Vlissingen wil in 1977 f 9,7 miljoen investeren Haven van Vlissingen verwacht dit jaar 30 pet beter resultaat Gezamenlijke politie in loop van 1977 actiefin criminaliteitspreventie „BEGIN '77 IN VLISSINGEN 650 WONINGEN IN AANBOU BEN WIN BEGROTINGSBRIEF 1977 B en w Vlissingen verwachten: Kantoor Total van Rotterdam naar Borssele ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1976 VUSSINGEN - B. en w. van Vlissingen verwachten, dat het financiële resultaat rtn de NV Ha ven dit jaar ongeveer dertig procent hoger zal liggen dan in 1975. De nrwerkte hoeveelheid lading zal eveneens aanzienlijk stijgen en op ongeveer 1,5 Biljoen ion komen. Voor 1977 verwacht het Vlissingse college eveneens een ver- dfftStoei van het ladingcnpakket, „met name bij de overslag van containers." In {(begeleidingsbrief bij de vrijdag verschenen gemeentebegroting voor volgend harKgthetcollegc: „Dit zal inhouden, dat verdere investeringen moeten worden «daan om de behandeling van dit grotere ladingenpakket mogelijk te maken. Dneontwikkelingzal ook een verdere uitbreiding van het personeelsbestand tot gevolg hebben." breiding van de bestaande Sloehaven, door het graven van de Quarleshaven en het doorsteken van de Sloeweg. Bedrijven Uit een - als bijlage bij de begrotlngs- brief opgenomen - overzicht van de si tuatie bij de Vlissingse industneen blijkt, dat Hoechst de ontwikkeling van het laatste jaar 'niet ongunstig' noemt: „Maar wij hebben niet het vertrouwen, dat deze situatie in de nabije toekomst zal worden gecontinueerd. Hoechst meldt, dat het effect van de fluot- emissie op landbouw en veeteelt vorig jaar een gunstig verloop heeft gehad. Men verwacht, dat het erg moeilijk zal zijn het effect in 1976 als gevolg van de droogte goed te analyseren. Hoechst stelt de indruk te hebben, dat in Neder land de belangen van overheid en be drijfsleven 'steeds verder uiteen groeien' en meent, dat dit 'in het bijzon der het geval is ten aanzien van milieu hygiënische maatregelen: men vindt, dat de milieu-maatregelen 'sterk op zichzelf staande beslissingen zijn ge worden, waardoor een gewogen oordeel van de overheid over alle aspecten van een bedrijf tenminste voor dit bedrijf niet meer duidelijk is." In het overzicht attendeert Hoechst er nog op, dat de bouw van de alkaansulfonaat-fabriek als gevolg van onzekerheid kond vestiging bedrijven sloe Ook dit jaar groeide het aantal perso neelsleden van de NV Haven - aldus b. aiw.-enzal eind 1976 ruim driehonderd bedragen. Men wijst erop. dat voor dit jsaraanzienlijke bedragen zijn geïnves- teeid. zoals de bouw van het nieuwe toiloor aan het Stadhuisplein, de ro- ro-tamlnal voor de Olau-lijn, een op- Eiigloodseneen kantine bij de contain- •rierniinal en uitbreiding van materieel. 3.enw. herinneren de raad er aan. dat leverlengde openbare kade nu nog on- (erbezet is, „maar het is aannemelijk. Ut de situatie binnen met te lange tijd b! verbeteren. De meerboeienligplaats beter bezet dan vorig ,'erietigend." noemt het college de Isdvan het scheepvaartverkeer in de kiens van Vlissingen-Oost, maar men aster aan toe: „Nog niet te overzien is in het komende j aar het scheepvaart dieeraal blijven groeien. Dit zal voor- unelijk afhangen van de activiteiten m de bestaande stuwadoorsbedrij- T3.' In de begrotingsbrief memoreren iaw.degunstigeontwikkeling van de Olai-line en de toename van het perso neel van veertig tot zeventig. Moeilijk Wat de positie van het havenschap VUsingcnbetreft: b. en w. van Vlissin- gen betogen, dat„met name het aan trekken van nieuwe industriële activi teiten in het licht van de huidige om standigheden een moeilijke zaak'" is. „Nu de vestiging van Montedison niet doorgiafzal voorlopig een periode van onzekerheid bestaan over de kansen van vestiging van bedrijven van een dergelijk formaat," aldus b. en w. De inlichtngen, die van tijd tot tijd wor den geraagd en nog te verwachten aanvragen noodzaken volgens het Vlis singse wllege toch tot spoedige uit- de recessie vorig jaar is stilgezet en dat men hoopt nog dit jaar bericht te krij gen dat de bouw weer hervat kan wor den. Dan zou het nieuwe bedrijf begin 1978 in produktie kunnen komen. Pechiney meldt, dat als gevolg van het dubbel afzuigsysteem het 'afgelopen jaar vrijwel geen schade aan de land bouw is aangericht. Er is wat Pechiney betreft nog geen sprake van een wezen lijke verbetering van de conjuctuur. „Slechts gedurende de laatste drie maanden zijn onze voorraden enigszins afgenomen." De NAPM laat weten, dat de orderportefeuille nog gunstig is. „maar jammer genoeg begint het er, naar uit te zien, dat deze ontwikkeling geleidelijk zal afnemen. Men denkt daarbij aan de periode na medio 1977. Men wil meer aandacht geven aan de binnenlandse markten mikt daarbij op onder meer de pijlerdam in de Ooster- schelde. „De Schelde' zegt in haar overzicht, dat de vooruitzichten de opdrachten voor voortstuwingsinstallaties voor koop vaardijschepen nog steeds 'ongunstig worden beïnvloed door de wereldwijde overcapaciteit aan schepen en bouw plaatsen." Daardoor wordt ook de be zettingsgraad voor Scheldepoort nog 'in ongunstige zin' bepaald. Wel zijn er opdrachten ontvangen ketelinstalla ties voor de petrochemische industrie en voor aluminium-gevels ramen en puien voor utiliteits- en woningbouw. Verder zijn opdrachten voor tandwie loverbrengingen verworven. „Hoewel de werkbezetting van het bedrijf in het algemeen goed is, blijft het onder de voortdurende slechte economische omstandigheden problemen opleveren alle afdelingen optimaal van werk te voorzien. Het aantal personeelsleden daalde licht tot 3700 man. nieuwe wdening afslag 5 door problemen «itwerp-veilplicht USSKGEN - „De nieuwe gemeente- -Kverordening op de afslag van vis hjïwrlopigniet worden vastgesteld, nrerband met problemen die zijn ont toverde daarin opgenomen veil- &»l". Dat schrijven b. en w. van Vlis- in de begeleidingsbrief bij de ge- ((begroting voor 1977. A wegen er aan toe. dat de veilplicht Wéskelijkisom te voorkomen dat vis verkocht buiten de visafslag om. ontwerpverordening is nu aan de ^ctiedienst van het ministerie van ratouwen visserij gezondenwaarvan nadere berichten zijn ontvan- ïoigensb.enw zaleenaantalfactorende «nzetto 1977 van de Nederlandse visse- jjrcyn beïnvloeden Zij noemen andere een stringente toepassing «^maatregelen die genomen zijn om «Hoeveelheden te vangen schol en tong joelen en de instelling van een fonds, faiagendoor visserij en overheid, om te »«oteengedeeltelijkesaneringvan «Nederlandse vloot. ..Voor het reste- ™edeelvandevlootmoethethierdoor gelijk worden een rendnbeleexploi ta- t^te voeren binnen de gestelde quote- Jteerootdeinvloed van dezefactoren op «Mnzetvanhetgemeentelijk visbedrijf sajmsvolgensb.enw.nietaantegeven Meopstellingvandebegrotinghebben sOcaram rekening gehouden met de- ff! opbrengst aan mijnrechten als voor 1976 B EN W VAN VLISSINGEN VOORLICHTEND KARAKTER: KOSTENVERHOGEND VLISSINGEN - In de loop van 1977 zal de gezamenlijke politie in Zeeland op het terrein van de criminaliteitspre ventie naar buiten treden. Deze pre ventie, die vooral een voorlichtend ka rakter heeft, heeft geleid tot een verho- 'ging van de kosten van drukwerken en 'dergelijke en de verspreiding ervan. Dat staat te lezen in de begeleidings brief van b. en w. van Vlissingen bij de begroting voor 1977. B. en w. verwachten, dat bepaalde sa menwerkingsverband zullen leiden tot een betere criminaliteitsbestrijding. „Het is zelfs niet ondenkbaar." voegen zij daar aan toe. „dat ook een betere verkeersgeleiding uit deze samenwer king zou kunnen voortvloeien." Opgemerkt wordt, dat in het verleden een aantal samenwerkingsverbanden tot stand is gekomen, zij het op een wat vrijblijvende basis. „In hoeverre een m- stutionalisering kan worden verkregen van het inmiddels bereikte, staat mo menteel ter discussie," aldus b. en w. „Het is echter twijfelachtig of hiervan grote verwachtingen mogen worden ge koesterd." Wat betreft de beveiliging van het hoofdbureau merken b enw op. dat de ontwikkelingen van de laatste jaren een betere beveiliging eisen. Volgens b. en w. kan weinig anders worden gedaan dan het aanbrengen van voorzieningen om pogingen tot binnendringen te voorkomen. Met het oog daarop is in de begroting een bedrag voor een aantal voorzieningen uitgetrokken waaruit de kosten van beveiliging kunnen worden bestreden. Overigens, zo delen b en w mee, is in 1976 een begin gemaakt met interne en externe beveiliging van het bureau door middel van een gesloten tv-cirruit De personeelsbezetting in de weekein den, gedurende de zomer, baart b. en w. ernstige zorgen „Nog steeds moet de sa- larispost worden belast met een vrij groot bedrag aan overuren, verschui vingsregelingen en onregelmatigheid stoeslag. Het ziet er niet naar uit, dat deze ontwikkeling in 1977 zal kunnen worden teruggedrongen. Helaas moet men eerder hel tegendeel vrezen." schrift het college B. en w. merken verder op. dat met de uitvoering van een brandbeveiligings verordeningeen begin is gemaakt. Vele bedrijven en instellingen zijn al gecon troleerd: een dertigtal heeft al een ge- bruiksverordening ontvangen. De beveiliging van de meldkamer van de brandweer met kogelvrije beglazing wordt nog in 1976 gerealiseerd. Nood zaak van aanpassing van de beschik bare ruimte voor het onderbrengen van de brandweervoertuigen en ziekenwa gens heelt de aandacht van het college B en w. delen verder mee, dat het aantal alarmeringen nog steeds een stijgende lijn laat zien. De nadruk valt daarbij vooral op de toeneming van alarmerin gen voor brand en ziekenvervoer. De hulpverleningen geven - aldus b. en w. - een vrij stabiel beeld te zien. B. en w. maken er melding van, dat een nieuwe ziekenwagen is besteld. Deze zal dit na jaar in dienst worden gesteld. AANKONDIGINGEN IN BEGROTINGS BRIEF VLISSINGEN VLISSINGEN"-In degeleidebrief bij de gemeentebegroting van Vlissingen voor 1977 uemelt het van plannen, no ta's en rapporten, die b. en w. de raad 'voor de komende maanden' in het vooruitzicht stellen. Hier een selectie uit dat rijtje: in het komende begrotingsjaar zal de raad nader worden geïnformeerd over de aansluiting van de Sloeweg op het Walcherse wegennet B en w. noemen deze verbinding 'voor de re latie van onze stad met westelijk Wal cheren en de verdere ontwikkeling van het toerisme in de stad van we zenlijke betekenis'; in de komende maanden wordt de basis-informatie voorde verplaatsing van het oude stadhuis afgerond en zal uitgangspunt kunnen vormen voor verder overleg over de verschillende aspecten, die aan het behoud van dit monument zijn verbonden; in het komende jaar venvachten b en ■wdat het gezamenlijke bestem mingsplan van Borssele en Vlissingen over het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost aan de orde kan ko men in de commissie voor ruimtelijke ordening; hoewel Vlissingen nog geen grote parkeerproblemen heeft m de bin nenstad. vinden b en w dat de ko mende tijd toch niet ontkomen kan worden 'aan het treffen i>an maatre gelen, die het kort parkeren bevorde ren'; op korte termijn zal het rapport over het ftetsverkeer door Vlissingen ge reed zijn en m de commissies en de raad ter bespreking komen; de raad zal te zijner tijdvoorstellen krijgen over de mogelijkheid van een gemeenschappelijke regeling met Goes en Zierikzee over een Zeeuwse avondscholengemeenschap, b. en w. hebben nu een dergelijke regeling aan de beide andere gemeente voor gelegd; op korte termijn ook knjgt de raad de conclusies voorgelegd van de werk groep, die de wenselijkheid of de noodzaak van een onderwijscoördi nator bestudeert; misschien nog in 1976, maar zeker volgend jaar krijgt de raad een ad vies over de nota van de stedelijke raad voor maatschappelijk welzijn inzake de accommodatieplaiming. Woningwetbouw in Bossenburgh en Papegaaienburg VLISSINGEN - In 1976 zullen in de ge meente Vlissingen ongeveer 350 nieuwe woningen gereed komen, ge splitst in 125 woning wetwoningen. 185 koopwoningen en 40 eigen woningen. Op 1 januari 1977 zullen ongeveer 650 woningen in aanbouw zijn. Dat blijkt uit de begeleidingsbrief van b. en w. van Vlissingen bij gemeentebegroting voor 1977. In het komende jaar - zo blijkt uit de begeleidingsbrief - zal de woningwet- bouw voornamelijk plaatsvinden in de cijken Bossenburgh en Papegaaien burg. Te verwachten is, aldus b. en w.. da t in Bossenburgh ook een aanvang zal worden gemaakt met de ongeveer 250 huurwoningen, die het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds bouwt De bouw van koop- en eigen woningen zal voor namelijk plaatsvinden in West-Souburg en Paauwenburg m. Volgens het col lege doet zich 'geen noemenswaardige leegstand van woningen voor' B.enw. schrijven verder, dat bij de rea lisering van Papegaaienburg - naast woningbouw - ook de bouw van wyk- voorzïeningen aandacht zal krijgen. Plannen in die richting hoopt het col lege de gemeenteraad het komende be grotingsjaar voor te kunnen leggen. B. en w. delen verder mee. dat de wijkvoor- zieningen mede-ontwikkeld zullen wor den in samenwerking met de Stichting Winkelcentra Vlissingen. „Een aantal plannen, waarvan wij had den gehoopt u die nog in 1976 ter vast stelling te kunnen voorleggen, zoals Buitenhave II, OostrSouburg, Buiten gebied en Westduin, zijn door het te voe ren vooroverleg in de ontwikkeling ver traagd," schrijven b. en w. Het college vertrouwt er op, dat deze plannen in 1977 wel voor vaststelling gereed zullen komen. Wat betreft het onderwerp binnenstad stelt het college dat de door de raad ge nomen beslissing over de plannen tot versterking van de zeewering bij de Vissers- en Koopmanshaven van bete kenis is. Naar het college verwacht, zal het overleg hierover met de rijksover heid in 1977 worden voortgezet. In de begeleidingsbrief staat verder te lezen, dat het onderwerp van het bestem mingsplan 'Boulevard' - waarin opge nomen de gedempte Spuikom - is voor gelegd aan de instanties van voorover leg. Het college verwacht in 1977 de ontwerpen van de bestemmingsplan nen Gravestraat, Scheldestraat. Spui straat en Het Eiland aan de raad te kun nen voorleggen. B. en w. melden-verder, dat inmiddels is begonnen met het opstellen van een uitvoeringsplan voor het bestemmings plan Beschermd Stadsgezicht. Voor de verdere uitvoering van de intentienota stadsvernieuwing is overleg geweest met het bestuur van de Stedelijke Raad over de aanstelling van een sociaal op bouwwerker stadsvernieuwing bij deze instelling. B. en w. merken op. dat zij een aanvraag voor subsidie voor deze fiinc- bewerking voor de verbetering van 59 woningen in de Verkuyl Quakkelaar- straat (Gemeenschappelijk Belangt „Bij de uitvoering van renovaüeplan- nen zullen wij aandacht schenken aan de vereiste verbetering van de woonom geving. onder andere door het aanleg gen van achterontsluitingen," aldus b. en w. Als problemen die de aandacht vragen, noemt het college het zoeken naar op lossingen voor de dijkverzwaring nabij het Oranjekwartier en de Vissersha ven/Koopmanshaven: de verplaatsing en restauratie van het Van Dishoeck- huis en de versterking van de Boulevard-vooroever. Ten aanzien van de problematiek ron dom het Oranjekwartier hebben b. en w. het pi an om aan de hand van nader te verstrekken informatie in de komende maanden tezamen met de voor deze. üe bijen» hebben ondersteund, „helaas «ewerinss» erken verantwoordelijke tot op beden zonder positief resultaat." rijksln.Unlies met de bewoners vut B.enw laten weten, dateen aanvraag is he, oranjekwartier van gedachten te gemaakt met het opstellen van een re- wisselen. „Dit gesprek zal mede de ba- habilitaüeplan voor de gebieden Bran- SIS moeten vormen voor de menings vorming in de raad," aldus b. env „ONTBREKEN GOEDE PERMANENTE EXPOSITIERUIMTE WEER GEBLEKEN" derijstraat - Nieuwstraat en Groene- woud - Kleine Kerkstraat Nog dit jaar hoopt men het plan Molenstraat (dat moest worden aangehouden vanwege het uitblijven van een noodzakelijke uitspraak van de rijksoverheidi aan de raad voor te leggen. Hofje de Pauw Werden tot voor kort slechts plannen ingediend voor rehabilitatie van wo ningen in het gebied Beschermd Stads- VLISSINGEN - „Het ontbreken van gezicht, nu kan het college met voldoe- goede permanente tentoonstellings- ning vaststellen, dat dergelijke plan- ruimte is ook in 1976 weer duidelijk ge nen eveneens worden ingediend voor bleken. Een en ander heeft tot gevolg de overige stadsvernieuwingsgebie- gehad, dat slechts weinig tentoonstel den. Met de herbouw van het Hofje dc lingeninVlissingenzijngehouden.Tocb Pauw kan binnen afzienbare tijd wor- ligt het in het voornemen ook in 1977 de den begonnen, schrijft het college. beperkte tentoonstellingsmogelijkbe- Een afeonderlijk aspect van het stads- dpn weer te benutten", vernieuwingsbeleid vormt de renovatie van de complexen woningwetoningen B en w van Vlissingen schrijven dat in Een renovatieplan voor de 188 wonin- hun begeleidingsbrief bij de gemeente- gen in de omgeving van de Verkuyl begroting voor 1977. Wat betreft de ac- Quakkelaarstraat van de Vereniging tot commodaties merken b. en w. op, dat Verbetering van de Volkshuisvesting is inmiddels van het bestuur van de stich- inmiddels ter hand genomen; de plan- tine culturele gemeenschap advies is nen van Goed Wonen voor renovatie ontvangen over de kopbebouwing van haar complex van 139 woningen in noord-westzijde Bellamypark. het ge- de Calandstraat - Leeghwaterstraat bruik van de voormalige Sint Jacob- verkreeg inmiddels goedkeuring van school en de voormalige boerderij 8i- het ministerie. Plannen zijn verder In 1 ^°U^e ^d/mts van Vlissingen, het Van Dishoeck-huis ovei VerPlaatsing binnenkort een rapportage gereed komt. MEER DAN DE HELFT NAAR ONDER WIJS WERKEN OP SCHEMA VAN PRIORITEITEN VLISSINGEN - Voor volgend jaar hebben b. en w. van Vlissingen voor een totaalbedrag van bijna ,f 9.7 mil joen aan kapitaalswerkcn opge voerd. Het gaat om werken, die het college van het bestaande 'urgentie schema' heeft 'overgeheveld' naar het prioriteitenschema. Als deze werken dit jaar aangepakt zouden kunnen worden, wordt de begroting voor 1977 belast met een bedrag van 404.000 aan kapitaalslasten. In hun toelichting op deze zaken wij zen b. en w. op de bezuinlngen. die men heeft moeten doorvoeren om mede aan een sluitende begroting te komen. Dat er toch een aantal wer ken. die van belang zijn voor de ge hele ontwikkeling van de gemeente konden worden opgenomen acht men verheugend. Men laat weten, dat het urgentieschema en de priori teitenlijst voor de officiële begro tingsvergadering behandeld zal worden in in ieder geval de commis sie van flnancién. In het algemeen tekenen b. en w. bij degeselecteerde lijst met werken nog aan: ..Bij de opstelling hebben wij alle belangen nauwkeurig afgewo gen. Daarbij is er naar gestreefd de voortzetting van het beleid van voorgaande jaren te waarborgen Dit in overleg met de raad uitgestippelde beleid heeft naar onze mening tot nu toe zeer positieve resultaten opgele verd. Zowel ten aanzien van de ont wikkeling van onze binnenstad als ten aanzien van de ontwikkeling van nieuwe woonwijken werd in het afge lopen jaar belangrijk voortgang ge boekt. Er bestaat dan ook naar onze mening alle aanleiding dit tot nu toe gevoerde beleid onverkort voort te zetten." Onderwijs Tegen die achtergrond hebben b. en w. het prioriteitenschema voor vol gend jaar opgesteld, waarbij wordt aangetekend, dat de volgorde van uitvoering afhankelijk is an de voorbereidingstijd en de financie- ringsmogelijkheden. De lijst bevat onder meer. - onderwijsvoorzieningen tot een to taalbedrag van ƒ5.8 miljoen De bouw van een openbare kleuter school met twee lokalen en een openbare lagere school met zeven lo kalen in het bestemmingsplan Pape gaaienburg. 1.600.000. de bouw van een r-k kleuterschool met 1 lokaal en een r-k school met drie lokalen In Pa pegaaienburg 1 miljoen; bouw van een prot. chr.-kleuterschool met twee lokalen en een prot. chr. lagere school met vier lokalen in Bossen- burg 1.2 miljoen; bouw openbare kleuterschool met twee lokalen en een openbare lagere school met ze ven lokalen in Bossenburgh 1,8 mil joen en voorts een aantal onder- houdsposten voorscholen en gymza len; - sportvoorzieningen: tweede fase sportpark Irislaan 6 ton; kleedlokaal bij dat sportveld 590.000; plus ver vanging materiaal; - culturele zaken: gemeentelijke bijdragen in de restauratiekosten van particuliere gebouwen 4 ton; res tauratie en rehabilitatie gemeente lijke eigendommen 4 ton; voorzie ningen pand Bellamypark 3-5 54.000; verbouwing St- Jaeobsschool voor culturele doe leinden 1 ton; voorzieningen aan pand Kanaalstraat 64 17.500: - Jeugd activiteiten: verbouwing boerderij Middelburgsestraat 113 tot jeugdcentrum 2 ton; - openbare werken: voorzieningen straten en piemen 160.000: recon structie Spoorstraat 2,5 ton. voor zieningen bruggen 25.000; - automatisering administratie 92.500; - voorzieningen voor de politie 130.000; - brandweermiddelen, blusmidde len, alarmering e.d. 65.500; - vervanging lichtmasten en ver- keersvoorzieningen 60.000; - plantsoenen aanschaf nieuw mate riaal 40.000; - nieuw materiaal reinigingsdienst ƒ250.000: - diverse voorzieningen, materiaal 1 ton. B. en w. laten weten, dat nog onge veer 2,2 miljoen uit voorgaande ja ren moet worden geïnvesteerd. Voorts zet men de raad uiteen, dat de financiering van kapitaals-uitgaven geen problemen oplevert en maakt men melding van een gunstige li- quiditeitspositie van de gemeente. de noodzakelijk aan te brengen verbeteringen in het wijkcen trum Middenhof en het gebouw Bella mypark 3-5' Daarover krijgt de gemeen teraad voorstellen op tafel. Voor de ge- noemdekopbebou wing - zo delen b.enw mee-isinmiddelsopdrachtgegevenvoor het opzetten van een uitwendig restaura- tieplan voor aanmelding bij crm. „daar bij rekening houdende met de inwendige aanpassing zoals die in het advies van de stichting culturele gemeenschap wordt voorgesteld". In dc begeleidingsbrief wordt verder op gemerkt, datzoweldewerkgroepVSCals het scholenplatform het plan hebben om met ingang van het seizoen 1976)1977 mktober 19761 de werkgroep een bredere samenstelling te geven in die zin. dat belangstellenden in de gelegenheid wor- dengesteldzittingtenemenineenvanclie groepen, om op die manier daadwerke lijk mee te werken aan de activiteiten' Motief daarbij is 'te proberen zoveel mo gelijk inwoners van Vlissingen d aadwer- kelijktebetrekkenbijhetontplooienvan culturele activiteiten" VLISSINGEN - Total Nederland NV is van plan volgend jaar het hoofdkantoor van de onderneming van Rotterdam naar Borssele te verplaatsen. Daarbij denkt men aan het voorjaar. Datzal tot gevolg hebben, dat hetaantal werknemers ongeveer tweehonderd zal gaan bedragen Dat blijkt uit een over- zichtover de si tuatie in het bedrijf, dat b. en w van Vlissingen als bijlage hebben toegevoegd aan de begrotingsbrief voor 1977. Daaruit wordt ook duidelijk, dat Total van plan ls om in de loop van vol gendjaar enkele tanks voordeopslag van elndprodukten te bouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9