Ingewikkelde belangenstrijd rond verwerking Zeeuws- Vlaams afval Steenhouwers niet 'warm of koud' van gemeentebepalingen Bedrijfsleider warenhuis werd op juridische gronden vrijgesproken bewonder enword bewonderd. een wonder op2wielen DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976 LEVERANCIERS GRAFSTENEN OVER BEPERKINGEN: WE HEBBEN HET OOK AAN ONSZELF TE DANKEN"... TERNEUZEN/GOES - De leveranciers van grafstenen in Zeeland denken nogal genuanceerd over de bepalingen, die de Zeeuwse gemeenten vaststellen ten aanzien van de afmetingen van de frafstenen. Enkele weken geleden ont stond in Sas van Gent een heftig me ningsverschil tussen de ouders van een overleden meisje en de gemeente om dat die gemeente geen toestemming wilde verlenen voor de plaatsing van een steen van één meter twintig. Die steen was te hoog. Niet alleen in Sas van Gent werkt inen met voorgeschre ven maten, nagenoeg iedere gemeente in Zeeland heeft recentelijk (of in ver schillende gevallen al jaren geleden) een regeling vastgesteld. Sommige steenhouwers menen dat de gemeenten hen op deze wijze een stuk brood uit de mond stoten, andere steenhouwers vinden dat het lijd werd dat er paal en perk wordt gesteld aan de afmetingen van de grafstenen. Directeur A. Ferketvan de steenhouwe rij Ferket en Reijns uit Hulst consta teerde onlangs, naar aanleiding van de beperkingen die de gemeenten nu op leggen: ..Van mijn bedrijf zijn op dit moment nog twaalf gezinnen afhanke lijk. maar als het zo doorgaat zie ik het somber in. Van de twaalf man kan ik er straks misschien nog maar vijf gebrui ken. Zo werken ze de werkloosheid toch in de hand zeker De tijd dat de steenhouwers grafetenen van om en na bij de twee meter, voor een bedrag van zo'n 2500.- leverden, is nu voorbij Maar volgens de heer Zandee. directeur van natuursteenhandel Zandee in Goes zijn niet alleen de gemeenten de boos doeners. ..Het ligtzekerook aan de steenhouwers zelf. Er is lange tijd maar raak gedaan eigenlijk. Als ik een grafeteen van be paalde afmetingen aanbood voor 500.-. dan kwam de concurrent met. zogenaamd dezelfde steen, voor 400- Watde mensen, die zo'n steen dan koch ten niet verteld werd. was dan dat die goedkopere steen wel andere afmetin gen had Op een begraafplaats krijg je op die manier een grote janboel en dan kan ik me best voorstellen dat de ge meenten zeggen: ..Jongens, daar gaan we iets aan doen Overigens voegt de heer Zandee er di rect aan toe: „Met het vaststellen van die bepalingen is men natuurlijk wel van het ene uiterste in het andere te recht gekomen. Er zijn mensen bij de gemeenten die nu opeens roepen dat de beplantingen erg belangrijk zijn en dat je de grafstenen niet meer mag zien. En inderdaad dat militaire, uniforme ka rakter dat verschillende begraafplaat sen op deze wijze krijgen is weinig aan trekkelijk". Toch meent de Goese na tuursteenhandelaar dat de steenhou wers heel wat kunnen bereiken, wan neer ze met de gemeentebesturen om de tafel gaan zitten. „Ik neem nu maar het voorbeeld Goes. In Goes wordt de maximumhoogte van de steen vastges teld op één meter dertig. Dan valt de omlijsting van het graf wel weg, maar daartegenover staat dan weer datje een kloekere steen kunt gebruiken, een es- tehetlsch verantwoorde steen ook". De firma Zandee levert met name op Noord- en Zuid-Beveland De heer Zandee loopt (in gedachten) de gemeenten even af. „Op Noord- Beveland is de zaak nog volko men vrij. En ook in de gemeenten als Kapelle en Reimerswaal hebben we nog aardig wat vrijheid. Kijk. het is natuur lijk logisch dat er voorschriften worden DR. ADRIAANSE: „OOK BELT IN DEKKERSPOLDER MOET DICHT" SAS VAN GENT - De inspecteur voor de volksgezondheid en miiieu-hygiène in Zeeland, dr. A. Adriaanse. heeft hel gemeentebe stuurvan Sas van Gent verzocht om de stortplaats in Dekkerspolder in Sas van Gent. waar bijna 30.000 ku- biekemetergiftigafval van de Neder landse Stikstofmaatschappij in Sluiskil is terechtgekomen, te slui ten. De inspecteur richtte deze week ook al een verzoek aan de gemeente Terneuzen om de vuilnisbelt in de Bontepolder te sluiten, meter van het lood- en arsemcum- houdend afval van de NSM gedepo neerd Dr. Adriaanse vindt de situatie in Sas van Gent vergelijkbaar met die ln Terneuzen en er zijn dan ook vrijwel gelijkluidende brieven aan de be trokken gemeentebesturen uitge gaan. Volgens de inspecteur ls door de afval-stortlngen de hinderwetver gunning op meerdere punten over treden Uit een oogpunt van volksge zondheid vindt hij de aanwezigheid van het NSM-afval op de stortplaat sen in Sas van Gent en Terneuzen 'niet aanvaardbaar'. Zoals bekend hebben gs van Zeeland deze week besloten dat het afval wel mag blijven liggen Het zou alleen moeten verdwijnen van een illegale stortplaats in de Smitsschorrepolder in Sas van Gent. Volgens het Sasse gemeentebestuur zoeken de aanne mers De Bokx uit Terneuzen en Van Slumper uit Axel die het afval er brachten, naarstig naar een oplos sing, maar het kost hen moeite een geschikte plaats te vinden. Het staat voor dr Adriaanse als een paal boven water dat de ongeveer 1700 kubieke meter zonder meer moeten worden verwijderd van de illegale stort plaats Evenals het gemeentebes tuur van Sas van Gent wacht hij met spanning een rechterlijke uitspraak over de kwestie af. Zoals bekend werd al in januari proces-verbaal op gemaakt tegen De Bokx en Van Splunder wegens de illegale storting in de Smitsschorrepolder In verband met een raadsexcursie naar Noord-Frankrijk waren b. en w. van Sas van Gent woensdag niet be reikbaar voor commentaar. opgesteld Maar het voorschrijven van een uniforme steen gaat weer wat te vei Er moet natuurlijk nog een mogelijk heid voor de afnemer open gelaten wor den om iets eigens' te kopen. Men heeft die grond gekocht en dan wil men er toch ook een beetje privacy voor terug hebben Gewend Op de steenhouwerij van de firma 'De IIoop' in Terneuzen werken twee tot drie mensen. Een woordvoerder verze kert: „Ik zou er nog graag iemand bij nemen. maar dc steenhouwers liggen niet voor het oprapen. „Over de beper kingen hebben we daar eigenlijk nooit zo bij stilgestaan. De mensen zijn er ook wel aangewend, dacht ik. ik hel» niet de indruk dat men er nu echt problemen over maakt". Financiële consequenties hebben de beperkende maatregelen volgens de woordvoerder van 'De Hoop' niet of nauwelijks. Diezelfde mening is steenhouwer C. de Kuijper in Middelburg toegedaan. „Ik zit tot over m'n nek in het werk. We zijn nu nog bezig met het afwerken van de opdrachten van maart, dus dan begrijpt u het wel wij werken veel met duur der materiaal en bovendien is het bij ons nog voornamelijk handwerk. Dan be grijpt u wel dat wij de consequenties van die beperkingen best kunnen opvangen. Maar u moet het niet verkeerd begrijpen hoor Ik als steenhouwer ben met zo dat ik alleen maar naar de centen kijk Nee. het gaat mij er ook om of het alle maal esthetisch wel verantwoord is Esthetisch verantwoord vindt de heer De Kuijper zeker niet de aanpak van de gemeente Vlissmgen „In Middelburg gaat er van de begraafplaats een zekere rust uit in Vlissingen is dat met het geval. Daar is eigenlijk niks van te ma ken en dat wordt met name veroorzaakt door de zuinigheid van de gemeente, ze ventig centimeter voor een graf Hetzijn allemaal stenen, die pal naast elkaar staan. Het lijkt wel een soort steengroe ve. Daar is echt niks van te maken Steenhouwer De Kuijper vindt dat de gemeenten Middelburg en Domburg bijvoorbeeld de steenhouwers behoor lijk vrij laten in de keuze van het mate riaal. „Borsele is wat lastiger.maar met name in Zeeuwsch-Vlaanderen is men. vind ik persoonlijk, wel erg ver ge gaan. Dat is in Terneuzen begonnen en ooor allerlei andere gemeenten overge nomen En wanneer die bepalingen dan werden vastgesteld, dan kwam ik toch nogal eens tot de conclusie dat het alle maal nogal ondeskundig in elkaar zat. Maargoed, met een gesprekje los je wat dat betreft veel op" Grote onzin Steenhouwer J. F. van Wezel heeft ook niet te klagen. „Als u het mij vraagt, zijn die opmerkingen van de heer Fer ket grote onzin. Als de mensen bij je komen dan is het jouw taak oin de af metingen te weten en de mensen moe ten gewoon weten dat ze zich daaraan te houden hebben. Zo is het nu eenmaal. Die beperkende maatregelen hebben voor mij geen enkele consequentie. Ze werken echt niet remmend op de omzet. Ja de grafomlijstingen hebben we dan wel moeten opofferen, maar dal verlies kun je weer compenseren door de dikte an de steen zelf op tc voeren. Maar dat er niks meer te verdienen zou zijn. dat is een belachelijke zaak er is genoeg te doen Tenslotte steenhouwer Van Dale in Goes Hij sluit zich volledig aan bij de woorden van zijn collega Ferket in Zeeuwsch-Vlaanderen. De firma Van Dalen is ook werkzaam op Schouwen- Duiveland en Tholen. Hij stelt „Kijk. dat men de zaak enigszins aan banden wil leggen is wel goed, maar ze gaan toch wel erg ver in het opleggen van allerlei regels En dan vervallen die omlijstin gen ook nogeensdan kan men wel zeggen dat we met relief moeten gaan werken en metdikkerestenen. maardat is de tijd niet. Je kunt je met teveel handwerk meer permiteren je moet. gewoon meer machinaal gaan doen NED HF KV. KERK Beioepen ie IJmuiden-WeH D Hei koop te Heiwijnen l ei oepen te Meeu wen N-F' d" K Fm IK» te H:- elf O' GEREF. KERKEN VRIJG. Beroepen te Den Helder en te oostelijk Flevoland E Woudt te Vrouwenpolder Beioepen te IJmuldetv s Cno>?en ie Spaken! uiv-Nooid I etoeppn te Utiecht-Nooidwett cl*A K; me te Loenen ..an de Vecht GEREF. GEMEENTEN Bedankt voo) Benthuizen J M Kleppe ie Woelden CHK. GEREF KEKKEN' Heioepen te Den Hi Zuid A vtmdei Veei (e Zwolle Bejaarden op reis naar Valkenburg RENESSE - Zaterdagmorgen vertrek ken vanaf het gebouw 't Trefpunt in Re- nesse 25 bejaarden uit de Westhoek voor een reis van een week naar Valkenburg. De reis wordt samen met 25 bejaarden uit Zuid-Beveland gemaakt. Foto Grafstenen van deze omvang mo gen ln de meeste Zeeuwse gemeente met meer- Tocli menen de meeste steenhou wers. dat. het met de gemeentelijke, bepa lingen over liet algemeen wel meevalt O VER TREDINGEN ARBEIDSWET VOOR KANTONGERECHT TE MIDDELBURG MIDDELBURG - Zes boetes van hon derd gulden eiste dc officier van justi tie mr. A. P. Besïer. woensdagmorgen tijdens de zitting van de kantonrechter te Middelburg tegen A. J. M. van I., al gemeen manager van een groot win kelbedrijf m Middelburg omdat hij aansprakelijk zou zijn voor een aantal overtredingen van dc arbeidswet in zijn bedrijf tijdens dc zomermaanden van het vorig jaar. De kantonrechter kwam echte op juridische gronden tot vrijspraak. Volgens de kantonrechter mr. A. Vëen- hovcn was de dagvaarding eerilezing uit enige tientallen overtredingen. De offi cier zei dat alles is gebuerd tijdens een 'omturning' van het bedrijf in een tijd toen bovendien veel kaderleden met vakantie waren. „Hier zijn duidelijke fouten gemaakt die niét zijn te veront schuldigen". aldus mr. Besier die er op wees dat het niet de eerste keer was dat dit bedrijf is bekeurd voor zulke fouten. In dit geval waren er, volgens hem. wel veel roblemen te vewerken geweest. De raadsman mr. J. M. F Dingemanse, gaf toe dat het de derde keer was dat zijn cliënt was bekeurd, waarna hij uitvoerig de toenmalige moeilijkheden uiteen zette. Er was een enorme piek in de zo- mermaanden. liet bedrijf had grote pro blemen en er kwamen paniekerige toe standen voor Soms moest er plotseling worden over gewerkt zonder dat er tijdig een onthef fing daarvoor kon worden aangevraagd. Volgens de raadsman waren het spon tane overttedingen waarvan de werk nemers niet de dupe zijn geworden. Mr. Dingemanse klveraarde dat een grote groep werknemers zijn eigen wer kuren kan kiezen, wat wordt vastgelegd door een klok dien toen defect was. zo dat de protier die aantekeningen moest maken Hij toonde daarbij een aantal kaarten waarin, volgens hem. niet was geknoeid zoals de verbalisant, de oofda- gent C- B. veronderstelde Hij meende dat niet alle ten laste gelegde feiten zijn bewezen en viel de dagvaarding op enige punten aan Met name richtte zijn verweerzich tegen hetfeitdatzijncliènt als hoofd of best uurder was aangemerkt terwijl hij slechts algemeen manager is. daar het bedrijf deel uitmaakt van een grote vennootschap met een directie. Nadat de kantonrechter zich uitvoena had laten voorlichten over de positie van Van I. oordeelde dat er wel fouten zijn gemaakt wat ook wordt toegege- ven.l maar dat hij Van I op juridische gmden moest vrijspreken omdat hl) geen hoofd of bestuurder is in de zin van de arbeidswet, zoals touties was gesteld in de dagvaarding. PROBLEMEN ROND ARSENICUM OP BELT TERNEUZEN VORMEN SLECHTS EEN ONDERDEEL INSPECTIE VRIJWEL ZEKER NAAR KROON ALS STORTPLAATS NIET DICHT GAAT TERNEUZEN Hel is vrijwel zeker dal provinciaal milieu-inspecteur dr. A. Adriaanse het zakelijke briefje, waarin hij b. en w. van Terneuzen dinsdag vroeg om hun stortplaats in de Bonte polder te sluiten, zal laten volgen door een beroep bij de Kroon, wanneer het Terneuzense college geen gevolg geeft aan zijn dringende wens. De inspecteur vindt dat de gemeente de door gedeputeerde staten verstrekte hinderwetvergunningen voor het oude en nieuwe gedeelte van het stortterrein overtreedt, door er 5600 m3 lood- en ar- senicumhoudend afval van de Neder lands Stikstoftnaatschappij uit Sluiskil te tolereren Milieuhygiëne wil dat er minstens 4000 m3 van dit goedje teruggaat naar het fabrieksterrein Een standpunt dat ra dicaal indruist tegen dat van gs en een meerderheid van de Terneuzense raad. die vinden dat het materiaal kan blij ven liggen en dat frequente bemonstering van het omringende slootwater vol doende is om een eventuele milieuramp te keren Terneuzens wethouder van openbare werken drs R C E, Barbé had dinsda gavond - bijgestaan door zijn collega voor milieuzaken J H Stnjbos - ogen schijnlijk geen enkele moeite om de le den van de raadscommissies voor mi lieuzaken en openbare werken te over tuigen van het feit. dat de door het pro vinciehuis aangedragen oplossing verre was te verkiezen boven een kostbaar i de N.S.M. becijferde één miljoen) transport van het gewraakte vuilnis naar het fa brieksterrein. De enige tegenstemmer was het V.V.D.- raadslid H. de Jonge, dat zich confor meerde aan het standpunt van de milieu-inspectie. Ziin collega's H. F. M. Magermans (P P R /D'66> en drs J. Ha melink iC D A i lieten een voorlopig 'ja' horen Met deze op het eerste gezicht wat ver rassende uitspraak van de gemeente raad (insiders wisten al weken dat de stemmen van de zoetjesaan murw- vergaderde raadsleden zo zouden uit vallen) ls de affaire rond de tienduizen den kubieke meters N.S.M -afval dat her en derop Zeeuws-Vlaamsestortplaatsen is beland echter allemaal uit de wereld reld De milieu-inspectie blijft wrikken aan de zaak. terwijl de Middelburgse officier van justitie nir W. G C. Mijnssen nog steeds onderzoekt in hoever er van N S.M -zijde de hand is gelicht met be palingen dat er, voor het afval kon wor den gedeponeerd. zogenaamde 'gifvrij'-verklaringen moesten worden verstrekt. Op zich zijn deze activiteiten echter niet meer dan randverschijnselen van een gebeuren dat in wezen te maken heeft met de vraag, in hoever een rijkelijk geïndustrialiseerd gebied als de Ka naalzone nu en m de toekomst van zijn bednjfsvuil afkomt, wat dat kost en wie die vuilverwerking in handen krijgt Nog voor begin dit jaar aan het licht kwam dat op stortplaatsen ln Sas van Gent en Terneuzen zo'n 35 000 m3 min of meer arsenicumhoudend afval van de NSM lag. was voor ingewijden al duide lijk dat de colleges van b. en w. van de 8 Zeeuws-Vlaamse gemeenten op z'n zachtst gezegd grote moeite hadden met het opzetten van een centrale vuil verwerking. Intercommunale Wierp Terneuzen zich aanvankelijk op als enthousiaste promotor van een der gelijk projekt (dat ook in die gemeente zou kunnen worden gesitueerd), later werd duidelijk dat de buurgemeenten niet bepaald stonden te dringen om op deze lokroep in te gaan. In WesLZeeuwsch-Vlaanderen zijn de vuilstortproblemen momenteel niet ur gent, in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen werkt een 'intercommunale', die het af val van de gemeenten Sas van Gent, Axel. Hontenisse en Hulst ophaalt en verwerkt via de in Terneuzen gevestigde 'centrale vuilverwerkende industrie' Dit bedrijf - door concurrerende tarie ven favoriet bij een aantal industrieën in de Kanaalzone - zal b. en w. van Terneu zen voorlopig nog even door de gedach ten spoken Terwijl het college al volop werd geconfronteerd met de perikelen rond het besmette N.S M.-afval vroeg de direktie een hinderwetvergunning aan voor het inrichten van een stortplaats in de Van Wijckhuijsepolder bij Hoek. Ter neuzen vond - ondanks bezwaren van een aantal omwonende boeren, natuur beschermingsinstanties en het water schap 'De Verenigde Braakmanpolders' onvoldoende gronden om dit document te weigeren, maar verhindert de C VI. wel het pijlsnel aangelegde terremtje te gebruiken. Vorige maand nog kregen b. en w steun van een meerderheid van de gemeente raad in hun streven het ontstaan van een nieuwe belt te voorkomen door het weigeren van vrijstelling van een aantal beperkende bepalingen van de bouw verordening. De C V I heeft zich voorlopig bij deze beslissing neergelegd, maar overlegt wel ijverig met een advocaat over een gerechtelijke procedure De milieu- ïnspeclie volgt het project - tot dusver - met onwelwillend. 'Alarm' De N.S.M.-affaire komt in maart dit jaar aan het rollen, wanneer blijkt dat aannemersbedrijven arsenicum- en loodhoudend afval van het Sluiskilse bedrijf naar stortplaatsen in de Dek kerspolder en de Bontepolder hebben lerd. Het gaat om een deel van de 90 000 m3 sloopmateriaal dat de fabriek al vanaf 1929 heeft opgeslagen op het eigen ter rein. De milieu-inspectie slaat op 26 maart grootscheeps alarm, Dr Adriaanse maakte in een interview met de P.Z.C. melding van 'hoge arsenicumgehalten' in het vuil dat, op het terrein in de Bon tepolder is gedeponeerd. Hij kapittelt, meteen de Zeeuwsvlaamse gemeenten. „In overig Zeeland is de re gionalisatie van de vuilverwerking wel van de grond gekomen. In Zeeuwsch- Vlaanderen. waai het probleem des te meer klemt omdat je er ook nog zit met de mogelijkheid van afval dat de grens met België overkomt. Is de regionalisa tie nog niet gelukt. Ik betreur dat in hoge mate". Het Terneuzense stadhuis is 30 maart decor van overleg op hoog niveau. Milieu-inspectie, provinciale water staat. gemeente Terneuzen en de N S.M. roepen een werkgroep in het leven, die moet bekijken hoe een deel van het fa- brieksafval (de krant spreekt dan nog van m totaal 4000 m3, dat op de stort plaats zou zijn terechtgekomen) op de beste en snelste wijze terugkaü naar het, fabrieksterrein. Mr Mijnssen begint zijn onderzoek naar juridische aspecten van de affaire. Geen succes Dc werkgroep - die directeur ing. J. J. Huigh van de Terneuzense dienst voor openbare werken als voorzitter zou krijgen- bleek geen succes. De leden praatten zich tijdens enkele bijeen komsten volkomen vast. Op 15 apnl kwam al naar buiten dat er een ernstig verschil van mening heerste tussen de vertegenwoordiger van de mi lieuinspectie en de rest van het gezel schap Milieu wilde dat er deugdelijke waarborgen werden geschapen voor een definitieve opslag van het afval. In de 'roetbassins' op het N S.M.-terrein - uitr gekozen als bergingsplaats - zou een speciale afdichtingslaag aangebracht moeten worden. Wethouder Barbé onthulde in een ver gadering van de raadscommissie voor openbare werken op 15 april, dat de N.S.M nimmer juridische aansprake lijkheid voor het vuil heeft aanvaard. Verder kwam naar buiten dat er geen eenstemmigheid was over de water monsters. De door de gemeente in de arm genomen watermaatschappij Zuidwest Nederland mat aanzienlijk gunstiger waterkwaliteit dan het 'rijks instituut voor de volksgezondheid', dat door dc milicuinspcctic naar dc belt was gestuurd. De N S.M. toonde zich desalniettemin bereid 1700 m3 vuil terug te nemen. Een gebaar dat stoelde op vrijwilligheid - zoals later nog duidelijk zou blijken Op 3 mei was de breuk in de werkgroep compleet Milieu-inspectie en de rest van de leden verschilden grondig van mening over de uitslag van 9 watermon sters en de inspectie handhaafde de stringente eisen ten aanzien van de op slag B en w van Terneuzen kregen de - ondankbare - taak de knoop door te hakken. Het college besliste dinsdag 4 mei dat de N.S M ruim 2000 m3 vuil De stortplaats in de Terneuzense Bon tepolder. inzet van venoikkelingen rond liet N.S.M.-afval. ADVERTENTIE) moest weghalen en opslaan op het eigen bedrijf. Er gebeurde niets. B. en w. en bedrijf werkten binnenskamers een plan uit om het spul weg te voeren. Kosten: ruim één miljoen. Er gebeurde echter niets. Het college ontdekte dat de milieu-inspectie er op stond dater4000m3 terugging, de N.S.M. was daartoe niet bereid. Milieu-inspecteur Adriaanse zei 17 juni dat hij stappen zou doen om de stortplaats te laten sluiten. Terneuzen overtrad de hmderwetbepalmgen, 'een bijzonder kwalijke zaak'. De kwestie belandde op de tafel van ge deputeerde staten, die er maande op zullen blijven 'kluiven' Een eerste over leg - op 18 juni - mislukte. Later bleven de gesprekken met een aantal betrok kenen moeilijk. Vorige week vonden Terneuzense raads leden de uitnodiging voor een gecombi neerde vergadering van de raadscom missies voor openbare werken en mi lieuzaken m hun bus. Wethouder Barbé beloofde opening van zaken, in de we tenschap dat g.s. snel met een pnncipe-besluit zouden komen. Dat bereikte de belanghebbenden in derdaad Afgelopen maandag verordon neerde het college dat het afval kan blij ven liggen en dat er secuur zal worden bemonsterd. Gedeputeerde J. van den Bos erkende dat Middelburg niet m staat is tot het opleggen van de ver plichting (de gemeenten of het bedrijf) om het matenaal weg te halen. De Terneuzense raadscommissies gin gen akkoord: juridisch valt er immers mets af te dwingen? ..De zaak moet niet onder - maar ook niet overschat wor den", meende een aantal raadsleden. Eenzame opposant De Jonge (indertijd als enige voor het in huis halen van de C.V.I.. nu even alleen in zijn standpunt dat Terneuzen naar de milieu-inspectie moet luisteren) hield zijn collega's - min of meer dreigend - voor dat niemand van de aanwezige raadsleden bevoegd is om te garanderen dat het spul gevaarlijk is- ol niet. „Een opgeblazen betoog", zou Barbé tussendoor vaststellen PEUGEOT Je ziet nog 'ns wat en 't is goed voor je onderdanen. Trim je fit. Fiets af en toe een weekend weg. Naar het bos en naar de heide. Gewoon gas geven en gemeten. XQJ HêTnieuwste nieuws heet SX5. De snelbrommer waarop je het helemaal maakt. Gemaókt om te winnen. Vraag't (Tour de France winnaar) Bernard Thevenet. Hollandse meisjes hebben de mooiste benen. Komt door 't fietsen zegt men. PEUGEOT Dealer Wagemakers Tel, 01188-1344 llllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillil Dealer: VAN DEN DRIEST Gravenstraat 18 - Middelburg llllllllllllllllllll Verkrijgbaar bij: Bromfietshandel p. MELSE Middelburgsestraat 16-22 Goes-Tel. 01100-27283 IllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHl"111" Alle Peugeotfietsen en -bromfiet sen uit voorraad leverbaar door FA. JEREMIASSE ZOON Ganzepoortstraat 28 Rijwiel- en bromfietshandel P. J. Klaassen en Zn Seisweg 45-47 - Tel 14596

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4