Plattelandsvrouwen uit Wales vier dagen te gast in Zeeland Capaciteit van de inlaatsluis Volkerak kan na 1985 maar voor deel worden benut Voorlopig nog geen dubbelbaansweg naar Hellegatsplein •[PZC/„ Coördinatieorgaan maakt plan voor inlaag nabij Hoofdplaat Combinatie Visser-Lensen overklaste de provincie WELKOM IN GOESE LUNCHCAFE PROGRAMMA MET AANTAT RONDLEIDINGEN GOES - Een groep plattelandsvrouwen nit Wales brengt momenteel een bezoek aan Zeeland. Het gezelschap, dat be staat uit 39 leden van de Gwent Feder ation of Women's Institutes, tien echt genoten en twee dochters, werd woensdagmorgen ontvangen door het gemeentebestuur van Goes. Het bezoek van de dames uit Wales is een tegenbe- joek nadat vorig jaar een groep leden van de Nederlandse bond van platte landsvrouwen in Zeeland te gast wasin de provincie Gwent in Wales. De gasten uit Wales zijn ondergebracht bij leden van de Zeeuwse plattelands vrouwen in heel de provincie Dinsdag morgen vroeg arriveerden ze met een schip van de Olau-line in Vlissingen. 's-Avonds werd in de Prins van Oranje in Goes een show van Zeeuwse kleder- Ion meer voor opmeten van Van Dishoeckhuis VLISSINGEN - De commissie van fi nanciën van de gemeente Vlissingen zal lich dinsdagavond beraden over een ontwerp-raadsvoorstel om een aanvul lend krediet van 1Ö0.ÜU0 beschikbaar testellen voor de voorbereiding van de sloop van het Van Dishoeckhuis, het voormalig stadhuis aan de Houtkade. In november van het vorig j aar stelde de gemeenteraad reeds 125.000 beschik baar voor het opmeten en in tekening brengen van dit af te breken gebouw. De sloop zou zodanig moeten gebeuren, dat herbouw mogelijk is. Inmiddels is. aldus het ontwerp-raadsvoorstel, gebleken, dat de kosten op 225.000 moeten wor den geraamd. De betreffende commis sievergadering begint om half acht Kruisverenigingen worden in 1976 formeel opgeheven GOES - De provinciale stichting van het Zeeuwse Kruis, hoopt in 1976 rond te komen met de opheffing van de drie oude provinciale kruisorganisaties (Groene, Wit-Gele en Oranje-Groene- kruizen) en de oprichting van een nieuwe organisatie. In de praktijk heeft de nieuwe opzet overigens al z'n beslag gekregen; het gaat nu nog om de formele afw ikkeling. Daarbij hoort ook het uitwerken van eensluidende statu ten voor de regionale kruisverenigin gen. Een en ander wordt gemeld in het Jaarverslag 1975 van het Zeeuwse kruis. De directeuren M. C. Deurloo en Ed. de 8mlt schrijven dat zij in 1976 ook veel aandacht willen besteden aan het op- zettenvan en het onderhouden van een goede relatie met de regionale vereni gingen (basiseenheden genaamd). In Zeeland bestaan er nu tien basiseenhe den, die het totale gebied van de provin cie omvattten. De directie van het Zeeuwse Kruis toont zich tevreden over de herverkaveling, die zich op deze wijze in de maatschappelijke gezondheids zorg heeft afgespeeld. Naast de regionale herverkaveling, is ook aandacht besteed aan een reorgani satie van het provinciale kruiswerk. Binnen het Zeeuwse Kruis werden acht diensten opgencht: rheumabestrijding. oncologie, geslachtsziektenbestrijding. Jeugdgezondheidszorg, gehandicapten- Jfrg. bejaardenzorg, voedingsvoorlich tingen gezondheidsvoorlichting- en op voeding. Verder werd in samenwerking •net de drie in Zeeland werkzame' kraamcentra opgericht het provinciaal samenwerkingsorgaan kraamzorg in het lijvige jaarverslag over 1975 (104 Pagina's) wordt van de werkzaamheden van deze diensten zeer uitvoerig verslag gedaan In het jaarverslag zijn verder opgenomen de samenstelling van de zo genaamde contactgroepen, die aan ie dere dienst verbonden zijn. De sociaal geneeskundige dr B J. ter Bals noemt m aJn verslag enkele wensen die de eerst komende jaren nader gestalte jnoetei knjgen. zoals meer aandacht oor hart- en vaatziekten en tumoren, en gesloten circuit bejaardenzorg voor gehele provincie en een sociaal- genatnsche dienst voor Zeeland. drachten gehouden. De volksdansgroep van de plattelandsvrouwen uit Brou wershaven demonstreerde enkele volksdansen. Woensdagmorgen heette loco burgemeester drs. J. Dijkgraaf de gas- Amnesty International houdt bijeenkomst MIDDELBURG - De regio Zeeland van 'Amnesty International' houdt za terdag 18 september een middag- bijeenkomst in de concertr en gehoor zaal te Middelburg. Het doel van deze middag (aanvang 14 00 uur) is tweeledig Naast het geven van algemene informatie van Amnesty International, is er gelegenheid tot uit wisseling van ervaringen over de activi teiten van de werk- en adoptiegroepen in Zeeland. Na een filmvertoning volgt een inleiding door Aat. van der Wel, secretaris van Amnesty International, met discussie ten uit Wales officieel welkom Hij over handigde de 'Country chair of de Gwent Woensdagmorgen heette loco- burgemeester drs J. Dijkgraaf de gas ten uit Wales officieel welkom Dal ge beurde tijdens een bijeenkomst in lunchcafé Het Stadhuis' Hij overhan digde de 'Country chair of de Gwent fe deration 'of Women's institutes', mrs Brightman een luchtfoto van Goes. Mrs Bnghtman dankte op haar beurt de ge meente voor het plezierige welkom en vertelde dat ze Zeeland bijzonder inte ressant vond Na de officiële ontvangst bezichtigde het gezelschap onderr leiding van ge meentelijk voorlichter Jan Kan het Goese stadhuis Daama ging men naar Middelburg, waar men een rondleiding door de stad kreeg Verder werd een rondrit gemaakt over Walcheren, Noord-Beveland en Schouwen- Duiveland. 's-Avonds was er in het dorpshis in Wissenkerke een koud buf fet. Dit was verzorgd door de leden van de bond van plattelandsvrouwen uit Noord-Beveland. Vandaag (donderdag) en vrijdag verblijven de gasten in de gastgezinnen, die dan zelf uitstapjes kunnen maken. Vrijdagavond vertrekt het gezelschap uit Wales vanuit Vlissin gen weer naar Sheemess Foto: Loco-burgemeester drs J Dijk graaf van Goes overhandigt mrs. Bnghtman. de presidente van de platte landsvrouwen uit Wales, een luchtfoto van Goes Oh lovely", zegt mrs. Bnght man BERGEN OP ZOOM - Bij rijkswaterstaat verwacht men. dat het nog wel enkele jaren zal duren, voor de 'knelpunten -route op Goeree-Overllakkee naar het Hellegatsplein - bij Haringvlietbrug en \olkerakdam - zal zijn opgelost. De verdubbeling van het weggedeelte tussen net Hellegatsplein en de aislag richting Achthuizen hangt mede samen met de beschikbaarheid van tinan cién en die ziet men de eerste jaren als gevolg van de bezuinigingsoperatie v an de regering tot 1980 met onmiddellijk loskomen Van Brabant uit kan netverkeer ongestoord' doorrijden richting Rotterdam Het verkeer uit Zeeland en Flakkee neett nog te maken met stoplichten Dai komt omdat er nog twee viaducten moeten worden gebouwd Maarook daar voor is op het moment geen geld beschikbaar, zo zegt men bij net bureau waterbouwkundige werken oost van de Deltadienst van rijkswaterstaat Wel is er binnen rijkswaterstaat op net moment overleg gaande over de mogelijkheid de 'tuimelkade' langs de autoweg Flakkee-Hellegatsplein al te graven en daar de rijbaam erdubbeling te situeren Een probleem daarbij is. dat deze 'tuimelkade' tot 1985 nog tungeert als waterkering, waardoor net de vraag is oi-ie eerder weg kan Dat probleem is nu met name onderwerp van gesprek. Van der Doef en Van Gorkum spreken voor PvdA-Goes GOES - Evenals vorig jaar houdt de afdeling Goes en van de PvdA op de vierde dinsdag van september een discussie-bijeenkomst over de mil joennota. Deze keer zijn als sprekers uitgenodigd Van der Doef, vice-voorzitter en tweede kamerlid van de PvdA. en van Gorkum. oud-kamerlid van de PPR en thans lid van de PSP. De bijeenkomst vindt plaats indde Pnns van Oranje in Goes en begin om acht uur. Dr. A. Versprille gewoon lector Erasmusuniversiteit VLISSINGEN Air. A. Versprille, oud- inwoner van Breskens, heeft woensdag aan de Erasmusuniversiteit van Rot terdam het ambt aanvaard van gewoon lector in de faculteit der geneeskunde met de leeropdracht 'beademingsleer en het longfunctie-onderzoek'. Ter ge legenheid van de aanvaarding van dit ambt hield dr. Versprille een rede. on der de titel; 'Kennen en kunnen'. De plechtigheid was in het Groot- Auditorium van de Erasmus Universi teit Dr Versprille werd in 1934 m Breskens geboren Na zijn opleiding aan de mid delbare school studeerde hij medicijnen aan de universiteit van Amsterdam en aan de Rijksuniversiteit van Utrecht. Na de studie specialiseerde hij zich tot fysioloog. Sinds augustus 1973 is dr Ve- sprille als lector verbonden aan de Erasmusuniversiteit Vanaf 1974 is hij tevens hoogleraar aan de Technische Hogeschool Eindhoven met als leer- oprdracht 'Fysiologie in het bijzonder in verband met medisch technische toepassingen „OOSIBURG EERSTE ZEEUWSE GEMEENTE MET NATUURBOUW" VLISSINGEN - II, stichting Zeeuws coorduialieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming heeft op verzoek van het college van b. en w. van Oostburg een plan ontwik keld, waarmee de juist ten westen van Hoofdplaat gelegen inlaag nieuw leven kan worden ingeblazen. Van dezes westelijk van Hoofdplaatge- legen inlagen moet ongeveer 60 hectare wijken voor de nieuwe Deltadljk. De gemeente Oostburg heeft een plan ont wikkeld waarbij een deel van de eerste inlaag zal worden volgespoten met zand en voor ongeveer de helft zal worden aangewend voor de bouw van zomerwo ningen. Volgens dit plan zou het reste rende inlaaggedeelte worden ingeplant. ..Indien de gemeente Oostburg gevolg geeft aan het plan van het coórdlna- tieorgaan. betekent dat. dat Oostburg de eerste gemeente in Zeeland zal zijn die tot natuurbouw' overgaat." zo stelt de stichting Het dagelijks bestuurslid J A de Zwart van het Coördinatieorgaan, heeft het in richtingsplan voor de inlaag ontwik keld Er zou daarvoor een afgraving moeten plaatsvinden tot plaatselijk even onder en juist boven de grondwa terstand Na de ontgronding moet de dunne toplaag teruggebracht wordn tot maaiveldmveau In het plan is voorzien in het graven van zes diepere poelen, die in een later stadium dienst kunnen doen als veedrinkputten. De poelen zijn be doeld om het meer open. natte element in het landschap te brengen Dit zal met name tot een rijk msektenleven leiden, terwijl de poelen voorts dienst zullen doen als broedplaats, drinkplaats en baadplaats voor talrijke andere vormen van dierlijk leven Een strook langs de weg Breskens-Hoofdplaat moet volgens het plan tot enkele centimeters onder het toekomstig winterpen ontgraven worden, evenals een strook over de lengte middendoorde inlaag Hierop verwachtmen een spontaan optredende bebossing, die onder meer voor een af scherming van de weg zal zorgen. De overgang tussen bebossing en cultuur land zal naar verwachting veel planten soorten opleveren Omdat na het vol tooien van de deltadijk de waterafvoer groter, zal zijn dan nu het geval is zal dit het grondwaterpeil kunnen beïnvloe den Hetcoórdinatieorgaan adviseert in zijn nota dan ook niet. eerder met het inrichten van de inlaag te beginnen dan na het gereedkomen van de dijk Het grootste gedeelte van de inlaag wordt in beslag genomen door hooilan den. die door twee tot drie meter brede tussenstroken worden gescheiden. Deze stroken zijn bedoeld als breking in het inlagelandschap en dienen iets hoger te liggen voor het vormen van duindoorn- kruiswilgstruwelen. In hét oostelijk deel van de inlaag, direct aansluitend aan het zomerhuizencomplex kan bebos sing plaatsvinden op een gelijk niveau met het hooiland. Het kan tevens een groeiplaats zijn voor plan tensoorten die minder vocht kunnen verdragen Het gehele plan is dermate flexibel van opzet, dat verrassende elementen die zich voordoen, altijd in de Indeling kun nen worden ingepast," aldus de stich ting- Het coordinatieorgaan doet de sugges tie de hooilanden voor een symbolisch bedrag te verpachten of te verhuren aan de bestaande pachters Er kan met hen ook een beheersovereenkomst worden gesloten, waann het gebruik van de ge bieden wordt geregeld Een nauwgezet maai- en beweidingsregime zal volgens het coórdinatieorgaan leiden tot een ongekende toename van plantensoor ten met name van orchideeën. Er dient beslist niet met kunstmest en bestrij dingsmiddelen te worden gewerkt." Volgens het coordinatieorgaan bete kent het inrichten en beheren van de inlaag een veel genngere financiële be lasting voorde gemeente dan aanleg in de vorm van een plantsoen. Het coordi natieorgaan heeft het gemeentebestuur geadviseerd voor de uitvoering contact op te nemen met de Stichting Het Zeeuwse Landschap. Het coördinatieorgaan heeft de ge meente Oostburg er ook op gewezen, dat hetbegnp inlaag in de provincieeen cultuurhistorische betekenis heeft, en dat momenteel veel inlagen in Zeeland aan de dijkverzwaring ten offer vallen." De Inlagen vormen een extra beveili ging van de polders tegen de zee Vlak achter de zeedijk werd vroeger een tweede dijk aangelegd over de lengte van het bedreigde deel. Binnen die strook werden dan compartimenterin gen gemaakt. De klei die nodig wasvoor de aanleg van het parallel gelegen dijk- gedeelte en de schenkeldijkjes werd verkregen door de tussenliggende gron den af te graven. Zo onstonden de zgn. korrelvelden. de laaggelegen gronden, die tegen de dijken iets hoger liggen. Middenin ligt meestal een lager gelegen stuk daar werd de meeste grond afge graven Omdat in de meeste gevallen in lagen niet in het polderontwaterings- systeem zijn opgenomen, komen geen grote schommelingen in het grondwa- tcmiveau voor Onder de kleilaag die weggenomen is. bevindt zich meestal lichtzwavelige grond totpuurzand. Met de permanent hoge waterstanden, een lichte mate van geaccidenteerdheid en een aanwezigheid van zout en zoet, staan deze vier ablotische elementen borg voor een rijke en gevarieerde flora en fauna." Zo stelt men. DUIVENRUBRIEK ENGELANDVLUCHT WAS DESILLUSIE liet gebeurt met vaak. dal duiven op een alsland van ongeveer 150 km minu ten los vliegen, liet gebeurt in leite praktisch nooit, dat een en de/ellde liefhebber tegen meer dan '1300 duiven de eerste drie weel te w innen als hel een provinciaal concours betreft, want zo mogen we de vluchten van de afde ling Zeeland van de Bond van Zater dagvliegers tocli wel noemen, want er strijden op een en hetzelfde concours toch liefhebbers uit heel de provincie mee. het gebeurt nooit dal een en de zelfde lielliebber met zijn 3de duil nog 30 m.p.m. los ligt voor de rest van de provincie. Dit konden we een week geleden nog sennjven. maar nu met meer. want de combinatie v'isser Lensen uit Axel pres teerde nel tegen 2362 duiven de eersie drie provinciaal te spelen en die derde diuideed 29 m.p.m. meer dan de 4e prijs. Reeds net nele jonge duiven seizoen be wijzen deze jonge duiven in topconditie te zitten, doen een dergelijk exploot was en werd door geen lieinebber verwaait Dat er op dat nok beste zitten is reeds jaren bewezen, doen du jaar moei de kweek wel buitengewoon geslaagd ge noemd worden, want op de voorgaande vluciuen was neteveneens van dik noui. zaagt men planken en op Orleans zaten deze duiven ook weer ras aan de kop. Jos Schroevers uit Amemuiden maakte een schitterende uitslag, doch diens pracht pres tatie met 4.7.17 valt geheel in liet met tegen die 1, 2. 3 van Visser Lensen 5 S. Brander horst, Kortgene: 6 en 8 W. Bouwense. Kortr gene en H- de Feijier. Axel: 10 L. Baayens, Goes LL, 11 W. Moerdijk. Borssele: 12 A. Holieslelle. Kortgene 13. 7 J van Es. Goes 14; J. Bakker. Zaamslag; 15 M. Scheele. Zaams- lag. 16 en 18 J Melis, Westkapelle; 19 C. van Belzen. Amemuiden: 20 Jac. Snijder. Zierik- Het is trouwens dit jaar een eente Oost Zeeuws-Vlaamse aangelegenneid op de afdelingsconcoursen. want uit Louvres met 2921 jonge duiven was net ouK weer Oost-Zeeuwsen-Vlaanderen. die met de vetste brokken gmg lopen A Scheele. Temeuzen 1 H de Feijter. Axel 2: G Sierevcld. Amemuiden 3. J Dingemanse Amemuiden4- M Schroevers. Amemuiden 5. Visser Lensen Axel 6 en 18: J de Jonge. Hoek 7. J Schroevers Amemuiden 8. C de Ridder Amemuiden 9: W Vcrsluys. Kortgene 10. Er vlogen ook nog 240 oude duiven, ook tuer won Zaamslag de 1ste namelijk in de persoon van D deJonge.ZaamsIagl .3en9. P van Belzen, Amemuiden2 F Koopman.Middelburg-; A Scheele. Temeuzen 5 A. Verduyn Axel 6 C Hoek en Zoon. Middelburg 7 C Daane. Mid delburg 8: J. Huvssoon. Middelburg 10 l'\RkESTO\ De Engeland vlucht is oor de leden van de Bond van Zaterdagvliegers op een gew eldige desillusie uitgelopen. Hel is natuurlijk voor elkeen onbegrijpelijk, dat men vooreen vluchtje van een der gelijke afstand reeds om 9.00 uur "s- morgens kan beslissen dal de vlucht uitgesteld wordt lol maandag, uren I Slot van pap. I) laatsluis - bij de Volkerakdain ook ge werkt aan dc derde schutsluis, die begin 1977 gereed moet zijn, Verder is de aan leg aan de gang van een jacli tsluis op de plaats, waar de brug ongeveer negen tien meter boven wafer ligt: de beweeg bare brug ligt op ruim veertien meter In de toekomst zal naar de verwacnimg van rijkswaterstaat 'negenennegentig procent' van alle jaciilen door deze nieuwe jachtsluis kunnen passeren. evenals groot varend materiaal. In de huidige situatie - waarbij de jaenten ook door beide beslaande sluizen moeten schutten - is sprake van ernstig capaci tens verlies, terwijl ook de veiligneid in het geding is. De verwacnimg bij njks- Op de.e situatietekening can liet Volke rakcoinple.v can reents naar links de scnutslui.cn. net inlaatwerk. dat nu wordt gemaakt en de sluis coorjacuten die in aanleg is waterstaat is. dat de jacntsluis voor net komende zomerseizoen gebruikt kan worden Dc derde schutsluis voor de sclieep- v aart - die nu eveneens m uil voering is - krijgt cv enals de beide andere sluizen afmetingen van v ierentwintig bij drie honderd twintig meter en is berekend op duw vaart. Hel is niet de bedoeling van njksw aterstaat om de drie sluizen onmiddellijk allemaal voor de sclieep- vaart le benutten. De ingebruikname van de derde sluis maakt liet mogelijk geven. Die derde schutsluis is gewenst - zo zegt men bij rijkswaterstaat - vanwege de toenemende scheepvaart. In du opzien t onderstreept men. dat jaarlijks scnepen met een totaal laadvermogen van 115 mihoen ton de Volkeraksluizen passe ren: descneepvaartstromen van Kanaal door Walcneren. Kanaal door Zuid- Beveland en Scnelde-Rijnkanaal ko- „Na mist", aldus ir. Van de Velde. ..komt he t n u a 1 voor. d at schepen soms een d ag moeien wacnten om geschutte kunnen worden Er is nadat de zandtransporten van de Oosterscnelde naar Rotterdam in 1970 zijn weggevallen weliswaar een aanzienlijke daling van net scheep vaartverkeer via de Volkeraksluizen opgetreden, maar de prognoses geven een stijging van de scneep vaart aan. Die toename kan met een derde sluis worden opgevangen". waren er nog om een geslaagde lossing mogelijk te maken, doelt het bericht was nu eenmaal delimtiel. Als men dergelijke berichten doorgeeft om welke reden dan ook. dan isergeen weg meer terug. Voor de zoveelste keer is er maar weer eens bewezen, dat in teite de liefnebber zodra mj tngekorid neeft machteloos staat, v oor de zoveelste maal is weer maar eens bewezen, dat de weg naar eenneid. eenneid in organisatie, eenneid m beslissingen nemen, eenneid in ver voer en eenneid in dienen van belangen slecnts loze woorden zijn. Wanneer we zien. dat op eén en dezellde dag. drie bonden in Parkeston ztjn en dat er los van elkaar besluiten genomen zijn met dergelijke ver strekkende ge- v olgen. dan klopt net nelemaal met. Engeland is voor de zaterdagvliegers met uitgesteld tot maandag, maar tot 1977. dat is net gevolg. In Z.N B - verband speelde men in Axel op deze vluent op zaterdag met 128 duiven De eerste maakte 972 m p.m. en wordt niermee met alleen 1ste in Axel. doen ook provinciaal en 1ste in net bonds- concours. E Piessens. CUngc 1J v d. Branden. Cünge 2 en 7. C Lemout Ciinge3 L Breepoel.Hoek4. eebr Elegcert. Koewacht 5 en 10: R Gijsel. Westdorpe 6: J de Burcer. Clinge 8: Ch. Suy. Koewacht 9 zouden die mannen uit Koe- wamt Enttelandvliegers hebben. In Zuid-Bevelnnd vlogen 231 duiven. 1ste 903 tn.p.tn. J. van Noorden, Knuningen had vier duiven mee. C. Dijl uit Kruimngen 6 duiven, samen vlogen ze 10 pnjzenze beginnen bo vendien met l en 2 E. Vermast uit Yerseke had ze niet vroeg, doch toch mag hij meer dan tevreden zijn. want hij wint met zijn eerst getekende de 19de prijs, hetgeen weer een aangeduide is voor het provinciaal kampioenschap. De eerste sene van drie duiven Is voor G. Ver- bart uit 's-Heerenhoek. die 1 16 en 31 wint. terwijl de 2de sene van drie met gewonnen wordt J van Noorden. Knuningen 1. C. Dijl. Krui- ningen 2. Sj. van Eijkeren s-Heerenhoek3; J. Pauwe Knuningen 4 J P. Voois. Kruimngen 5 G. Verbart s-Heerenhoek 6. C. Aerts. Krumingen7: R Bogacrt. Hansweert8; J. van Noorden Knnnlngen 9 en C. Dijl. Kruimngen 10 Dat is liefst zeven duiven van Kruimngen in de Uen eersten In de iwintig eersten zitten helst 11 duiven van Kruuungen Ze w onnen daar 22 van de 58 te winnen pnjzea Op Beaumetz vlogen er 945 duiven 2ste 1251 m p m. H Remijn Goes 1 en 6. J Pollliei. Lewedorp 2; P Schnjver. "s- Heerenhoek 3; j rn 9 Th. Vreeke. ~s- Heerenhoek. 4 P Poortvliet Baarland 5; J. Verzeeuw. Kwadendamme" Sj. van Eijkeren. s Heerenhoek: 8 lUjir.an en zoon Goes 10. P. Rijk. s-Heerenhoek 11A. Sorber. Goes 12: A Hazen. Lewedorp 13 en 14 N van Kleunen. Goes 15. In Sluis vlogen op Beaumetz 156 dui ven lste 1313 m.p.m M v d Bussche 1.2.4 en 5. J Moens 3. G van Morrelgem 6; J de Bruyne 7. E. Coppens 8; J Wage 9 en P Goos- sen 10. De Westkapeise Zaterdagvliegers zaten op Quivramemet 343 duiven 1ste 1038tapm P. van Rooyen 1. N Roelse2: A Huibregtse3. M. v d. Male 4 S Ma.,- mevr Melis6 J Corre 7 L. Waasdorp 8. K. Minderhoud 9; Th. van Alpnen 10. Sasse raad maakte weg vrij voor twee belangrijke projecten SAS VAN GENT - Door 't bestem mingsplan buitengebied te wijzigen heeft de gemeenteraad van Sas van Gent woensdagmorgen de weg vrijge maakt voor de uitvoering van twee be langrijke projecten: de aanleg van een tweede sportveld in Westdorpe en de aanleg van een woonwagencentrum in de Eugeniapolder in Sas van Gent. Met het voorstel om de bestemming van het terrein in Westdorpe te wijzigen had de raad geen enkele moeite. De fractie gemeentebelangen stemde vier man sterk wel tegen de aanwijzing van het gebied in de Eugeniapolder tot woonwagencentrum. Deze fractie had eerder al bezwaar gemaakt tegen de aankoop van het betreffende perceel door de gemeente. Men vindt de plaats met geschikt voor het woonwagencen trum. De overige raadsleden hadden minder moeite met het voorstel van b. en w. Het gemeentebestuur moet nu alleen- nog overeenstemming bereiken over de afkoop van de pacht Als alles meezit denkt men nog dit jaar met de uitvoer ing van het plan te kunnen beginnen Dat geldt overigens ook voor het sportr veld in Westdorpe De gemeenteraad vergaderde woens dagmorgen erg vroeg in verband met een excursie die men die dag maakte naar Noord-Frankrijk. Bij die gelegen heid werd onder meer 'n bezoek ge bracht aan Bergen en op de terugweg - aan Gent waar de pacificaaefeesten deze week worden gevierd. Het ls niet uitgesloten dat het tussen Sas van Gent en Bergen tot een verbroedering zal komen. provincie OP VERZOEK li. EN W. OOSTBURG 1 DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 29