iflELERSEIZOEN '76 WAS VOOR 'ETER GÖDDE WAAR RAMPJAAR Tonnie van Leeuwen-trofee gaat naar Bert van Geffen GRATIS Het is een ware artelgang geweest" VELDHOCKEYCOMPETITIE GAAT DIT WEEKEINDE VAN START PRIVILEGES Standen PARIDAEN GEBLESSEERD Opnieuw minder teams in veldhandbaicompetitie lotto 37: winnaars Overwinningen Hirdis en De Jonge V0NCK WON Juniorenteams in competitie tafeltennis Automatiek Zangers Soevenirjagers Concentratiekampje Arntz twee duels geschorst ^IDAG 17 SEPTEMBER 1976 ;0EWACHT - Voor Peter Gödde is het bijna afgelopen wielersei- een waar rampjaar geworden. De amateurrenner uit Koe lt was het hele seizoen één van de opvallendste afwezigen Andere opzet ijdens de Zeeuwse criteriums. Dat kwam niet omdat hij kampte iet vormverlies of afnemende ambitie. Integendeel: de boom- DgeVan Erp-renner popelde telkens om op de fiets te stappen, aar wanneer hij dat deed moest hij al na enkele pedaalslagen anstateren dat het niet ging. jsleite prijsri jder bleek te kampen met een bloed virus en kreeg van de arts een Btwrbod voor het hele seizoen. Inmiddels mag hij van de dokter weer fietsen, overmatige inspanningen (koersen rijden) zijn nog taboe. Misschien rijdt Gódde dit jaar nog de ronde van Hulst, maar hij kan zijn seizoen toch als lig verloren beschouwen. „Het is een ware martelgang geweest. Ik had •loon niet de kracht om tussen de wielen te blijven. Ik heb nog nooit zoveel jdien als dit jaar. Steeds als ik een paar dagen gerust had voelde ik me sterk uirna tien kilometer koers voelde ik al dat het weer niks zou worden", vertelb m Xdde bleef doorfietsen tot een wed- klassiekers voor de Braakman in de - - - eerste tien. terugviel circuleerden al snel de geruchten dat het de weerslag was van het gebruik van stimulerende middelen. Peter Gödde lacht erom. „Ik heb nog nooit Iets opwekkends ge bruikt". zegt hij. „Ik heb daar geen en kele behoefte aan. Het is wel zo dat ik regelmatig vitamines gebruik. En als ze dat zien denken ze direct dat liet do ping is. Ik lach daar maar om". Zijn Mlinstig QBStBrntB vrouw valt hem bij: „Als ik zou weten dat hij zoiets deed, dan verkocht ik ach ter mekaar alles wat met koersen te maken zou,hebben. Dan was het in een keer gedaan", zegt ze. Peter: „Daarbij komt dat het bijna niet te betalen is Wil je aan amfetamine ko men om maar iets te noemen moetje bij een zwarthandelaar zijn of zoiets en die verkopen het beslist niet voor de win kelprijs Trouwens ik ben er ook niet van overtuigd dat het helpt Ik geloof dat veel op de suggestie berust dat renners die het wel gebruiken denken dat het Bgi in bet Belgische Ledegem. Daar rtbethem plotseling helemaal zwart wdeogen. Hij schrok er zo van dat hij sddellijk naar de dokter stapte Die irzide hem dat zijn bloed met in orde ra .Toen heb ik er onmiddellijk een atp ondergezet. Ik ben tenslotte ge- r.vd en mijn gezondheid gaat boven nieuwe wielerseizoen startte voor Het Gödde duidelijk onder niet al te usQg gesternte. De Stormploeg, waar ij voor zou gaan rijden, werd opgehe ld voordat hij een koers in het nieuwe aue had gereden. „Ik was van plan aeest met de Storm-ploeg minstens «me wedstrijden te winnen Vong ar. ais eenling, won ik er al twintig van Nu Petei Gódde al maanden thuis zit kan hij het wielergebebeuren van de an dere kant bekijken De praatzame Gödde heeft, nu dan ook een vrijwel af gerond oordeel over het complete wie lergebeuren Zo erkent hij dat er di kwijls zeer flauwtjes wordt gekoerst Als wielrenner ziet hij daarvoor de volgende oplossing De organisatoren moeten gewoon naar een andere opzet toe Zo moer het reisgeld gewoon verdwijnen Laat de renners er voor rijden Beloof de renners bijvoorbeeld iets extra's als ze binnen de eerste vijf rijden. Laat ze het geld dat ze nu aan reisgeld geven ge woon in de koers laten verrijden Neem maar van mij aan dat er dan wel ge- koerst zal worden. Nu is het zo dat veel renners hun geld al binnen hebben voordaize koersen De kosten zijn er uit en zich druk maken is er niet. bij Daarom zeg ik stoppen met het reisgeld en wie goed rijd kan geld verdienen Als voorbeeld haalt Peter Gódde de si tuatie aan zoals die in het Westland is Daar komen regelmatig meer dan hon derd amateurs aan de stalt ..Maar' zegt hij. „daar wordt gekoerst bij hel le ven Van die honderd krijgt niemand iets. maar als je een beetje voorin koerst kim je daar knap geld verdienen Het gaat daar meestal zo hard dat er maar een renner of zeventien ach tien aan komt". IKetn dergelijke uitslagenlijst kun je «isezgen dat ik een geweldig seizoen ai Toch ben ik er vanuit gegaan dat Goede baas Dat Peter Gödde zich in het wielerme- tier kan onderscheiden dankt hij in grote mate aan zijn werkgever. Hij is namcnlijk werkzaam op vlasbedrijf van de Letter uit Koewacht en daar ge niet hij alle faciliteiten. „Ik krijg vrij zoveel ik wil. dat is geen punt. In de tijd dat er veel koersen zijn werk ik nooit. Dat is allemaal goed. De medewerking van die kant is uitstekend. Trouwens als dat niet zo was dan zocht ik iets anders. Desnoods ga ik bedelen, want koersen zal ik". Peter Gódde mag dan misschien niet fietsen de sfeer van de wielersport is steeds aanwezig Zelfs in de huiskamer draagt hij zijn uedstrijduitrusting dit seizoen allemaal nog beter zou bc Je zet zelf wat er van terecht is Ik heb 43 koersen gereden, wal ik er vier heb gewonnen, ik heb 3 keer lek gereden en vier maal mijn hroe gebroken Het is gewoon een snpjaar. Zoveel pechalsditj aar heb ik cog nooit meegemaakt Het is natuur lek gewoon zo dat wanneer je slecht n)dtjeookde meeste pech hebt. Je gaat dan atto stampen en wringen op de fiets en dan krijg je lekke tuben en dat Behalve de verschijnselen van de bloednius heeft Peter Gódde nog een rótflbiiennnenng overgehouden aan bes lieferlaar 1976. Tijdens een wed- rfljd tn Frankrijk kwam hij dermate iri ten val dat hij nu nog altijd met een i!sajverechterheup loopt". Peter Gödde na een schitterend ttneiioen. hij reed in vrijwel alle URDENBURG - De Aardenburgse "Idrijder Guido Paridaen zal het be ta van het cross-seizoen in België moe- anissen. De Aardenburgse wielren- wheeft een zogenaamde 'marsvoet', '«rlopig moet hij rust houden. Hij Wwaarschijnlijk niet voor novem- felflfh wedstrijden, ftnflaen liep de blessure op tijdens een «straining Door het verplichte rusten dj pas weer mee gaan draaien als de %a-veldcrossers al volop wedstrij- {treden hebben, zodat hij bij zyn ®te wedstrijd zeker nog een forse ach- fcjand in wedstrijdritme en conditie «hebben MIDDELBURG - Als gevolg van de grote droogte is de aanvang van de hockeycompetitie verschoven naar aanstaande weekend. Het vastgestelde programma voor 5 en 12 september is verschoven naar respectievelijk 26 september en 17 oktober. Vele train ingduels en toumooien moesten door de slechte gesteldheid van de terreinen afgelast worden. In de 3e klas D heren zijn in vergelijking met het vorige seizoen twee meuwe teams t e Oude Maas (komt uit de 4e klasi en Zwart Wit (2e klas) De andere elftallen zijn Rapide, Tempo. Pelikaan, Olympia, Voome en Middelburg. Het ziet. er naar uit dat de Zeeuwse teams het dit seizoen zeer zwaar krijgen. In de 4e klas F komen dit seizoen Zeeuwse en Brabantse teams tegenover elkaar te staan. Vorig seizoen kwamen de Zeeu wen uit tegen Zuidhollanders. De inde ling is thans HSD, Goes, Vlissingen, Te- teringen. Prinsenbeek, Etten-Leuren de Cadetten In de reserve 4e klas A bevinden zich evenais vorige seizoenen Brabantse en Zeeuwse teams. De volgende elftallen komen binnen de lijnen: Pelikaan III, Breda VI. Tempo II, Push IV, ZwarteWit IV. Rapide II, Olympia II en Middelburg II De indeling van het zuidelijk district he ren ziet er als volgt uit: Afdeling 1H: Olympia 3, Vlissingen 2 en 3. Middelburg 3. Warande 5, Push 5, Pe likaan 4, Breda 8 en Etten-Leur 2 ROES - Opnieuw is het aantal t «itelneemt aan de veldhandbal- *petitie teruggelopen. Aan de com- die zondag van start gaat, zelfs niet eén van de standaar ds uil Goes, Middelburg. Zierik- Vlissingen en Temeuzen deel. Ook «jeugdsector is het aantal inschri j- ygeringer. P HAAG (ANP) - De uitslag *"»»eek 37 luidt: Mmi deelnemers 806.522 inleg: prijzenbedrag «ÏT aeel (1199,188,-, '«9003.94 If&M* 2 winnaars- elk bruto ■iJ ontvangen. 2e prijs. 4 win- "*^diè elk bruto 37.990 - ontvan- *W» '-1 winnaars, die elk bruto «.-ontvangen, 4e prijs. 7.086 win- die elk 42,- ontvangen; 5e prijs winnaars, die elk 28.- ontvan- ÏOTO /A>deelnemers 319.560. inleg: ltoriic pnizenbedrag ƒ316.871,55 geon winnaar, van het bedrag licC.prlJS saat 1/3 deel naar de wJjl d de toto 38 van aanstaande ^.netoverige 2/3 deel wordt in ge- In tJnJerdeeld overde 2e en 3e prijs w J8 van aanstaande zondag. 2e fuW5 winnaars, die elk bruto 40 ontvangen. 3e pnjs 48 win- k*®* elk bruto 3 190,70 ontvan- 1 voor toto 38 van aanstaande /tó249,54 Om het instandhouden van de competi tie toch nog een beetje te waarborgen is besloten dat m een aantal klassen an derhalve competitie wordt gespeeld De indeling van de competitie ziet er als volgt uit: Damesafd le klas Hontemsse I. Olym pus II; Sluiskil I. Damesafd 2e klas: Hontenisse 2, Olympus 3; Operatie'71; Sluiskil 2 Damesjunioren 1: Marathon I; Olympus I; Sluiskil I; GSC I, Opera tie'71 I Damesjunioren 2e klas: Mara thon 2; Walcheren I; Walcheren 2, 01ympus2; HontenisseI;Utopial Meis- jesadspiranten le klas: Olympus I. Ope ratie'71 I. Utopia I. Marathon I: GSC I. Zeeland Sport I. EMM I. Meisjesadspi- ranten 2e klas Walcheren I. Walcheren 2. Hontenisse I, EMM 2: Zeeland Sport 2, Marathon 2. Sluiskil I Meïsjesadspi- ranten 3e klas; Walcheren 3. Hontenisse 2. Zeeland Sport 3; GSC 2; Sluiskil 2 EMM 3 EMM 4. Meisjespupillen le klas EMM I. Olympus I. Operaue'71. Honte nisse I. Utopia I. Zeeland Sport I Meis jespupillen 2e klas Marathon 1. Walche ren 2; GSC; Utopia. Sluiskil. Opera tie'71 2 Meisjespupillen 3e klas Utopia 3. EMM 2. Sluiskil 2 Hontenisse 2; Wal cheren 2. Herenafd. le klas: Olympus 2; Walcheren, Operat.ie'71 Herenafd 2e klas: Sluiskil, Olympus 3; Zeeland Sport; Hontenisse. Herenjunioren EMM, Olympus I; Olympus 2, GSC. Walcheren. Utopia. Jongensadspiran- ten I EMM. Olympus 1. Operaue'71 1. Utopia I: Marathon Jongensadspiran- ten 2. EMM 2 Operaue71 2. GSC 1. Walcheren Jongenspupillen EMM I, Olympus I. GSC; Hontenisse; Walche ren. Utopia Operaüe'71 In de klassen dames 1 en 2 heren 1 en 2 en de jongensadspiranten 2 wordt an derhalve competitie gespeeld Afdeling 2 K: In deze afdeling speelt slechts eén Zeeuws team t.w. Rapide 3. De Hulstenaren zullen het zeer zeker zwaar te verduren krijgen. Zij moeten uitkomen tegen Breda 11. Push 7 en 10. Etten-Leur 3. Prinsenbeek 2. Pelikaan 5. Warande 8, Tempo 4 en Zwart-Wit 7. Veteranen afdeling I: De Zeeuwse vete ranen teams Vlissingen Middelburg en Olympia gaan de strijd aanbinden tegen de Brabantse clubs Tempo. Prinsen beek. Pelikaan. Push en Wart Wit B Bij de dames in de 4e klas A hoofdbond zijn enkele nieuwe teams gekomen Dit seizoen bestaat deze klas uit tienjrtoe- gen en het zal dan ook een lange compe titie worden. De nieuwe teams zijn Tete- ringen. Pelikaan en HSD. De oude be kenden zijn Etten-Leur, Zwartwit, Prinsenbeek, Olympia. Middelburg. Vlissingen en Rapide. Ook dejeugdcompetitie gaat deze week van start. De indeling luidt: Jongens A afdeling 116: Breda A2, Push A2, Tempo A2. Warande A2. Goes Al. Middelburg Al, Olympia Al Vlissingen Al en Pelikaan A2 Jongens B afdeling 218: Breda B2 Etten-Leur BIMiddelburg B1Olympia BI. Pelikaan BI. Prinsenbeek BI Tempo BI. Vlissingen BI. en Zwart Wil BI. Jongens B/C afdeling 216: Goes BI HSD BI. Vlissingen B2. Olympia Cl. Middelburg Cl en C2, Rapide C1 en Vlis singen Cl. Meisjesafdeling A 612: Breda A2. Etten-Leur A1Middelburg A1Olympia Al, Pelikaan Al, Push A2, Tempo A2, Vlissingen Al, Zwartwit A2 en Wa rande Al Meisjes A afdeling 613: Breda A4, Goes Al, HSD Al. Middelburg A2. Pelikaan A2. Push A3, Tempo A3. Tempo A 4 Meisjes B afdeling 713. Breda B2, Peli kaan BI. Prinsenbeek BI. Push B2, Te- teringen B 1. Tempo BI. Zwartwit BI Rapide BI en Vlissingen BI. Kaarten Voor alle heenwedstrijden die geleid worden door neutrale scheidsrechters zal dit seizoen de groene, gele en rode kaart definitief ingevoerd worden. Aangezien vele nieuw leden zich aan gemeld hebben bij de technische com missie voor neutrale leiding zal dit sei zoen ook de 4e klas heren door bonds- scheldrechters gefloten worden. WOENSDRECHT - Plaatselijke favo rieten hebben de eerste plaatsen voor zich opgeëist tijdens de autorallycross te Woensdrecht. Alleen de overwinnin gen in de B- en de D-klasse waren voor Zeeuwse rijders. In de D-klasse was Jaap de Jonge NSU steeds de snelste en werd dan ook over winnaar Hij viel echter door pech uit in de superfinale In de B-klasse ging de overwinning naar Henk Hirdcs uit Rilland-Bath die met zijn VW special de snelste tijd van de dag maakte In de D-klasse bleek de wagen van Rob Seit singer uit Ossendrerht die reeds vele eerste plaatsen had behaald in dit sei zoen aan snelheid verloren te hebben Hij moest deze kker genoegen nemen met de derde plaats. In de A-klasse ging de overwinning naar Peet van de Kas- teele. eveneens met. VW special. D-klasse: 1. Jaap de Jonge. 2. Fons Dietfoort, 3 Rob SeU-singer C-klasse 1 Cor Kroon uit Es. 2. Adse Goraal lilt Duitsland. B-klasse 1 Henk Hirdcs uit Rilland-Bath 2. Wim Veen- stra uit Den Haag. 3 Ad Adriaanse uit Vlis singen. A-klasse 1 Peet van de Kasteelc uit Bergen op Zoom. 2. Van Waalberg Den Haag. 3 Ruud Seitsmger Den Haag. VEGHEL - Piet Vonck heeft in Veghel een stratenloop gewonnen Hij finishte 36 seconden voor Haico Scham. Theo Geutjens werd derde Guust Bours. evenals Vonck lid van RKHAV uit Hulst, legde beslag op de vijfde plaats MIDDELBURG - Een week later dan de seniorencompetitie begint aanstaande zaterdag ook de landelijke jeugdcom- petitie tafeltennis weer te draaien waarvoor vanuit Zeeland ook, net als bij de senioren, zeven teams zijn inge schreven. Bij de jongens zijn de twee Walcherse teams van MZ en Wilno on dergebracht in de A-klas. Van het team van MZ dat vorig seizoen nog kam pioen werd in deze klas bleef alleen johnnv Gabrielse over na het vertrek van Eddy Verkaart naar de senioren en Wim Wegman naar Wilno. De aanvulling kwam uit het tweede team met Marco Holtnan en Peter Slag ter. Naast de reeds genoemde Wim Wegman completeren Willem du Fossé en Frank Bilius met Adjo Pot het team van Wilno. In de A-klas betekent een eerste plaats automatische promotie naar de kampioensgroep om de natio nale titel terwijl nummer twee een be slissingswedstrijd moet spelen vor die zelfde promotie. Zaterdag vindt reeds de eerste confrontatie plaats tussen beide teams in Vlissingen. Dij ovenge tegenstanders zijn VW uit Leidschen- damn. Luto i Tilburg). NO AD Schie dam i en Scvlla i Leiden). De vier B-klassers uit Zeeland zijn mede in ver band met de reismogelijkheden, bij el kaar geplaatst in één groep en hierbij debuteert het St. Aloisius jongensteam met de gebroeders Kmdt en Roger de Moor MZ 2 start met André Stamkot. Jan Henk Bomhof en Peter van Iren. St. Laurens begint met de formatie Peter Francke. John Willemse en Jan Wisse terwijl bij 't Zand John-Peter Goossen, André Keytsa en Eric Hageman de eer ste wedstrijd openen tegen Alblasser- dam. MA begint bij Hotak '68 in Hoog- erheide terwijl St Laurens en St Aloy- sius tegen elkaar beginnen. In de meis jescompetitie bleef, na de overgang van St. Aloysius naar de senioren, alleen MZ gehandhaafd Dit team bestaande uit Magda Jakobsen, Jeanet van de Bos en Ingrid van Osselaar gaat het opnemen tegen TCS 'Steenbergen). Steeds Hoger 'De nHaagi, Avanti 2 «Hazerswoudei. Vice Versa 'Oudenbosch) en TOV uit Noordwijk. De eerste wedstrijd gaat naar Avanti 2 Toen ik aan het kantoor van het Olympisch Stadion de dag vóór D-Dav mijn perskaart afhaalde, werd me aangeraden mijn auto niet binnen de bekken van het stadion neer te zetten. De Tommies kwamen immers, en voor de veiligheid en het leven van mijn automobiel kon niet worden ingestaan. Ik vond dat spijtig. In deze democratische, genivelleerde tijd waarin de privi leges die de adel vroeger automatisch toevielen nagenoeg verdwenen zijn, is in de loop der jaren een soort Onder-Adel gecreëerd, die op andersoortige privileges mag hogen. Bij Ajax - PSV bijvoorbeeld een wedstrijd die ook in het Olympisch Stadion werd gespeeld werden automobilisten die voor me reden en wel degelijk met parkeerkaarten zwaaiden «echter geldig voor het Ajax-stadion. met voor het Olympisch Stadion) genadeloos door de politie de ringweg opgejaagd, ver weg van het. stadion. De man voor me weigerde aanvankelijk woedend als hij was rechtsaf te gaan en zou zeker toch rechtdoor naar het stadion zijn gere den. als de agent niet voorzijn auto was gesprongen. Een automobilist, die aan hem vooraf was gegaan was zelfs uit zijn auto gestapt om de agent zijn 'verkeerde) parkeerkaart onder de neus te duwen Tevergeefs natuurlijk. Ik zag dat allemaal geduldig, en superieur glimlachend, aan. Ik behoorde immers tot de nieuwe elite, ik had de enig Juiste parkeerkaart. dus toen het myn beurt was om de politiebarricade te nemen, hoefde ik op het vierkante gebaar dat de agent in de lucht tekende ('kaart? maar even miin parkeer kaart voor het Olympisch Stadion te laten zien om herkend te worden als een der onzen Nu eens geen querulant, maar een man met ondubbelzinnige rechten alias privileges Even een zwaai van verstandhouding met de agent, die dat met een grijnsje beantwoordde, en daar reed ik prinsheerlijk recht door naar het stadion Niemand kon mij tegenhouden. Ik had de sleutel die op alle deuren paste' lr begrijp dat het van bovenmenselijke zelfbeheersing getuigt om van zo'n voorrecht afstand te doen. Iemand met minder karakter dan ik zou denken: liever een kapotgeslagen voorruit en wat deuken in mijn dak dan met de volkstram naar het stadion, maar ik ben ook van niets opgeklommen tot wat ik nu ben (een kaarthouder!), dus het kostlemenu ook weer geen bovenmen selijke inspanning om de raad van de geleerden van het Olympisch Stadion op te volgen. Bovendien begreep ik. dat er eigenlijk maar éen geldige reden was om naar Ajax - Manchester United te gaan als journalist: de te verwach ten rellen. De Britse geweldpleging. Zaten er niet vijftien advocaten klaar om de Manchester-supporters te verde digen voor het snelrecht dat met vooruitziende blik door de justitie georgani seerd was? Eigenlijk had ik graag nog even een kijkje genomen in deze justitiële automatiek om te zien hoe ze dat nu precies georganiseerd hadden, ofdie advocaten bijvoorbeeld net als de fotografen in het Olympisch Stadion waren toegerust met knalgele jakjes met nummers om een ordelijke gang van zaken te waarborgen, maar daar is het helaas niet van gekomen Mijn taak lag in het stadion zelf. en vooral: in het gaan naar het stadion Nadat ik oesloten had dan toch maar zonder auto te gaan. heb ik mijn strategie zorgvuldig uitgestippeld In de krant stond welke trams met verhoogde frequentie omgeleid werden naar het Stadionplein Na lang wikken en wegen besloot ik lijn 16 te pakken bij het Concertgebouw - en daar in de omgeving mijn auto te parkeren Niet natuurlijk vlak voor het busstation van de KLM. want dan had je kans dat de brood- en bierdronken Britten die vandaar meteen met het vliegtuig terugwilden om de tijd te doden eerst mijn Simca doodden, maar in een belendende straat. Mijn verwachting was verder, dat op een zo belangrijk knooppunt als de Concertgebouwbuurt allicht enkele on schuldige passagiers zouden uitstappen die van voetbal geen weet hadden, zodat ik niet zeven stampvolle trams voorbij zou hoeven laten gaan. Zo gedacht dus, zo gedaan. Ik parkeerde mijn auto ruimschoots op tijd. nog voor zeven uur. in de Gabriel Metsustraat maar de laatste Britse voetbal supporter in 1952 was gesignaleerd, dus dat leek me wel een veilige stek) en begaf me naar de halte. Maar o schrik, daar bleek zich al een vijftiental bont uitgedoste Manchester—upporters te hevinden. met vlaggen, hoedjes en zangbundels, die uit volle borst strijdliederen zongen.Engelsen en Duitsers, dat zijn de zangers van Europa! Bij de slag om Engeland moet de lucht vervuld zijn geweest van gezang! Ik trok hetzelfde gezicht, en ik begon op dezelfde onverschillige manier te lopen als ik altijd doe als ik op straat een kwaadaardige herdershond zie naderen, en voegde me bij de Britten op de tramhalte, nog moreel gesteund door het feit dat een Amsterdamse negerjongen van een jaar of vijftien zich ook zonder schromen op de Britse tramhalte waagde, terwijl het toch alge meen bekend is dat deze werkloze, blanke, om niet te zeggen bleke, roodha rige Engelse voetbalsupporters er een groot behagen in scheppen jongens van een andere kleur in elkaar te tremmen Of generaliseer ik nu op een hoogst onverantwoorde manier"» Feit is. dat het eerste opstootje dat lk tegenkwam voor de poorten van het stadion tussen een groepje Engelse supporters ging en een tot vechten bereid zijnde neger van overeenkomstige leeftijd, maar misschien was dat wel een van hun eigen buddies, die als clubsecretaris vergeten had de gekochte kaartjes mee te nemen, - wantje moet altijd het beste van de mensen denken Goed. lijn 16 komt. we stappen in. er staan twee controleurs op de tram dus iedereen ziet zich genoodzaakt een kaartje te kopen, de Engelsen zingen dat bet een lieve lust. is. maar zijn blijkbaar nog onbekend met de goede gewoonte van Ajax-supporters om door gelijktijdig opspringen de tram het aanzien te geven van een deinende boot op een ruwe. volle zee Dat valt dus mee Terwijl de Engelsen hun repertoire afdraaien, met Que sera, sera' erin en zelfs nog de naam George Best. zit op alle gezichten van de Nederlandse passagiers een geamuseerde glimlach gemetseld, terwfjl de doodsnood uit hun ogen spreekt. Je ziet ze denken één sceptische blik mijnerzijds, en ik krijg een mes tussen mijn ribben of een fietsketting tussen mijn benen! Maar nee. alles loopt goed af. we worden ongedeerd bij hetstadlon afgeleverd, en daar zie ik nog juist hne een Manchester-supporter met een snelle bewe ging het Ajax-petje van het hoofd van een Ajax-supporter weggrist «een soevenirjager! en er haastig mee wegsnelt, de menigte in Onvergetelijk blijft voor mij de reactie van die Amsterdamse jongen, die met een groepje vrien den stond te praten Maakte hij een vergeefse grijpbeweging naar de Brit? Holde hij hem meteen achterna, om na 10 meter tot de conclusie te komen dat het onbegonnen werk was Nee. hij draaide alleen zijn hoofd om en keek zijn leeftijdgenoot met opget rokken wenkbrauwen na In het stadion bleken alle Britten, op de journalisten na, in de hoge vakken bij het standbeeld te zijn geconcentreerd. Henk van Dorp vroeg zich nog ongerust af of dit wel in overleg met monumentenzorg was gebeurd, maar dankzij een dertigtal gehelmde politieagenten ter linker zijde, en een der tigtal ter rechterzijde van'dit Engelse concentratiekampje (we mogen ons troosten met de gedachte dat de Engelsen zelf de uitvinders zijn geweest van het concentratiekamp), bleef dit monument gespaard. Trouwens, ook de auto's binnen de hekken van het stadion liepen geen letsel op. alleen bleken er een klein uur na afloop enige waterleidingpijpen stukgetrokken te zijn, waardoor er hier en daar wat wateroverlast was ontstaan. Maar ook dat zal meegevallen zijn. want toen ik de volgende ochtend het stadion belde wist de woordvoerder daar niets van. en hij meldde dat er in feite niets gebeurd of verwoest was. Zo ziet u maar weer. Al die verhalen over dc Engelse voetbalsupporters zijn kennelijk uit de duim gezogen van sensatiejourna listen. Ze zingen hinderlijk veel en vals. maar dat is dan ook het enige! NICO SCHEEPMAKER i ADVERTENTIE i «Van onze correspondent) ARNHEM - ..Het is geweldig leuk dat ik op deze manier mijn voetbalcarrière kan afsluiten Ik geloof zeker dat er zaterda gavond emoties boven zullen komen. Een mens is nu eenmaal geen machine, zeker een voet baller niet. Ik zal me er dan ook niet voor schamen". Dat is de reactie van Bert van Geffen. dc 28-jarige Barnevelder, die zaterdag als oud-doelman van Wageningcn in Groningen de Tonnie van Leeuwen trofee in ontvangst mag nemen Een mooi eresaluut aan de nu al een half jaar op non-actief staande Bert van Ge ffen. die sinds een halfjaar weet dat hij nooit meer zal kunnen voetballen. Een mededeling die hij eind april kreeg, nadat bij een operatic een los stukje kraakbeen as vervv ijderd uit de rech terknie. Begrijpelijk dat Bert van Geffen ver wacht dat er zaterdag veel dooi hem heen zal gaan. wanneer hy naar voren geroepen zal worden om de hoog ge waardeerde officieuze titel van minst gepasseerde doelman van het seizoen 1975- 76 te ontvangen Hij is dan weer even terug in de sfeer van het betaalde voetbal. Uiteraard had ik er niet meer op gere kend die onderscheiding te zullen krij gen. Als je hoort dat je moet stoppen met voetballen, denk Je niet meer aan zoiets. Later bleek dat ik precies genoeg wedstrijden had gekeept om uit te kó men op het winnende gemiddelde ver telt Bert van Geffen die noga! wat top keepers als Jan van Beveien achter ziel liet Het was een van mijn betere sei zoenen Zelden keepte ik zo constant. li geloof dat ik niet overdryf als ik beweei in dat seizoen geen blunders te hebber gemaakt". Foto's Van Geffen hoopt dat over enkele maanden toch nog zal blijken dat hij op bescheiden schaal wat aan sport zal kunnen doen. „Over een paar maanden worden er foto's van de knie gemaakt. Als die goed uitvallen is hel mogelijk dat ik misschien een beetje mag gaan tennissen. Het gaat uitstekend met die knie. Ik heb nauwelijks last Soms voel je in de verte iets dat er op wijst dat het nog niet helemaal lekker zit. Ik moet me dan ook nog sparen. Geen kracht sinspanningen flus" Boekje Bison Lijmtips Met handige lijm- wijzer. Geelt op elke lijmvraag het antwoord. Verkrijgbaar bij uw winkelier of postbus 160. Goes. BISON LIJMEN 45 Bison-Kit produkten. Dat ïH wd goed. OOST-SOUBURu - ELKV 2 De standen van het De Regenboog veldkorfbal luiden: Westelijke eerste 3A: DEN HAAG (ANP) - De gele kaart, die international Peter Arntz zondag tij- densde wedstrijd FC Utrecht kreeg voot een overtreding tegen Hamberg is hem komen te staan op een schorsing van twee wedstrijden en een boete van 200 gulden. Arntz kreeg deze straf donder dag tijdens een zitting van de tucht- comrmssie van de KNVB. die ook on derstaande spelers straffen oplegde Perrux SMS Top VES OVVO Swift Kinderdijk Tjoba AlUus 2C. Vlaardlngen De Regenboog ELKV Snel Kwiek Ons Huls TOV Stand res. 2C DKC 2 Tjoba 2 PKC 3 Kinderdijk 2 Ons Huis 2 Rozenburg 3 2_3 De Bermen 2-3 DKV 2_3 Phoenix l_2 Actief 2_2 Zuidwesters 2_2 De Zwerver» 2-1 Jubana 1-0 HPV 2-° 3D" Jodin Boys 2^4 Hoekse SV p Maassluis Merwcdc Oranjo Nassau Stormvogels t~Z Sagittu A RWR Blauw Wit 1 Ondo l 2-4 Togo 1 2-4 Tjoba 3 1-2 Luctor 1 2-2 Seolto 1 2-2 Swtlt 2 l-l All Ready I Ons Eibernest 4 2-1 Animo 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15