zomer, dan weet u nu waar ii zc tijdelijk kwijt kunt. Er zijn ver schillende geldprijzen te winnen, ver- ierend van vijfentwintig tot honderd gulden Het adres is: Hoort-Ziet- Schrijft. PZC Vlissingen. Nog iets te melden? Bel 01184 15144 toestel 19 onder redactie van Jacques Cats De vlinders blijven de aandacht vra gen nu blijkt dat naast de kolibrie- vhnder een andere zeldzame soort, namelijk de windepijlstaart naar onze contreien is gekomen. De soort heeft zijn naam te danken aan het feit dat de rupsen leven op de bekende kruiden: haagwinde en akkerwinde Op het achterlijf van de rups zit een kromme pijlachtige hoorn Het is een sterke trekvlinder uit Zuid-Europa die zelfs weieens op IJsland is waar genomen. De windepijlstaart is een zeer grote nachtvlinder, die actief wordt zodra de schemering invalt.. Met uiterst snelle, trillende vleugels ispanwijdte ongeveer tien centimeter) hangt het dier 'stil' in de lucht boven of naast een bloem om er met de zeer lange roltoiig tongeveer 7 a 9 centimeter), die als een slurfje naar buiten steekt, nektar uit te zuigen. De zijkant en de onderzijde van het forse lichaam blinken wit op in het licht van een lantaarn of de huiskamerverlichting dat naar buiten straalt. De bovenvleugels zijn bruingrijs van kleur met veel bruine en zivarte streepjes en vlekjes, waardoor de vlinder in rust veel weg heeft van een stukje boomschors of een blad. waarop ze in het algemeen overdag, doodstil zitten Ook wel op een schut ting. een muur of. zo is ons uit diverse waarnemingen die we ontvingen ge bleken. op het wasgoed dat buiten was blijven hangen De ogen zijn erg groot en koolzwart. Ze vertrouwen volkomen op hun schutkleur en overdag laten ze zich heel gemakke lijk pakken In een jampot kunt u ze dan rustig van alle kanten bewonde ren. Ze zien er een beetje 'griezelig' uit met hun lange voelsprieten die als twee grote antennes opzij wijzen, hun felle ogen en de zes stevige poten. Vandaar dat iemand niets beters wist tc doen dan het fraaie zeer zeld zame dier dat op zijn buitenmuur zat dood te spuiten .omdat het er zo eng uitzag en om het beest uit z'n lijden te verlossen, want het zat zo stil dat we dachten dat het op sterven na dood was Hieruit blijkt dat het oude ge zegde 'onbekend maakt onbemind' nog steeds actueel is want nadat we het één en ander over deze bijzon dere vlindersoort hadden verteld en hadden laten zien hoe fraai het 6 cm lange, meer dan potlooddikke vhn- derlichaam gekleurd is met witte. toch zeer zeker ook. Kinderen zijn te klein om mijn teksten nu echt te proe ven en te doorzien Die zien waar schijnlijk een kwaliteit bij mij die ont breekt bij meer glitterende spectacu laire. gelikte figuren van het scherm" Repertoire Even aandacht voor het repertoire van drs. P. welk nummer ligt hem het meest na aan het hart. „Ach", zegt hij. „Er is niet een nummer waarvan ik zeg: dit verkies ik boven alle andere. Ze lopen natuurlijk ook in karakter uiteen. Sommige nummers zijn bij uitstek grappig. Andere zijn wat meer celebraal. Nee. ik kan geen voorkeur uitsp reken". We zitten nog een eind van de jaar lijkse bonte storm vandaan, maar pla- tenmakers lopen ver op de tijd vooruit Is er van drs P nog een bijdrage aan de camavalsliedjesrage te verwach ten' Daarvan zegt hij ..Ik heb het nu een paar keer gedaan. Ongewild eigen lijk- De eerste camavalstekst die ik maakte heette 'Wat heb je gedaan. Daan' En die bedoelde ik zelf eenvou dig als werkstukje. Ik hoorde op een bepaald moment van die dingen door de radio dreunen en ik dacht: oh. daar begint het weer. die epedemie van stampers Toen ben ik het eens nage gaan: wat is dat nu helemaal, zo'n car navalsnummer? Wat zijn de elemen ten. Toen heb ik gezegd: dit en dat en dat zijn de onderdelen van een cama- valsnummer. De rest zijn extra acces soires, niet van wezenlijk belang. Van die onderdelen heb ik vervolgens een camavalsnummer gemaakt. En een tijd later vroeg Adèle Bloemendaal, met wie ik goed bevriend ben. ofik niet weer eens wat materiaal voor haar had. dus ik bracht wat vellen mee en daar zat dat nummer in van Daan. waar Adele veel toekomst in zag. Zo is dat dan in circulatie gekomen. Het jaar daarop had ik het nummer Halleluja kameraden speciaal ge maakt voor de slotavond van het ca baret Ivo de Wijs. Adèle zag er toen weer een goed camavalsnummer in Maar twee camavalsnummers vind ik nu wel genoeg Het moet geen sleur worden" Lang niet iedereen kan de optredens van drs. P. waarderen. Hij kan niet eens zingen, wordt er vaak geroepen. „Nou. dat is waar en onwaar", zegt hij. „Ik ben helemaal niet vocaal ge schoold. Ik heb geen timbre om over naar huis te schrijven. Maar kan toch lang niet onaardig een melodie vol gen. Dus wat dat betreft kan ik wél zingen, maar ik beschouw me hele maal niet als zanger. Ik maak num mers en ik laat horen hoe die klinken. Wim Kan is ook geen vocalist". Het publiek in de bar wordt ongedul dig. Er wordt geroepen om drs. P. Met het bestuur van de kersverse club Trojka aan zijn zijde, start de heer P zijn optreden met de presentatie van. hoe kan het ook anders het Trojka- lied Er wordt onbedaarlijk gelachen om de bizarre tekst en zo wil de lied- NvïH-Middelburg opende seizoen MIDDELBURG - De Nederlandse ver- eniglng van Huisvrouwen, afdeling Middelburg, kwam voor de eerste maal m het nieuwe seizoen bijeen ten huize van haar presidente, mevrouw Janse de Jonge Als spreekster trad op mevrouw Ada Breukel-Tjassens, die een uitvoer ige causerie hield over diepvriezers. Er was zeer veel belangstelling voor dit on derwerp. De volgende bijeenkomst is op 21 sep tember (prinsjesdag! ten huize van me vrouw Krepel. Noordbolwerk 11 Dan spreekt mevrouw mi A. Hooy-Snoep over het onderwerp 'Wie regeren ons ei genlijk De bijeenkomst begint 's mor gens om hall tien. 'Sport Real' Wissenkerke gaat van start GEERSDIJK - In de gemeente Wissen kerke is uit de drie kernen een commis sie gevormd om de actïeviteit van SportrReal in ieder dorp te stimuleren. Woensdagavond om 6 uur gaat de actrie in Geersdijk van start op het speelter rein. Het kennismakingspakket zal dan gedemonstreerd worden. Op 29 sep tember is de startavond in Wissenkerke en op 6 oktober te Kamperland Deze activiteiten zullen aslleen doorgaan bij gunstige weersomstsndigheden. 'T KELDERTJE GEERSDIJK - In Geersdijk wordt aan staande vrijdag. 24 september de soos t Keldertje van de jeugdvereniging Geersdijk officieel geopend. Dal ge beurt om 20 00 uur. De soos aan de Mid denweg rin het Drenthehuisi is door de leden van de vereniging naar eigen ideeën ingericht Donderdagavond is er eerst een ouderavond in de nieuwe soos. waar ouders van de leden kunnen pra ten over het beleid van de soos. Het be stuur van de vereniging heeft inmiddels ook het programma voor de komende winter samengesteld. Naast de gebrui kelijke bijeenkomsten wil men een avond-strandwandeling houden, een puzzel-wandeltocht, knutselmlddagen. deelneming aan prestatielopen, een stickeractie en een toneel-feestavond. Drs. P. Houdt niet van fanclubs. Dat heeft hij me afgelopen vrijdag nadrukkelijk laten weten, vlak voor zijn optreden voor enkele honderden fans, die vanuit alle delen van het land naar bar Kiekieris waren gekomen om hun idool van dichtbij te zien ra te horen. Drs. P praat niet graag overhel woord fans'. „Het zijn' zo zegt hij, „wel alle maal mensen die waardering hebben voor mijn nummers, maar de club be rust zeker niet op fan-schap Ik ben hoogstens een soort gemeenschappe lijke hobby. Ik zou het verschrikkelijk vinden wanneer het een echte fanclub was. want als er één ding is wat me tegenstaat dan is het glamour Een fanclub is bijna een commerciële stun t en dat ligt me met zo erg Ik ben trou wens ook niet zozeer het type dat fan clubs teweeg zou brengen. Daarvoor heb je meer glitter nodig en een wat hysteriescher publiek De hoofdzaak is voormjj. datmen letop mijn teksten' Drs P. verwacht wel. dal de vrijdag officieel opgerichte club Trojka con tact met hem zal blijven onderhouden. ..Ik geloof wel. dat ze het zullen waarde ren wanneer ze af en toe iets van me zullen horen, maar dat zal zeker niet ontaarden in foto's met parfumlucht en handtekeningen en stukje haar van mijn hoofd, ofschoon ik gelukkig nog wel wat haar te missen heb Maar voor dit doeleinde nee, liever niet". Tijdens de officiële presentatie van de Trojkaclub in "s-Heerenhoek was het voornamelijk een jeugdig publiek dat samendromde rond de piano waarach ter drs. P. zetelde Het is een bekend beeld tijdens de optredens van drs. P Hij doet het met name bij de jongelui erg goed. Waarschnjft hij dat aan toe? „Ik geloof dat de jeugd de laatste Den tallen jaren zodanig volgestouwd is met juist die door mij verfoeide gla mour en met die uitgekiende, genade loze reclame voor figuren x en y. neem maar Frank Sinatra neem Elvis Pres ley. neem Anneke Grónloh. drie na men volstaan, dat ze eindelijk nu eens iemand zien. die een beetje buiten het systeem valt. die glamourloos is, ei genlijk zelfs een dilletant, want zo voel ik me toch. Niet wat het schrijven, maar zeker wat het optreden betreft. En dat komt hun weldadig over. Daarin vinden ze. althans dat is mijn veronderstelling, een zekere verade ming. Ik ben niet iemand die een factor is is in een heel groot marketing spel. maar iemand die het allemaal niet zo seneus neemt en die het meer voor zijn plezier doet dan voor zijn carrière" ..Drs. P geniet anders wel van zijn be kendheid. ..Het betekent voor mij veel dat kleine kinderen mij wel eens goeiedag zeggen op straat of dat zc een handje willen geven. Maar dat gebeurt ook door stratemakers. mensen die met vrachtwagens voorbij njden. dan weer een hoorleraar. Maar kinderen BANK MAG NU MUNTEN UIT PARKEERMETËRS TELLEN roze en zwarte banden vond hij het met ons bijzonder spijtig dat hij de gifspuit gehanteerd had. Omgekeerd konden we begrip opbrengen dat hij zo spontaan gehandeld had want de windepijlstaart ziet er in rusttoe stand nogal vreemd en doods uit Je kuilt erbij icijze van spreken mee le zen en schrijven en de enige reactie is wat getrek met de vleugels Hoe an ders wordt dat echter als het sche merig wordt' Die reactie is een bele venis op zich en we prijzen ons ge lukkig dal we in nog geen week tijds dank zij het feit dat de dieren bij ons werden gebracht - in glazen flessen - wij dat verscheidene keren hebben mogen meemaken. De vleugels be ginnen bij het ontwaken zachtjes te beven. Dat is het sein. zo hebben we inmiddels geleerd, om de vlinder naar buiten te brengen Op een ta feltje neergezet begon dat beven over te gaan in een aanvankelijk lang zaam doch al spoedig hevig getnL Sneller en sneller bewogen de vier vleugels. Het grote lichaam bleef ech ter onbeweeglijk en eerst toen viel het schitterend gebandeerde achterlijf pas goed op. Na enige tijd bewogen de vleugels zich zó vlug dat ze slechts als onscherpe vlekken te zien waren. Dat 'opstarten' duurde ongeveer een minuut. Toen vloog, neen, steeg de windepijlstaart in een sierlijke boog majesteitelijk omhoog, maakte en kele keren een rondje laag over ons heen. zodat we moesten bukken en verdween toen met pijlsnelle snor rende vleugelslag in het duister Een werkelijk onvergetelijk schouwspel. P SCHOLLEVAER RAAD ACHTER UITBREIDEN 'TELWERK' MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad heeft maandagmiddag niet E li tegen 4 stemmen een motie verwor pen die beoogde alle zakelijke betrek kingen van de gemeente Middelburg met de Amro-bank te verbreken. In de motie, ondertekend door mevrouw M. Geerse-van Egdom Ipvda) en de PPR- raadsleden A. H. Kamermans en H. A. Blom was gesteld dat de Amro-bank door de weigering de zakelijke betrek kingen met Zuid-Afrika te verbreken in de huidige politieke situatie een poli tieke keuze betekent vóór 'het onder- dnikkende regime van Vorster'. r Aanleiding vormde een simpel voorstel tra b. en w. het tellen van de opbrengs- ten uit de parkeermeters 'uit te beste- p den' aan de plaa tselijke vestiging van de 3 Amro-bank. Tot nu toe deed de ge il meente dat zelf maar door de uitbrei- ®n§ van het aantal parkeermeters ging dit teveel 4tijd kosten Banken beschik ten hiervoor over goede apparatuur Dit voorstel werd maandag aangeno men. Eerst werd echter gestemd over de motie, waarbij naast de Indieners alleen it de heer T. Klaver (pvda) zich achter dit standpunt schaarde. Toen burgemees- j. ter drs. P, a. Wolters het voorstel zelf in i ?®nminB bracht was de uitslag anders i twaalf voor en negen tegen. Min of meer r kra de zijde van he t viertal - maar in een j. Bauanceerder benadering - schaarden ®h toen de PvdA-raadsleden D. Boo- °erd, T F. C Verduin en A. J M Vissei - de beide PvdA-wethouder MAL. Hubregtse en H. Gillissen Deze meei ^nuanceerde benadering werd toege- Mit door wethouder Gillissen, die uit- Png van het feit dat ook bij andere ban- ten offerte was gevraagd en dat de condities van deze banken dezelfde ble- P ten te zijn Bij een deel van de raad le- x ken gewetensbezwaren, aldus wethou- y 0» Gillissen. .vaarom dan niet voor Wn andere hank gekozen als de condi- f 7®s hetzelfde zijn In een eerder sta tu mum had wethouder Hubregtse zich n ~gen het openen van een rekening bij >s Amro-bank verklaard. „Indien we s- mts achter de boycot stellen, dacht ik j. oat we in goed gezelschap zijn. aldus n '«e wethouder, sprekend over het r, standpunt van de Wereldraad van Ker- J8|t Voor SGP-raadslid W P Rentier rmde dit later aanleiding zijn ver- *®iaering u't te spreken over het feit, ie j wethouder plotseling het gezag ra de Wereldraad van Kerken zo em- J «"enam. jj het college van h. en w. lag de zaak tegen drie: burgemeester Wolters I ""teCDA-wethouders W. P. J. Baars en A. Bergshoeff waren voor de overeen komst met de Amro-bank. In een verdediging van het voorstel verklaarde wethouder van financiën Bergshoeff dat de condities van alle banken dezelfde waren: gaat men ech ter naar een andere bank dan stuit men mogelijk weer op relaties niet andere landen met een verwerpelijk regime, aldus de wethouder. CDA-raadslid drs. Beinema vulde dit bij uit het uitbrengen van zijn stem aan met 'In de overtuiging dat andere ban ken net zo slecht zijn.' Schijn vermijden In de motie stond onder meer. dat het regime Voreter door de zwarte en ge kleurde bevolking van Zuid-Afrika. „die nota bene de overgrote meerderheid van deze bevolking uitmaakt, toch al leen maar ten koste van ontzettend veel bloedvergieten te verdrijven Een an dere stelling was: Aangezien de Amro-bank weigert de betrekkingen te verbreken, kunnen wij als gemeente Middelburg zelfs niet de schijn van in stemming met deze handelwijze op ons laden en dient de gemeente Middelburg door het verbreken van haar klandizie met de Amro-bank haar afkeuring ken baar te maken. Namens de CDA-fractie noemdp raads lid A C. Pijnenburg het een juiste be slissing het tijdrovende tellen van de munten uit de parkeermeters uit te be steden, „en als er dan al een bankrelatie bestaat achten wij die keuze een ver antwoorde zaak." De Amro-bank. aldus de heer Pijnenburg, geeft voor ons op dit moment geen reden het voorstel niet te volgen. Met het boycotten vaneen bank wordt de politieke situatie in Zuid- Afrika met doeltreffend gewijzigd, aldus de CDA-woordvoerdei Ds. Scholing, voorheen in Scharendijke, overleden SCHARENDIJKE - In Hoogeveen is op 76-jarige leeftijd emeritus-predikant Hendrik Scholing overleden. Ds. Scho ling werd, geboren 1 januari 1900, werd in 1932 predikant tc Arnemuiden. van waar hij in 1943 naar Kamperland ging. Daar stond hij tot 1949 toen hij naar Zuidland ging In 1960 werd hij predi kant. te Culemborg en van 1963 tot zijn emlritaat in 1968 stond hij in Scharen dijke. Daarna heeft ds. Scholing hulp diensten verzorgd Hoogeveen en w'as hij geestelijk verzorger van een bejaarden centrum te Wolvega Ds. Scholing was enkele malen lid van de particuliere- en generale synode Geen enkel weldenkend staatsburger, aldus mevrouw M. A. van den Boogert- Selhorst (vvdj, is gelukkig met de situa tie in Zuid-Afrika. De zaak hoort echter thuis bij regering en kamer, zo vervolgde mevrouw Van den Boogert, ..wij willen ons van de mo tie distoncièren." De heer Rentier ver klaarde er alleen gelukkig mee te kun nen zijn als dit alle complicaties in Zuid-Afrika zou oplossen Ook de SGP-woordvoerder stipte aan dat een dergelijke zaak thuishoort in de volks vertegenwoordiging. een standpunt dat ook door burgemeester Wolters m zijn verdediging van het voorstel werd aan gestipt. Men moet geen zakelijke en po litieke benaderingen vermengen, aldus de heer Wolters. „we spreken hiermee geen positief oordeel uit over de apar theidspolitiek. Ik dacht dat we die alle maal afkeuren Wij zien geen aanleiding om op dit moment de Amro-bank te la ten vallen." Tijdens de rondvraag kwam PPR- raadslid Kamermans nog met het ver- Kuyterschool won roei wedstrijden Vl.ISSINGEN - Tijdens de zaterdag in de Parkhaven te Kottel dam gehouden slocp-ioeikampioensehappen vooi zeevaartscholen is de uit 9 man be staande ploeg van de Vlissingse De Kuvtoi school kampioengeuoiden. De ploeg vei sloeg in de finale de ploeg van de Hoge zee va ai tschool Teuchei- hng kampioen van de vooigaande t wee jaien met drie kwr.it boot leng te In de voorrondes en de halve finales weiden lespectievelijk de ploegen van de ho- geie zeevsai tschool voor weiktuigkun- digen uit Amsterdam met vijf lengtes en de hoge zeevaat tschool vooi stuur lie den uit Amsterdam met een lencete vei- Het team van de De Ruytei^choo! be stond uit Betiy van Ntinen Hans van dei Sluys stuuirtran en n voer dei leen Veiloop Kees Gleiunv Paul van Nieiop Rot Groenweg Pietei Hadjlda- kes ioIIo de Hoek Wim Dek kei- en de ieseives Jan van Wijnen en Fiank van den Eisen LEZING VAN 'VUURNEON' YERSEKE - Op vrijdag 24 septembei aanstaande, houdt de aquariumveieni- ging de Vuurnèon' een lezing de eeiste van het nieuwe seizoen. Het onderwerp is jacht op levend voer Inleider is de heer C. Brandenburg uit Marken. In de pauze woiden vissen en planten verlor u De avond wordt gehouden in hote' de Oosleibeurs te Yerseke en begint om 20.00 uur zoek een bordje, afkomstig van Mid delburg in Zuid-Afrika. dat op de afde ling voorlichting in het Stadhuis zou hangen, te verwijderen. Dc raadsvoor zitter zei niet bekend te zijn met de aanwezigheid van het bordje en wilde dit eerst eens bezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7