Boersma: nadruk op strijd tegen jeugdwerkloosheid 'TOEVALLIGE' ONTMOETING KISSINGER-SMITH VERWACHT MASSALE VLUCHT UIT FRIULI Van Agt zet zich af tegen ontwerp JOELICHTING OP 350 MILJOEN EXTRA STEUN: Bewoners geven de moed op Alcoholmisbruik in verkeer blijft constant Prins Bernhard ziet af van voorzitterschap van Wereld Natuur Fonds Hardnekkige speculaties over ontmoeting morgen -JDAG 17 SEPTEMBER 1976 (Van onze redactie economie) DgNHAAG - Het kabinet heeft onlangs besloten voor de rest van $76 en voor 1977 350 miljoen gulden ter beschikking te stellen voor Istra maatregelen ter bestrijding van de werkloosheid. Van dit ^rag is f 21Ó miljoen bestemd voor een nieuw pakket jeugdmaat- ïzelen. Minister Boersma (sociale zaken) zal binnenkort nadere Egeveiis over de besteding van de rest verstrekken. Dit pakket jet er als volgt uit: loonkostensubsidie landurige werkloze jeugdi- gnfSO miljoen; stimulering vakopleiding jeugdigen f 85 miljoen; Menging interim-maatregel jeugdige werklozen f45 miljoen; .--nulermgspremieregeling partieel leerplichtigen f30 miljoen, is de bedoeling dat hierdoor per maand 2000 werklozen gehol- worden werd verwacht dat 3500 jeugdigen kon den worden geholpen Met de verhoging van het bedrag kompn er ruim 2000 bij Evenals in voorgaande jaren zullen werkgevers, die partieel leerplichtigen in dienst nemen, een stimuleringspre- mie kunnen aanvragen. Voor het schooljaar 1976-1977 is die verhoogd van f 45 tot f 50 per week. Voor deze re geling is een bedrag van f30 miljoen uitgetrokken. Er zal nadrukkelijker dan voorheen op w orden toegezien dat de werkgever de jeugdige in de gele genheid stelt deel te nemen aan onder wijs of vorming. Verwacht wordt dat voor ongeveer 15.000 jeugdigen van deze regeling gebruik zal worden ge maakt. idit complex van maatregelen is de jjruk gelegd op extra aandacht voor Jtieest kwetsbare groepen: langdurig nrfclozen; jeugdige schoolverlaters, asjewezen op een opleiding in het Wlingwezen en partieel lecrplichti- p. Bovendien worden bestaande ar- Iddsmarktmaatregelen voortgezet en üfilevigd. St regeringsbeleid is er op gericht de «Boosheid terug te dringen tot aMOin 1980. Bij dit aantal zullen 40 3(50-000 jongeren beneden de 23 jaar pais er geen aanvullende maatrege- c torden genomen. In tegenstelling sde algemene werkloosheid blijkt de Esiwerkloosheid zich dit jaar op be- jïde punten gunstiger te ontwikke- in de leeftijdsgroep beneden de 5jar zijn er enkele "meevallers'. Het Bial werkloze niet-schoolverlaters roeren, die al een of meer banen had- ai was in augustus voor jongens 25 raenten voor meisjes 10 procent lager la een jaar geleden, In deze leeftijds- mpishet aantal langdurig werklozen espen die langer dan een half jaar ran ingeschreven) dit jaar vermin- ad. kmmend effect scaling kan mede veroorzaakt zijn ixrbet remmend effect als gevolg van iïii genomen maatregelen als »7.chtverlenging en verlengde cur- üöjB m het lager beroepsonderwijs. ib:?schoolverlaters in 1975 betekent rader kans op werkloosheid na- :ann deze groep. Inmiddels is er nu. nSrewacht, een sterke groei van het snul werkloze schoolverlaters. Deze 7;aigls voor de 19 tot en met 22- lïTP'.terker dan voor de jongeren be- nedtn lijaar. IntotiM is de groei van de werkloos- Wdfflsrjongeren beneden 23 jaar ten ((Cdïvan Ï975 sterker geweest dan wdi leeftijdsgroepen vanaf 23 jaar, afschijnsel dat vooral voor vrou- «rgeldt. Daarentegen blijkt dat ver- ;ewijs de werklozen beneden 'sneller weer uit de registers van arbeidsbureaus kunnen worden ge tapt, heeft minister Boersma i so us akeni de tweede kamer meege- m experimentele cursussen die wil in het land op streekscholen zul- «orden gegeven, zal het ministerie mwiale zaken een garantie van f 3.5 süjoenop zich nemen. Het ministerie tb onderwijs zal ook uitgaven doen, •urvan dc omvang nog niet bekend is. 8(1 gaat om cursussen voor jongeren )ftdcn 23 jaar, die een mavo. havo, of ^diploma hebben en jongeren die het voortgezet onderwijs zonder di ploma verlaten. Deze zogenaamde schakelcursussen, waarvan er in totaal 62 komen, zullen worden gehouden aan alle streekscho len voor beroepsbegeleidend onderwijs en per 1 oktober starten. In samenhang hiermee wordt een proefneming op het gebied van beroepskeuze-advisering voorbereid. Daarbij zouden in beginsel UDINE (DPA/UPI/RTR)-Duizend en inwoners van Priuli, de streek in noordoost- Italiè die al sinds maanden wordt getroffen door aardschokken, geven de moed op. Zij trekken in grote getale naar de kust waar het hoofd van de regeringshulp- dienst, Giuseppe Zamberletti. hun onderdak heeft geboden in lege hotels en va kantiewoningen in de badplaatsen waaruit nu de zomergasten verdwenen zijn. Een nieuwe reeks bevingen sinds zater dag j .1waarvan enkele even sterk als de rampzalige schok van 6 mei die aan bijna duizend mensen het leven kostte, brak de weerstand van de boeren die tot dusver geweigerd hadden hun land te verlaten Het aantal daklozen dat in mei al circa 100 000 bedroeg, is sindsdien nog aanzienlijk toegenomen De afgelopen dagen kwamen er onge veer 20,000 bij. Alleen al in de badplaats Lignano aan de Adriatische kustzijn tot nog toe 10.000 ontheemden aangeko men Naar Grado en andere plaatsen trokken duizenden van hun lotgenoten Volgens de Italiaanse radio zijn woens dag en gisteren in totaal negen personen in het rampgebied omgekomen, terwijl er voorts ongeveer 120 gewonden vielen. Onder de doden waren vijf ouderen die aan een hartaanval bezweken als gevolg van de emoties. Twee mensen verloren het leven onder instortende gebouwen en een man verdronk toen hij wildé vluchten. Daldozen De daklozen die het gebied nog niet alle gedurende twee maanden of langer bij de arbeidsbureaus ingeschreven jeugdigen kunnen worden betrokken. Het gaat hierbij om een verkenning van de mogelijkheden, waarover deze jonge ren beschikken Interim-maatregelen Het afgelopen voorjaar werd de interim-maatregel voor jeugdige werk lozen reeds verlengd tot 1 juli 1977. Uit het extra stimuleringsprogramma 1976 werd daarvoor f 35 miljoen beschikbaar gesteld. Bovendien is nu f 45 miljoen ge reserveerd voor het doorlopen van de maatregel in 1977 Langer tewerkstellen dan een half jaar is mogelijk als dat in het belang van de wederinpasbaarheid' is. Bijzondere aandacht wordt gegeven aan de vraag welke vooruitzichten be trokkenen hebben als de subsidiemoge lijkheden zijn beëindigd. Vooral van de gemeenten wordt op dit stuk wat ver wacht. omdat die, zoals is gebleken, meestal beter vooruitzicht kunnen bie den dan overige aanvragers. Op grond van de tot dusver beschikbare gelden dringend beroep op u om u nader te bc- zinnen op uw gedragslijn als bankin stelling ten aanzien van activiteiten in Zuid-Afrika en deze te wijzigen". Het dagelijks bestuur van de rijksuniversi teit in Groningen schrijft dat in een donderdag verzonden brief aan de di rectie van de Amrobank, De universiteit overweegt de banden met de Amrobank te verbreken als deze doorgaat met investeringen in Zuid- Afrika. De universiteit laat het grootste deel van de salarissen via de Amrobank betalen. Het dagelijks bestuur van de universi teit veroordeelt de politiek van Zuid- Afrika fel. Op tachtig verschillende plaatsen in ons land is de Anti-Apartheidsbeweging Nederland iAABN) donderdagmiddag begonnen meteen boycotactie tegen de Amrobank. Bij filialen van deze bank UNIVERSITEIT GRONINGEN DREIGT BANDEN MET AMRO BANK TE VERBREKEN GRONINGEN - „Wij doen hierbij een AMSTERDAM - PvdA-partijvoorzitter Ien van den Heuvel (n tracht voor een vestiging van de AMRO-bank aan het Damrak te Amsterdam samen met collega Ria Beckers van de PPR (m) foldertjes uit te delen aan voorbijgangers. In het foldertje wordt gesteld dat de AMRO-bank geld leent aan Apartheid. Rekeninghouders wordt gevraagd het vertrouwen en de rekening op te zeggen. zware regens vallen die met onweer gepaard gaan. In Campanella bil Gemona. dat het «'orden klanten en voorbijgangers ge- vraagd hun rekening op te zeggen De boycot is uitgeroepen, omdat de Amro bank leningen zou verstrekken aan Zuid-Afrika De boycotactie van de anti- apartheidsbewegmg wordt ondei- steund door de partijbesturen van PvdA PPR en PSP zwaarst is getroffen, zag een man ver bijsterd toe hoe zijn huis waarvoor hij 25 jaar had gespaard, als een kaartenhuis in elkaar stortte Vervolgens liep hij brullend weg om ergens handgranaten te halen die hij op de puinhopen gooide. Politiemannen brachten hem naar een zenuwinrichting Als gevolg van de aardschokken is de top van de berg Chiampon in tweeën gespleten, waardoor een 50 meter diepe kloof is ontstaan Alle plannen voor een eventuele we deropbouw hangen af van het verdere verloop van de bevingen. Volgens Zamberletti zijn de geologische veran deringen door de jongste schokken vermoedelijk nog groter dan die van de aardbeving van zes mei. Vele dorpen zijn zo zwaar getroffen, dat aan herstel niet behoeft te worden gedacht. Voor zover er al herstelwerkzaamheden zijn uitgevoerd, zijn deze veelal teniet ge daan door de nieuwe schokken. Onder deze omstandigheden zien vele ont heemden, ook met het oog op de nader- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Er is geen sprake van een weer toenemend alcoholmisbruik in het verkeer „Het gemiddelde bloed- alcoholgehaltc, dat maandelijks wordt berekend, is - afgezien van de eerste twee maanden na de invoering van de bloedproef - tot nu toe vrijwel con stant". Dit antwoordden minister Wes terterp (verkeer) en minister Van Agt (justitie) op schriftelijke vragen van de tweede-kamerleden Comelissen en Van Schaik (beiden kvpl. De bewindslieden zijn het met de vra genstellers eens dat het voor de bestrij ding van het alcoholmisbruik van groot belang is dat hierop voldoende controle wordt uitgeoefend Vervanging van de bloedproef door een wordt gewerkt, noemen de bewindslie den niet mogelij k zonder de waarborgen voor de verdachte te verlagen BRIEF AAN HOOFDBESTUUR IN GENEVE: BUSSUM - Prins heeft het hoofdbestuur van het Bernhard het Wereld Natuur Fonds, een functie welke vergelijkbaar is met het ere voorzitterschap. World Wildlife Fund te Genève (Slot van pap. I) verleiden ren tegen de wens van met name KVP en VVD op dit punt, had hij echter niet. De CDA-fractle dienden donderdag een wijzigingsvoorstel in op het VVD- PvdA-ontwerp, waarin zij garanties wil len vastleggen, dat aan de gewetensbe- toch laat verleiden om verkapt zijn voorkeur voor een van de initiatief- wetsontwerpen mee te delen. De indie ners van het PvdA-WD-wetsontwerp zijn overigens donderdag voor een deel tegemoet gekomen aan dekntiek dieuil Hij is ook bereid, zo schrijft hij. de hier- laten weten dat hij zich niet als aan verbonden werkzaamheden verder president van het WWF her- te zullen verrichten. Ten slotte deelt de f. prins mee niet aanwezig te zullen zijn op kiesbaar zal stellen. Hij zal per 1 het congres van het World Wildlife- januari 1977 als president aftre- vFund dat eind november in San Fran- cisco in Amerika zal worden gehouden, den na een ambtsperiode van Sjr peler scott zal hem hierop ais voor- twee jaar, de periode waarvoor Zitter van het internationaal bestuur de WWF-president wordt be- vervangen. Een woordvoerder van het fonds zen „de noemd. prins is een zeer actief inzamelaar van De prins verklaart in een brief aan het gel^gewe£st Met ajn prestige had hij fonds wel aan te zullen blijven als pre- mv>«*b« «we! regeringen als het sident van de Nederlandse afdeling van bubbek ^langstelling te wekken voor het fonds. Wij menen dat slechts zeer weinig mensen meer gedaan hebben voor het behoud van de natuur. Voor zijn inspanningen op dit gebied verdient hij bewondering van ons allemaaL" HET Wereldnatuurfonds is een organi satie zonder winstoogmerk die is opge richt in 1961 en tot doel heeft de dieren wereld en het milieu te beschermen. ontvlucht zijn, brengen de nacht door in ende winter, geen andere oplossing dan tentenkampen of in auto's, terwijl er een vlucht naar de kust. Vervolg kantlijn Jit van png. I) <?n partij zou daarover echter vroe- fCWTi bars woord zijn gevallen, de situatie in Nederland is op van de partijvorming gewijzigd "«ktedièn aanzien heeft het. kamer- Jüchvergist, een tweede misrekening. 8 '«enslelling tot vroeger gedraagt 9mie zich plotseling als partij, met Sfolg enkele verklaringen, die hem de woestijn inzenden. Een kente- die Tolman kennelijk niet bevroed (ADVERTENTIE) MAIANO Italië- Slechts een hoge berg puin rest er nog van een gebouw in de Italiaanse plaats Maiano. die getroffen werd door een aardbeving. De kracht van de beving was 6.3 op de schaal van Richter. de tweede kamer op enkele punten v hun wetsontwerp was geuit Dr Roethof tpvda) verklaarde dat de indieners geen bezwaar hebben tegen instelling van be roep bij de raad van state tegen de richt lijnen van de zgn toetsingscommissie Ook verzette hij zich niet tegen opne ming in de wet van de bepaling, dat elke arts vrij is om medewerking aan abortus te weigeren. Dr Roethofzei hét punt van decontrole op het werk van de toetsingscommissie niet van wezenlijk belang te vinden. De negen leden van de commissie worden voorgedragen door maatschappelijke organisaties en zijn slechts voor drie jaar benoembaar. Daar zit, aldus Roe thof. al een zekere mate van controle ingebouwd. Toezicht door de minister van volksgezondheid raadde hij af, om dat daardoor abortus weer in de poli tieke sfeer terecht kan komen. Een be roep via de wet-Arob op de raad van state leek hem daarom te verkiezen Roethof noemde 'net vanzelfsprekend dat artsen niet verplicht kunnen wor den om tegen hun geweten aan de uit voering van abortus mee te werken. Een aparte uitzonderingsbepaling in de abortuswet is daarom niet nodig. Dat zou alleen gewenst zijn als er op de arts een bepaalde verplichting wordt gelegd. Daarvan is in het geval van ab ortus in het geheel geen sprake, zo meende Roethof. Overwegende bezwa- komen. Volgens het voorstel is niemand verplicht een abortus uit te voeren, daaraan mee te werken of gelegenheid daarvoor te geven, dan wel een vrouw mee te delen waar of door welke zo'n arts behandeling kan worden gegeven of wie daarover inlichtingen kan verstrekken. Het voorstel is ondertekend door me vrouw Comelissen (kvp) en de heren Ti- lanus (chu) en Van Dam iarp). In hun toelichting zeggen de indieners dat ie mand die bezwaar heeft tegen abortus provocatus. in het algemeen ook be zwaar zullen hebben tegen het geven van inlichtingen over waar een abortus wel kan worden uitgevoerd. Daling De andere PvdA-indtener, dr. Lam berts. verklaarde dat het aantal abor tussen in Nederland de laatste jaren baseert haar uitgangspunt op solidari teit, be VVD op verantwoordelijkheid. Dat wij onze eigen filosofie hebben be- De brief van de prins is gedateerd op 13 houden, spreekt vanzelf. Dat hoeft he- september en is gepubliceerd door het Iemaai niet te worden verdoezeld". hoofdkantoor van het weretdnatuur- Mevrouw Van Leeuwen, die met me- fonds in Morges bij Genève. In de brief vrouw Gardeniers het christen- wordt geen gewag gemaakt van de democratische ontwerp verdedigde. Loclheed-zaak en de prins geeft geen wees er andermaal op dat abortus het reden voor zijn aftreden als president, slechtst denkbare alternatief is. ..Wij moeten in Nederland tot een nog duide lijker preventiebeleid komen, zodat elk komend kind zoveel mogelijk een ge wenst kina is", aldus mevrouw Van Leeuwen. Het anti-conceptiegebruik is volgens haar nog onvoldoende. „Niet ontkend mag worden dat in het verle den in christelijke kring aan deze aspec ten te weinig aandacht is gegeven" ADVERTENTIE) nMETZLER. bril: ieders oogmerk? Anti-conceptie Franssen (pvda) dwong haar daarop in een interruptiedebat tot de toezegging dat de AR steun zal geven aan het in itiatief van onder meer de socialisten, om lokale overhedpn te bewegen een soepeler beleid te voeren ten aanzien van het verkrijgen van anti- j sterk is gedaald. De top werd be- conceptiemiddelen. Franssen dwong 1972 met ruim 20.000 behande lingen. Dit daalde in 1975 tot ruim 15.000. Dat betekent, aldus Lamberts, vrouw Van Leeuwen tot de erken ning dat de meeste moeilijkheden zich voordoen in de gemeenten waar de één abortus op iedere twaalf levend ge- christen-democraten een bestuurlijke v.u.kK.. c„ borenen, ofwel één op elke 180 vrouwen in de vruchtbare leeftijd. Nederland heeft daarmee het laagste abortuscijfer ter wereld, lager nog dan Engeland, de VS of de Scandinavische landen. Mevrouw Veder-Smit (vvd) ging in op de kritiek die is geleverd op het feit dat PvdA en VVD elkaar in het compromis voorstel hebben gevonden. „De PvdA jUATSELIJK EEN BUI 7,'Eet algemeen veel bewolking met reSen of een bui. mogelijk *mi»« r' Zwakke 101 matige wind '*"d "aai' noordelijke richtingen, mi temperaturen circa 16 gra- wraitztehten voor zaterdag en zon- ^li8 herfstw eer. '^^vooruitzichten in cijfers gemid- over Nederland. f'zaterdag: aantal uren zon- 0 tot 6. ^-fnp omstreeks 10 graden: omstreeks 17 graden: kans - «i Penode van minstens 12 Procent, kans op een geheel -? etmaal- 60 procent. tondag: aantal uuren zon- 1 tot 8; temp. omstreeks 11 gradden; "JP- omstreeks 18 graden: kans Er tm periode van minstens 12 w procent: kans op een geheel -«S etmaal: 70 procent. J*» de temperaturen geldt voor marge van 2 graden en -onaag een marge van 3 geaden e opgegeven waarden LOESAKA/JOHANNESBURG (RTR/AFP/UPI) - Volgens steeds hardnekkiger wordende speculaties zal Henry Kissinger zaterdag in Zuid-Afrika niet al leen een onderhoud hebben met premier John Vorster, maar ook, zij het niet officieel, van ge dachten wisselen met de Rho- desische eerste minister Ian Smith. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken was donderdag in Zam bia, waar een geëmotioneerde presi dent Kaoenda hem nog eens op het hart drukte, dat de Afrikaanse 'frontstaten' hun gewapende acties tegen Rhodesië zullen verhevigen w anneer Smith niet spoedig toestemt in het overdragen van de macht aan een zwart meerderheids- bewind. „U hebt geen weken (voor het treffen van een regeling)" sprak Kaoenda. een traan wegpinkend, „maar slechts da gen Als uw missie mets uithaalt zullen wij vechten tot de laatste man. „Wij ide Verenigde Staten realiseren ons. dat wat u zegt maar al te zeer waar isanti woordde Kissinger wiens stop in Zam bia na Tanzania de tweede was van zijn Afrikaanse toemee. Het ziet er in de eerste fase van deze rondreis naar uit, dat het zwaarste ac cent op Rhodesië ligt en dat de kwestie 'Namibië' en 'Zuid-Afrika' wellicht tijde lijk naar het tweede plan zijn gedron- gea 'Ontmoeting' Dat gegeven gaf donderdag opnieuw, zowel in Loesaka als in Zuid-Afrika, voedsel aan het gerucht dal Kissinger alsnog een (eerstel ontmoeting zal heb ben met premier Smith. Men denkt dat die zal plaatsvinden tijdens de morgen in het Johannesburgse Ellis-sporlpark te spelen rugbywedstrijd tussen de Nieuw zeelandse 'All Blacks' en de Zuidafrikaanse nationale ploeg. Kissinger Is ervan op de hoogte dat Smith van plan ls deze wedstrijd bij te wonen Het is daarom belangrijk, dat donderdag in Johannesburg werd be vestigd dat de eretribune zaterdag zal worden bezet door de Zuidafrikaanse president Dledenchs. Vorster en Kis singer Als Smith inderdaad ook komt. ligt een toevallige ontmoeting met Kissinger voor de hand. Hoewel Kissinger herhaaldelijk heeft gezegd, dat hij niets ziet in een gesprek met Smith zolang deze niet op voorhand toestemt in een spoedige machtsover dracht. lijkthet veelbetekenend, dathet bovenstaande 'draaiboek' door Ameri kaanse functionarissen in Loesaka niet categorisch is weersproken. Het 'toevallige' van de mogelijke ont moeting zou voor Kissinger een netelig probleem kunnen omzeilen, aangezien hij niet 'officieel' kan worden gezien met het staatshoofd van een land dat door de VS niet wordt erkend Het mag overigens w orden betwijfeld, of een gesprek met Smith veel zal opleve ren Weliswaar heeft de Rhodesisclie premier donderdag van zijn national party een blanco volmacht tot hande len gekregen, maar die kwam pas af na felle kritiek van de rechtervleugel. Smith, persoonlijk tot dusver al de on buigzaamheid zelve, is daardoor nog verder in zijn manoeuvreerruimte be perkt. Verder is via zegslieden In Kissingers gevolg naar buiten gekomen, dat de be windsman woensdag met. president Nyerere van Tanzania heeft gesproken over de modus van een gesprek met Smith Nyerere zou Kissinger daarvoor binnenskamers het groene licht hebben gegeven. De Tanzaniaan zou het ge- sprex zien als een noodzakeujK Kwaad waaraan hij echter niet openlijk zijn goedkeuring kan geven, Zuid-AJ'rika Uit Kaapstad kwam het bericht dat de politie daar donderdag één kleurling heeft doodgeschoten hij een reeks ge welddadige botsingen. De kleurlingen van de Kaapprovincie hebben zich ge- solidariseerd mei het zwarte protest tegen de apartheidspolitiek. Sinds bij Kaapstad op 31 augustus de eerste rel len uitbraken, zijn daar in totaal meer dan 30 kleurlingen gedood. Na de donderdag geëindigde driedaagse staking was het in de zwarte satelliet steden van Johannesburg overwegend rustig De forensentreinen en -bussen tussen Soweto en Johannesburg liepen volgens de politie geheel normaal en volgens bedrijven in de stad was de op komst van hel zwarte personeel weer vrijwel compleet De woensdag begonnen kleurlingen- staking in Kaapstad duurde daarente gen donderdag voort. Het absentisme bedroeg in Kaapstad tussen de 80 en 90 procent, waardoor kleinere bedrijven geheel 'plat' lagen en grotere fabrieken met kleine nOodbczettingen poogden door te draaien meerderheid hebben. „Vaak is dat derdaad het geval", gaf mevrouw Van Leeuwen toe. Omdat het preventiebeleid op het ogenblik nog niet ver gevorderd is, moet, aldus mevrouw Van Leeuwen, terwille van de nood van de vrouw in breuk kunnen worden gemaakt op het verbieden van abortus „Ik mag dan ook niet volstaan met te stellen: ik verwerp abortus-provocatus", zei ze. „Afzijdig blijven, betekent het gedogen van soms fundamenteel verwerpelijke abortus praktijken". Mevrouw Van Leeuwen vond dat als het christen democratische ontwerp wordt aange nomen, abortus in het ziekenfondspak ket kan worden opgenomen. Volgens haar kan dit, uitgaande van de huidige ziekenfondswet, niet het geval zijn als de kamer akkoord gaat met het andere voorstel. Mevrouw Cappeijne (vvd) bestreed in tweede termijn de opvatting van me vrouw Gardeniers (kvp) dat het tucht- recht in kwesties als abortus onvol doende in staat is het ongeboren leven te beschermen. Volgens haar is dat niet het geval. Wel heeft een deel van de VVD aarzelingen tegen de uitwerking van het tuchtrecht in het wetsontwerp van PvdA en WD, maar de fractie zal zich daaroverheen zetten, zo deelde zij mee. De PSP"er Van der Lek maakte zich van zijn kant nogal kwaad over de houding van de confessionelen, die naar zijn mening, ondanks het feit dat ze voort durend spreken over respect voor een andere overtuiging, toch hun christe lijke normen proberen op te dringen aan anderen. Het begrotingstekort voor 1977 van de provincie Zuid-Holland is geraamd op 5.8 miljoen gulden, een miljoen hoger dan voor dit jaar is geschat, In eerste instantie lag het tekort voor 1977 aan zienlijk hoger, namelijk op 12,4 miljoen. Ingrijpende bezuinigingen op het ge bied van planologische onderzoek, sub sidie monumentenherstel en onderhoud vaarwegen hebben het tekort kunnen drukken. Dit hebben gedeputeerde sta ten van Zuid-Holland donderdag op een persconferentie meegedeeld Directie: F. van de Velde. K. Scherphuis en W. F de Pagter. Hoofdredacteur: G A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M P Dieleman en C. van der Maas BUREAUS: Vlïsaingen: Walstraat 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. 101180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Nieuwstraat 22, tel. (0115014457. Hulst: Steenstraat 6. tel. (01140) 405a In de avonduren is de centrale redactie bezet v^n zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling (01186)1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie. (01184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie; (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur 101184) 15144. Zondagavond van 20 00 tot 22.00 uur Abonnementsprijzen per kwartaal 37,75; franco per post 42.-; per maand 12.75; losse nummers 0.55 (inclusief a pet. biw). Advertentietarieven: 77 cent per mm, minimumprijs per advertentie 11.55; ingezon den mededelingen 2'/sx tarief. Voor brieven bureau van dit blad 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3