Braderie Goes heeft een record aantal deelnemers Open school De Bevelanden gaat najaar 1977 van start PZC/s Oud-pastoor Holtkamp opent naar hem genoemde school Goes Plannen om situatie spoorwegovergangen Goes te verbeteren bestemd voor volwassenen B. en w. St.-Philipsland akkoord met regeling RPCZ onder voorwaarde jWJDAG 17 SEPTEMBER 1976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN IS AANTAL PLAATSEN LEERGROEPEN GOES-Over een jaar (omstreeks 1977) nj op de Bevelanden het proefproject Open School' daadwerkelijk van start jaan. De school is bestemd voor (wer kende) volwassenen vanaf ongeveer 30 jaar, die de schoolperiode al korte of langere lijd achter de rug hebben cn meer onderwijs en vorming willen op doen. Het ligt in de bedoeling in een aantal plaatsen op Noord- en Zuid- Beveland Icergroepen te vormen. In het voorjaar '77 wordt begonnen met de .werving* van aspirant- schoolbezoekers. OeOpen School voor de gevelanden zal phats kunnen bieden aan maximaal 150 leerlingen, verdeeld over 12 leer- groepen. De school is één van de drie landelijke proefobjecten voor (werken de) volwassenen op dit gebied. De an dere proefgebieden liggen in Zuid- Friesland en Noord-West-Limburg. De school gaat uit van de landelijke com- aissie Open School, ingesteld door de amistenes van onderwijs en cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Sindsmaartvan ditjaar is een regionale werkgroep aan het werk geslagen, die bij de voorbereidingen een belangrijke rolspeelt. Ook is er sinds 1 augustus '76 een teamleider aangesteld, de heer J. RooversuitKapelle.Hetkantoorvan de Open School is gehuisvest aan de Goese Singelstraat (in de oude r.-k.-pastorie). la de regionale werkgroep hebben ver tegenwoordigers zitting vanuit de on derwijswereld, de Bevelandse gemeen ten. vrouwenorganisaties, landbouw- standsorganisaties, vormings- en ont- sikkelingswerk, sociaal-cultureel werk, vakbonden, arbeidsvoorziening en «rkgeversorganisaties. De werkgroep houdt zich vooral bezig met de werving van de deelnemers, de opzet en uitvoer ing van het project, het zoeken naar huisvesting, de besteding van het be schikbare geld en de voorlichting over deOpen SchooL Te zijner tijd zullen ook vertegenwoordigers van de deelnemers ast plaats in de werkgroep krijgen. De Open School zal zich vooral gaan lichten op de mensen met minimaal 6 jaar lager onderwijs en ten hoogste 1 tot 2jaarvoortgezet onderwijs. .Enerzijds is beteen aanbod aan mensen die gewoon satmeer algemene ontwikkeling willen hebben en anderzijds willen we moge lijkheden bieden aan mensen die een bepaald diploma of certificaat willen behalen", vertelt de landelijke coórdi- uatorvan de proefprojecten. J. Verhaak. Film in Midgard „De opleiding aan de Open School zal gelijk zijn aan de overgang van 1 naar 2 avond-mavo Mensen die daarna door willen gaan, kunnen naar de bestaande scholen". Bevelands teamleider Roovers be schouwt de Open School met name als een .opstapmogelijkheid' voor mensen die zich ook op wat oudere leeftijd meer kennis eigen willen maken. ,We zullen in eerste aanleg daarom vooral mensen met een lagere schoolopleiding of een gespecialiseerde bedrijfsopleiding krij gen', verwacht de heer Roovers. Uit de reacties tot nu toe. heeft hij opgemaakt dathetproefprojectbij heel wat mensen aan lijkt te slaan. De heer Roovers er kent evenwel dat het niet eenvoudig zal zijn om juist de mensen voor wie de Open School van belang is, te bereiken. ,Dat is ook de reden waarom we een flinke voorbereidingsperiode nodig hebben en we deneken bij het .werven' van de mensen ook aan een persoonlijke benadering, los van de spontane aan meldingen dan', aldus de heer Roovers. Nodige tijd Ook het zoeken van lesruimten is een zaak die de nodige tijd vraagt De Open School voor de Bevelanden zal niet in één centraal gebouw gehuisvest wor den, de bedoeling is om zo dicht moge lijk bij de woonomgeving van de deel nemers te gaan zitten, vandaar ook de vorming van zo'n 12 leergroepen. „We bekijken of gebruik gemaakt kan wor den van lagere schoolgebouwen, dorpshuizen, en dergelijke", zegt team- Bejaardenhelpsters ontvingen het leider Roovers. „De plaatsen waar de groepen zullen komen is wel afhanke lijk van de belangstelling, al blijven we streven naar een zo goed mogelijke spreiding overhet gehele werkgebied". De heren Verhaak en Roovers benad rukken dat de Open School gezien moet worden als een heel nieuwe schoolvorm, speciaal afgestemd op de leerlingen die men wil bereiken: volwassefen vanaf 30 jaar. Er wordt landelijk ook volkomen nieuw lesmateriaal voor de school ont wikkeld. terwijl er uitgegaan wordt van vrij ver doorgevoerd individueel onder wijs. Voor de begeleiding zal straks een team zorgen, dat komt te bestaan uit de teamleider, een studieleider en enkele groepsleiders (elke groep krijgt een .ei gen' begeleider). Daarnaast zullen de nodige gastdocenten worden ingescha keld. De kosten van het proefproject Open School worden door het rijk be taald. In augustus 1979 loopt de proef periode af en dan zal beslist moeten zijn of de school doorgaat. Het ligt in de ver wachting dat bij voortzetting ook de gemeenten gaan bijdragen, terwijl ook het aantal regio's waar Open Scholen- zullen bestaan, uitgebreid wordt. Bejaardensoos begint weer s GRAVENPOLDER - De bejaarden- soos van s-Gravenpolder gaat woens dag 6 oktober weer beginnen in de kleine zaal van het verenigingsgebouw 'Ons Dorpsleven aan de Poelvoorde- straat. Elke woensdagmiddag vanaf 2 uur kunnen de bejaarden er terecht voor een partijtje sjoelen, kaarten, biljarten, domino, enzovoorts en er wordt gratis een kopje koftïe geserveerd Bejaardenmiddag te Krabbendijke KRABBENDIJKE - Het damescomité van de hervormde en gereformeerde kerk te Krabbendijke de eerste bejaar- denmiddag van dit seizoen in het her vormd centrum 'De Rancke', onder lei ding van mevrouw Polderman-Meloen. Mevrouw Eyhuizijn uit Groningen ver telde deze middag over haar werk onder de minder validen Daarna werd een Dim vertoond over het land van Saef- tinge en over het bezoek van koningin en prins aan Indonesië. De volgende bij eenkomst wordt gehouden op 20 okto ber Er is dan een ontspannningsmid- streek COMB IN A TIE MET KLEUTERSCHOOL MIDDENGEBIED GOESE POLDER rGOES - Emeritus-pastoor C. P. M. Holtkamp heeft donderdagmiddag in de Goese Polder II de naar hem ge noemde rk lagere school en de rk kleu terschool 'Pinkeltje' officieel geopend. Hij deed dat dooreen bord te onthullen, waarop de namen van debeide scholen stonden. Vervolgens liepen de geno digden. die als sc apen waren samen gedreven binnen een omheining van dranghekken, die een schip moesten voorstellen, achter de heer Holtkamp aan het fraaie schoolgebouw binnen. Fraai is het onderkomen van de rk kleu terschool en de rk lagere school in de dag die door de leden van het comité Q0ese p0ider zeker. Daar was iedereen wordt verzorgd. Giften SINT-ANNALAND - Voor de diakonie van de hervormde gemeente van Sint- Annaland kwamen twee giften van tien gulden elk binnen. WERKGROEP KOMT MET SUGGESTIES MIDDELBURG - Vandaag (vrijdag) (tollin het jongerencentrum Midgard «ohet Damplein in Middelburg de film 'Het jaar van de folteraar*. Deze film is speciaal uitgekozen in verband meldevredesweek die zaterdag begint. Ka afloop volgt een lezing overhet werk van Amnesty International dat zich we reldwijd inzet voor het lot van politieke fangenen. De film met de aanslui tende lezing wordt 's-avonds gehouden «begint om acht uur. Burgemeester van Holen onthult kunstvoorwerp SKT MAARTENSDIJK - Bij de open bare kleuterschool ,Dc Kubus' te Sint-Maartensdijk wordt dinsdag een kunstvoorwerp onthult. Dit kunstwerk is van de hand van de Oirschotse kunstenaar Hans van Eerd. De onthulling wordt verricht door de burgemeester van Tholen, de heer J. E. van Boeijen, en vindt plaats om 15.00 Opbrengst verkoping SINT-ANNALAND - De opbrengst van de verkoping die de vrouwenvereniging 'Draagt elkanders lasten' van de gere formeerde gemeente te Sint Annaland hield, is 3228.53. Dit bedrag komt ten Eoede aan de zending van de gerefor meerde gemeente. Collecte SINT-ANNALAND - De in de gerefor meerde gemeente van Sint-Annaland gehouden collecte voor de door brand gedupeerde familie Lindhout uit Poort vliet heeft 1724,12 opgebracht. Oudpapieractie SINT-MAARTENSDIJK - Door enkele leden van de muziekvereniging 'Euter-- pe' uit Sint-Maartensdijk is oud papier opgehaald De opbrengst, ten bate van het uniform en instrumentenfonds, was 5500 kilogram. Collecte SEROOSKERKE (W) - De collecte ten bate van het koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft in Se- cooskerke (W) een bedrag van 1829,95 opgebracht, Wedvluchten GOES De postduivenhoudersverenl- Sog'De Rode Doffer' uit Goes hield met 104 jonge duiven een wedvlucht vanuit «WH» over een afstand van ue «lometer. De snelheid van de- wrste aankomende duif was 2053,74 GOES - Een werkgroep, bestaande uit 1 J T vertegenwoordigers van rijkswater- diploma van de LoUB staat, de Nederlandse Spoorwegen en van de gemeente Goes, heeft een aantal GOES - In Goes werden de diploma s suggesties gedaan om de verkeerssi tuatie bij de spoorwegovergangen in Goes te verbeteren. De werkgroep heeft deze week een nota aan het college van b. en w. aangeboden, waarin de vol gende aanbevelingen worden gedaan: - Op de overweg bij de Van Hertumweg moeten de diverse verkeerssoorten gescheiden worden. Het rangeerver- keer moet daar met name tijdens de spitsuren zoveel mogelijk beperkt worden. - Bij het station moet voor de voetgan gers een tunnel of een brug komen. Een tunnel zou het best in het ver lengde van het al bestaande tunneltje kunnen komen. - De diverse verkeerssoorten op de overweg bij het kruispunt Ocken- burgh moet goed geleid worden. Dit in samenhang met de reconstructie van het kruispunt daar. - De diverse verkeerssoorten op de overweg in de Buys Ballotstraat moe ten in combinatie met de reconstruc tie van het kruispunt op rijksweg 58 gescheiden worden. Het gemeentebestuur heeft destijds op dracht tot de samenstelling van het rapport gegeven, omdat het verkeer bij de spoorwegovergangen ernstig hinder van de opleiding tot bejaardenverzor- gende uitgereikt. Dit gebeurde door mevrouw C. A. M. van Berkel-Aarts, cursusleidster van de landelijke stich ting opleiding bejaardenwerk. De op leiding staat onder auspiciën van de Nederlandse Federatie voor Bejaar denzorg (NFB) en heeft tot doel krach ten te vormen die in een bejaardente huis of -instelling zelfstandig de ver antwoording kunnen dragen voor de totale verzorging van een aantal be jaarden. De cursus duurt twee jaar en bestaat uit een theoretisch en een prak tisch gedeelte. Bij de diploma-uitreiking waren aanwe zig de heer De Graaf van de Algemene Bond van Bejaarden, wethouder J P. Lindenberg van Goes en de heer Heys- tek, inspekteur van de Zeeuwse bejaar denoorden. De geslaagden zijn: Joke Aertssen werkzaam in Schild en Hof te Goes, Ciska Arendse, de Griffioen te Middelburg; Maja Balkenende, Po mona te Kapelle; Toos Blok, Rehoboth te Goes; Saar BoogaardEben-Haëzer te Middelburg; Hanneke Boone, bij de stichting Maatschappelijke dienstver lening Walcheren te Middelburg; Leida Cevaal. in Ter Veste te Middelburg; Ma- verband met de Aansluiting van Goes- Zuid op de Deltaweg. De plaats van de tunnel wordt in feite bepaald door het al aanwezige tunneltje. De plaats van een brug is vrij. Dit biedt een goede gele genheid deze voorziening op te nemen in de bouw van een stationsgebouw en evenementenhal. Hierdoor kan volgens de werkgroep een bijzonder aantrekke lijke toegang tot de hal worden ge maakt. Een ongelijkvloerse kruising bij Ockenburg zou volgens het rapport de voorkeur verdienen boven de huidige si tuatie. Financieel gezien is dit echter niet haalbaar. In het rapport zijn ook de financiële gevolgen van de verschil lende mogelijkheden aangegeven. Zo zou een fiets-voetgangerstunnel bij Oc kenburg ongeveer 4,5 miljoen gulden kosten, een voetgangerstunnel bij het station ruim 4 miljoen gulden en een voetgangersbrug bij het station ruim 2 miljoen gulden. het donderdag wel over eens. Het ge bouw heeft zes lokalen voor het lager onderwijs en twee voor het kleuteron derwijs. Architect De Jonge heeft bij de indeling van de ruimte al ingespeeld op de toekomstige integratie van het kleuter- en lager onderwijs. Zo zijn drie lokalen voor het lager onderwijs samen met de lokalen voor het kleuteronder wijs rond één leshal gegroepeerd en de andere drie lokalen voor het lager on derwijs liggen ook aan een leshal. Zoals bekend ligt de nieuwe school in het zo^ genaamde 'middengebied' van de Goese Polder. In dat middengebied komen verder winkelvoorzieningen, wijkvoorzieningen, een gymzaal en een openbare school, die er net zo uit zal der woord van waardering had hij over gaan zien als de rk school. De beide voor aannemingsbedrijf Schrijver, dat scholen zullen met de sociaal-culturele het gebouw in een half jaar tijd heeft voorzieningen één complex vormen, gerealiseerd. De heer Devos consta- Het is de bedoeling dat de scholen ge- teerde dat de samenwerking van het rk bruik zullen maken van accommodaties onderwijs met het prot. chr. en het in het wijkcentrum en dat voor sociaal- openbaar onderwijs in de Goese Polder culturele activiteiten na schooltijd de afgelopen jaren goed is geweest en hij voorzieningen van de scholen zullen sprak de hoop uit dat het zo zal blijven, worden gebruikt. Een meervou- Ook zei de heer Devos te wensen dat de dig gebruik dus, dat op deze school voor woonwagenkampkinderen, wilze nog nergens in Zeeland een dependance van de Holtkamp- wordt toegepast school, spoedig binnen het gewone on- De secretaris van het rk schoolbestuur, derwijspatroon in het nieuwe schoolge- ir W. A can Meegen, legde meteen nade bouw Ingepast kan worden, openingshandeling uit dat de lagere Burgemeester mr. F. G. A. Huber (we- school de naam van de heer Holt- thouder J. H. Roose van onderwijsza- kamp heeft meegekregen, ken in Goes was verhinderd) consta- omdat de oud-pastoor als teerde dat de heer Devos in zijn dan- bisschoipelijk commissaris van het kwoord eigenlij'k enkele groepen ver schoolbestuur steeds belangrijke im- getcn had. „jnamelijk het schoolbes- pulsen aan het schoolbestuur heeft ge- tuur zelf, de ouders en het onderwij- geven. De suggestie om de school 'C. zend personeel. Die verdienen ook Holtkamp-school'te noemen aas van de waardering, want ze hebben het toch ouders gekomen, vertelde de heer Van maar aangedurfd om aan het experi- Meegen. Voorzitter O Devos van het ment om wijkvoorzieningen en twee schoolbestuur bedankte allen, die aan scholen in één complex onder te bren- de totstandkoming van het schoolge bouw hebden meegewerkt. Een bijzon- trijn Clowting Hol, in het Jacob Rogge- ondervindt van de spoorlijn veenhuis te Middelburg; Mevr. Jo Middelburg-Bergen op Zoom. De werk- Daane, Ter Reede te Vlissingen; Wllma groep is tot de conclusie gekomen, dat van Dijke, Nieuw Sandenburgh te Vee- voor de ontsluiting van Goes-Zuid voor re; Mary Eerland, 't Opper te Bruinisse, het gemotoriseerd verkeer voorlopig Miep Griep Post, Ter Reede te Vlissin- volstaan kan worden met twee spoor- gen; Coby Jacobse, Nieuw Sanden- wegkruisingen. Nagegaan is, of er ter burgh te Veere; Marijke Janse van hoogte van de Rembrandtlaan een Noordwijk, Het Gasthuis te Goes; Be- nieuwe overgane aangelegd zou moeten tsie Janse, Ter Reede te Vlissingen; worden. Om verschillende redenen ech- Maija Jobse. Het Jacob Roggeveenhuis ter geeft de werkgroep de voorkeur aan te Middelburg, Nelleke Kik, tOpper te een aanpassing van de overweg bij de Bruinisse; Gretha Walhout, Rehoboth Buys Ballotstraat. De aanleg van een te Goes; Joke Clement Wattel, bij de voetgangersverbïnding bij het station stichting maatschappelijke dienstver- biedt volgens de werkgroep de aantrek- lening Walcheren te Middelburg, Koos kelijke mogelijkheid om ten zuiden van Verhulst de Visser, in de Griffioen te de spoorlijn de benodigde parkeer- Middelburg, Mineke Strayer. Rustoord ruimte aan te leggen voor een eventuele te Colijnsplaat, Tannie de Nood. Rus- evenementenhal en het station toord te Colijnsplaat. Hetparkerendaarismedevanbelangin ST. PHILIPSLAND - B. en w. van St Philips!and willen toetreden tot de defini tieve gemeenschappelijke regeling ter financiering van het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland, mits de bijdrage berekend wordt per leerling en deze bijdrage, buiten de normale indexering, niet zonder uitdrukkelijke toestemming verhoogd kan worden. Dit laatste betekent, aldus het college, dat uitbreiding of aanvatting van nieuwe taken eerst door de gemeentebesturen dienen te worden goedgekeurd. Dit voorstel wordt de raad van St. Philipsland gedaan in de verga dering van woensdag 22 september. In deze vergadering wordt de raad tevens de begroting voor het jaar 1977 aangebo den. B. en w. willen de legesverordening met betrekking tot bouwvergunningen zodanig wijzigen, dat er geen maximum aan is verbonden. Voor de verbetering van de dakbedekking van het postkantoor en de garages aan de Deense straat heeft de raad reeds een krediet verleend van 1.750,-, maar dit bedrag blijkt te laag te zijn. Het college vraagt, daarom de raad een aanvullend krediet van 1.265,-. Voor de beplanting van het plan Noord is een krediet nodig van 6 554,16 Verder komen aan de orde de subsidiëring van de werkplaats vrije kunstbeoefening, garantiever leningen, begrotingswijzigingen en de rekening-courant-overeenkomst. Het SGP-raadslid L. den Engelsman wijster in vragen aan het college van b. en w. op, dat er 's-avonds na kwart voor zeven geen openbaar vervoer meer is van Steen bergen naar St. Philipsland. Hij wil weten watb. en w. daaraan denken te gaan doen. BURGEMEESTER HUBER VERRICHTTE OPENING TOT EN MET ZATERDAG GOES - Het is weer braderie in Goes. En dat betekent drie dagen lang vrolijk versierde winkelstraten. overal man betoogde verder, dat de GMC er alles aan wil doen om de binnenstad van Goes zo aantrekkelijk mogelijk te hou den ..Het hart van Zeeland zit op de juiste plaats. Het klopt. Het is Goes besloot hij zijn toespraak. Burgemeester mr. Huber toonde zich verheugd over de goede onderlinge ver treedt de clown Gray op (van vier tot zes uur). Om zeven uur is het de beurt aan de zangeres Maggy Mc.Neal. die met haar eigen band naar GGoes komt. Een beeld kort na de opening van de Goese braderie. Naasr tioee 'geisha's' lopen burgemeester Huber en wethou der Dijkgraaf. gen. Dat is een hartverwarmende zaak". Emeritus-pastoor Holtkamp certclde dat het hem verheugt dat het zo goed gaat met de school en dat er zo'n fijne verhouding is tussen leerlingen en onderwijzend personeel. Mevrouw drs. W. P. Bouwman, de in- spectrice van het lager onderwijs (haar collega de inspecteur van het kleute ronderwijs was net als de heer Roose verhinderd) vertelde graag te hebben meegewerkt aan de totstandkoming van scholen, gekoppeld aan wijkvoor zieningen. „Er waren weliswaar nogal wat knelpunten op te lossen, mede om dat het onderwijs in feite nog niet toe is aan de koppeling aan sociaal-culturele activiteiten. Een en ander vergde dan ook een integrale aanpak". Mevrouw Bouwman zei het te betreuren dat de jeugdbibliotheek, aanvankelijk ook in he t complex gepland, niet door zal gaan. Ze noemde dit een gemis in het educa tief geheel. Pastoor F. W. J. Bastiaensen ging uitge breid in op het katholiek onderwijs en hij overhandigde aan hoofdleidster Gustine Verbrugge van 'Pinkeltje' een bijbel, Het hoofd van de rk Jan Blank- school, de heer J. J. Smolders, vertelde namens de leerkrachten van het rk on derwijs in Goes jaloers te zijn op het fraaie schoolgebouw Hij bood namens zijn collega's een oude kleurengravure van Zeeland aan. Me vrouw I. Markusse-Tack sprak namens de vereniging openbaar onderwijs. Zij herinnerde aan de positieve ervaringen, die tussen openbaar, rk en rpot. chr. on derwijs zijn opgedaan toen de school ruimte in de Goese Polder I gedeeld moest worden. Ze stelde dat die periode nietzo goed zou zijn verlopen als er geen vertrouwen bestaat tussen het bijzon der en het openbaar onderwijs. Ze hoopte dat vanuit datzelfde vertrouwen ook tot een goede samenwerking geko men zal worden als straks het openbaar onderwijs de andere vleugel van het middengebiedcomplex kan betrekken. Een drietal kleuters van een andere kleuterschool bood de hoofdleidster met een passend versje drie mooie mo- zalken aan om de wanden van de loka len te verfraaien. Tenslotte slraken kraampjes, allerlei leuke attracties, standhouding tussen de middenstan- veel drukte en uitpuilende boodschap- ders. „Het is prettig, dat bijna alle stra- pen tassen. Donderdagmorgen opende burgemees ter mr. E. G. A. Huber het traditionele middenstandsgebeuren. Dit keer kwamen er geen scharen en linten aan te pas; de Goese Middenstand Centrale ten meedoen. Dat is een enorm succes". De burgemeester wees op de noodzaak van een goed contact tussen de plaatse lijke overheid en het vedrijfsleven. Vol gens de burgemeester besteedt het ge meentebestuur van Goes veel aandacht had wat anders bedacht. Vanuit de aan de binnenstad. Zoveel zelfs, zie hij. GMC-stand op de Grote Markt moest dat het gemeentebestuur wel een het mr. Huber een telefonisch babbeltje verwijt krijgt alleen maar oog te hebben maken met radio-presentator Gerrit voor de ontwikkelingen in het centrum den Braber. De hraderiebezoekers van de stad. De burgemeester benad- konden het gesprekje via de geluisin- rukte nog eens de streekfunctie van stallaties volgen. Burgemeester zei iets Goes in het hele Deltagebied. „En aardigs en Den Braber ('Goes is niet daarom moeten we ons niet alleen op Zeeland richten. We zullen ook verder moeten kijken". tiMerper minuut. De uitslag luidde 1.6 dat de braderie ditjaar een naaii l s o ia ir j-.ir. de poes') zei iets aardigs. Daarmee was de elfde braderie officieel geopend. Tijdens een bijeenkomst in het lunch- cafë 'Het Stadhuis' meldde vice- Qezplliff drilk voorzitter H Kampman van de GMC, hr LHaalj, 2. 4. 5 P. Hoekman. 3. 9 K Ver- 7 L. A. Baayens. 8.10 D Klooster- WEMELDINGE - De postduivenhou- «reveremgmg 'de Postduif te Wemel- ™ge hield met 102 duiven een vlucht anuit NeufviUes. De snelheid van de erste duif was 1842 meter per minuut. "e Uitslag was: 1. 7 M. Hengstdijk. 2 H. ian Stel. 3 F c Timmerman. 4. 5. A tiiydwegt,6 M Baanakker. 8 J.Feytei 9 wilderoni. io p Glas >r aantal deelnemers heeft: ongeveer tweehon derd Hij complimenteerde de diverse straatverenigingen: „Het is een felicita tie waard, dat ze er ieder jaar weer in slagen iets nieuws te bedenken. De con sument uit de regio zal er een hele klus aan hebben om het allemaal in een mid dag of avond te bekijken". Kampman hield de genodigden voor, dat de Goese braderie een braderie is. die bol staat van de stunts. Hij meende, dat het Jaar lijkse middenstandsfestijn niet meer uit Goes is weg te denken De heer Kamp- Tijdens de eerste braderiedag was het ai gezellig druk in de Goese binnenstad. Niet alleen overdag, maar ook 's avonds. Donderdagmiddag verzorgde het gezelschap van Ko de Vos op de mu ziektent op de Grote Markt een kinder programma: poppenkast, kinderquiz, oom Jan met zijn electronische accor deon, de clowns Pinario en Gravu. Het was allemaal goed voor een paar uur kinderpret. Vrijdagavond speelden er op de muziek tent twee bluesgroepen 'Aiemehassus' en 'Flavium' Vanmiddag - vrijdag - hoofd der school Guus Langeraert en hoofdleidster Gustine Verbrugge samen een dankwoord- Het werd een soor sa menspraak voor één dame en één heer. die ze aldus beëindigden „We hopen dat deze school een fijne school wordt met een fijne leef- en 1 eersfeer, die de kinde ren helpt verder te varen op de leven szee". 's-Morgens hadden de kinderen de school ln gebruik genomen. Ze waren feestelijk uitgedost als schepelingen. Het rk onderwijs in een eigen schip was trouwens het thema van de dag. Nadat de kinderen de school hadden geopend door het hijsen van vlaggen, zingen van het feestlied en het loslaten van ballon nen werd in de grote leshal een eucharis tieviering gehouden met als thema 'Va ren onder de vlag van het geloof. Later kregen ze een tractatie en een gooche laar vertoonde zijn onbegrijpelijke kun sten. Wedvlucht zaterdagvliegers MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zater dagvliegers nam met 1718 duiven deel aan een vlucht vanuit NeufviUes. De eerste duif van het gehele concours was de duif van de heer J. van Belzen. Deze duif maakte een snelheid van 2124 me ter per minuut De uitslag is: Rayon A 1 A. Hagesteijn; 2 W. Heïjboer. 3 C. Krijger. 4 J. Gebraat; 5 W Heijboer. Pay on B: 1A Rledijk; 2 A v. Dalen; 3 L. v.d. Hooft: 4 J Moerland; 5 M. Fonteijne. Rayon C: 1 D. v. Belzen; 2 J. Corre; 3 P. v. Belzen; 4 C. de Ridder; 5 P. J Brand. Rayon D: 1J. v. Belzen; 2 M. v. Belzen; 3, 4 en 5 A C. Hollestelle. Rayon E: 1 F. HiUebrand; 2 M. Bijl; 3 Gerbr. Clement; 4 C. v.. Koe veringen; 5 E. Meinaard Jzn. Rayon F: 1 Gebr. Ze- gers; 2 N. Scheele; 3 en 4 A Scheele; 5 Gebr. Zegers. Verder vloog de bond met 1570 duiven vanuit Chateauroux. De eerste duif van het gehele concours was de duif van de heer M. Minnaard, die een snelheid van 1119 meter per minuut maakte. De ult- slag is: Rayon A: 1 Duivedijk-Scheelz; 2 L. IJselenberg; 3 Kik-Poperingen; 4 en 5J. Snijders. Rayon B: 1 A. v. Dalen; 2 D. Havermans: 3 A Moerland; 4 A Scher- penisse: 5 C. v. Belle. Rayon C: 1 E. Sim pelaar. 2 Gebr. de Graaf, 3 A de Nooijer; 4 Gebr. Sturm; 5 Jos Schroevers. Rayon D: 1 S. Branderhorst; 2 S. Tllroe; 3 P- v. Belzen; 4 S. Branderhorst; 5 H. Versluis. Rayon E: 1 M. Minnaard; 2 M. Mol; 3 C. de Rooij; 4 D. Nijssen: 5 C. de Rooij. Rayon F: 1 P. Scheele: 2 Harms- Goossen; 3 Visser- Lensen; 4 Harms- Gossen; 5 H. de Feijter. Tenslotte werd met 1979 duiven gevlo gen vanuit St Quintin. De eerste duif van het gehele concours was de duif van de heer F. HiUebrand. Deze duif vloog met een gemiddelde snelheid van 1308 meter per minuut De uitslag was: Rayon A 1 C. Krijger; 2 W. Heijboer. 3 Comb. v.d. Maas; 4 B. Kloet 5 W. Heij boer. Rayon B: 1 Iz. Berhelj; 2 en 3 P. Labar.; 4 A v. Dalen; 5 Iz. Berheij. Rayon C: 1C. de Ridder, 2 E. Graafhuis; 3 C, de Ridder; 4 P. J. Hubregtse; 5 W. M. Walraven. Rayon D; 1 L. de Fouw; 2 A Kloosterman; 3 C. Boutense; 4 K. de Kam; 5 J. v. Es. Rayon E: 1 F. HiUe brand; 2 H. v. Koeveringen; 3 en 4 E. Minnaard mz. 5 H. Neels. Rayon F: 1 en2 A Scheele; 3 Gebr. Zegers; 4 D. Deur waarder; 5 gebr. Zegers. Bejaardenreis 's HEER ARENDSKERKE Onder lei ding van de heer Heyboer, maakten 54 leden van de bejaardenbond en de be jaardensoos uit's Heer Arendskerkeeen rondrit langs de kust van Walcheren. Ook ging de tocht door Noord- BVeveland en Schouwen-Duiveland. Om ongeveer 20.00 uur arriveerden en tevreden de bejaarden weer in 's Heer Arendskerke. 'Rillandia' maakt rondgang door Rilland R ILL AND-B ATH - Zaterdag maken de fanfare en drumband van de muziekver eniging 'Rillandia' rondgangen door de bij Rilland behorende buurtschappen: iStaüonsbuurt Kapucijnenerweg ~èn Middenhof. De rondgangen, die afgelo pen zaterdag door het slechte weer geen doorgang vonden, zijn tussen half 4 en half 5 's middags. Collecte SINT-MAARTENSIJK - De collecte' voor het PIT heeft in Sint-Maartensdij k 285.- opgebracht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 29