konraad Beheerders van minicampings krijgen aanzienlijke boetes PZC/s EXTRA VOORDELIG DEZE WEEK ~~A Vlissingse commissie verkeer achter aanleg Sloeweg OP Z'N EUROPEES HAMLAPPEN DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 ZESTIEN OVERTREDERS VOOR KANTONRECHTER VEEL WAARDERING VOOR EERLIJKHEID VAN VERDACHTEN MIDDELBURG - Zestien inwoners af komstig uit de gemeenten Valkenïsse, Westkapelle en Mariekerke moesten woensdagmorgen terechtstaan voorde kantonrechter te Middelburg wegens overtreding van de voorschriften be treffende de 'mini-campings'. Het be trof in alle gevallen houders van een vergunning die meer kampeereenhe- den op hun 'minicamping' hadden toe gelaten dan hun was toegestaan. Vier niet verschenen verdachten weden bij verstek veroordeeld. De officier van justitie mr. A. P. Besier eiste tegen elk een boete van honderd gulden, waar van de helft voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, voor elke te veel aanwezige kampeereenheid. Aan vijf verdachten was tevens ten laste gelegd dat zij een week later bij hercon trole weer te veel eenheden op hun cam ping aanwezig hadden. In die gevallen eiste de officier een onvoorwaardelijke boete van honderd gulden per eenheid. Bij de uitspraak halveerde kantonrech ter mr. F. K. Adriaanse in alle zaken de geëiste boete. De officier zei dat dit de eerste gevallen waren van een serie. „In totaal zijn in de groep Valkenïsse der rijkspolitie 21 processen-verbaal opgemaakt Verle denjaar is het niet uit de hand gelopen, maar deze zomer duidelijk wel en daar moet paal en perk aan worden gesteld", aldus mr. Besier. Hij wees er op dat de gemeentebesturen bepalen in hoeverre er op de boerderijen gekampeerd mag worden en tot welk aantal hoeveelhe den. Volgens hem is er dit jaar misbruik van gemaakt Hij ging daarbij ook in op de inkomsten die deze vorm van kampe ren geeft aan de campinghouders Mr. Besier zegde tevens toe dat er ko mend vooijaar tijdig overleg zal worden gepleegd tussen de gemeentebesturen, de justitie en de politie en dat dan even tuele overtreders zo snel mogelijk zullen worden vervolgd. Door de verdachten werden alle aspec ten van deze kampeerwijze naar voren gebracht en hun moeilijkheden in deze uiteengezet. Zij wezen erop dat zij bij wisseling van de kampeerders wel eens uit de hand kan lopen. In het algemeen was hun grief dat er op grote schaal re clame wordt gemaakt om toeristen naar de kust te trekken. „De mensen leven er het hele jaar naar toe en komen dan na een verre reis vermoeid aan en willen zo spoedig mogelijk hun tent opzetten", vertelde er een. „Deze vorm van kampe ren voorziet kennelijk in een behoefte", zette een ander uiteen. „Waarom wor den wij tegengewerkt Ook de pers doet daaraan mee". Anderen stelden dat door de rijkspolitie in de groep Valkenïsse veel strenger is gecontroleerd dan in andere gemeen- tea „Er is deze zomer een ware heksen jacht geopend op de mmi-campings. vooral in die groep". Men laakte het ook dat een politiefunc tionaris in een interview zou hebben ge zegd te hopen dat er forse boetes zouden worden opgelegd. Enig gelach bracht de BOETES VOOR RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS MIDDELBURG - De Middelburgse kantonrechter heeft woensdag me vrouw J. F. S. uit Middelburg conform de eis, veroordeeld tot een boete van 150,- omdat ze in haar woonplaats Middelburg een auto had bestuurd zonder in het bezit tewzijn van een rij bewijs, Ze had overigens kort daarna examen afgelegd maar slaagde toen niet, vertelde ze. Mejuffrouw A. C. R. uit Goes hoorde een boete van 250,- waarvan 150,- voor waardelijk, tegen zich eisen omdat ze daar een motorfiets had bestuurd zon der een rijbewijs te bezitten. De officier wees er op dat dit haar derde bekeuring was voor zo'n feit Ze zei niet gereden te hebben maar de motor alleen te hebben geduwd omdat hij niet wilde starten. De kantonrechter stlde de boete op 150,- waarvan 100.- voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze krijgt tevens haar inbeslag genomen motorfiets terug. De Goese mejuffrouw A. M. C. werd con form de eis veroordeeld tot een boete van 50,- omdat ze haar tv-toestel niet had aangegeven waarbij rekening werd gehouden met haar omstandigheden. De Vlissinger J W. O. moet een boete betalen van 75,- omdat hij in Middel burg te snel heeft gereden met zijn auto. Nog meer Zeeuwse paarden in stoet op Prinsjesdag SEROOSKERKE (W)-Erzullen nog drie Zeeuwse paarden meewande- len in de koninklijke stoet op Prins jesdag. Drie paarden van de manege "De Eendracht' uit Serooskerke - de 'Bruinen' Bachus en Lawine, en de 'bonte' Beauty - zullen op hun ma nier een bijdrage leveren aan de opening van de staten generaal. Evenals hun beide Wolphaartsdijkse 'collega's' waarvan wij eerder mel ding maakten, zullen ook deze vier voeters hun forse ruggen als zitplaats aanbieden aan cavalerie-officieren van het koninklijk escorte. De heer J Meijer van manege De Eendracht zei dat donderdag de cavalerie de dieren komt afhalen. „Ze hebben al ervaring in optochten opgedaan", vertelde de heer Meijer. Ook deze dieren keren naar hun Zeeuwse stal terug als ze hun eervolle taak in de residentie hebben uitge voerd. mededeling van een campinghouder dat er in een tent een hond zat. „Hij be taalde niet eens", voegde hij er aan toe. Waardering Nadat de kantonrechter zich in raad kamer had beraden deed hij uitspraak. Vooraf zei hij in het algemeen bijzonder veel waardering te hebben voor de wijze en de eerlijkheid waarop alle aanwezige verdachten hun opvattin gen hadden uiteengezet waarbij ze soms meer toegaven dan hun ten laste was gelegd. Hij zei begrip te hebben voor hun problemen daar de VWs de toeristen hierheen lokken en er veel van hen dit jaar Zeeland als vakantie verblijf kozen door de lange en warme zomer. „Ik begrijp dat het vaak moei lijk is deze mensen dan weg te sturen". De kantonrechter zei geen rekening te kunnen houden met naar voren ge brachte argumenten van onbewoonde tenten en het feit dat enigen de gasten die er te veel stonden, direct hebben weggestuurd en anderen uit menselijke overwegingen hen nog wal respijt heb ben gegeven. Mr Adriaanse legde de volgende boetes op waarvan de helft voorwaardelijk is meteen proeftijd van eenjaar Mevrouw J. W. R te Westkapelle 600. J M te Aagtèkerke ƒ2050. L A. K. te Bigge- kerke 200. P. F. te Koudekerke 550. M. V. te Koudekerke 200. J J. A. te Koudekerke 250, P L. te Koudekerke 400. S K te Koudekerke/750. L P.W te Koudekerke 250, J van M te Kou dekerke ƒ200. B. K. te Koudekerke 150. A. S. te Biggekerke 350. P. J. te Koudekerke 100, L. K. te Koudekerke 750. F. W. te Koudekerke 150 en P. G. te Zoutelande 250. Bovendien kregen vijf van hen een on voorwaardelijke boete omdat zij bij een hercontrole te veel eenheden hadden toegelaten op hun minicamping. J. M. ƒ500, P. L. ƒ250. J. van M. ƒ300. A. S. f 100 en L. K ƒ600. Zo was de aanleg van een gecombineerd fiets- en voetpad door het sportpark ten zuiden van de wijken Westerzicht en Bossenburch aanleiding voorde heer J. Verkerk tegen te stemmen. De heer Verkerk (VVD) verwacht na de aanleg van deze voorziening een toene mende verkeersgevaarlijke situatie in de omgeving van het sportpark. De fiets- en voetgangersverbinding is echter volgens de wethouder en de meerderheid van de commissieleden wel noodzakelijk als directe verbinding tussen voornoemde wijken en het sportpark, zwembad en de sporthal. „Zeker als de geplande wijk Papa gaaienburg van de grond komt is deze route niet meer wet te denken", aldus de heer Smit. Als extra beveiliging voor de sportlie den. die deze route moeten kruisen om sportvelden te bereiken, eiste de com missie een voetgangersbrug over de fiets- en voetpadvoorziening. De com missie besloot hiertoe na een voorstel van de heer J. J. de Meulder iPvdAi- PPRi. In de commissievergadering werd ver der besloten een parkeerverbod in te stellen aan de Kromwegesingel in Sou burg. Als alternatief zal een parkeer plaats worden aangelegd. De heer De Meulder kon zich met dit voorstel met verenigen, daar voor de parkeervoor ziening een stuk groen in de Kromwege singel moet wijken. ..Het college is maar al te snel bereid grond in te wisselen voor parkeervoorzieningen. Warren er hier geen alternatieven?" wilde hij van de wethouder weten. Als alternatieven droeg het PvdA-PPR-raadslid zelf het terrein achter het Zwaantje voor en de doodlopende Visodeweg. De wethouder zegde toe het eerste alternatief te zullen bekijken. In de commissievergadering deelde hoofdinspecteur L. E. Schuller mee dat in verband met het beter bereikbaar maken van de wijk Bossenburg het in- njverbod in de Zuiderbeekstraat zal worden ingekort. Om rijden in de Oude Zuidbeekseweg tegen te gaan zal hier een inrijverbod van kracht worden voor auto's en motoren. Alleen bestem mingsverkeer kan een ontheffing krij gen Deze maatregel zal gelden tot de Bossenburgseweg en een gedeelte van de Sloeweg is aangelegd Men verwacht met deze werkzaamheden over ander half jaar klaar te zijn. ONS GENOEGEN TRAD OP IN FRANKRIJK OOST-SOUBURG - De Deltaband van de Koninklijke harmonie ,Ons Genoe gen' heeft het laatste optreden van dit seizoen achter de rug. Dat optreden werd gegeven in de Franse plaats Ar men tières. Na een grote optocht gaf de Deltaband een show voor een publiek, bestaande uit ongeveer 10.000 mensen. Vrijdag houden de leden van de de Deltaband een vergadering in het repetitielokaal van de band. Tijdens die bijeenkomst wordt onder meer gesproken over de feestelijkheden ter gelegenheid van het 10-jang jubileum, komend jaar. Maandag 27 september begint om half acht, eveneens in het repetitielokaal van de vereniging een oprichtingsver gadering voor een jeugd-Deltaband voor jongens tussen 8 en 15 jaar. Voor deze band hebben zich totnutoe 14 nieuwe leerlingen aangemeld. VAN DE PRINS GEEN KWAAD WETEN... Nadat het rapport Donner openbaar is gemaakt is het interessant te lezen hoe een aantal mensen reeds lang tevoren blijk gaven vrij nauwkeurig op de hoogte te zijn hoe de vork m de steel paste Begin maart verscheen in deze rubriek een brief van de heren R. Bos. F. A. Fouw en G A. Zijderveld. waarin links en rechts kwistig met een aantal ver dachtmakingen werd gestrooid. Rode volksdemagogen zouden ons ko ninklijk huis ten val willen brengen en Het verwijt dat de rondgestrooide praa tjes leugens zouden zijn lijkt meer van toepassing op de 3 Middelburgers dan op de joumalisten. Zo men een onderzoek heeft ingesteld, hoe grondig was dit? Waar zijn hun be wijzen? De afloop van deze affaire heeft onder streek Kunst buiten kan niet in Vlissingen Waarom kan het kunstminnend publiek van Vlissingen en omstreken niet genie ten van een beeldententoonstelling die gewoon BUITEN staat0 Onder BUITEN versta ik. tussen het openbaar struik gewas en geboomte Het is nu gebleken, dal het niet kan Dit weekend 11-12 september is het tweede beeld 'Chinees meisje van Ag nes Berck' gestolen. Wie doet dat en waarom? Het is een pijnlijke ervaring, om tot ont- andere aangetoond dat de monarchie dekking te komen dat beelden die beho- vast in het zadel zit, waarschijnlijk dank zij de waarlijk vorstelijke taakopvatting van de koningin en de jarenlange ver diensten voor heiland door de prins. De ren aan de Carolus-kring niet veilig zijn in Vlissingen Als wnd voorzitster van de Adviesraad voor de Stichting Cuturele Gemeen- joumalisten zouden leugens hebben ^koningin heeft geen verdachtmakingen schap m Vlissingen. kan ik alleen maar verspreid om ons Oranjehuis in discre- diet te brengen. De verdachtmakingen werden onder steund met weinig steekhoudende ar gumenten zoals de prestaties van de pnns tiidens de oorlog, zijn commerciële activiteiten van na de oorlog en de ver diensten van de vader des vaderlands gedurende de 80-jarige oorlog. De prins evenwel zou helemaal on schuldig zijn. Inmiddels is het scherm opgetrokken en blijkt het volgende: - De journalisten hebben zich tijdens het onderzoek afzijdig gehouden van speculatieve berichtgeving. Pas na de bekendmaking van het rapport werd commentaar gegeven. - De prins bleek niet brandschoon te zijn, zijn vroegere verdiensten ten spijt. - Het voorbeeld van de leider van onze opstand in de 16e eeuw. Willem van Oranje was onvoldoende waarbotg voor een onberispelijk handelen door de prins. - Met verpletterende meerderheid s;ond ons parlement achter de konin gin - Zelfs de meest fervente republikeinen dachten er eenvoudig niet over deze on verwachte gelegenheid aan te gnjpen hun politieke wensen door te drukken, integendeel, men stond achter de ko ningin. - Ongekend groot was de eensgezind heid in onze volkvertegenwoordiging om de prins te vrijwaren van een gerech telijke procedure. Hier zouden de be doelde volksdemagogen een mooie kans hebben gehad. Ongeveer 6 maanden had de commissie van drie nodig om op basis van een ge degen onderzoek tot een oordeel te ko men. De commissie van 3 Middelbur gers daarentegen sprak in maart reeds een 'onschuldig' uit, blijkbaar zonder een onderzoek in te stellen. Het is m dit soort zaken gevaarlijk uit sluitend gevoelsmatig te werk te gaan. nodig om op de troon te blijven. De leden van ons koninklijk huis zijn. net als ieder ander, mensen met mense- keken zijn zeggen, dat de kansen op een dergelijke tentoonstelling buiten, grandioos ver- lijke zwakheden en kunnen derhalve fa- Een aureool van onfeilbaarheid Jammer, maar het is zoals het spreek woord zegt' 'De goede moeten het met Briefkaart tegen abortus komt hen niet toe. Het is nauwelijks aan de kwaden bekopen', te nemen dat zij dit ook wensen. G. C. Dingemanse. Schoutstraat 6. Middelburg. „Wie sta zie toe dat hij niet valle Wanneer wij de som optellen van dat gene wat Z K.H. Prins Bemhard vóór Nederland heeft gedaan én wat hij thans wellicht heeft verzaakt, zal de balans verre naar de gunstige kant overslaan! Daarom moeten wij vaststellen dat het niet. aangaat, zijn naam thans door het slijk te halen. Eens was hij zo moedig in persoon én daadwerkelijk in de 2e we- Met instemming lazen wij de recentelijk in deze rubriek geplaatste inzendingen van lezers, die op het. dreigende kwaad van de legalisering van abortus provo- catus wezen. Graag zouden wij hun stem willen versterken, omdat we er niet genoeg van doordrongen kunnen zijn. dat dit een keerpunt in de geschiedenis van onze samenleving betekent. Zij dit dit met ons beseffen, zullen echter met allen in de gelegenheid geweest zijn reldoorlog. zich in te zetten, met gevaar "aar Den"aaR te reizefn °,m,daar eigen leven, voor ons volk, hetgeen toen slechts enkele jaren het zijne was. Toen viel hij af het volk waaruit hij voortkwam en het land waar zijn wieg eens stond, dit voor onze vrijheid. Laten wij nu zwijgen, nu blijkt dat hij is gedre ven in de intriges van de concerns van een land waar op zakelijk terrein zich schandelijke praktijken afspelen. Schande over Lockheed-fabrieken en haar steekpenningen en wat Z.K.H. be treft. 'Wie sta zie toe dat hij niet óók valle. dan wel reeds gevallen is!' Z.K.H.. was fair. hij heeft zijn schuld bekend en verderzand erover". Fr. Inniger. Nassaulaan 213. Middelburg. Drie-eilandentocht prima verzorgd Graag wilde ik even inhaken op uw am. kei over de drie-eilanden tocht 120 kim in de PZC van 30 augustus een pn^» stukje, alleen zou ik gr tag ::o- enkele dingen naar voren willen brengen die mij als een van de deelneemsters ato opgevallen, o.a. de prim:: verzorging en organiseren vooral de verzorging wasat Zij zorgden niet alleen voor ons natjeen droogje op z'n tijd, maar gaven ons ook morele steun en dat had menig een van ons wel nodig van tijd tot tyd. En onder verzorgers en verzorgsters versta ik ft. dereen die voor ons in touw is geweest Want, uw toewijding deed anderen vol harden. En wat ik ook zo mooi vond wy op de laatste rust te Westkapelle toen wij al over de 100 km zaten en voordat wij aan ons laatste rukje begonnen OU een een radio' klonk plots het lied 'de klok van Amemuiden' Schijnbaar vet. gaten plots alle deelnemers en deel neemsters hun vermoeidheid, en klonk uit volle borst door zowel Zeeuwen, Friezen, Limburgers. Brabanders en Belgen saamhorig 'de klok van Ame muiden'. Zo'n stemming heb ik op nog geen een wandeltocht meegemaakt Fantastisch wat een pracht tochten ook denk ik hierbij aan onze laatste mandie 120 km vrijwel in zijn eentje moest lopen om eventuele achterblijvers op te van gen en door hem of haar moreel bij te staan om het toch totheteinde toe volte houden. Er wordt meestal aandacht ge schonken aan de eerste maar nooit aan de steunpilaar, de laatste man, m ons geval Adrie de Beste, onze eenzame wandelaaren desteun van de tochnogl uitvallers.. Hierbij dank ik iedereenfe het ons mogelijk heeft gemaakt om des 120 km mars te kunnen lopen en te te nen volbrengen. Organisatoren van i> vereniging Marathon het was fan Us tisch een van de deelneemsters enM van de W.S.V. de Vrolijke Tippelaars Vlissingen. Mej. AdavanOjs Leeghwaterstaal» Vlissingen MIDDELBURG - Kinderen van de christelijke lagere school te Waarde vormden woensdagmiddag een erehaag bi] het Middelburgse stadhuis. Hun onderwijzer. Gerrit van Veldhuisen, trad die middag in het huwelijk met mejuffrouw Els Janse VLISSINGEN - De Vlissingse commis sie voor verkeer is woensdagavond ak koord gegaan met voorstellen van b. en w. inzake de aanleg van de Sloeweg en van een gedeelte van de Weijev'ïcCweg. Minder makkelijk had de voorzitter van de commissie, wethouder F. G. Smit het met enkele onderwerpen die samenhangen met de aanleg van deze Sloeweg. De kwestie Bernhard Tot grote ergernis van veel mensen, waaronder de arbeiders die moeten vechten voor een paar centen loonsver hoging, heeft de corruptie in de hoogste kringen weer hoogtij gevierd: geen strafrechtelijke vervolging tegen prins Bemhard. Dit is één van de vele manco's van het zo hoog geprezen kapitalisti sche systeem waar wij dan zogenaamde trots op moeten zijn Het is precies wat Marcus Bakker in Goes naar voren bracht dat begrippen als corruptie en bederf opgesloten lig gen m de bewapeningswedloop. Want als dit niet gestraft wordt kan prins Be mhard rustig zijn gang gaan met deze praktijken, want er zijn dacht ik nog ge noeg bedrijven die graag van prins Be mhard zijn diensten gebruik zouden maken. Hoe kan men iemand die een vermo gensdelict of ander strafbaar feit pleegt nu nog op een normale manier vervol gen en berechten, terwijl prins Be mhard zo'n slordige 3 miljoen en waar schijnlijk ook nog belastingvrij, in z'n zak schuift en ook nog bloemen toe- krijgt. Een belachelijke zaak waar het kabinet Den Uijl totaal geen antwoord op heeft, zoals in vele gevallen dit kabi net in gebreke blijft. Hoe is het mogelijk vragen veel normaal denkende mensen zich af, is het straf recht dan nog krommer dan krom, want niet alleen onze 'geliefde' pnns Be mhard blijft buiten schot, maar ook die andere figuren die bij deze zaak betrok ken zijn gaan vrijuit en zullen van deze 'transactie' met slechter zijn geworden. Dat hij voor ons land ook goede dingen (ik heb er nooit niks van gemerkt) heeft gedaan volgens de voor het overgrote deel rechtse massa in dit land is natuur lijk geen enkel motief tot deze daad en een bijzonder kortzichtig standpunt. M. C. Daniélsche Oosterscheldestr. 35 Middelburg. Collecte ZOUTELANDE - De collecte voor de kankerbestrijding heeft in Zoutelande 1735.13 opgebracht. Motorenhandel De Pree huldigt monteur (25 jaar) MIDDELBURG - Woensdagavond is te midden van zijn echtgenote, familie, personeelsleden, oud-personeelsleden, kennissen en zakenrelaties de heer J. Goedegebure uit Vlissingen gehuldigd wegens zijn 25-jarig jubileum als mon teur in dienst van de motorenhandel De Pree in Middelburg. De heer Goedegebure. thans 41 jaar, is op 16-jarige leeftijd bij de firma De Pree in dienst gekomen Hij werd woensda gavond tijdens een receptie in de bar 'Alassio' lovend toegeesproken doorzijn werkgever A. de Pree (deze bar is één van de vijf horeca-gelegenheden die de heer De Pree exploiteert), waarbij de heer De Pree tevens een bloemstuk aan zijn echtgenote aanbood. De heer Goe degebure zelf ontving de gebruikelijke enveloppe met inhoud. de anti-abortusmanifestatie uitdruk king aan te geven Voor hen zijn we blij met de mogelijkheid die de heer Meul- mccstcr uit Amemuiden aanreikte, een simpel briefkaartje te sturen naar het Binnenhof, om het parlement te laten weten dat er buiten die demonstranten nog zoveel anderen in den lande zijn. die BEROEPINGSBERICHTEN' voor hen als het ware een achterhoede GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT vormen Beroepen te Bergentheim G Wulmers Aarzel niet, maar schnjf. nu in de week Zwolle van de beslissende kamerdebatten. Ad- vrijE EVANG GEM resseer aan: Tweede Kamer, Binnenhof. Aangenomen naar Veendam; S. Zufe Den Haag. ema te Apeldoorn. Werkgroep voor het BAPTISTEN GEMEENTEN Ongeboren Kind. Walcheren Aangenomen naar lIengelir P Wijchers p/a Burg. Stemerdinglaan 97 [e Bosch en Duin die bedankt^ m Oost-Souburg. Nieuwe Pekcl£L Geniet van RUNDVLEES Wij hebben een kassette met 12 receptkaarten om rundvlees op z'n Europees te bereiden. Iedere week 2 nieuwe kaarten met heerlijke recepten uit Europese landen. Misschien zit er het recept bij van het vlees, waarvan u in uw vakantie zo hebt gesmuld. Deze week de kaarten Soepvlees en Runder lappen op z'n Europees (no.9 eri 101. gram 0Q8 BOSCH HOBBY-SET De Panter E 23 SB. dubbeltoerige klopboormachine met een motor van 380 W. Kompleet met schuurvoet en de- coupeerzaaghulpstuk. Nu van 441.50 voor 298 - VUREHOUTEN TAFEL Massief blad van 3 cm dik, in. de maten 80 x 80 of 120 x 60 cm. Slechts 79.50 STALEN GEREEDSCHAPSKIST Heeft u al zo'n stevige 5-delige ge reedschapskist zo niet, profiteer dan van deze aanbieding. Van 22,95 voor 17,95 BOSCH DECOUPEER- ZAAGMACHINE Zo'n handige zaagmachine van dit bekende merk van nu voor 'n aan trekkelijke prijs. Kompleet met 3 sets zaagbladen. Van 250.- voor 158 BLACK DECKER WORKMATE De veelzijdige werkbank voor doe-het-zelver en vakman. Nu van 219.- voor MIDDELBURG. Domburgs Schuitvlot 23. telefoon (01180) 12510 (pal naast Trefcenter) VLISSINGEN. Lange Zelke 22, telefoon <01184) 11®"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6