Alleen fusie kan handbal in Vlissingen nog redden ATLETIEKKAMPIOENSCHAP Wisselend succes voor Vlissingse jeugdschakers WATERIGE AANGELEGENHEID 'IPZC/sport12 ST.-ALOYSIUS STARTTE MET DUIDELIJKE ZEGE Tjoba behaalde zege tegen Kinderdijk: 6-5 NOODKREET WALCHEREN- TRAINER GEERLINGS: Dames EMM en heren WLC wonnen toernooi Olympus Zestiende overwinning Goese schakers MAANDAG 20 SEPTEMBER 1976 OOST-SOUBURG - Tjoba heelt de ne derlaag van vorige week in dc eerste klas van het landelijk veldkorfbal ge compenseerd mei een /.eer nuttige overwinning op Kinderdijk, dat wel wat gewijzigd was in vergelijking met de ploeg, die vorig jaar in het veld stond. Beide ploegen waren even sterk. In de beginperiode lukte bij Tjoba bijna alles, zodat de ploeg uil 's-Heer Hendrikskinderen kon uitlopen tot 0-4. Hans de Schipper, die vorige w eek niet meedeed, had hierin een groot aandeel, evenals Johan Harinck, die een sterke wedstrijd speelde. Tegen hetrustslgnaal kreeg Kinderdijk wat meer vat op het spel en er kwam zells een offensief, dat met onbeloond bleef. Meteen 5-3 voorsprong voorTjoba konden de ploegen de kleedkamers op zoeken Na de rust was hel bijna gedaan met de doelpuntenproduklie. Aan beide kanten werd het spel minder zuiver en met name in het middenvak speelde Tjoba zwakker. Na ongeveer een half uur spelen leidde Tjoba nog steeds met 6-4. waarna de ploeg uit 's-Heer Hend rikskinderen de zaak had kunnen be slissen. maar de toegekende strafworp werd gemist, zodat drie minuten later Kinderdijk weer kon scoren en de zaak onnodig spannend bleef. Tjoba bleef aandringen, maar de einduitslag was al bereikt 6-5 Swift-SMS Na twee gelijke spelen is Swift In Utrecht tegen dc eerste nederlaag aan gelopen tegen SMS. Het was een wed strijd van strafworpen. Er werden veer tien strafworpen toegewezen, waarvan Swift er vijf kreeg en vier benutte. SMa had negen strafworpen nodig te benutten. Voor rust ging de strijdl g* lijk op en met een 6-5 voorsprong voo SMS konden de ploegen de kleedkara opzoeken. In die periode was Swift nog lange tijd naast SMS gebleven. Na at rust kreeg SMS vijf strafworpen te ne men, die alle benut werden, want nade lig werkte op het moreel van de oranj zwarten. Swift was uitgeteld en kon geen <iw punt meer maken. Op een dergelijK gi«> veld en onder slechte weersomstano g- heden komen de Swift-spelers n" maal wat moeilijk uit de voeten. AU Joost Looise wist zijn normale vonr- bereiken. Er ontstonden veel on°v zichtelijke situaties btj de Swift-Kort de scheidsrechter honoreerde met strafworp, zodat de Middelburgers meer wisten hoe en op welke manie moesten verdedigen. Dit is echter g excuus voor de nederlaag. SMS w«ss woon een stuk beter. D°e'Punwnln»nL de Hond (3x. waarvan 2 strafwn*^ Joost Looise i3x. waarvan twee worpen). Jan Geldof en Ton Nev VLISSINGEN - Wim Geerlings, trainer van het eerste damesteam van dc hand balvereniging Walcheren, liet zondag tijdens het Olympustoernooi een ware noodkreet horen. „Alleen met een fusie met Olympus is het handbal in Vlissingen te redden." betoogde Geerlings. „Bij Olympus zitten enkele speelsters die indivi dueel erg goede kwaliteiten hebben. Wanneer er een samensmelting zou plaats vinden met Walcheren is er in Vlissingen een erg goed damesteam te formeren." Hoewel de opvatting dat een fusie van verenigingen in Vlissingen onontbeer lijk is voor continuering van het peil in de Scheldestad niet nieuw is. wordt de roep van trainers steeds heviger. Juist omdat er steeds meer gebruik wordt gemaakt van trainers van buiten de provincie wordt duidelijk dat zij met een wat afstandelijker kijk op de -zaken tot een realistisch beeld komen. De opvatting van die trainers luidt dal vier verenigingen voor een stad als Vlissingen te veel van het goede is en het talent te veel versnipperd is. Een versnippering, die funest is voor het beoefenen van topsport. VERRASSINGEN OP EERSTE DAG ZEEUWSE HANDBALCOMPETITIE GOES - Op de eerste dag van het zeven- handbalcompetitie waren er twee ver rassende uitslagen te noteren. In de dames le klas bleek Sluiskil in de streekderby tegen Hontenisse de sterk ste. In Kloosterzande werd het een 10-6 overwinning voor Sluiskil. Ook Opera tie '71 heren deed van zich spreken door thuis van Olympus II met niet minder dan 22-10 te verslaan. Geerlings: „Voor mij is het belangrijk dat er aanvulling is wanneer Corrie van de Wege en Nel Geerlings stoppen. Als ik volgend jaar die aanvulling niet iich stop ik er mee. Dit jaar moet Wal cheren kampioen w orden. Als dat niet zo is, is het afgelopen. „De uit Oud- Beijerland afkomstige handbaltrainer heeft duidelijk problemen met zijn ploeg, die vorig seizoen als derde ein digde in de eerste klas van het landelijk zaalhandbal. De selectie is te smal. Aanvulling vanuit de jeugd is er nau welijks. Alleen een fusie met een an dere vereniging zou een oplossing kun nen betekenen. Te veel De fusiegedachtc leeft duidelijk bij meer trainers. Ook Olyinpus- oefenmeester Ton Kienhuis blijkt er oen duidelijke voorstander van. „Ik heb dal idee al geopperd toen ik bij Olympus kwam. Maar liet werd van de tafel geveegd met de opmerking dat er al gesprekken waren geweest met Wal cheren. die op niets waren uitgelopen." betoog t hij. „Toch blijf ik er bij dat vier verenigingen gewoon te veel is voor een plaats als Vlissingen" Voorzitter Adri de Hoog van Olympus is niet enthousiast over een eventuele fu- Minder plezierig was de start in deze competitie voor de damesploegen van Operatie '71 en Olympus, die tevergeefs op de scheidsrechter hebben staan wachten. De streekderby tussen Hontenisse en Sluiskil is bijzonder verrassend verlo pen Hontenisse. dat het moest doen zonder de geblesseerde Tilly Laurel, had Anne Marie Hoefijzers tussen de pa len slaan. Deze omzetting bezorgde Sluiskil bijzonder veel voordeel en de ploeg nam dan ook een snelle 5-0 voor sprong. Hontenisse dat zenuwachtig speelde herstelde zich enigszins, maar de afstand tussen beide ploegen was te groot. De ruststand was 8-3. Sluiskil zakte door gebrek aan conditie in de tweede helft terug en Hontenisse liep in lot de stand 8-6. Joke Louwerse van Sluiskil maakte het de Hontenisse- defensie echter bijzonder moeilijk en schoot in haar ploeg in de slotfase van de wedstrijd naar een 10-6 zege. In de heren le klas was Operatie '71 heer en meester over het bezoekende Olym pus II, dat geen antwoord had op de snelle Oostburgse uitvallen. Beide ploegen bleven in de eerste helft welis waar dicht bij elkaar, maar het beste spel was voor Operatie, dat bij liet in gaan van de rust een 9-7 voorsprong had In de tweede helft had Operatie nog meer uitgespeelde kansen: uitslag 22-10. In de heren 2e klas bleek een incompleet Sluiskil niet opgewassen tegen Honte nisse dat weliswaar geen grote maar een wat gemakkelijke 8-5 overwinning be haalde. Olympus III kwam tegen stad genoot Zeeland Sport verdienstelijk uit de startblokken: 11-7. W AALWIJK - Ko Tolhoek uit Yerseke. die zaterdag officieus kampioen van Nederland bij de liefhebbers werd. heeft zondag in het Brabantse Waal wijk zijn zestiende overwinning van dit seizoen behaald. In een wielerwedstrijd over veertig ki lometer was Tolhoek de snelste in een massaspurt. Hij versloeg Van Melis en Heyster op de streep. Op het snelle cir cuit in Waalwijk reden de liefhebbers de 40 kilometer in 53 minuten, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 45 kilometer per uur zwak om de eerste klas te-halen. Een uiterst triest toekomstbeeld en alleen drastische maatregelen kunnen beide clubs uit de malaise halen. Het handtal - in Vlissingen toch een eig populanespoit-zou ei mee op een aan zienlijk hoge) peil get i och l kunnen woi- den In Middelburg staan de zaken er w at dat betreft beter voor Het damesteam van EMM bewees zaterdag en zondag tij dens liet Olympustoernooi ongenaak baar te zijn De Middelburgse dames wonnen alle wedstrijden. Alleen tegen Walcheren ging het tamelijk moeizaam De derbysfeer zal daar mei vreemd aan zijn. Na een 2-2 ruststand won EMM tenslotte magertjes met 5-4 Toch draait de formatie van Riet de Reus geweldig goed. Enige nadeel is misschien dat de meisjes zich iets te nadrukkelijk aan de systemenhouden en de flexibiliteit wat lijkt te ontbreken. Verrassing Bij dc heren ging de eindoverwinning naar WLC/DES. dat daarmee voor een verrassing zorgde. WLC/DES versloeg Internos, dat ais tweede eindigde, niet 16-15. Beide clubs w onnen de overige wedstrijden. De heren van Olympus, doorgaans goed voor verrassingen op het eigen toernooi, stelde wat teleur. Dat kwam mede omdat trainer/coach Ton Kienhuis kampte met enkele ge blesseerde spelers. De Rotterdamse vereniging Ancora zette een domper op het toernooi. Het herenteam kwam zondag niet meer op dagen. Telefonisch liet men weten dat de ploeg voor de veldeompetitie moest spelen Tocmooi-secretans Theo Jan sen liet weten, dal hij de straf-en pro testcommissie zal inschakelen, zodat Ancora een boete boven het iioofd hangt Een team van Walcheren viel in voor Ancora LTRECIIT - De twee Vlissingse jeugd- plocgen hebben met wisselend succes de eerste twee tonden van dc Neder landse jeugdscliaakkampioenschap- pen overleefd. Hel B-team - leeftijdsca tegorie lol 16 jaar- liet in beide ronden de kleinst mogelijke nederlaag aante kenen (2-3). maar dat w as voldoende o in onmiddellijk naar de onderste regio nen verwezen te worden. Dank zij de vier behaalde boidpunlen staan de VUssingers nu op de He plaats van de II meedingende ploegen. De jongste jeugd (lot 13 jaar) deed het beteren wist de tweede ronde schitterend met 4-1 te winnen zodat dit vijftal na de eerste wedstrijddag een gedeelde zevende plaats heeft bemachtigd in dit selecte gezelschap dat uil 12 teams bestaat. In deze ploeg bracht vooral Jimnue Snijders een uitstekend resultaat ach ter zijn naam. In de eerste ronde moest hij aan het eerste bord aantreden tegen de kampioen van de Rotterdamse Schaakbond Dienc Elders. Hij wist de stelling goed gesloten te iiouden en haalde verdiend een half puntje binnen, het enige overigens, want de ploeg ver loor kansloos met 4 1/2-1/2 van het bij zonder sterke Krimpen a/d IJssel. dat zich met 4 matehpunten en 9 1,2 bord- punt vrijwel onaantastbaar aan de kop van de ranglijst heeft genesteld. De volledige uitslagen' eerste ronde B Am stelveen-Vlissingen 3-2 1 Aarnoud Dokkum Ene Brouwer 0-1 2 Ger Pieterse - Henk Mas- sink remise, 3 Sander Los - Rudie de Smit remise. 4. Nico Louter- Roeland van Oorschot 1-0: 5 Marcel Laarhoven - Frans Maas 1-0 Tweede ronde B Vlissingen - Leiderdorp 2-3- 1 Eric Brouwer - Jeroen Seller 0-1: 2 Henk Massink - Gertjan Goethart 0-1.3. Rudie de Snnt - Roel Piket 1-0; 4. Roeland van Oor schot - Ruiger Krans 1-0. 5. Frans Maas - Eric Oosterom 0-1. Eerste ronde C: Vlissingen - Krimpen a/d IJssel 1/2-4 1/2: 1. Jimmie Snij ders - Dieric Elders remise: 2 Peter Koetje- Erik Wijsman 0-1.3. Peter Brokkmg - Marjan Voss 0-1: 4 Tommie Snijders - Erik Boekholt 0-1: 5 Rudie van Rossum - Robbie Wijnholt 0-1 Tweede ronde C 1. Jimmie Snijders - Jeppe IJzmga 1-0. 2 Peter Koetje - Jaap Uij- lenbroek 1-0. 3. Peier Brokking - Aad t Hart 1-0: 4. Tommie Snijders - Nico van Adnchem 0-1.5. Rudie van Rossum - Rob van Adrichem 1-0 De derde en vierde ronde worden zaterdag 16 oktober eveneens te Utrecht gespeeld. Ook dan ls het denksportcentrum 'De Remise' weer de plaats van samenkomst. Jeugd Witte Paard De eerste ronde in de strijd oradtni- tionalc schaaktitel voor jeugdvijM- len tot 20 jaar zit er op. Het team vu Hel Witte Paard uit Sas van Geutmost het in een thuiswedstrijd opntmrn legen SMB uil Nijmegen en sleepttfo gelijkspel (2 1/2-2 1/2) uithetvuur.Ktes Nieuwelink, dc regerend jeugdkam pioen van Zeeland, won zijn partij«P een normale manier. Langzaamaan werd zijn tegenstander naar een nederlaag gedrukt. Helmut Cardon die liet tweede bord bezette, speelde remise. Mogelijk had de jongt Zeeuws-Vlaming kunnen winnen. m2ar in het toegepaste systeem moet de par tij na4 uurspelen u itge vluggerd worden en in een iets betere stelling maar met nog zeven minuten speeltijd accep teerde hij een remiseaanbod. Carlo Maas en Wim Riemens verloren beiden hun partij waarbij Riemens in rfjdnood een vnjwel gewonnen stelling uit han den gaf. Johan Maes tenslotte won van uit een mindere situatie. Dat deze afdeling geen sinecure is be wijst wel de uitslag van Bussum die het jeugdvijftal van Wassenaar met 5-0 van de borden speelde. Het Witte Paard - SMB-Nymegen 21/2-214 1 Kees Nieuwelink - Wtcky Derks 1-0; 2. Hel mut Cardon - Arno Bootsma 1/2-1/2; 3. Cario Maas - R. de Bruijn 0-1:4 Wim Riemens-W® Zwikker 0-1; 5. Johan Maes - Jeroen de Son- naville 1-0. De volgende wordt gespeelde op zaterdag 16 oktober. Ria van Hoveisdoorgebrokenaan de cirkel tijdens de wedstrijd van Walcheren tegen EMM. Tineke Geijs links en Anita Clanjs kijken toe. terwijl Marja Kamermans tracht de doelpoging te onderbreken, iFoto PZCi sie. Zijn persoonlijke mening is dat het momenteel niet interessant is om daar over te praten. ..We hebben in Goes ge zien wat voor gevolgen een lusie kan hebben Het hele handbal is daar com pleet ingezakt. Niet alleen het peil. maar ook de aanwas van nieuwe leden De Hoog zegt geen voorstander te zijn van grote verenigingen „Ik ben niet zo voor die giganten Bij Olympus zitten we op een peil dat ik zeg. we moeten er niet te veel leden meer bij krijgen. Dan wordt zo'n vereniging onbestuurbaar" Geerlings deelt clie meningen zie took in dat het voor Walcheren moeilijk zal zijn om tot een fusie te komen. „Walcheren is een zogenaamde omni-vereniging. met meer sporten dan alleen handbal Je kunt de afdeling handbal niet zomaar loskoppelen Geerlings voelt er dan ook voor om 'boven de verenigingen een soort afdeling topsport te creeren. waarin de twee hoogstspelende teams zijn ondergebracht Die atclehng moet dan met beide clubs een binding heb ben, maar tot op zekere hoogte onaf hankelijk kunnen opereren. Voorlopig echter lijkt dat nog een utopie, want dc Vlissingse veremgingsbestuurejers wekken met de indruk een deel van hun autonomie af te willen staan Paniekhandbal Walcheren zou een aanwas van nieuwe speelsters overigens best kunnen ge bruiken. Tijdens het goed georgani seerde toernooi van Olympus bleek dal weer eens overduidelijk. De afwezig heid van Nel Geerlings, die geveld is door de zogenaamde 'zweepslag', deed zich duidelijk voelen. „Wanneer wij achter komen te staan gaan we paniek handbal. straathandbal spelen," be toogde Geerlings. Ook voor Olympus zou aanvulling gun stig zijn De ploeg van Nico Geelhoed is te goed voor de tweede klas. maar te De uitslagen luiden: dames Olympus- Walcheren 3-10, Olympus-EMM 6-11; WLC/DES-Walcheren 5-6. Mosam-SVM 6-4: EMM-Mosam 13-5. WLCi DES-S VM 4-7 Olympus-SVM 7-10 WLC.'DES-Mosam 8-16 SVM-EMM 6-12 Walcheren-Mosam 11-10 Olympus-WLC DES 8-10: Olympus-Mosam 3-13. WLC DES-EMM 2-!3 Walcheren-SVjM 4-9. EMM-Walclieren 5-4 Heren Olympus-Neunknchen 12-13 Ancora-Intemos 8-14. Quintus WLC/DES 810 Olympus-Ancora 12-11 Internos- WLC'DES 15-16. Neuenkirchen-Qumtus 13- 12. Ancora-Neunkirchen 13-7 Intemos- Quintus 13-8. Olympus-WLC/DES 6-12; Ancora-WLC/DES 0-5. Neunklrchen-Inlernos 9-16. Quinliis-Olympus 13-9' Aiuora-Ouuuus 0-5 Olympus-Jnternos 9 14 WLC/DES- Neunkirchen 5-0 MIDDELBURG - De eerste competi tiewedstrijd die St-AIoysius speelde in de landelijke hoofdklus tafeltennis heeft de Zeeuwen tegen R. en R. in Gouda een duidelijke 2-8 zege opgele verd. St. Aloysius kwam met een zieke Duinez achter dc tafel en bij moest dan ook tweemaal een partij uit handen ge ven. Mattliijssen en Schalleij wisten driemaal te scoren. Van de concurren tie wist Ravensteijn, evenals vorige week opnieuw de volle winst te verga ren. De Maastrichtenaren klopten Jaski met 3-7. Scylla 3 was duidelijk sterker dan NMB/VDO 2 en scoorde 1-9. In de promotie hooidklas C moest MZ 1 een teleurstellende 6-4 nederlaag incas seren bij Polec Engeneers 1 in Utrecht. Koen de Vnes was de enige die een vol doende aantal punten vergaarde door tweemaal te winnen. Louwen en het dubbelspel zorgden voorde twee andere tegenpunten. Kersten kwam ditmaal niet. tot winst. Dennenberg en Steeds Hoger 1 voeren hier nu de lijst ongesla- LlNDliUVbN - in liet Philips ontspan ningscentrum tc Eindhoven speelde het eerste tiental van de Goese schaak vereniging de eerste ronde in de lande lijke tweede klas van de KNSB legen DAK. Hoewel de Goesenarcn verzwakt aantraden - Van Wijnen, Van Ruler en Kacee SehaelTer waren er niet - is het resultaat toch zo dat er met grote waar schijnlijkheid een 5.5-4.5 overwinning voor de Goesenaren uit de bus komt. Twee afgebroken partijen zullen uitein delijk de emdsland gaan bepalen waar van er een n 1. die aan het eerste bord tussen Truon en Jansen volgende week m Goes uitgespeeld zal worden Jansen slaat twee pionnen voor en zal met veel moeite hebben het volle punt binnen te halen. Ook de partij aan het negende bord tussen Marcini en Tholenaar kwam niet tot een eind en wordt ter ar bitrage opgestuurd. Volgens insiders is deze stelling echter potrenuse zodat er waarschijnlijk nog eens 1.5 punt aan de 4 punten toegevoegd kunnen worden die de Goesenaren al binnen hebben. In elk geval een veel betere uitslag dan vo rig seizoen in de eerste wedstrijd. De complete uitslag ziet er als volgt uit- 1 R. Truon - C Jansen afgebroken. 2 G van der Wall - J. Gommers remise, 3 J. Weenink - M. Westerweele remise. 4 H Barten - M Verburg 0-1. 5 F. van der Wall - J van Nispen 1-0. 6 L. vanRey-M Krijger0-1.7 G. Welling- J. Hoog- strate 1-0. 8 A. de Wit. - P Duvekol 1-0. 9 J. Marcini - J Tholenaar afgebroken. 10 W. Cor- nelissen - J de Lange 0-1 gen aan want de/.e teams wonnen ook nu. respectievelijk van Oldra 114-61 en Swilt «3-7». In groep D trad Wilno in Breda aan met Slager voor een zieke Baumgarte. Jeras won zijn drie partijen. Slager won eenmaal en Dert bleef met lege handen tegen Belcrum 1 De zege in het dubbelspel bleek uiteindelijk een 5-5 stand op te leveren. Iiene 1 won op. nieuw, nu met 6-4 van Avanti 1 en ook Delta Lloyd 2 vergaarde weer de volle winst. 3-7 tegen Ons Vermaak 1. In de overgangsklas zette St. Aloysius 2 de eerste thuiswedstrijd om in een 7.3 overwmrung tegen Phoenix 3 waarbij Paul van Laere al zijn partijen won, Bo gaert tweemaal scoorde en Erw-in van Laere voor een partij zorgde. In deze klas zijn Korenbeurs 2 en Vrienden schaar 1 nog ongeslagen, want zij won nen nu van Diveko met 3-7 en Scylla4 met 6-4 Tegen het bezoekende Twenty One Up 2 kwam MZ 2 in de promotie overgangsklas nu beier voor de dagen met de regelmaat van de klok werd de stand opgevoerd tot een 8-2 zege was behaald Wondergem en Verkaart ble ven hierbij zonder verlies. TCS 1 en Staads Hoger 2 deelden de punten en Irene 4 kwam met de hakken over de sloot (6-4tol winst tegen Wibats4. Een zware nederlaag moesten de MZ-dames incasseren in de hoofdklas bij Scylla 1 dat niet het trio Van Winsen, De Kruijll en Zoetemelk 10-0 scoorde. Avanti 2 won nu met 7-3 van NMB/VDO '1 en met dezelfde cijfers won het Lim burgse Megacles van Gispen. In de overgangsklas behaalde St Aloy sius opnieuw een ruime zege. Ditmaal werd het thuis tegen Play Fair 9-1, waarbij alleen Sterra Blanckaert een partij verspeelde. Belcrum liet het met 3-7 afweten tegen DHC. Ook de Zeeuwse landelijke jeugd begon dit weekend aan de competitie. Het Walcherse duel tus sen Wilno en MZ 1 in de jongens A-klas werd, voornamelijk doordat Wegmanen Du Fosse ongeslagen bleven, een 7-3 overwinning voor de VUssingers. In de B-klas wist MZ 2 bij Hotak In Hoogerheide via 3-7 op de beide punten beslag te leggen waarbij Peter van Iren zijn drie partijen won. Zand stelde enigszins teleur door thuis met 3-7 te verliezen tegen het bezoekende Alblas- serdam. Het Zeeuwse duel tussen St Laurens en St. Aloysius leverde een eer ste zege op voor de thuisclub waann zo wel Willemse als Francke voor de pun ten zorgden. Het MZ-meisjesteam startte met een royale 1-9 overwinning bij Avanti 2 in Hazerswoude waarbij Magda Jakobsen en Ingnd vanOsselaar alles wonnen en invalster Ingnd Hol man goed debuteerde met twee zeges den en de t weede Zeeuw Leon Hoop van RKHAV, volgde daarachter als derde met 27 seconden achterstand. ..Ik vind het eigenlijk toch wel verras send dat ik van Rene van Zee kon win nen verklaarde Jan Jansma na afloop zichtbaar gelukkig metfhet behaalde kampioenschap. ..In het begin van de race zag ik het nog niet zo zitten, ik tram momenteel niet zoveel en zodoende had ik me de overwinning vooral niet toebe dacht". vertelde Jansma. die m zijn ju- niorentijd op de halve semorenatstand reeds goed op het hindernisnummer overweg kon, getuige zijn beste tijd van 4 minuten 30 seconden, Een scherpe eindsprint op de steeple chase had Piet Verbeek van A V '56. die op de laatste 200 meter z'n achterstand van ongeveer 30 meter bijna goed maakte op Andre Stroo van Marathon. Andre Stroo redde het met een meterije nog neten behield zodoende zijn vijfde plaats De titel bij de junioren op het hmdemisnummer gmg naar Anton van Wel uit Vught. die Jos Geluk van Delta Sport als tweede aankomende op duidelijke achterstand zette. Fllpse speaker Op hel Zeeuwse kampioensnummer 800 meter vielen de tijden wal tegen. Jan Eversdi jk had het door het niet mee doen an z'n grootste concurrenten niet al te moeilijk. Niek Flipse vervulde za terdag de rol van speaker en Gerard Verhulst schreef een uur voor de wed strijd af. Na een ronde van net onder de 60 seconden voerde Jan Eversdijk het lopersvcld reeds aan. Als tweede volgde lange tijd Kees Verkerk van Delta Sport. In de laatste ronde had Eversdijk nog de meeste moeite met A junior Eddie de Kort eveneens van AV '56 die hij op de laatste '100 meter zon der al te \cel inspanning van zich ai' kon houden. De matige tijd van 2.00.9 die Eversdijk realiseerde had de Goesenaar zater dagmorgen met verwacht, „Ik was van plan om mijn persoonlijk record wat suierpei te stellen en in de een minuut 52 te komen. In de modderpoel waarin nu gelopen moest worden was dat be slist onmogelijk. Het enige wat over bleef was het behalen van het kam pioenschap en dat ging nog redelijk ge makkelijk". het Eversdijk na afloop we ten. Eddie de Kort veroverde met z'n tweede plaats bij de senioren wel de titel bij de A-junioren. Kees Verkerk, kwam als tweede Zeeuwse atleet als derde over de finish. Bij de jongens B kwam het kampioen schap terecht bij de loper die van net gehele veld op de 800 meter de beste prestatis geleverd had. Henk Lidner van Marathon liep hier moeiteloos naar de finish in een tijd van 2.01.9. Lange tijd volgde Jons Ivens van RKHAV als tweede, maar Ivens zag deze tweede plaatsop hei laatste rechte eind van zich aigesdnoepl door Paul Sturm van A.V.-56. Geen verrassing Op de 800 meter meisjes A was er even- eensgeen verrassing. Karin de Nljswon, ondanks de slechte toestand van de baan. in de v nj goede tijd van 2 15.1Zus Bngit volgde op acht seconden als tweede. Ingnd de Nijs eiste op de 800 meter meisjes B hei kampioenschap voor zien op met een tyci van 2.27.0 PaulSturm van A".V?56 voerde bfj z'n reeds behaalde Zeeuwse titels de eerste twee dagen in Vlissingen nog twee kam pioenschappen aan toe. Nu kon Paul Sturm voor de 100 meter horden en voor het hinkstapspringen de goudenme daille op het wedstrijdsecretanaat op halen. Op de uitlsagen komen wij nog nader terug GOES - De derde dag van de open Zeeuwse kampioenschappen, zater dagmiddag op de sintelbaan van liet sportpark Het Schenge in Goes afge werkt, is een waterige aangelegenheid geworden. De regen die in grote hoe veelheden m korte tijd neerkwam ver anderde de anders snelle Goese sintel- baan in een modderpoel. De prestaties bleven zodoende op de meeste alletie- kondcrdelen beneden het anders vrij behoorlijke Zeeuwse peil. De 3000 meter steeple chase vormde daarop een uitzondering. Hier leverden Jan Jansma van Zeeland Sporten René van Zee van Altis Amersfoort loud A.V. '56 lid i hevi ge strijd om de Zeeuwse titel. René van Zee nam bij de start van de hindernisrace meteen de leiding. Van liet. acnt man sterke lopersveld kon al leen Jan Jansma op een zevental meters volgen. Elke ronde bleek opnieuw dat Jansma zijn techniek om op uiterst ef- •fectieve wijze de waterbakhindemis te nemen niet verleerd is. Erg soepel nam hij, evenals de normale hindemissen, de waterbak. Met nog een 900 meter te gaan maakte Jan Jansma z'n achterstand op Renè van Zee goed en met een vinnige tussen- spnnt. zette Jansma de Altisloperop be slissende achterstand. De tijd van 10.01 1 minuten, waarmee Jansma over de finish kwam was behalve het kam pioenschap goed vooreen nieuw clubre cord. Rene van Zee volgde op 12 secon- JVo 300 metei a/gelegd te hebben op de 800 nietei gaan Jc. n Eve wijk 535 i en Kees Vei kei k samen aan de leiding

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12