A\ Hier wordt niet gepraat over opoe of opa FOTOPUZZEL WAT DOEN AXEL ENTERNEUZEN NA HOOPGEVENDE START? Drie dagen garnaalfeesf in centrum van Boekhoute Burgemeester promotor achter garnaalfeesten exil* Tussen Schelde en grens James Bond veer in actie in Ledel Oostburg |(1JDAG 17 SEPTEMBER 1976 MEVROUW VERSTEEG VAN AXELS TREFPUNT: AXEL - Het Trefpunt aan de Singel voor de Axelse bejaarden een waar trefpunt, waar ze gezelligheid, sfeer en een luisterend oor vinden. Je kunt je 't Trefpunt niet voorstel len zonder mevrouw Versteeg, de enthousiaste leidster van het dien stencentrum. Zij is één van die zeld zame mensen die zich - ondanks of misschien juist dank zij alle moei lijkheden die hun weg kruisen - ont poppen als ware levenskunstenaars, en dieeen warmte uitstralen waar je jaloers op kunt zijn. Op jeugdige leeftijd weduwe gewor den hield zij in haar vroegere woon plaats Giessen een pension, om voor haafzelf en haar zoontje te kunnen zorgen. Dit was een van haar eerste kennismaking met de dienstverle nende sektor. Daarnaast was zij toen al aktief als vrijwilligster in het be- jaardenwerk, waardoor zij zo en thousiast werd dat zij een opleiding ging volgen om van haar vnjwillig- sterstaak haar beroep te kunnen maken. Negen jaar geleden, in au gustus 1967. kwam zij naar Axel, waar zij de leiding kreeg van het eer- i Zeeland gevestigde diensten centrum, in 1966 gestart met mede werking van de plaatselijke kerken. Haar eerste poging om de mensen meer te aktiveren was het oprichten van een handwerkclub. Dat was toen geen eenvoudige zaak, want, zo zei den de bejaarden, we hebben ons hele leven hard gewerkt, we willen nu wel eens rusten. Maar toen ze de smaak eenmaal te pakken hadden en bemerkten hoeveel plezier ze met el kaar konden hebben, was er geen houden meer aan en het Trefpunt begon steeds meer in een behoefte te voorzien. Als een van haar eerste ta ken ziet mevrouw Versteeg het voor komen van eenzaamheid bij de be jaarden. Zij is altijd bereid te luiste ren als een van de bezoekers moei lijkheden heeft of zo maar eens wil praten. „Als dienstverlenende is het van belang dat je naast de mensen gaatstaan, en niet een trapje hoger", aldus mevrouw Versteeg. „Er wordt hier ook niet gepraat over Opoe of Opa. We vergeten maar al te vaak dat Juist de oudere mensen een enorm brok wijsheid en levenservaring op- m hebben en als we daar vol doende rekening mee houden hoeft de bejaarde zich niet gediscrimineeid. oials kind behandeld te voelen wendschappelijk ftk met de vrijwilligers is er een mendschappelijke verhouding, de acesten van hen werken al vanaf id begin met mevrouw Versteeg smnen. De oudste van hen is 79 jaar, maar er zijn ook verschillende da mes van middelbare leeftijd bij. Hoe goed hun onderlinge verstand houding is blijkt wel uit het feit, dat zij kortgeleden met elkaar een 'uni form' gemaakt hebben: een witte ja pon met daarop als versiering allerlei keukenattributen. Een van de da mes, mevrouw Wolfert-van Ham, verzorgt per dag zo'n 10 tot 12 wanne maaltijden voor bejaarden die daar toe zelf niet in staat zijn. Het Tref punt beschikt ook over een alarm systeem met hoor en wederhoor waarop 96 in de naaste omgeving ge legen bejaardenwoningen zijn aan gesloten. Gelukkig hoeft hiervan niet vaak gebruik te worden gemaakt, maar als het eens voorkomt is het belangrijk dat direkte hulp geboden kan worden. Als je mevrouw Ver steeg vraagt naar de aküviteiten voor het komende seizoen komt ze pas goed op dreef: „22 september hebben we een bloemschikmiddag. We zijn dan eerste de hele middag bezig met het maken van bloemstuk- jestvorigjaar waren daterl25)enhet bakken van Trefpuntbollen 's Avonds worden ze dan bij opbod en afslag verkocht. In november hebben we onze bazar waar de werkstukken van de handwerkclub en de hande- narbied worden verkocht. Verder de Kerstviering en de Paasmiddag In februari houden we een wafelmiddag en in mei hebben we een dineetje, wat ook weer door de vrijwilligsters ver zorgd wordt." Groot wiel Behalve deze vaststaande jaarlijkse aktiviteiten organiseert zij nog tal rijke andere bezigheden. Twee jaar geleden ging er een macramé-cursus van start waarbij ook jongeren graag geziene leerlingen zijn. Verder starten in oktober weer de lessen van de cursus Engels, die mevrouw Versteeg vooral van belang vindt voor de mensen die kleinkinderen overzee hebben en op deze manier toch tot een eenvoudige correspon dentie met hen kunnen komen. Er is een bejaardenkoor o.l.v. me vrouw de Graat bejaardengymnas- tiek onder deskundige leiding van mevrouw Benningham. zwemmen in het overdekte zwembad de Honte in Temeuzen. een fietsclub die af en toe een tochtje maakt door de mooie polders rondom Axel. Iedere middag is er 'soos' .waar gebiD ar t kan worden of een kaartje gelegd met elkaar De gezelligheid staat hoog aangeschre ven en er wordt heel wat gelachen in het Trefpunt Verschillende malen heeft mevrouw Versteeg al reisjes gemaakt met groepen bejaarden, o.a. naar Ameland, het Zwarte Woud, Tner en zelfs eenmaal naar Majorca met 50 Axelaars en 50 West Zeeuwschvlamingen, een gewone 'grijze prijs', beloning voor een puz zelwedstrijd van een landelijk dag blad. Ongetwijfeld zullen ook in de toekomst dergelijke uitstapjes ge maakt worden. De bejaarden die in het Trefpunt bezoeken zijn bijzonder reislustig. Begin september zijn de meeste aktiviteiten weer begonnen: 't Is net een groot wiel", zegt me vrouw Versteeg, „in de zomer komt het tot stilstand en nu moeten we proberen langzaam aan weer op gang te komen." Als wensen heeft zij nog op haar lijstje staan: een volksdans groep. een leestafel en een uitwisse ling met bejaarden van een ander dienstencentrum. „Je moet steeds weer met andere ideeèn komen." volgens haar, „blijven organiseren, het eist je totaal op, en ik vind het heerlijk werk." Dat blijkt ook wel als je haar naar haar hobby vraagt, ze antwoordt dan „Het bejaarden- werk" Zolang mevrouw Versteeg de leiding neeit in het Trefpunt, zal memand zich hoeven te vervelen Corrie Boon-Janssen Beglazing Sluiskilse kleuterschool moet worden vernieuwd TERNEUZEN - De Temeuzense raads commissie voor onderwijs en sport be handelt vanavond (donderdag) een verzoek van de vereniging voor protestants-christelijk onderwijs in Sluiskil om financiële medewerking te verlenen aan het aanbrengen van dub bele beglazing in de kleuterschool .Vrij en Blij". Het gaat om het vernieuwen van het glas. dat op een aantal punten is be schadigd doorzettingen in het gebouw B en w vragen de raadsleden de mede werking te verlenen en tevens akkoord te gaan - het tweede voorstel op de agenda van de onderwijscommissie - met het aanleggen van telefoon De commissievergadering begint om 19.30 uur in de burgerzaal van het stad huis. Schaakcompetitie HULST - De schaakclub Hulst uit Hulst hield in Den Dullaert te Hulst competi tieschaakwedstrijden. waarvan de uit slagen luidden, categorie' wedstrijd schaken- groep I: R. Curran-C. Franse 0-1. J Groenesteijn-E de Koning 1-0. J Maas-A Lauwereijs 1-0 Groep II: C. Doolaard-J. van Eek 1-0. C van Gassen-W Kentie 0 5-0.5. J van Steenbergen-W. van Waterschoot 0-1. Groep III. F de Bree-mejuffrouw A. Ge ring 0-1. F de Maat-H Picavet: niet ge speeld. T. de Rijcke-C de Wolf 1-0. Cate gorie recreatie schaken: C Bosland-G de Schepper 0-1. W. Dumond-E. Scheele 0.5-0.5. E. Bral-R Comelissen 0-1. Cate gorie. junioren. R Stevens-J van Rie 1-0: A. Andreas - A Smits 1-0: H. Spi tters F. Nijssen 1-0 en P de Maat - P. d'Hondt 0-1 ZEEUWSCH-VLAANDEREN Schieting BOSCHKAPELLE - Aan de schieting bij T. van Schaik te Boschkapelle na men 52 schutters deel. De uitslag vamn de eerste schieting luidde: hoge vogel: J. Verschueren, Kloosterzande: eerste zijvogel: A. Heij- man. Axel: tweede zijvogel: niet afge schoten: grootste aantal (4 stuks): A. van Dijk. Vogelwaarde. De uitslag van de tweede schieting luid de: hoge vogel, eerste en tweede zijvo gel: verloot: grootste aantal (5 stuks) J. Scheerders. Vogelwaarde. Hoofdplaat, Ria en Hontenisse vooraan in de vierde klas TERNEUZEN - De twee overwinnin gen waarmee Axel en Temeuzen de nieuwe competitie hebben ingezet wa ren zondag een aangename verrassing voor het Zeeuwsviaamse voetbal. Door het wegvallen van Axel zijn er maar drie vertegenwoordigers meer in de derde klas 1). Koewacht Steen en H.V.V. lijken bovendien dit jaar nog niet rijp voor de lange race om de titel zodat de hoop voornamelijk zal moeten worden gericht op de tweedeklassers. Toch zijn in die derde klas Koewachten Steen nog steeds zonder nederlaag en heeft H.V.V een belangrijke winst ge boekt in de uitwedstrijd tegen Nispen. De vierde klas kreeg door de 2-0 neder laag van Vogelwaarde tegen Zeelandia een onverwachte leider. Het gevaar van de 'overkant' zou weer van RCS komen, dachten de Zeeuwsviaamse trainers voor de competitie. Philippine en Hon tenisse hebben echter aangetoond dat RCS niet zo sterk speelt als vorig jaar in het begin van de competitie Behalve Hontenisse is ook Ria na twee wedstrij den nog ongeslagen. Het gelijke spel tegen Breskens heeft Ria beslist niet ge stolen. Breskens kwam pas heel laat op gelijke hoogte Hoofdplaat zorgde voor een geweldige verrassing door Clinge in eigen huis te kloppen Zou het optimisme van trainer de Backer dan toch uitkomen dit jaar? Tweede klas Er wordt veel verwacht van Temeuzen dit jaar in de tweede klas. De matige 1-0 overwinning op BSC heeft de rood- zwarten toch weer met beide benen op de grond gebracht. En de uitslagen van zondag hebben ook bewezen dat niet al leen Temeuzen op een kampioenschap aast. Er zal iedere week geknokt moeten wor den voor de punten Want ook Gastel kan zondag in het Zuidersportpark zichzelf overtreffen. Axel zal het evenmin cadeau krijgen bij RAC maar trainer Rudie Steel maakt er geen geheim van dat hij in de uitwed strijden op een gelijkspel mikt. Bij RAC zou dat inderdaad geen slecht resultaat zijn. HVV24 en Goes zijn al na twee wedstrijden de enige ploegen zonder puntenverlies in de derde klas D HVV krijgt zondag thuis tegen Meto de kans om zich voorlopig in die kopgroep te handhaven. Koewacht hoeft na de uit- stekende verrichting in St. Jansteen niet bang te zijn voor een gerenomeerde tegenstander in deze klas. Levien Die- leman durft iedere week op winst te spe len en daarmee gaat Koewacht zeker een belangrijke rol vervullen. Zierikzee zou zondag best het slachtoffer kunnen zijn van Koewacht's jacht op een eerste overwinning. Steen krijgt het lastig in Steenbergen. De leider van dit moment klopte zondag Odio met 4-1Dat getuigt Schietingen Zaterdag 18 september Zuiddorpe: A. de Block Hulst P Leeraert Kloosterzande A. Raes Hulst: De Batavieren Temeuzen: De Westerschelde Lamswaarde: P Claessens Kapellebrug: Cyr de Kindt. Zondag 19 september Kloosterzande A Raes Graauw: De Friezen Zuiddorpe: M. de Cock Lamswaarde: P. Claessens Koewacht: J. de Kind-Ceelaert. Maandag 20 september Hulst: W. Blommaert Zuiddorpe: M. de Cock Lamswaarde: R. Heijens Lamswaarde: P. Claessens Dinsdag 21 september: Koewacht: J de Guchte (bejaarden) Woensdag22 september Temeuzen: De Westerschelde ZEEUWSVLAAMSE BROERS KRONEN GARNAALPRINSES VISSERSBOOT MIDDELPUNT FESTIVITEITEN BOEKHOL'TF (II). H.t oude Belgische vissersplaatsje Boekhoute staat weer voor de 'gamaalfeesten'. Om de nostal gie naar het visserijverleden en de vele feiten die daarmee te maken hebben, niet aan de publieke aandaeht te laten ontsnappen zet de sinds kort officieel erkende vereniging 'Bou-8' van 17 tot en met 19 september voor het vierde, achtereenvolgende jaar deze feesten op touw. In het kort: de festiviteiten zullen on der meer bestaan uit volksspelen, karate- en judodemonstraties, garnaal festiviteiten, verkiezing van de gar naalprinses, veel danspartijen, het houden van een grote en fantasierijke folklorestoet en het serveren van spe ciale garnaal- en andere visgerechten in de verschillende eetgelegenheden. De opening van deze driedaagse gar naalfeesten. waarbij vrijwel de gehele plaatselijke bevolking 'actief betrokken is of zich op zijn minst betrokken voelt', is morgenavond om acht uur. met een groot gamalenbal in De Kring bij Fir- min de Vriendt, een feestzaal in het cen trum van Boekhoute. Tijdens deze dan savond zullen de gamaalprinses en haar twee 'eredames' uit vijf Boekhoutse kandidaat-schonen worden verkozen. Drie Zeeuws-Vlaamse gebroeders- scheepsbouwers, Remi, Julien en Phil- bert Verras uit Walsoorden zullen de Gamaalprinses 1976 kronen. Vader Verras heeft destijds de 'Bou-8', een houten lemmerhengst. vroeger 'Camiel' geheten en later omgedoopt in Isabella' vanwege de meer topografi sche en geschiedkundige naamswaarde, gebouwd. Het bal wordt die avond mu zikaal omlijst door 'Roland en zijn hammondorgel' Vechtjassen James Bond. de super-geheimagent. IweereensinZeeuwsch-Vlaanderen. In deülm 'Diamonds are forever' trekt hij stfijde tegen een wijdvertakt mis daadsyndicaat. Kloeke staaltjes inven- tvitelt zorgen er voor dat 007 deze mis dadigers kan uitroeien. Echter niet al- trens er veel spannende momenten j1» gepasseerd, zoals een angstwek- ®de achtervolging, het lanceren van fel raket en de bestorming van een boo- feland. James Bond is te zien in het Oostburgse Ledeitheater, van zaterdag Wten met maandag. j* Ledel sexfilm heeft deze week'De 5)ne kneepjes van het sexleven'. Deze Pikante voorlichting is van vrijdag tot met dinsdag in vertoning. Het Temeuzense luxortheater prolon geert 'The Skyriders', een actiefilm waarin luchtzeilers m actie gaan tegen kidnapping. Deze film draait van vrij dag tot en met maandag, met in de Hoofdrollen onder anderen Charles Az- "avour. Nog een prolongatie in Luxor; Andre van Duin's pretmaclune. In deze ""prent doet hij minstens zo gek als op televisie. Kijkdagen: donderdag tot «met woensdag. Hulst heeft een sexfilm op het pro gramma staan. Bioscoop 'De koning nUri vertoont een produktie ^dejodelsexserie, getiteld 'Sexplezier. Tiroler is hier'. Achter deze rijm gaat fej man schuil die voor vrouwen onver- ■JJ^mar is Ook in Hulst draait rie «Qnachine van André van Duin. Ver- fij* do film 'Aardbeving' geprolon- r®!en wordt de detectievefilm 'Sher- ;*Oones slimmere broer' gepresen- Een echt lachertje. Van vrijdag mot dinsdag zijn deze films ge programmeerd. ff Twintig gulden, twee waardebonnen nengekomen en dat was te voorzien. vanlOgulden, want het is onze eigen schuld Per abuis is de prijs die we voorde hebben we tweemaal achter elkaar de nieuwe fotopuzzel kunnen uitloven, zelfde prijsplaat in de krant afgedrukt want de prijs van de week is In de pot Dus het was geen misleiding maar orga- blijven zitten. nisatorisch foutje' en dat kan in de be ste bedrijven voorkomen Omdat we Er zijn namelijk geen oplossingen bin- toch menen dat onze puzzelaars recht hebben op de waardebon die nu geen bestemming kreeg, verdubbelen we de prijs Twintig gulden, alleszins de moeite waard om deze keer mee te doen. Hoe doet u mee"? Pak een briefkaart, schrijf daarop uw omschrijvende oplos sing van de fotopuzzel en richt deze aan deredaktie van de Provinciale Zeeuwse Courant. Nieuwstraat 22 in Temeuzfcn, onder vermelding 'Kent u Zeeuwsch- Vlaanderen?' Denk om de witte vlek. Veel succes. We verwachten een hausse aan inzendingen. De twee overige garnaal-feestdagen tellen verschillende grote en kleine evenementen die de belangstelling van het grote publiek moeten trekken. Op het Dorpsplein organiseert de scouts- groep 'Michiel de Ruyter' vanaf zater dagmiddag drie uur allerbande volks spelen. Tegen vijven worden de Boek houtse vissers, die nog altijd met hun boten vanuit Temeuzen en Breskens op de vangst gaan, met zeeverse garnaal bij de 'Bou-8' verwacht. Met begelei dend tamtam van muziek- en folkloris tische groepen zullen de garnaalvissers en 'hun buit' op de martkt worden in gehaald. Te zelfder tijd worden er ook een veiling en een rommelmarkt ge houden. Zaterdagavond om halfzeven treden de 'vechtjassen' van de 'Skotokan karate en judo-club' uit Eeklo aan. De karate- experts zullen onder meer stok- en mes gevechten met elkaar leveren en zullen tonen hoe de 'nun chacu's'. de bekende Kung-Fu stokken, moeten worden ge hanteerd. Vervolgens zuilen judoka's en catchers op de mat komen voor het ge- van van verschillende gevechts- en ver dedigingsdemonstraties Later op de avond, om negen uur. is het weer bal bij Firmin de Vriendt, met de Disco van Eddy Ready op de achter grond Ook in de zaal van Roger Teir- linck is het vanaf dat uur voetjes van de vloer Folklorestoet Op de 'Bou-8', de opgekalefaterde vis sersboot die nu al vijf jaren als monu mentaal visserijsymbool van Hoek- houte naast de kerk ligt, zal priester magistraat De Kesel zondagmorgen om tien uur een plechtige heilige mis cele breren. De visserijvlag zal worden ge- wijd. Muzikale medewerking verleent dc fanfare Sint-Cecilia uit Tongerlo. Klokslag drie uur zet zonaagmiaaag ae grote, kleurrijke folklorestoet zich door Boekhoutes straten in beweging. Niet minder dan veertig plaatselijke groepen en verenigingen van buitenaf lopen m deze optocht mee. Ook zullen er dertig wagens, die de meest uiteenlopende ta ferelen en gebeurtenissen moeten voor stellen. meerijden. De laatste weken is de bevolking van Boekhoute druk met het optuigen van deze praalwagens in de weer geweest. Op verschillende adressen stonden wa gens in de maak onder zeil. Het be stuurslid George Vervack van 'Bou-8' vertelt welke taferelen men zoal te zien krijgt. „Een wagen hebben als een huis kamer van een pover vissersgezinnetje ingericht. Man. vrouw en kindertjes zit- ten aan tafel. Ouwe spiegel, ouwe stoe len en een oude badkuip en zo meer. Op een andere wagen voeren we een red dingssloep mee die we helemaal hebben omgebouwd tot een zeeroversschip dat de Braakman onveilig maakt. Er zijn ook enkele bouwers geweest die hebben zich door de landing op Mars laten in spireren. De plaatselijke voetbalvereni ging torst een voetbal zo groot als een wereldbol mee". Zondagavond om zes uur wordt vanaf de kerktoren de traditionele garnaal- worp gedaan. „Enkele garnalen gooien we naar beneden. Degenen die die gar naaltjes te pakken krijgen, zijn verze kerd van een prijs". Met dit grabbelen kan het publiek 1.000 Bfrs per garnaal verdienen. Om acht uur 's-avonds wor den de gamaalfeesten afgesloten met een groot bal bij Firmin de Vriendt. van klasse maar Steen heeft ook Jong Ambon in eigen huis al bedwongen. Bestoken In de vierde klas zit Zeeuws Vlaanderen met een aantal kanshebbers in de strijd. Zeeiandia mag dan voorlopig de kop hebben genomen maar verwacht mag worden dat die leiderspositie in de ko mende weken voortdurend zal worden bestookt. Ria en Hontenisse kunnen zondag een eerste aanval doen. Want RCS zou zich best eens kunnen herstel len tegen Zeelandia en door winst op Domburg kan Hontenisse zich in de strijd om die topplaats mengen. Voor Ria wordt het wellicht iets lastiger want Philippine is in eigen huis moeilijk te kloppen. Biervliet heeft twee weken langer de tijd gehad om de competitie voor te bereiden. Het begin mag er we zen: een derby tegen Breskens. Voor Clinge wordt het hoog tijd dat de bakens worden verzet. Twee nederlagen uit de eerste twee wedstrijden zijn we van Clinge met gewend. En toch zal het moeilijk zijn om een derde te voorko men bij Noormannen. Hoofdplaat krijgt zondag Vogelwaarde op bezoek en we venvachten opnieuw winst. Temeer omdat Vogelwaarde tegen Zeelandia toch wel heeft teleur gesteld. Zaterdagvoetbal In dc derde klas komt Hoek zaterdag voor he t eerst binnen de lijnen in de uit wedstrijd tegen Yerseke. AZW en Zaamslag zijn uitermate sterk gestart. Zaamsiag moet thuis tegen Zwaluwse Boys in ieder geval ongeslagen kunnen blijven. Van AZW kan winst bij Smer- diek worden verwacht, anders is de kaart vals. Temeuzense Boys heeft in de vierde klas vrijaf, dus nog een week uitstel. Sluis moet kunnen winnen van BWR dat al twee forse nederlagen heeft opgelopen. Prognoses: Zondagvoetbal KNVB: Res. le klas: Temeuzen 2-RKC 2 (3): res. 2e klas B: Reuzel Sp. 2-Axel 2(3); res. 3e klas D: HW2-Temeuzen 3(1), Honte nisse 2-MOC 2(1); Afdelingsvoetbal/zaterdagcompetitie: 2e klas B' AZW 2-ApoUo 1(1). Krab- bendijke 2-Spui 1(3), Waarde 1-Tem. Boys2(3);3eklasD: Apollo2-AZW 3(3). Hoek 2 Steen 4(1); Tem. Boys 3-Zaamslag 2 (3); Tem. Boys 4-Kapelle 2(1); 4e klas H: Cadzand 2-AZW 4 (3), Oostburg 1-Hoek 4 (1), Spui 3-Rac. White 2(3). Zaamslag 3-Tem Boys 6 (2); 4e klas L Biervliet 2-Com. Boys 1(1), Hoek 3-Koewacht 1(3): Rac White 1-Spui2(3); Tem Boys5-Zaams!ag4(1). Zondagcompeütie ^le klas: Robur- Hulsterloo (2), DFS-Schoondijke (3), SDO-Graauw i3), Aardenburg-Com. Boys (2). Sluiskil-Patrijzen (1). Res le klas: Axel 3-Zierikzee 2(3). ZeeL Sport. 3-CIïnge 2 (3): (3). Jong Ambon 2-Breskens 2(2), HW 3-Domburg 2(1), Com. Boys 2-Vogelwaarde 2(3); 2e klas A: Breskens 3-Philippine 2(3), IJzen- dijke 1-Aardenburg 2(1); Steen 2-Terhole 1(3), Schoondljke 2-Biervliet 2(2), Hoofdplaat 2-Oostburg 1(2), Oost- burg2-Hansw. Boys 1(2); 3e klas A: Axel 5-Hontenisse 5(1). Clinge 3-HW 4(2); Hulsterloo 2-Graauw 3(1), Terhole 2-Temeuzen 6(1): Vogelwaarde 4-Steen 3(2), Temeuzen 7-SDO 2(1); 3e klas B: Axel 4-IJzendijke 2(1). Com. Boys 3-Hontenisse 3(1). Graauw 2-Philippine 3(1). Ria 2-Groede 1(2), Temeuzen 4-Sluiskil 2( 1Vogelwaarde 3-Koewacht 2(3): 3e ktasC: Aardenburg 3-Com Boys 4( 1Breskens 4-Uzendijke 3 (1), Temeuzen 5-Oostburg 3(1), Bier vliet 3-Sluiskil 3(1), Schoondijke 3-Hoofdplaat 3(3 I ADVERTENTIE) MAISON LEGRAND BURCHTSTRAAT 14 TELEFOON 2462 OOSTBURG FEESTEN IN KORTE TIJD •TRADITIONEEL EVENEMENT' BOEKHOUTE (B) - Burgemeester Edgar Stockman van Boekhoute kwam ruim vier jaar geleden met het voorstel ter tafel om in zijn ge meente de garnaalfeesten als 'tradi tioneel evenement' te introduceren. Sinds die tijd is hij de promotor en voorzitter van de organisrende ver eniging 'Bou-8'. Of de garnaalfeesten ook na de aankomende, Belgische gemeentelijke herindeling leven svatbaar blijven, is nog een open vraag. „Ik ben bang dat als de bur gemeester uit onze gemeente ver dwijnt ook de garnaalfeesten wat zullen teruglopen. Burgemeester Stockman is namelijk de motor ach ter alles", zegt gemeentesecretaris Boudewijn Roegiers. Voor 1977 heeft de Bou-8' het eerste lustrum van de gamalenfeesten voor de boeg. Er is nog met over gedacht wat men dan meer kan organiseren dan de afgelopen jaren. Tot nu toe waren de feestprogramma's namelijk vrijwel Identiek aan elkaar. „We be ginnen altijd pas met de nieuwe voorbereidingen al de feesten achter de rug zijn. Dat doen we nu ook. Wel al hebben we met de gedachte ge speeld om er volgend Jaar iets meer aan te doen dan normaal zegt Bou-bestuurslid George Vervack. Ook de heer Vervack stelt dat bur gemeester Stochman de grote pro motor van de gamaalfeesten is, niet in de laatste plaats vanwege het feit dat hij getrouwd is met een vissers- dochter In het begin van de Jaren zeventig kon de gemeente Boekhoute de hou ten lemmerhengst 'Bou-8' kopen. In het kanaal Gent-Temeuzen bij Sluiskil lag deze oude vissersboot, nog gebouwd door de werf Verras in Walsoorden, onder water weg te rot ten. Rijkswaterstaat gaf opdracht aan de Belgische eigenaar het schip te verwijderen. Die Belg had er geen centen voor over. de gemeente Boekhoute zag zijn kans schoon een monument te krijgen. Momenteel loopt er een aanvraag om het schip onder monumentenzorg te laten val len. „Het zit er in dat we hierop een positief antwoord ontvangen", aldus gemeentesecretaris Roegiers. Op grond van het in het bezit hebben van deze houten vissersboot is toen bij burgemeester Stockman de idee gerijpt om gamaalfeesten op touw te zetten „Ook als toeristische trek pleister voor Boekhoute leek dit feest- hem interessant", aldus George Ver vack. De bevolking van Boekhoute zal waarschijnlijk zelf moeten tonen of ze de gamaalfeesten zonder burge meester Stockman van de grond kunnen krijgen. George Vervack twijfelt er niet aan dat dat lukt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 39