Souburgse student in de klem van de voorschriften Speurtocht identiteit vermoorde vrouw in Frankrijk vastgelopen Stranden te Vlissingen besmeurd met lagen olie CR USON KRIJGT EEN NIEUWE VERGUNNING PZG/provincie 2] almanak Verwachting na besprekingen van vrijdag UITKERING HANGT AF VAN CRM-CIRCULAIRE STICHTING WALCHEREN IN BEROEP Handtassen Roovers Leer ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1976 ADVERTENTIEI INTERNATIONALE ACTIE WORDT VOORTGEZET NIEUWVLIET - Hoewel re chercheurs van de rijkspoli tie zijn uitgezwermd over verschillende Westeuropese landen, is de identiteit van de vermoorde jonge vrouw, van wie het lijk dinsdag werd gevonden bij Nieuw- vliet, nog altijd niet bekend. Wel is inmiddels komen vast te staan dat het slachtoffer niet de jonge Fran^aise is, die in augustus in gezelschap van twee mannen en een jong kind enkele weken verbleef op de camping 'Zonneweel- de' in Nieuw vliet. Aanvankelijk waren er wel duidelijke aanwijzingen in de richting van het Franse paar. dat op de camping zo veel ruzie had dat de vrouw de politie In de arm nam. Hel communiqué dat de politie vrijdagavond uitgal over dit doodlopende spoor, luidt letter lijk „Wat betreft de berichtgeving waarin de veronderstelling werd geopperd dat de vermoord ge vonden vrouw de Frangaise V' uit Montelimar zou zijn. moeten wij meedelen dat ons onderzoek heeft uitgewezen dat deze conclusie niet juist is". Een politiewoordvoerder, noch offi cier van justitie mr. T. Lebret wilde toelichten hoe men tot deze slotsom is gekomen. Evenmin kon men con creet aangeven in welke richting nu wordt gezocht. „We onderzoeken een heleboel lijnen en die zijn allemaal even belangrijk", zei de woordvoerder van de rijkspoli tie district Middelburg. Het achter halen van de identiteit van de jonge vrouw blijft centraal slaan in de recherche-activiteiten. Om het on derzoek te bespoedigen verzoekt de politie opnieuw iedereen die inlich tingen kan verschaften, dat te doen bij de meldkamer van de rijkspolitie in Middelburg (01180-28080» oi'bij de politie in zijn of haar woon- of ver blijfplaats Het voorlopige signalement dat men dinsdag verspreidde is inmiddels aangevuld en op enkele punten ge wijzigd. Het ziet er nu zo uit: leeftijd - 20 tot 30 jaar. lengte - onge veer 1 69 meter, slank postuur, /ie had vermoedelijk blond haar. dal rood was geverfd, en een opvallend gaaf gebit Ze droeg een lange licht blauwe fluweelachtige mantel, een donkerblauwe overgooier (maat 381 met ruitvormig bewerkte driehoek ter hoogte van de borst, een oranje rode blouse maat 421 en rood bruine schoenen met plateau-hakken. Ze zijn er weer De originele Oostenrijkse LODEN JASSEN Voor de dames: trenchcoats, zeer sportief, en de bekende jagersjassen. Voor de heren: trenchcoats, jagers- jassen en korte modellen. GORTSTRAAT 32-34 - MIDDELBURG - TELEFOON 12508 Sinds 1900 GEEN OLIEVLEK WAARGENOMEN BIJ SPEURACTIE OP WESTERSCHELDE GEMEENTE TREEDT NIET OP VOOR HET WEEKEINDE Legerjassen ontvreemd AXEL - In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken bij magazijn Kos ter aan de Buitenweg. De inbrekers kwamen binnen door een ruit in te gooien. Er werden twee tassen en een partij van 15 legerjassen ontvreemd. Examen Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam is voor het arts-examen ge slaagd mej. C. M. Vnjlandt. vroeger te Borssele. Licht gewonde en vernielde auto bij aanrijding op kruispunt ELKERZEE - Bij een aanrijding, don derdagavond omstreeks half zes, op de kruising Kraayensteinweg-Steurweg is de automobilist J. W. H. S. licht ge wond geraakt. Zijn auto werd vernield. Het ongeluk gebeurde toen S. de traac- tor, bestuurd doorM. M. T. uit Eikerzee. die op de kruising linksaf wilde slaan, inhaalde. Een botsing kon toen met meer vermeden worden. De bestuurder van de traactor bleef ongedeed. de trac tor bleef onbeschadigd. Eigenaar liet koe 22,5 kg aan de horens torsen VLISSINGEN - De Vlissingse ge meentepolitie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen P. J. uit Nieuw- en Sint Joosland wegens dierenkwel ling. Donderdagmiddag troffen agenten in een weiland aan de Moe- ringsweg (in de nabijheid van de Zuidsloewegl een koe aan, die in be dwang werd gehouden door een ge wicht van 22.5 kg, dat aan de horens was gebonden. Het touw waarmee de zware ijzeren staal' aan de horens was bevestigd, was slechts 60 cm lang, waardoor de koe steeds werd gedwongen om de kop gebogen te houden, zodat de staaf op de grond rustte. Slechts met moeite - en ongetwijfeld pijn - slaagde de koe er in om de staaf zo nu en dan een stukje te verleggen De Vlissingse agenten verlosten de koe van haar last en namen de staaf mee naar het bureau. Ook de eigenaar van het dier werd achterhaald. Over igens had men aan de Moenngsweg ook een stal aangetroffen waann zich nog twee koeien van J. bevonden, in een zeer sterk vervuilde omeevine ZEEUWSE Record De droge zomer echoot nog lang na. Gisteren werden wij opgebeld door een geestdriftig persoon, die meldde in zijn volkstuintje een rode biet van meer dan opmerkelijke afmetingen te hebben opgegraven. Een exemplaar van tweeénzestig centimeter lengte En daar - als wij landbouwdeskun digen mogen geloven - ivij het dit jaar met moeten hebben van gigantische aardappelknollen of nauwelijks te omarmen suikerbieten, leek ons deze mededeling alleszins vemieldens- waard. De mzender leverde er ook een verklaringbij.waarinhijdeopmerke- lijke omvang van de kroot verduide lijkte. De diepgang - zo meldde hij - was het gevolg van het volhardende streven van de rode biet om toch aan water ie komen. Tweeenzestig centimeter, 't Lijkt ons een mooie aanzet voor een njtje re- cordmeldingen. Wie biet er meer? MOTORRIJDER GEWOND BIJ AANRIJDING MIDDELBURG -Bij een aanrijding met een auto is vrijdagmiddag in zijn woonplaats de 19-jarige motorrijder B. B. uit Middelburg gewond geraakt De motorrijder moets met een gebroken been en enkele kneuzingen worden op genomen in het Gasthuis. B werd op de kruising Langevielesingel/vlissings- esingel aangereden door een auto be stuurd door L. K. uit Middelburg die de motorrijder geen voorrang verleende. BRESKENS - Het ziet er naar uit dat het metaalveredelingsbedrijf Cruson in Breskens over vijf of zes weken een nieuwe hinderwetsvergunning krijgL Vrijdagochtend en -middag hebben vertegenwoordigers van milieu inspectie, arbeidsinspectie, ETI- Zeeland, gemeente en het bedrijf zelf de toekomst van het metaalveredelings bedrijf besproken. Er werd onder meer besloten dat Cruson weer gebruik mag gaan maken van de grote teflonoven. Cruson mag de oven onder voorbehoud weer gaan gebruiken. Er is ook een werkgroep gevormd, die de ontwikke lingen de komende weken gaat bege leiden. Het gesprek dat vrijdag in het Oost- burgse gemeentehuis plaatsvond was een vervolg op het gesprek van een week eerder, toen de verschillende partijen niet tot een beslissing konden komen. Metname van de kant van de arbeidsin spectie werd toen, op het uitblijven van resultaten, érg teleurgesteld gerea geerd. Vrijdag was ook de Cruson-directie bij de bespreking in het gemeentehuis aanwezig. Na afloop trad burgemeester A. Schip per van Oostburg als woordvoerder na mens alle deelnemende partijen op. Hij kwam met de mededeling dat het er naar uit ziet dat Cruson over vijf of zes weken de nieuwe hinderwetvergunning kan worden verstrekt. Die hinderwet vergunning werd al in maart van di t j aar aangevraagd, aangezien verschillende onderdelen van hetproduktie-apparaat van Cruson, door uitbreiding en moder nisering, niet gedekt' waren door een vergunning. Zoals bekend werd medio juli bij koninklijk besluit sluiting van het metaalveredelingsbedrijf gelast, aangezien op verschillende onderdelen gewerkt werd zonder een hinderwetver gunning. In het koninklijk besluit werd met name aandacht besteed aan de te- flonafdeling (volgens het koninklijk be sluit kunnen bij een teflonbehandeling fluordampen vrijkomen» en aan de ont- vettingsinstallatie. waarbij chlorothene werd gebruikt i volgens het koninklijk besluit kunnen bij het gebruik van chlo rothene kankerverwekkende stoffen vrijkomen). De verschillende instanties hebben vrijdag besloten dat de grote teflono ven bij Cruson bij wijze van proef weer in gebruik genomen mag worden. Dat zal dan overigens niet gebeuren zonder controle. Op gezette tijden zullen me tingen worden verricht door de Ar beidsinspectie en het Rijksinstituut Voor de Volksgezondheid. Alle partijen zijn ervan overtuigd dat de teflonbe handeling, zoals die bij Cruson wordt uitgevoerd uniek is voor Nederland. Aangezien er geen cijfers bekend zijn van de gevolgen van het gebruik van een dergelijke grote oven worden de ko mende weken, gedurende drie proefpe riode metingen verricht. Aan de hand van de resultaten van die metingen kunnen dan ook de voorwaarden wor den bepaald, waaraan Cruson in de toe komst zal moeten voldoen voor wat be treft de teflonafdeling. Burgemeester Schipper vrijdagmiddag: „Na de inwerkingstelling kan blijken dat er nog eisen moeten worden nage komen. En is dat nodig, dan kunnen er nog nadere voorwaarden worden opge legd. Datzelfde geldt overigens ten aan zien van de bouwtechnische eisen. Ook wat dat betreft zal het bedrijf aan ver schillende voorwaarden moeten vol doen. Gemeenteweiken gaan daarnaar nu een onderzoek instellen en we heb ben de toezegging dat Cruson daarbij alle medewerking zal verlenen." IT erkgroep Burgemeester Schipper maakte verder bekend dat er een werkgroep in het le ven is geroepen, die de komende ont wikkelingen gaat begeleiden. Burge meester Schipper „Die werkgroep gaat in goed overleg proberen de voor waarden met betrekking tot een te ver lenen hinderwetvergunning vast te stellen. De werkgroep is gevormd om de zaken zo soepel mogelijk te doen ver lopen." In de werkgroep hebben verte genwoordigers van de arbeidsinspec tie, de milieu-inspectie, de gemeente en Cruson zitting. Adjunct-directeur A. van Hanegem van Cruson toonde zich vrijdagmiddag ver heugd over de afloop van het twee uur durende gesprek in het gemeentehuis van Oostburg. „Voor ons is het erg be langrijk dat wij de grote teflonoven. zij het voor een proefjjenode weer in ge bruik mogen nemen Belangrijk is ver der dat nu wel duidelijk is geworden dat het argument dat geen gebruik meer gemaakt mocht worden van de ontvetr tingsinstallatie omdat er bij het gebruik van het chlorothene kankerverwek kende stoffen zouden vrijkomen nu is achterhaald. Die afdeling is duidelijk gesloten, omdat er geen vergunning voor is. maar niet omdat de zaak tech nisch niet m orde zou zijn.' aldus de heer Van Hanegem. Overigens is het bedrijf, zo verzekerde adjunctrdirecteur Van Hanegem. nog lang met uit de zorgen. De galvanische inrichting, de droogafdeling voor vaten en enkele teOonovens blijven voorlopig gesloten, in afwachting van de nieuwe hinderwetvergunning. De heer Van Hanegem „We zijn natuur lijk blij dat we nu ongeveer weten wan neer we die vergunning tegemoet kun nen zien, maar we blijven toch nog wel met moeilijkheden zitten. We hebben nu eenmaal nog bepaalde afdelingen waar niet gewerkt mag worden en dan zitje toch maar met je personeel, waarvoor je geen werk hebt Voor dat probleem zul len we de komende weken een oplossing zoeken..." VLISSINGEN - De stranden van Vlis singen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag overspoeld door flinke hoe veelheden afgewerkte stookolie. Vooral hel badstrand. Nollestrand en Molenstrand kregen op verschillende plaatsen stroken klonterige olie te verwerken. De dikte van die olielagrn varieerde plaatselijk sterk. Zover bij rijkswaterstaat bekend was. is in de loop van vnjdag geen olievlek op de rede van Vlissingen ol elders in de Westerschelde waargenomen De in Hansweert gestationeerde njkswaler- staatboot 'Saaftinge' stelde daarvoor een onderzoek in. maar - zo deelde een woordvoerder van rijkswaterstaat te Vlissingen mee - kon geen olievlek be speuren. Het bericht, dat olie op de Vlissingse rede was aangespoeld kwam vrijdaag- morgen van Vlissingen Radio, die rijks waterstaat op de Hoogte stelde. Vanat dat moment is de speuractie ingezet. „Maar het blijft moeilijk spitten in de berg", aldus de rijkswaterstaatwoord- voerder. Vrijdagmorgen is men al in het geweer gekomen tegen de oliestroken op het badstrand De stichting recreatie, ont- moeting en ontspanning heeft het on derhoud van dit strand door gespeeld aan de werkplaatsen Walcheren, waar van mensen wekelijks het aanspoelsel weghalen. Vrijdagmorgen gebeurde dat ook en men verwijderde tegelijkertijd een gedeelte van de olie tussen de vloed en waterlijn. Erbleefdaama nog een ge ringe hoeveelheid kleine klontertjes over. Bij de gemeente Vlissingen deelde men desgevraagd mee, dat voor het wee keinde geen maatregelen meer worden getroffen. „We achten dat niet noodza kelijk en laten er eerst een paar getij den overheen gaan", aldus een zegs- Mocht na het weekeinde blijken, dat alsnog moet worden opgetreden, dan worden maatregelen getroffen, zo zei hij. Van de zijde van rijkswaterstaat kon men vrijdag nog niet meedelen, van welk schip de afgewerkte stookolie kan zijn. Een woordvoerder van de rijkspolitie te water te Vlissingen, deelde desgevraagd mee, dat men vnjdag niet in deze zaak is gemoeid. Wel kreeg men donderdag een melding, dat in het Oostgat ter hoogte van Zoutelande 'bruine vlekken' op het water waren gesignaleerd De melder meende zelf al. dat het mogelijk geen olie was. „We zijn er gaan kijken", aldus de woordvoerder, „maar hebben Ier plaatse niets waterverontreinigend! geconstateerd". MIDDELBURG - Hel college van gedeputeerde staten zal op maandag 18 oktober over Salomo's wijsheid moeten beschikken om uitspraak te doen in een beroepszaak over toe passing van de algemene bijstands wet. Het beroep is aangetekend door de stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren samen met een Souburgs student. De laat ste dreigt volgens de stichting slachtoffer te worden van verschil van mening tussen ambtelijke in stanties over de mogelijkheid be paalde uitkeringen te kunnen verle nen. Een rol speelt hierbij het al dan niet officiële bestaan van een nadere aanvulling op een circulaire van het ministerie van c.r.m. Een 21-jarige student uit Souburg kwam in februan in contact met de stichting Maatschappelijke siensl- verlening Walcheren. Hij was m fi nanciële moeilijkheden geraadt. Zijn studietoelage, groot 7.409.- per jaar, bleek niet voldoende om de lasten te dragen van een jonggezin met baby. De student kon niet in aanmerking komen voor wat populair wordt ge noemd 'de gehuwden-studiebeurs', een voorziening van het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Deze beurs wordt verleend aan ge huwde studenten, die 23 jaar oud zij en nog maar twee jaar van het eind van hun studie verwijderd zijn, aan welke voorwaarden in dit geval niet kon worden voldaan. De student wendde zich tot de Ge meentelijke Sociale Dienst in Vlis singen met een verzoek om uitkering op grond van de Algemene Bij standswet. Het verzoek werd afgewe zen en de student, gesteund door de stichting maatschappelijke dienst verlening Walcheren, schreef een be zwaarschrift Ook dat werd niet ont vankelijk verklaard door de ge meente Vlissingen. De volgende be roepsmogelijkheid op grond van de wet werd toen benut: er werd beroep aangetekend bij het college van g.s. Circulaire „Inmiddels hadden wij ontdekt dat er naar aanleiding van vragen aan de minister van C.R.M. gesteld door het tweede-kamerlid Nel Barend- recht op 19 april een circulaire van dat minsterie was verschenen waarin meer ruimte werd gescha pen voor uitkeringen aan gehuwde studenten krachtens de bijstands wet", vertelt maatschapplijk wer ker F. A. Priester van de stichting maatschapplijke dienstverlening Walcheren. Volgens de heer Priester wilde het provinciaal bureau van het ministe rie van CRM deze circulaire echter niet uit handen geven „Er bleek ook nog een aanvulling op die circulaire te zijn. Het stuk waarin de oplossing voor dit geval zou kunnen staan. Maar dat kregen wij niet te zien" Er werd over gepraat o het beroepf- schrift bij g.s. tegen de afwijzende be slissing van de gemeentelijke sociale dienst van Vlissingen in te trekken, en alsnog te trachten op grond van de cirulaire en haar aanvulling een bij standsuitkering voor de student te krijgen. „Maar men wilde bij CRM ons noch de circulaire, noch de aan vulling daarop tonen. De gemeente Vlissingen kreeg van het bureau Zee land van CRM een uittreksel van die circulaire, maar de gemeentelijke so ciale dienst wilde op basis daarvan geen uitkering verlenen. Zij wilden de hele. echte circulaire hebben", al dus maatschappelijk werker Pries ter „Die heeft CRM. evenals de aan vulling er op tot vandaag de dag nog niet ter beschikking gesteld van d€ gemeentelijke sociale dienst Vlissin gen." De heer De Priester en directeur W. Rombout van de stichting maat schappelijke dienstverlening Wal cheren hebben in overleg met de stu dent nu maar besloten het beroep bij g.s. te handhaven. „Een vreemde zaak", vinden de he ren Rombout en Priester. „Op ver zoek van de Tweede Kamer schept CRM een regeling, die in de praktijk onder de tafel gaat en waarvan de student in kwestie - maar wie weet hoevelen nog meer - de dupe dreigt te worden." Volgens de heer Pnester zou CRM met met de regeling naar buiten wil len komen 'vanwege de aanzuigende werking, zoals men bij het ministerie mij heeft gezegd'. „Uit het oogpunt van rechtsgelijk heid is dit niet te tolereren", vindt suchtingsdirecteur Rombout. „Het is best mogelijk dat door deze vreemde gang van zaken nog meer studenten in Zeeland tussen wal en schip zijn gevallen". De provinciale consulent van het bu reau Zeeland van CRM, drs. L. Nis- sink wil slechts een kortcommentaar geven: „Er is inderdaad die circulaire van 19 apriL Ze was alleen gericht aan die steden, die een universiteit op hogeschool hebben. Wij hebben hiervan een kopie aan de gemeente lijk scociale dienst in Vlissingen ge zonden. Er is geen officiële aanvul ling op die circulaire. Er is wel iets in een on-officiêle vorm. De stichting maatschappelijke dienstverlening Walcheren moet begrijpen, dat een gemeentelijke dienst hierop geen be slissing kan baseren." De onder de verantwoordelijkheid van het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk val lende Algemene Bijstandswet wordt in de praktijk uitgevoerd door de gemeentelijke college's van b. en w.. die dit delegeren aan de gemeente lijke sociale diensten. Adjunct-directeur J. Simons van de gemeentelijke sociale dienst Vlis singen zegt er het volgende van: „Er is in dit geval gebruik gemaakt van de mogelijkheden die de wet biedt om tegen een beslissing van ons, het uitvoerend orgaan, Jn beroep te gaan. Dat is het goed recht van de betrokkene. Het is gelukkig dat die beroepsmogelijkheden - bezwaar schrift bij de gemeente, beroep bij g.s. en ook nog beroep bij de kroon - er zijn. Dat verhoogt alleen maar de rechtszekerheid." Over het afwijzen van het verzoek om bijstandsuitkering door zijn dienst zegt de heer Simons: „Eris nu eenmaal een constante jurispruden tie. die zegt dat studiekosten niet be horen tot die kosten als bedoeld in artikel 1 van de Algemene Bij standswet. En nadere informatie heeft ons geen soelaas geboden. De bedoelde circulaire hebben we in derdaad in kopie van hetbureau Zee land van CRM ontvangen. Maar we kenden ze toch al vanuit Divosa- kring. Ze is in dit geval niet van toe passing. omdat met beide echtelie den studeren Nu schijnt er op die circulaire een supplement te zijn. Maar dat kennen wij niet. We moeten beleid voeren, voorschriften en de ,wet toepassen. Maar hoe moeten we dat doen? Toch niet op grond van een supplement dat wij met kennen?" Ajunct-directeur Simons noemt de gang van zaken 'niet alleen mer kwaardig, maar ook onjuist' 'Een uitvoerend orgaan als onze dienst is kennelijk niet op de hoogte gebracht van een bestaand voorschrift'. De heer Simons zegt dat zijn dienst bereid is het geval alsnog te toetsen aan dat voorschrift, als dat boven water zou komen. Bij het ministerie van CRM in Rijs wijk wil mevrouw Christe wel vertel len wat er nu in de circulaire van 19 april staat; Daarin wordt bepaald dat een vrouw of vriendin van een student, die zelf ook heeft gestu deerd, bij haar werkloosheid In aan merking kan komen voor een uitke ring krachtens de 'rijksgroepsrege ling werkloze werknemers', die onder de bijstandswet valt. Een jzr voor waarden is, dat heer studerende man dat de kosten van zijn studie en le vensonderhoud vergoed moet krij gen öf van zijn ouders öf uit de rijks studietoelage van 'Onderwijs en We tenschappen' (waarvoor men dan onder meer 23 jaar oud moet zijn). Het ziet er dus naar uit dat de circu laire zélf niet van toepassing is op het Souburgse geval De aanvulling Maar mevrouw Christe van CRM wil ook wel zeggen wat er in de aan vulling op do circulaire staat: „In gevallen waarin bijvoorbeeld ge huwd moet worden, en de vrouw in verband met de baby niet tot wer ken in staat is. en de vadcr-student ook nog geen 23 is, mogen de ge meenten een overbruggingsuitke ring geven." „Dat mogen de gemeenten, ze moe ten met", zegt deze woord voerdster van het ministerie van CRM, die de aanvulling 'officieus, en bestemd voor de bureaus' noemt. Op de vraag: „Maar zijn de gemeen ten hiprvan op de hoogte?" ant woordt de CRM-woordvoerdster „Ik denk wel dat de gemeenten het we ten. Het gaat hier maar om zeer uit zonderlijke gevallen. Ze kunnen er achter komen door navraag bij onze bureaus voor landelijke contacten in de procincies. Daar hebben de ge meenten toch gewoonlijk contact Zoals gezegd zullen gedeputeerde staten van Zeeland op 18 oktober in deze zaak een uitspraak moeten doen. De heren Rombout en Priester van de stichting maatschappelijke dienstverlening Walcheren, het or gaan dat deze zaak 'aankaartte': „Als g.s dat beroep afwijzen, gaan we desnoods door tot bij de Kroon." OVERPOMPEN PROPAANGASIN SLOE ZONDER COMPLICATIES VLISSINGEN - Bij het overpompen van ruim 20.000 ton propaan?»uit dt gastanker Germula in de Noorse tanker Nyhammer in de Vlissingse Sloehaven, waarmee donderdagavond werd be gonnen, zijn tot nu toe geen complica ties opgetreden. Dat werd vrijdag van de zijde van Willem Mullers Shipbro- kers Vlissingen (agent in deze zaakl desgevraagd meegedeeld. „Alles verloopt pnma; het gaat buiten verwachting," zei men De verwachting luidt, dat in de loop van maandag de 20.000 ton propaangas volledig is over gepompt in de Nyhammer (ruim 48.000 toni. die voor enige tijd als opslagruimte zal worden gebruikt. Aangenomen wordt, dat de Germula, een uit de Perzische Golf afkomstige gastanker van 23.000 ton, na het klaren van het karwei koers zal zetten richting Gibraltar. Dr. A. Adriaanse, inspecteur bij de in spectie Zeeland van volksgezondheid voor de hygiëne van het milieu, zei vrij dagavond desgevraagd nog geen enkel commentaar te kunnen geven op de uit latingen van voorzitter J M. Bannrnk van de VMZ. die heeft gesteld, dat in de Sloehaven „wordt gesold met de veilig heid". Dr. Adriaanse: „Ik ben nog niet geïnformeerd in deze zaak. Maandag is er een statbespreking en als de heer Bannrnk ons op deze kwestie attent heeft gemaakt, komt dat zeker aan de orde." Engelse landmacht test apparatuur bij vissershaven in Vlissingen VLISSINGEN - Een technisch team van het Engelse leger heeft donder dagmorgen zijn tenten opgeslagen op de dijk bij de Vlissingse vissershaven. Het team, bestaande uit acht man, ver* richt met moderne verbindingsapp» tuur testen. Getracht wordt een zo'n optimaal mo gelijk bereik uit de verbindingsappara- tuur te halen. Volgens een woordvoer der van de Koninklijke Landmacht m Middelburg wordt een tot twee keer per dag de apparatuur getest. ADVERTENTIE) nieuwe stijl nieuwe kleur nieuwe dessinering Vlissingen Lange Zelke 7 llllllllllllllllliiililliiilllli»1111111111111111"1111111111"111"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2