SCHIETINGEN Overtredingen rijtijdenbesluit voor kantongerecht Terneuzen P. de Waele koewacht won Nationale Orleans Gemeente en 'ONI' eens over uitzetten 10.000 stuks snoekbaars DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen EEN WEL EN EEN NIET BEBOET Fotoboekje 'Terneuzen in oude ansichten ZOON DEED ZONDER WERKMAP TRANSPORT VOOR ZIJN VADER TERNEUZEN - Voor het kantonge recht in Terneuzen dienden dinsdag twee overtredingen van het rijtijden besluit. P. C. te Axel hracht het er met een voorwaardelijke boete af. De waarnemend officier van justitie, mr. H. A. R. de Mul, had 150 gulden on voorwaardelijk gecist. C. had zijn zoon een transport - C. drijft een graan- en meelhandel - laten doen in een vracht auto. Deze zoon C. C. kon bij controle geen werkmap tonen. In de dagvaarding werd de Indruk ge wekt als zou de zoon van C bij zijn vader In dienstbetrekking zijn geweest ten tijde van het transport 17 maart), doch C trachtte dit te weerleggen en zei dat het hier om 'een doodgewoon karweitje' ging. daar degene die zou rijden plotse ling verhinderd was. Mr De Mul hield zich niettemin aan de oorspronkelijke versie van het verbaal, maar wilde an derzijds rekening houden met persoon lijke omstandigheden die door C naar voren werden gebracht. Kantonrechter mr C. J. M van Mees ging met zijn voorwaardelijke veroordeling nog iets verder in de clementie Th. de K„ technisch directeur van een betonwarenindustne in Walsoorden, werd hetzelfde bedrag conform de eis onvoorwaardelijk opgelegd Het ging in dit geval over het ontbreken van een ta chograaf in een vrachtwagen. De K. had zich naarzijn zeggen vergist in de datum van ingang van het voorschrift - 1 sep tember 1975 - dat bij grensoverschrij dend vervoer een tachograaf in een vrachtwagen verplicht is Hij waande deze verplichting eerst op 1 mei van dit jaar. „Toch wel een smalle marge om het apparaat aan te brengen", meende mr. De Mul De overtreding was namelijk op 28 april geconstateerd Overigens was onmiddellijk daarna een tachograaf in de betreffende wagen aangebracht Helm De bromfietser C. S. uit Philippine had zich met duopassagier zonder helm in het verkeer gewaagd. Motief: de on menselijke hitte, het was dan ook 10 juli. Voor het hekje bekende S. niets van de oproep om te verschijnen te snappen; er stond namelijk in dat hij een vierwielige bromfiets bereden had. „Ik ben me er niet van bewust dat ik daar een helm op zou moeten dragen", 'zei S. Mr. De Mul zei 'voor èen vol komen raadsel' te staan, aangezien in de doorslag van het document tweewielig toertuig vermeld stond. Hij stelde voor de jongeman van rechtsvervolging te ontslaan. De kantonrechter zag geen bewijs voor de overtreding en sprak S. daarom vrij. Hij bond hem wel op het hart bij 'fraai weer en nachten ontij' een helm te dragen als hij op de bromfiets rijdt. Mr. E. de Rechter die als gemachtigde voor C. de C. uit het Belgische De Pin te optrad kan zijn cliënt een boete van 100 gulden overbrengen. De eis was 125 gul den. De C. had bij het rijden over de Absdaalse weg te Hulst de snelheid van HULST - St. Liduinaziekenhuis, 19.35- 21 uur: Uitzending Radio Nightingale MIDDELBURG - Molenwater. 9.30- 17.30 uur Miniatuur Walcheren. Gasthuis, 20-21.15 uur: Uitzending Ra- wa. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 uur André van Duin's Pret- machine a l. Luxor 20.00 uur Shout at the devil 14 jaar. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur Andre van Duyn. a 1. 2.30 uur: Aardbeving, a.l. MIDDELBURG - City-theater. 20 uur: De slag om de Neretva TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Aardbe ving, a.l. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur. Smokkelschip 'Lucky Lady'. 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland. 10-12 en 13.30-17 uur: Natuur en landschap in Zeeland. Lunchcafé Stadhuis: Werken Anton Beysens. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. KRUINTNGEN - De Molen. 14-17.30 en 19-21 uur: Pentekeningen Piet Pons. MIDDELBURG-Zeeuws Kunstenaars centrum: Fotografie Ronald Vonk. Kunstzaal Van Ben them Jutting, 9-18 uur Schilderijen W. Oreel. Vleeshal, 10-17 uur De deur Provinciehuis, ingang Abdijplein: Het kind van de derde wereld. Galerie Pictura, 10-18 uur Schilderijen Gomelis Kuypers. Galerie 't Kot, 10-18 uur Werken Frits van Til. NISSE- De Mooie Staak. 9-20 uur. Wer ken dhr. Messemaker TERNEUZEN - Artikof: Werken Jo Luycks. VEERE - Grote Kerk. 9.30-17 uur: Kunst uit Zeeland III. VLISSINGEN - Hal en binnenplaats gemeentehuis. Beeldententoonstelling Caroluskring. Stadhuis. 8-12.30 en 13.30-17 uur NKS Kijkmap met grafische werken ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: Te rugblik op beleg. 1575-1576. Maritiem Museum Vissen voor de we tenschap HULPCENTRA koord- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444 ZEEL'WSCH-VLAANDEREN - Temeu- ïjj-tel 01150-1444 THOLEN en SEVT-PHILIPSLAND TeL ooi 1 zijn auto onvoldoende geregeld waar door een aanrijding ontstond De be ledigde partij W. v T uit Terneuzen was all risk verzekerd maar had nogal wat restschade. namelijk 950 gulden Dit bedrag was te hoog om als civiele vordering te kunnen gelden zodat de be ledigde andere wegen zal moeten be wandelen om te worden gevrijwaard De rijschoolhouder A H uit Hulst had een leerling onder zijn hoede die nog geen achttien jaar was.Diejongen reed al volop auto, daarom nam ik aan dat hij het wel was", aldus M Niettemin vroeg mr. De Mul de 150 gulden boete voor de overtreding De kantonrechter zwakte dit bedrag tot 100 gulden af. Turken Ook stonden er twee Turken terecht. H. C. uil Gent en M. H. uit Terneuzen. C. was door Sas van Gent gereden zonder in het bezit te,zijn van een rijbewijs. Slechts een Belgische leervergunning was zijn deel. Hier was onvoldoende inzicht in grondgebied en wet aanwe zig. Na een eis van 40 gulden werd het voor deze Turk 25 gulden boete. II. had ii Tern KOEWACHT - Aan de sciuetmg bij A de Scnepper te Koéwacnt deden 55 scnutters mee De uitslag van de eerste wip luidt: eerste nogevogel J de Jonge Smt-Jansteen, tweede nogevogel W Verscmaegen. Koewacm. eerste zijvo gel E. de Kindt. Nieuw-Namen: tweede zijvogel: R Deijn. Kruisstraat <Bi. derde zijvogel E v'ennandel Koewacut. vierde zijvogel Tn van Waes Westdor pe. eerste kal. t' Stevens. Smi- Jansteen: tweede kal E Ingnels. Ste- kene 'Bi. derde kal R Gijsel. Koé wacnt. vierde kal M Merdix. Sint- Jansteen. De uitslag van de tweede wip luidt; eer ste nogevogel: E. de Maayer. Stekene <Bi. tweede nogevogel P de Vliegner. Koewaent: eerste zijvogel W Tnoen. Koewaent: tweede zijvogel E de Maa.ver. Stekene (Bi. derde zijvogel E Vermandel. Koewaent. vierde zijvogel G Suv. Zuiddorpe. eerste kal R Jan sen. Koewaent; tweede kal E. Verman del, Koewaent: derde kal ,1 Steijaeri Graauw, vierde kal. mevrouw Savo.ve. SintrJansteen ZANDBERG - Aan de schieting in het Mossel- en Palinghuis te Zandberg de den 61 schutters mee. De uitslag van de eerste wip luidt, hogevogel. F Wee- maes, Prosperpolder. eerste zijvogel. F de Caluwé Graauw; tweede zij vogel J Picavet, Zandberg, grootste aantal (5 stuks): F. de Witte. Hulst. De uitslag van de tweede wip luidt, ho gevogel: E de Bakker. Zandberg; eerste zijvogel; E de Bakker. Zandberg; tweede zijvogel: C. Picavet. Zandberg, grootste aantal (4 stuks): C Driesse en G. de Bakker, beiden van Zandberg. STOPPELDIJK - Aan de schieting bij J. Vemimmen te Stoppeldijk deden 99 schutters mee. De uitslag luidt: eerste wip hogevogel: A Passemier. Hellegat, eerste zijvogel: P. Claessens. Lams waarde: tweede zijvogel: A van Dijk, Vogelwaarde; grootste aantal (4 stuksi P. Scheerders. Hulst. Tweede wip: hogevogel P Oosting. Axel; eerste zijvogel J van Leuven. Vo gelwaarde. tweede zijvogel P. Claes sens, Lamswaarde. grootste aantal i4 stuks): A. van Dijk, Vogelwaarde Derde wip: hogevogel Th Asselman. Kloosterzande. eerste zijvogel A. Pas- semiers. Hellegat, tweede zijvogel: A. FassaerL Vogelwaarde; extra vogel J Pieters. Kloosterzande; grootste aantal (5 stuksi: J Serrarens. Vogelwaarde BOSCHKAPELLE - Aan de schieting bijT van Schaik te Boschkapelle deden 23 schutters mee. De uitslag luidt ho gevogel A. Passemiers. Hellegat, eerste zijvogel: E Pauwels. Kloosterzande. tweede zijvogel: R. Heijmans. Axel: grootste aantal «4 stuksi: T. van Schaik Vogelwaarde LAMSWAARDE - Aan de schieting bij R Heijens te Lamswaarde deden 51 schutters mee De uitslag van de eerste wip luidt: hogevogel: R Herrewegh. Lamswaarde. eerste zijvogel- A. Ver hoeven. Kloosterzande. tweede zijvo gel: J. Hoop. Kloosterzande; grootste aantal (6 stuks): G. de Waal. Lamswaar de De uitslag van de tweede wip luidt: hogevogel: F Pieters. Kloosterzande; eerste zijvogel: P van Goethenv. tweede zij vogel: J Pieters. Kloosterzande. ex tra vogel: P van Goethem. Noordstraat: grootste aantal <4 stuks) mevrouw Ver scheren. Lamswaarde. ZANDBERG - Aan de schieting in het 'Mossel- en Palinghuis' te Zandberg de den 83 schutters mee De uitslag van de eerste wip luidt: hogevogel: I Esseling, Nieuw-Namen, eerste zijvogel B. Wee- maes. Zandberg, tweede zijvogel: Ver hoeven. Kloosterzande; grootste aantal (7 stuks): C. Picavet, Zandberg De uitslag van de tweede wip luidt ho- gevobel: J Christiaens. Koewacht: eer ste zijvogel: J. van Leuven, Rapenburg; tweede zijvogel: L. van Leuven. Rapen burg; grootste aantal (6 stuks): P van Heeze, Paal. KOEWACHT Aan de seliietmg bij A de Schepper te Koewacht deden 87 Knnvtnvnnrl schutters mee De uitslag van de eerste IV 1 u"u wip luidde' eerste hogevogel F van OOSTBURG - De kahlolieke vrouwen- Poeke. Koewacht, tweede hogevogel: R van Gaever. Koewacht; eerste zijvogel A Suy. Koewacht: tweede zijvogel R Coppens. Kemzeke. derde zij vogel L van Remoortere. Koewacht, vierde zij vogel C. de Moor. Sint-Jansteen: eerste bond in Oostburg hield een kaartavond in het hervormd kerkcentrum, waaraan 37 kaanstlers meededen Er warén zes tien jokeraars en 21 bieders. De uitsla gen waren: jokeren 1 Diana van Steen- berghe. 27 strafpunten. kal: H van den Bosch. Westdorpe. Veire-Dhondt 29. 3 M Joris-Porrey 41 4 L van Steenberghe-van de Bossche 42 5 E Verkeste-Quaars 45. 6 A Poissonnier-Ploegaert 48. 7 M Zeegers-Verstraete 49. 8 S Wille- Everswijk 58. 9 C de Back-de Graaf 58. Momout-Coesn tweede kal A Taelmans. Koewacht, derde kal R. Gijsel. vierde kal; E In- ghels. Stekene De uitslag van de tweede wip luidde eerste hogevogel R van Gaever. Koe wacht. tweede hogevogel M Baes. Ste kene: eerste zijvogel. L van Remoorte- Reinhoud-Eversdijk 61 De poedelprijs re Koewacht: tweede zijvogel. A Gijsel Kemzeke. derde zijvogel: M Matthijs. Koewacht, vierde zijvogel. E de Belie voor F Ploegaert. Hij verzamelde 115 strafpunten Bieden, l mevrouw Van de Velde i Kieldrecht. eerste kal R RoUier. Sint- mevrouw Matthijs 79 3 mevrouw TERNEUZEN - Woensdag i boekje 'Terneuzen in oude verschenen. Het is een uitgf Zeeuwse boekhandel' s het foto ansichten' ve van 'De Zierikzee. nenge leid euzen geen voorrang ge- i bromfietser op de Mr. M, bezwoer dat hij al 7 jaar hier werkt en 3000 keer het be doelde rijwielpad is gepasseerd. Hiji voelde zich puur onschuldig en zei daarom in hoger beroep te zullen gaan tegen de 51 gulden die hem na een eis van 100 werken opgelegd. Mr. U. Ti chelman trad op als gemachtigde voor F. B. uit Merksem. Deze Belg was in lippine na een bezoek aan een mossel- restaurant w eggereden en had daarbij een geparkeerde auto licht geraakt. De eigenaar had het w aargenomen, terwijl hij voor het raam aan de mosselmaal- tijd zat. Zelf had B. niks gemerkt, bracht mr. Tichelman over. De boete was conform 50 gulden. Aangehouden werden de zaken tegen J. M. uit Breda. A. G. uit Hoofdplaat en R. K. uit Terneuzen. De twee laatstge noemden waren bij een aanrijding be trokken. Bij M. waren gebreken aan zijn auto geconstateerd die hij echter ontkende. boekjeov In het im genlïjk', r -hten" is sa- 'Oud-Terneuzen- .1. hacrt. Hij vervaardigde m het eind van de zestiger chenen foto- en ansichten- rliet Terneuzen van vroeger, iwe boekje ('een vervolg ei- eent de samensteller) zijn 76 hten en foto's opgenomen, an uitvoerige onderschrif- KOEWACHT - Aan de schieting bij A de Schepper te Koewacht deden 103 personen mee. De uitslag van de eerste wip luidt eerste hogevogel R van Wa terschoot. Kloosterzande. tweede ho gevogel E Macharus. Smt-Gilhs: eerste zijvogel: R de Vos. Eksaarde. tweede zijvogel. E. Jonkheijm. Kloosterzande. derde zijvogel: E. Inghels Stekene; vierde zij vogel. R van Veen. Koewacht; eerste kal R Gijsel. Koewacht; tweede kal L. Vermue. Zuiddorpe: derde kal A Jansen. Koewacht: vierde kal M Mat thijs. Koewacht. De uitslag van de tweede wip luidt: eer ste hogevpgel B Plasschaert, Graauw; tweede hogevogel: C. Bouman. Graauw; eerste zij vogel: J. B roggeman, Westdor pe; tweede zijvogel R. van de Voorde. Kruisstraat, derde zijvogel: E. Jonk heijm, Kloosterzande; vierde zijvogel: A Goelhals, Gilze-Rijen: eerste kal W. Thoen. Koewacht; tweede kal: C. de Wilde, Koewacht, derde kal Th. In ghels, Stekene: vierde kal: L. de Block, Graauw. IJZENDIJKE - m net Hotzicnt tc 1J- zendijke werd een schieting op de lig gende wip gehouden waaraan door 43 schutters uil 12 pelotons werd deelge nomen De uitslag luidt- Hoogvogel C Slollels 'De Schelde' Terneuzen. Ie zij vogel J. de Keyter 'De Schelde' Terneu zen: 2e zijvogel C. Stoffels Terneuzen Grootste aantal vogels 4 stuks J de Feyter 'De Schelde' Hier ging dus Ter neuzen melde geliele winst huiswaarts ZANDBERG - Aan de zaterdagscnie- ,ting te Zandberg deden 40 scuuttejj mee. De uitslag luidt: nogevogel en eer ste zijvogel R van Steenbergen De Klinge. tweede zijvogel O. de Schrijver. Kapellebrog. grootste aantal lastuksi J Willems. Zandberg. HULS l - Aan de scmettng bij i' Leer- aert te Hulst deden 32 schutters mee De uitslag luidt nogevogel A de Caluwé Koewaent: eerste zijvogel: A, de N'ijs. Hulst: tweede zijvogel. E Neets. Hulst: grootste aantal i4 stuksi: E Leeraert Hulst Kaarting ZANDBERG - Aan de eerste kaartwed- strijd bij 'Mossel- en Palinghuis' te Zandberg deden 40 personen mee De uitslag luidt: 1 J de Loos - E. van Im- merseel: 2 A. de Maat - C de Blieck. 3 C. Picavet - J Picavet. 4 mevrouw Van Immerseel-Buys -1. Essehng; 5 F. Staal - B Riemens. Aan de tweede kaartwedstrijd deden 20 personen mee De uitslag luidt: 1 J van Geertruy - mevrouw M. Kouijzer-de Ca luwé. 2 C Mahu-mevrouw A Koole- Leeraert; 3 J Willems-mevrouw T. BlanckaertrPicavet. Collectes HOOFDPLAAT - De collecte voor het Koningin Wilhelminafonds de kanker bestrijding heeft te Hoofdplaat 954.16 opgebracht HOOFDPLAAT - De zaterdag en zon dag in de Rooms-Kathoheke kerk te Hoofdplaat gehouden MIVA collecte heeft 1055,- op KOEWACHT - De collecte voorde kan kerbestrijding bracht in Koewacht de som van 1600,90 op. Damesvoetbal ZANDBERG - Ter gelegenheid van de kennis werd er m Zandberg een dames- voetbalwedstnjd gehouden tussen een elftal van Zandberg en een elftal van Graauw. De Zandbergse dames wonnen met 4-2 na een ruststand van 4-0. Mevrouw Staal-van de Vijver. mevrouw D'Haens-MuUaert en mevrouw Pardon-Wagenaer (2) maakten voor Zandberg de doelpunten Mevrouw Vael-van Rattingen en mevrouw Matthijssen-van de Zande maakten voor Graauw de doelpunten. De foto's en ansichten geven een beeld van het dagelijks leven in Terneuzen. zo m vijftig tot zestig jaar geleden, En er wordt met alleen stilgestaan bij huizEN. STRATEN. KERKEN. WINKELS. BOERDERIJEN EN MOLENS Met name de Tijremeuzenaren zelf komen ruimschoots aan bod Voor zover ze te achterhalen waren, heeft samensteller Bcart de namen van de gefotografeer- den in hel foto-bijschrift vernield In het boekje zijn bijvoorbeeld foto's en ansichten opgenomen waarop herken bare zaken staan als de oude aanleg plaats van de Provinciale boot. de Mid- densluis. yswedstrijden achter het Ja- vain 1928/1929. de vluchthaven. de de Schependijk. De Markt in 1907. de oude vestingwallen, de Temeuzense winke liersvereniging 'Terneuzen Klimop' en een afscheidsfoto van burgemeester J. Huizinga Samensteller Baert over het eindp- rodukt. Het komt allemaal bijzonder aantrekkelijk over. vind ik zelf en ik ge loof zeker dat het boekje met name vij de oudere Terneuzenaars tal van herin neringen zal oproepen. En de joncere genera tie krijgt op deze manier eens een beeld van hoe het allemaal is geweest". De heer Baert heeft zich enkele maan den achtereen beziggehouden met de samenstelling van 'Terneuzen in oude ansichten ..Ja. ik ben natuurlijk al veel langer bezig met het verzamelen van fo to's en ansichten Dat werk doe ik al vanaf 1961 eigenlijk. Ik weet trouwens zker dal er nog veel meer bruikbaar ma teriaal onder de mensen is. Maar ja. hoe gaat dat. die mensen gaan naar het be jaardentehuis en de kinderen vragen ze af wat ze mét al die rommel moeten doen Die denken niet aan Baert hoor. Laten ze dat in het vervolg nu wel enes doen Het zou de documentatie over Terneuzen gewoon ten goede komen" Spannende strijd in minirollenzesdaagse GRAAL'»' - I)«' door de V/C gespon sorde minirollenzesdaagse in Graauw lijkt een groot succes tc worden. Hel tafel ten m seen tru m m Gaauw was woensdagavond Ie vol om iedereen te hergen. Hel publiek klom op de stoelen om de renners van Kupske Lauw ersaan te moedigen. De strijd in het talellenmscentrum in Graauw is er dan ook naar. Weliswaar staat de ploeg van Walhout-De Visser met Nico en Ben de Bakken op de eerste plaats maar achter hen woedt de strijd m alle hevigheid Behalve Walhout-De Visser lijkt ook de tormatic van De Doofpot uit Hulst vrijwel zeker van een finaleplaats. Achter deze twee ploegen is nog van alles mogelijk. Met eenonder- ling verschil van 14 punten staan maar liefst tien ploegen te dringen voor derde en de vierde plaats Ook was er woens dagavond een optreden van krachtpat ser' Eddie Mangnus uit Kapelleburg De stand na de derde dag algemeen klassement, l Walhout-De Visser 71 punten. 2 De Doofpot 61 punten. 3 Palmbier 56 punten. 4 Kips verzekerin gen en Grolsch bier beiden 54 punten. 6 Mosselhuis Van Oostrom 52 punten. 7 Drankenexpert Vermeirsen 51 punten. 8 Fassaert bouwmetalen materialen 49 punten. 9 Fettness shop Hulst 49 pun ten, 10 Makra Terneuzen 46 punten. 11 Hotel-café-restuarnat De Korenbuers Hulst 45 punten 12 Rocktus verzeke ringen 42 punten. 13 Schoenendiscount Rio Bello 40 punten. 14 Dees Mistsi- bushi 39 punten. 15 Paul's Musiccenter 35 punten. 16 Wuytack snacks 26 pun ten 'De Kousepael' houdt ombudsavond TERNEUZEN - Het Temeuzense jon gerencentrum 'De Kousepael' houdt vandaag - donderdag - voor het eerst een 'ombudsavond'. Wie met vragen of problemen zit, kan terecht bij een team deskundigen dat wegen aangeeft om ze op te lossen of doorverwijst naar in stanties die daarbij behulpzaam kun nen zijn. De 'ombudsavond' is georganiseerd in samenwerking met het 'Jongeren Ad viescentrum Terneuzen' 'De Kouse pael' wil er een wekelijkse tradirtie van maken. Het initiatief is afkomstig van de sa menwerkende jongerencentra in Ter neuzen. Daar is de afgelopen maanden gebleken dat veel mensden (ouderen en jongeren) behoefte hebben aan advies op allerlei gebied Niet iedereen weet tot welke instanties hij zich moet richten of men is gewoon een beetje bang om der gelijke 'drempels' te nemen De 'ombudsavond' duurt van 19.30 tot 22 uur Onderwerpen waarover advies kan worden ingewonnen zijn: huisves ting. relatieproblemen, sociale verzeke ringen. werkomstandigheden, proble men met sexualiteit. studie, juridische zaken, het invullen van formulieren en problemen met alcohol en drugs. Het team medewerkers verwijst naar en werkt samen met officiële instellingen. Buiten de 'ombudsavond' op de don derdag kan men dagelijks terecht bij 'De Kousepael' op bij het jongerenad viescentrum. beide ondergebracht bin nen de 'Centrale Stichting' aan de Nieuwstraat, Filatelisten komen bijeen HULST - Zondag houdt de vereniging van postzegelverzamelaars 'Het Lanc van Hulst' in Den Dutfaert te Hulst de maandelijkse bijeenkomst, De nieuwt- jesdienstisom 9 30 uur aanwezig met de nieuwe uitgiften van Nederland. Ned. Antillen. Suriname, België en het Vati- Om 10 uur begint de vergadenng onder leiding van de heer P Everaert. Na de behandeling van de ingekomen stukken en mededelingen volgen de gratis- en kwartjesloterij en de veiling. De heer A Verbiest uit Zuiddorpe exposeert met zijn 'Genummerde rolzegels van Neder land vanaf 1965 'Cecilia' hield ledenvergadering HULST Onder voorzitterschap van de heer L Lebbmck werd in zaal R. de Vil der te Hulst de algemene ledenverga dering gehouden van de Hulster kaart club 'Cecilia' Na voorlezing van de jaar stukken kwam een bestuursverkiezing aan de orde vanwege het aftreden van de heren M en K Keijzer. die zich niet meer herkiesbaar stelden en de vaca ture ontstaan door het vertrek van de heer G. van Vooren In het bestuur wer den gekozen de heren R Leeraert. J. van de Voorde en L de Wilde De competi tiewedstrijden beginnen vrijdag 8 okto ber Ook zal er tegen andere clubs ge speeld worden BIERVLIET - Minder dan dc licltt van het aantal duiven, dat op de Zeeuwse Orleans gevlogen had werd ingekorfd voor de zogenaamde nationale Orleans van 'Tilburg Vooruit'. In de gehele provincie werden door de leden van de ZNB 3071 jonge duiven ingekorfd en weer stonden de duiven voor een zware opgave: niet één van de duiven haalde 1000 meter per minuut en dat betekent meestal, dat de prijs kamp lang openstaat en dat er's avonds heel wat lege plaatsen op de hokken zijn. Die lege plaatsen zijn echter niet direct verliezen, want de andere dag kwamen er ook heel wat duiven door. Wel betekent het dat het voor de meeste jonge duiven een tc zware op gave was en dergelijke jonge duiven zijn veertien dagen later meestal niet vol doende gerecupereerd om Chateauroux te vliegen. Het werd een schitterende zege voor C de Beule. Sint-Jansteen en J Stevens. Clinge. J de Block, Kewacht Vier dui- van dus uit precies dezelfde streek 5 A v d Broecke, Sasput, 6 P. Butler. Bieze- linge: 7 en 9 Steenhard Prince. Goes: 8 E. Matthijssen. Graauw; 10 K Verbunt. Axel: 11 STurm. Steen, 12 A Rombout. Westdorpe. 13 M. Quaars. Breskens: 14 J Balvers. Goes. 15 H Calon. Hoofd plaat. 16 G Koekoek. Axel: 17 P de Poorter. Axel: 18 F H Herman, Zuiddor pe; 19 G Beheijn. Sas; 20 J Stevens. Clmge Zijn eerste duiven wonnen 2-2331-72 De Heeft Wie Heeft-hoofdpnjs: le Ko ningspoule ging naar P de Waele. die zich ook in het serie spel onderscheidt Hij won ook de eerste gouden horloge De eerste serie onaangeduid is voor Steenhard Prince Goes en J Stevens. Clmge won de eerste serie aangeduid en de le ploegenprijs. In totaal waren er 18 hoofdprijzen. 9 gouden horlogeprijzen. 51 senes onaangeduid, 31 series aange duid en 14 ploegenpnjzen IN OTHEENSE KREEK Niklaas, tweede kal J de Vijlder. Kem zeke. derde kal W Verschraegen Koe vacht: vierde kal R. Coppens. Kemze Overmeire 79. 4 C van de Velre 70. 5 P Vermeulen 68.6mevrouwGoethals 67 E van Pamelen 64. 8 P Koens 63 De volgende kaarting is op 8 oktober TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen en de hengelsportvcreniging 'Ont spanning Nu Inspanning' (ONI) hebben woensdagmiddag overeenstemming bereikt over het uitzetten van vis in de Othcensc Kreek. Op kosten van de ge meente worden nog dit jaar 10.000 stuks snoekbaars uitgezet op de kreek. Vroeger verzorgde de hengelsportver eniging het uitzetten van de vis zelf. Dit jaar is dat voor het eerst niet meer het geval, aangezien ONT niet langer het 'al leenvertoningsrecht' op de kreek iieeft. Er zijn nu ook andere hcngclsportver- enigingen, die machtiging hebben op de kreek le vissen. Woensdagmiddag heeft wethouder J. Slrijbos het uitzetten van de vis aan de orde gesteld in een gesprek met drie be stuursleden van de hengelsportvereni ging. 'ONI' is namelijk de grootste van de verenigingen, die gebruik maken van de Otheense Kreek. Wethouder Strijbos na afloop: „De snoekbaars wordt nu besteld. Overigens hadden wij al eerder aan de visserij inspectie om een rapport over de vis. die op de kreek zit, gevraagd. We beschik ken wat die kreek betreft nog wel over oude cijfers, maar die zijn volgens ons grotendeels achterhaald. We hebben van de inspectie nu de toezegging ge kregen dat men aan dat nieuwe rapport gaat werken Maar ik verwacht flat we het toch met eerder dan in februa ri maart van het volgend jaar moeten verwachten Als we een duidelijk over zicht hebben, kunnen we aan de hand van het rapport bepalen welke vis er in dc toekomst moet worden uitgezet" l isrijrer Voorzitter C J van de Broek van ONI bevestigde woensdagmiddag dat men overeenstemming over de ws-uilzet heeft bereikt. Er kwam ovengens in het gesprek tussen de ONI-bestuursleden en de wethouder nog een andere zaak aan de orde Medio juli namelijk heeft openbare werken de visvijver in het Zuidersportpark. waar geruime tijd ge leden voor het laatst door ONI vis werd uitgezet, leeggehaald. Dat in verband met de aanhoudende droogte, die een flinke vissterfte tot gevolg had ONI maakte geen gebruik meer van de vij ver. de hengelsportactiviteiten richtten zich met name op de Otheense Kreek Toen de vereniging verhuisde van de visvijver naar de kreek is die vijver, vol gens een woordvoerder van de gemeen te. tot tweemaal toe leeggehaald De vis werd uitgezet in de Otheense kreek. Toen echter in de recente droge zomer maanden bleek dat er nog steeds vis m de vijver zat. hebben medewerkers van de gemeente die vis eruit gehaald en overgebracht naar de kreek Volgens het ONI-bestuur ging het daar bij niet alleen om karpers, maar ook om honderden palingen en het bestuur meende dat het hier ging om paling van de vereniging. Aangezien het ONI- bestuur tot nu toe niet heeft kunnen achterhalen waar die opgeviste pa ling is terecht gekomen, eist men van de ge meente een schadevergoeding van en kele duizenden guldens. Wethouder Stnjbos vertelde woensdag desgevraagd: „Och, toen de vereniging verhuisde naar de Otheense Kreek zat daar ook al vis en daar hebben wij toch nooiteen punt van gemaakt De we thouder wees er. na afloop van hel ge sprek met de bestuursleden, op dat beide partijen de zaak nog eens grondig zullen doornemen Hel is een goed ge sprek geweest en ik geloof dat de stand punten nietzover uit elkaar liggen Eris nu m elk geval een overlegsituatie ont staan Voorzitter C. J. van de Broek van Oni na afloop: „We hebben nog steeds geen antwoord gekregen op allerlei vragen, die wij over die verhuizing van de vis gesteld hebben. Er zal nog heel uit voerig over gesproken moeten wor den OSSEWEIRALL Y OP 3 OKTOBER IJZENDIJKE - Op 3 oktober zal te IJ- zendijke de jaarlijkse Ossewei Rally voor auto's worden verreden Deze onéntatierit wordt georganiseerd door de West-Zeeuws-Vlaamse Autoclub De start is tussen 13 en 14 uur in de Minne- poortstraat. Na afloop is er een klasse mentsrally op de markt te IJzendijke om de 'Grote prijs van IJzendijke' De prijsuitreiking zal geschieden door bur gemeester A. Schipper in 'Hof van Koophandel'. Deze rally telt mee voor het clubkampioenschap van de WZA Hulster Ambacht houdt tennistoernooi HULST - In verband met de opening van het nieuwe clubgebouw van de ten nisclub 'Hulster Ambacht' te Hulst door burgemeester P J G. Molthoff worden er zaterdag en zondag tennistoernooien gehouden. Zaterdag is er een seniorentoernooi. waaraan door 64 clubleden wordt deel genomen. Het toernooi begint om 9 uur en zal de gehele dag duren. Zondag is er een juniorentoemooi, waaraan 47 kin deren deelnemen en dat begintom 12,30 uur. Oefenwedstrijd team rijkspolitie CLINGE - Het tweede voetbalelftal van de rijkspolittesportvereniging Luctor" uit het district Middelburg speelt op vrijdagavond '24 september een vriend schappelijke wedstrijd tegen een elftal van de sportvereniging van de Bngade Beveren-Waas van de rijkswacht uit België De2e wedstrijd wordt gespeeld op hel terrein an de VV Clinge te Clmge en begint om 19.30 uur DUIVENRUBRIEK ZWARE OPGAVE VOOR DUIVEN In kring West en Walcheren vlogen 1097 duiven, dat is dus meer dan het derde deel van het provinciale aantal Met 959 meter per minuut won A. v. d. Broecke. die ook maar twee duiven mee had de eerste en 173e. M Quaars. Bres kens 2. H Calon. Sasput 3; M. Jaspers. Middelburg4. M Baert. Sluis5; A. Vinje. Breskens 6 P. de Poorter. Sasput 7. J, Fransooi, Souburg 8: J. van Gijs. Bres kens 9. 14. 25: J de Bruyne. Sluis 10, J. Bakker. Oostburg 11: O. de Zutterenzn. Groede 12: A Duimnck. Cadzand 13, J. van Reizen, Middelburg 15: De Regt Bracke. Biervliet 16. H. Cocquit, Aar denburg 17: H. Schautteet. Groede 18: K Karman, Souburg 19, J. Notebaert. Breskens 20. De Heeft Wie Heeft, de hoofdprijs, de koningspoule en de eerste extra waren voor A v d. Broecke. terwijl de eerste serie onaangeduid de eerste ploegen prijs voor M Jaspers. Middelburg wa ren. terwijl de eerste serie aangeduid gewonnen werd door J. van Gijs. PV Nog Sneller te Breskens. 174 jonge duiven op Beaumetz. Eerste 1273 meter per minuut: Ko de Meester 1; A. Vinje 2.5 en 6. Th. de Smit 3. P. Pleijte 4; C. van Opdurp 7. B. Neve 8: Th.. Smallegange 9 M. de Reu 10 Er vlogen ook nog 65 oude duiven. Eerste 1258 meter per mi nuut: gebr Pijcke 1. H.Mookhoek2en7; J Notebaert 3 en 9: Ko de Meester 4. J Maas 5. M. de Reu 6 en 10, L Ras 8 Op Parkepton vlogen er liefst 77 duiven Eerste 837 meter per minuut. W. Daan- sen 1 en 8: M. Quaars 2; Sj. v. d Velde 3. A Vmje4. G. van Drieó: W. v.d Slikkeö. J Reijnvoet7. G Dusarduyn 9. J Cor nells 10. Laatste prijs 690 meter per mi nuut Parkeston concourscombinatie Hulst. Eerste 969 meter per minuut: P van Looy. St-Jansteen 1. 5 en 9. J van Spaandonck. Steen 2.6 en 7; Th. Peters. Hulst 3. 4 en 10: P de Vos. Clinge 8 Centrum Axel. 128 duiven. Eerste 972 meter per minuut, dit zowel de eerste in in het provinciaal als m het bondscon- cours 2.7.12 en 14 de Parkeston specia list bij uitstek Jef van de Branden. Clin ge. 3 C Lemout. Clinge: 4 L. Breepoel Hoek: 5 en 10 gebr. Elegeert Koewacht 6 R Gijzel. Westdorpe: 8 J de Burger Cünge: 9 Ch Suy. Koewacht Ondertussen zijn de jonge duiven inge korfd voor de laatste provinciale vlucht op één na. vanuit Chateauroux en alles laat voorzien, dat deze vlucht een nor maal verloop gaat kennen. In totaal zijn er slechts 180 oude duiven Provinciaal gezet Het aantal jonge dui ven ligt ook ongeveer 250 lager dan vorig jaar Hetzware seizoen doet zich gelden VEEMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH. 8 sept Aanvoer totaal 9789. runderen 2628 graskalveten 110. vette kalve ren 84 nuchtere kalveren 2734 schapen en lammeren 3356 geiten 75 slacht varken? 802. slachtrundeien 1530 Pnj7.cn 'In guldens) melk en kalfkoelen 1275-2450 gulste koeien 950-1475, roodbonte kalfvaarzen 1525-2375. zwartbonte .1350-2050 klamvaatzen 1275- 1650. gulste vaarzen 1075-1425 pinken 775- 1075 giaskalveren 475-725 roodbonte nuch tere kalveren voor fok en mesterlj 345-525. zwartbonte 310-480. weideschapen 35-125. lammcren 75-120 .stieren le kwal. 6.65-7 15.2e kwal. 6,30-6.55. vaarzen le kwal 6 20-6.80. 2e kwal 5.60-6 10. koelen le kwal. 5.95-6.55. 2e kwal 5.00-5 85.3e kwal 4.80-5.00. worslkoelen 3.80-4.65. vette kalveren le kwal 5.25-5.45. 2e kwal. 5.00-5 15 3e kwal 4.60-4 90. nuchtere slachtkalveren 1.40-1 65. slachtzeugen le kwal 2.75-2.80. 2e kwal. 2.70-2.75. 3e kwal. 2 60-2 68. slachlvnrkens 2.65-3.15. vette scha pen 115-175. vette lammeren 135-190. Over zicht 'resp aanvoer handel en prijzen) melk en kalfkoeien minder groot, iets levendiger, ruim pnjxhoudend. gulste koelen normaal. gunsUger stevig gehandhaafd, graskalveren beperkt redelijk goed. goed prijshoudend, vette kalveren minder redelijk, vrijwel onve- randetd. nuchtere kalveren behoorlijk min der rustig, niet te handhaven, schapen en lammeren zeer groot, traag, aflopend, slacht vee normaal williger, hoger, slachtzeugen gewoon goed. stijf duurder VEILING GOES-KRABBENDIJKE bramen industrie 199-220, doomloze per doos 184-93 groeten: por stuk: komkommers I 42-75. II 20-39 Paprika 23-25; bloemkool 4 per kr 93- 103,6 per kr. 49-75: per bos: wortelen 73. Selde rij 39; per kg: aardappelen drielingen 33. kriel 19: tomaten A 72-79. B 76-89. C 37-42; rode kool 60-76. groene sav kool 86-S«: kroten 5M9. pronkbonen IIX 140-160 Uien bommen 32, middel 37-58 augurken II290 Koolrapen 49, spinazie II 21 Komkommers 3040. BERGEN OP ZOOM Veiling 8 september 1976 Meloenen I3fr231. vr aardappelen 71-105, bloemkool 28-95 snijbonen 182-295. komkom, st 31-73. rode kool 58-62. witte kool 44-55, spitskool 5565. savooi 44-69, bospeer. 108-114. waspeen 57-82. breekpeen 37-53, sla 13-30. pra 33-96. rabarber 17-23. radijs 11-43. spinazie 20-57. tomaten 250390 uien 41-83. koolrapen 40-44. James grieve 24-84. goudreinet 67-112, dubbele bonen 1 141-224. II100-160. St Remv 37-51. Tijdeman 74-89, Tnumf 24-68. Coc 85 114. B Hardy 24-64. Clapps 2559. 'vismijn colijnsplaat - september exportgarnalen 4441 kg 2.32-2.61. handels garnalen 178 kg 2.853.11. tong 57 kg. schol 1123 kg. bot 112 kg. schar 2 kg. kabeljauw 12 kg. tarbot 22 kg. gnet 20 kg. paling 135 kg. herder 342 kg. krab 3 kg. ongesorteerde vis 45 kg Centrale Veibng 'Kaperlie-Temeuzen' Woensdag 8 september 1976 Bramen industrie per kg 1 952.20, doomlözt per doos 84-93, k II per kg 1 752.10; Peren: Iriomphede Vienne 180 64, 170 62-71, 165 61- 63, 160 55. 155 34.4535.80. 1180 44.1170 42-50, 116540-47.116034-44.1155 2 526.115023.50. III- grof 24-dooidraai. Beurre Hardy: 170/80 61.5561 70.16548.7549 30,16035 1536.60,155 2527 20, 1170 48, 1165 39 9542.80, IT60 28.95 3130. 1155 23.5524. 1150 23 50, Illgrof door draai; Bonne Louise d'Avranches: 160 68.155 55. 150 17 30. 1160 58. 1155 47. 1150 17.3524: Beiirre Lebmn: IlïOitfO 48.10: Pltmaston Du- chesse 1165 26: Beurré Durondeaux: 1170/80 28.20,1160/70 3531; Voorverkoop Beuné Har dy170/80 6 560.35. 165 50.75. 160 34.153520, 155 26.152730. 1170/80 49. 1165 41; Beurré Clairgeau: 1165/75 31.1155/65 27; Appelen: Ja mes Grieve 170/8063-69.165 57.118048,1170/80 52-58.116533-46. II6021 8527. nigrof24; Cox's Orange Pippin: 18081.17599,1701 - -1.04,185 79. 1180 75-91. 1175 97-1 07. 1170 951.08, 1165 7587. mgrof 21.8524; Tydeman's Early Wor cester 180 96.170/80114-116.160/7075.1170/80 79.1160/70 59. II5521 80: Lired 170/8063.67.165 52,1170/8046.1165 34.116020; Ellison's Orange: 170/8057,165/7040, KruelappelenJZl.SO; Odin 1175 91.170/75 1.03,165 75-83,16037-38: Brant ley's Seedling: 1180 50. 117580 48.1160/70 32; Pruimen Victoria I 1.75 230. II 451.90; WARWICK Droper 1951 40, II4575, grof 65 75. fabr 20; Monarch. I 220, gof 1.40: Reine Claude d'Althan I 2.40; Vijgen per stuk 6-6.5; meloenen 1 552.60; Aardappelen: I 82-85: drielingen 23-34. dnel 12: groenten kropsla 9. bloemkool 'hj-8l, uien 52-58. pronkbonen 1.351 80, a fw 50. dubbele bonen 85-1.20. dpek- bonen 1 30, kroten 26. trospnn princessebo nen 1.50: Tomaten per krat IIA 3 24, IIB 3 31-3.40 VEILING MIDDELBURG Aardappelen: Eerstelingen bo94. gr84. dr 35. kr23. Bintje bo 101. gr73: Peren Tr.umphede Vienne II. 70/80. 58. 6070. 57. 55. 59. Beurré Hardy 1.65-70.65.6565.5355.55/60.31 Pond speer II. 60. 42. 50'60. 37 St Remv IIL 5560, 36. 60. 36. val 25 appelen James Grieve IL 75/85. 78 70/80 74 6570, 56. 6375. 67 Goud- remette I 75/85. "9-83. Groenten: Sla 11-22, Andijvie 52-90. Postelein 52-95. Spinazie 43. Pnnsessenbonen 205280. Pronkbonen 31-93. Snijbonden 75. Kassntjbonen 142-230. Witte kool 41. Rode kool 63-70, Groene sav kool 49. Spitskool 41-49 prei 90. kroten kg 5362. bos- kroten 39 uien kg 1360. blauwkoprapen 61. radijs 3338. augurken Al 320. Breekpeen 53 51 Pruimen Reine Victoria 123212, druiven Black Alicante 353402, Paprika kg 183315. neimeloen st 64-200, ananasmeloen st. 162- 250. bramen ds. 57-68. aardbetden ds 82-106. tomaten AI 6377. BI 72-88. Cl 42-47. CC 42; AH 57 Bospeen 80. peterselie kst 101-247. seldenj bs 2342. selderij kst 253266, spruiten IIA 107-124, IIB 55. bloemkool I 4 7489. 6 6 377 8. 10 II 43-75. 41-63. 2347. 30. Komkommers 1 76/91.61/76.51/61. 41/51.63-67,31/36; 1161.53. 61. 53-56, 39 Stek kg 22-38. CSM houdt kampioenskaarting SAS VAN GENT - c personeelsvereni ging van dc CSM-suikcrfabriek te Sas van Gent. organiseerde voor de leden, de derde en laatste kaarting voor het kampioenschap 1976. Dat gebeurde in dc bedrijfskantine tc Sas van Gent. De uitslag luidt: 1 m. v. Hijfte 60, 2 A. Boon 60. 3 V Nouts 60. 4 F Oosterhout 59.5 F. Audenaerde 59, 6 W. Meckelinck 58.7 P. v Hecke 58,8 F. Mechelinck 57,9 E. v. Hecke 57,10 P Tak. De poedelprfj/, was voor W Oosterhout. De uitslag van het kampioenschap 197 5: 1 mevr. Tak de Wit met 166 punten. 2 A. v. Bambost 165, 3 C. v. Cleemput lf i. Prognostiek CLINGE - Aan de prognostiek t'wed- strtjd bij 'De Landbouw' te Clingt deden 253 personen mee. De uitslag lu dt der tien winnaars. De extra pnjze i waren voor E. de Vos en J. van Leuv n. CLINGE - Aan de prognostiek wecstiyd bij cafe-restaurant 'De TrouLadour' te Clmge deden 42 personen rr ze. De uit slag luidt: 1 R Claus; 2 F de jchepper: 3 J. Verstraeten. 4 P de Kese)5 H. de Wit; 6 mevrouww Weemaes. 7 t. van Geer truy en 8. T. de Vet. CLINGE - Aan de progne jUekwedstnjd bij C. Weemaes te Clingdeden 87 per sonen mee. De uitslag li idt: winnaar: L. Seghers-Hoelnagels. E ctra pnjzen wa ren voor C Weemaes E. Ferket en A. Hageman

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 27