Goes gaat weer met het rijk praten over Schelde International Streekplan nodig voor Oost- én West Zeeuwsch-Vlaanderen" PZC/r Prins Claus opende het nieuwe hoofdkantoor van de Suiker Unie Ontgrondingsvergunning afgraven inlaagdijk bij Zwin verleend nieuwe verrrassing Zwarte grondelnu ook in het Grevelingenmeer wd wil een raadsdebat over besmet nsm-afval aanvoer suikerbieten per t-ford gemeente wil bedrijf overplaatsen reactie oostburg op streekplan oost zeeuwsch vlaanderen: zuidelijk tracé gekozen, omdat het werkgevers willen in de zeeuwse milieuraad ontdekt door "delta instituut1 EERSEKE - Vijf jaar na afiuiting j"1 dc "e. zorgt het Grcvelingen- «r nog steeds voor biologische Jfrassingen. Dat is gebleken uit dc «««matige onderzoeken van het Instituut voor Hvdribiolo- Onderzoek in Yerseke naar de io-',ng van de visfauna de 1 s 19,1 afgesloten Grevelingen. van de opvallendste vetschij- rfjn 'n het Grevehngenwater is de ne gronde! (Gobius niger). welk vw! als 'nieuw voor ons land' ..J,heI eerst in het Veersc Meer «a aangetroffen. Dat dit visje zich Li, u,ee,uwse wateren goed thuis oï-™i ult het feit dat het nu lenni, veerse Meer is te vin- 'n de Oosterschelde zijn op dels ge plaat5en zwarte gron- teamo ?men 'eden van het dulk- van het Delta instituut voor het grondel in de Greve- S** In het voorjaar van 1976 neia pta opnieuw enkele exemplaren uitgezet gezien. In juni. tijdens de maande lijkse vistocht, ving men een zwarte grondel in 100 minuten trektjjd met de boomkor In juli waren dat er 2 en in augustus liep de vangst op tot 17 van deze vissen. Ter vergelijking' in het Veerse Meer werden in de afgelo pen tijd gemiddeld 680 zwarte gron dels in 100 minuten gevangen. Het Delta Instituut constateert over igens in het algemeen dat de ontwik kelingen van de visfauna in de Greve lingen in grote lijnen vergelijkbaar zijn met die van het Veerse Meer. voorzover het de bodemvissen be treft. Schollen planten zich met voort in een zoutwater-meer. De schollen- stand in het Greveleingenmeer ver oudert en vermindert dan ook. maar langzamer dan destijds in het Veerse Meer na afsluiting. In het Veerse Meer werden de schollen vrij snel weggevangen door de beroepsvis sers, In de Grevelingen zijn echter al leen sportvissers toegelaten tot de vangst. Bovendien heeft de Delta Federatie die jaar een grote hoeveel heid platvis - voornamelijk schol - TERNEl'ZEN - De raadsfractie van de VVD in Terneuzen wil dat de kwestie van het arseenhoudend af val van de NSM op de gemeentelijke stortplaats alsnog aan de orde wordt gesteld in de eerstvolgende raads vergadering. De raadsleden hebben daarom gevraagd in een brief aan h. De WD herinnert eraan, dat een meerderheid van de Terneuzense raadscommissies voor openbare werken en milieuzaken (alleen VVD- fiactievoorzitter H de Jonge was tegen) zich dinsdagavond akkoord verklaarde met een besluit van ge deputeerde staten, dat zo n 5600 m3 NSM-afval met lood- en arsenicum- bestanddelen op de stortplaats in de Terneuzense Bontepolder kon blij ven liggen Dat besluit viel. zonder dat de com missieleden de op de kwestie betrek king hebbende stukken hadden kunnen inzien De brief van de VVD Wij zijn van mening dat indien deze commissieleden zich voldoende op de hoogte hadden kunnen stellen, bij velen een andere mening naar voren was gekomen Wij verzoeken u dan ook deze kwestie ter discussie te stel len in de eerstvolgende raadsverga dering en alle stukken, die op het on derwerp betrekking hebben, zoals te doen gebruikelijk voor alle raadsle den ter inzage te leggen" provincie Beroepingsberichten NED. HERV. KERK Beroepen te Hummelo J W Coenraad te Den Haag. beroepen te Wezep: dr J Broekhuis te Schoonhoven; te Finster- wolde: c a. H D Homan te HaUum c a.; TE Driesum: R. T Huizinga te Elspeet. Bedankt voor Kinderdijk H. Veldhui zen te Wapenveld GEREF. KERKEN VRIJGEM. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen zijn geslaagd voor het kandi daatsexamen J P D Groen te Gronin gen; P. Houtman te Den Haag en H. van Veen te Harderwijk CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Doornspijk P. Beekhuis te Noordeloos BREDA-Prins Claus heeft vrijdagmorgen in Breda het nieuioe hoofdkantoor van de Suiker Unie in Breda officieel geopend Hij deed dat door de eerste bieten van de oogst van dit jaar aan te voeren met een oud T-Fordje. BREDA - Prins Claus heeft vrijdag morgen in Breda het nieuwe hoofdkan toor van de Coöperatieve Vereniging Suiker Unie officieel geopend. Hij deed dat door een T-Ford uit 1924, geladen met de eerste bieten van de oogst van dit jaar. voor de hoofdingang van het nieuwe gebouw te parkeren. In het kan toor, dat als centraal punt dient voor de zes bij de Suiker l'nie aangesloten fa brieken. werken 350 mensen. In een korte toespraak na de officiële opening van het gebouw herinnerde de voorzitter van de vereniging, drs. K. C. van Kempen, eraan dat de zes fabrie ken. die elkaar voorheen beconcurreer den. in 1966 tot een eenheid groeiden Dat waren de fabrieken in Sas van Gent. Zevenbergen. Roosendaal. Putters- hoek. Dinteloord en Groningen. De heer Van Kempen maakte duidelijk dat de Suiker Unie nu 10 000 rechtstreekse le den heeft en nog eens 10.000 leden via telersverenigingen- Verder zijn 4.000 con trac ttelers aangesloten. De heer Van Kempen. ,Met de 2.000 medewerkers in AAN "HET ZEEUWSCHE LANDB V GROOT AANTAL BEZ WAARSCHRIFTEN MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een aanvraag van 'Het Zeeuwsche Land' B.V. te Renesse om een ontgrondingsvergunning voor het afgraven van de inlaagdijk in de Oudelandschepolder bij het Zwin in de gemeente Sluis ingewilligd. Zij hebben belanghebbenden erop gewezen, dat niet eerder met de uitvoering van de werkzaamheden mag worden begon nen dan nadat de ontgrondingsvergun ning onherroepelijk is geworden. Dit betekent, dat in geval van beroep moet worden gewacht tot de Kroon daarop een beslissing zal hebben geno men, Tegelijkertijd hebben gedepu teerde staten de inlaagdijk (lengte on geveer 540 meter) aangewezen als bin nendijk Dit houdt in. dat de dijk van zijn waterstaatkundige functie is ont heven Tegen het verlenen van de ontgron- dingsvergunmng (de aanvraag heeft in januari i.l in Sluis ter inzage gelegeni zijn negen bezwaarschriften mgediend en wel door de Bond Heemschut in Am sterdam. de Stichting Zeeuws coördina tieorgaan voor natuur- landschaps- en miliebescherming. de Stichting Het Zeeuwsche Landschap, de consulent voor de openluchtrecreatie van crm. prof. dr H. Gvsels, voorzitter Belgisch- Nederlandse universitaire werkgroep Noord-Vlaanderen/Delta Zuid. conser vator G. Burggraeve van het natuurre servaat Het Zwin. dr. E. Kuyken als lid van de hoge raad voor natuurbehoud te Gent. de Belgische jeugdbond voor na tuurstudie en de consulent voor na tuurbehoud van Staatsbosbeheer te Goes. In de bezwaarschriften werd ondermeer gesteld, dat de dijk volgens het streek plan West-Zeeuwsch-Vlaanderen een waterstaatkundige functie heeft en dat - mocht die functie vervallen - eerst dient te worden overwogen, of de dijk mogelijk in aanmerking komt voor aanwijzing als landschappelijk waarde volle dijk Verder werd gezegd, dat de dijk een his torische en landschappelijke functie heeft en ook natuurwetenschappelijk van belang is Er Is hier een gradiënt (zacht glooiende helling) geïntrodu ceerd. die duidelijk is ontwikkeld. Daarbij komt er een merkwaardige gra zige dijkbegroeiing voor. terwijl de dijk voor een velduil 'n waardevolle winter- biotoop biedt. Met het omringende ge bied is de dijk voorts ingedeeld in de hoogste waardeklasse in het raam van de gedetailleerde 'milieukartering van Oost-, West- en Zeeuwsch-Vlaanderen. uitgevoerd door de rijksuniversiteit van Gent Als de dijk wordt aangetast bete kent dat aantasting van het gebied, aldus de bezwaren Ook wordt op gemerkt. dat de afgraving van de dijk en de verdere inrichting met zomerhuizen van het terrein de recreatieve druk op het Zwin en de vlakbij gelegen Kievuén- polder verder zullen doen toenemen, terwijl het Zwin nu al door overbetre- ding wordt gestoord. Het wordt tens lotte niet aanvaardbaar geacht een ont- grondingsvergunning te verlenen voor dat het herziene bestemmingsplan van kracht is geworden. Plan Wat dit laatste betreft wijzen gedepu teerde staten er onder meer op, dat voor het gebied, waarin de af te graven dijk is gelegen, een door het college in 1964 goedgekeurd bestemmingsplan 'plan in onderdelen zomerwoningenterrein' plan wordt uitgegaan van het afgraven van de bewuste dijk Voor een gedeelte van dit bestemmingsplan heeft de ge meenteraad van Sluis een nieuw be stemmingsplan 'zomerhuizenterrein Het Zwin' vastgesteld. Ook hierin wordt van het afgraven van de dijk uitgegaan Als gedeputeerde staten dit plan niet zouden goedkeuren, dan zou het 'oude bestemmingsplan weer gelden Naar het oordeel van gedeputeerde sta ten zijn door deze bestemmingsplannen verwachtingen gewekt bij 'Het Zeeuw sche Land' B Vverband houdende met de verwezenlijking van haar plannen Het bedrijf heeft inmiddels investerin gen gedaan voor de gedeeltelijke reali sering daarvan op basis van het rechts geldige bestemmingsplan. De verwachtingen, die zijn gewekt, zijn zorgvuldig afgewogen tegen de aange voerde bezwaren. Na diepgaand onder zoek, zo heeft het college aan 'Het Zeeuwsche Land en de indieners van bezwaarschriften laten weten, is het tot het oordeel gekomen, dat de inge brachte bezwaren minder zwaar wegen dan de argumenten, welke voor het ver lenen van de vergunning pleiten. Gs achten onvoldoende redenen aanwezig om de vergunning te weigeren, zo wortlt gezegd. De vergunning is aan een aantal voor waarden onderworpen. Zo moet de dijk zodanig worden afgegraven, dat de blij vende hoogte een vloeiend verloop krijgt met de naast de dijk gelegen, te egaliseren aanpalende percelen en niet lager ligt dan 45 centimeter boven NAP. Verder dient de uitkomende klei tot maximaal 8.000 kubieke meter te wor den gebruikt voor de versterking van de westelijke kanaaldijk vanaf de voorma lige wachtsluis tot de noordelijke aan sluiting van de Noorddijk. De werken moeten zijn voltooid en het terrein moet geheel vlak zijn afgewerkt binnen één jaar na het onherroepelijk worden van de vergunning. vaste dienst en nog eens 1 000 tijdens de campagnes gaat het bij Suiker Unie dus in het totaal om de belangen van ruim 27.000 direct bij het bieten- en suikerge- beuren betrokken personen." In zijn toespraak ging de voorzitter van de vereniging op het nationaal belang van het werk van de vereniging en hij zei verder: „In het volle aandacht vragende spel van besturen en ondernemen is een nieuwe dimensie gekomen, namelijk de wijsheid die moet worden opgebracht om het begrip 'grenzen aan de groei' met gevoel met praktische zm en met ver stand te hanteren." Namens het gemeentebestuur heette burgemeester ir w. J. H. J Merkx van Breda de Suiker Unie welkom en hij ging kort in op de belangrijke resulta ten die in de laatste jaren geboekt zijn bij het terugdringen van de vervuiling voor suikerfabrieken. Professor W G. Quist. de architect van het nieuwe ge bouw. gaf aan het slot van de bijeen komst een korte verhandeling over de architectuur van het kantoor. Na afloop bezichtigden de prins en een aantal ge nodigden het gebouw. Tijdens een lunch werd prins Claus een cheque voor het Prinses Beatrixfonds overhandigd. Nog geen uitzicht op fietspad langs weg Ovezande- 's-Gravenpolder OVEZANDE - Burgemeester G. H. E. M. van Waes van Borsele heeft donderda gavond tijdens een contactbijeen komst in Ovezande meegedeerld dat er voorlopig waarschijnlijk nog geen sprake zal zijn van de aanleg van een- fietspad langs de weg Ovezande-'s Gra venpolder. Verkeerstellingen en onge vallenstatistieken hebben namelijk uitgewezen dat de aanleg van een fiet spad langs de weg Borsele-'s Heerenhoek-Heinkenszand harder no dig is. Voor de aanleg van een fietspad langs de weg Ovezande-'s Gravenpol der is eerder dit jaar naar aanleiding van enkele ongevallen een handteke ningenactie op touw gezet. De heer Van Waes vond dat eigenlijk de aanleg van beide fietspaden noodzakelijk is. ..Maar als het er om gaat welke het eerst moet worden aangelegd, dan komt die langs de weg Borssele-'s Heerenheok- Heinkenszand op de eerste plaats. Des te meer omdat de verkeersdrukte op de weg Ovezande-'s GRavenpolder aan zienlijk zal afnemen als de nieuwe ver binding tussen Vierwegen en het Sloe- gebled voltooid is' aldus de heer Van Waes. die vei der vertelde dat het nog steeds niet vast staat of die nieuwe weg ten noorden of ten zuiden van Ovezande ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1976 zal komen te lopen Als het aan het Bor- landschap daar minder kwetsbaar is dan ten noorden van het dorp en omdat de kleindere dorpen in de Zak van Zuid-Beveland can gemakkelijk op de m m K M B B \_r B M F MB' MM M V J W X. EJ nieuwe weg aangesloten kunnen wor- 7 7 M (__y den. directie wees bod (acht ton) van de hand GOES - De gemeente Goes gaat op tortf termijn weer met de ministeries nn economische zaken en van volks- toisvesting praten over de problemen lond de verplaatsing van Schelde In ternational BV. in Goes-Noord. Omdat c* fabriek voor gymnastiekloestellen ra sportinstallaties in een sancrings- [ibiedligt, willen b. en w. van Goes het bedrijfdaar kwijt. Er werken ongeveer honderd mensen. De fabriek zou moge lijk kunnen verhuizen naar het nieuw UDieleggen industrieterrein 'De Poel'. Er wordt al vele jaren gepraat over een verplaatsing van Schelde Internatio na]. De gemeente en de directie zijn het nog steeds niet eens geworden. De gemeente Goes heeft Schelde Inter national enkele maanden geleden een bod gedaan. Wethouder L. H. de Leeuw van ruimtelijke ordening wil niet zeg gen, om welk bedrag het ging. „Er zijn re!bedragen genoemd, maar niet in de vonn van een officieel aanbod. Ik voel Ef niet de aangewezen figuur om te sgen hoeveel het was. En ik zie het siemeen belang een beetje in gevaar timen, als we dat bedrag in de open baarheid zouden brengen." Volgens een roordvoerder van de directie van Schelde International heeft de ge nerate het bedrijf ruim achthonder dduizend gulden geboden. Dat vindt de erectie te weinig Volgens de directie zijn de kosten ver tonden aan nieuwbouw vier tot vijf keer rohoog, als het bedrag dat de gemeente beeft aangeboden In een verklaring zegt de directie, dat ook het ministerie raieconomische zaken het standpunt tuldigt,dathetbod te laag is. De direc- riewilechternietkwijtmetwelk bedrag rij wel genoegen zal nemen. 0 basis van het bestemmingsplan Koord 1'werd In 1969 en de daarop vol lende jaren een saneringsplan opge- Betó. Daarin wordt onder meer uitge gaan tan de aankoop van het tabrieks- csxnplex(meteen oppervlakte van zo'n SOM vierkante meter) door de gemeen te. Hierover zijn de afgelopen jaren tal rai contacten geweest; mei, hel rijk om een bijdrage in de verwervingskosten los Ie krijgen. Tijdens een werkbezoek, dat staatsecretaris Schaeffer van volkshuisvesting in juni 1975 aan Goes bracht.verklaarde de bewindsman zich iapnxtpe bereid een bijdrage te verle- Staatssecretaris Je Jong opent nieuwe mavo Axel - De staatssecretaris van on tijs, drs. K. de Jong Ozn.. opent tedag 19 oktober in Axel de christe- Sfcmavo'De Welle' aan de Willem de Zwijgerlaan. ^officiële bjjeenkomst begint om 14 rota de aula van de school. ®DDELBURG - De raad van Neder- ladse werkgeversbonden heeft de Vovinciale staten van Zeeland ge- vertegenwoordigers van werk levers in de in te stellen milieuraad te texwmen. ta«i brief aan de provinciale staten staijfl de raad „Voor wat betreft de toonstelling van de milieuraad zou- tawjjerprijsop stellen dat twee verte- Pnwoordlgers namens de werkgever sorganisaties werden benoemd, zoals verluidt ook de bedoeling Is met «wekking tot de werknemersorganlsa- Do raad vraagt het Verbond van Neder- rodse Ondernemingen en het Neder lands Christelijk Werkgeversverbond in tunerking te laten komen voor verte- E®*oordlglng in de milieuraad. „waarom geen woonfunctie voor het westen? OOSTBURG - Volgens b. en w. van Oostburg zou het aanbeveling hebben verdiend om Oost- en H'esl- Zeeuwsch-V'laandercn op te nemen in een streekplan. Niet alleen de verbon denheid van die twee gebieden speelt daarbij een rol, maar ook het feit dat hel uit 1969 daterende streekplan voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen nu toch aan herziening toe is. Het college komt tot dat standpunt over het vooront werpstreekplan voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen op basis van een discussie in de gemeentelijke commissie voor de ruimtelijke ordening. Die commissie heeft in augutus nog een paar kanttekeningen gemaakt waar b. en w. zich bij aansluiten. Zo wordt het betreurd dat aan West-Zeeuwwch- Vlaanderen geen woonfunctie voor woonforenzen is toegekend. Verder vraagt men zich af of „de opheffing van het isolement van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen veel verandering ten goede zal brengen in het niveau van de cultu rele voorzieningen B en w. stellen de gemeenteraad - die donderdag 16 september vergadert - voor om die kanttekeningen bij het voorontwerp-streekplan door te sturen aan gs In diezelfde vergadering komt een voor stel aan de orde om zich aan te sluiten bij een gemeenschappelijke regeling van de Zeeuwse gemeenten ter financie ring van het RPCZ. Oostburg zou daar mee de enige deelnemende gemeente uit Zeeuwsch-Vlaanderen worden. Het college stelt voor om burgemeester A. Schipper aan te wijzen als vertegen woordiger in het algemeen bestuur van het RPCZ en wthouder J. Barendregt als zijn plaatsvervanger Er komt, als het aan b. en w. ligt, een verordening die de subsidiëring regelt aan jeugd en jongerenwerk in de ge meente Oostburg Die verordening is gebaseerd op een model van de vereni ging van Nederlandse gemeenten. De streekjeugdcentrale en de jaarlijkse va kantieweek vallen niet onder de veror dening. Volgens een ruwe schatting zal volgend jaar voor 12.500 gulden aan subsidies worden gegeven. De toegang tot het sportveld in Oost- burg kan worden verbeterd door de aankoop van twee percelen grond in dat dorp. Het college wil dan ook niet aarze len om dat te doen. Om te voorkomen dat zich detailhan delsbedrijven vestigen op industrieter reinen m de gemeente Oostburg, wordt voorgesteld om voor elf van die gebie den een zogenaamd voorbereidingsbes- luit te nemen, dat de bestemming vast legt. Het is nodig omdat de vaststelling van definitieve bestemmingsplannen nog even op zich laat wachten. outerkocht De grond in het bestemmingsplan Kleine Jonkvrouw 1 in IJzendijke is praktisch uitverkocht Het college vindt het daarom nodig om nu de tweede fase bouwrijp te maken en vraagt daarvoor een krediet van 312.000 gulden. Zijn straten, riolering en dergelijke aangelegd dan kan men in IJzendijke weer even vooruit met de woningbouw. De ontsluiting van de Grote Beer (hoek angestraatin Oostburg is nodig in ver band met de. voorgenomen bouw van een service-flat daar Het college wil voor de ontsluiting 149.000.- uittrek ken. Het uitbaggeren vandejachthaven in Breskens gaat de komende winter 75000 gulden kosten. Een dergelijke operatie s om de paar jaar vereist. Op de begroting voor dit jaar was voor het baggerwerk al 37 mille uitgetrokken, de resterende 38.000 gulden komt ten laste van de begroting 1977 Nu aan de rijksmiddelbare landbouw school ln Schoondijke weer een nieuwe cursus ls gestart met een flink aantal leerlingen, vindt het gemeentebestuur het tijd worden voor het nodige buiten schilderwerk. Men vraagt de raad daar voor 28 500 gulden beschikbaar te stel len. B en w Middelburg: laat bank het parkeergeld tellen... MIDDELBURG - De toename van het betaald parkeren in Middelburg stelt ook het gemeentebestuur voor bijzondere problemen. Er staan nu al zoveel parkeermeters en automaten in de stad dat het tellen van de opbrengsten teveel tijd gaat kosten voor een ambtenaar. B. en w. stellen de raad nu in meer derheid voor het tellen van de par- keergelden over te dragen aan een plaatselijke bank. Twee leden van het college zijn overigens tegenstan der van deze maatregel. In de raadsvergadering van 20 sep tember behandelt de raad ook een voorstel voor de plaatsing van par keermeters in de Kromme Weele De meters zijn overigens al enige maan den ln gebruik. „Zoals u waarschijn lijk reeds gemerkt hebt, zijn deze me ters al geplaatst", aldus b en w. In het raadsvoorstel. nen. Dat zou dan om een subsidie van tachtig procent gaan Het ministerie van economische zaken is - ook al in principe - bereid om er nog een schepje bovenop te doen. als Goes daarmee een stuk werkgelegenheid zou kunnen behouden. Eindstadium In mei van dit jaar leek de zaak zo goed als rond te zijn B en w. van Goes meld den toen. dat de besprekingen over een verplaatsing van het bedrijf in een eind stadium verkeerden Aan de hand van taxatierapporten en op basis van be sprekingen met de betrokken ministe ries kwam de gemeente meteen bod van (volgens de dlrecllei een dikke ach thonderdduizend gulden Doordat de directie niet met het voorstel akkoord ging. dreigden de besprekingen op dood spoor te raken In juli ging de gemeente nogmaals met het rijk praten, om te bekijken wat er gebeuren moest om toch weerwatschot in de zaak te krijgen. Besloten werd een nieuwe tazatie te laten uitvoeren. De nieuwe taxatierapporten zijn nu bin nen. De gemeente is van plan om bin nenkort weer naar Den Haag te gaan om te bespreken of er een hoger bod op het fabriekscomplex kan worden uitge bracht- De directie van Schelde International BV heeft al eens laten doorschemeren uit Goes te zullen vertrekken, als de overheid niet met een behoorlijke ver goeding op de proppen komt Als een van de mogelijkheden werd België (het bedrijf heeft ook een vestiging bij Gent) genoemd. De vakbonden protesteerden destijds tegen de uitlatingen van de di rectie. In een brief aan de directie schre ven de bonden vorig jaar onder meer. dat „op luchthartige wijze wordt ge sproken over verplaatsing van de on derneming naar België, als van de over heid geen grote bedragen los komen Volgens wethouder De Leeuw heeft de directie tijdens de onderhandelingen gezinspeeld op een mogelijk vertrek uil Goes Wethouder De Leeuw ..Er zijn ln deze richting wel eens opmerkingen gemaakt Het ls misschien als een on- derhandelingselcment gebruikt Maar dat heeft in onze benaderingswijze niet zo'n grote rol gespeeld De directie van Schelde International Uit het buiten land zijn ons diverse gunstige voorstel len gedaan De directie zegt er de voor keur aan te geven in Goes te blijven. Volgens een verklaring van de directie zal het bedrijf alleen dan naar elders uitwijken als we hiertoe door over heidsmaatregelen en uit financiële noodzaak gedwongen worden Ingewikkeld Wethouder De Zeeuw gelooft, dat de onderhandelingen nu zo langzamer hand in een eindfase beland zijn. Maar datschreefhetcollrge in mei ook al aan de raad. De Leeuw: „Eindfasen in dit soort transacties, daar moet je gewoon een vrij ruime termijn voor stellen. Ze zijn dermate ingewikkeld, dal je niet in weken maar in maanden moet denken. Ik reken erop, dat we. voordat de laat ste klok van december heeft geslagen, in ieder geval tot wat definitievere uit spraken zijn gekomen." De directie heeft echter geen flauw idee. hoelang het nog zal duren voordatereen punt achter de besprekingen gezet kan worden ..We weten het gewoon niet De directie We zijn al negen jaar bezig met besprekingen over onteigening zonder dat het. tot nu toe tot enig resul taat heeft geleid Het pand van Schelde International BV aan de Turjkade in Goes. B en w. willen het bedrijf, waar zo'n honderd mensen werken, laten verhuizen. i Foto PZCi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 37