Bij Nieuwvliet gevonden vrouw werd doodgeschoten 'Bredere discussie' nodig over taak van adviescommissie Zeeuwse havenschappen Abortus-uitspraak Roels 'verbijstert' de Rooie Vrouwen 'SAMENWERKING IN ZAAK CRUSON BEVREDIGEND' Onderzoek aanvaring politieboot met zeiljacht nadert afwerking BIJ SECTIE ZES KOGELGATEN GEVONDEN Inbraak bij juwelier in Middelburg: buit zo'n 60.000 Arbeids- en milieu-inspecties na kritiek: Wel eens verschillen van mening almanak DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 NIEUWVLIET - De jonge vrouw, van wie het lijk dinsdagmiddag werd gevonden onder het struikgewas aan de St. Jansdijk tussen Nieuwvliet en Cadzand, blijkt te zijn doodgeschoten. De sectie die de pathaloog-anatoom dr. Voortman woensdag in Rijswijk op het stoffelijk overschot verrichtte heeft uitgewezen dat zij is ge troffen door zes kogels. In het al in verregaande staat van ontbin ding verkerende lichaam werden er daarvan nog twee gevonden. Ze zijn vermoedelijk afgevuurd uit een negen millimeter kaliber vuurwapen. Dinsdag al, toen een Nieuwvlietenaar het lijk bij toeval vond en dat 'als een haas' meldde bij de politie, werd aangenomen dat de vrouw het slachtoffer is van een misdrijf. RUZIE FRANS ECHTPAAR HAD WELLICHT FATALE AFLOOP Over haar identiteit bestaat inmiddels nog geen absolute zekerheid. Het sterke vermoeden bestaat dat het gaat om een buitenlandse. De kleding en de bezit tingen van de vrouw, van wie de leef tijd wordt geschat op '18 tot 30 jaar', duiden daarop. Om die reden is via de gebruikelijke kanalen (Interpol) haar MIDDELBURG - Woensdag morgen omstreeks halfzes is de etalage leeggehaald van de ju welierszaak Van de Ree aan de Markt in Middelburg. Woens dagavond was nog niet duide lijk voor hoeveel er was gesto len. maar het bedrag wordt ge schat op een verkoopwaarde van 60.000,-. De daders, vermoedelijk twee mannen, hebben de twee 16-miIlimeter-ruiten met een hard voorwerp ingeslagen en vervolgens bijna alle in de etalage uit gestalde voorwerpen wegegrist. Dit al les, het inslaan van de ruiten en het weggrissen van de voorwerpen, moet zijn gebeurd binnen ongeveer twintig seconden. De daders hebben, volgens de Middel burgse politie, vermoedelijk gebruik gemaakt van een lichtkleurige auto. Van de mannen zowel als van de auto ontbreekt verder elk signalement, en men tast dan ook. volledig in het duister omtrent de identiteit van de inbrekers signalement verspreid in het buiten land. Woensdag werd een auto van de Belgische Rijkswacht gezien in de buurt van de Sint-Jansdijk. Van die omgeving zijn luchtfoto's gemaakt, volgens officier van justitie mr. Th. Le- bret om 'een duidelijker beeld' te krij gen van de plaats waar het gebeuren zich heeft afgespeeld. Over de toedracht kon de politie (zeer zuinig met informatie om 'recherche- tactische redenen woensdagavond nog niets vertellen. Mr. Lebret ontkende niet dat er 'terdege rekening wordt ge houden' met de lezing die men in Nieuwvliet voor waar verslijt: de vondst van de vermoorde vrouw zou de drama tische afloop zijn van een heftige ruzie die zich enkele weken geleden afspeelde op de camping 'Zonneweelde' bij Nieuwvliet tussen een Frans echtpaar. Een woordenstrijd laaide zo hoog op dat de vrouw zich ernstig bedreigd voelde door haar man en de hulp van de politie inriep om enige tijd 'onder te duiken'. Het is niet bekend wat er daarna van haar is geworden. Voor de politie is het in dit verband belangrijk om precies het tijdstip van overlijden aan de weet te komen, maar de sectie heeft die vraag onbeantwoord gelaten Men moet er daarom van blijven uitgaan dat ze tus sen een week en een maand geleden is vermoord. Knkele getuigen die de vrouw in augus tus op de camping hebben gezien zijn woensdag nog met het stoffelijk over schot geconfronteerd. Dat leidde vol gens mr. Lebret niet tot 'duidelijke her kenning' maar wel tot de slotsom 'dat zij het zou kunnen zijn'. Het onderzoek zal zich in de komende dagen dan ook op die versie van het gebeurde toespitsen. „Maar we zijn nog lang niet toe aan con crete resultaten", zegt mr. Lebret. Veel tips Dat geldt ook voor de vele tips die woensdag bij de verschillende politie- bureau's binnenkwamen. „We moeten het allemaal op een rijtje zetten. Pas dan kunnen we bekijken of er voor ons nuttige informatie bijzit. Dat geldt Milieu-actiegroepen protesteren fel tegen gang van zaken rond NSM-ajval TERNEUZEN - De vereniging 'Voor komen Is Beter' en het 'Milieu- Aktiecentrum Nederland' (MAN) heb ben in een open brief aan het gemeen tebestuur van Terneuzen protest aan getekend tegen de 'schandelijke gang van zaken rondom het NSM-afval'. Ze eisen dat het afval wordt verwijderd en onschadelijk gemaakt op kosten van het bedrijf waar het vandaan komt. de Nederlandse Slikstofmaatschappij in Sluiskil. In de brief wordt eraan herinnerd dat vele tonnen van het arsenicum- en lood houdend afval op enkele stortplaatsen mogen blijven ligeen met toestemming van gedeputeerde staten en met in stemming van de Temeuzense commis sie voor openbare werken en milieuza ken. „Ieder normaal denkend mens vraagt zich af of desbetreffende instanties wel op de hoogte zijn van de gevolgen van lood- en arsenicumvergift iging. En zo ja. welke met genoemde belangen hier een rol spelen De genoemde argumenten lijken ons in ieder geval totaal verwerpe lijk". aldus de open brief. 'Voorkom Is Beter' en het MAN gaan pupntsgewijs in op enkele aspecten van de zaak Volgens hen ziet de NSM er niet tegenop chemisch afval te deponeren op plaatsen die daarvoor niet zijn bestemd en direct gevaar opleveren voor de om geving. „Bedrijven vinden het een stuk goedkoper om hun afval te dumpen in rivieren of op stortplaatsen". De briefschrijvers wijzen erop dat het afval van de NSM hoge gehaltes arseni cum en lood bevat. Ze vinden het krank zinnig dat cr juridisch geen wegen zou den zijn om het gevaarlijke spul te laten weghalen. ..Dat is gewoon de deur wa genwijd openzetten voor ernstige ver vuilers". Volgens de brief kan niemand in de Ter- neuzense raad garanderen dat het afval met gevaarlijk is of in de toekomst geen gevaar kan opleveren. „Hoe gevaarlijk arsenicum is. is onlangs weer gebleken in Tiel" Tenslottte luidt het verwijt dat 'gedepu teerde staten en bijna alle politieke par tijen in de raad niets anders doen dan zaken sussen en feiten verbloemen. Een zeer veiwerpelijke en laffe houding". ROLLS ZET LIDMAA TSCHAP KAMER OP HET SPEL BLIKSEMACTIE MOET KAMERLID VAN GEDACHTEN DOEN VERANDEREN MIDDELBURG - De afdeling Zee- land van de Rooie Vrouwen in de PvdA is 'verbijsterd' over de mede deling van het Zeeuwse PvdA- twecde kamerlid P. A. Roels, tegen het initiatief-wetsontwerp van PvdA en VVD inzake de abortus kwestie te zijn. De heer Roels deelde zijn standpunt mee tijdens de ver gadering van het gewestelijk be stuur van de PvdA in Goes. Hoofd bestuurslid Marian Geersc-van Eg- dom meent dat de heer Roels niet meer als Zeeuws kamerlid in func tie kan blijven.. Volgens mevrouw Geerse is pas gis teren (woensdag) bekend geworden datde heer Roels tegen het wetsont werp zou stemmen. „We hebben dit onmiddellijk nagevraagd en toen bleek inderdaad dat hij vorige week heeft gezegd tegen het wetsontwerp te zijn", aldus Marian Geerse. „DSeze uitspraak verbijsterde ons. Want iedereen nam de gewestelijke ledenvergaderingen altijd stilzwij gend aan dat hij voor het ontwerp zou zijn." „Deze situatie is met zo prettig om dat het nog maar vrij kort dag is voordat het wetsontwerp in stem ming wordt gebracht. Hadden we eerder geweten dat hij tegen het wet sontwerp is dan hadden we nu niet overhaast een actie moeten onder nemen. Overigens begrijpen wij niet wat zijn de beweegredenen. Misschien denkt hij op deze manier stemmen te win nen want ik kan me voorstellen da', hij er toch wel enig heil va wacht", aldus Marian Geerse. De 'rooie vrouwen' in Zeeland zij van plan een concept-briefoptesW len en die aan alle rooie vromieni: het gewest te sturen. In deze brief vraagt men dan handte keningen naar de Roels te sturenna de mededeling dat zij niet het zijn met zijn besluit. Marian Gees vertelt: „Mocht dit niet baten de zullen wij op onze vergaderinga moeten voorstellen iemand andere: zijn plaats te kiezen. Mede door te feit dat het aantal Rooie Vrouwa nog altijd een derde gedeelte vanhel aantal PvdA leden iskan dit voorde heer Roels nare gevolgen hebben De Sint Jansdtjk. waar het stoffelijk overschot van de jonge vrouw werd gevonden. trouwens ook voor de gegevens die het buurtonderzoek heeft opgeleverd", al dus de officier van justitie. Mr. Lebret blijft het onderzoek op de voet volgen, in nauw contact met luitenant D. C. M. Schooneveid, officier recherche-zaken van het district Middelburg van de rijkspolitie, die daarbij de leiding heeft. De rijkspolitie wordt verder geassisteerd door het regionaal (zuid westelijk) recherche-bijstandsteam. Met het buurtonderzoek was de politie betrekkelijk snel klaar. Hel stoffelijk overschot werd weliswaar gevonden op slechts enkele honderden meters af stand van de drukke weg Breskens - Sluis, maar de St.-Jansdijk zelf is een nauwelijks berijdbare en bereden dijk In de buurt daarvan staan slechts en kele verspreide boerderijen. De politie merkte dinsdagavond en woensdag dat de moord op de jonge vrouw veel gespreksstof oplevert Door middel van een afzetting moesten tien tallen nieuwsgierigen door vriendelijke, maar besliste agenten op een afstand worden gehouden. Er was vooral veel publieke belangstelling toen geünifor meerde politie nog druk sporen aan het zoeken was op de plaats waar het lijk is gevonden. Bijna niemand mocht dat van dichtbij bekijken In de loop van woensdagmiddag trok de politie zich te rug van de St Jansdijk en daarmee nam ook het aantal nieuwsgierigen af. OFFICIER VAN JUSTITIE MR. LEBRET: ONGEVAL OP 20 AUGUSTUS OP DE GREVELINGEN MIDDELBURG - Het onderzoek naar de aanvaring tussen het varende zeil jacht 'Alleyeat' en de rijkspolitieboot RP 5 is in een stadium van afwerking. Dat heeft de officier van justitie, mr. T. Lebret desgevraagd meegedeeld. Mr. Lebret wilde echter in afwachting van het proces-verbaal en het overleg met de procureur-generaal nog geen nadere bijzonderheden geven. Zoals bekend ontstond er vrijdag 20 au gustus omstreeks 14 00 uur een aanva ring tussen het varende zeiljacht 'Alley- cat' en het rykspolitievaartuig MP 5. Bij dit ongeval, dat zich op de Grevelingen ter hoogte van Drieschor afspeelde, kwam één van de vier opvarenden van het jacht, de 48-jarlge mevrouw A, Glimmerveen-van Velzen uit Eindho ven om het leven. Aangezien het hier een aanvaring met een door politiebeambten bemand vaartuig betrof, werd het onderzoek in handen gegeven van de rijksrecherche Aanvankelijk toonden zowel rijkspolitie te water, justitie en rijksrecherche zich nogal zwijgzaam. Officier van justitie mr. Lebret verklaarde destijds alleen dat 'het onderzoek gaande was' sportzeller. die over precies een zelfde vaartuig als de 'Alleyeat' beschikt, en die zijn jacht ter beschikking van de jus- De heer Lebret deelde thans mee dat titie en politie had gesteld om de recon- het onderzoek naar de ware toedracht structie mogelijk te maken, 'sportieve n dit ongeval 'in een stadium v werking is'. Alle getuigen zijn nu gehoord Op 26 au gustus is het wrak van de 'alleyeat' ge licht, en op 27 augustus heeft op de Gre velingen een reconstructie van het on geval plaats gevonden. Mr. Lebret toonde zich erg dankbaar tegenover een medewerking', aldus de officier van jus titie. Mr. Lebret zei verder het proces-verbaal nu elke dag te kunnen verweachten Ik zal dan eerst overleg met de procureur- collecte bracht in de kerk van Boschka- generaal moeten plegen Vóór dit over- pelle 1045.- op. Minister Boersma brengt bezoek aan DOW in Terneuzen TERNEUZEN - Minister drs. J. Boersma van sociale zaken brengt maandag 4 oktober een bezoek aan Dow Chemical in Terneuzen. Dat gebeurt in het kader van een excursie naar onder delen van het Stoomwezen, de instel ling die controle uitoefent op allerlei machines, waaronder die van Dow Chemical. Minister Boersma zal zich in Terneuzen onder meer oriënteren op hetgebiedvan de bedrijfsveiligheid. Verder wil hij een gesprek hebben met de ondernemings raad van Dow. De minister wordt om streeks het middaguur verwacht. Collecte BOSCHKAPELLE - De Zonnebloem- leg heeft plaatsgevonden kan ik geen verdere inlichtingen verstrekken", al dus de officier HEIKANT - De collecte voorliet.Katho liek Thuisfront bracht in de kerk te Hei- kat 75.- op 'Ook in toekomst normale samenwerking' Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De provinciale milieu- inspectie in Zeeland cn de arbeidsin spectie in Breda spreken allebei met klem de kritiek tegen, dat ze slecht hebben samengewerkt bij het onder zoeken van de arbeidssituatie in het metaalveredelings bedrijf Cruson in Breskens. Ze zijn van mening dat ze, zowel in het geval Cruson als in het al gemeen. altijd bijzonder bevredigend hebben geopereerd en zonodig regel matig en normaal met elkaar hebben samengewerkt. Ook in de toekomst zal dat onveranderd het geval zijn, aldus zegslieden van beide partijen. De kritiek op het samenspel tussen milieu-inspectie en arbeidsinspectie is dinsdag van vakbondszijde geuit tij dens een gesprek tussen vakbonden en arbeidsinspectie naar aanleiding van de Cruson-affaire in Breskens. Zowel de milieu-inspectie als.de arbeidsinspectie wil de kritiek geheel laten voor rekening van de vakbondswoordvoerders. Met name van de kant van de arbeidsinspec tie wordt er bovendien op gewezen dat het door de vakbonden nodig geachte overleg op ministerieel niveau over de samenwerking milieu-inspectie ener- Zo kon het bij Cruson dan oointo; zijds en arbeidsinspectie anderzijds na dat aanvankelijk milieu-imps. 1 het gesprek van dinsdag onnodig is beidsinspectie en gemeenteïer:::; geaccentueerd, aangezien er reeds lang het doorlichten van de arbeösfcfe allerlei nauwe contacten zijn tussen het m liet bedrijf betrokken ware 12: directoraat voor de milieuhygiëne en dat uiteindelijk alleen de het directoraat-generaal voor de arbeid, inspectie overbleef met. over«E)i' onderdelen van respectievelijk het mi- klachten en bij de kroon in beo» Pi nisteric van volksgezondheid en mi- togen de weigerachtige houdingïBte lieuhygiêne en het ministerie van so- gemeentebestuur van OostburgKute: ciale zaken. Van de zijde van de ministe- bedrijf te sluiten omdat het nietvoHw ries is dat bevestigd. Men ziet dan ook aan de voorschriften inde liinderwïlD: geen aanleiding om daar iets aan te arbeidsinspectie vond in de «te gaan doen en verwijst voor commentaar standigheden bij Cruson geen aante- naar de provinciale vertegenwoordigers ding om sluiting van het bedrijfleg&- van milieu-inspectie en arbeidsinspec- ten. tie- Het gevaar dat milieu-inspecteuró--1- t I 1 Adriaanse zag in de manier waaiopte ProntWOOr(lellJnhO(lcn ontvettingsmiddel ch 1 orothenebijCn- De zogenoemde goede samenwerking son werd gebruikt (hij sprak van teri tussen milieu-inspectie en arbeidsin- komen van kankerverwekkende spectie neemt evenwel niet weg dat er fen) werd bij de arbeidsinspectiën:^!: soms verschillen van inzicht tussen zodanig ervaren. Men zei zelfs dto beide organen bestaan. Die zijn volgens theen veruit te verkiezen boven tré woordvoerdersechter heel begrijpelijk tionelere onivettingsmethoöes. 5 terug te voeren op de verschillende voorbeeld met gebruik van zgn - verantwoordelijkheden. Bij de arbeid- baden. sin'spectic legt men de klemtoon op vei- Dr. Adriaanse in een reactie op het v«:- lige werkomstandigheden, terwijl men slag van het gesprek tusesscn vakte strceft naar behoud van de werkgele- den en arbeidsinspectie (Int dinsdag genheid. De milieu-inspectie daarente- de PZC stond: „DistrietsbestuurdirH. gen beoordeelt de werkomstandighe den alleen aan de hand van milieuhy giënische normen en heeft in eerste aanleg veel minder een boodschap aan dc werkgelegenheid. A. J. KALAND OP BRIEVEN NVV EN KAMER VAN KOOPHANDEL ZEEUWSE Voorlichting Eer. aantal Zeeuwse gemeenteraden heeft zich de afgelopen weken bezig gehouden met een onderzoek, dat in voorbereiding is ronde kanker bij i rouwen in de baarmoederhals. Er zijn - als wij het wel hebben - di verse voorlichtingsactiviteiten over dit gebeuren geweest, die hier en daar toch niet altijd het beoogde ef fect hebben gehad Hoe wordt dat nou uitgevoerd?" wilde in een van de Zeeuwse gemeen ten een raadslid weten Met een strijkje, denk Ik", sprak een zijner collega's. „Zo", zei de ander verrast „Is 't er ook muziek bii?" MIDDELBURG - Gedeputeerde A. J. Kaland - voorzitter van het bestuur van debeide Zeeuwse havenschappen - vindt, dat er over de adviescommissies voor de havenschappen Vlissingen en Terneuzen „een bredere discussie" no dig is dan alleen over het functioneren van de commissies. Naar zijn mening is liet zinvol de hele structuur van de ad- aan de orde te stellen. De gedeputeerde zei dat woensdag des gevraagd in een reactie op de recente brieven, die zowel van uit de Kamer van Koophandel Miden- en Noord- Zeeland als via bet NW-Zeeland aan de Zeeuwse staten zijn gestuurd en waarin kritiek wordt geuit op de werkwijze van de adviescommissie van met name het havenschap Vlissin gen. Over hetfimeuoneren van de commissie vindt de gedeputeerde het van belang, „datje met elkaar nu eens precies vast stelt wat de taak van zo'n adviescom missie is". In dit verband wees hij op het overleg, dat tussen commissie en raad van bestuur gaande is over een regle ment inzake de werkwijze van de advie scommissie, dat nu voor een groot deel is afgerond. Kaland' „Maar dan nog blijft de vraag, hoe zie je zo'n commissie. Ze heeft haar draai niet kunnen vinden. Dat ligt met aan de adviescommissie zelf. dat ligt aan de structuur" In dit opzicht acht de gedeputeerde twee elementen van betekenis: - deconstructie an de adviescommis sie op zichzelf. Kaland: „Het is in Ne derland een beetje ongebruikelijke vorm. Adviescolleges bij de overheid zijn meestal politiek of ambtelijk sa mengesteld. De belanghebbenden wor den dan wel gehoord, maar ze advise ren een bestuurscollege niet. Ik geloof, dat hier een van de problemen zit". - de bemanning van de commissie via vertegenwoordigers uit het bedrijfsle ven. Kaland: „De regeling zegt, dat de commissie moet adviseren over alle zaken, het havenschap betreffend. Kijk, w e komen er wat hei functioneren betrell, gegarandeerd uit. Je zou uit de stukken van zowel de Kamer van Koophandel als de vakbeweging kun nen afleiden, dat ze erzijn 0111 de belan gen te behartigen van bun achterban. Nou vind ik dat op zich een legaal stre ven van een vakbondsbestuurder of een w erkgever. Maar is dat de taak van de commissie? Dan zeg ik: deze commissie adviseert het bestuur en dat betekent, dat ze het hele bestuurlijk handelen in het licht van de overheidstaak ziet cn dat er dan deelbelangen wijken. Ik ge loof, dat hier de eloe zit van de grustra- ties, die er zijn. Wat anders is, dat het bedrijfsleven in de adviescommissie de belangen van het havenschap wat an ders kan zien dan de overheid". Voor het functioneren van de advie scommissies in de toekomst is naar de mening van de gedeputeerde het rap port aai een interdeparte mentale adviescommissie volgend jaar zal uitbrengen over de overdracht van bestuur en beheer van de zeehavens aan toekomstige mmi-provincies. Kaland: „In Zeeland verandert er provinciaal niet zoveel Het zou best kunnen zijn. dat deze provincie dan een van de eerste gebieden wordt, waar een dergelijke neiuwe constructie in praktijk wordt gebracht Dan krijg je mogelijk zeeha- venbeheer als een tak van dienst bij provinciale waterstaat Daarzaldan wel een commissie van advies- en bijstand uit de staten voor komen en het is aan de staten zelf of zij dan tol een advie scommissie besluiten zoals die nu uit het bedrijfsleven is voortgekomen' Hei t'uncuoneren van de adviescommis sie op dit. moment In de brief van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland wordt betoogd dal hetsleclite functioneren komt omdat de raad van bestuur onvoldoende bereid is de commissie in haar rechtmatige taak te erkennen „Over beleidsbeslissingen die invloed hebben op de arbeidsmarkt, de sociaal-economische situatie, de fi nanciële lasten, de verkeersomstandig heden te land cn te water, de milieu- en vestigingsvoorwaarden dient advies te worden gevraagd", aldus de brief. Kaland meent, dat „de hele zaak is geëxplodeerd rond de kwestie- Montedison". „We zullen het erover moeten hebben of de adviescommissie over dit soort zaken kan meepraten of niet, In het eerste stadium van de con tacten met zo'n bedrijf kan hel zeker niet, vind ik. Dan gaat het om contac ten, die je in zo'n beperkt mogelijke kring houdt. Als je dan het bedrijfsle ven. volksgezondheid, de vakbeweging en allerlei instellingen erbij haalt, dan kun je moeilijk meerde vertrouwelijk heid waarmaken waar dat soort be drijven in die eerste besprekingen met het oog op hun concurrentiepositie op aandringen. Er is overigens altijd dis cussie mogelijk over het moment, waarop je voor advisering naar buiten zou moeten komen". In de bnef van de Kamer van Koophan del zitten volgens de gedeputeerde een aantal claims, waaraan moeilijk tege moet kan worden gekomen. Kland: „Mi lieu voorwaarden - daar beslist liet. ha- venschapsbestuur helemaal niet over Dat doen gedeputeerde staten De vraag lijkt me ook of een havenschap exact de arbeidsmarkt in de hand kan houden Als „De Schelde" zeshonderd man op Scheldepoort wil neerzetten, kan geen kip daar wal aan doen". ADVERTENTIE Schneiders van de Industriebosi NVV zegt tot de conslusic te zijn5th men dat het goed zou zijn datdewf® nemers eens precies nagaan-«as geldt niet alleen voor die bij Cruson-* de hinderwetvergunningen welpw* worden nageleefd. Daarop zou ik willen zeggen, dat rep cies wat wij bij Cruson al een jaar ia den hebben gedaan. Als de arbesö- spectie en de vakbonden nu nog oves situatie bij Cruson napraten, komts- voor Cruson gewoon te laat" Naarts- leiding van de kritiek op de vermes» slechte samenwerking met de art# sinspectie zegt de Middelburgse mills inspecteur nog dat men zich het te* zou bepalen tot de feitelijkheden-1* ontwikkelingen zoals ze in werk# heid hebben plaatsgehad. Ook de arbeidsinspectie laat zien- dergelijke zin uit. „Wat de vakbond» Het recente schrijven van het NVV- willen concluderen, moeten ze zeü sistrict Zeeland onderstreept, dat er in ten. Van gebrek aan samenwerking^ de adviescommissie zeil geen verschil het geval Cruson en in andere van mening was over het functioneren nooit de minste sprake geweest van de commissie. De bnef concludeer de, dat de raad van bestuur of het DB van het havenschap Vlissingen „kenne lijk geen sociaal vestigmgsbeleid wenst, want anders zou er tenminste een po ging gedaan kunne worden om tot zo'n regeling te komen". Kaland: „Of wij als bestuur by een even tuele vestiging moeten gaan optreden als beschermer van werkgevers ol werk nemer - daar zet ik een groot vraag teken achter. Ik kijk met belangstelling naar wat er op het stuk van een sociaal vesti gingsbeleid uil de SER komt. Maar wat de vooratter van het havenschap er zelf van vindt is niet interessant. Juist om dat landelijk gezien de meningen over deze zaak verdeeld zijn heelt het be stuur van het havenschap - unaniem - besloten om nog even af te wachten. Rotterdam? Juist omdat men in Rot- terdam te maken heeft met een andere politieke samenstelling dan in Zeeland is daar wel een experiment in de richting van een sociaal vestigingsstatuut be gonnen cn hier niet. Een sex tentoonstelling zoals die in Rooterdam is geweest zou hier ook niet worden ge houden. Juist vanwege dat verschil in politieke samenstelling" Ze zijn er weer De originele Oostenrijkse LODEN JASSEN Eigen import. Nieuwe modellen Voor de dames, irenchcoats sportief, en de bekende lage#3*" Voor de heren trenchcoais. I'S65" jassen en korte modellen GOfirSTRAAT 32-34 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2