Ruim 40 bezwaarschriften tegen plan 'Buitengebied' Terneuzen Eerste aanzet voor nieuwe jachthaven Wemeldinge klaar Wethouder reageert positief op plan moeder-mavo Middelburg Wervingsactie Rode Kruis helpt ziekenhuis Sluiskil uit de nood Oggel en Van den Bosse uit bestuur Axel-Polen DINSDAG 14 SEPTEMBER 1976 ONDERMEER VAN LANDBOUWSCHAP EN CVI LANDBOUWSCHAP TEGEN BEPALING OVER GEBRUIK VAN BIOCIDEN TERNEUZEN - Er zijn ruim 40 be zwaarschriften ingediend tegen het ontwerp-bestemmingsplan 'Buitenge bied' van de gemeente Terneuzen. On der de indieners van bezwaarschriften bevinden zich het Landbouwschap en de Centrale Vuilverwerkende Indus trie bv. Er zijn verschillende bezwaar schriften, die door een groot aantal be- langehebbenden zijn ondertekend. Het ontwerp-bestemmingsplan zorgde al in februari van dit jaar, tijdens een ver gadering van de ZLM in Zaamslag voor de nodige beroering.Toen al werden door de agrariërs tal van bezwaren geuit tegen de beperkingen, die het plan de landbouw zou opleggen. ZLM- voorzitter ir. D. Luteljn (ook voorzitter van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap) constateerde toen al: „De opgelegde beperkingen lijken ner gens op". Bij de binnengekomen bezwaarschrif ten was er ook één van het Landbouw schap. In het bezwaarschrift wordt met name kritiek geuit op de geplande agra rische gebieden C. (in het agrarisch ge bied C spelen naast de agrarische func tie ook landschapplijke, ecologische en recreatieve functies een rol. Dit gebied vormt een soort buffer tussen het puur agrarisch gebied en de natuurgebiedenu Volgens het Landbouwschap zijn de agrarische gebieden 'C' rond de natuur- Landbouwschap Verder maakt het Landbouwschap ook bezwaar tegen het gebieden in bepaalde gevallen te groot leggen van de bestemming agrarisch van opzet. 'Daarbij komt dat op schillende plaatsen de bestemming na- gebied 'C' op de Van Wuyckhuysepoler. de mening van de land- tuurgebieden is gelegd zonder dat onzes bouw geen steekhoudende argumenten inziens van enig natuurgebied sprake is, aanwezig zijn om aan deze polder ge- hetgeen onnodig tegenstellingen op- noemde bestemming te geven' Het roept. In de eerste plaats vragen wij uw Landbouwschap vindt dat de bestem- aandacht voor de kreken bij Hoek. ming gewijzigd moet worden in agra- waarlangs stroken als agrarisch gebied risch gebied 'A Agrarisch gebied 'A" is 'C' zijn bestemd. Wij zijn van mening dat de grond in het bestemmingsplan, die voor de landbouw belemmerende bepa- alleen bestemd is lingen in dit gebied niet verder dienen te gebruik gaan dan voor de in het ontwerpplan Het landbouwschap vindt verder onder van wegen en waterlopen en landschap- meer dat de aangegeven maximale splan van de in voorbereiding zijnde hoogte voor landbouwsilo's van zestien ruilverkaveling Braakmanpolders meter te laag is en dat deze gewijzigd langs genoemde kreken aangegeven moet worden in 25 meter. stroken met een natuurwetenschappe lijke of cultuurhistorische waarde', al dus het Landbouwschap. Bezwaar maakt het Landbouwschap tenslotte nog tegen de bepalingen voor het gebruik van biociden. Men schrijft stortproblematiek in de gemeente Ter- neuzen. Namens het CVI schrijf t de advocaat onder meer: ..In de toelichting bij het bestemmingsplan wordt het vuilver werkingsprobleem aan de orde gesteld, maar niet opgelost. Door de verschil lende belanghebbenden is in het verle den uitvoerig overleg gepleegd over de wenselijkheid om één gezamenlijke stortplaats te creeëren. Mijn cliënte heeft als verwerkster van het vuil van puur agrarisch een zeer groot deel van Zeeuwseh- Vlaanderen dat overleg gaarne ge steund en met interesse gevolgd. Zoals u bekend, heeft zij ook een werkzaam aandeel gehad in de studie over een mo gelijke vuilverbranding. Het is duidelijk geworden dat daarin voorlopig de op lossing van het vullverwerkingspro- bleen niet kan worden gevonden" Volgens het Landbouwschap Is het van daarover in het bezwaarschrift: 'het toepassen van biociden is uitsluitend toesgestaan indien zulks met hand- het ruilverkavelingsgebied, waar een kracht gebeurd. Hiertegen bestaan em- zeer intensief overleg heeft plaats gehad stige bezwaren daar de landbouw zich in over de verschillende bestemmingen, deze tijd niet de weelde kan veroorloven naderhand geen problemen mogen ont- om hetgeen machinaal kan gebeuren in staan over aanlegvergunningen etcete- handkracht uit te voeren, terwijl verder de logica van een dergelijke bepaling Het Landbouwschap verzoekt de Ter- neuzense gemeenteraad (aan wie het bezwaarschrift is gericht) te bewerkstel- niet duidelijk is' CVI ligen dat voor het bestemmingsplan Oook door de Centrale Vuilverwer- 'Buitengebied' de grenzen van het ruil- kende Industrie bv. in Terneuzen is een verkavelingsplan worden aangehou- bezwaarschrift ingediend. Het is opge- den, waardoor een meer op de praktijk steld door de advocaat van het bedrijf gerichte situatie ontstaat die om meer- jhr. rar. Th. Sandberg. In het bezwaar- dere redenen noodzakelijk is. aldus het schrift wordt stilgestaan vij de vuil- VLISSINGEN OM MEDEWERKING GEVRAAGD VOOR STICHTEN VAN AVONDSCHOOL-DEPENDANCE ORIENTERENDE BESPREKINGEN MIDDELBURG - De groep vrouwen uit Middelburg-Zuid die streeft naar de oprichting van een moeder-mavo in Middelburg, heeft bij wethouder M. A. L. Hubregtse van onderwijs een wel willend oor gevonden. Dat bleek maandagmiddag uit mededelingen van de wethouder tijdens een vergadering van de raadscommissie voor onder wijs. De gemeente heeft Inmiddels - zo ont hulde de wethouder - contact opgeno men met een vijftal scholen, met de vraag of daar docenten zijn te vinden die tjjd hebben en bereid zijn om eventueel aan de moeder-mavo les te geven. Een van deze scholen - de Griffioenschool - heeft al gereageerd met een tweetal na men. Voorts is inmiddels aan b. en w. van Vlissingen om medewerking gevraagd voor het stichten van een dependance in Middelburg van de in Vlissingen geves tigde Zeeuwse avondscholengemeen schap ten behoeve van de moeder mavo. Een dergelijke koppeling met het avondschoolwezen is namelijk voorge schreven, hoewel aan de moeder-mavo tal belangstellende vrouwen zich heb- Middelburg gaan uit naar een onlangs ben opgegeven. door de gemeente aangekochte hof- Als oprichting van een moeder-mavo stede in het plan Spinhuisweg. In een binnen de wet mogelijk is, zullen de kos- eerder stadium heeft men hiervoor het ten voor het overgrote deel voor reke- slot Ter Hooge op het oog gehad. Vol- nmg van het rijk komen, zo antwoordde gens wethouder Hubregtse zou de om- de wethouder op een vraag van het vang van de aangekochte hofstede wel commissielid mevrouw M. A. v.d. Boo- beperkingen opleggen in de opzet, gert - Selhorst. Een moeder-mavo valt onder de bepalingen voor het voortgezet onderwijs. De wethouder tekende hier bij nog aan dat, indien de normale plan-procedure moet worden gevolgd, de oprichting pas over enkele jaren een feit zou kunnen zijn. Heemtuin Uit verdere mededelingen van voorzit ter Hubregtse bleek dat de Middel burgse dienst gemeentewerken een nota heeft vervaardigd over de moge lijke inrichting van een zogenaamde „heemtuin" in Middelburg. De we thouder zegde toe dat deze nota ook aan de leden van de commissie onderwijs zal worden gezonden, omdat een derge lijke voorziening ook een functie voor het onderwijs kan hebben. Naar aanleiding van een eerdere sug gestie van het PPR-raadslid H. A. Blom hebben b. en w. in Leiderdorp informa tie opgevraagd over de daar bestaande ,Hummelhonk In antwoord op een vraag van het SGP- raadslid W P Rentier zei de heer Hu bregtse dat het bestuur van de Vereni ging voor Protestants Christelijk Kleu- Volgens mr. Sandberg is het, mede om dat de capaciteit van de bestaande vuil stortplaatsen niet veel langer toerei kend is, geboden om op korte termijn te komen tot een nieuwe, bij voorkeur cen traal gelegen vuilstortplaats. „Mijn cliënte heeft daarover een naar haar oordeel geschikt stuk grond op een goede locatie beschikbaar, te weten haar terrein in de Van Wuyckhuysepol- der. Daarom maakt zij bezwaar tegen de voor dtit gebied in het ontwerpplan op genomen bestemming en bepalingen en verzoekt zij het bestemmingsplan zo danig aan te passen dat dit terrein als centrale vuilstortplaats kan functione ren". aldus mr. Sandberg namens de CVI Hij wijster terloops op datde CVI maat regelen heeft genomen om de vuilstort in de polder volgens de modernste me thoden en naar de nieuwste inzichten te kunnen verzorgen. „Dit betekent dat telkens slechts een betrekkelijk geringe oppen-lakte zal worden benut om het vuil in gecomprimeerde vorm te storten, mede gericht op structuurverbetering van de niet beste agrarische grond in deze polder", schrijft mr. Sandberg. Hij besluit het bezwaarschrift als volgt: .Mijn cliënte is van mening dat door het stellen van voorwaarden voldoende waarborgen kunnen worden geschapen om haar activiteiten in dit gebied land schappelijk verantwoord in te passen. Door de aan de inmiddels verkregen hinderwetvergunning verbonden voor waarden zijn die waarborgen naar haar mening reeds voldoende vastgelegd. Mocht de gemeente echter over nadere voorwaarden overleg willen plegen, dan is de CVI daartoe gaarne bereid". Hoorzittingen In de zomermaanden hebben b. en w. van Terneuzen een vijftal heerzittin gen aan het ontwerp-bestemmingsplan gewijd. Tijdens die bijeenkomsten teronderwys alle poggingen in het werk werd met name kritiek geuit op het i ...I. «nkiail f'TiiHanr rla hnnr. dagonderwijs wordt gegeven De aide- heemluW De wethouder wees er aan de ling onderwijs van de gemeente Middel burg is inmiddels bezig met een oriënte rend onderzoek naar de mogelijkheden, waartoe contacten met verschillende moeder-mavo's in andere delen van het land - onder meer in Rotterdam - zijn gelegd. Met de vrouwen-initiatiefgroep hand van de nota van gemeentewerken op dat in Middelburg al verschillende voorbeelden zijn te vinden van bijzon dere zorg voor plantengroei, zoals aan de ongemaaide singels en de Torenweg. Middelburg is echter medekandidaat r ,- voor de vestiging van een werkcentrum 's ?5eiEïïue?»da 1 samenwsrk,ne voor geologie en biologie voor Zeeland, met de Middelburgse vrouwenorgamsa- waarï<Jor cbc„ gelijknamige provinciate ties, een nadere behoeftenpellmg zal „erkeommissie zich beijvert. De ge- uitvoeren. Momenteel zou een twintig- dacllten vom een derfellJJk wil stellen tot handhaving van de kleu terschool ..Hummeloord" in Sint- Laurens. die zoals bekend met opheffing wordt bedreigd door het vertrek van vier kleuters, waardoor het aantal kleu ters tot veertien daalde. Bij de inspectie en de minister zal op handhaving wor den aangedrongen, eventueel als de pendance van de kleuterschool in de Middelburgse wijk Klarenbeek. Het schoolbestuur heeft nog de financiële medewerking van de gemeente ge vraagd voor het plaatsen van een he kwerk rond de zandbak en het verbete ren van de acoustiek in het speel werklokaal van de kleuterschool. De commissie kon zich maandagmid dag verenigen met het voorstel om me dewerking te verlenen voor de uitbrei ding van de .Driestromenschool' aan de Grevelingenstraatmet twee lokalen ten behoeve van een te vormen afdeling voor zeer jeugdige kinderen. agrarisch gebied 'C'. Tijdens de hoor zittingen werd al duidelijk dat de agra riërs zich door het ontwerp- bestemmingsplan danig beperkt voe len. Zij wezen in dit verband bijvoor beeld op het verbod om biociden te ge bruiken op dijken met een landschap pelijk waardevolle of waterstaatkun dige functie. Dit verbod is overigens, na de reeks hoorzittingen door b. en w. te ruggedraaid. De landbouwers consta teerden verder dat de maximumhoogte van de landbouwsilo's, waartegen nu ook het Landbouwschap weer bezwaar aantekent, te gring is. De bezwaarschriften worden nu beke ken door b. en w. Daarna gaan zij, voor zien van een advies van het college, naar de raad, die er zich eerst in de commissies en later in de raadsverga dering mee bezig zal houden. Uiteinde lijk stelt de raad dan het bestemmings plan 'Buitengebied' vast. 215 NIEUWE BLOEDDONORS BESCHIKBAAR DONORKEURINGEN, PER GROEP VAN 30, IN OKTOBER SLUISKIL - Het Elisabeth- ziekenhuisin Sluiskil is uit de nood. Het heeft namelijk sinds maanda gavond de beschikking over vol doende bloeddonors. Een spontane huis-aan-huis wervingsactie onder de Sluiskilse bevolking, vorige week door het plaatselijk detache ment van het rode kruis gehouden, heeft geresulteerd in de aanmelding van 215 nieuwe donors. Nog geen maand geleden stonden de zaken er heel wat slechter voor, toen was het aantal geregistreerde donors zo ge ring geworden dat er een nijpend te kort aan bloed was ontstaan, zo erg zelfs dat bepaalde operaties (met name vaatoperaties) noodgedwon gen moesten worden uitgesteld. De kaartenbak met donornamen van de bloedtransfusiedienst telde nog maar 500 donors, onder wie niet meer dan twee Sluiskillenaren". Nu staat er ruim een hectoliter bloed klaar", zoals de Sluiskilse huisarts H. van Haelst het maandagavond in 'zijn blijde tijding' uitdrukte. Na mens de rode kruiscolonne overhan digde hij aan drs. J. Witmans. als kli nisch chemicus verbonden aan het Elisabeth-ziekenhuis. de lijst met namen van de Sluiskilse bloeddo nors. Eerste opwekking De heer Witmans luidde de nood klok voor het Elisabethziekenhuis toen het donorenbestand steeds kleiner werd. Een eerste opwekking om zich als bloeddonor op te geven, via een artikel in hel Zeeuws- Vlaamse advertentieblad, leverde tegen de zestig donors op, vertelde drs. Witmans. De rode kruiscolonne in Sluiskil was nogal ontdaan toen zy uit de pers vernam hoe 'schnkbarend' het te kort aan bloeddonors was. Spontaan besloten de 57 colonneleden una niem een wervingsactie te voeren. Het initiatief hiertoe was afkomstig van de rode kruiswerkgroep, be staande uit mevrouw G. Verlinde- Korstanje en de heren A. Caluri en J. Andriessen. In drie dagen tijd ging het detachement alle huizen langs. Eindresultaat: 215 bloeddonors. Het totale donorbestand schommelt hiermee rond de 800. Belemmering Alvorens dokter Van Haelst de lijst met donornamen aan drs. Witmans overreikte, zei hij: „gebrek aan bloed heeft ons werk in het zieken huis de laatste tijd ernstig belem merd. Deze spontane actie van het rode kruis Sluiskil heeft tot mijn grote verbazing en blijdschap tege lijk een enorme toeloop van bloed donors tot gevolg gehad. Gelukkig dat er zoveel mensen zijn die bloed willen geven, want bloed is een me dicijn dat de mens voldoende bij zich heeft. Ik ben trots op de colonne dat zij deze actie zo spontaan op touw heeft gezet". De heer Witmans bedankte alle co lonneleden uit naam van het Sluis kilse ziekenhuia „Uw wijze van inzet van de afgelopen weken Is fantas tisch geweest. Het donorenbestand is flink versterkt En dat was hard nodig ook, want we raakten steeds verder achterop. Het was zelfs al zo ver dat we sommige donoren hebben gevraagd driemaal per jaar een halve liter bloed te willen afstaan. Dat mag namelijk Van verschillende kanten is er echter weinig waardenng uitge sproken over deze handelwijze. Hetis inderdaad prettiger om het bij tweemaal per jaar te kunnen laten". De heer Caluri van het rode kruis de tachement Sluiskil merkte terloops op: „Als het Sluiskilse ziekenhuis in de toekomst weer met een dreigend tekort aan bloed komt te zitten, gaan we zo weer de straat op. Desnoods zwermen we uit naar omliggende gemeenten als we in Sluiskil met voldoende bloeddonors meer kun nen vinden. Sas van Gent bijvoor beeld". In oktober zullen extra donorkeu ringen worden gehouden. Een donor mag pas bloed geven als de keuring positiefuitvalt. Om zo weinig moge lijk beslag te leggen op de tijd van dc bloeddonors zullen de keuringen in groepen van dertig worden uitge voerd. De chirurg M. G. J. Widdcr- shoven, verbonden aan het Elisa bethziekenhuis en die het meest ge baat is bij donorbloed omdat hij voor vaatoperaties veel bloed nedig heeft, zei desgevraagd dat 'nog le weinig doktoren zich bereid vertie ren om donorkeuringen te verrich ten". Hierdoor worden de wachttij den voor bloeddonors nog wel mm onnodig verlengd. Namens de Slutslcllse Rode Kmseo- lonne overhandigt dokter H. van Haelst aan drs. J. Witmans. klinisch chemicus van het Elisabethzieken huis in Sluiskil, de lijst met namen van 215 nieuwe bloeddonors. 'Euphonia' speelt zondag in Goes GOES - Zondag zal in de Manhuistuin te Goes in de serie openluchtconcerten optreden het fanfare-orkest 'Euphonia' onder leiding van dirigent De Rooy. Het Goese fanfare-orkest zal een geva rieerd programma uitvoeren, dat half twaalf begint en ongeveer half beëindigd zal zijn. Vorige zondag speelde de Wolphaarts- dijkse fanfare 'Advendo' in de Manhuls- tuin. Ook voor dit optreden was er een goede belangstelling. D. J. OGGEL P G. VAN DEN BOSSE ONEENS MET VOORBEREIDING HERDENKING BEVRIJDING AXEL - Twee prominente inwoners van de gemeente Axel hebben hun bestuursfunctie in de vereniging Axel-Polen neergelegd. Het zijn voor zitter D. J. Oggel en vice-voorzitter P. G. van den Bosse. De heer Van den Bosse, gemeentesecretaris van Axel en statenlid voor de CHU, heeft zijn functie neergelegd, omdat hij zich niet kon verenigen met de gang van zaken rond de voorbereiding van de viering van de bevrijding van Axel. Die viering wordt zaterdag gehouden. De heer Oggel, oud-wethouder en momenteel raadslid voor het GPV, heeft Inmiddels ook zijn functie als bestuurslid neergelegd. Beide neren waren maandag riiètVöör"cöiffihentfa'ar bereikbaar. De heer Oggel is momenteel ui Canad a en de heer Van den Bosse is met vakantie. Van de zijde van de overige bestuursleden van Axel-Polen worden geen nadere mededelingen verstrekt in verband met het opstappen van de voorzitter en zijn plaatsvervanger UITEINDELIJK 500 A 600 LIGPLAATSEN KAPELLE - De eerste aanzet voor de nieuwe jachthaven in het sluizencom- plex te Wemeldinge is gereed. Het gaat om een drijvende steiger met meerpa len. waaraan ongeveer negentig boten een ligplaats kunnen vinden. Verder wordt aan de westzijde van de Wemel- dingse Westsluis binnenkort op de los- wal parkeergelegenheid gemaakt, die ook kan dienen als winterberging voor de boten. Als tijdelijke voorziening komen er ook nog een mobiel kantoor voor de havenmeester, gemeente ambtenaar J. Ha verhoek, en een ver plaatsbare toiletaccommodatie. De voorzieningen -steiger, palen, en dergelijke- zijn in korte tijd gereed ge maakt door liet aannemingsbedrijf Van derStraatenuit Hansweert. Injuli kreeg de gemeente Kapelle van ruijkswater- staat toestemming om met de eerste aanzet voor de jachthaven te beginnen. Omdat de gemeenteraad al een krediet van 3.5 ton beschikbaar had gesteld, kon er vlot met de werkzaamheden be gonnen worden. De scheidende hoofdingenieur-directeur van rijkswa terstaat in Zeeland, ir. J. Zuurdeeg, zal de eerste steiger met bijbehoren zater dag 18 september aanstaande in ge bruik nemen. Het zal zijn laatste offi ciële handeling zijn. Nu er duidelijkheid is over de wijze waarop de Oosterschelde beveiligd zal worden, kunnen ook de plannen voor de jachthaven verder uitgewerkt worden. De gemeente Kapelle heelt een werk groep ingesteld, die met een opzet voor een recreatie-bestemmingsplan moet komen. De werkgroep zal daarbij met alleen het sluizencomplex bekijken, maar ook de toekomstige inrichting van de Stormezandepolder en Snoodijkpol- der erbij betrekken In deze werkgroep hebben vertegenwoordigers zitting van de provinciaal planologische dienst het provinciaal bestuur, rijkswaterstaat, het stedebouwkundig bureau stad en landschap en de gemeente Kapelle. Burgemeester H. G. van Suijlekom be nadrukt dat het met in de bedoeling ligt om projectontwikkelaars of beleggers- maatschappijen er bij te halen „We doen het m het eerste stadium als ge meente zelf, samen met de werkgroep", stelt de heer Van Suijlekom. Gel ijden -ha ven De jachthaven zal in de toekomst een zogenaamde 'getijden-haven' worden. Er zal een hoogteverschil ontstaan van 1.80 tot 2.10-NAP. De haven krijgt geen verbinding meer met het kanaal door Zuid-Beveland. Daarvoor zal onder andere de Bonzijbrug moeten verdwij nen, terwijl het stuk kanaal erachter gedempt wordt met zand uit de Yer- sekse bank (Oosterschelde). De ge meente hoopt op dat stuk gedempt ka naal vestigingsruimte voor midden standers te maken. De kanaalarm ter hoogte van de losplaats van de CZAVV blijft bestaan, met een verbinding via de Oostsluis naar de Oosterschelde. De gemeente Kapelle hoopt spoedig met de verdere inrichting van de jach thaven door te kunnen gaan. Burge meester Van Suijlekom heeft daar alle vertrouwen in, medegeletop hetfeitdat de plannen voor de verbreding van het kanaal door Zuid-Beveland vrijwel ge reed zijn. Er zal met die aanpassing van het ka naal bij Wemeldinge worden begonnen, zodat dan de sluiscomplexen helemaal ter beschikking van de pleziervaart zul len komen (uiterlijk 1984). Volgens burgemeester Van Suijlekom zullen er in het sluizencomplex in de toekomst ligmogeUjkheden ontstaan voorzo n 1200 tot 1500 boten. Dat aantal meente blijft verantwoordelijk wil de gemeente echter niet volmaken. „We denken niet verder te gaan dan 500 tot 600 ligplaatsen. We willen namelijk ook het woonklimaat in Wemeldinge zoveel mogelijk mtacthoudcn". betoogt de heer Van Suijlekom. „We zien deze jachthaven als een mogelijkheid voor het optrekken van de economische dreun als gevolg van de sluiting van de sluizen en als een onderdeel van het woonklimaat We hebben ervaren datde plannen voor de jachthaven als een groeistimulans voor Wemeldinge wer ken en dan moet het geen jachthaven worden van 1000 plaatsen en meer. want dan raken we het rustige woonklimaat met het beschermde dorpsgezicht kwijt". Wel hopen we later de plaatselijke wa tersportvereniging in te kunnen schake len. die dan meepraat. Maar de ge- Kapelles burgemeester zegt dat de be langstelling voor een plaats in de jach thaven bij voorbaat erg groot is „De aanmeldingen zijneen veelvoud van het aantla ligplaatsen. We raken die plaat sen achter elkaar kwyt", aldus de heer Van Suijlekom. 'Veiligheid privé', tentoonstelling in Terneuzen Het gemeentebestuur heeft inmiddels een toelatingsbeleid voor de haven uit gestippeld. Daarbij wordt voorrang gegeven aan de combinatie 'wonen en recreèeren in Wemeldinge' (burge meester Van Suijlekom: „En werken in liet Sloegebicd of ergens anders"). De inwoners uit de eigen gemeente komen het eerst in aanmerking voor toewij zing van een plaats in de haven. Verder wordt een aantal plaatsen gere serveerd voor degenen die al jaren ach tereen op de Wemeldlngse kampeerter reinen verblijven. De rest van de plaat sen wordt door middel van loting toe gewezen. met maximaal 20 van de plaatsen voor Belgen. Burgemeester Van Suijlekom: „We houden het in eigen hand. De havencommissie stippelt de grote Ujnen uit en b. en w. wijzen in over leg met de havenmeester toe. We heb ben bewust met gekozen voor verhuur. TERNEUZEN - Van zaterdag 18 tot en met 25 september zal in gebouw Pro Rege in Terneuzen een veiligheidsten toonstelling worden gehouden. Initiatiefnemers zijn de gemeente Ter neuzen en Dow Chemical, met mede werking van de PZEM. De firma's Ha melink, Casteleijn, De Hoop en De Jon ge, het veiligheidsinstituut, het Rode Kruis, het nationaal brandpreventie- instituut, en Veilig Verkeer Nederland. Onderwerp van de tentoonstelling is 'veiligheid in de privé-sfeer". Er zullen films worden gedraaid over het voor komen van ongelukken in en om het huis en de deelnemers hebben stands ingericht Voorts worden er een keuken- en een hobbyquiz gehouden, waaraan rpljzen zijn verbonden in de vorm van huishou delijke apparaten en gereedschap. De tentoonstelling zal. met uitzonder ing van zondag 19 september, dagelijks geopend zijn van 10 tot 22 uur. W etenschapsmensen op bezoek bij Deltawerken BURGHSLUIS - Als afsluiting van bel geochemisch symposium dat ln Am sterdam werd gehouden, bracht een 80-tal wetenschapsmensen uit de gë hele wereld afgelopen zaterdag een bë zoek aan de afdeling railieuonderweK van de Deltadienst. Het gezelschap werd in de voorücb- tingszaal te Burghsluis ontvangendooi het hoofd van de afdeling dr. J. B_J. Terwindt. HKET PROGRAMMA BB- STOND 's-morgens uit twee lezingen. <K eerste van ing H. Bijl over de doelstel lingen en de diverse aspecten van deltawerken, de tweede van ir. B A Bannink over het wetenschappen* derzoek naar de chemische waterkwas ten van het Grevelingenmeer. Na lunch demonstreerden wetenschappt lijke medewerkers van de afdeling mi lieuonderzoek in de voorlichting®*! en op de boten 'Delta' en 'Ventjager* meetapparatuur die voor het waters**- liteitsonderzoek in het deltageüwi worden gebruikt Tenslotte kon be;»- tematïonale gezelschap met het air» tievaartuig Helcheraee' een bezoeK a» eén der werkeilanden in de Ooster schelde brengen. Jacqueline de Smet kampioene met pony in Den Bosch VLISSINGEN - De Zeeuwse Jacqueline de Smet uit St. Km's tijdens de nationale paardenten stelling in Den Bosch met baar WW bruinschimmel Abbeyleix Hig ciety het kampioenschap bij stgaande rijpony's in het Conn* stamboek behaald. Zij bebaaild kampioenschap in een zware ru van 30 deelnemers. Nationaal reserve kampioen indjicjj gorie Haflo Arabe werf GoWJg^ zoon van de gelijknamige Ara volbloed hengst van stoeterij w» uit Aardenburg. De Hoor paard is de merrie ^^JlperUnd- gebr. Van der Moere ukK«np« Róssli op haar beurt ls weere van de Haflinger meme R" dom van Lockefeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4