Vrouwenraad Temeuzen gaat hard aan de slag Rayonagent heeft te weinig voor 'Hoekse zaken' Dameshandwerkclub toont en verkoopt haarprodukten Terneuzense wethouder 'schopt' voetballers een week van veld af B. en w. Terneuzen huiverig voor congres kabel-tv Hissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CONTACTRAAD HOEK IN BRIEF AAN BURGEMEESTER GEEN klachten uit OVERIGE KERNEN VAN TERNEUZEN BOEK - Het b'estuur van de Contac- wad vindt dat de rayonagent, die in Hoek is gestationeerd, te weinig kans rijft om zirh met Hoekse zaken- bezig Uhouden. De agent, die ook wordt tn- (Wt in Terneuzen. kan wekelijks niet Ofor dan 24 uur in Hoek werkzaam nin Volgens de Contactraad is dat veel «weinig. Het bestuur van de Contac- traad heeft een en ander uiteengezet in kd brief aan hel hoofd van de politie, lorgemeester C. Ockeloen. inhoud van de brief luidt als volgt jjaar aanleiding van vragen van bewo- s heeft de Contactraad uitvoerig mwde pplitïebezetting. na enige infor matie. gediscussieerd. Wij komen tot de conclusie datde wijkagent maximaal 24 'air per week dienst doet op ons dorp. Toor velen'lijkt dit veel te weinig in ver- and met de volgende klachten: l slecht contact tussen politie en be- niking, l toename van de baldadigheid; l te hoge rijsnelheden langs De Kreek, de Noordstraat en de Langestraat. icat veel gevaar oplevert. Hij zyn ons ervan bewust dat het in ver band met het personeelstekort niet ge- cakkeUjk is een beter dienstrooster op ie stellen, zodat, de agent meer op ons dorp kan patrouilleren. Wij willen of ook op wijzen dat er vroeger, toen Hoek nog ten zelfstandige gemeente was. twee «^politiemensen op het dorp gesta tioneerd waren. Gaarne zouden wij eventueel mondeling een antwoord in wachten. mede in verband met vragen onzerzijds betreffende bepaalde ver telsituaties". Secretaris C. M. Bakker van de contac- Installatie algemeen bestuur bejaardenwerk Axel 6 oktober AXEL- Woensdag 6 oktober woröi net llgemeen bestuur van de Stichting Ge coördineerd Bejaardenwerk AXel offi- el geïnstalleerd. Deze plechtigheid nil's avonds, aanvang 19.30 uur, in het stadhuis van Axel gehouden. JJathiertoe kan worden overgegaan is vooreen zeer groot deel te danken aan httvruchtbare werk dat de studiecom missie Gecoördineerd Bejaardenwerk taan voorafgaande heeft verricht", schrijft de gemeente Axel. 'DiVosserijders' Mt kaartleesrit WOT - Zondag 19 september houdt Walster Rallyclub 'De Vossenrijders' «r tiaar Mazda-rit. Het is een kaart- tarit voor de A-klas, die gaat over een j trajkvanl90kmenvoordeB-klasover f «altngte van 120 km. Dj A-klasse start om 10 uur aan café 'De te Hulst en de B-klasse om 11 uur. Hfttrpject van de A-klasse gaat onder adere over de Lmiedijk te Hulst. De unkomst zal ongeveer 17 uur aan café- iBtaurant 'De Troubadour' te Clinge fcatsvinden. Bond van alleenstaanden te Clinge houdt uitstapje CLIN'GE - Onder leiding van mevrouw Bronsveld hielden vijftig leden van de Cllngse bond van alleenstaande hun wrste uitstapje van dit seizoen. Va Leuven reden ze naar Zuid- Ufflburg, waar ze het Zuidlimburgse landschap bezichtigden, om daarna een 'rigebreid bezoek te brengen aan Val kenburg. Op de terugreis deden ze onder Wer Zandhoven aan. waar ze een be- iwk brachten aan de dancing 'Willem Teil" Hervormde kerk Groede laat bevolking over feestdienst meedenken GROEDE - De hervormde kerk in Groede wil de bevolking laten mee denken over de inhoud van de feeste lijke dienst die op 3 oktober wordt ge houden ter gelegenheid van het weer in tehruik nemen van de geheel gerestau reerde kerk. Middels een folder is de bevolking daarom uitgenodigd om maandag 20 september een bijeenkomst bij te wonen w de bovenzaal van de Franse kerk te Groede. Deze bijeenkomst begint om half acht 's avonds en duurt tot half ne- C M BAKKER traad in een toelichting op de inhoud van de brief: „Wij vinden dat de agent gewoonweg te weinig de kans krijgt om in ons dorp aanwezig te zijn en dienst te doen. Hij moet vaak naar Temeuzen. omdat hij is opgenomen in het. dien strooster van de politie daar. Volgens ons moeter iets aan die situatie gedaan worden De aanwezigheid van een agent werkt alleen al preventief. HIJ kan zo hier en daar eens een waarschuwing plaatsen. En bovendien is het gewoon belangrijk dat die man dagelijks con tact onderhoudt met de bevolking Overigens begrijpt secretaris Bakker dat de situatie is veranderd sinds de her indeling. Daarvoor was Hoek zelfstan dig. En in de gemeente opereerde toen de rijkspolitie met twee man. ,.Ik kan best begrijpen dat het gewoon niet Middenstand van IJzendijke houdt haalbaar was om hier twee agenten van de gemeentepolitie neer te zetten, maar ik vind dat we dan toch in ieder geval één permanente man hadden moeten krijgen", legt de heer Bakker uit Overigens oordeelt men in de overige kernen van Temeuzen wat milder ovei het optreden van de rayonagent Voor zitter P. de Leeuw van het contactor gaan in Zaamslag stelt ..De situatie is niet van dien aard dat wij nu aanleiding zien om actie te gaan voeren. Enkeleja- ren geleden hadden we dat wel sterkei. Toen hadden we iedere zondag proble men bij het uitgaan van de kerk. Er was gewoon politietoezicht nodig om de kerkbezoekers de kans te geven de drukke weg over te steken Dat is toen allemaal prima opgelost 'Volgens de heei De Leeuw hebben de inwoners van Zaamslag helemaal niet te klagen over het contact met de rayonagent. ..Het zit hem natuurlijk ook in het systeem. De veldwachter van vroeger is verdwenen en dat moetje gewoon accepteren En of er nou een veldwachter loopt of een rayonagent. Voetballen op straat en "bögeren" doen de kinderen toch al dus de heer De Leeuw Voorzitter M. Lindenberg van het con tactorgaan Sluiskil verzekert: ..Wij hebben absoluut geen slechte ervarin gen met de rayonagent. Als er proble men zijn. worden die snel opgelost en alles gaat in een goed overleg. Als de agent nachtdienst in Terneuzen heeft gedraaid, dan is daar in Sluiskil begrip voor. Het is voor ons trouwens erg moeilijk te beoordelen of die man hier in Sluiskil wel een dagtaak heeft Overigens gaan. met name in Sluiskil, hier en daar stemmen op om te beplei ten datde rayonagent vrijgesteld wordt van diensten in Terneuzen. Hij zou zich dan dagelijks kunnen wijden aan 'Sluiskilse zaken' In dit verband wordt ook gewezen op desociale functie, die de rayonagent vervult Secretaris A. de Krijger van het contactorgaan Biervliet tenslotte stelt: ..We hebben hier hele^ maal niet te klagen. We zien de rayon agent bijna dagelijks en bovendien wordt er hier veel gepatrouilleerd. Het verloopt allemaal prima hier Dr. J. Cohen sprak in Axel over leven in Israël AXEL - Ongeveer 70 in Israel geïnte resseerde bezoekers luisterden dinsdag in de foyer van .De Halle' in Axel naast dr. J. Cohen uit Leiden, die sprak over het leven in de kibboets. Als goodwill-ambassadeur voor Israël in liet algemeen en voor het leven in de kibboets in het bijzonder, zou hij be slist de juiste man zijn. getuige het en thousiasme waarmee hij over zijn er varingen vertelde. Dr. Cohen is vele malen in Israël ge weest en verbleef dan meestal in Side-Negemja, een nederzetting met hoofdzakelijk ex-Nederlanders. Hij begon met uiteen te zetten waarom de kibboetsim werden gesticht in het begin van deze eeuw Toen waren het de Oosteuropese Joden die. om de vele Programs te ontlopen naar Israel trok ken. aangemoedigd door Theodoor Herzl. die na de Dreifuss-affaJre op de noodzaak van een Joodse staat had ge wezen. De overlevenden ul vernietigingskam pen van Hitier vorden de volgende grote stroom naar IsraèL Ondanks de blok kade door de Engelsen bereikten nog ve len vóór 1948 hbet land en de kibboet sim rezen als paddestoelen uit de woes tijn. Deze mensen hadden het minder moei lijk dan de eerdere, maar ook zij moes ten zich alle luxe ontzeggen Nu zijn de kibboetsim welvarende ne derzettingen geworden, die echter grote financiële offers moeten brengen om de nodige verbeteringen aan te brengen; eeuwe loods, een nieuwe fabrieksvleu- gel. nieuwe huizen of een nieuwe schuil kelder. De culturele accommodaties zijn meestal betaald uit de bedragen van die WestrDuitsland de overleven den van de concentratiekampen heeft- uitbetaald. Aan de hand van dia's kon m na de pauze de vooruitgang in de loop der jaren BEJAARDENBOND WESTDORPE WACHT OPEN BEJAARDENWERK NIET AF WESTDORPE - Zolang het open be jaardenwerk in de gemeente Sas van Gent niet van de grond komt, probeert de R-K bejaardenbond, afdeling West- showbeurs IJZENDIJKE - Onder liet motto 'IJzen dijke presenteert 'houden een aantal winkeliers 25 en 26 september in het jeugdgebouw te IJzendijke een show- beurs. Naast de demonstratie-stands van de winkeliers, is ook de VVV met een stand aanwezig. Op de markt zal er tegelijkertijd een show van zijn gebruikte au tomobielen. Het doel van deze showbeurs is het pu bliek op een gezellige manier nader kennis te laten maken met de onderne mer en zijn produkten. Voorde kinderen van de bezoekers is er een tractatie. Voor de volwassenen draait het rad van avontuur. Voor de zaterdagavond is er een rollen- koers gepland, waaraan iedereen kan meedoen. Hierbij wordt medewerking verleend door de 'Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen' en de plaatse lijke wielrenner Johnny Verbeke. Zaterdag geeft de EHBO demonstra ties. Ook is er een terras ingericht, waar men een drankje en een hapje kan nutr tigen Personeelsvereniging Hulst maakt fietstocht HULST - Vandaag, vrijdag, houdt de personeelsvereniging van de gemeente Hulst een fietstocht met verrassingen en opdrachten. De leden komen om kwart over vijf samen aan cafe 'Charo- lais' te Hulst om een rijwielrit te rijden, waarvan ze de juiste bestemming pas onderweg zullen bemerken. Het enige, wat ze weten, dat de rit ver moedelijk wel door Belgié zal lopen, omdat ze de raad gekregen hebben pas poort en Belgisch geld mee te doen ne men. Het nodige eten wordt hen onder weg overhandigd. Gents koor zingt in Aardenburg AARDENBL'RG - Op 29 september treedt het 'Emiel Hullebroeckkoor' (be-' jaardenkoor) uit Gent om 4 uur 's mid dag op in de r.k. kerk van Aardenburg onder leiding van de dirigent Marvel Vermeirsck. Ook het jongerenkoor Aardenburg zal onderleiding van W. Dienck en L. Ducheine. aan het optreden meewer ken Het Gentse koor brengt voorname lijk Vlaamse volksliederen ten gehore brengen en bet Jongerenkoor Aarden burg eigentijdse geestelijke liederen. Het Emiel Hullebroeckkoor verzorgt dezelfde dag ook een optreden in het be jaardentehuis 'Coensdike'. 'NIET ONDER INVLOED COMMERCIE RAKEN' TERNEUZEN - Om niet 'ongewild onder invloed van decommercie' te raken voelt onderwijswethouder J. Strijbos er tot nu toe weinig voor, en naar zijn zeggen met hem het hele college van b. en w., het driedaagse congres' 'Gemeente en kabel-tv' bij te wonen. Op 3, 4 en 5 november vindt dit informatieve gebeuren, in de vorm van onder meer een uitgebreide tentoonstelling over de mogelijkheden van kabel televisie, in Utrecht plaats. Wethouder Strijbos zei donderdagavond in de onderwijscommissie 'wat huiverig' te zijn, evenals de rest van het college, om zelf of een gemeentelijke afvaardiging naar dit congres te laten gaan. omdat de organisatie ervan in handen is van een bedrijfs- vennootschap in plaats van een onafhankelijk orgaan. De commissieleden lieten duidelijk merken zijn opvatting niet te delen en waren van mening dat zo'n congres 'waardevolle informatie' zou kunnen opleveren, vooral nu Temeuzen definitief elk verder contact met het Rotterdamse bedrijf Multivsie heeft verbroken. Op aandrang van de onderwijscommissie zei wethouder Strijbos opnieuw de kwes tie van het al dan niet bezoeken van het congres kabel-tv in het collegeberaad aan de orde te stellen. Overigens werd de suggestie gedaan dat. Indien 'de wethouder het te druk heeft', eventueel raads- en commissieleden voor het verzamelen van informatie en documentatie naar Utrecht kunnen gaan. In de commissievergader ing werd ook nog verteld dat oud-burgemeester J. C. Aschoff als voorzitter zitting heeft genomen in het Overlegorgaan Kabeltelevisie. dorpe er in die Sasse kern iets voor in de plaats te stellen. Begin dit jaar ging daarom een handwerkclub van start voor dames die eens per week samen komen in het voormalige gemeentehuis in Westdorpe. Een kopje koffie en een gezel lig babbeltje gaan daar samen met brei-, borduur- en macrame- activiteiten. De resultaten daarvan zijn zaterdag en zondag te zien ln het voormalig gemeen tehuis. waar de dames de indrukwek kende hoeveelheid door hen vervaar digde handwerken niet alleen zullen ex poseren, maar ok trachten te verkopen. Want er moet geld in het laatje komen om in het komende winterseizoen de cursus te kunnen voortzetten. „We moe ten dit blijven doen. Zelfs streven we ernaar het open bejaardenwerk nog wat uit te breiden, ook voor mannen" zegt voorzitter J. Strobbe van de Westdorpse bejaardenbond. Hij wijst er op dat bijvoorbeeld voor ac tiviteiten van bejaarden doorgaans al leen maar kleine zaaltjes beschikbaar zijn en dat Westdorpe's oudere manne lijke bevolking ook graag eens op een bolbaan terechtzou willen kunnen. Er is wel een bolbaan, maar die ligt bij het bejaardentehuis 't Verlaet' en is ln prin cipe alleen voor de bewoners toeganke lijk. Strobbe snijdt daarmee een gevoelig onderwerp aan. Hij vindt dat de samen werking met het tehuis te wensen over laat „Waarom zouden we niet samen De dames van de handwerkclub bijeen in het voormalige gemeentehuis. Verkoping HULST - Notaris W. Vroome uit Hulst verkocht in café 'De Ster' te Hulst krachtens artikel 1223 lid 2 Burgerlijk wetboek het woonhuis met magazijn en erf aan de Paardenmarkt 6 te Hulst van de heer D. Verbraecken. Koper was de' heer G. P. Jonkman uit Axel, voor de som van 50.000,-. TBRNEUZEN - Enige tijd geleden heeft jder J. Strijbos van Terneuzen 'wee voetbalverenigingen een 'schorsing' voor de duur van een week opgelegd, omdat zij zich baldadig en zelfs vernielzuchtig gedroegen. Deze kwestie werd "onderdagavond tijdens de vergaderong van de onderwijscommissie aan de orde ïësteld. -Er Uogt in Temeuzen voor misschien wel een miljoen aan sportterreinen en Wouwen. Daar moeten we allemaal onze zorg aan besteden, ook de sportvereni- Pj>en", merkte wethouder Strijbos vooraf op. technische redenen was het half verharde voetbalveld in Temeuzen lijdelijk P-sloten. Mondelijk en schriftelijk was de voetbalvereniging Temeuzen meege teld dniet op idt veld te spelen. De afdeling openbare werken van Temeuzen Jaagde er echter over dat er toch op werd gespeeld en dat er onherstelbare vernie rs® werden aangebracht. ..Als een club niet luistert dan moetje daar iets aan Daarom hebben we ze een week het veld afgeschopt", preciesieerde wethou- tesmjbos. "«<»eede schorslngsgev al handelde om een pas afgebouwde sportaccommoda- ,9® verf was nog nat en de stopverf nog vers. Achter elkaar werden er ruiten getrapt „Dat sportgebouwtje werd als een soort goal gebruikt Zo mag een club Jj met de gemeentelijke iegendommen omgaan. Daarom hebben we ze vooreen van het terrein afgegooid", vertelde wethouder Strijbos VOORZITTER MEVROUW HAMELINK: „WE ZULLEN ONS NOG WAAR MOETEN MAKEN" VERENIGINGEN BEKIJKEN WAT ZE KUNNEN DOEN TERNEUZEN - Ze zitten er nog een beetje onwennig bij. de dames van de nieuwe Terneuzense vrouwen raad, Enkele weken terug heeft dan wel officieel in de krant gestaan dat elf plaatselijke vrouwenverenigin gen - variërend van de 'rooie vrou wen' tot de hervormde jongevrou- wengroep - besloten om hun krach ten te bundelen in een plaatselijk orgaan, maar maandagmorgen rond kwart over negen (vrouwen verga deren heel wat vroeger dan de heren der schepping wordt het com plete bestuur pas gekozen. Voorzitter mevrouw J W. Hamelink-Van den Hoom en secre taris mevrouw N. M. Wesselius- Brugmans kunnen ten tijde van het vraaggesprek dan ook niet meer zeg gen dan dat ze er het beste van hopen én dat ze zeer veel waarde hechten aan de onafhankelijke opstelling van de aangesloten clubs. Dat Temeuzen een vrouwenraad heeft (ook al draagt die dan het pre dikaat 'voorlopig'» is te danken aan de Zeeuwse vrouwenraad Die vond het belangrijk dat ook in Zeeuwsch- Vlaanderen vrouwenorganisaties over een 'doorgeefluik beschikken voor het uitwisselen van Informatie en het opzetten van acties in het al gemeen belang In Middelburg. Vlissingen Oost- Souburg. Hulst. Goes en Zierikzee functioneren dergelijke vrouwenia den tot volle tevredenheid- In Ter neuzen ging deze koepel' vorig jaar ter ziele. Mevrouw Hamelink: ..Ik wil me niet in de oorzaken verdiepen Het ging gewoon niet" Vertegenwoordigers van 11 vrouwenorganisaties - grof geschat: bijna 600 leden - vonden onderling contact toch van zoveel be lang. dat ze ïuim veertien dagen te rug op een bijeenkomst by hotel Rotterdam' besloten om opnieuw te beginnen. De dames Hamelink en Wesselius kregen de functies van voorzittei en secretaris - een positie die hen dwingt boven de deelnemende clubs te staan - en de gemeente Temeuzen zorgde ervoor dat de kersverse orga nisatie meteen werk had. 'Kunnen jullie bekijken of er iets te doen valt aan de actie 'Vluchtelingen 1976'? was de vraag Die gaan de leden maandag beant woorden. 'Belangrijke taak „Men wil kennelijk dal we ideeën en suggesties doorspelen. Enerzijds van de overheid naar de verenigin gen, anderzijds van de aangesloten clubs naar de overheid en overkoe pelende instanties als Zeeuwse en Nederlandse Vrouwenraad. Dat zal één van onze belangrijkste taken worden", zegt mevrouw Wesselius. Die Nederlandse Vrouwenraad be- staatnog maar kort Op 15 april vorig jaar vond de oprichtingsvergadering plaats. Voor die tijd hadden het Ne derlands Vrouwencomité, de Natio nale Vrouwenraad en de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning zich met vrouwenzaken bezig gehouden Via de nieuwe nationale organisatie en de provinciale en plaatselijke af delingen wordt geprobeerd om de vrouwen uit hun isolement te halen. Politieke en levensbeschouwelijke verschillen spelen daarbij geen rol, beklemtoont mevrouw Hamelink. De Nederlandse Vrouwenraad heeft een zetel in een commissie van de Verenigde Naties en houdt zich on dermeer bezig met onderwerpen als de Europese eenwording en interna tionaal contact tussen vrouwen. Vertegenwoordigsters van onder meer de Zeeuwse Vrouwenraad ver kenden onlangs België en hielden zich ook bezig met de kwaliteit van het wonen in deze provincie Me vrouw Wesselius stelt zich voor. dat de Terneuzense vrouwenraad actief is op het gebied van de volksgezond heid ..Hoe we dat precies gaan doen en of het er van komt is een zaak van het algemeen bestuur. Wij kunnen als dagelijks bestuur slechts sugges ties doen. De verenigingen zijn vrij om al dan niet in te haken", vertelt Behoefte Ze heeft uit de oprichtingsvergader ing de indruk gekregen dat er in Temeuzen wel degelijk behoefte be stond aan een vrouwenraad. „Het is niet zo, dat er is gezegd: die moet er komen. De behoefte was er". Me vrouw Hamelink: „De elf verenigin gen die zich hebben aangesloten vertegenwoordigen het belangrijk ste deel van wat zich in Temeuzen als vrouw heeft georganiseerd. We hebben alles aangeschreven. Enkele christelijke clubs lieten het-via een vriendelijk briefje - afweten omdat hun activiteiten zich uitstrekten tot bijvoorbeeld bijbelstudie". Ze hoopt dat de gemeente Temeuzen voor de vergaderingen van de vrou wenraad de burgerzaal van het stad huis beschikbaar stelt. Tot dusver betaalden de deelneemsters zaalac commodatie en portokosten uit ei gen zak. ïn de komende vergadering zal van de leden een bepaalde contributie worden gevraagd en misschien zit er in de toekomst ook nog een gemeen telijke bijdrage in. Mevrouw Hame- llnx: „Maar dan zullen we eerst een tijdje gedraaid moeten hebben. Je waar maken', zoals dat met een mo derne term heet" Maandagmorgen gaat de ivoorlopi- gei vrouwenraad een stukje verder opdleweg Om9 15uur.bühotel'Des Pays Bas „Dan zyn we netjes op rijd klaar, want rond half 12 komen de kinderen weer uit school. Ja zo gaatdatbijons nu eenmaal", zegt mevrouw Hame link glimlachend. Foto: seWiris mevrouw Wesselius-B'-ugmans rhen voorzitter mevrouw Hamelink van de nieuwe Terneuzense vrauieenraad. kunnen kaarten en bollen, om aar eens wat op te noemen. Het blijkt in de prak tijk vreselijk moeilijk te zijn. We willen graag proberen daarin verandemg te brengen." Over de activiteiten van de dames heeft hij overigens niets dan lovende woor den. Een actief tweevrouwschap (me vrouw Hemelsoet en mevrouw Jonk- heym) geeft enthousiast leiding aan de handwerkclub. Op hun beurt zijn zij geestdriftig over de prestaties van de twaalf cursisten. „Ongelooflijk wat ze in die korte periodee hebben gemaakt." Om te beginnen liggen er in de be rgruimte van het voormalige gemeen tehuis al tientallen kussens en dat is nog maar een klein onderdeeltje. Ter wijl ze nauwgezet een macrame-werkje uitpluist, zegt mevrouw Jonkheym: „Schrijf er maar bij dat we ook stola's hebben gemaakt Daar komen ze wel op af." De club kan ln het komende weekeinde best een grote publieke belangstelling- gebruiken. Er is heel wat materiaal no dig om een nieuwe handwerk-cursus te starten en dat materiaal is kostbaar. De club moet in het komende seizoen prak tisch op eigen kracht draaien. Bij de start begin dit jaar was dat an ders. Toen zette ook de stichting voor soxiaal cultureel werk in de gemeente Sas van Gent z'n schouders onder de activiteit van de bejaardenbond. Men hielp mee stencils te vervaardigen en verspreiden, gaf een fors startgeld en re- cruteerde enkele ervaren leidsters. Strobbe: „Ze hebben ons prima gehol pen. maar het is logisch dat we nu op eigen benen moeten kunnen staan. Daarom hopen we op veel publiek." De ex-ositie is zaterdag en zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Er wordt koffie geschonken ln het voorma lige gemeentehuis en behalve expositie en verkoop zijn er nog enkele kleinere attracties. Ze zullen er van staan te kij ken wat we hier met allen hebben ge daan". zegt mevrouw Hemelsoet Trim- en toerclub 'Hulst' zondag naar Limburg HULST - De leden van de trim- en toer club 'Hulst' gaan zondag naar Limburg. Ze vertrekken om vijf uur uit Hulst om deel te nemen aan de grote Mergellland- route. die in Limburg over een afstand van 135 km wordt verreden. 'Avogo' danst voor de bejaarden AARDENBURG - De Aidenburgse Volksdansgroep 'Avorgo' treedt zater dagavond op in 'Coensdike'. Het optre den begint om half acht Ook bejaarden buiten 'Coensdike' zijn van harte wel kom. Jo Ivens geeft concert in basiliek Hulst HULST - Vrijdagavond 24 september, wordt de vijfde internationale cyclus zomer-orgclconcerten in Hulst beëin digd. Volgende week vrijdag is het de beurt aan organist Jo Ivens uit Hulst De Hulstenaar wordt bijgestaan door de Haagse hoWst Everhard Spelberg. Jo Ivens werd op 7 oktober 1927 in Hulst geboren Al vanaf zijn vijfdejaar ontving hij piano- en orgellessen van zijn vader. Op latere leeftijd studeerde Ivens aan het conservatorium van Tilburg ikerk muziek en orgel) en het conservatorium van Rotterdam tcürecUe en schoolmu ziek i. Bij zijn daaropvolgende pianos tudies waren EugenTray. Hendrik And nessen Louis Toebosch. Plet Hörmann en Piet Ketting zijn leermeesters. Se dert 1949 is Jo Ivens verbonden aan de Sint Willibrordus-basiliek in Hulst in welke functie hij zijn vader is opgevolgd. Everhard Spelberg werd in 1931 gebo ren Na zijn muziekstudie was hij ver bonden aan het Rotterdams Philhar- montsch Orkest het Concertgebouwor kest en heden ten dage als solo-hoboïst aan het Residentie-orkest Op het pro gramma staan werken van N.deGrigny. G. F. Telemann. D. Buxiehude. John. W. Mertel. Joseph Haydn. Max Reger. A. Voormolen en Jo Ivens i improvisatie* over Gregoriaanse thema's). Het concert begint vrijdag de 24e om 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 31