Herdenkingsplechtigheid Pools monument in Axel in de stromende regen DierenasylMiddelburg kampt met ernstig gebrek aan geld PZC/s 'Fiets-voetpad van W esterzicht-zwembad van vitaal belang' 'Overlegorgaan voor recreatie in Vlissingen instellen' MANDAG 20 SEPTEMBER 1976 PLECHTIGHEID DROEG SOBER KARAKTER BURGEMEESTER DE KAM ONTSTAK BEVRIJDINGSVUUR AXEL - Zaterdagochtend is. in de stro- «itnde regen een herdenkingsplechtig- Rid gehouden bij het Poolse monu- Btnl aan de Oranjestraat in Axel. De plechtigheid droeg een sober karakter, lande plechtigheid bij het monument guig een korte bijeenkomst in het stad huis van Axel vooraf. Daar heette bur gmeester A. de Kam een groot aantal [(nodigden welkom. Voorafgegaan door de muzlekvereni- gug'Hosana' gingen de genodigden, na deverwelkoning in het stadhuis, naar bel monument. Na het spelen van ko- ittouzlek werden daar. aan de voet van bd monument verschillende kransen en bloemen neergelegd de eerste krans ïftd gelegd door burgemeester De Kam J» hem volgden vertegenwoordi gers vm verschillende instellingen. Ook verteenwoordigers van de schooljeugd lesdrbloemen bij het monument. Na tejelen van de "Lastpost ontstak laaneester De Kam het bevrijdings- Na het hijsen van de Poolse en de tëdtrlandse vlag eerd de lechtjgheid i^Kloten met het Poolse en Neder land» volkslied hi« op de dag volgden verschillende ftwnleggingen. In de eerste plaats was GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 16- H uur uitzending Nomen Nescio KIDDELBURG - Gasthuis. 20-21.15 ar uitzending Rawa. Lmatuur Walcheren geopend van '30-17.30 uur VUSSINGEN - Bethesda - St, «aepiiaekenhuis. 19.45-21.15 uur: uit- Bsding Rawa BIOSCOPEN JttGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur One over the cuckoo's nest. ®or, 20 uur: In het zondige klooster 5in de rokjes omhoog. 18 jr GOES - Grand. 20 uur: Andre van ■tos pretfilm, a.l. St'LST - De Koning van Engeland, 15 ■r Sexplezier uw Tiroler is hier, 18 jr. Kuur Andre van Duin'spretfilm; 20 30 «Aardbeving, a.l. MIDDELBURG - City. 20 uur: Beuk 'roeders, beuk. GOSTBURG - Ledel, 20 uur. Diamonds "t (orever. a l. fóRNEUZEN - Luxor. 20 uur: Skyn- dtts.14 jr. RJSSINGEN - Alhambra, 20 uur Tar- Wn, de schande van de jungle. 18 jr. TENTOONSTELLINGEN IS - Lunchcafé Stadhuis; expositie «ton Beysens. ®1LLE - Landbouwmuseum, 10-12 en «Ti uur: oude landbouwwerktuigen. ™ELBURG - Zeeuws Museum 'De wken van Van Gogh' van Han Ver tokeen leesten toonstelling 'Mei 1968 a wij' jTteshal. 10-17 uur: Het fenomeen deur Gtlene 't. Kot. 10-18 uur: werken Flits S?Til- SE - Galene 'De mooie staak'. 9-20 ../erken van de heer Messemaker. «S VAN GENT - Galerie 'Uilenspie- 9-12 en 13 30-18 uur werken Kees de Wetenng ^RN'EL'ZEN - Artikol: werken Jo CKS. Rege. 10-22 uur. Veiligheid privé ab bibhotheek-Zuid expositie j*weui de Jonge USSINGEN' - stadhuis. 9-12 en 13.30- uur: Umcef-tentoonstelling 'Het to >an de derde wereld' en N. K. S Aiian: Grafische werken. ^tNDUKE - Galene M 4 14-18 uur: Wpïn-gen Wlrn Smorenburg. - Gemeentemuseum: Te- -r.-k °P beleg 1575-1576 ••'•«isteen schilderkunst m West- 'toüeren HULPCENTRA Ï°°RD- EN MIDDEN-ZEELAND - ^W.OllOO-14444 «KUSCH- VLA ANDEREN - Temeu- wfL 01150-4444 EN SLNT-PHILIPSLAND - •^-oou er een bloemlegging op de rooms- katholieke begraafplaats bij het giaf van de burgerslachtoffers en tenslotte werden bloemen geletttgd bij het poolse kruis aan de Hulsterseweg. De zaterdagmiddag voor het publiek opengestelde Axelse hoerenkamer trok een redelijk aantal bezoeklers. Om 4 uur werden de Poolse oudstrijders en andere genodigden van de vereniging 'Axel-Polen' ontvangen in de raadszaal van het stadhuis. Namens genei aal Maczeck waren aanwezig generaal Gruzinsky en luitenant Dymel. De gasten werden toegesproken dooi de waarnemend voorzitter van de vereni ging de heer K. J. van Drongelen. Hij memoreerde aan de wijzenwaarop 32 jaar geleden de vriendschapsbanden tussen de Axelse bevolking en de mili tairen van de erste Poolse pantserdivi sie ontstonden na de lange, moeilijk weg die ze afgelegd hadden vooi dat Axel be reikt werd. Afscheid weid genomen van deheerJ.C Schieman, die gedurende 22 jaar als penningmeestei zijn krachten aan de vereniging wijdde. De heei en meviouw Schieman kregen een bloe menhulde en namens de vereniging weid een tafelaanstekei met inscriptie 1954-1976. qaangeboden door de nieuwe penningmeestei de heer F den Doel- der In zijn dankwoord pleitte de heei Schieman vooi de contimuiteit van de vereniging. Hij hoopte, datindediveise vacatures in hel bestuui nu eens jonge mensen hun klachten willen geven zo dat in de toekomst niet meei gespioken wordt over wat jammei maai geluk kig dat het zo is gelopen Generaal Gru zinsky speldde het Poolse kluis van verdienste op aan buigemeestei A de Kam. mejuffiouw S. A de Puttei C J Schieman J P Smies F den Doeldei J J Lambeiti en A J Oomen. beide laatst genoemden uit Alfen uit Nooid- Brabant. Hij wees erop. dat deze ondei- schiedingen in weazen bedoeld zijn als huldeaan alle Axelaars en uit dank vooi de betoonde vriendschap Tenslotte voerde burgemeestei De Kam het wooid Deelname aan KNGV-wandeltocht was vrij gering MIDDELBURG - De wandeltochten van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond, die zaterdag in Mid delburg werden gehouden, trokken een vrij gering aantal belangstellenden. De oorzaak hiervan wordt door de organi satoren gestoken op het bijzonder slechte weer. Ook de wandelmars van de wandelsportbond op het eiland Tho- len, die ongetwijfeld een aantal wande laars, die normaal aan de KNGV- tochten deelnemen, hebben afgesnoept, heeft de organisatoren parten - de Mid delburgse Turnvereniging 1969 - par ten gespeeld. In totaal gingen er zaterdagmiddag vanaf het clubgebouw van de voetbal vereniging Middelburg, waar ook de fi nish was. ongeveer 200 wandelaars van start. De deelnemers hebben het groot ste deel van hun tocht in dc stromende regen moeten afleggen. De 5 kilometer- tocht trok het grootste aantal deelne mers. ongeveer honderd. Vijfenzeventig deelnemers liepen de 10 kilometer en de anderen liepen 15 of 25 km Op de laatste afstand was een verplichte rustpauze ingelast in het ontspanningscentrum "d'Iesbaene" te Serooskerke. Na het volbrengen van de tocht kreeg iedere wandelaar een medaille met draagspeld. De groepen, er waren er slechts vier (Astrow, Buurtvereniging Veerseweg, Kinderzorgen MTV), kregen een groepsplaquette. De KNGV- wandeltochten werden voor de 28e maal gehouden. Stremming brug bij Vlake over Kanaal door Foto: Burgemeester De Karn ontsteekt het bevrijdingsvuur bij het Poolse mo nument Hij sprak ovei het 'zwak dat de Axe laars hebben voor Polen en bracht dank aan de vereniging 'Axel-Polen vooi ce wijze waarop zij deze 32ste bevrij dingsdag weer georganiseerd hebben en hoopte, dat zij dit nog lang zullen blijven doen. De bevrijdingsdag in Axel werd besloten met een taptoe op de Markt dooi de muziekvereniging Showband Axel. drumhand CVaiia. harmonie De Volharding uit Zaamslag. waarvoor grote belangstelling van het publiek bestond. Fietser gewond na botsing met een bromfiets VLISSINGEN - Bij een botsing tussen een bromfietser en een fietser is zonda gavond omstreeks zeven uur de fietser T. d. V. uit Vlissingen gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen de fietser die over de Bonedijkestraat reed plotse ling linksaf wilde slaan, de Sottegem- straat in Achter hem reed op dat mo ment de bromfietser J. J K uit Vlissin gen K. kon de fietser met meer omwij ken en raakte hem van achter V. kwam zodanig te vallen dat hij moest worden overgebracht naar het Bethesda-Smt- Josephziekenhiiis Fietser gewond na botsing met auto VLISSINGEN - Zondagmiddag om streeks twee uur is bij een ongeluk op het Vlissingse kruispunt Van Dis- hoeckstraat Verkuyl Quakkelaarslraat de fietser H. de J. uit Oost-Souburg ge wond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen de fietser op dit kruispunt geen voorrang verleende aan de autobestuurder P J K uit Vlis singen die over de Verkuyl Quakkelaar- straat reed. De auto schepte de fietser en deze moest met rugklachten worden overgebracht naar het Bethesda-Sini- Josephziekenhuis. Ds. Geuze spreekt over zendingswerk MIDDELBURG - Voor de afdeling Mid delburg tan de gereformeerde bond in de Nederlands hervormde kerk spreekt donderdagavond 23 september de uit Middelburg afkomstige ds D M. Geuze zendingspredikant in Kenya over net zendingswerk in dat land De bijeenkomst wordt genouden in de hal van de Onfcmoetmgskerk aan de Oosterscheldestraat te Middelburg en begint om acht uur. B. en w. Westkapelle akkoord met regeling financiering RPCZ VVKSTKAPKI I K - B. en w. van We-f- kapelle stellen de gemeenteraad in de vergadering van vrijdag 24 -.eptember vooi om deel te nemen aan de defini tieve gemeenschappelijke regeling ter financiering van hel Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland. Eerder was de gemeenteraad van Westkapelle reeds in principe akkoord gegaan met de ontwei p-gemeenschappelijke rege ling. In de definitieve regeling is. aldus b. en vv.. zoveel mogelijk rekening ge houden mei de opmerkingen die in de readen van de Zeeuwse gemeenten over de oniwerp-regeling zijn gemaakt. De laad wordt vei dei voorgesteld een krediet te verlenen van 59 000 - voor het aanbrengen van enige verbeterin gen aan de ambtswoning van de buige meestei Vooi de symbolische prijs van l 1 - willen b en w een gedeelte van de Oude Zandweg in eigendom overnemen van het Waterschap Walcheren Deze weg is volgens het college zeei belang rijk voor de ontsluiting van het be stemmingsplan Bedrijfstenein Oude Zandweg Het college wil voorts een paikeeiveibod instellen voor één zijde van de Joossesweg. Met name in het zomerseizoen doen zich daar regelmatig verkeeispioblemen voor Dit is onder meer een gevolg van het feit dat kam peerde! s die te laat bij de camping terug zijn 'de bomen zijn gesloten van 22 00 tot 7 00 uun hun auto nabij de ingang van de camping aan de Joossesweg par- keien Daai de Joossesweg slechts 4.5 meter breed is. leidt dit regelmatig tot problemen Daai er >r. de nabijheid geen paikeeitenem is willen b en w niet overgaan tot een volledig parkeeiver- bod maar volstaan met een éénzijdig verbod Vooi de bibliotheek van het Christelijk jeugdwerk wil het college een éénmalige subsidie verlenen van 350.- en vooi de jeugdclubs van het Christelijk Jeugdwerk een éénmalige subsidie van 500 - Voor reparaties aan de centiale verwarming in de openbare lagere school vragen b enw een krediet van 4045.- De heer J W Gutteling uit Middelburg wordt voorgedragen om benoemd te worden tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school. De vergadering van de raad be gint om 20.00 uur AUTOBESTUURDER VEROORZAAKT VEEL SCHADE VLISSINGEN - In de nacht van zater dag op zondag is bij een eenzijdig onge val in de Vlissingse Spuistraat de per sonenauto van L T. uit Domburg zwaar beschadigd. Tevens werden twee ver- keerszuilen op de vluchtheuvel ter hoogte van de Lange Zelke vernield, en liep de auto van mevrouw G. E. P. 11.. uit Vlissingen lichte schade op. Het ongeluk gebeurde toen T die waar schijnlijk onder invloed van sterke drank verkeerde ter hoogte van de vluchtheuvel bij de Lange Zelke de macht over hei stuur verloor. De wagen reed de vluchtheuvel op en ramde twee verkeerszuilen. De klap was zo hevig, dat de stenen van de vluchtheuvel in het rond vlogen Eén van de stenen raakte de in de nabijheid geparkeerd staande personenauto van mevrouw H Haar auto werd licht be schadigd Na de botsing trachtte T nog met zijn wagen verder te rijden, maar op het Bel lamy park wilde het ernstig beschadigde voertuig met meer verder Hier werd T achterhaald door de Vlissingse gemeen tepolitie Op het bureau van politie werd vervol genseen bloedproef afgenomen bij T De wagen van T had op het Bellamypark zoveel olie verloren dat zondagmorgen de Vlissingse gemeentereinigingsdienst er aan te pas moest komen om het op te ruimen. VROUWENGILDE VLISSINGEN MAAKTE FIETSTOCHT VLISSINGEN - Helt startprogramma van het Vrouwengilde te Vlissingen be stond uil een excursie met de fiets naar Breskens Waar men bij mevrouw Carla Pols houtsneden en schilderingen be wonderde Via Groede togen leden naar de r k kerk te Breskens. waar net in- en exterieur met veel houtsnijwerk van pastoor Gielliet werd bewonderd. Op 27 september zal notaris d'Angre- mont de leden wegwijs maken in er frecht en testementaire beschikkingen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in hotel Maldegem en begint om 8 uur. Maandag 11 oktober wordt een excursie gehouden naar de suikerfabriek in Sas vzn Gent. 28 oktober komt Kapper Nic de Smit met een voorlichtingspro gramma 'Algemene haarverzorging'. VOETGANGSTER GEWOND BIJ AANRIJDING VLISSINGEN - Zaterdagmiddag om streeks een uur is bij een ongeval op het kruispunt Betje Wollfplein - Coosje Buskenstraat te Vlissingen de voet- gangster, mevrouw M. v. J. uit Oost- Souburg gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw J op dit kruispunt de straat trachtte over te steken tussen voor het stoplicht wachtende auto's door. Op dat ogenblik begon echter het ver keer. dat uit de richting Aagje Deken straat voor het rode licht stond weer te rijden De bestuurder van de militaire personenauto. G. V uit Middelburg kon mevrouw J niet meer ontwijken en raakte haar met de zijkant van de wa gen Mevrouw J moest met een flinke hoofdwond worden overgebracht naar het Vlissingse Bethesda-Sint-Sint- Josephziekenhuis streek Wedvlucht WESTKAPELLE - De postduivennou- dersvereniging 'De Zwaluw' te Westka pelle speelde zaterdag met 169 oude en jonge duiven vanuit Neufvilles overeen atstand van 116 km. Snelneid eersteduft was 2090 meter per minuut De uitslag was 1 J Corré. 2 en 3 P v Rooven 4 J Brasser. 5. 3 en 9 L. Lous. 6 en 10 W Flipse en 7 L. Heyt W1JKCOMITE DUBBEL WEST: VIISSINGEN - Het wijkcomite Dubbel West heeft het college van h. en w. van Vlissingen laten weten van mening te zijn dat een voet- en i ijwielpad vanuit de wijk Westerzicht naar de President Roosevelt laan ei dient te komen. De brief aan h. en w. is een reactie op de uitspiaak van de grootste meerderheid van het algemeen bes tuur van des tichting spoi tbelangcn. die vindt dat aanleg van dit pad niet nodig is. Het wijkcomité ondei schrijft niet alleen de dooi de heei A Hoefkens zo belangrijk geachte veilige bereikbaarheid van het zwembad Men chi ijfi dat Vlissingen dooi de ligging van Westei zicht en West-Souburg 'tinnenkoi took Bosschenburg) voor velen mensen die op fiets, b roem fiets of openbaai veivoei zijn qangewezen. vrij moeilijk is te bieiken Dooi de aanleg van dit pad zou de geïsoleerde positie voor een gioot deel woiden opgeheven Het wijkcomite viaagt aandacht voor twee groepen fcewoneis- Een aantal bejaaiden uit de wijk Westei zicht- vooi deze mensen zou de mogelijk heid om via een veilige en koite ïoute Vlissingen te fceieiken eindelijk kunnen worden vei wezenlijkt - de schoolgaande jeugd uit de wijken die het scholencomplex aan de Hendrik vervamplaan bezoekt die gebaat zouden zijn met de nieuwe verbinding omdat hun route hierdoor belangrijk wordt ingekoit en gevrijw?;.id Is van snel verkeer Het wijkcomité dat de geplande route van \itaal belang acht voor een groot aantal Vllsstngeis vertrouwt erop-zij schrijft men - dat b enw ei voor zullen zorgen dat het fietspad tot stand zal komen STRUCTUURCOMMISSIE SPORTBELANGEN BEMIDDELEND EN COÖRDINEREND VOOR 4 SECTOREN' VLISSINGEN- Destructuurcommissie van de stichting sportbelangen Vlis singen stelt de besturen van de stich ting en de adviesraad voor om de raad te bewegen de nodige besluiten te ne men om te komen tot vier aparte orga nen voor de sectoren cultuur, jeugd, re creatie en sport. De gemeenteraad zou daarbij ook meer acht moeten slaan op het rapport van de door de stichting ingestelde structuurcommissie. De strchting sportbelangen en de ad viesraad stellen tevens voor dat een overlegorgaan voor de sector recreatie wordt ingesteld Dat. orgaan zal bemid delend en coördinerend werken tussen de vier sec toren jeugd, cultuur, recreatie en sport. Dit overlegorgaan zal uitslui tend een adviserende bevoegdheid heb ben. ook ten aanzien van de beleid splannen. Deze voorstellen komen aan de orde in de gezamenlijke vergadering van beide besturen op woensdag 22 september in hetstadhuis. aanvang 19.30 uur De ver gadering is gewijd aan de behandeling van het advies van de structuurcom missie inzake de ontwerp-nota gemeen telijk welzijnsbeleid en aan de nota. die de structuurcommissie heeft uitge bracht inzake de structuur en werkwijze van de Vlissingse overlegorganen op sportgebied. In het ontwerp advies over de nota ge meentelijk welzijnsbeleid, dat in de ver gadering aan de orde komt, wordt be twijfeld of de door b en w genoemde ideéle doelstellingen het best kunnen worden nagestreefd via de in de nota gedane voorstellen om te komen tot één bestuurscommissie voor de recreatie. Wanneer besloten wordt tot het instel len van een commissie als bedoeld in de nota i waarin trouwens nooit evenredige vertegenwoordiging bereikt kan wor den i wordt de relatie bestuur/burger onnodig gecompliceerd. Een eigen or gaan voor elk van de vier sectoren zou veel directer werken In dat geval zou den veel meer gemeenteraadsleden zelf rechtstreeks betrokken zijn bij wat in de diverse sectoren leeft, aldus een op merking „Bovendien.zo wordt ver volgd. ..leiden de voorstellen in de nota niet lot een totaal welzijnsbeleid, zieken- en bejaardenzorg en maat schappelijk werk bijvoorbeeld, vallen buiten de commissie. Wanneer een scheiding van de kernfuncties 'educatie'-'recreaue' aan de ene zijde en 'zorg' aan de andere zijde wordt verde digd 'omdat de samenhang binnen de gezamenlijke verantwoordelijkheid is verzekerd', kan zo ook een verder gaande scheiding worden verdedigd Naar de mening van de structuurcom missie Wordt m de nota geen duidelijke taakafbakening gegeven voor enerzijds de te vormen commissie voor dc recrea tie) en anderzijds de stedelijke raad voor het maatschappelijk welzijn. „Om te komen tot een totaal welzijnsbeleid is de instelling van een commissie als be doeld in de nota niet nodig: deze her bergt slechts een deel van wat de term 'welzijn' omvat" Opgemerkt wordt ver der. dat de structuurcommissie niet in Auto's beschadigd bij aanrijding VLISSINGEN - Zondagavond zijn bij een botsing op dc kruising President Rooseveltlaan - Koudekerkseweg te Vlissingen twee personenauto's zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de autobes tuurder L A. B. v. G. uit Vlissingen. die het kruispunt over wilde steken vanuit de Rooseveltlaan geen voorrang ver leende aan de autobestuurder W N eveneens uit Vlissingen. die over de Koudekerkseweg reed Beide wagens botsten op elkaar en werden zwaar be schadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor Vlissingen 1 aan kop zaalvoetbalcompetitie VLISSINGEN - De zaalvoetbalcompe titie in Vlissingen kenmeikt zich dooi uitslagen die de standen lijst steeds steik doet wijzigen vooi zowel de bezet ting van de bovenste als de ondëiste plaatsen De uitslagen luiden- Z O F 1-V A.W 1 2-2: R C S 1-Pechïney 1 4-2. Uiteiton 1-Hoechst Bovs 1 1-2: PZ.E.M l-Walcheien 1 6-2: PVS1- Vlissmgen l 2-7 Pechlney 1-Walcheien 1 4-6: P VS.l-ZO.F 1 2-1: Vlissingen l-R C Sl 1-1 V.A.W. 1-Hoechst Bovs 1 4-3. Standenlijs t: Vlissingen 1 7 5 1 1 11 19- 9 PZ.E.M. 1 7 4 2 0 11 22-12 Walcheien 1 7 4 1 2 9 20-17 PV.S 1 7 4 1 2 9 17-17 Z.O.F 1 7 3 2 2 8 16-15 Uiterton 1 7 3 1 3 7 13-12 ziet, dat bij een geconcentreerde opzet een duidelijke taakafbakening voor het personeel kan plaats vinden. „Ons in ziens kan dit juist beter in het teenover- gstelde geval. De onderbrenging van het administratieve personeel in één behui zing kan wel voordelen bieden Bestuur Naar de mening van de structuurcom missie kan het bestuur van de stichting sportbelangen in de huidige vorm blij ven bestaan. Alleen ziet de commissie de noodzaak niet in van de statutair voorgeschreven combinatie van func ties: voorzitter sctichtingsbestuur en betrokken wethouder. „Het is denkbaar dat een wethouder lie ver gewoon lid van het bestuur wil zjjn. Misschien zou een voorzitter die niet te vens wethouder is zich iets vrijer voelen wanneer het erom gaat de sportbelan gen te verdedigen leeno ver bijvoorbeeld de gemeenteraad, terwijl de wethouder, die dan gewon lid van het stichtingsbes tuur toch van alle zaken op de hoogte is", brent men naar voren. Er wordt bij aangetekenddat de combinatie wethouder-voorzitter ook vele voorde len heeft ..Zo heeft de wethouder vaak gemakkelijk toegang tot allerlei (ge- meentelijkei instellingen: bovendien kan hij zijn werkzaamheden voor de sport dikwijls inpassen in zijn daktaak. Pechiney 1 7 2 1 4 5 18-24 V A.W 17 2 0 5 4 13-17 R.C.S. 1 7 115 3 12-17 HoechstB.l 7 115 3 13-20 NCVB hield vergadering MIDDELBURG - De NCVB afdeling Middelburg-zuid hield de eerste le denbijeenkomst van het nieuwe sei zoen in het kerkcentrum 'De Hoek steen' in Dauwendaele. De heer P. J Smit uit Amemuiden sprak op deze bijeenkomst over het onder werp. Gastarbeiders in Zeeland' Op de volgende vergadering zal de heer L. Minderhoud uit Westkapelle komen spreken over Zeeuwse sieraden van de boerenklederdracht. Mevrouw E A Overbeeke-de Smidt werd bij stemming als nieuwe secreta resse gekozen. Op de volgende verga dering zal zij worden geïnstalleeerd en zal afscheid worden genomen van me vrouw Tuinman-Geleijnze. 'OPENHUIS'AAN OOSTPERKWEG Zuid-Beveland VLAKE-Schepenhogerdan7 50meter, zullen gedurende de penode van 29 sep tember 07.00 uur tot donderdag 30 sep tember 16.00 uur, de spoor- en verkeers- brug nabij Vlake over het Kanaal door Zuid-Beveland met kunnen passeren. Dit in verband met werkzaamheden aan het beweeineswerk van de brug. HOOP OP EEN FUSIE GEVESTIGD MIDDELBURG - Het dierenasiel aan de Oostperkweg te Middelburg vierde zaterdag liet 25-jarig bestaan met een 'open huis'. Niet minder dan vierhon derd geïnteresseerden kwamen zater dag een bezoek brengen aan hel jubile rende dierenasiel. Zij werden rondge leid door beheerder Jan Roest of door een van de bestuursleden die de gehele dag aanwezig waren voor informatie. De aandacht van de voorbijgangers werd getrokken door enkele vlaggen en centraal in de entree stond het eerste jubileumgeschenk - een auto. geschon ken door een Middelburgs garagebed rijf. die moet dienen voor het vervoer van dieren van en naar de dierenarts, een dierenambulance dus. Deze wagen washard nodig, omdat beheerder Roest in het verleden de dieren met zijn eigen wagen die hiervoor met was ingericht, moest vervoeren Er zijn in het dierena siel aan de Oostperkweg nog veel meer zaken hard nodig het poezenpension moet worden opgeknapt en uitgebreid, de hondenkennels zrjn eveneens aan verbetering en uitbreiding toe, het huis van de beheerder staat ook op de lijst van uitbreldingswensen en zo kan er nog wel even worden doorgegaan, zo werd van bestuurszijde meegedeeld. Het grote struikelblok voor de uitvoer ing van deze wensen zijn de financiën. De Zeeuwse vereniging tot bescherming yan dieren heeft door het tekort in 1975 reeds een voorschot moeten opnemen van hei gemeentelijke subsidie voor 1976. Gehoopt wordt op betere tijden als er een fusie tol stand komt tussen het dierenasiel aan de Oostperkweg en het asiel aan de Walcherseweg. Onder handelingen hteroverzfjn reeds op gang gekomen maar voor het zover is moet er reeds worden gewerkt aan de verbete ring van het asiel aan de Oostperkweg. dat - behalve van gemeentelijke subsi dies- ook draait op de donaties van de leden. \ieuive leden Tijdens 'het open huis' konden er weer een aantal nieuwe leden worden inge schreven. Ook de kalenderverkoop liep tijdens de jubileumviering erR goed. Voorts werden er enkele honden en kat ten geplaatst Vooral de opgenomen zwerfkatten vormen een zware belas ting voor de financiële positie van het asiel Om een indruk te geven werd een voorbeeld gegeven van een zwerf poes die drie jaar geleden is opgenomen en er nog steeds verblijft. Dagelijks knjgt dit dier twee blikjes kattenvlees (kosten 1.10 per stuki en wekelijks wordt aan ditdier een pak kattenvoer gegeven, dat ook een aantal guldens kost. Voor dit dier komt echter geen cent binnen. De kosten van deze zwerfdieren moeten worden goedgemaakt door de zoge naamde 'loge s' die door hun baas voor een bepaalde tijd ter verzorging worden afgegeven. Beheerder Roest heeft vaak problemen met het plaatsen van zwerfhonden en katten. Meestal zijn het niet de mooiste exemplaren die worden achtergelaten- Het asiel vraagt voor het afgeven van een zwerfhond ongeveer veertig gulden ter vergoeding van de onkosten aan de nieuwe eigenaar, die dan ook nog eens de mentingskosten moet betalen van vijfendertig gulden. Niettemin heeft het dierenasiel aan de Oostperkweg te Middelburg reeds vij fentwintig jaar gedraaid en het bestuur hoopt in de komende tijd weer met nieuwe inzet verder te gaan. Zij weten zich daarbij gesteund door een groot aantal leden. Onder de vele bezoekers aan het 'open huis' bevonden zich onder anderen w ethouder A. Bergshoeff en politiecommissaris dr. D. van Ooijen. Bijeenkomst over bouwspeelplaats in Dauwendaele MIDDELBURG-Dinsdag 21 september wordt in het ontmoetingscentrum in Dauwendaele een bijeenkomst gehou den voor wijkbewoners die achter plannen voor een bouwspeelplaats staan. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds. Vanuit de stichting sociaal cultureel werk Middelburg is in samenwerking met geïnteresseerde wijkbewoners aan een plan voor een bouwspeelplaats ge werkt. Een dergelijke speelvooraemng bleek tijdens de jeugdlandactiviteiten van deze zomer in Dauwendaele sterk aan te slaan VERKOPING MIDDELBURG - Onder zeer grote be langstelling heeft notaris J A. Janse de Jonge te Middelburg donderdagavond in De Schakel te Middelburg twee hui zen en een perceel bouwland publiek verkocht. Het herenhuis met voor- en achtertuin aan de Langevielesingel 60 te Middelburg, groot 2 are 40 centiare, werd voor ƒ89 900.- gekocht door de firma Rodelko te Veere. Het huis met voor- en achtertuin aan de Noordweg 388 te Middelburg, groot ongeveer 2 are, 24 centiare, met een perceel bouwter rein (tuingrond) naast het perceel Noordweg 388. groot 2 are 24 centiare, ging voor 81.800,- naar de heer F. Ver- sluijs te Middelburg. Vlissingen had een weekeinde vol ongelukken VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie heeft een druk weekende ach ter de rug. In totaal gebeurde er zater dag en zondag 12 min ol meer ernstige ongelukken in de Scheldestad. „Dat ligt niet zo zeer aan de drukte als wel aan het slechte weer." aldus een woordvoerder van de politie. De politie gelooft dat de regen daardoor het gladde wegdek en het beperkte uitzicht "de grote boosdoeners zijn'. „De mensen zijn na het prachtige zomerweer duide lijk nog met gewend aan de regenvaL Daardoor njdt men vaak nog te dicht achter elkaar, ol houdt te weinig reke ning met eventuele gladheid." zo ver telde men zondagavond van politiezij de. Beheer van het Grevelingenbekken MIDDELBURG - Ttjdens het debat tn piovinciale staten ovei het beheer van het Grevelingenbekken vtijdag in Middelburg, heeft de heet W van der Heide ppi als zijn mening uitgespro ken. dat de diaagkracht van dit gebied uitgangspunt moet zijn van een te ne men beslissing. In het verslag over het betreffende debat slaan ten oniechte juist het tegenovergestelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5