Boeren mogen geen slachtoffer worden van natuurbescherming Veel jazz in program Jeugd en Muziek ZEEUWSE ABOP: NAAM DIRECTEUR VAN DE BASISSCHOOL IS 'EEN LACHERTJE' PZC/P STATENVRAGEN OVER NOODZAAK UITBOUW VEREN Vanwege onzekerheid vaste oeververbinding Dijken Oosterschelde sneller ophogen bij groter getijverschil Bespreking van concept-wetsontwerp [BRINK Luchtverwarminq a SATERDAG 18 SEPTEMBER 1976 PRO VINCIALE STA TEN: provincie INKOMEN NIET AANTASTEN MIDDELBURG - De boeren mogen in bun werk niet te sterk beknot worden doorderegelingen, die in de rijksnota's nationale perken, nationale land schapsparken en de relatienota worden voorgesteld. Hun inkomen mag niet door die vergoedingen worden aange tast Voorop moet staan dat beheerso vereenkomsten, die ten doel hebben natuur- en landschap te beschermen en K behouden op basis van vrijwillig heid worden gesloten. Tegen aanwij- fing van de platen in de Grevelingen als nationaal park is geen bezwaar. Tot die conclusies kwamen de provinciale staten van Zeeland vrijdag bij de be handeling van de drie nota's. Gedeputeerde A L. van Geesbergen stelde aan het emde van een uitvoerige discussie over de nota's, dat veel onze- ïertieden zijn overgebleven. De nota's vormen naar zijn inzicht een eerste aan tel van de discussie over de relatie, die is tussen het agrarisch bedrijf en natuur- en landschapsbescherming. Hij benadrukte dat de relatienota een voor lopig karakter heeft en dat beheerso vereenkomsten ook een voorlopig ka- rakter dienen te hebben. Hij juichte de verschijning van de nota's op zich wel toe. omdat naar zijn mening conflicten entstaan tussen de landbouw aan de eie kant en de natuur- en landschaps- bescherming aan de andere kant. Naar bet oordeel van de gedeputeerde moe- ai van beide zijden offers worden ge bracht Tegen het scheppen van open luchtmusea in grote gebieden maakte deheer Van Geesbergen. meteen aantal statenleden, bezwaar. In het debat over de drie nota's werd sterk het accent gelegd op het uit- pngspunt dat boeren niet de dupe mo- gen worden van plannen voor de be scherming van waardevolle gebieden. Deheer G. J. de Jager, die namens de CDA-fractie het woord voerde, consta teerde dat op dit moment nog onvol doende waarborgen zijn geschapen voor debeschikbaarheid van genoeg geld om toeren van wie medewerking wordt ge vraagd voor het behoud van landschap pelijke waarden waarden, schadeloos te stellen. Hij bracht verder in het midden dit van de zijde van de landbouw me dewerking verwacht mag worden, als datin vrijheid kan plaatsvinden. .Overleg met het georganiseerde be drijfleven is derhalve ook op provin ciaal niveau noodzakelijk", stelde hij. Naar het oordeel van de heer De Jager is het onjuist te suggereren dat landbouw en natuur- en landschapsbelangen el kaar bijten". De belangen van land bouw en natuur- en landschapsbe scherming liggen duidelijk in eikaars verlengde", meende hij. Hij voerde verder aan dat de natuurbe scherming niet voorbij mag gaan aan de noodzaak van de landbouw zich te ont- wikkelen, ook omdat de wereld kampt met voedselschaarste De natuurbe scherming wordt volgens de heer De Ja ger in de relatienota wat krampachtig gehanteerd De heer De Jager waarschuwde ertegen dat op de inhoud van de relatienota, die de staten generaal nog moet passeren. „Aandringen op bouw derde dubbeldekker" MIDDELBURG- Tegen de achtergrond van de onzekerheid over de mogelijk heden tot de aanleg van de vaste oever verbinding over en onder de Wester- schelde te komen, hebben verschil lende statenleden klemmende vragen gesteld over de situatie bij de veerdien sten. Dat is gebeurd bij de schriftelijke voorbehandeling van de provinciebe groting. waar de fracties gezamenlijk honderd veertig vragen aan het college hebben geformuleerd. Is het niet dringend gewenst nogmaals bij de minister van verkeer en water staat aan te dringen op de bouw van een derde dubbeldekker? Kan het college een uiterste termijn noemen waarop be stellingen dienen tc worden gedaan voor vervanging van de schepen, die nu nog in de vaart zijn? Zijn voldoende voorbereidingen getroffen voor verster king van dc bootdienst Vlissmgen - Breskens, voor het geval de vaste ver binding nog zeer veel jaren op zich laat wachten?, zo luiden enkele van de vra gen in relatie tot de veren en de vaste verbinding. Over de algemene beleidslijnen van het college en de begrotingsbrief. tot er meer zekerheden op financieel gebied zijn. Daarnaast wil men weten oi gs na wordt vooruitgelopen, met name bij het vaststellen van bestemmingsplannen buitengebied door gemeentebesturen Drs. A G U Hildebrandt ipvda) die vrijdag als opvolger van de heer M. An- tonisse werd beëdigd, drong er in zijn korte maidenspeech op aan dat de Oos- terschelde een passende bestemming krijgt Hij vond het juist dat de platen in het Grevelingenbekken nationaal park worden. Voor de Oosterschelde moet naar het inzicht van zijn fractie evenzeer voor een goede bescherming gezorgd worden. lavend de derde dinsdag m september priori tei- ten kan stellen binnen het geheel der provinciale taken, terwijl ook wordt ge vraagd ..Is het bezitten van een be leidsvisie enkel afhankelijk van de fi nanciële mogelijkheden''" Met verwijzing naar krantepublieaties over de mogelijkheid van afvloeiing van PSD-personeel als gevolg van een nieuw bedieningssysteem bij de veerbruggen. worden een aantal vragen gesteld: on der meer of het in de bedoeling ligt nog meer personeelsbesparende maatrege len te overwegen Ook wordt geïnfor meerd of g.s al iets weten over de toe komstige tariefsstelling bij de veerdien sten. Op het gebied van de ruimtelijke orde ning wil men onder meer van g.s weten ofhetjuistis. datbij de goedkeuring van gemeentelijke bestemmingsplannen nu al rekening wordt gehouden met de nota bewoningspatroon. ..terwijl de ontwerp-uitkenng nog voor geen enkel gebied door de staten is goedgekeurd. Ten aanzien van de ruimtelijke orde ning wordt g.s. ook om een kosten- batenanalyse van de huidige inspraak procedures gevraagd. Ook stellen enkele fracties vragen over de Oosterschelde. Men w il weten tot welk bedrag daar werken zijn uitge voerd, die achteraf bezien niet nodig waren geweest. Geïnformeerd wordt ook of nu definitief besloten is tot de aanleg van een schutsluis in de Ooster- scbeldedain. DIJKGRAAF D. J. DEES, 'BREDE WATERING' De heer L. A. M. Elenbaas (vvd) stelde dat zijn fractie niet negatief staat tegenover de totstandkoming van na tionale parken en nationale landschap sparken. maar dat dat gefaseerd moet gebeuren. Bij de voorbereiding en uit werking moeten naar de mening van de heer Elenbaas alle belanghebbenden betrokken worden en de schade, die boeren ondervinden moet door passen de, periodiek te herziene vergoedings regelingen worden gecompenseerd. De heer Elenbaas merkte ook op dat in een levend landschap geïnvesteerd en ge werkt moet worden. Het duidelijke ac cent in de relatienota op natuur- en landschapsbescherming maakte op hem een veel te statische indruk. De heer W. van der Heide (ppr) stelde, dat de landbouw en de natuur elkaar in veel gevallen 'bijten' De relatienota geeft naar zijn oordeel geen fundamentele oplossing voor dat probleem. ..Bij al de misschien goede maatregelen op korte termijn die aan geboden worden, blijft het probleem van het 'bijten' van landbouw en na tuur". aldus de PPR-woordvoerder. die meende dat de totstandkoming van een landschapspark in Zuid-Bevel and niet moet worden uitgesloten. De heer R. Meijering (gpv) signaleerde dat alleen de Westhoek van Schouwen - waarvoor een studie wordt verricht - problemen geeft. Hij keerde zich in het algemeen tegen het scheppen van een museum-achtige toestand in waarde volle gebieden en hij meende dat ruil verkavelingen op korte termijn moeten worden afgerond. De heer A. Maljaars (sgp) vond dat de relatienota 'een evenwichtig stuk' is. Hij stelde vast dat de overheid zo weinig mogelijk beperkingen moet opleggen aan de landbouw, maar daarbij erkende hij dat om aan de belangen van natuur- en landschapsbescherming te voldoen, bepaalde belemmeringen onontkoom baar zfjn. Ook de heer Maljaars benad rukte overigens dat het landschap geen statisch geheel is en dat het inkomen van de boer niet mag worden aangetast doordat hij andere dan zijn directe be langen moet dienen De heer P. de Jonge (bpi zag in de nota's een streven tot het knevelen van de landbouw, waartegen hij zich scherp verzette. „De rechten van de gebruikers worden aangetast", stelde hij. Ook zag hij een aanval op de eigendomsrechten. HOOR DROOGTE UNDACHT VOOR WATERBEHEERSING MES - Een afsluitbare dam in de Oosterschelde-monding met een gro- Krt doorstroomopening dan nu is '«omen, is aanleiding om met de [motst mogelijke spoed de tosterschelde-dijken verder tc gaan "nterken. Tot deze gevolgtrekking bara dijkgraaf D. J. Dees van het wa- Krschap 'de brede watering van hid-Beveland' vrijdagmiddag in zijn Wningsrede voor de algemene verga- van het waterschap in 'de Prins 'm Oranje' te Goes. •fae ingelanden hebben er recht op - bal zoveel concessies zijn gedaan aan grootst mogelijke beveiliging, ook Wide tijd betreft - dat zij daarvoor een althans gedeeltelijk hogere veiligheid "'"Rijgen in de vorm van gedeeltelijke ^verhogingen", stelde de heer Dees. Medebeslissingoverde wijze van bevei- fa? van de Oosterschelde „teleurstel- fa" noemde. k dijkgraaf wees erop dat rekening ge- tolden moet worden met een daling 'm de getijhoogte met 65 procent ..Maar we zullen er rekening mee moe ten houden dat de kans bestaa t dat toch nog grotere getij verschillen blijven be staan. als wordt besloten tot het maken van grotere doorstroomopemngen". al dus de heer Dees „Dit zal voornamelijk afhangen van de vraag of de regenng zich daarvoor zich nog een groter finan cieel offer zal willen getroosten". De heer Dees zei dat handhaving van een groter peilverschil zwaardere onder houdskosten voor de hoogwaterkenn- gen van het waterschap met zich meeb rengt. „In hoeverre hiervoor in finan cieel opzicht genoegdoening zal worden verkregen, is nog een vraagpunt" De dijkgraaf veizekeide dal hel bestuur van het waterschap zal proberen om in dit opzicht een lastenverzwaring voor de ingelanden te voorkomen. Droogte Waterschap praat «er vestiging fast in Hoek GOES - Het dagelijks bestuur van het 'derschap 'de brede watering van 'Old-Beveland' gaat met de technolo- H«he dienst van de Zeeuwse water koppen praten over een betere opos- voor de vestiging van dc techni- jphestaf van de dienst. Dijkgraaf D. J. "Mszegde dal vrijdagmiddag tijdens algemene vergadering van het wa- "faap in Goes toe, in antwoord op faierkingen van wethouder C. M. Da- 'fvos(Kapclle) en burgemeester mr. F. b A.Huber<Goes). faie heren haakten in op uitlatingen an de directeur van de technologische die de vestiging m Zeeuwsch- s&irieren 'fnuikend' had genoemd om 'mh 'cunnen draaien De directeur °e daarmee vooral op de niet- ligging van de vestiging in ^(kantoori en Temeuzen (laborato- mi De heer Dagevos informeerde bij ^dagebjks bestuur van het water- •jP Hoe het personeel van de dienst 'vwoverde Zeeuws-Vlaamse vestiging ■«ten burgemeester Huber drong aan 7«n gesprek erover °ees vertelde dat de vestelde de vestiging in Hoek en Temeuzen Het laboratorium van de water- ^wchappij Zuid-West-Nederland i ^-'voorlopig is, voor een tijdsduur i»fLJaar -Dan moeten we opnieuw grielen of een nieuwe vestigings- ie-rw!COzcn moet worden." aldus de Is" Hij gaf toe dat de staf van de rkjologische dienst de plaatskeuze ^nadelig ervaart „Vandaar ook dat in Haamstede geves- *ordt," stelde dijkgraaf Dees In zijn toespraak benadrukte de heer Dees dal land- en tuinbouw en de drin kwatervoorziening - gelet op de grote droogte - gebaat zouden zijn met een afgesloten Oosterschelde. Hij meende dal aan het facet zoetwaterreservoir onvoldoende aandacht was besteed bij het afwegen van de voor- en nadelen van afsluiting van de Oosterschelde. Verder inhakend op de droge zomer, vroeg de heer Dees zich al ol de water schappen in de toekomst meer aan dacht moeten schenken aan de water beheersing. „In Zeeland hebben wij in het verleden het accent gelegd op een goede en vlotte waterafvoer, doch de ervaringen wijzen dit jaar uit dat het ook van uitzonderlijk belang kan zijn dat de waterstand op een zodanig peil kan worden gehouden als voor de om standigheden is vereist", betoogde dijkgraaf Dees. Hij pleitte vooreen ver fijning van het waterbeheersing door het plaatsen van stuwen in droogtege- voelige gebieden. De dijkgraaf constateerde dat de droogte ook voor de wegen van het wa- terschap gevolgen heeft gehad: aan zienlijke drooglescheuren die extra herstelkosten vragen. Hij kondigde verhoogde waakzaamheid aan voor de zeedijken, die als gevolg van de droogte eveneens in minder goede toestand (met name grasgroeil verkeren. De heer Dees ging verder in op de in ning van de heffing wet verontrein iging oppervlaktewateren. Hij deelde' mee dat mensen die tot nu toe niet be taald hebben, persoonlijk worden be zocht, als een service van hel water schap bij dc invoering van een nieuwe belasting. De heer Dees vertelde dat de aanslagen voor 1976 nog deze maand de deur uit zullen gaan. Vier statenfracties op bezoek in Tholen THOLEN - De fracües van de WD. de SGP. de Boerenpartij en het GPV uit de staten van Zeeland brengen op 29 okto ber een werkbezoek aan Tholen en Sint-Phtlipsland. Het gezelschap is tus sen tien en twaalf uur "s morgens m het oude stadhuis te Tholen om te worden voorgelicht over de problematieken in deze gemeente. In de middaguren is men op bezoek in St-Philipsland. waar in het gemeentehuis tussen 14 en 16 uur over zaken wordt gesproken, die met name deze gemeente betreffen Zwartkijkers massaal betrapt SCHOUWEN-DUIVELAND - In de pe riode van 1 tot 15 september hebben twintig opsporingsambtenaren van de PPT Schouwen-Duiveland uitgekamd op zwartkijkers en -luisteraars. Er wer den ruim 2000 bezoeken afgelegd. Hier bij bleken 502 radio- en/of televisietoe stellen niet te zijn aangegeven Tegen deze personen werd proces-verbaal op gemaakt. Misch Mengelberg, die zondag 3 oktober met zijn Ten-tef tiaar liet Kuiperspoorttheater in Middelburg komt JAZZMAAND (OKTOBER) IN KUIPERSPOORT MIDDELBURG SERIE THEATER VOOR DE JEUGD IN VLISSINGEN MIDDELBURG - Jeugd en Muziek Zeeland heeft een programma voor het seizoen 1976-1977 gereed, waarin opvallend veel jazzconcerten zijn opgenomen. De meeste van deze J. en M - evenementen spelen zich ook nu weer af in Middelburg, waar de voorwaarden voor de J en M-activiteiten. zowel financieel als wat betreft de accommodatie en de bereikbaarheoid van het publeik nog het gunstigst zijn. Viissingen, in mindere mate. Hulst en in zeer bescheiden mate Goes, zijn de andere plaatsen waar J en M activiteiten ontplooit. In Middelburg - waar voor alle even ementen het Kuiperspoorttheater ide filmzaal) wordt gebruikt, staat het programma de gehele maand ok tober in het teken van de - actuele - jazz. Daarna - uitgesmeerd over een langere periode - volgt in het Vlis- singse Vestzaktheater een kleinere reeks jazzconcerten. Ook in Hulst (sporthal Den Dullaerti zijn enkele jazzconcerten geprogrammeerd In het Middelburgse Kuiperspoort theater wordt tevens van 1 oktober totenmet 13 november een expositie van jazzfoto s van Wim Rlemens in gericht. J en M haakt in oktober in Middelburg in op de landelijke BIM- jazzmaand (BIM. bond van improvi serende musixi). Er zijn deze maand elke vrijdagavomd concerten en te vens op zaterdag 2 en zondag 3 okto ber. De rU wordt vrijdagavond 1 ok tober geopend door een nieuw kwar tet van Maarten van Norden, voort- gekomen uit het Willem Breuker kol- lektief, met Boy Raaymakers. Arjen Gorter en Rob Verdurmen. Zaterdag 2 oktober is er een optreden van het Trio Loek Dikker en opvallend is zondag 2 oktober het enige grote en semble in de serie, een tienmansor kest (Ten-tet') rond Mischa Mengel berg. A vantgarde In de avantgardesfeer is zaterdag 13 13 november in Middelburg een con cert met nieuwe werken gepland door een ensemble onder leiding van Konrad Boehmer (gevormd uit mu sici van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest) en het Willem Breuker KollektieL Aan dit 'componistenpor tret rond Boehmer en Breuker wer ken als solisten mee Rien de Reede (fluit) en Stanley Hoogland (piano) Voor vrijdag 3 december wordt een avond met 'Russische avantgarde aangekondigd, georganiseerd in sa menwerking met NCRV. Frances- Marie Uitti i cello) en pianist Geoffrey Madge - de 'huismusicus" van J en M - zullen enkele door Madge ontdekte werken van moderne Russische componisten vertolken. Men wil hiervoor ook nog een violist aantrek ken. Geoffrey Madge komt terug in janua ri. met werk van Boulez en Stock- hausen (7,14 en 21 januari). In de vo rig jaar begonnen serie 'componis tenportretten' komt vrijdag 4 maart de nieuwe groep 'Hoketus' onder lei ding van Luis Andnessen aan de beurt, ex-leider van het orkest 'De Volharding', dat de daaropvolgende vnjdag een componistenportet van Andnessen zelf brengt. Jeugdtheater Ook in Viissingen zijn tot en met april, op elke laatse zaterdag van de maand, jazzconcerten te beluisteren in het Vestzaktheater. Zo is er zater dag 1 januari het traditionele nieuw jaarsconcert met o.a. Leo Cuypers. Een nieuwe activiteit in Viissingen is 'Jeugd en Muziek in de wijk' een se rie van acht jeugdtheater evenementen in de verschillende wijkgebouwen Voor de zomer 1977 staat In Viissingen nog een Boulevard-festival op het program ma. Overigens wordt zoals bekend het 'Wereld-windorgel' van de groep 'Mass and Individual Moving' uit Brussel, dat vorig jaar door storm werd vernield, herplaatst. Jeugd en Muziek hoopt hiermee nog deze maand of in oktober, in samenwer king met de stichting Culturele Ge meenschap Viissingen. te kunnen beginnen, dankzij financiële steun van de gemeente Viissingen en het Anjerfonds. De geraamde kosten biervan bedragen 12.000,-. Naast een vijftal jazzconcerten, be vat het programma voor Hulst ook enkele jeugdtheatervoorstellingen en-op zondag 19decembereen groot popconcert door 'Focus', met een voorprogramma van Ceriel Haver- mans. Voor Goes het J en M-budget zo ge ring; dat voorlopig met een drietal activiteiten in januari moet worden volstaan. Gepland zijn twee orgel concerten (door Xavier Darasse en Kristiaan van Ingelgem) en een op treden van het Belgische Kameror kest Ook het Filmhuls van Jeugd en Mu ziek gaat weer draalen. in Middel burg (Kuiperspoort elke donderda gavond om half negen en vrijdaga vond om half negen, behoudens op avonden waarop concerten plaats vinden en om elf uur) en in 'De Zwaan' te Souburg op de woensda gavonden (half negen) Het filmhuis in Goes heeft men noodgedwongen moeten staken, omdat nog steeds geen vervangende huisvesting is ge vonden voor het door brand ver woeste jeugdgebouw 'De Veste'. Schoolleider is beter op zijn plaats GOES - Een directeur als hoofd van de toekomstige basisschool, zoals minis ter Van Kemenade in het concept- wetsontwerp op het basisonderwijs voorstelt, vinden de Zeeuwse onder wijzers. verenigd in de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP)' een lachertje'. Deze kwalificatie viel tijdens de donderdaagavond in café'De Landbouw' te Goes gehouden bijeen komst van de ABOP. Een directeur zou alleen al in naam een soort afstand scheppen, zo werd ter ver gadering betoogd Men gaf de voorkeur aan een 'schoolleider' boven' directeur". De onderwijzers vonden het teleurstel lend. dat over zo'n zaak moet worden gediscussieerd. De bijeenkomst van de ABOP te Goes betrof één van de dertig regionale ver gaderingen. waar het concept- wetsontwerp basisonderwijs aan de orde wordt gesteld Voor 1 november zullen de conclusies van deze bespre kingen geheel volgens de wens van de minister aan hem kenbaar worden ge maakt De in Goes verzamelde onderwijzers bleken grote waardering te hebben voor het voorlopig commentaar, dat de hoofdbesturen van de landelijke onder wijsorganisaties via de overkoepelende Nederlandse Federatie van Onderwij zend Personeel (NFO) hebben samen gesteld. De vergadering kon in grote lij nen meegaan met het commentaar van de NFO. Op een aantal punten echter behoeft het nog wel wat aanvulling vol gens het Zeeuwse onderwijs. Zo werd gesteld, dat de rijksleerschool - Zeeland is er één rijk - niet wordt ge noemd. terwijl men voorts graag zou zien. dat het artikel (2), waarin wordt gezegd, „dat het basisonderwijs de grondslag legt voor het volgen van aan sluitend voortgezet onderwijs 'voordt veranderd in: „dat het basisonderwijs voorafgaat aan het voortgezet onder wijs." Aan deze nuance in de tekst hechtte de vergadering veel belang. Proces Uitvoeng werd gediscussieerd over de artikelen 9 en 10, waann het onderwij sproces aan de orde is gesteld. De ver gadering had er bezwaar tegen dat de verschillende activiteiten in de school apart worden genoemd. Erwerd gesteld, dat kennisoverdracht, creativiteit en culturele en sociale vaardigheden niet los van elkaar kunnen worden gezien binnen deschool. Ook wilde men gelijke waardering van alle gebieden en niet in de eerste plaats alle nadruk op kennis. Vraagtekens zetten de Zeeuwse on derwijzers bij de invoering van het vak Engels op de basisschool. Zij vinden, dat de minister in dit opzicht erg zw ak is in zijn argumentatie. Het gebruik van de streektaal als voertaal op de ba sisschool zien zij evenmin goed zitten. Invoering van de streektaal als voer taal kan het kind op latere leeftijd par ten spelen, zo werd betoogd. Kleine school De kleine school blijft voor Zeeland een probleem De ABOP-leden konden dan ook niet akkoord gaan met het aantal van twintig leerlingen, dat als minimum wordt gesteld voor het voortbestaan van een schooL In de experimentele fase zou dit aantal van twintig moeten wor den geschrapt Iedere zaak zal op zich moeten worden bekeken met als be langrijkste vraag- hoe kim je een school op het platteland in stand houden. Men moet niet alleen op getallen letten, al dus de vergadering. Een planprocedure voor het basison derwijs achtten de aanwezigen voor Zeeland niet noodzakelijk. Zij vinden, dat de gemeentebesturen de Zeeuwse belangen voldoende behartigen. Volgens de Zeeuwse ABOP moet een schoolwerkplan worden samengesteld voor het onderwijzend personeel en schoolcommissie samen, waarna het door het bevoegd gezag kan worden goedgekeurd. In de tekst van het conceptrwetsontwerp wordt gezegd, dat het bevoegd gezag op voorstel van het onderwijzend personeel na overleg met de schoolcommissie het werkplan sa menstelt. Mocht het werkplan worden afgekeurd dan achtte de vergadering het noodzakelijk, dat niet alleen het be voegd gezag zijn inbreng heeft, maar evenzeer het onderwijzend personeel én de schoolcommissie. ABOP-voorzitter P. de Nooijer benad rukte aan het begin van de vergadering het belang van een vlotte behandeling van het concept-wetsontwerp. Het is volgens hem gerechtvaardigd, dat de minister nog tijdens deze kabinetspe riode haast maakt met het wetsont werp. De heer P M Korstanje. schoolhoofd te Nieuwdorp, en lid van de landelijke sec tie basisonderwijs van de NFO. droeg in een inleiding enkele punten aan voor de discussie. Namens die sectie was voorts nog aanwezig voorzitter R. van Pelt ADVERTENTIE) Uw Installateur: Uw Installateur: MAASAIR aV.-THOLEN Ampèrestraat 1. Postbus 24. Telefoon (01660)21 50 Gs in principe achter opheffing functie hefbrug- bediener PSD MIDDELBURG - Gedeputeerde staten stemmen in principe in met het plan van de directie van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, de functie van hefbrugbedienerbijdePSD op te heffen. In een brief aan de leden van de vaste commissie van advies en bijstand voor de PSD heeft het college meegedeeld, dat aan de PSD-directeur is gevraagd, een volledig uitgewerkt voorstel aan hen te zenden. Zoals gemeld gaat het om de functie van 21 hethrugbedteners. voor wie geen werk is als er geen veerboot ligt afgemeerd. Hun werk kan ook op andere, goedko pere wijze worden gedaan, zonder dat de veiligheid in gevaar komt Voor vijf van de 21 heibrugbedleners kan binnen het bedrijf een andere functie worden ge vonden. de arbeidsplaatsen van de over ige 16 komen te vervallen. Door natuur lijk verloop kan een aantal van hen kaartverkoper worden, terwijl verder een aantal hefbrugbedieners en kaart- verkopers,'controleurs van 60 jaar er wellciht de voorkeur aan zal geven met wachtgeld te gaan. Met betrokkenen, de dienstcommissie en vertegenwoordigers van de ambte- narenorganlsaties is al een gesprek ge voerd over het voorstel van de PSD- directle Zodra alle besprekingen zfjn afgerond en het voorstel vorm heeft ge kregen. zal het opnieuw in de commissie voor de PSD aan de orde komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 39