Nieuw: Floxil de keelpijnstiller. Tegenstander niet volledig: Avanti staakt badmintonduel Boris Spasski mag buiten Sovjet Unie niet spelen PZC/sport 11 Terneuzen/AMC behaalde forse overwinning tegen Vlietwijk HOCKEYERS RAPIDE VERLOOR MET 2-0 Zuidwesters haalde 7-5 zege op Actief COMPETITIELEIDER: DIT KOST ZEEUWEN PUNTEN NIEUWDORP 2e IN STEKENE Huijzen naar Frankrijk ORNAS STOPT ALS SPONSOR WIELERPLOEG Oostburgers wonnen bij reddendzwemmen Wies van Houte sterk in Berchemmarathon DINSDAG 21 SbPTtMöfcR Ib/ö OOSTBURG - De badmintonwed- strijd Avanti/Massee I tegen Vliet wijk I, die zaterdag in 'De Halve Maan' te Oostkapelle werd gespeeld is voortijdig beëindigd. Reden van het staken van de wedstrijd was. al- dusAvanti/Massee speler Coen Valckenier, het feit dat de ploeg van de tegenstanders niet tijdig com pleet was. Op het moment van de staking keek de Middelburgse ploeg in deze thuiswedstrijd in de lande lijke eerste klas afdeling vier over igens al tegen een 5-1 achterstand aan. 'De wedstrijd moest om twee uur be ginnen. Op dat moment waren enkel nog maar de heren van Vlietwijk. vier in totaal in Oostkapelle aanwezig We zijn toen begonnen met het spe len van de herenenkelspelen en de herendubbels. Om half drie waren de dames Van Vlietwijk er nog niet ter wijl ze er op dat moment reglemen tair wel hadden moeten zijn. We heb ben toen nog enkele partijen ge speeld die op dat moment gespeeld konden worden maar toen waren de Vlietwijkse dames er nog niet. Die kwamen pas om even over drie uur opdagen," aldus Coen Valckenier. Het betekende dat de Zeeuwse top- ploeg niet meer verder speelde. Coen Valckenier heeft de indruk dat de reglementen nu in het voordeel van Avanti/Massee zullen moeten spre ken. Hij pleegde zaterdag nog over leg met de competitieleider van het landelijke badminton, de heer De Geus in Den Dolder. Onsportief „Er was geen enkele reden om niet verder te willen spelen. Ik vind het in hoge mate onsportief dat de da mes van Avanti/Massee kennelijk niet wilden spelen." luidde de reac tie van competi ticleider De Geus op de gebeurtenissen bij de wedstrijd Avanti/Massee I-Vlictwijk I. Volgens de heer De Geus was er niets gebeurd als de Middelburgse ploeg maar op twee banen in plaats van drie had gespeeld. Dan waren de Vlietwijk dames wel op tijd geweest omdat dan de herenpartijen nog niet klaar zouden zijn geweest Over igens waren de Vlietwijkdames te laat omdat ze problemen hadden met het vervoer." meent de heer De Geus. die verwacht dat het gedrag van Avanti de Zeeuwen punten gaat kosten. In de reglementen wordt in dit soort gevallen niet voorzien. Al leen wordt gesproken over het niet tijdig aankomen van een compleet tesm Binnen een uur moeter aan een wedstrijd begonnen kunnen worden. (En dus niet binnen dertig minuten zoals Coen Valckenier dacht). ..De wedstrijd is zaterdag wel gestart en ik zie geen enkele reden waarom de Zeeuwse ploeg niet verder wilde spe len. De competitiecommissie van de badmintonbond moet deze affaire bekijken. De heer de Geus verwacht dat de uitspraak in het nadeel van Avanti zal uitvallen ..De mensen moeten eens een beetje soepel zijn. aldus de heer De Geus die het gedrag van de Zeeuwse ploeg ('Ze zijn vorig jaar nog wel bij keuze gepromoveerd en niet doordat ze daar door een titel bijvoorbeeld recht op hadden') be stempelt als 'niet erg aardig'.Op het moment dat de wedstrijd gestaakt werd hadden de Middelburgers nog maar één partij gewonnen. Daarvoor hadden Coen Valckenier en Danny Mol gezorgd in de dubbel tegen D. Oostergo en A. van den Berg (15-11. 15-5). De andere dubbel. Ad Proos en Nico Smolders tegen P. Koemans en R. Lapre. eindigde in 11-15 en 12-15. Coen Valckenier kwam tegen P Koemans niet tot wmst. Het werd 7-15, 15-13 en 5-1 Danny Mol - hij speelde deze maand nog maar voor de tweede keer omdat de diensttijd hem meer met toeliet - moest met 15-11.7-15 en 8-15 het hoofd voor Oos tergo. Ad Proos verloor met 14-18. 15-9 en 8-15 van A. van de Berg terwijl Nico Smolders tegen R Lapre niet verder kwam dan 15-9,12-15 en 11-15 Typisch is het wel dat alle enkelspe len drie games vergden. Ci&ca Duden en Trudie Smolders, zij had zaterdag de met een liesblessure kampende Nel Rinhena moeten vervangen, moesten zich zaterdag noodgedwon gen beperken tot een oefenpartijtje tegen elkaar. ADVERTENTIE t Floxil zuigtabletten helpen snel. vóórdat uw keelpijn erger wordt.Twee krachtig werkende antiseptica bestrijden uitbreiding van keel- en mondholte infecties. U kunt weer slikken en praten zonder pijn. Floxil Aangenaam zacht van smaak. 24 Zuigtabletten in handige doordrukstrips. f 2.85. l'itsluitend bij uw drogist en apotheek VIJF ZEEUWEN NAMEN DEEL AAN TOCHT NIJMEGEN-ROTTERDAM iiidel- twee games nodig tegen E Simons Hier OOSTBl RG - Een onvolledig Terneu zen/AMC I heeft zaterdag in de badtnin- tonwedstrijd tegen Vlietwijk II geze gevierd met 7-1. Daarmee bewees de Temeuzense ploeg opnieuw duidelijke plannen te hebben wat betreft het be halen van de titel in de tweede klas van het landelijke badminton. De enige ne derlaag in Voorschoten werd geleden door Mark Tazelaar. Hij had de zware taak op zijn schouders gekregen om Jan Willem Visser te vervangen. Deze laat ste kon wegens werkzaamheden de reis naar en de wedstrijd in Voorschoten niet meemaken. Jan Fraanje bracht Temeuzen door een drie games overwinning op R Bouter '15-9. 8-15. 3-15) op een 1-0 voorsprong. Door de 15-5. 18-13 nederlaag van Mark Tazelaar tegen H. Westerbeek werd het 1-1. maar toen gafTerneuzen AMC geen punt meer uit handen. Hennie Wesdorp toonde haar klasse door M Bendien met 0-11 en 1-11 van de baan te vegen en Brigitte van de Water had ook maar ROTTERDAM - Vijf Zeeuwse w; sportenthousiastcn hebben dit wee keinde de monsterlocht Nijmegen Rotterdam over een afstand van 1G0 ki lonieter uit gelopen. UIIJS (ANPi - De Russische oud- ertldkampioen schaken Boris i?tsski verblijft sinds zes september Parijs. Hij woont met zijn Franse (Ww Marina bij zijn schoonouders. In M interview met het Franse persbu- STEKENE (BELGA) - Cor Tuyt heeft maandag in het Belgische Stekene een wielerwedstrijd voor amateurs over 109 kilometer gewonnen. Tuyt legde de afstand af in 2 uur en 42 minuten. Heddy Nieuwdorp uit Wemeldinge ein digde als tweede, Toon van der Steen als vijfde en Adri van de Elzakker als ze vende KLOETINGE - Amateurwielrenner Tonnie Huijzen uit Kloetinge neemt deic week deel aan een etappewed strijd in Frankrijk. Gisteren vertrok Huijzen met een KNWU-ploeg. die verder bestaat uit Ger ftonk. Herman Ponsteen, Ben Lie- iwgts. Ton ter Harmsel en Marcel van jwuwen naar het circuit des Mines bij letz. Ploegleider is C. Kouwenhoven BILTHOVEN (ANP) - Het computer bedrijf Ormas B.V. te Bilthoven heeft baandag besloten aan het einde van «twielerseizoen de sponsoring van de wielerploeg te stoppen. Dit betekent dat acht renners - Harm Ottenbros. Al bert Huizebosch. Ben Janbroers. Jos Bthippers, Richard Bukacki, Cor Schuurman, Jan Bakkeren Wil de Vlam •ep straat komen te staan. Gvmas-directeur GW. dc Moor moti veerde maandag het besluit om de Gnnas-sharp-ploeg op te heffen met drie fedenen. J- le kosten voor een kleine ploeg zijn. "wien men de renners en begeleiders ®«ale zekerheid wil geven, naar ver houding te groot IMet is voor een kleine ploeg bijzonder «oeilijk. zoniet onmogelijk, zich te Ruhaven tussen de grotere ploegen. (Ondanks de goede inzet en wil van de vonners E wt is niet mogelijk binnen Ormas- gezien het lokale karakter, rintbreiding aan de ploeg te geven, ij^ias-sharp was de laatste drie jaar Hgeen bescheiden ploeg present in de f "Wflandse wielrennerij. De successen oven in de Nederlandse criteria niet Ormas-sharp had vooral onder «renners een goede naam. omdat alle i ««contracteerde profs op de loonlijst pinden en op zijn minst het minimum ei verdienden en zich zonodig konden «roepen op uitstekende sociale voor gingen. Ormas laat een leemte ach- w. die - gezien de gebleken financiële wiolemen - wellicht moeilijk zal kun- 001 worden opgevuld reau AFP verklaarde Spasski dat hij een visum voor Frankrijk had gekregen voor een particulier verblijf voor de tijd van een jaar op 'uitnodiging' van Marina Stetsjerbatsjev. met wie Spasski vorig jaar in Moskou is ge trouwd. De Sovjet-autoriteiten hebben de schaalgrootmeester verboden tijdens TWEEDE RONDE VAN VIERLINDENTOERNOOI 's-GRAVENPOLDER - De uitslagen van de tweede ronde van het Vierlinden-dam toernooi luiden als volgt J. Zuidweg - N. Chand 0-2: J. Guil-. jam - J. v d. Moere 0-2: M. Quakkelaar - H v d. Vrie 2-0: L. Adriaanse - J. Veer- hoek 2-0; A. Zegers - C Schrijver 0-2; K. de Koeijer - D J Huissoon 1-1: J Gan seman - D. v Dalen 2-0: W. Neels - J. v d. Does 2-0; C. de Rooij - G v. Riet 2-0; A. Chautre - A. v Overbeeke 2-0: A v. d. Does - N. de Winter 0-2: H. v d. Vne - J. Zegers 1-1 :R. Rovers-E G uiljam 2-0. A zijn verbluf in Frankrijk schaakactivi- teiten te ontplooien Ik geloof, ver telde Spasski. ..dat bet in het belang van zowel het comité voor sport in de Sovjet-Unie als van de staat zou zun. indien ik als Russisch staatsburger tij dens mijn verblijf in Frankrijk de spoi tieve belangen van mijn land zou kun nen verdedigen en aan internationale toernooien zou kunnen deelnemen Ik probeer sinds het begin van 1976 al een dergelijke toestemming te krijgen' Bekritiseerd Bons Spasski (39). die na zijn nederlaag in Reykjavik in 1972 tegen de Amen- kaan Bobby Fischer in de tweekamp om de wereldtitel scherp bekritiseerd werd in de Sovjet-Unie. speelde sinds oktober 1975 slechts twee belangrijke interna tionale toernooien het Aljechtn- herdenkingstoernooi in Moskou (tweede plaats achter Geiler met 10 uit 15) en het Interzonale Toernooi in Ma nilla (tiende plaats met 10 uit i9> Als verliezend halve finalist van het vorige kandidatentoernooi kan Spasski alsnog Dat waren Lenny Verhulst uit Middel burg. Amade de Buck en mevrouw Koos uit de 5-15 van de Berge uit Vlissmgen. Toon van Oorschot en de heer Kampwart uit Souburg Ze liepen de afstand In 29 uur werd het 4-21 en 1-11 Samen met Hen nie Wesdorp zorgde Mark Tazelaar voor een overwinning tegen Bendien Bouter in de mixed (8-15.5-15» Simons Wester beek kreeg van het duo Ria Elliott en Jan Fraanje ook a! geen kans wat blijkt 10-15 cijfers. Er gingen 98 wandelaars van start, on der wie tien Zeeuwen In totaal waren Pr tien uitvallers Jan Fraanje en Mark Tazelaar konden het samen goed vinden in hun heren- dubbel tegen Bouter Westerbeek. In twee games beslisten zij de strijd de strijd in hun voordeel <9-15 en 8-15). Hennie Wesdorp en Ria Elliott tenslotte veekcindc kon volledige lx Blankenburg!) - P Versluis 1-1: J. Tilroe tot de kandidatenmatches van 1977 t Wit te J. Zegers 0-2: Iz. op 't Hof - J Blom 2-0; M Versluis - J. Versluis 2-0; C. Korstanje - D Sewnath 1-1 M. v. d. Plasse - J Rid derhof 2-0: D Wiskerke - C. v. Liere 2-0. H v. d Windt - M. Dingemanse 0-2. W Krijger - P Pekaar2-0: E Minnaard - M. Nijsse 1-1 Opmerkelijk is dat er in de eerste en de tweede ronde weinig remise-partijen voorkwamen, er wordt wel gedamd voot de punten. VIVIAN BLANCKAERT MOET UIT BELGISCHE B-KLAS TAFELTENNIS BRUSSEL - Dc veertienjarige Vivian Blanckaert van de Graauwse tafelten nisvereniging St. Aloysius heeft zon dag direct na afloop vaneen toernooi in Brussel te horen gekregen dat ze in Belgie niet langer meer mag uitkomen in de b-klasse. en moet promoveren. De voorzitter van dc Belgische tafelten- nisbond kwam haar dat persoonlijk vertellen nadat Vivian in de finale van de b-klasse een jaar oudere zus Sterra had verslagen. Mede aanleiding van de promotie van Vivian Blanckaert in Belgiè is de over winning een paar weken geleden in Gent waar ze de complete Belgische b-selectie naar het tweede plan verwees Haar zus Sterra mag in België nog wel in de b-klasse uitkomen, omdat ze nog geen toernooi gewonnen heeft Dat ze alle keren door haai zus is verslagen schijnt de Belgische officials nog niet te zijn opgevallen zodat ook zu na een paar toernooien wel zal worden ge schrapt van de b-lijst in Belgié Voor het Graauwse St Aloysius werd het zondag in Brussel toch een triom fantelijke dag Tot teders verbazing ver sloeg de nieuwe Belgische aanwinst Romain Schalley in de finale van de a-klasse de Belgische nummer een van dit moment Daniel Nassaux zeer gede cideerd met 3-1. worden toegelaten ..Het interzonale toernooi in Manilla was zeer moeilijk voor mij'onderstreepte Spasski Ik had geen mogelijkheden gehad mij voor te bereiden en ik was zeer gespannen door de problemen, die ik in mijn privé- leven had Dit toernooi toonde aan dat ik fysiek uit vorm ben Schaaktechnisch behoor ik nog steeds totde besten, maar ik moet nu mijn lichamelijke conditie weer op peil brengen Overigens had Spasski alle bewonder ing voor het succes van de Braziliaan Henrique Mecking in het interzonale toernooi in Manilla' Mecking won dit toernooi meteen score van 13 uit 19 „Ik sluit de mogelijkheid niet uit dat. Mec king de uitdager van Anatoli Karpov wordt", zei Spasski. Voorlopig zijn Spasski en zijn vrouw een maand met vakantie in de bergen rond Grenoble. Daarna keren zij terug naar Parijs. MIDDELBURG - Dit over het algemeen lie key programma afgew velden van Olympia uit T HSD moesten nog met rust worden. De thuiswedstrijden v clubs werden uitgezonderd Zwart Wit dames omgezet in i strijden. Het terrein van Zwar Breda heeft ook zeer geleden droogte. Het hoofdveld is tot 1 januarri 1977 niet bespeelbaar. In de 3e klas D heren hebben Tempo en Pelikaan de eerste punten bioedeilijk verdeeld De heren van Rapide uit Hulst waren in Hellevoetsluis niet opgewas sen tegen Voorne De Zeeuws- Vlamingen keerden met een 2-0 nedei- laag huiswaarts Zwart Wit en Oude Maas waren aan elkaar gewaagd In deze ontmoeting bleven doelpunten uit gezien Prinsenbeek met lege handen huiswaarts te st uren. De Brabanders le- De den in de Scheldestad een 2-0 nederlaag, en in de reserve 4e klas A verdeelden elaten Tempo II en Pelikaan III de punten De n deze Rapide reserve's leden thuis een 4-2 ne- HSD- derlaag tegen Breda VI Middelburg II it wed- behaalde een 2-1 zege op Olympia II terwijl de Bredase ontmoeting Push TV-Zwart Wit IV in het voordeel ein digde voor de thuisclub '4-11 In afdeling H van het Zuidelijk district leed Bieda 8 een 3-1 nedeilaag tegen Middelburg 3 Vllsslngen 2 en Vlissingen 3 deelden eveneens als Olympia 3 en Pe likaan 4 de punten Bij de veteranenontmoetingen leden naast Middelburg. Olympia en Vlissin gen een nederlaag De Middelburgers behaalden tegen Prinsenbeek een 5-2 zege. Vlissingen werd in Breda tegen De Zeeuwse derby Middelburg- Zwart Wit met 3-1 verslagen Olympia Olympia eindigde in een 1-0 zege vooi de Zeeuwse hoofdstedelingen. In de 4e klas F behaalden de Cadetten een foisezege op Teteringen De thuisclub wist ontmoeting acht m; leed in Etten Leur ei Zeeuwen weiden ondei zware druk ge zet en moesten pas in de tweede helft capituleren. De HSD doel verdediger Leo Rood was in dit due! de uitblinkei De heren van Vlissingen hebben kans tegen Push B opgewassen De Brabanders wisten tweemaal te scoren tegenover de Zeeuwsvlamingen slechts deze éénmaal, oi en HSD Bij de dames in de 4e klas A kwam Mid- '0 neder laag De delburg thuis tegen Olvmpia niet verder dan een gelijkspel Do Vllssingse dames behaalde op Prinsenbeek een kleine overwinningl-Oi. Rapide keek thuis na het eindsignaal tegen Etten-Leur tegen een 6-1 achterstand aan. maakten de Temeuzen victorie com pleet door een ruime 3-15 en 5-15 over winning op Simons-Bendien in de da- mesdubbel TERNEUZEN AMC II-ROBAD I Het tweede team van de Terneuzense ploeg trad zondagmorgen in 'Het Zwaantje' in Temeuzen aan tegen Ro- bad I. de ploeg die vorige week met 7-1 van Marathon uit Vlissingen won. Ook de Temeuzenaren moesten hun meer dere erkennen in Robad. Het werd 2-6. Paul Tazelaar won zijn enkelspel tegen A. Schoonen met 18-14 en 15-5. Jan Peeters moest de zege laten aan F. Aarts. Deze laatste won met 5-15 en 12-15. Ma rijke van Dnel zorgde in een prima ge speelde partij tegen C Neekeman voor het tweede Terneuzense punt. Marijke, vorige week kwam zij nog niet goed uit, de verf. won nu met 12-11 en 11-6 Annet Veerman kwam er met aan te pas tegen Els Dam De Temeuzense verloor met 3-11 en 4-11 Dal Robad inP Seth Paul een uitstekende speler heeft voor enkele dubbelpartijen bleek ook zondag in Temeuzen weer Elvira Vermeulen en Jan Peeters kwamen er niet echt aan te pas tegen E Dam en P Seth Paul <6-15 en 12-15' Marijke van Driel en Paul Ta zelaar sleepten tegen Neekeman Aarts een derde game uit het vuur maar ze moesten via 7-15.15-10en5-15deeeraan de gasten laten De herendubbel tussen Paul Tazelaar en Jan Peeters enerzijds en Schoonen en Seth Paul anderzijds TERNEUZEN - Zaterdagmiddag zijn in het zwembad De Honte te Terneuzen de jaarlijkse districtswedstrijden ge houden van de Koninklijke Neder landse Bond tot het Redden van Dren kelingen. De afdeling Zeeland tekende voor de organisatie in samenwerking met Luctor et Emergo uit Terneuzen. De deelnemende bngades waren West Zeeuwsch-Vlaanderen uil Ooslburg. Luetor et Emergo Temeuzen. Van Dix- hoornbngade Middelburg. Stavemian bngade Vlissingen. Domburgse brigade en Tholen. Westerschouwen en Zierik- zee. de twee bngades die het achttal voor Zeeland completeren, hadden niet ingeschreven. In deze onderlinge krachtmeting werd vooral de nadruk gelegd op de snelheid, de preventie en hei redden van drenke lingen. De bngades trainen in de winter Het accent ligt uiteraard op reddend zwemmen. Men moetbevnjdtngsgrepen kennen en vervoersgrepen Verder wer den er wedstrijden gehouden in het op duiken van poppen De eindklassementen por bngade. junioren l Oostburg. 270punten. 2 Vlissingen 222.3 Ter neuzen 176. Senioren: 1 Oost.burg 254.2 Mid delburg 250. 3 Temeuzen 46 punten Algemeen klassement; 1 Oostburg454.2 Mid delburg 250 3 Temeuzen 246 eindigde in 6-15 en 6-15 De damesdub- bel ging voor Temeuzen i Annet Veer man en Elvira Vermeulen) verloren tegen Neekeman en Dam <12-15 en 11- 15) Conditioneel bleek de Temeuzen'AMC-ploeg overigens duide lijk de meerdere van de tegenstander ..Maar taktisch moesten we nog wel een boel leren, aldus Jan Peeters. BERCHEM - De Hulsterse marathon loper Wies van Houte (RKHAV) heeft tijdens de 7e Internationale Marathon te Bcrchem (Antwerpen) een zeergocdc prestatie geleverd door in een gere nommeerd velil \an atleten als 5c te eindigen. V anaf de start was Van Houte steeds in dc kopgroep van het 89 lopers tellende gezelschap te vinden en slechts door een lichte terugval in de laatste kilometers moest bij van zijn aanspraken op een van de drie ere plaatsen laten varen. De overwinning wasvoorde Belg Walter van Renterghem. die het duizendkop pige publiek in vervoering bracht door voor de eerste Belgische zege te zorgen 'n de 7-jange geschiedenis van de Berchem-Marathon. Van Renterghem iep de 42 km en 195 m in 2 uur 19 mmu- en en 1 seconde. N van Rentergem. in Zeeland bekend loorzijn zege in de halve marathon van Goes dit jaar. verklaarde na de finish. Jat hij tijdens de wedstrijd het meeste ichrik had gehad van Wies van Houte. die op hem een zeer sterke indruk maak te. Wies van Houte eindigde tenslotte evenals vorig jaar op de 5e plaats op slechts 35 seconden achter de wereld vermaarde Engelse marathonloper Ron HiU. die 4e werd in 2.23.38. achter de Duitser Haefelen, 2e in 2.19.11 en die winnaar van vorig jaar de Ier Molloy 3e in2.21.26. De tijd van Van Houte. 2.24.13. lag nog geen 2 minuten boven zijn per soonlijk record, dat hij vorig jaar m deze marathon vestigde Een half uur en negen seconden na Wies van Houte finishte de tweede Zeeuw in deze marathon, de Middelburgse Cees van den Bulck. lid van Zeeland Sport uit Vlissingen. als 38e in 2.54.22. KoosOggel <AV 56i die de eerste 20 km samen liep met Van den Bulck. moest halverwege de race laten gaan en was genoodzaakt na 26 km de w edstrijd voortijdig te ver laten De uitstag van de eerste 10 luidt 1 Waltervan Renterchcm Bel» 2 19.01: 2 L Haefelen (D) 2 19 11 3 M. Molloy (Ier) 2.21.26; 4 Ron Hill iEngl 2.23.38. 5. Wies van Houte (Hulst) 2.24.13.6 G Kaiser (Zwi) 2.24.31.7. H. Tag (D) 2.26.57 8 P Hooper den 2.27 37 9 R. Dewit (Bel) 2.28.51; 10. H. Jacobs (Bel) 2.29.31. De Nederlandse lopers eindigden verderopde volgende plaatsen. 15. Ad MuysThor, Roosendaal 2,34.56. 36 F. Bierbooiii Thor. Roosendaal 2.52.38; 38. Cees v d. Bulck Zeeland Sport 2 54 22; 43. W van Bremen Waddinxveen3 05 23;45 A v ri Wa- ter Vlaardingen 3.07 24; 48. P SchragerHelloo 3 09 10: 60 H Kuypers Waddmxveen 3.28.56; 61 H. de Boer Avenhom 3 30.13. Frankrijk De uilslagen van de zaterdagavond voor de Franse eerste divisie gespeelde voetbalwed strijden zijn Lyon - Nice 4-1. Nancy Bordeaux 7-3. Nimes- Lens 0-2. Troyes - Marseille 0-0. Bastia - Metz 2-0. Sochaux Valenciennes 2-1 Litle Saint EUenne 1 -0 Rennes - Nantes 2-1Angers - La val 1-1 Pans SG Reims 2-1 De stand na /even wedstrijddagen is 1 Lyon en Nice 11 punten 3 Bastia Nantes en Lens OOST-SOL'BURG - Zuidwesters kon deze week in dc derde klas van het lan delijke veldkorfbal tegenover de grote nederlaag van vorige week een positief resultaat plaatsen en won in Souburg met 7-5 van het Rotterdamse Actief. Stormvogels behaalde ook een zeer nuttige overwinning in Hoek van Hol land. Hoekse SV werd met 3-6 versla gen. Het Souburgse Animo was vrij. ZUIDWESTERS - ACTIEF 7-5. Zuidwesters heeft zich keurig hersteld van de nederlaag van vorige week De Souburgse club speelde een sterke eer ste helft, die met een 5-2 voorsprong af gesloten werd. Een duidelijk gemoti veerd Zuidwesters trok al vanaf het be- glnstgnaal sterk ten aanval en opende dan ook al vroeg de score. De Soubur gers speelden helemaal hun eigen spel en Heten zich niet intimideren door hel harde spel van de Rotterdammers, dit m tegenstelling tot de tweede helft. Het spel van Actief werd steeds harder, waardoor Zuidwesters nu wel uit het ritme werd gehaald. De wedstrijd kreeg hierdoor een rommeliger verloop Via 6-1 kwam Actief terug tot 6-4 en in deze fase van de wedstrijd begonnen de Rot terdammers meer te praten dan te spe len. wat hun spel zeker niet ten goede kwam Zuidwesters liep verder uil lot 7-4. w aardoor de voorsprong wel veilig gesteld was en verder dan nog een doel punt kwam Actief met meer Judith Koudijzer (14 jaar' en Annes van Over beeke 15 jaarispeelden een prima partij tegen hun oudere en geroutineerdere tegenstandsters, wat zeker hoopgevend is voor deze jonge ploeg Doelpunten Chiel van Schyndel <2x). Rolf Kamp huis. Frans Koudijzer. Anneke Ober 12x en Gerda Wisse HOEKSE SV - STORMVOGELS 3-6 In Hoek van Holland heeft Stormvo gels de tweede seizoen-overwinning behaald. Tegen Hoekse SV werd een volkomen verdiende 3-6 zege geboekt. De wedstrijd, die in voortdurende re gen werd gespeeld, was desondanks het aanzien volkomen waard. Zowel voor al na rust domineerde Stormvogels, dat zonder de geblesseerde Lies Faasse moest aantreden, die evenwel uitste kend vervangen werd door Lenie Min de rhoud. Na een 0-2 voorsprong bij de rust liepen de vogels zelfs uit tot 0-4. alvorens Hoekse SV voor de eerste maal kon scoren. Deze voorsprong kwam niet meer in ge vaar. zodat de op papier moeilijke uit wedstrijd twee kostbare punten ople verde In de tweede helft viel Rinus v d Sande uit met een enkel-blessure. Hij werd vervangen door Jan de Kam. Doelpunten. Piet Gabnelse (2x). Wim Wouterse. Jan de Kam. Nel Reijnierse. Nel Cijvat Afdeling Zuid-West Na de droogte-penode gooit nu de regen op veel plaatsen in Zeeland roet in het eten. waardoor de stand in de eerste klasse wat vertekend wordt, door het verschil in gespeelde wedstrijden. De ontmoetingen Ondo I - Togo I en Animo 2 - Luctor I werden afgelast All Ready I kwam eindelijk aan zijneerste wedstrijd toe en wel tegen Seolto. dat alweer een nederlaag moest incasseren 6-4 Blauw Wit boekte zijn derde overwinning in successie. Deze keer moest Tjoba 3 er varen. dat de ploeg uit Kloetinge niet zo maar te verslaan is. (6-5). ALL READY I - SEOLTO I 6-4. Seolto is niet meer de ploeg van een aan tal jaren geleden, wat eigenlijk ook geldt, zij het in mindere male. voor All Ready. In beide ploegen heeft een ver jonging pjaats gehad, die kennelijk het spel nadelig beivloedt. Na de prestaties van de afgelopen weken, zat het erin. dat de Zierikzeeènaars de wedstrijd moes ten kunnen winnen, maar gemakkelijk hebben zij het niet gehad In een vrij geüjkopgaande eerste helft wisten de rood zwarten een 3-1 voorsprong te be halen. die echter in de tweede helft weer teniet werd gedaan door Seolto. dat op het moment zelfs een klem overwicht had Nadat beide ploegen beiden scoor den. was het uiteindelijk AU Ready, dat aan het langste eind trok. door nog twee maal de mand te doorboren. BLAUW WIT I - TJOBA 3 6-5 Blauw Wit blijkt op weg mee te gaan doen om een van de hoogste plaatsen in de Zeeuwse eerste klasse. Ook de derde wedstrijd werd gewonnen, zij het met slechts een punt verschil. Met de rust was het Tjoba, dat nog steeds een voor sprong had: 1-2 en voor hetzelfde geld was deze voorsprong wat groter ge weest. Na rust kwam Blauw Wit langszij, wat de ploeg wat meer zelfvertrouwen gaf. zodat zij doorstevenden naar 6-3. Met nog een klein kwartier te spelen kwam Tjoba nog wel terug. (6-5) maar het ging allemaal wat traag. Er kwamen weinig baUen door het middenvak en ook conditioneel bleef de ploeg uit 's- Heer Hendrikskinderen achter bij Blauw Wit. Al met al een verdiende overwinning voor Blauw Wit

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11