Noorse tanker in Sloe als opslagruimte propaangas „Onmisbaarheid rijbewijs gaat minder zwaar wegen Raad Goes: uitbreiding Agrimarkt doorzetten Geen beslissing over zalenprobleem Goes !P7C7 mdanks afwijzende houding van gs Geldboete voor klap met fles bij café-ruzie inderdaad prima stofzuigers J. M. BANNINK: „SOLLEN MET VEILIGHEID" POLITIERECHTER MR. P. VAN EMPEL WAARSCHUWT: 55 LAG 17 SEPTEMBER 1976 7 i ADVERTENTIE) PVDA, PPR EN SGP: „ZINLOOS EN OVERBODIG WERK" GOES - De gemeenteraad van Goes riodt, dat de voorbereidingen voor een ïljziging van het bestemmingsplan fluid-West' niet gestaakt mogen wor- den-Die herziening is nodig in verband «1 de uitbreidingsplannen van het [jofltffinkelbedrijf 'Agrimarkt'. De rud schaarde zich destijds met de deinst mogelijke meerderheid achter <euitbreidingsplannen van deze 'wei- ièsinkel'. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben echter aangekondigd, bi lij een uitbreiding van de 'Agri- arkt' niet zullen toestaan. Goese gemeenteraad vindt echter, y b. en w. zich van die aankondiging yis moet aantrekken. Het college aiei -zo meent de raad - gewoon verder pan en straks een wijziging van het be- «mmlngsplan aan gs voorleggen. Al ten de fracties van de PvdA, PPR en SGP vinden dat zinloos. 'Overbodig «rit', zo verwoordde het P vdA-raadslid te, g. r. Heerebout donderdagavond de gevoelens van de SGP, PPR en PvdA. Een voorstel van de fracties van MIÜDfcLBURG - De politierechter in Middelburg heeft donderdag de in Vlis- vingen wonende Marokkaan A. B. E. H. B.voor het slaan met een bierfles tij- drns een vechtpartij in een café ver- oordceld tot een week gevangenis en M gulden boete. Officier van justitie, mr. A. P. Besier, iud een week voorwaardelijk en 500 gilden genoemd. De raadsman van B., r;.C H Brinkman vond het 'unfair' en ra hard gelag' dat zijn cliënt veroor- Midmoest worden, terwijl bekend was cr. er meerdere personen meteen bier- te geslagen hadden. D; officier zei :n reactie op het pleidooi rc. de raadsman dat hij de andere da tes niet kon vervolgen bij gebrek aan boende bewijs. Hij benadrukte ech- icdathij deze omstandigheden tot uit- k liet komen in een lagere eis tegen B. Mi Besier zei dat hij normaal voor der gelijke zaken een week onvoorwaarde lijk eist DeVhsatger H. M. P D. stond terecht voor «d diefstal die hij anderhalf jaar gelette)pleegde. D. ontvreemdde toen tórmeer geluidsboxen en een ver- snifruit een woning. Omdat hij in- ctfiielszijn leven drastisch had verbe- tem"bleef de straf beperkt tot 2 weken gevangenis voorwaardelijk ■'oorvervalsing van een bankcheque en van goederen van in dezelfde verblijvende landgenoot werd Middelburg wonende Turk I. S. bij tmek veroordeeld tot een boete van gulden eeg.ministers bekijken de deltawerken (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De ministers van land bouw van de EEG-lidstaten zullen ainsdag 28 september vanuit de lucht kijkje nemen bij de Deltawerken, "vliegtocht is een onderdeel van het Propamma voor het tweedaagse be- wk dat de Europese bewindslieden *mons land brengen en waarbij in de Brabantse Kempen landbouw- en "diouderïjbedrijven worden bezich- tgi ^Nederlandse minister van landbouw snssenj Van der Stee zal voor zijn bui- '■alandse collega's als gastheer optre kt want het is traditie dat de nieuwe boratter van de raad van landbouw ministers de leden van die raad in zijn had ontvangt voor informele bespre ngen en excursies. De eerste dag van bet bezoek - maandag 27 september - worden gewijd aan bezichtiging van be glastuinbouw in het Westland en contacten met het parlement, de rege- ®g en enige vertegenwoordigers van «Iagrarische bedrijfsleven. In het pra gma is tenslotte ook nog een infor- Me bijeenkomst van de raad van mi- Esters opgenomen. De ambtgenoten van Van der Stee zijn: ^Lavens (België), Poul Dalsager (De- barken), Joseph Ertl (Bondsrepu- «k Duitsland), Chr. Bonnet iFrank- w, Mark Clinton (Ierland), Giovanni j^rcora (Italië), Jean Hamilius leemburg) en John Silkin (Veremgd Koninkrijk). Schieting SLUISKIL - Aan een schietirig op de ggende wip in café Dallinga te Sluiskil «men 49 schutters deeL De hoogvogel us voor A. Rammelo uit Philippine, ïeajvogel C. Stoffels. Temeuzen. 2ae Jvogei: e. Fermont. Sluiskil, de meeste Ïm '3 stuks) werden afgeschoten J™r M. Goethals uit de Zandstraat en 'vens uit Sluiskil de PvdA en SGP om de hele zaak verder maar te vergeten, werd met acht tegen elf semmen verworpen. Het voorstel werd alleen gesteund door de twee man sterke SGP-fractie, de PvdA (inclusief wethuder L. H. de Leeuw) en het PPR- raadslid, mevrouw J. M. Preevoo-van den Heuvel. Geizne de afwijzende houding van gs. ministerie van onderwijs niet akkoord met clausule in akte TERNEUZEN - DKe voormalige chris telijke mavo 'De Branding' in Terneu- zen, tegenwoordig in gebruik als de pendance van de rijksscholengemmen- schap 'Petrus Hondius', verkeert in een 'ernstig verwaarloosde staat van on derhoud' en heeft een groot tekort aan voorzieningen. Dit alles is het gevolg van de reeds jaren slepende over drachtsprocedure tussen Terneuzen en de overheid, waarbij met name een door de gemeente aan de conceptover drachtsakte toegevoegde clausule het onoverkomelijke struikelblok blijkt te zijn. Intussen verergert de exterieure toe stand van dit schoolgebouw en geeft dit een neerslag op het lesgeven, een on houdbare toestand voor leerlingen en leerkrachten, zo signaleerde het WD- raadslid W. de Zeeuw donderdagavond tijdens een vergadering van de onder wijscommissie. ten aanzien van de uitbreidingsplannen van de "Agrimarkt' wilden b en w de zaak nog eens aan de raad voorleggen. Enkele leden van het college meenden, dat het geen zin meerheeftom toch door te gaan met de wijziging van het be stemmingsplan. En daarom werd de raadsleden gevraagd wat ze nu wilden werk besparen of uit principe toch maar doorgaan. De raad koos dus voor het laatste. CGG-fractieleider J P G van Ooijen zei 'verwonderd' te zijn, dat b. en w op de kwestie terugkwamen. Volgens de CGG-fractie staat het college niets anders te doen dan het raadsbesluit van destijds uit te voeren. Volgens Van Ooijen legt het college het hoofd bij voorbaat in de schoot. Van Ooijen vindt dat het college de houding van gs als een 'uitdaging' moet zien. SGP-raadslid A Maljaars meende, dat er formeel niet aan het betoog van de CGG- woordvoerder getornd kan worden. Maar hij vond het uit zakelijke overwe gingen maar beter om verdere pogingen op te geven. Het VVD-raadslid mevrouw L. J. Mol-de Jager was zeer kort, „B. en w. moetenhet raadsbesluit van destijds gewoon uitvoeren, om de beoogde uit breiding te realiseren". PvdA- woordvoerder Heerebout daarentegen: „Het lijkt me, gezien de uitspraken van gs. zinloos om verder te gaan. We mogen de ogen niet sluiten voor de realiteit". Wethouder De Leeuw (pvda) was het daar volledig mee eens. „De kansen.dat de uitbreidingsplannen gerealiseerd kunnen worden, zijn tot nul geredu ceerd. Als wt het toch doorzetten, is dat een kostbare zaak. In tijd en in geld". Burgemeester mr. F G. A. Huber be toogde ook, dat met de bestemmings planwijziging 'hoge kosten en enorm veel geld' is gemoeid. De raad wilde ech ter niet van wijken weten. Zeeuws politie-elftal won MIDDELBURG - Het eerste elftal van de rijkspoli tiesportvereniging .Luctor' uit het district Middelburg heeft zijn tweede uitwedstrijd in de landelijke competitie van de Nederlandse Politie Sportbond gespeeld tegen het elftal van de gemeentepolitie uit 's Herto genbosch. De wedstrijd werd met 2-1 gewonnen door het team van .Luctor" Deze wed strijd kon eerst niet doorgaan wegens het met beschikbaar zijn van een ter rein. Op de foto: De tankers worden naast elkaar afgemeerd. (Slot van pag. 1 over de noodzaak van een evenemen tenhal bij het station. „De veiling heeft op bevredigende wijze wijze ruimte ge- boeden aan diverse evenementen", be toogde mevrouw Mol. Onvoldragen De SGP-er A. Maljaars noemde de voor stellen van b. en w. onvoldragen en on rijp. Hij wees erop dat de Prins meer functies heeft dan alleen theaterruim te. „Wij zijn voor de plannen tot op knappen van de Prins als alle maxi male mogelijkheden worden benut. Daarbij zijn we voorstander voor aan koop door de gemeente en verhuur aan de firma Breen", aldus de heer Mal jaars. Hij had grote reserves tegen de bouw van een evenementenhal. „Wij hebben de indruk dat het college dat ziet als een statussymbool. Wij be schouwen het als het najagen van een hersenschim." De heer Van Ooijen greep terug op de discussie in 1975 over hetzelfde onder werp. Hij stelde dat er toen ook een be drag van 2,5 ton per jaar genoemd was, maar dan alleen voor culturele accom modaties. Daartoe rekende hij niet een manifestatiehal. Hij wilde meer gege vens over de mogelijkheden voor de Prins en vond de argumenten voor een hal onvoldoende onderbouwd. Mevrouw j. M. Prévoo-van den Heuvel (ppr) benadrukte de noodzaak om via opknappen van de Prins tot theater tot een goed theaterbeleid in Goes te ko men. Zij wenste op de begroting voor '78 een bedrag om uitbreiding van het aan tal toneelvoorstellingen mogelijk te maken. Mevrouw Prévoo stelde dat harde gegevens voor de noodzaak van een hal ontbraken. De PvdA-er P. Duinkerke uitte kritiek op het minderheidsstandpunt van we thouder Lindenbergh. „De nota is ge heel vanuit de cultuur geschreven en aan de economie wordt geen aandacht besteed." De heer Duinkerke onder streepte de centrumfunctie die Goes wil hebben en als zodanig vond hij een hal nodig. Wethouder Lindenbergh gaf een uit voerig overzicht van de voorgegeschie- denis. Hij vertelde dat het mogelijk is om de Prins aan te kopen en te verbou wen voor een bedrag binnen de 250.000.- per jaar. De wethouder wees erop dat culturele voorzieningen niet meer rendabel door particulieren kun nen worden onderhouden. Hij pleitte voor aankoop van de Prins door de ge meente en verhuur aan de huidige eige naar. Het ondersteunen van een even ementenhal door de gemeente zag de heer Lindenbergh niet zitten. Hij vond de bouw en exploitatie een zaak van particuliere bouwers. rijkheden bij de Prins. Ook benadrukte hij dat in Goes sinds 1950 de helft van de beschikbare zaalruimte verdwenen is. De heer De Leeuw beklemtoonde dat Goes zoch heeft uitgesproken voor een economisch gericht beleud en daarin paste volgens hem een hal. Burgemeester Huber zei dat Goes aan een echte schouwburg niet toe is In dit verband achtte hij het niet mogelijk om van de Prins een goede theateraccom modatie te maken. Mr. Huber consta teerde dat Zeeland toe is aan een grote hal voor allerlei manifestaties. „Als Goes niet durft, dan hoop ik dat een an dere Zeeuwse gemeente wel de durf en de visie heeft om zo'n hal aan te pak ken". meende de heer Huber. In de tweede ronde haakten de verschil lende woordvoerders in op de antwoor den van het college. Zij bleken door die antwoorden niet van mening te zijn ver anderd. De heer Van Oouijen kondigde zijn motie aan en ook mevrouw Prévoo wilde een motie indienen (die zij later terugtrok) over het uittrekken van geld voor meer theatervoorstellen vanaf 1978/1979. Na het betoog van wethouder Lindenbergh (ondersteund door de raadsleden M. Loeve en Maljaars) ont stond een kribbige stemming. Wethou der Dijkgraaf verklaarde zich tegen het plan om 250,000.- alleen voor culturele accommodaties te reserveren en we thouder De Leeuw herinnerde de heer van Ooijen eraan dat hij in april '76 zich in de raad nog warm voorstander toonde van een evenementenhal. De Heer De Leeuw noemde het 'absoluut onverantwoord' om over de motie te be slissen en drs Dijkgraafbenadrukte dat de situatie weer helemaal terugged raaid wordt. „We beginnen weer hele maal van voren af aan" DIRECTEUR VAN HAVENSCHAP: „BANNINK ROEPT BRAND IN VOLLE BIOSCOOP" VLISSINGEN - De uit de Perzische Golf afkomstige gasstanker (23.000 ton) is donderdagavond omstreeks tien uur bij de stikstofinstallatie van de River Scheldt Cleaning Company in de Vlïs- singse Sloehaven begonnen ruim 20.000 ton propaangas over te pompen in de Noorse tanker Nyhammer iruim 48.000 toni. Met dat pompen kon worden be gonnen nadat eerder op de dag een derde en geslaagde poging was onder nomen beide tankers vlak naast elkaar af te meren. Twee eerdere pogingen hiertoe mislukten omdat de trossen van de Nyhammer braken. goes vraagt provincie meer geld voor sluisplannen GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft gedepu teerde staten verzocht om een bijdrage in de ten laste van de gemeente Goes blijvende kosten van het door de raad aanvaarde plan tot aanpassing en ver betering van de schutsluis en havenka naal. Gelet op de hoogte van deze kos ten hoopt het college dat het door de provinc ie reeds toegezegde bedrag van 200.000,- aanmerkelijk verhoogd zal worden. In de brief aan gedeputeerde staten wordt er op gewezen dat de raad zich bij zijn besluit bewust is van de zeer zware lasten waarvoor de gemeente zal komen te staan. Men heeft zich bovendien ge realiseerd dat andere belangrijke voor zieningen in de gemeente aanzienlijk vertraagd zullen worden. Als gevolg hiervan heeft de raad burge meester en wethouders opgedragen al het mogelijke te doen om bronnen aan te boren die de lasten voor Goes kunnen verlichten. Daarbij dacht men met name aan een hogere bijdrage van de provincie De Nyhammer wordt voor enige tijd door de River Scheldt Cleaning Com pany gebruikt als opslagruimte, tot men over een eigen accommodatie op de wal beschikt. De Noorse tanker - zo deelde men donderddag desgevraagd mee - zal voorlopig aan de boeien in de Sloehaven liggen, zodat gastankers er hun ladin gen in kwijt kunnen. Zoals bekend, heeft de River Scheldt Cleaning Comppany een zogenaamde - maandag door gede puteerde A. J. Kaland in gebruik ge stelde - stikstofplant voor het zuurstof- vrij maken van gastankers in Vlissingen-Oost. De Germula is de eerste klant. Over igens had men het pverhevelen van het (ongevaarlijke) propaangas eerder gep land. Na de eerste 'poging' op dinsdag vonden het ha venschap, de havendienst en de shipbrokers. dat scherpe eisen moesten worden gesteld om het overhe velen zo veilig mogelijk te laten verlo pen Vooral het afmeren aan de boeien gaf aanzienlijk enige problemen om het werk zonder risico te kunnen klaren. Nadat woensdag nog een keer was 'ge tramd', werd besloten, dat flink wat staaldraad zou worden bijgezet waar door het schip goed kwam vast te liggen en waardoor het werk veilig zou kunnen worden uitgevoerd. Dat gebeurde don derdag zonder moeilijkheden, nadat zowel de scheepvaartinspectie, de Ha venarbeidsinspectie als het Vlissingse Havenschap hun goedkeuring hadden verleend. Gevaarlijk Volgens de heer M. J. Bannïnk voorzit ter van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland, tevens loods in Vlissingen. wordt in de Sloehaven gesold met de veiligheid. Hij heeft zich tot de inspec tie Volksgezondheid en Milieuhygiëne en diverse andere instanties gewend om ze op de gevaarlijke situatie attent te maken. Propaan is licht ontplofbaar en zeer brandbaar. De heer Bannink vindt het onverantwoordelijk dat het overladen van dit gas op deze plaats gebeurt. Hij vreest dat dit soort gevaarlijke situaties zich in de toekomst herhaaldelijk zflllen voordoen omdat het gaat om werk zaamheden van een nieuw gevestigd scheepsschoonmaakbedrijf. De heer Bannink zegt het dan ook onbegrijpe lijk te vinden dat in deze zaak de com missie Seniorloodsen. een groep des kundigen die speciaal in dit soort geval len moeten adviseren met om advies is gevraagd. De Havenmspectie in Rot terdam heeft het havenschap Vlissingen wel geadviseerd in deze zaak. Deze heeft het advies in de vorm van voorschriften aan de beide schepen overgelegd. Oneens Directeur van het Havenschap te Vlis singen, de heer J. van Konijnenburg is het volstrekt niet eens met de mening van de heer Bannink. „Voordat de heer Bannink dergelijke uitlatingen doet zal hij zich eerst in verbinding moeten stellen met instanties als de Scheep vaartinspectie. de Havenarbeidsin spectie en het Havenschapp. Bonden optimistisch over opvang van PSD personeel MIDDELBURG - De ambtenarenbon den zijn optimistisch over de moge lijkheden voor een soepele personeels regeling als de PSD volgend voorjaar overgaat op een nieuw systeem van brugbediening en kaartcontrole bij de vier steigers voor de Westerschelde ve- Zoals gemeld zal dit moeten leiden tot inkrimping van het personeel met 16 man. Tijdens een gesprek van vak bondsbestuurder en de dienstcommis sie van de PSD onder voorzitterschap van gedeputeerde J. Stenbert bleek - aldus NCBO-bestuurder P. Nieuwen- hijse - dat er vrijwel zeker geen obsta kels zullen vallen. Zoals de situatie zich nu aftekent kunnen de gevolgen van de nieuwe maatregel worden opgevangen via pensionering, via een vrijwillige wachtgeldregeling voor bepaalde cate gorieën personeel boven de 60 jaar en via verschuiving van functies, zo ver klaarde de heer Van Nieuwenhuyse des gevraagd. Ook werd bij het gesprek van donderdag de mogelijkheid geopend voor een afbouwregeling met betrek king tot de onregelmatigheidstoeslag, die bepaalde PSD-functionarissen nog wel maar in de nieuwe situatie nietmeer zouden genieten. Een definitieve rege ling rond een en ander zal begin decem ber in het georganiseerd overleg aan de orde komen Hij moet zich gewoon goed op de hoogte stellen van de feiten. En die feiten zijn. dat de schepen samen met drie ankers en achttien trossen vastliggen aan zes boeien. Verder is de ligplaats veranderd ten opzichte van de plaats waar beide voorgaande malen het overpompen van het gas zou plaatsvinden. Bij het afineren van belde schepen wa ren diverse loodsen betrokken. Ik vraag me af of de heer Bannink wel vertrou wen stelt in zijn collega's, En tenslotte: bij de hele actie zijn drie instantes be trokken: de scheepvaartinspectie, de havenarbeidsinspectie en het Haven schap. Als de heer Bannink de Milieu inspectie er bij haalt moet hij dat weten, maar de inspectie heeft hier volstrekt niets mee te maken, en hoeft er voor mij ook niets mee te maken te hebben. Wat de heer Bannink doe» is 'brand' roepen in een volle bioscoop", aldus een paar boze uitlatingen van de heer Van Konij nenburg. De heer Bannink: „Hetoverpompenvan dit soort gevaarlijke stoffen moet in z'n algemeenheid niet gebeuren in dit soort havens. Je kunt gewoon van te voren niet garanderen dat de veiligheid volle dig is." Ik twijfel beslist niet aan mijn collega's, zoals de heer Van Konijnen burg zegt. Dat het afmeren twee keer is mislukt ligt beslist niet aan de loodsen maar aan de situatie. Overigens ben ik het ook niet eens met de opmerking van de directeur van het Vlissingse Haven schap als zou de Milieu-inspectie hier niet bij betrokken mogen zijn. Dat moet de inspectie altijd nog zelf weten en bij de overslag van een dergelijke gevaar lijke stof geloof ik dat het alleen maar goed is als de milieu-inspectie zich er mee bemoeit" Donderdagavond laat was er zowel van het Vlissingse Loodswezen als van de inspectie Volksgezondheid en Milieu hygiëne niemand voor commentaar be reikbaar. Stijging ADVERTENTIE Wethouder Dijkgraaf stipte de stijging van de culturele uitgaven in Goes tij dens de laatse jaren aan: voor 1977 bijna 1 miljoen gulden. „De uitgaven voor sport en cultuur ontlopen elkaar niet zoveel meer", meende hij. Drs Dijk graaf wilde de Pnns aantrekkelijk ma ken voor het publiek en optredenden door middel van een bijdrage van de gemeente, Aankoop vond hij onge wenst, ook ten opzichte van de andere zaalhouders. De wethouder toonde zich warm voorstander van een evenemen tenhal, die zijns inziens de functie van Goes kan versa terken. „We moeten ons als gemeentebestuur ook op de toe komst baseren, we moeten vooruit dur ven grijpen en een beetje visie tonen", betoogde de heer Dijkgraaf. Wethouder L. H. de Leeuw (pvda) stelde dat in de minderheidsnota van zijn col lega Lindenbergh voorbij wordt ge gaan aan de beperkte parkeermoge- VOOR RIJDERS ONDER INVLOED MIDDELBURG - Politierechter mr P. van Empel heeft donderdag tijdens zijn zitting in Middelburg gewaarschuwd dat een beroep op de onmisbaarheid van het rijbewijs door automobilisten die terecht staan wegens rijden onder invloed door hem in de toekomst min der snel geaccepteerd zal worden. Hij zei dat tegen de achtergrond van ht feit dat steeds meer automobilisten zeggen hun rijbewijs voor hun werk niet te kunnen missen Dat houdt dan in dat een ontzegging van de rijbevoegdheid voor hen ontslag of verlies van werk kan betekenen „Het wordt zo onmogelijk gemaakt een veroordeling toe te pas sen". aldus mr Van Empel. De politierechter bracht dit naar voren in dezaak van beroepschauffeur C. W. A T uit Vlissingen. Mr Van Empel zei daarbij: „Het wordt voor ons zo langza merhand vervelend steeds weer te horen dat het rijbewijs niet gemist kan wor den. Maar dat gaat op den duur ook niet op. Danmoetmen maar beter opletten" Officier van justitie mr A P. Besier liet blijken dat hij deze opvatting deelt. In het geval van T wilde hij ondanks een promilage van 1,87 'met heel veel aarze ling' het rijbewijs ongemoeid laten Hij eiste 6 maanden niet-rijden voorwaar delijk. 1 week gevangenis voorwaarde lijk en 500 gulden boete, de politierech ter vonniste conform. Voor de chauffeur M. de M. uit Vlissin gen speelde de onmisbaarheid van het rijbewijs evenzeer. Hij was in februari ln zijn woonplaats aangehouden met een promilage van 1.55. bovendien was de auto voorzien van gladde banden, on deugdelijke lagers en slechte remmen. Ook in dit geval lieten officier en politie rechter het rijbewijs Ongemoeid. Voor het rijden onder invloed legde de poli tierechter een nj-or.tzeggmg van 6 maanden op een geldboete van 1250 gulden, waarvan 500 voorwaardelijk. Voor de gebreken daarnaast 150 gulden In de zaak van de Middelburger J V speelde het opleggen van gevangenis straf een grote rol V. stond terecht voor rijden onder invloed met een promilage van 2 03 als gevolg waarvan hij in zijn woonplaats tegen een fiets reed. Gevan genisstraf zou hem als leraar een schor sing kosten. Voorkomen Zijn advocaat, mr E. Tak vroeg de poli tierechter geen gevangenisstraf op te leggen. Volgens de raadsman wordt met toepassing van gevangenisstraf het voorkomen van rijden onder in vloed niet bevorderd. Hij wees daar voor op het toenemende rijden onder invloed ondanks de strengere wetge- Politierechter mr Van Empel vond ech ter met een dergelijk promilage een Ge vangenisstraf onontkoombaar Hij legde V. dan ook 10 dagen gevangenis straf en 6 maanden rij-ontzegging op. Automobilist J. P. de K. uitNieuwen St. Joosland die op 31 juli in zijn woon plaats betrokken raakte bij het afschu welijk ongeval waarbij 4 doden te be treuren waren, kreeg een boete van 300 gulden voor het feit dat bij hem alcohol- promilage van 0.81 was geconstateerd. Op de zitting kwam echter nadrukkelij k naar voren dat De K. geen enkele schuld had aan het ongeval. Officier van justi tie mr Besier benadrukte dat K 'part noch deel had aan de afschuwelijke ge volgen' Ook de politierechter iiet dit duidelijk uitkomen. De in Westkapetle wonende F. A. C. B. stond terecht voor rijden onder invloed met een promilage van 1.89 in een auto zonder rijbewijs en verzekering. De be trokkene bleek daarvoor in het verleden al eerder veroordeeld. De officier eiste hier 20 dagen gevange nisstraf (10 voorwaardelijke), negen maanden niet rijden en twee geldboetes met een totaal van 400 gulden. De poli tierechter vonniste conform. J. J. S. uit 's-Heer Hendrikskinderen stond terecht voor een pormilage van 1,60. Als verzwarende omstandigheid gold het feit dat betrokkene zijn auto duidelijk niet meer behoorlijk kon be sturen. Conform de eis kreeg hij 1 week gevangenisstraf en 6 maanden niet- rijden voorwaardelijk. Weigering Bij verstek veroordeelde de politie rechter M. J. M. G. uit Tholen tot twee weken gevangenis met een rij ontzegging van een jaar cn 50 gulden boete. G. weigerde op 1 maart in zijn woonplaats de bloedproef nadat hij met zijn motor een tuin was binnenge reden. In verband met verzachtende omstan digheden werd G. D. uit Dordrecht voor het weigeren van een bloedproef ver oordeeld tot twee weken gevangenis voorwaardelijk en een rij-ontzegging van een jaar. Eveneens bij verstek veroordeelde de politierechter de in Middelburg wo nende A. O. voor het rijden onder in vloed zonder het bezit van een rijbewijs tot twee weken gevangenis en 9 maan den niet rijden. Op de zitting veroordeelde mr Van Em pel de in Middelburg wonende Marok kaan B. B. D. tot 2 weken gevangenis voorwaardelijk en 450 gulden boete. De betrokkene had in een auto gereden, terwijl hem bij een eerder vonnis een rij verbod was opgelegd. Met de straf werd rekening gehouden met de omstandig heid dat D. dit niet volledig had begre pen. Bejaardenwerk Sluiskil begonnen SLUISKIL - De stichting voor het open bejaardenwerk te Sluiskil opende het seizoen met het optreden van de goo chelaar Sarkos uit Eekloo in het buur thuis 'de Sterre'. Na de pauze hield de goochelaar in het Vlaams een conference voor de bejaar den. De middag werd geopend door de onlangs gekozen nieuwe voorzitter me juffrouw Van Acker. Zij vertelde in haar openingswoord dat ze hoopte, dat de grote belangstelling tijdens deze ope ningsmiddag het gehele seizoen zou blijven voortduren. Multivisie onderneemt 'juridische stappen' tegen Temeuzen TERNEUZEN - „Naar mijn beste in formatie schijnen er door Multivisie juridische stappen tegen de gemeente Temeuzen te zijn ondernomen". Het Terneuzense WD-raadslid mevrouw M. M. Coster-de Krijger maakte deze opmerking donderdagavond tijdens de vergadering van de onderwijscommis sie, omdat ze wilde weten hoe het met de relatie Terneuzen-Multivisie BV Rotterdam staat. Volgens mevrouw Coster beweert Mul tivisie in een brief van 22 juni jongstle den dat de gemeente Terneuzen zich niet eenzijdig kan terugtrekken, omdat er een contract bestaat. „Waarom is het de laatste tijd zo stil rond het project kabeltelevisie en waarom wordt ons in decommlssie. eventueel informeel, geen informatie over de stand van zaken toe gespeeld In de laatste raadsvergader ing werd ik ook al met een kort ant woordje afgescheept", trok mevrouw Coster van leer. Verder verwees ze naar het 'korte antwoordje' van b. en w„ ge dateerd 16 augustus, op de brief van Multivisie „Voelt het college zich wel genoeg juridisch geïnformeerd en gead viseerd om de zaak met zo'n kort briefje af te doen?", vroeg het WD-raadslid zich af. Wethouder J. Strfjbos ant woordde „Het standpunt van de ge meente is voldoende naar buiten geko men. We hebben er verder geen behoefte •aan om met de advocatenfirma van Multivisie in discussie tc treden". Over het verdere verloop van de toe komstige realisering van het kabeltele visieproject in Temeuzen zei wethouder Strijbos. in antwoord op een vraag van mevrouw Coster dat openbare werken naar 'een onafhankelijk lichaam' zoe ken. Hieronder verstond hij een advies bureau voor kabeltelevisie. inderdaad prima wasautomaten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7