Kmmborq fö Beheerders van minicampings krijgen aanzienlijke boetes Raad opbouwwerk Goes wil geld voor jeugdwerk kernen Franse schelpdierexperts op bezoek in Bruinisse Vlissingse commissie verkeer achter aanleg Sloeweg FOLKLORE VEROVERTONS LAND! DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 ZESTIEN OVERTREDERS VOOR KANTONRECHTER Speeltuinvereniging wil bewoners Kortgene 'ANDERS STORT WERK INEEN' mee laten praten VEEL WAARDERING VOOR EERLIJKHEID VAN VERDACHTEN MIDDELBURG - Zestien inwoners af komstig uit de gemeenten Valkenisse, Westkapelle en Mariekcrke moesten woensdagmorgen terecht staan voor de kantonrechter te Middelburg wegens overtreding van de voorschriften be- trelTende de 'mini-campings'. Het be trof in alle gevallen houders van een vergunning die meer kampeereenhe- den op hun 'minicamping' hadden toe gelaten dan hun was toegestaan. Vier niet verschenen verdachten weden bij verstek veroordeeld. De officier van justitie Dir. A. P. Besier eiste tegen elk een boete van honderd gulden, waar van de helft voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, voor elke te veel aanwezige kampeereenheid. Aan vijf verdachten was tevens ten laste gelegd dat zij een week later bij hercon trole weer te veel eenheden op hun cam ping aanwezig hadden. In die gevallen eiste de officier een onvoorwaardelijke boete van honderd gulden per eenheid. Bij de uitspraak halveerde kantonrech ter mr. F. K. Adriaanse in alle zaken de geëiste boete. De officier zei dat dit de eerste gevallen waren van een serie. „In totaal zijn in de groep Valkenisse der rijkspolitie 21 processen-verbaal opgemaakt Verle denjaar is het niet uit de hand gelopen, maar deze zomer duidelijk wel cn daar moet paal en perk aan worden gesteld", aldus mr. Besier. Hij wees er op dat de gemeentebesturen bepalen in hoeverre er op de boerdenjen gekampeerd mag worden en tot welk aantal hoeveelhe den. Volgens hem is er dit jaar misbruik van gemaakt Hij ging daarbij ook in op de inkomsten die deze vorm van kampe ren geeft aan de campinghouders. Mr. Besier zegde tevens toe dat er ko mend voorjaar tijdig overleg zal worden gepleegd tussen de gemeentebesturen, de justitie en de politie en dat dan even tuele overtreders zo snel mogelijk zullen worden vervolgd- Door de verdachten werden alle aspec ten van deze kampeerwijze naar voren gebracht en hun moeilijkheden m deze uiteengezet Zij wezen erop dat zij bij wisseling van de kampeerders wel eens uit, de hand kan lopen. In het algemeen was hun grief dat er op grote schaal re clame wordt gemaaktorn toeristen naar de kust te trekken. „De mensen leven er het hele jaar naar toe en komen dan na een verre reis vermoeid aan en willen zo spoedig mogelijk hun tent opzetten", vertelde er een. „Deze vorm van kampe ren voorziet kennelijk in een behoefte", zette een ander uiteen. „Waarom wor den wij tegengewerkt Ook depers doet daaraan mee". Anderen stelden dat door de rijkspolitie in de groep Valkenisse veel strenger is gecontroleerd dan in andere gemeen- tea „Er is deze zomer een ware heksen jacht geopend op de mini-campings, vooral in die groep". Men laakte het ook dat een politiefunc tionaris in een interview zou hebben ge zegd te hopen dat er forse boetes zouden worden opgelegd. Enig gelach bracht de BOETES VOOR RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS MIDDELBURG - De Middelburgse kantonrechter heeft woensdag me vrouw J. F. S. uit Middelburg conform de eis, veroordeeld tot een boete van 150,- omdat ze in haar woonplaats Middelburg een auto had bestuurd zonder in het bezit tewzijn van een rij bewijs. Ze had overigens kort daarna examen afgelegd maar slaagde toen niet, vertelde ze. Mejuffrouw A. C R. uit Goes hoorde een boete van ƒ250.- waarvan 150.- voor waardelijk, tegen zich eisen omdat ze daar een motorfiets had bestuurd zon der een rijbewijs te bezitten. De officier wees er op dat dit haar derde bekeuring was voor zo'n feit. Ze zei niet gereden te hebben maar de motor alleen te hebben geduwd omdat hij nietwilde starten. De kantonrechter stlde de boete op 150,- waarvan 100,- voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze krijgt tevens haar inbeslag genomen motorfiets terug. De Goese mejuffrouw A. M. C. werd con form de eis veroordeeld tot een boete van 50.- omdat ze haar tv-toestel niet had aangegeven waarbij rekening werd gehouden met haar omstandigheden. De Vlissinger J. W. O. moet een boete betalen van 75,- omdat hij in Middel burg te snel heeft gereden met zijn auto. Nog meer Zeeuwse paarden in stoet op Prinsjesdag SEROOSKERKE (W)-Erzullen nog drie Zeeuwse paarden meewande- len in de koninklijke stoet op Prins jesdag. Drie paarden van de manege 'De Eendracht' uit Serooskerke - de 'Bruinen' Bachus en Lawine, en de 'bonte' Beauty - zullen op hun ma nier een bijdrage leveren aan de opening van de staten generaal. Evenals hun beide V/olphaartsdijkse collega's' waarvan wij eerder mel ding maakten, zullen ook deze vier voeters hun forse ruggen als zitplaats aanbieden aan cavalerie-officieren van het koninklijk escorte. De heer J Meijer van manege De Eendracht zei dat donderdag de cavalerie de dieren komt alhalen. „Ze hebben al ervaring in optochten opgedaan", vertelde de heer Meijer Ook deze dieren keren naar hun Zeeuwse stal terug als ze hun eervolle taak in de residentie hebben uitge voerd. mededeling van een campinghouder dat er m een tent een hond zat. „Hij be taalde met eens", voegde hij er aan toe. Waardering Nadat de kantonrechter zich in raad kamer had beraden deed hij uitspraak, Vooraf zei hij in het algemeen bijzonder veel waardering te hebben voor de wijze en de eerlijkheid waarop alle aanwezige verdachten hun opvattin gen hadden uiteengezet waarbij ze soms meer toegaven dan hun ten laste was gelegd. Hij zei begrip te hebben voor hun problemen daar de VW's de toeristen hierheen lokken en er veel van hen dit jaar Zeeland als vakantie verblijf kozen door de lange en warme zomer. „Ik begrijp dat het vaak moei lijk is deze mensen dan weg te sturen". De kantonrechter zei geen rekening te kunnen houden met naar voren ge brachte argumenten van onbewoonde tenten en het feit dat enigen de gasten die er te veel stonden, direct hebben weggestuurd en anderen uit menselijke overwegingen hen nog wat respijt heb ben gegeven. Mr Adriaanse legde de volgende boetes op waarvan de helft voorwaardelijk is meteen proeftijd van een jaar Mevrouw J. W R. te Westkapelle ƒ600, J M. te Aagtekerke 2050, L. A. K te Bigge- kerke 200. P F - te Koudekerke 550. M V te Koudekerke 200. J. J A te Koudekerke 250. P. L. te Koudekerke 400. S K te Koudekerke 750. L P. W. te Koudekerke 250. J van M te Kou dekerke ƒ200. B K ie Koudekerke 150, A. S te Biggekerke 350. P J te Koudekerke 100. L K te Koudekerke 750, F W te Koudekerke 150 en P. G te Zoutelande 250. Bovendien kregen vijf van hen een on voorwaardelijke boete omdat zij bij een hercontrole te veel eenheden hadden toegelaten op hun minicamping: J M. ƒ500. P L. ƒ250. J. van M. 300. A. S f 100 en L. K. 600 MIDDELBURG - Kinaeren van de christelijke lagere school te Waarde ooimden woensdagmiddag een etchaag bij het Middelburgse stadhuis Hun onderwijzer. Gerrit van Veldhuisen. trad die middag in hel huwelijk met mejuffrouw Els Janse. IN KADER VAN STUDIEREIS GROEP ONTVANGEN IN 'T DORPS'UUS BRUINISSE - Eecn groep Franse des kundigen op het gebied van de schelp dierencultuur heeft woensdag een be zoek gebracht aan Bruinisse. Het uit 32 personen bestaande gezelschap maakt momenteel een studiereis door Neder land en de groep deed Buinisse aan om dat ze kennis wilde maken met een plaats, waar naast de mosselteelt in de afgelopen jaren een recreatiefve, toe ristische ontwikkeling op gang is ge komen. Burgemeester T C Hekman van Bruin isse ontving de Franse groep in 't Dorps'uus'. De deelnemers aan de stu diereis zijn afkomstig uit de kustgebie den van Normandiê. Bretagne en de Middellandse Zee en bekleden leiding gevende functies in de Franse schelp dierencultuur Ze vertelden vooraf al geïnteresseerd te zijn geweest over vra gen als: Hoe is de omschakeling verlo pen. waarom was dit, nodig, hoe is er van overheidswege begeleid, kunnen mos selteelt en recreatie samengaan en der gelijke. Ook in de Frans kustgebieden zal men deze problematiek m de toe komst aantreffen, omdat men de eco nomische ontwikkeling daar wil gaan aanpakken", zo zei men In een uitvoerige inleiding schetste de burgemeester de historie van Bruinisse als vissenjgemeente. Hij wees op de noodzaak 'een nieuwe basis voor Bruin isse' tengevolge van de afsluiting van de Grevelingen Hij vertelde voorts over het grote Wilma-project en hoe de be volking dit ervaart „Er is niet aan te ontkomen, dat de gemeente Bruinisse 'De Vogelvrienden' te Oud-Vossemeer vergaderden OUD-VOSSEMEER De Oud- Vossemeerse vogelkwekersveremging 'De Vogelvnenden' hield in het clublo kaal van de heer Saparow een ledenver gadering. Voorzitter Karei Hommel handhaafd in zijn openingswoord de heer Menntzïj die onlangs overleden Hiema volgde de bespreking van het prijzenschema voor de tentoonstelling Besloten werd om het Bondskruis uit te reiken aan de hoogst gewaardeerde vo gel uit eigen kweek van de tentoonstel ling, waarvoor men als streefdatum heeft gekozen 12 en 13 nobember. Het tentoonstellingsreglemen t werd door de leden zonder tegenwerpingen goedge keurd. Om de kosten fvan de tentoon stelling te kunnen dekken besloot men een loterij op louw te zetten waarvan de trekking tijdens de tentoonstelling za terdagmiddag 15.00 uur Is. Verder pro beert vmen via het rad van avontuur de verder middelen bijeen te brdngen Tenslotte kon voorzitter Hommel nog meedelen dat men als keurmeesters heeft kunnen aantreklken de heren J Streur uit Wouw en J. Smout uil Steen bergen. Een gezellig samenzijn besloot de vergadering. Collecte SINT-ANNALAND - De te Sint- Annaland gehouden collecte op de ba sisscholen ten bate van het werk van cis. M. D Geuze heeft 210.- opgebracht zijn landelijke en dorpse karakter ge deeltelijk dreigt te verliezen. We hadden destijds geen andere keus, dan of in de financiële moeilijkheden te blijven ziti ten of van de geboden mogelijkheden gebruik te maken aldus de burge meester Hij legde uit. dat door de aan leg van de Philipsdam de Bruse mossel vissers opnieuw menen bedreigt te wor den, 'omdat dan weer een aantal mos selpercelen voorde Brüse mosselvissers verloren gaan'. Nieuwe compenserende mosselgronden in de Oosterschelde zag de heer Hekman als een noodzaak De Franse gasten stelden na de inlei ding veel vragen, dat gebeurde a via een tolk. over de gang van zaken rond het Wilma-project De organisatie van de studiereis was aan Nederlandse zijde in handen van de Vereniging voor Volks- hogeschoolwerk. terwijl aan Franse kant op organisatorisch gebied werd samengewerkt met het scholingsinsti- tuur op visserijgebied Het gezelschap verblijft tot zaterdag in ons land. Het is gehuisvest in Aardenburgen maaktnog uitstapjes naar Yerseke. Philippine. Den Oever, Den Helder en de polders Schermer. Beemster en Purmer en een tochtje naar Volendam. Volleybaltoernooi te Oud-Vossemeer viel in het water OUD-VOSSEMEER - Dc Oud- Vossemeerse volleybalvereniging 'Amigos' zag zaterdag het volleybal toernooi op het Oud-Vossemeerse sportpark door regen in het water val len. Na een start met hoopvol doch winderig weer, waarbij alle ingeschre ven verenigingen met uitzondering van Set Up uit Prinsenbeek waren komen opdagen, werd het weer voor de in to taal 36 spelende teams, al ras minder goed en rond de klok van twaalf was het zo slecht geworden dat de toernooi- commissie in overleg met de deelne mende ploegen besloot om het lournooi te staken. Van elk team werden de punten van de tot dan gespeelde wedstrijden genomen om zo een rangschikking te kunnen ma ken De uitslagen waren als volgt jon gens 1 Smash I uit Breda. 2 Amigos I Oud-Vossemeer; 3 Smasch 2 Breda. Meisjes 1 Smasch 1 Breda: 2 Amigos I Oud-Vossemeer. 3 Smasch 2 Breda. Dames recreatief 1 Gavok Oud-Gastel; 2 Amigos I Oud-Vossemeer 3 Amigos 2 Oud-Vossemeer. Heren recreatief: 1 Sa parow Oud-Vossemeer; 2 Amigos. Oud-Vossemeer; 3 Sic Pungo Bergen op Zoom. Dames 2e en 3e klasse; IP JZ Tho- len en Sint Philipsland. 2 V C. de Berk Putte: 3 Olympus, Halsteren. Heren 2e en 3e klasse I Gavok Oud-Gastel: 2 Krego Kruisland. 3 TOG Wouw. Dames promotieen leklasse 1 Block70 Bergen op Zoom. 2 Amogos. Oud-Vossemeer. 3 Diomedon. Steenbergen. Heren promo tieen le klasse 1 Olympus. Halsteren. 2 Diomedon. Steenbergen. 3 V. C. de Berk Putte De prijzen van het tournooi werden door de voorzitter van 'Amigos'. de heer Ton Keyzers in de kantine van de vv Vos meer uitgereikt. In de avonduren werd een gezellige dansavond gehouden met medewerking van The Evening stars' in het clublokaal van Wim en Maija Sapa row. KORTGENE - Het bestuur van de speeltuinvereniging 'De Spui' te Kort gene houdt in oktober een vergadering om de plannen die er voor de speeltuin bestaan kenbaar te maken. Verder wil men weten wat de voorkeur van het publiek is omtrent de speeltuin. De speeltuin heeft de laatste jaren kun nen bestaan omdat het onderhoud aan de speelwerktuigen werd gedaan door vrijwilligers. Nu zijn deze speelwerktui gen echter aan vernieuwing toe en zijn er zelfs toestellen verwijderd, omdat ze onbetrouwbaar waren. Verder is de midgetgolfbaan verplaatst, omdat de exploitatie niet meer rendabel was Momenteel wordt het terrein door de crossende jeugd van Kortgene gebruikt, maar het ligt in de bedoeling dit terrein weer te gebruiken. De bewoners van Kortgene worden in staat gesteld hun wensen kenbaar te maken door middel van een huis-aan-huis-circulaire die binnenkort wordt verspreid. STENO-CURSUS GOES Bij voldoende deelname zal er door de functionele commissie voort gezet onderwijs van de gemeente Goes een cursus stenografie worden georga niseerd. De commissie zal in een verga dering (donderdag 23 september, aan vang 17.00 uur) in het stadskantoor te Goeseen beslissing moeten nemen over het al dan niet door laten gaan van de cursus. Ook zal de commissie een voorstel be handelen over het benoemen van do centen voor de cursus Nederlandse be- drijfscorrespondentie De commissie houdt zich verder bezig met enkele be grotingswijzigingen. De vergadering van de commissie is openbaar Classicale vergadering van Goes komt 30 september bijeen ■s-HEER ARENDSKERKE - De Classi- cale Vergadering van Goes komt don derdag 30 september bijeen in 'Het Trefpunt' te 's-Heer Arendskerke. De vergadering, die om 10.00 uur begint, is openbaar. De heer C. D. Hemelink. secretaris van de Generale Financiële Raad der Neder lands Hervormde Kerk. zal deze avond nadere mondelinge informatie geven over het besluit om voortaan ook aan de niet-belijdende leden van de kerk om een bijdrage te vragen voor de generale kas. Verder staan op de agenda voor deze vergadering de Classicale Jeugd raad. ds. J. Broeder zal vervolgens iets vertellen over de provinciale werkgroep van de verhouding van Kerk en Israël en er komt een verslag van de synode afgevaardigde. TIJDELIJKE OPLOSSING GOES - De raad voor het opbouwwerk van dc gemeente Goes wil het jeugd werk in de Goese dorpskernen tijdelijk financieel steunen. Aan dc gemeente raad zal worden voorgesteld om voor de kernen waar jcugdwerkactiviteitcn bedreven worden een maandelijks be drag beschikbaar te stellen van f 75, voornamelijk ten behoeve van mate riaalkosten. De raad besloot tot deze oplossing, omdat er over de toekom stige opzet van bet jeugd- en jongeren werk in de kernen nog overlegd wordt. Tijdens de vergadering van de raad - woensdag ln het Goese stadhuis - maakte voorzitter J H Roose duidelijk dat de jeugdwerk-activiteiten in vier dorpskernen ineen te sorten" vanwege een gebrek aan middelen. ..Teneinde heiwerk in stand te houden denken we aan een bijdrage om in ieder geval het seizoen 1976/1977 door te kunnen ko men". aldus de heer Roose. die benad rukte dat het geld niet bestemd is voor huur van gebouwen Vanuit de raad werd algemeen instem ming betuigd met het voorstel, dat zo spoedig mogelijk in de gemeenteraad gebracht zal worden. Wel werd geïnfor meerd naar het tijdstip waarop meer duidelijkheid over de opzet van het jeugd- en jongerenwerk in de gemeente Goes zal komen. Voorzitter Roose ver telde dat er binnenkort een voorstel van een werkgroep (met vertegenwoordi gers van gemeente, stichting voor sociaal-cultureel werk en raad voor het opbouwwerk) op tafel zal komen voor een herverkaveling van het professio nele jeugdwerk In de loop van oktober '76 zal er over dat voorstel een hoorzit ting worden belegd. De raad voor het opbouwwerk hield zich verder onder meer bezig met de in- spraakmogelijkehden bij de opzet van bestemmingsplannen. Wethouder L. H de Leeuw (ruimtelijke ontwikkeling) en stadsontwikkelaar ir. A. Hoitsma waren aanwezig om een toelichting te geven, die vooral was toegespits op de plannen voor Goes-Noord (het gebied tussen de Zaagmolenstraat en de Kaden). De heer De Leeuw wees erop dat momenteel reacties op het program van eisen voor dit plan verzameld worden. Daarna zal een opdracht gegeven worden aan vier architecten om plannen ut te werken. Volgens de wethouder voor ruimtelijke ontwikkeling ligt het in de bedoeling om vervolgens nog een tentoonstelling en een Inspraakrpcedure voor het plan Goes-Noord op te zetten. De heer J. P. G van Ooijen stelde dat de raad voor het opbouwwerk zich zal moe ten buiten over de vraag op welke wijze de bevoling betrokken kan worden bij bestemmingsplannen. „Doet de plano logie dat. of is hel een zaak van de raad voor het opbouwwerk, die als doelstel ling onder andere heeft het betrekken van de bevolking bij de voorbereiding en uitvoering van welzijnsvoorzienin gen". aldus de heer Van Ooijen. Wethouder De Leeuw benadrukte dat de raad van het opbouwwerk aan het gemeentebestuur adviezen zou kunnen geven over de manier waarop inspraak binnen wijken en kernen opgezet kan worden. Ook pleitte de wethoudervoor aandacht van de raad voor de sociale begeleiding van bewoners in verbeterings-gebieden en nieuwe woonwijken De raad besloot uiteinde- lijk om een notitie op te laten stellen waarin de lijnen voor inspraakmop. lijkheden uitgestippeld worden. VLISSINGEN - De Vlissingse commis sie voor verkeer is woensdagavond ak koord gegaan met voorstellen van b. en w. inzake de aanleg van de Sloeweg en van een gedeelte van de WeijevMniweg. Minder makkelijk had de voorzitter van de commissie, wethouder F. G. Smit het met enkele onderwerpen die samenhangen met dc aanleg van deze Sloeweg. Zo was de aanleg van een gecombineerd fiets- en voetpad door het sportpark ten zuiden van de wijken Westerzicht en Bossenburch aanleiding voor de heer J. Verkerk tegen tc stemmen. De heer Verkerk iWDi verwacht na de aanleg van deze voorziening een toene mende verkeersgevaarlijke situatie m de omgeving van het sportpark. De fiets- en voetgangersverbinding is echter volgens de wethouder en de meerderheid van de commissieleden wel noodzakelijk als directe verbinding tussen voornoemde wijken en het sportpark, zwembad en de sporthal. „Zeker als de geplande wijk Papa gaaienburg van de grond komt is deze route niet meer wet te denken", aldus de heer Smit Als extra beveiliging voor de sportlie den. die deze route moeten kruisen om sportvelden te bereiken, eiste de com missie een voetgangersbrug over de fiets- en voetpad voorziening. De com missie besloot hiertoe na een voorstel van de heer J. J. de Meulder (PvdAi- PPR). In de commissievergadering werd vtr- der besloten een parkeerverbod ln stellen aan de Kromwegesingel m Sou burg. Als alternatief zal een parkeer plaats worden aangelegd. De heer De Meulder kon zich met dit voorstel niet verenigen, daar voor de parkeervoor ziening een stuk groen in de Kromwege singel moet wijken. „Het college Is maar al te snel bereid grond in te wisselen voor parkeervoorzieningen. Warren er hier geen alternatieven?" wilde hij van de wethouder weten. Als alternatieve droeg het PvdA-PPR-raadslrd zelf te terrein achter het Zwaantje voor en a doodlopende Visodeweg. De wethoute zegde toe het eerste alternatief te zule bekijken. In de commissievergadering deelde hoofdinspecteur L E. Schullermeedat in verband met het beter bereikbaar maken van de wijk Bossenburghetm- rijverbod in de Zuiderbeekstraat zal worden ingekort. Om rijden in de Oude Zuidbeekseweg tegen te gaan zal hier een inrij verbod van kracht worden voor auto's en motoren. Alleen bestem mingsverkeer kan een ontheffing kn> gen. Deze maatregel zal gelden tot Ct Bossenburgseweg en een gedeelte va de Sloeweg is aangelegd. Men verwact: met deze werkzaamheden over ander- halfjaar klaar te nin Oud-papieractie SINT-ANNALAND - De oudpapieractie ten bate van de zending van de gerefor meerde gemeenten heeft te Sint- c "VQfin nnirpbracht Wollen folklore mantel met capuchon. Ingerimpelde rug ceintuur. Zwart-grijs-rood of zwart-aubergine-beige. Mt 36-42. JgQ Duffel mantel met folklore dessins. Capuchon en strik- ceintuur. Marine, zwart of camel. Mt 36-44. 249.- xj Lange Kerkstraat, Goes. 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 26