Topspeelster Hennie Wesdorp moet Terneuzen/AMC I kampioen maken Avanti-Massee door een gelukje in 1e klas landelijke competitie DISTRICTSCOMPETITIE BADMINTON: 47 TEAMS IN STRIJD OM DE TITELS TWEE TWEEDE PRIJZEN BIJ NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP •(PZC/. ZEEUWS BADMINTON: LANGE WEG TE GAAN 17] huis verkopen? Holland Huis Marathon is danig verzwakt rVO - SLi 'I LIVIOCR 1Ö76 sport fADVERTENTIE Gratis drukken en verspreiden wij uw eigen folder van uw huis aan de vele belangstellen den op de koophuisbeurs. Deze wordt gehouden van 11 t/m 15 september a.s. in de Utrechtse Marijkehal. Bel direct uw adviseur: J. van Kemena, 01180-11858. MAKEIAAR&ADV1SEURSOG Damplein 3, Middelburg, tel.:01180-11858. Ook vestigingen in Utrecht, Lindhoven, Den Haag en Lelystad. OOSTBL'RG - ..Zeeland blijft geens zins achter bij de landelijke groei van de badmintonsport. Dit blijkt uit een stijging van de deelname aantallen in de competitie. Dit jaar zijn dat, wat de Zeeuwen betreft, 23 teams. N'aast de kwantitatieve toename is ook een kwa litatieve toename te constateren". Dit schreven we in 1974 bij het verschij nen van de eerste 'badmintonkrant' in de PZC. De geciteerde woorden waren van de toenmalige voorzitter van het nog jonge district Zeeland, jonkheer D. C Valckenier von Geusau. Het district Zeeland draaide pas sinds 1971 en na drie jaar op eigen benen staan kwam de voorzitter toen tot een reéle conclusie. Nu, weer drie jaar later, is het wellicht weer tijd om eens te kijken hoe het met het Zeeuwse badminton staat. Allereerst de kwantitatieve zijde. Dat is nogal makkelijk. Sinds 1974 verdub belde het aantal deelnemende competi tieteams. Het zijn er nu 51 tegen 23 toen. Voorwaar meer dan een stap in de goede richting. De medaille heeft echter ook een keer zijde. Want de kwalitatieve vooruitgang komt ons als bedenkelijk voor. Simon Christiaanseverzuchtheteldersop deze pagina „We hebben te weinig trainers. Er wordt niet voldoende aan opvang van de jeugd gedaan", enz. Zeeuwse top keuze voor kwaliteitsverbetering van het pro vmciaal gebeuren of voor het op bouwen van een groep gezellig spelende leden die, weliswaar in competitiever band. graag een schutteltje slaan. Hoe die keuze uitvalt doet weinig ter zake. Een keuze betekent echter wel dat er een duidelijk beleid moet komen: kies je voor de top dan moet je trainers aan trekken. Kies je vooreen verbreding van het badmintongebeuren dan verdient zeker het opvangen van de grote aantal len ieugd die de bond binnen komen stappen de aandacht. „Slechts inciden teel wordt daaraan iets gedaan", zegt Christiaanse. Maar een bond die in re cordtijd groeide naar een ledenbestand van bijna duizend moet proberen, door er samen de schouders onder te zetten, dat incidentele te vervangen door regeL Want dat is in het belang van deze boeiende, snelle en attractieve zaals- port: badminton' Wie de zaken wat nauwkeuriger bestu- déert kan niet anders dan Christiaanse (voor de goede orde: hij wil niets he ver dan alleen maar positiefs aan de bond ontdekken!) voor een deel. grotendeels eigenlijk, gelijk te geven; kwalitatief ontbreekt er nog wat aan. Drie A II- spelers vormen de absolute Zeeuwse top. Een top die zich nog niet kan meten met de rest van Nederland. Dat bleek overduidelijk tijdens het 'Onderdak- toernooi' in Zierikzee. Het was ook tij dens dat toernooi dat er in de diverse gesprekken die gevoerd werden naar voren kwam dat die Zeeuwse top ook moeilijk hoger op kan komen omdat het ontbreekt aan goede trainers. Palee Wong bij Avanti/Massee mag er natuur lijk best zijn. maar dat komt slechts en kelen ten goede. Daarnaast zijn er mensen nodig die voor het district een goede centrale training, in overleg met het landelijke bondsbureau uiteraard, op kunnen zét ten. Of althans goed uitbouwen van wat er momenteel is. Te weinig bad mintonnende Zeeuwen realiseren zich kennelijk dat het in het algemene Zeeuwse belang is dat zij proberen een papiertje te halen: of trainer, of scheidsrechter of wat er meer is. Het kweken van kader in een zo snel groeiende sportgroepering is een eerste vereiste. Keuze Het Zeeuwse badminton groeit erg hard. Het aantal competitie spelende teams is verdubbeld. De kwaliteit blijft daarbij achter. Misschien wordt het tijd dat badmintonnend Zeeland zich eens uit gaat spreken. Uitspreken over de VLISSINGEN - „Ach, je weet niet hoe het met de andere teams gesteld is. Daarom kan ik er nog niets over zeggen of we wel of niet in de derde klas lande lijk zullen blijven". Aan het woord IsTobl Lammers, de man achter badmintonnend Marathon uit Vlissingen. De vraag of Marathon I het zal redden in die derde klas landelijk is gerechtvaardigd.als men bedenkt dat Marathon zyn eerste heer Danny Mol zag veftrekken naar Avanti/Massee in Mid delburg. In de ploeg van Marathon is nu gekomen René Lips. Ook bij de dames is de opstelling bij Marathon Iets veran derd. Corrie Hollestelle wordt de tweede dame naast Anita Lammers. Vorig jaar waren het met name de heren die bij Marathon de punten binnen haalden. Het vertrek van Danny Mol is een groot verlies voor Marathon en het is de vraag of handhaving in de derde klas er in zit. Ondanks dat is Tobi Lammers niet on tevreden over het rellen en zeilen in zijn club. „Het gaat goed. De jeugd komt lekker op bij ons. En er zit talent bij", meent Lammers. zelf één van de weinige trainers die Zeeland riik is. Tot de tegenstanders van Marathon I hoortook het team van Temeuzen IL De wedstrijden tussen deze twee teams zijn deze competitie de enige Zeeuwse der by's op landelijk badmintonniveau. 12 september Robad I - Marathon 19 sep tember: Marathon - Blauiy Wit 1.10 ok tober Marathon - Selecta I. 24 oktober Temeuzen II - Marathon. 7 november PSVIII - Marathon-14 november Mara thon - Robad L 28 november Blauw Wit I - Marathon. 19 december Selecta I - Marathon. 9 januari: Marathon I - Ter- neuzen IL 16 Januari: Marathon - PSV IIL Er wordt op zondagmorgen gespeeld in de Van Duyvenvoorde sportzaal in OostrSouburg. Er wordt om tien uur be gonnen. MIDDELBURG - Zeelands hoogste vertegenwoordiger in de landelijke badmintonstrijd - het Middelburgse Avanti/Massee - ziet het komende seizoen niet met angst tegemoet. „Ik hoop, dat we in de eerste klas blij ven", verzekert eerste heer Goes Valckenier. De 23-jarige Valckenier is samen met zijn teamgenoten toch wel tevreden over het lot dat Avan ti/Massee eind vorige competitie won. De geschiedenis is bekend: Avan ti/Massee kon kampioen worden van de tweede klas. Door verlies met 6-2 tegen uitgerekend een andere Zeeuwse ploeg - Temeuzen/AMC - ging die titel op het laatste moment naar Raptim uit Gorkum. Wegwaren de dromen van de Middelburgers om eerste klas landelijk te kunnen draaien. Maar het geluk was met de Avanti/Massee ploeg- competitielei der De Geus uit Den Dolder berichtte na het seizoen dat er toch nog een plekje was voor de Middelburgse ploeg in de eerste klas. Maar al te graag werd die kans waargenomen. Dat betekent overigens, dat Avan ti/Massee I in de komende competi tie 11 partijen per wedstrijd moet spelen in plaats van 8 zoals in de la gere regionen het geval is. Daarom moet het team nu vier herenspelers hebben. Dat zijn dan Coen Valcke nier. Danny Mol teen welkome ver sterking vanaf Marathon uit Vlissin gen) de van Pluumpje teruggekeerde Ad Proos en Nico Smolders. De da mespartijen worden gespeeld door Nel Ririhena en Ciska Duden. Danny zit nog in dienst en zal daardoor in het begin van de competitie nog wel eens een wedstrijd missen. Een gekke geschiedenis is het toch wel dat een dergelijke ploeg - voor Zeeuwse begrippen een topploeg - het tijdens de competitie zonder trainer moet stellen. Palee Wong, de uit Thailand afkomstige trainer, traint het Middelburgse keurkorps alleen voor de aanvang van de com petitie. Tijdens de competitie heeft de ploeg geen trainer en moeten de zes spelers en speelsters zich zeil trainen! Een tweede negatieve punt ontdekt Coen Valckenier in de aanvoer van nieuw talent. „We zitten slecht in de jeugd, maar daar wordt aan ge werkt" Tevreden is hij over de sponsor, het bedrijf Massee uit Goes, dat volgens Coen nu drie teams van trainings pakken gaat voorzien. Het bestuur werkt en draait, zegt Coen, prima en de voorbereiding op de competitie is nu beter geweest dan de voorgaande jaren. „Reden om toch tevreden te zijn", vindt Valckenier. 12 september: Leiden I - Avanti/Mas see I. 19 september: Avanti I - Vliet- wijk I 10 oktober Avanti I - DKC 2. 24 oktober Rotterdam I - Avanti I. 7 november Veglo I - Avanti I. 14 no vember Avanti I - Leiden I. 28 no vember. Vlietwijk I - Avanti 1.19 de cember: DKC 2 - Avanti I 9 januari: Avanti I - Rotterdam I. 16 januari: Avanti I - Veglo I. Avanti/Massee I speelt zijn thuiswedstrijden op za terdagmiddag van twee tot zes uur in de Halve Maan te Oostkapelle. Danny Mol (17en Coen Valckenier, de twee heren, die de punJêh moeten scoren voor Avanti TERNEUZEN - De badmintonclub Terneuzen/AMC ziet het ko mende seizoen zonder enige angst tegemoet. Ze hebben daar ook alle reden toe, want, zeer onverwacht, kreeg het eerste team van de club de beschikking over dekrachten van Hennie Wesdorp. En' dat die krachten van de 23-jarige badmintonspeelster niet gering zijn moge blijken uit een stuk van haar erelijst: in 1973 twee tweede prijzen bij de Nederlandse badmintonkampioenschap pen, diverse malen districtskampioene van Zuid-Holland, tal rijke successen en succesjes op Europees jeugd- en senioren ni veau. Zij deed mee aan de Jubercup, een soort Europacup voor de badmintonners en wel speciaal voor de dames. Zij speelde samen in de mixed met de bekende Clemens Wortpl, ook met Rob Ridder en ze dubbelde met Joke van Beusekom. Kortom een speelster met veel talent dat ze nog weet te gebruiken ook. De sympathieke blonde Al-speelster ik er zelf voor moeten stoppen Voor moet voor Temeuzen/AMC I in de ko- zo'n aanwinst moetje als vereniging ze mende competitie vele punten kunnen scoren in de tweede klas landelijk. „We moeten kampioen worden", zegt secre taris Arnold Emmerik van de bc Ter- neuzen rondweg. De soepel bewegende Hennie Wesdorp is momenteel druk aan het proberen om zich hier te vestigen. Ze heeft het diploma CIOS op zak met een specialisatie in de tennis- en badmin- tonrichting. Graag wil ze les en training geven bij de diverse clubs die het Zeeuwse rijk is. Langzamerhand wil ze zo haar werkkring in Schiedam (ook daar traint ze en geeft ze les) ruilen voor een volledige baan in Zeeland. Samen met haar vriend is ze regelmatig te vin den in de discotheek van de laatste in Zelzate, maar er wordt gezocht naar een huis ergens in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Ik moet nu wel mijn spel in de natio nale top laten vallen", beseft Temeu- zens nienwe aanwinst. Ze gelooft, dat het niet te continueren is. „Als je aan de top wil blijven spelen moet je daarvoor ook hard trainen", is haar standpunt. Natuurlijk is het voor Hennie Wesdorp een hele stap terug naar het spel in de tweede klas landelijk. Zij speelde het laatste j aar hoofdklasse met de b v Haar lem en daarvoor maakte zij zich ver dienstelijk voor de bc Vijfsluizen. „Eigenlijk had ik niet gedacht dat het mogelijk was om landelijk te blijven spelen bij mijn komst naar Zeeuwsch- Vlaanderen. Het viel me echt mee dat er een club was met een team in de tweede klas. Ik vind het wel enorm leuk om op landelijk niveau te kunnen blijven badmintonnen", zegt Hennie Wesdorp. Ook is het voor Hennie Wesdorp ged aan met het afreizen van vele toernooien. Ze gaat waarschijnlijk wel meedoen aan de Zeeuwse kampioenschappen. De train ingen van het eerste team van de bc Temeuzen wil Hennie als lid van dat team zoveel mogelijk meemaken. Overigens heeft de bc Temeuzen voor Hennie Wesdorp een uitzondering ge maakt. De vereniging had al een tijd lang een ledenstop, maar toen een der gelijke kracht zomaar binnen kwam val len werd de stop voor de tijd van enige minuten opgegeven verklaard. "Al had ADVERTENTIE Als je met 402 mensen op 7 vierkante kilometer woont en je wilt 'n leest geven, kan je dal moeili/k stilhouden, 't Beste (en aardigste) dus om iedereen maar uit te nodigen. En dan vooral de buren met vergeten. Want die horen het altijd als eerste. Geluidsoverlast, weet u wel. De politie. i ker ruimte maken", zegt de zeer tevre den secretaris Arnold Emmerik, die overigens een wachtlijst heeft van 100 personen. Twaalf teams De club heeft momenteel 250 leden waarvan 147 bondslid. Zeelands groot ste club gaat met twaalf teams de com petitie in. Temeuzen/AMC I gaat in de tweede klas landelijk spelen, Temeu zen/AMC II in de derde klas landelijk en het derde team wordt voor de bc het provinciale vlaggeschip. Het eerste team start de competitie met Hennie Wesdorp. Brigitte van de Water. Ria Elliott. Jan Fraanje en Jan Willem Visser. Het derde team is samengesteld uit Marijke van Driel. Annet Veerman, Elvira Vermeulen, Paul Tazelaar. Mare Tazelaar en Jan Peters. Wat het tweede team betreft rekent men er in Temeuzen op dat het zich handhaaft in de derde klas. „En het derde wordt misschien wel kampioen van het district", aldus opti mist Arnold Emmerik. Het programma van het eerste en tweede team van Temeuzen/AMC ziet er als volgt uit: 12 september Temeuzen/AMC I - Aristo I, PSV TH - Temeuzen/AMC H. 19 sep tember: Vlietwijk II - Temeuzen I, Ter- neuzen II - Robad 1.10 oktober: Temeu zen I - Drop Shot II, Blauw Wit I - Ter- neuzen II. 24 oktober: Vijfsluizen I - Ter- neuzen I. Temeuzen II-Marathon I. 7 november Temeuzen I - DKC IV, Se lecta I - Temeuzen II. 14 november: Aristo I - Temeuzen I, Temeuzen II - PSV III. 28 november: Temeuzen I - Vlietwijk II, Robad I - Temeuzen II. 19 december: Drop Shot II - Temeuzen I, Temeuzen II - Blauw Wit I. 9 januari: Temeuzen I - Vijfsluizen I. Marathon I - Temeuzen II. 16 januari: DKC IV - Ter- neuzen I, Temeuzen II - Selecta I. De thuiswedstrijden worden om 10 uur in 't Zwaantje' m Temeuzen gespeeld. Hennie Westdorp in actie Brigitte van de Water (li en Ria Elliot moeten samen met Hennie Wesdorp de damespartijen voor Temeuzen winnen. MIDDELBURG - Dc nieuwe badmintoncompetitie start zaterdag aanstaande. Dit jaar zijn het 47 teams die, verdeeld overeen eerste, een tweede, een derde en drie vierde klassen, zich aangemeld hebben bij competitieleider Nico Smolders in Middelburg. „Dat zijn er vier meer dan vorig jaar", volgens Nico, zelf dit seizoen speler van Avanti/Massee I. De enige nieuwe vereniging die er in competitievee band is bijgekomen is Kortgene. De plannen, eind vorige competitie, om er een vijfdeen eventueel zesde klasse bij te creëren zijn onder invloed van de district sledenvergadering niet doorgegaan. „De mensen willen dat er een snelle door stroming van de 1 aagste klas naar de eerste klas mogelijk blijft. Daarom hebben ze liever meerdere vierde klassen. In principe kun je dan binnen vier jaar van onderen naar boven doorstromen binnen het district", verzekert Nico Smolders. Een promotie-degradatieregeling heeft hij nog niet gemaakt: hij moet wachten hoeveel teams er uit de eerste klas aan het eind van het jaar toegelaten zullen worden in de landelijke competitie. Zodra Smolders dat weet ('Eigenlijk weetje dat veel te laat', vindt hij) gaat hij aan de slag Wel staat nu al vast dat de drie kampioenen van de vierde klas sen met de nummer laatst van de derde klas gaan spelen om twee plaatsen in de derde klas. Eerste klas: daarin spelen Wings 1 en 2 uit Koudekerke, Avanti 2 en 3 uit Mid delburg. Pluumpje 1 uit Goes, Marathon 2 uit Vlissingen, De Sjuttul 1 uit Bres- kens en Temeuzen 3. WINGS 1: The Wings komen in het veld met de dames Riet Tlemes en Willy Ti ta- ley. Echtgenoot Mickey Titaley vormt samen met Cees Outermans (speelde vorig jaar bij Avanti/Massee) het heren- duo. WINGS 2: Cees van de Hof en Simon Christiaanse zijn de twee heren die het moeten maken voor Wings 2. Ze hebben steun van de dames Augustine Siwa- bessy, Trix Wielemaker en Frieda Hoff- land. The Wings hebben geen vaste re serves voor hun ploegen. The Wings spe len 's-maandagavonds vanaf half acht m de 'Halve Maan' in Koudekerke AVANTI/MASSEE 2: Met Herma Ver- meirssen en Toos Verbeek als dames en Jan van Sommeren, zoon Arnold van Sommeren en Robin de la Fosse als he ren moet Avanti/Massee 2 proberen het verloren gegane terrein terug te winnen. Het team degradeerde vorig jaar uit de derde klas landelijk. AVANTI/MASSEE 3: Op papier is het team van Avanti/Massee 3 een team dat mee moet kunnen draaien in de eerste klas Trudie Smolders, Corrie Siwabes- sy, Guust Duden en Jan Houtzager zijn de mensen die het moeten maken. Jan Houtzager zou aanvankelijk dit jaar bij De Sjuttul spelen, maar omdat hij daar geen eerste klas district kon spelen gaf hij toch de voorkeur aan de Middel burgse club. Beide teams spelen hun wedstrijden in de sporthal aan de Nassaulaan in Mid delburg. 's-woensdags om zeven uur. MARATHON 2: De Vlissingse ploeg start de competitie met Henk Dorland. Harry Vitalis. Cobi Ploegaert en Els Cal- jouw De ploeg speelt op zondag. Vanaf tien uur in de sportzaal Van Duyven voorde in Oost-Souburg DE SJUTTUL/RHEINHOLD en MA HL A 1: Het eerste gesponsorde Zeeuwse badmintonteam hoopt met HansPieters. Joop de Rechter.Marianne Cruson en San de Bree hoge ogen te kunnen gooien Aan hun accommodatie - de sporthal 'De Veerhoek' in Oostburg - zal het zeker niet liggen. De ploeg speelt de thuiswedstrijden 's-zaterdags om zes uur. TERNEUZEN/AMC 3: Temeuzen 1 en 2 zijn al doorgedrongen in de landelijke competitie Het derde team moet nu de eer binnen Zeeland hoog houden Dat wordt dan overgelaten aan Petra Fraan je. Marleijn van Kuilenburg. Jaap van Driel en Roelof Fermont. 's-Zondagsom tien uur speelt het team in 't Zwaantje te Temeuzen PLUUMPJE I: Pluumpje 1 is Ad Proos kwijt geraakt aan Avanti/Massee 1. Ju nior Hans de Haas vervangt hem. Sa men met Edward Scheen. Ineke Spec- kens en Herma Kok moet dit team het proberen in de eerste klas. Andere klassen Tweedeklas Temeuzen4en5.Avanti4, Pluumpje 2. Astroiden 1. Rillandia 1. Zierikzee 1 en Jong Ambon 1. Derde klas: De Sjuttul 2 en 3. Marathon 3. Ter- neuzen 6. Pluumpje 3, Wings 3, Astroi den 2 en DOK 1 Vierde klas A: Kortgene 1. Sjuttul 5, DOK 3, Astroiden 3. Ter- neuzen 7 en 10. Marathon 4 en Wmgs 4. Vierde klas B: Jong Ambon 2. Pluumpje 4. Temeuzen 9 en 12, Avanti 6, Marathon 5. Smash 1 en Sjuttul 4. Vierde klas C: Temeuzen 8 en 11. Wings 5, Smash 2, Rillandia 2, DOK 2 en Avanti 5 Als alles goed verloopt dan worden op 20 februari de laatste competitiewedstrij den gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17