Het blijft een open vraag of Keetie er nu wel mee stopt BOSKOV: „ZWEDEN ALLANG GEEN AMATEURS MEER" Avanti/Massee verloor punten door afwezigheid van Danny Moi PZC/sport11 DELTA SPORT HIELD LAATSTE WEDSTRIJD PUPILLENCOMPETITIE ECHTGENOOT RIEN: ALS ZE VOLGEND JAAR DE WK OVERSLAAT BEN IK ER PAS EEN BEETJE ZEKER VAN Breuk Suurbier Ajax lijkt definitief Ledenstop dreigt voor tafeltennis club Arnemuiden Frisol uit protest niet gestart Beste papieren voor Timman OINSOAG 14 SEPTEMBER 1976 KLOETINGE - Het is moeilijk vast te stellen wanneer de vraag haar voor de eerste keer is gesteld. Toch is het een jaarlijks terugkerende traditie geworden. De laatste jaren wordt Keetie van Oosten-Hage uit Kloetinge, telkens als ze weer een titel rijker is, de vraag gesteld: ..Ben je nog niet van plan te stoppen?". Keetie antwoordde dikwijls een beetje ontwijkend, maar dit jaar na het wereldkampioenschap wiel rennen in Zuid-Italië klonk het ineens erg resoluut. „Dit wa- ren mijn laatste wereldkampioenschappen", verteldeze toen. Terug in Kloetinge is er van die reso lutie houding niet zo bar veel meer over. Keetie twijfelt weer. „Aan de ene kant wil ik er wel mee stoppen, maar aan de andere kant wil ik toch wel doorgaan", zegt ze. Haar man Rien voegt er aan toe: „De vraag is alleen welke kant het wordt". Een open vraag, waarop het antwoord pas volgend jaar te geven zal zijn. Keetie kan er maar moeilijk afstand van doen, maar haar echtgenoot is er niet zo wild van dat ze dagenlang buitenshuis is tijdens wereld- en na tionale kampioenschappen. „Het is bekend dat ik er nooit zo voor ben geweest", zegt Rien van Oosten, „dus het komt niet als een verras sing. We hebben afgesproken dat dit het laatste wereldkampioenschap zou zijn. Volgend jaar zal ze geen Nederlandse- en wereldkampioen schappen meer rijden", stelt hij. Keetie slaat haar ogen neer. Dan- kijkt ze haar man aan en begint ge heimzinnig te lachen. „Ja", zegt Rien,je lacht nu wel, maar we heb ben het afgesproken". De stemming is overigens opperbest. Rien van Oosten realiseert zich ook weldathij Keeties liefde voor de fiets met aan het wankelen kan brengen. „Ik weet precies hoe het gaat", zegt hij „Zodra het voorjaar wordt wil ze veer op de fiets. Ze kan er gewoon niet zonder. Ze is dat jachtige ge wend, om van koers naar koers te rij den" Tegen de muur op Keetie onderstreept zijn woorden. Jedn het februari is en het weer wed is, wil ik weer op de fiets. Je IsJer gewoon naar toe. En je gaat w trainen. Je voorbereiden op I ndstrijden. want die wil je toch njien. Die spanningdaar kun je /niet zonder". Daarom is er nu afge sproken dat de oorspronkelijk uit 1 Sint-Maartensdijk afkomstige I Keetie volgend seizoen toch blijft I fietsen. Ze zal dan de kleinere koer sen in Nederland en België rijden. De grote wedstrijden zal ze dan la ten schieten. Tenminste dat is het plan. Rien van Oosten: „Ik hou er nletzo van dat ze lang weg is. Na drie dagen vlieg ik hier al tegen de muur op". Keetie is gewend geraakt aan het succes. Acht keer werd ze Neder lands kampioene op de weg. op de achtervolging is ze in eigen land niet te kloppen, ze werd wereldkam pioene op de weg in 1968, op de ach tervolging in 1975 en dit jaar keerde ze met tweemaal goud terug uit Os- tuni. Tussendoor veroverde ze vele malen zilver en brons. Toch wordt ze allerminst immuun voor het succes „Kijk", stelt de 26-jarige handwerk - lerares. .je raakt er wel een beetje aan gewend. Vooral het Nederlands kampioenschap is iets gewoons. Maar toen ik dit jaar wereldkam pioene op de weg werd. was ik even bly als de eerste keer Het is toch nog altijd de belangrijkste titel". Keetie won ditjaarin een eindsprint. Op de zwaarste versnelling (53 tand jes van voren en 14 van achteren) ver sloeg ze het hele veld. De Frangaises hadden de zaak goed bij elkaar ge houden juist om het op een eind sprint te laten aankomen. 'Hun' Ge nevieve Gambillon zou dan de kans rijkste zijn. Maar Keetie maakte zich breed en flitste met een indrukwek kende spurt over de finish. „Het is altijd een gokje. Je moet een beetje geluk hebben met een eindspurt", stelt Keetie. Op teruggekomen Dat beetje geluk had zc. En daarmee veroverde ze haar tweede wereldti tel op de weg. Nota bene tijdens een wereldkampioenschap waar ze aanvankelijk niet aan zou deelne men. Rien van Oosten: „We hadden afgesproken dat ze dit jaar niet mee zou doen. Maar de sponsor Beck's Bierdoeterzoveelvoor.dat weer op terug zijn gekomen. Dal was de re den waarom ze wel is gegaan". Keetie kreeg weer de kans te onder strepen dat ze nauwelijks te verslaan is. Slechts vier keer won ze dit jaar niet. Ze won zo n veertig wedstrijden. Een bewijs dat er nog te weinig tegenstand is Keetie: „Het komt Maar het gaat langzaam. Er zijn wel een paar meisjes, die over een paar jaar misschien goed gaan rijden. Marjan Bik bijvoorbeeld, maar die is nu nog maar zestien. Het is wel jam mer dat Willy Kwantus gestopt is. Die gaf altijd goed tegenstand". Sterke concurrent Door het ontbreken van tegenstand is het dameswielrennen momenteel nog steeds een 'noodlijdende' tak van onderen „Maar", zei Boskov. „we dienen In te calculeren dat Djurgarden lange tijd met veel geblesseerde spelers te kampen had Nu zijn ze vrijwel weer op volle oorlogssterkte. Zo speelde zon dag de 23-jarige Anders Gronhagen. een van hun sterren, voor het eerst weer mee nadat hij lange tijd uitgeschakeld was door een blessure Hij is technisch en tactisch zeer sterk, is snel. heeft li chaamskrachten kan daarom alles ma ken. Djurgarden won deze wedstrijd met 2-0". Boskov waarschuwde de Feyenoorders verden „Djurgarden is een team mei een enorme in/et en een enorme condi tie. Verdedigers beschikken over lucht genoeg om keer op keer mee in de aan val te gaan en aanvallers lopen op het ene moment mee te verdedigen in hun eigen strafschopgebied en zijn even la ter weer in de frontlinie te vinden. Dal bewijst ook wel dat we hier niet met amateurs te maken hebben maar goed getrainde profs. Sven landman is on danks zijn 34 jaar nog altijd de grote ster van het elftal. Hij speelt met rug nummer 7 en speelde 21 maal in het na tionale elftal van Zweden. Toch bleek Boskov allerminst pessimis tisch: „Feyenoord beschikt over meer talenten en kwaliteiten en als ze met de zelfde inzet spelen als in de tweede helft tegen Roda JC dan moeten we deze tegenstander kunnen uitschakelen. We moeten het karwei in Rotterdam gro tendeels klaren want Djurgarden speelt op eigen veld ook erg sterk Het heeft de beschikking over een vrij groot stadion met 32.000 plaatsen en die zullen zeker allemaal bezet zijn als we over twee we ken in Stockholm op bezoek zijn" Feyenoord zelf kan met op volle oor logssterkte aantreden Spits Nico Jan sen mag met in het veld komen omdat hij voor het Europacup-voetbal nog een schorsing van een wedstnjd te goed heeft. Twee jaar geleden hep hij met FC Amsterdam in de wedstrijden tegen Fortuna Düsseldorfen tegen FC Köln m totaal drie boekingen op en dat had als logisch gevolg een schorsing. Feye noord zit nu met deze erfenis. In Stockholm over veertien dagen mag Nico Jansen dus wel weer aantreden Boskov achtte het maandagmiddag bo vendien Uitgesloten dat Michel van de Korput, de stijl volle centrale verdedi gd. woensdagavond kan aantreden' ..Hij heell een enorme dikke enkel, het zit er absoluut met in dat hij speelt Ik denk er aan Joop van Daele in het veld te brengen Mladen Rammak kan ook nog altijd met voor het eerste team spe len maar hij is eindelijk zover hersteld dat hu deze week een oefenwedstrijdje kan spelen" Voldoende talenten Boskov tenslotte: „Maar ook zonder Nico Jansen, Mladen Ramljak en Mi chel an de Korput beschikken we over voldoende talenten om Djurgarden uit te schakelen". Djurgarden iletterlijke betekenis: dierentuin) was tot nu toe irrmaal kampioen van Zweden: in 1955. 1959. 1964 en 1966. Met 6000 leden is Djurgarden een van de grootste clubs van Zweden maar liet zijn niet alle maal voetballers want ook voor wiel rennen. tennis, handbal, bobslee, schermen, worstelen. ijshockey, schaatsen, skiën en tafeltennis kunnen de Stockholmers bij deze club terecht. AMSTERDAM - Ajax en Wim Suurbier zijn nog geen slap dichter tot elkaar gekomen. De breuk tussen de Amster damse club en zijn snelle verdediger lijkt definitief nu Suurbier helemaal niets meer van zich laat horen. Voorzitter Van Praag „Suurbier moet naar Ajax komen en zijn voortreffelijke contract tekenen Anders zal hij moeten stoppen met voetballen Er is bij ons ook nog geen club voor hem geweest, en uit lenen doen wij hem onder geen beding". ZIKRIKZEE - Deltasport hield in Zie- rikzee de laatste wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetitie atletiek, waarhij tegelijkertijd ook nog enige C en D juniorennummers werden ver werkt. Ondanks regen en wind werd de wedstrijd vlot afgewerkt, zodat voorzitter J. Gijsbertse van de afdeling Zeeland op lijd de kampioensprijzen kon uitreiken. Dc competitie-eindstanden van de eer ste drie ploegen in elke categorie wer den als volgt; de jongens pupillen B 1 RKHAV uit Hulst met 22.680 punten. 2 Deltasport 20.406 punten. 3 Zeeland Sport 12.156 punten. Jongenspupillen Al AV'56 31.092 punten. 2 RKHAV 30 625 punten; 3 Scheldesport 28.271 punten De meisjes pupillen BI Deltasport 12 863 punten 2 AV56 10.269 punten: 3 Marathon 8.982 punten. De metsjespu- pillen Al Deltasport 28.770 punten 2 Schelde sport 18.276 punten; 3 RKHAV 14 838 punten. De individuele prijzen gingen naar de volgende atleetjes meisjes pupillen B driekamp. 40 meter kogelstoten en ver springen 1 Annemieke Goedhart van OOSTBl'RG - De afwezigheid van Danny Mol heeft de badmintonclub Avanti/Massee uit Middelburg punten gekost in de eerste competitiewed strijd van dit seizoen. De tweede heer van het eerste team van Avanti/Massee zit in militaire dienst en kon dit wee keinde niet aanwezig zijn in Leiden om met zijn club te spelen tegen Leiden. Dat betekende dat Ad Proos de tweede herenenkel moest spelen, Nico Smol ders de derde en (invaller) Arnold van Sommeren de vierde partij. En juist dat opschu ifsysteem was de oorzaak van de minimale 6-5 verlies dat Avanti/Mas see leed. De ploeg houdt aan deze competitie wedstrijd nog wel één punt over: bij 6-5 krijgt de winnende ploeg twee punten en de verliezende één punt. Bij alle an dere uitslagen zijn er voor de verliezer geen punten te verdlenen. Coen Valckenier pakte in drie games de punten tegen I. Laman Na 11-15 en 15-2 maakte Coen het karwei af in de derde game met 11-15. Ad Proos kwam er niet aan te pas tegen E. Spadon (15-8. 15-0). Nico Smolders moest zijn meerdere er kennen in J Slingerland. In de eerste game redde Nico het nog tot 15-11, maar in de tweede verloor hij duidelijk met 15-5 De 16-jarige Arnold van Sommeren kwam wel niet tot winst maar hij speelde toch erg goed tegen H. Strik (15-5. 15-9). Nel Rinhena maakte in haar partij tegen L. Laman geen fout Na een mak kelijke 1-11 in de eerste game nam zij de zaken in de tweede wat te lichtvaardig op maar desondanks won zij verdiend met 11-12. Ciska Duden verloor in drie games op het nippertje van J. Heems kerk. Na 12-11 en 2-11 kwam de Middel burgse met 8-3 voor in de derde game maar mede door een ongunstige lichtin val in de Leidense zaal die in het nadeel van Ciska werkte verloor zij toch met 12-10. De eerste mixed L. en I. Laman tegen Ciska Duden en Coen Valckenier werd na een derde verlengde game met 15-18. 15-6 en 14-17 gewonnen door de Middelburgers De mix van Nel Riri- hena en Nico Smolders tegen Heemskerk-Spadon liep erg goed en dat kwam tot uitdrukking m de 8-15 en 10-15 winst De herendubbel Laman- Slingerland tegen Ad Proos en Arnold van Sommeren eindigde in 15-8. 15-8. Strik-Spadon wist in de dubbel tegen Valckenier-Smolders bijna te profiteren van wat nonchalance in het spel van de Avanti/Massee-combinatie die de eerste game met 3-15 wonnen en daarna de partij wat te licht opnamen. Dat bete kende een verlies met 15-5 in de tweede game en derde bracht met 12-15 net de winst voor de Zeeuwse heren. De damesdubbel moest de beslissing brengen wie de winnaar van deze ont moeting zou worden. Na 15-3 en 12-15 hadden Laman-Heemskerk enerzijds en Ririhena-Duden anderzijds nog even veel kans. De Zeeuwen kwamen met 11-8 voor maar moesten via 14-14 (met vele servicewissels) toch met 17-15 het hoofd buigen. TERNEUZEN/AMC Deltasport resp. 7.2 sec. 4.82 meter en 3 20 meter, in totaal 1646 punten: 2 Conny Hamelink AV56 resp 7 1 sec, 3 69 meter, 2 85 meter, totaai 1410 pun ten: 3 Eis Geensen van Scheldesport resp. 7.5 sec. 4 08 meter. 2.95 meter, to taal 1405 punten. Meisjes pupillen A Driekamp 60 meter, hoog springen en kogel stoten: 1 Jacolies van Gas te) van Deltasport.. resp 9 5. 1 25 meter. 6.61 meter, totaal 2324 punten. 2 Janneke van der Linde, Deltasport resp. 9,8, 1 05 meter. 5 79 meier, totaal 1929 punten; 3 Lianda de Vos van Dlomedon. resp. 9.7, 1 05 meter en 5.66 meter, totaal 1924 punten. Jongens pupillen B: driekamp 40 meter, ko gelstoten en verspringen 1 R Inks van Dio- medon resp. 6.7.6 70 meter en 3 62 meter, to taal 2135 punten; 2 A de Keyzer van Dlome don resp. 6.5, 5 78 meter en 3 40 meter, totaal 1980 punten; 3 P Lauwers van RKHAV resp. 6.5. 4.89 meter en 3.70 meter totaal 1939 pun- Jongenspupiilen A driekamp 60 meter, hoog- >pnngen en kogel stoten 1 Emlle van der Maas Scheldesport resp. 8 8,1 15 meteren 7.61 meter, totaal 2450 punten; 2 Paul Linden- bergh. AV56. resp. 9.2.1 20 meter en 7.30 me ter. totaal 2407 punten; 3 Frank Kouwijzer. Deltasport resp. 9.9,1.20 meter en 7.46 meter, totaal 2377 punten. Dan waren er nog enkele uitslagen van tndi- capt door het militair zijn. moest in een taktisch wat minder sterk gespeelde partij tegen E. Riupassa de winst aan de tegenpartij laten 113-18. 6-15) Jan Wil lem Visser kwam na een 10-1 achter stand in zijn partij tegen D. van Woer den sterk terug. De eerste game verloor hij weliswaar met 10-15 maar na 15-5 in de tweede en 15-2 in de derde game iconditiewerk van de Terneuzenspeler!) haalde hij de winst binnen. Hennie Wes- dorp en Jan Willem Visser bleken nog te weinig samen gespeeld te hebben om hun mix te winnen tegen de sterke com binatie J. Engels en J. Spittes (16-18. 17-15 en 13-15" Jan Fraanje en Brigitte van de Water deden het wat dat betreft beter. Zij wonnen van Van der Hoeven- Spittes met 15-9 en 18-13. De herendub bel. met voor Aristo van Woerden en Spittes in de baan. eindigde in 13-15 en 9-15 De Temeuzendames Hennie Wes- dorp en Brigitte van de Water hadden geen moeite in de dubbel tegen de Aristo dames; 15-0 en 15-3. ARNEMUIDEN - Wanneer de tafelten nisvereniging Arnemuiden niet inten siever gebruik mag maken van de sportzaal in Arnemuiden zal de club binnen twee weken een ledenstop moe ten afkondigen. Het bestuur van de vereniging heeft er bij het college van burgemeester en wethouders op aan gedrongen de zaal vaker ter beschik king te stellen. Momenteel telt de ttv Arnemuiden 95 leden. De vereniging zal met zeven teams aan de competitie deelnemen. Door het grote aantal leden had het vierde handicap-toernooi dit jaar een record deelname. Zevenendertig tafel tennissers haddden zich laten inschrij ven voor het toernooi, dat de opening van het nieuwe seizoen inluidde. Win naar werd adspirant Jan de Smit Hij won in de finalepoule eerst van nieuw komer Pim de Feyter (21-13; 21-13). om daarna Jaap van de Ketterij in drie ga mes(13-21.21-17; 21-17) te verslaan. Van de Ketterij eindigde als tweede voor De Feyter. PLAYA DE ARO 8 Het team van Kri- sol is in de vijfde etappe van de ronde van Catalonië niet gestart Uit protest tegen de maatregel die tegen Fedor den Hertog is genomen in de vierde rit van deze wedstrijd, waar door Den Hertog werd teruggezet naar de tweede plaats. Den Hertog was als winnaar over de streep ge gaan maar daarna verwezen naar de tweede positie na een protest van de Italiaan Chinettit die beweerde dat de Nederlander hem had geliinderd in de eindsprint. De vijfde etappe leverde een zege op voor de Spanjaard Gima die de 208 kilometer van Manresa naar Playa de Aro reed in zes uur. 13 minuten en 50 seconden. Op de tweede plaats eindigde zijn landgenoot Tamames in 6.13.51 en derde werd de Italiaan Bertoglio in dezelfde tijd. In het al gemeen klassement blijft Heredia (Spanje) leider met 2 10.19 voor de Belg De Witte (25 10.27) en de win naar van de vijfde rit Gima in 25.12.48. viduele C en D-nummers. 60 meter meisjes D-0na!e 1 Joianda van Vos sen 9 2 sec «Deltasport; 2 Kann Luyk van AV56 92 sec; 3 Helen Moens van Scheldes port 9 2 sec 80 meter jongens D-flnale. 1 Kees Goossen, van AV'56.10 8 sec 2 Rudl Suy van Scheldes port 119 sec: 3 Marcel Wijsman van Deltas port 12.4 sec. 80 meter meisjes C-finale: 1 Marjan Olyslager van Scheldesport 11 1 sec. 2 Carla de Rooy van AV"5611 1 sec: 3 Ingrid de Vader van Zee land Sport 11.3 sec. 100 meter Jongens C-finale 1 M van Nleu- wenhuyzen AV'56 12.7 sec. 2 André Maas van Scheldesport 12.9 sec; 3 Kim Reynlerse. Dy- namo'70 13 sec Verspringen Jongens C-flnale 1 Kees Goossen AV'56 5.03 meter. 2 Kim Reynierse, Dyna- mo'70 4.93 meter; 3 André Maas Scheldesport 4.70 meter Discus werpen jongens D-finale Gerben Rodts Marathon 25.92 meter. 2 Frans van Aken Deltasport 24 50 meter; 3 Marcel Wijs man. Deltasport 17.40 meter 600 meter meisjes D-finale 1 Joianda van Vossen Deltasport 2 017.2 Annemarie Bare- man Deltasport 2 05; 3 Kollnda Dekker. Scheldesport 2.07 Hoogspringen meisjes C-flnale: l Marjan Olyslager Scheldesport l 40 meter 2 Conny Gijsbertse Zeelandspoit 30 meter. 3 Ma rieke Segeren. Marathon 1.30 meter van de wielersport Organisatoren zien er weinig brood in om wedstrij den. hoe weinig die ook kosten, te or ganiseren. „Ze laten liever liefheb bers rijden", zegt Keetie „Die cate gorie wordt een sterke concurrent voor ons. Toch wordt het dameswiel rennen nu wel normaal gevonden Je hoort nog wel eens rare opmerkingen in dorpjes, waar we nog nooit gere den hebben. Maar als we daar het volgend jaar terugkomen is dat min der en vinden de mensen het nor maal". Vanavond wacht haar een grootste huldiging Om 19 00 uur vertrekt ze vanaf haar woning aan de Buijs Bal- Keetie van Oosten-Hage met haar hond Anjou von St Blanquart.die de twee gouden medailles van 'zijn vrouwtje' om de hals heeft. lotstraat in Kloetinge in een open wagen, omringd door jeugdige wiel renners van haar vereniging, voor een rondrit door Kloetinge en Goes naar het gemeentehuis, waar om streeks half acht op het bordes de huldiging zal plaatsvinden. Ook haar man zal in de auto meerijden. Rien van Oosten geeft ruiterlijk toe dat hij er niet zo voor is' „Maar een man van de gemeente kwam me vertellen dat ik ook mee moest", stelt hij Rien van Oosten hoopt maar dat het de laatste keer is. Wanneer Keetie volgend jaar niet meer aan kam pioenschappen deelneemt volgt er ook geen ghuldiging. Keetie van Oosten houdt een slag om de arm en Rien weet dat de koersfiets van zijn vrouw volgend seizoen niet onge bruikt zal blijven. Ook voor hem is het nog een open vraag of Keetie in derdaad haar laatste wereldkam pioenschappen heeft gereden. „Pas als ze volgend jaar niet aan de we reldkampioenschappen heeft deel genomen. kan ik er een heel klein beetje zeker van zijn dat het nu de laatste keer is geweest (Door Joop van den Berg) ROTTERDAM - Vujadin Boskov (44) zijn vrees maandagmiddag niet he imaal camoufleren. De trainer van rijenoord is duidelijk bang dat zijn 'wmatie woensdagavond in de Rotter damse Kuip de Zweedse club Djurgar- <lfn zal onderschatten tijdens de bachlmeting voor het Europacup III- 'wniooi. In het knusse 'Kuipje', het Wlershome in het stadion, riep hij met stemverheffing naar de Feyenoorders: •Realiseer het heel goed: die Zweden "jn alleen maar op papier amateurs. In merkelijkheid zijn het voor 75 procent «xdseschoolde profs. Wc moeten ze *«oral niet onderschatten". BilmaaJ wilde Boskov ook wel toegeven ®at de sensationele nederlaag van de Rotterdammers tegen Roda JC zater dagavond vooreen belangrijkdeel terug poeren is tot onderschatting. Toch "fa de trainer nu ook vol „Ik kan mijn geen verwijt, maken. Zij hebben j*t ten inzet gespeeld die ik nog met -•«•gemaakt had bij Feyenoord. Maar -•o inzet had er wel vanaf de eerste mi- moeten zijn". Vanzelfsprekend om Boskov nu zijn voordeel met de oislagen onverwachte nederlaag tegen -eP.oeg van trainer Bert Jacobs. Bos- <fi daarover. „De spelers realiseren «h heel goed dat ze het zich niet kun- •otpermitteren om voor eigen publiek Pmeuw af te gaan. Daarom is die neder- «gen Roda JC een prikkel voor ingskamp gegaan en hebben ze twee of zelfs drie maal per dag getramd" Echte profs „r e voor de Rotterdammers trieste J van zaterdagavond ging Bos- r.olm Sne' op expeditie naar Stock- daar zondag tegenstander teenu nln een competitiewedstrijd Hammerby. eveneens uil Stock- jj aan het werk te zien En Boskov an deze trip gebruik gemaakt om goed te laten informeren „De Zwe- itvm rfaUanS geen amateurs meer". sPe'ers van Feyenoord voor. ju,~prden traint ten minste eenmaal w, ag en voor deze Europacup- •rcjd zijn de Zweden ook in train- Boskov wist ook de berichten dat de spelers van Djurgarden weliswaar niet zo rijkelijk betaald worden als sterren van Feyenoord maar toch redelijk bij verdienen met voetballen: „Het basis salaris van een speler van deze Zweedse club is zo'n f 20.000.-". ver telde hij. En opnieuw voegde hij eraan toe: „Er is dus geen enkele reden om deze tegenstander te onderschatten. Ze gedragen zich als echte profs". Enkele jaren geleden speelde Feye noord tegen de Zweedse provincieclub Oesters, een tegenstander die de Rot terdammers niet veel problemen ople verde. Maar Vujadin Boskov nep ook ..Nu is het anders. Djurgarden komt uit een grote stad. uit Stockholm en dat mag je gerust een wereldstad noemen. Die jongens van Djurgarden hebben daarom niet in liet muist last van een minderwaardigheidscomplex en ze zien echt niet zo tegen Feyenoord op. Ook dat is belangrijk. Ze zullen echt niet in hun schulp kruipen" Overigens wilde Boskov wel kwijt, dat hu met verbazing naar de wedstnjdtac- tiek van zowel Djurgarden als Ham merby gekeken had „Zondag bij die wedstrijd in Stockholm heb ik een vols lagen nieuwe tactiek gezien. Beide ploegen speelden zonder vleugelaanval- lers. Ze speelden wel met drie aanval lers. maar daar liepen er twee vlak naast elkaar in de spits en de derde liep er dicht achteraan. Daardoor werd het speelveld voor de doelmonden erg klein maar zat toch veel verrassing in het spel omdat enkele malen spelers plotseling uit het centrum wegtrokken" In de huidige competitie zijn de helden daden van Djurgarden overigens met indrukwekkend Zoals bekend is de Zweedse competitie die in de zomer doorgaat al ver gevorderd de clubs hebben de 2le wedstrijddag al achter de rug en Djurgarden staat met 18 punten uit 21 wedstrijden op de derde plaats REYKJAVIK (REUTER) - Met nog slechts éen ronde te spelen hebben vier grootmeesters kansen op de eerste prijs van 2500 dollar <500.-1 van het schaaktoernooi op IJsland. De Neder lander Jan Timman staat er het beste voor. Hij heeft negen en een half punt. De IJs lander Fridnk Olafson, de Rus Toe- kmakov en de Argentijn Najdorf volgen met elk negen punten. Alle vier de spe lers hebben nog een afgebroken partij. De uitkomst daarvan kan beslissend zijn voor de eindrangschikking. In de veertiende ronde werden de partijen af gebroken tussen Toekmakov en Angan- tysson, Najdorf en Helgi Glafsson en Timman en Petursson De partij Gun- narsson - Fridrik Olafsson eindigde in remise. De start van Temeuzen/AMC I in de tweede klas van de landelijke badmin- toncompetitie is alleszins voorspoedig geweest- De voorgaande jaren moest de Zeeuw s-Vlaamse ploeg met name in die eerste competitiewedstrijden vaak punten prijsgeven omdat men nog niet voldoende wedstrijdritme had en bo vendien in de dubbels niet op elkaar was ingespeeld. Het feit dat Terneu- zen/AMC deze eerste wedstrijd nu wel won belooft veel goeds voor deze com petitie. Want de overwinning legen Aristo uit Den Haag (5-3) was er een die behaald werd tegen een team dat kam pioensaspiraties heeft. De nieuwe Temeuzense aanwinst Hen- me Wesdorp gaf er blijk van meer dan een welkome versterking voor de pan- nenploeg te zijn: zij versloeg in haar en kelspel tegen J. Engels zondagmorgen in t Zwaantje te Temeuzen haar tegen standster met maar liefst 11-0 en 11-2. Overigens deed ook tweede dame Ria Elliott prima werk: zij ging met de veel zeggende cijfers 11-2 en 11-1 als over winnaar van A. van der Hoeve van het veld. Eerste heer Jan Fraanje, gehandi- Enorme inzet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11