Laatste dag Goese braderie verregend Matige belangstelling voor 'Totaaldag in Middelburg PZC/P Inspectrice opende rk-school De Valckenburcht Sas van Gent kunst 'In Dulci Jubilo' Sint-Niklaas (B) historisch concert Amnesty Zeeland bijeen GMC: TOCH NOG ERG DRUK GEWEEST NAAR SCHATTING 60.000 BEZOEKERS GOES - De laatste dag van de braderie In Goes (de laatste van het Zeeuwse braderie-seizoen) is zaterdag voor een deel verregend. Vooral in de morgenu ren en in het begin van de middag zorg den flinke regenbuien ervoor dat het aantal bezoekers beneden het gebrui kelijke gemiddelde bleef. Overigens was het toch nog behoorlijk druk, zij het dat men zich niet voetje-voor- voetje door de aangeklede winkelstra ten hoefde te bewegen. Massa's para- pluie's hielpen de bezoekers zich enigs zins droog te houden. Hoogtepunt van de zaterdag was het optreden van de zangeres Bonnie Sint- Clair met een begeleidingsgroep, op de muziektent voor het stadhuis. Vooral van jeugdige zijde bestond voor dat op treden - ondanks de regen - grote be langstelling, Andere attracties waren het optreden van een clown in de Lange Kerkstraat en de muziek van een boe- renkapel, waarvan de leden beschutting tegen de regen hadden gezocht onder de zonneschermen van enkele café's. Volgens de vice-voorzitter van de Goese Middenstand Centrale (GMC), H. Kampman, konden de middenstanders toch op een geslaagde braderie terug zien. „Ondanks de regen is het nog bij zonder druk geweest. Er waren ontzet tend veel mensen", aldus de heer Kam- pan. „En eigenlijk mogen wenietklagen dat we pas 11a elf jaar 'n keer regen heb ben gehad bij de braderie." De vice- voorzitter van de GMC toonde zich ook tevreden over de organisatie. „Iedereen heelt goed meegewerkt. We hebben haast geen klachten gehad, alles zat goed in elkaar. Voor mijn collega middenstanders is het - afgaande op de opmerkingen - goed geslaagd." De heer Kampman vertelde dat vooral de win- Ho, let laatste van de evenementen dit seizoen onder de auspiciën van 'Delta Cultureel' in de Oude kerk van Veere gebracht was in meer dan één opzicht interessant, Zaterdagavond trad daar het Knapenkoor 'In Dulci Jubilo' uit Sint-Niklaas (België* op. Dit uitste kende koor, onder de bekwame leiding van diligent Marcel van Daele zorgde voor een boeiende slotmanifestatie, die niet zonder enige historische betekenis was Het koor zong in het kader van de herdenking van het 350-jarig bestaan van de bekende 'Gedenck Clanck' van de Veerenaar Adnaan Valerius, maar bracht naast liederen van deze veel ge zongen 16e eeuwse Noordnederlander onder meer ook Gregoriaanse kerkge zangen ten gehore. De Valerius-kenner ds. P. Fagel wees er in een kort toe spraakje op dat het voor het eerst sinds 1572 was dat er weer Gregoriaanse ge zangen door de machtige ruimte van de Veerse Dom klonken. Bij de komst van het protestantisme waren deze ge zangen namelijk uitgebannen. Het tweede merkwaardige historische as pect, dat aan het optreden van deze jeugdige Vlaamse zangers kleefde was het feit dat de Noordnederlandse 'geu zendichter' Valerius hier werd herdacht door een katholiek koor uit de Zuid elijke Nederlanden. Er is in vierhonderd jaar veel ten goede veranderd in de be trekkingen tussen 'Noord' en 'Zuid", ge tuige het optreden van dit koor, dat mede mogelijk werd gemaakt dankzij het Belgisch-Nederlands Cultureel Ak koord. Over het concert als zodanig valt niets dan goeds te zeggen. Hier was een zangensemble 'aan het woord' dat de wat beperkte mogelijkheden van een jongenskoor tot het uiterste, en dan in gunstige zin, wist uit te buiten. De jeug dige zangers waren v an het begin tot het eind geconcentreerd. Er werd uitslui tend a capella gezongen, en wel bijzon der zuiver en treizeker. Van zakken in toonhoogte was vnjwel geen sprake Daarbij was er een goede balans tussen de 'sopranen' en tenoren van het koor De zang muntte bovendien uit door een uitstekende dictie. Het koor was zijn op treden begonnen met het op traditio nele wijze binnenwandelen van de ker kruimte onder het zingen van het Gre goriaanse 'Spiritus Domini' Vervolgens brachten de jonge zangers de eerste twee liederen uit Valerius' Ge denck Clanck ten gehore: „Neemtmij in der hand", en 'Wilt heden nu treden'. Zoals die avond nog bij meer Valerius- liederen zou geschieden lag het m de bedoeling dat het publiek enige cou pletten zou meezingen. Dat ging aan vankelijk maar moeizaam want het pu bliek toonde zich wat dat betreft wat schuchter Bij het laatste lied 'Merck toch hoe sterck' lukte het dirigent Van Daele de aanwezigen vnjwel uit volle borst te doen instemmen met het 'Be rgen op Zoom, houdt u vroom'. De Valerius-liederen - het koor zong van deze dichter ook nog 'Com nu met Sang'. 'Hoe groot o Heer," 'Laetsang en spel' - werden allen unisono, enkel- stemmig dus, uitgevoerd. Zuiverheid en exactheid in ritme en tempo vielen daarbij op evenals de al eerder ge noemde heldere uitspraak van de tekst. Da 'at we hier met een geoefend kerk koor te doen hadden, bleek wel uit de vrijwel perfecte weergave van fragmen ten uit de Pinksterliturgie (Grego riaans) en de 'Missa Brevis' van Pale- strina. Het koor had met de akoestiek van deze grote kerkruimte geen enkele moeite. Er waren ook staaltjes van fraaie, goed uitgebalanceerde meer stemmige zang te beluisteren in een ko raal van Bach 'Befehl du deine Wege'. dat een bezonken interpretatie beleef de. Van de werken uit "de Gouden Eeuw der Nederlandse Polyfonie' bekoorden ons he t meest 'Als ick u vinde' van Wael- rant, het sereen gezongen 'Ave Maria' van Arcadelt en het met geraffineerde, grappige echo-effecten gezongen 'O. la, 0 che bon echo' van Lassus. Na dit laat ste werkje liet het. publiek zich gaan in een spontaan applaus. Al eerder had men - kennelijk vanwege de aanwezig heid in een kerkgebouw - wa t aarzelend geapplaudiseerd. maar nu waren einde lijk 'de handen los'. Een Zuid- Nederlands koor zou wel zijn afkomst verloochend hebben als het ook geen werken van hedendaagse Vlaamse componisten had gezongen. Die ont braken dan ook niet. Van de twee liede ren uit Sint-Niklaas - 'Lied van mijn land' van De Sutter en 'Waasland' van Van Dunne - bekoorde ons het laatste het meest door zijn overtuigende voor dracht. Uit de hedendaagse Vlaamse koonnuziek hoorden we verder nog 'Maak het stil om je heen', een canon van Schollaert, 'Al onder de weg van Maldegèm' van Nuts en 'Dne liederen van de koele wijn' van Van Ingelgem het eerste bespeigelend, en de twee laatste leutig in voordracnt. De Vlaamse rector De Smet van het college te Sint-Niklaas. waaraan 'In Dulci Jubi lo' verbonden is. beantwoordde de toe spraak van ds. Fagel. maakte eveneens gewag van de broederschap tussen 'Noord' en 'Zuid' en overhandigde voor zitter mr, Dieleinan van 'Delta Cultu reel' een grammofoonplaat van hel koor. De heer Dieleman sprak een slot woord. Dit concert, dat weer eens aan toonde dat er cultureel gezien geen grenzen zijn tussen Nederland en Vlaanderen, was alleszins een waardig slot van ditselzoen van 'Delta Cultureel' een bestempeling van de nog jonge vriendschap tussen de steden Sint Ni klaas en Veere, en op zichzelf een muzi kale gebeurtenis van hoog gehalte G. v. L. provincie VAN ZVU EN J EN M IN SCHOUWBURG JEUGD MOCHT GRATIS BINNEN MIDDELBURG - Do werkgroep Middelburg van de ZVU en Jeugd en Muziek Zeeland hielden zaterdag gezamenlijk een 'lotaaldag' van mu ziek en theater in de Middelburgse Schouwburg. De manifestatie trok minder belangstellenden dan de or ganisatoren hadden gehoopt. Tij dens de 'hoogtepunten' 111 dé avond uren - de manifestatie duurde van half drie 's middags tot ruim 11a twaalf uur (doordat diverse programma-onderdelen wal uitlie pen)- had men naar schatting ruim 200 belangstellenden binnen. Voor de manifestatie was de gehele Schouwburg - grote zaal en foycr- ruimlen - in gebruik, 's Middags stond het programma geheel in hel teken van de jeugd, die gratis binnen mocht, Voor deze kinderen speelden het 'Paraply-poppentheater' van de Deen Ray Nüsselein, de Middel burgse jeugd- en muziektheater- groep 'ldalio Company' en in de grote zaal, het Franse 'Theatre Du Temps Fort' met een spookachtig schim menspel. Sluitstuk van het middag gedeelte was een optreden van de cabaretgroep 'Funhouse' met het jeugdprogramma "Kunstknepen Het avondgedeelte begon met een optreden van de in Middeburg wo- Aan de B-klasse namen 16 equipes deel. Ook hier kon de uitslag niet direct wor den gegeven, omdat de klassering' nog verandering kan ondergaan, Dit onder voorbehoud stellen van de uitslagen was een gevolg van het feit, dat de ge middelde snelheid voor de deelnemende equipes te hoog lag vanwege de moei lijkheidsgraad. Vijf korpsen op muziekfeest KOEWACHT - In Koewacht was zon dag een muziekfeest, waaraan deelna men de fanfare E.M.M. uit Koewacht, Concordia uit Overslag, Muziekvereni ging Heikant. Sint-Jan uit Sint- Jansteen en de harmonie De Vliegende Hollander uit Temeuzen. De vijf mu ziekgezelschappen maakten een mu- ziakel rondwandeling door het dorp Koewacht, om daarna om beurten het kerkplein te concerteren Botsing bij de 'Dubbele Poort' Fotodrs. Bouwman onthult de naam van de nieuwe rooms-katholieke school in Sas van Gent. MODERN 'HALSSCHOOLTYPE'IN ST. ALBERTPOLDER keiiers van de Oude Vischmarkt/Sint- Jacobsstraat enthousiast waren over het braderiegebeuren. „Ze gaan vol gende week al praten over het oprichten van een straatvereniging en het aan brengen van permanente verlichting Dat is toch wel leuk", betoogde de heer Kampman. Ook GMC-vooi-zitter C. R. M. M. Linsen (die wegens ziekte met aan de voorbe reidingen kon deelnemen) was te vreden. Het aantal bezoekers lag volgens hem vnjwel gelijk aan dat van 1975: ongeveer 60.000. „Als je dan ziet dat.de laatste bradene van dit seizoen in Zeeland nog ?oveel bezoekers getrok ken heeft, dan is een discussie over de vraag „moet Goes nog wel een braderie hebben" totaal overbodig", meende heer Linsen. Hij en de heer Kampman verzekerden dat de twaalfde Goese bra derie beslist weer door zal gaan Direct na het officiële einde van de bra derie en na het slotwoord van vice- voorzitter Kampman (die alle mede werkenden bijzondere dank bracht), begonnen de deelnemers aan het afbre ken van de stands. In de loop van de zaterdagavond herinnerde alleen afval in de straten nog aan het driedaagse middenstandsgebeuren. De automobie len hadden toen weer bezit genomen van de Grote Markt. Eén punt heeft tijdens de braderie van tijd tot tijd enige problemen opgele verd: het afstemmen van de verschil lende activiteiten op elkaar. Zo kwam de gemeenteraad donderdagavond in problemen, toen de gesprekken in de raad nauwelijks verstaanbaar waren vanwege het optreden van blues- groepen op de Markt. En zaterdagmid dag moesten enkele gespreksgroepen van de gemeente en de Belgische gast- gemeente Kessel-Lo van het stadhuis uitwijken naar andere ruimten, omdat het braderie-gebeuren te veel rumoer met zich mee bracht. Foto: de verregende Grote Markt in Goes. Examens WAGENINGEN - Aan de Landbouw hogeschool te Wagenjngen slaagde de heer H. de Ruijter uit Axel voor het doc toraalexamen bosbouw De heer A J Versprille uit Schoondijke slaagde voor het doctoraal examen milieuhygiëne. HULST - Nabij de 'Dubbele Poort' te Hulst deed zich zaterdagmiddag een botsing tussen twee auto's voor. De au tobestuurder A.E.L. deS uitDeurne (B) wilde van de 'Dubbele Poort' te Hulst wegrijden en moest daarbij zijn auto ke ren. Toen hij daarmee bezig was, kwam de autobestuurder M.L. de R. uit Hulst aangereden. Deze remde, maar door het natte wegdek slipte hij en kwam met zijn auto op de auto van De S. terecht. Beide auto's liepen daardoor schade op. Persoonlijke ongevallen deden zich niet Figurentheater trok weinig bezoekers AXEL - In het cultureel centrum De Halle hebben ruim 100 bezoekers onder wie 87 leerlingen en leraren van de rijks scholengemeenschap Professor Zee man uit Zierikzee, op werkweek in Aar denburg, genoten van het figuranten- theater van Henk en Ans Boerwinkel. De voorstelling is een aaneenschakeling van korte, tekstloze nummers waarbij handpoppen, staartpoppen, marionet ten en maskers, een wereld van magie en fantasie oproepen. Tentoonstelling 'Elf creatieve vrouwen' geopend MIDDELBURG-Mevrouw Anneke van den Doel heeft zaterdagmiddag in het Zeeuws Kunstenaarscentrum aan de Noordstraat in Middelburg een exposi tie geopend van elf Zeeuwse kunstena ressen. De tentoonstelling 'Elf creatieve vrou wen' is tot en met 14 oktober in het Zeeuws Kunstenaarscentrum te bezich tigen. In haar openingswoord schetste mevrouw Van den Doel, medewerkster van de PZC, de situatie van de vrouw in de loop der tijd. De opening werd door veel belangstellenden bijgewoond, De elf vrouwen, van wie werk op de ex positie hangt, 2ijn allen afkomstig uit Zeeland. De zaal is geopend van dinsdag tot en met zaterdag tussen twee en vijf uur, woensdag van half zeven tot half tien en zaterdag van half elf 's-ochtends tot twaalf uur. DRS. DUSARDUIJN: „GOED BEGIN VAN ONTWIKKELING IN DIT GEBIED" SAS VAN GENT - Lager onderwijsin- spectrice mevrouw drs.W. P. Bouwman heelt zaterdagmiddag de basisschol 'De Valckeburcht' in Sas van Gent geopend, Dat deed zij door het weg trekken van vier borden met daarop de naam van de oude rooms-katholieke schol: 'St-Aloysius'. Achter deze bor den zat de naam van de nieuwe school verborgen: 'De Valckeburcht'. Drs. S. Bouwman verrichtte de openingshan deling onder de ogen van nagenoeg alle leerlingen, ouders en tientallen geno digden. De leerlingen en genodigden verzamel den zich zaterdagmiddag voorde 'oude' school in de Kloosterlaan. Voorafge gaan door de muziekvereniging 'Vrien den van Sas van Gent' ging het daarna in optocht (de kinderen waren 'feeste lijk' uitgerust met plastic vlaggetjes) naar de wijk Sint-Albert, waar het nieuwe schoolgebouw staat. In het schoolgebouw heette hoofdon- dewijzer J. P. Wijne de genodigden wel kom. Hij wees er terloops op dat de leer lingen en leerkrachten de school al en- Bridge HULST - De bridgeclub Hulst hield in Den Dullaert te Hulst de competitie wedstrijden. De uitslagen luiden: gorep A. totaal aantal punten 672; 1 mevrouw Nijenhuis en de heer Koopman 116 pnt: 2 mevrouw Beaart en de heer Bar 96: 3 echtpaar Wendels 85; 4 de dames Aron- son en Vroome 80; 5 echtpaar Van de Windt 75; 6 ex-aequo: echtpaar Beusen- berg en echtpaar Neve 74, 8 mevrouw Biesbroeck en de heer Blommaert 72. Groep B' totaal aantal punten: 304. 1 de heren Heijndrickx en Nijenhuis 62 pnt: 2 mevrouw Van den Bogaert en de heer Nijenhuis jr 60; 3 de heren D'Hondt en Verbunt 58; 4 de dames Den Boer en Smulders 57; 5 de heren Hermans en Kegels 41; 6 de dames Melchers en Van Damme 26. Goep C: 1 de dames Hillege en Kint 94 pnt; 2 het echtpaar Van de Velde 80; 3 het echtpaar De Kort 76; 4 het echtpaar Bakx 75; de dames Snuverrink en Sar- neel 71; 6 ex-aequo; de heren Melchers en de Maagt en de dames Stolte en So- niëns68; 8 mevrouw Stallaerten de heer Van Vliet 59; 9 echtpaar De Kerf 57. kele weken gebruikten. „En het is hier goed werken. Alle reden dus voor een feestelijke opening", zei de hoofdon derwijzer. De voorzitter van het scholbestuur, de heer R, Klein noemde de oude school een „streng uitziend gebouw, vereleken bij dit heel vriendelijk aandoende on derkomen." Hij wees ook op de aanwe zigheid van de kleuterschool 'Het Val kennest', op een steenworp afstand van de nieuwe basisschool. Voorzitter Klein: „Acht jaar geleden werden de eerste plannen gemaakt. Dat was in een tijd dat de bevolkingsstatistieken een flo rissant beeld gaven. U, mevrouw Bouwman, leverde de eerste kritiek op al die optimistische cijfers en de tijd heeft u in ht gelijk gesteld." De heer Klein wees voorts op het opzijschuiven van het idee om een opvangschool te realiseren. „Het is fijn dat wij een eigen school hebben gekregen en ik geloof dat Sas van Gent daarmee een goede dienst is bwezen". aldus voorzitter Klein. Na de ontvangst in de gemeenschaps ruimte van de school volgde de ope ningshandeling. Mevrouw Bouwman werd. buiten gekomen, geconfronteerd, met enkele tientallen leerlingen van 'De Vlackeburcht', die haar middels het op houden van letters uitnodigden tot het openen van 'hun' school. „Mevrouw Bouwman, wilt u onze school openen", stond er letterijk op de bordjes van de kinderen. De inspectrice wilde graag gevolg geven aan dat verzoek en gewa pend met een flinke schaar stevende zij op een paaltje af, waaraan wat touwtjes zaten. Door middel van het doorknip pen van die touwtjes onthulde zij de naam van de nieuwe school. Na die openingshandeling begaven de enodigden zich weer naar binnen, In haar openingswoord stond mevrouw Bouwman uitvoerig stil bij de geschie denis van het onderwijs in Sas van Gent. Het nieuwe schoolgebouw noemde zij 'een educatief centrum, meteen dak dat zeker opvalt, een modern halschoolty pe." Terloops wees de inspectrice erop dat in de inspectie Goes jaarlijks 34 lokalen in gebruik genomen worden. „Het is jam mer dat 54 procent van de scholen in ht gebied van de inspetie nog niet bechik- ken overeen gemeenschapsruimte. Dat wordt drukken van de kant van de in spectie...De gemeenten zullen dat waar schijnlijk nit erg fijn vinden...", zei drs. Bouwman, Over het schoolgebouw zei de inspectrice nog: „Het lijkt op een twintigste eeuwse vesting. Het pebouw oogt niet somber, maar vorlijk, niet dreigend maar vrienelijk en hopelijk werkt het gebouw als een uitnodiging voor de kinderen van de St- Albertpolder. Felicitaties waren er ook an voorzitter R. Marquïnie van de oudercommissie Twee jeugdige 'helpers' boden namens de kinderen van de school 'het eerste deel van een geluidsinstallatie' aan. Zij overhandigden hoofdonderwijzer Wijne een geluidsbox. Tenslotte sprak ook burgemeester drs. W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent Hij merkte op dat het college met zorgen vervuld is ten aanzien van de ontwikke ling van de St-Albertpolder. „Er moetin de toekomst iets gaan gebeuren en Ik geloof dat dit een god begin ls", aldus drs. Dusarduijn. De leerlingen van de schol vierden vrij dag de ingebruikname van 'De Valcke burcht,'. Dat gebeurde onder meer met een Vlaamse kermis. VEEHOUDERS KRIJGEN VOORLICHTING KAPELLE - Het consulentschap voor de akkerbouw en rundveehouderij be legt op 4 oktober 1976 in motel'DeCais- son' te Kapelle een veehouderij-avond voor de veehouders uit Oost-Zuid- Beveland. Er zal informatie worden ge geven over de voederpositie door Ing. J. J. Zonderland van het consulent schap en ing. J. Markusse, hoofd sociaal-economische voorlichting van de Zuidelijke 1 andbouwmaatschappij (ZLM) praat over de financiële regelin gen die vanwege de droogte in het leven zijn geroepen. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. MIDDELBURG - De regio Zeeland van 'Amnesty International', de vrijdag in Leiden juist met de Erasmusprijs on derscheiden organisatie die zich over de hele wereld inzet voor het lot van politieke gevangenen, hield zaterdag in 'De Schakel' te Middelburg voor de eer ste maal een bijeenkomst voor de leden van de Zeeuwse werk- en adoptiegroe- pen. De bijeenkomst werd dooreen vijftigtal belangstellenden bezocht, die werden verwelkomd door mevrouw Marry Kan uit Goes als regionaal contactpersoon in Zeeland. Aanwezig was ook een drietal medewerkers van het landelijke secretariaat in Amsterdam. Na verto ning van de film 'Het jaar van de folte raar', gaf de heer Aat van der Wel, be stuurslidvan de Nederlandse sectie, een aantal aanzetten voor een discussie over het werk van Amnesty Internatio nal. De heer Van der Wel toonde zien daarbij 'opgelucht' over de motivatie voor de uitreiking van de Erasmusprijs: „Ik was eerst bang dat teveel gepraat zou worden over bijdragen aan de theo rie der mensenrechten, maar gelukkig sprak uit de motivatie dat Amnesty In ternational de prijs heeft gekregen voor onze praktische hulpverlening aan ge vangenen, voor het keiharde wer^®" van alle leden, En sprak ook waarde ing uit, dat de spirit van de organisatie na vijftien jaar nog steeds groter wora en dat het werk niet is verzand in activi teiten van een klein topclubje." De or ganisatie, werkwijze en invloed van oe Nederlandse sectie is volgens Van der Wel een voorbeeld voor secties in andere landen. Hij benadrukte dat, Amnesty in ternational vooral oog zal moeten neo- ben voor de bijzonder moeilijke om standigheden in dictatoriaal gerég««® landen als de Sowjet-Unie, ZuldyvI'l Malqwi, Oeganda en Equatoriaal Gum- ee: „We zullen daar meer in het verD gene moeten werken." Na zijn inleidend praatje volgde een geanimeerde discussie. De medew van het landelijk secretariaat vroege aandacht voor dezaak van de ontwv»£ lingswerker Peter Custers en 10 m gevangenen in Bangla Desh. DeO werden opgeroepen de autorite:iten Bangla Desh om zijn uitwijzing te. gen. waarbij echter werd verzoom^ uitnaam van Amnesty Intemaöon.al doen, om toekomstige acüviw"*" Amnesty in di t land niet te doorkrui» nende Franse pianiste Janine Dacos- ta. die veel applaus oogstte, gevolgd door toegift, met werk van Schu mann en Debussy Veel waardering was er ook voor de Koninklijke Har monie Beek en Donk onder leiding van Heinz Friesen. die in een eerste optreden een volumineus harmonie-programma bracht en la ter op de avond enkele klassieke werken. Tussendoor brachten Rein- bert de Leeuw (piano) en Marianne Kweksilber (zang) een Satie- programma. Een vooral jeugdig publiek bleef tot het eind voor de ca baretgroep 'Funhouse', die luchtige satire bracht met het programma 'International-' MAANDAG 20 SEPTEMBtrt 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen 'De Vossenrijders' hield kaartleesrit HULST - De Hulster Rallyclub 'De Vos senrijders' hield zondag weer haar Mazda-rit. Hetwaseen kaartleesritvoor de A-klasse, die ging overeen lengte van 190 km en voor de B-klasse die ging over een loiltsté van 120 km. De start was aan café 'De Ster te Hulst en de aankomst aan café-restaurant 'De Troubardour' te Clinge Aan de A-klasse namen tien equipes deel. Er kon voor de A-klasse slechts een voorlopige uitslag gegeven worden. De eerste en tweede prijs zijn waarschijn lijk gewonnen door de equipe Merendonk-Moring uit Vlissingen of door de equipe Der Weduvve-Bolsene uil Hulst.' Clinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 20