Zaterdag start landelijke tafeltennis- competitie: Zeeuwen beslist kansrijk MIDDELBURGSE DAMCLUB WIL EEN PROFESSIONELE AANPAK Felle strijd om het individueel kampioenschap schaken Zeeland Zeeuwse autocross-top zondag in Woensdrecht Vlissingen: 5000 gulden voor Zonneveldstichting RAAS 10e IN BRASSCHAAT Timman won in elfde ronde üuiMUc«UP.G y acf» tiviöcrt 1»/ö MIDDELBURG - Zeven Zeeuwse seniorenteams (vorig seizoen waren er dit zes) starten aanstaande zaterdag voor de landelijke najaarscompetitie van het nieuwe seizoen. Van deze zeven provinciale vertegenwoordigers, waarvan vijf herenteams is het Graauwse St. Aloysius opnieuw de formatie, die in de hoofdklas tracht het kampioenschap te verwezenlijken. Meer dan ooit zijn alle ogen gericht op de verrichtingen van de Zeeuws-Vlamingen, die routinier René van Dijk naar hoofdklasser NO AD (Schiedam) zagen vertrekken, maar in zijn plaats beslag wisten te leggen op de Belgische international Romain Schalley. Deze aanwinst betekent zeker een ver sterking voor Su Aloysius. die op dit hoofdklasse-niveau in elke wedstrijd goed mag worden geacht voor drie winstpartijen en met de jeugdige Graauwse talenten Wilfned Dumez en Paul Matthijssen zonder meer als favo riet voor de titel van start gaat- Tegen standers zijn ditmaal Scylla 3 iLeiden en R en R l (voorheen K en Bi uil Gou da, die vorig seizoen beide een toon aangevende rol in de hoofdklas vervul den Het uit de promotie-ereklas gede gradeerde NMB'VDO 2 Amstelveeni en de kampioenen uit de promotie hoofdklas Jaski 1 (Hilversurinen Raves- teijn 1 (Maastricht- zijn de overige con currenten In verband met de 'rollen- zesdaagse" die in de zaal van St Aloy- WILFRIED DUMEZ PAUL MATTHIJSSEN sluszal worden gehouden isSl. Aloysius de eerste competilieweek vrij, In depromotie-hoofdklas. een klas lager dus dan St. Aloysius. spelen de beide Walcherse topteams Middelburg-Zuid en Wilno (Vlissingcm Do hoofdstede- lingen. die vorig seizoen na een verloren beslissingswedstrijd de sprong naar de hoofdklas net misten, komen in dezelfde opstelling namelijk Koen de Vries. André Louwen en Peter Kersten uil tegen de gepromoveerde teams Den- nenberg iValkcnswaard' en Polec En- geneers iHaarlem' terwijl ook het uit de hoofdklas gedegradeerde Steeds Hoger TSB 1 'Den Haag' tegenstander is De twee resterende concurrenten zijn Oldra 1 (Amheiro en Swift 1 (Roer mond I. MZ begint zaterdag thuis tegen Oldra. In een andere groep is het pas gepro moveerde Wilno ondergebracht. De Ylissingers starten weer met Dick Je- ras en Cees Dert. De derde man is hier nog een vraagteken, want de van >IZ komende Wim Wegman heelt lot op he den nog geen dispensatie verkregen om voor de Vlissingseseniorenl'ormatie uit te komen. Het Tilburgse Irene 1 onlangs gedegra deerd uit de hoofdklas. is te gast terwijl Avail tl 1 Hazerswoudei. Belcrum 1 (Bredai, Delta Lloyd 2 Amsterdam! met het eveneens pas gepromoveerde Ons Vermaak 1 Nijmegeni de overige riva len zijn. Zowel in de groep van MZ als van Wilno lijken de krachtsverhoudin gen van de diverse teams weinig uiteen te lopen, zodateen voorspelling moeilijk is te maken, St Aloysius 2 begint op nieuw in de overgangsklas en naast Paul van Laere. Hans van de Voorde en Jo Bogaert is thans de jeugdige Erwin van Lare opgesteld. De Korenbeurs 2 (Schiedam) is de eerste tegenstandei van de Graauwse reserves. Diveko (Rot terdami. Phoenix 3 (Delft). Scylla4 (Lei- deni en Vriendenschaar 1 (Goudai com pleteren hier de groep, dem en Vriendenschaar 1 (Goudai com pleteren hier de groep De resterende Zeeuwse landelijke teams zijn twee damesteams, namelijk MZ en St. Aloysius. Eerstgenoemd team. met opnieuw Joke Roelse. Christa Slingeren Carla Nijeboer wist in een seizoen tweemaal te promoveren en staat nu in de hoot'dklas. de op een na hoogste vaderlandse klas. met enkele gerenommeerde tegenstanders in de groep. Allereerst is daar het uil de ere- klas gedegradeerde Seylla 1 (Leiden) met het trio Sandra de Kruiff, Marjan Zoetemelk en I.ea van Winssen. Boven dien zijn hierin opgenomen de reeds in de hooldklas uitkomende teams van Gispen (Culemborgi met onder anderen Jeanet van Maarseveen. Megacles WeertI met Ine Willems en Cecile van Gasteren en NMB/VDO (Amslel- een). De eerste tegenstander van de MZ- dames is Avanli 2 i Ha/erswoude> dat eveneens promoveerde uit de over gangsklas en dat de gezusters Kooter m de gelederen heeft. Tot slot is het vorig seizoen zo glorieus meisjeskampioen van Nederland geworden team van St Aloysius. met Vivian Blanckaert. Jeanne de Waal en Sterra Blanckaert. op grond van die prestatie toegelaten lot deovergangsklas dames, waarin het m een uit vijf teams bestaande groep ongetwijfeld met kansnjke papieren op het kampioenschap, van start gaat tegen VVV l iLeidschendann dat de eer ste tegenstander is. Belerum 1 'Breda'. DHC 1 (Delfli en Play Fair uit Leimui den. In totaliteit zullen ongetwijield meer dere Zeeuwse teams weer een mede- toonaangevende rol in (ie landelijke ta- ejir1 "c sarei spelen Het uit Giel Wondergem, Cees de Voogd en ex-junior Eddy Verkaart. bestaande MZ 2. dat dit seizoen opnieuw de lande lijke competitie instapte na liet Zeeuwse kampioenschap van dc afde ling moet het in de promotie- overgangsklas opnemen tegen Irene 4 ■Tilburg'. Steeds Hoger TSB 2 (Den Haag'. TCS 1 uit Steenbergen. Twenty One Up 2 'Rotterdamien Wibats4 (Den Haagt welk laatste team de eerste tegenstander is. Ook hierbij is geen prognose te geven over de kansen van de Zeeuwen al lijkt op papier, gezien de opstelling, een langer verblijf in deze klas te rechtvaardigen in tegenstelling tot de verrichtingen van de diverse Zeeuwse teams, die in voorgaande jaren steeds na een competitie naar de afde ling Zeeland terugduikelden. VLISSINGEN - Vijfduizend gulden bracht, totaal 2120 gulden, weliswaar werd de stichting Sport Steunt 200 gulden minder dan vorig Jaar, Zonneveld dezer dagen rijker dank- maar niettemin een bedrag, dat ileiten van (1e VC Vli singei) dc supporters- en belangen vereniging Rood Wit. Het bedrag werd tijdens een bijeenkomst in het clubhuis van de VC Vlissingen over handigd. Na een welkomstwoord van jeugd- voorzitter J B Keersemeeckers van Vlissingen maakte de nieuwe VCV- voorzitter Piet Koster, het bedrag bekend dat zijn club bijeengevoeir bald had. Hij vond dat deze eerste taak als voorzitter van Vlissingen geen mooiere had kunnen zijn, „want", merkte Koster op. „wie wil niet uitnaam van vele gezonde sport- lieden de gehandicapte jeugd in Zee land helpen hun leven iets zonniger tegemoet te zien Door middel van de doelpuntenac- Ues. de "traditionele keu op de bar" en de wedstrijd Olympus-VUssingen had de VCV de gelden bijeenge- mocht zijn. Voorzitter Koster verze kerde er alles aan te doen om volgend jaar bij het 25-jarig jubileum van Sport Steunt Zonneveld een record- bijdrage te kunnen overhandigen. Voorzitter J W. Woltema van de sup porters en belangenvereniging Rood Wit.schetste dat het af te dragen be drag bijeengebracht was dooreen lo terij na afloop van de maandelijkse bingo-avonden. De prijzen voor deze loterij werden door de Vlissingse middenstand spontaan afgestaan voor dit goede doel. Hierna overhan digde hij voorzitter Westerweel van Sport Steunt Zonneveld het bedrag van ƒ2 937.63. Het vorig jaar bijeen gebrachte bedrag werd hiermede met meer dan 1600 overtroffen. De heer Westerweel dankte iedereen die er ook nu weer voor gezorgd had dat het recordbedrag van vorigjaarwerd overtroffen. Michael Wise Adri den Hamer WOENSDRECHT - Talrijke Zeeuwse autorallycrossrijders - onder wie de topcoureurs - nemen zondag a.s. deel aan een wedstrijd in Woensdrecht, waar dit seizoen voor de vijfde maal een evenement start, dat voortkomt uit de samenwerking van Zeeuwse en Brabantse verenigingen. De spanning en de sensatie van een dergelijke cross zijn ditmaal te beleven op een terrein aan de Rijzendeweg, waar om twaalf uur de training aanvangt en om één uur de wedstrijd. Alle 'aanvoerders' van de diverse cate gorieën verschijnen op het Brabantse circuit aan de start. Eric de Vliegere in de categorie 1500 cc en hoger. Hen Hir- des in de categorie 1300 tot 1500 cc, Ap- pie den Doelder in de categorie 1000 tot 1300 cc en Rob Seitsinger. die al bijna zeker is van het clubkampioenschap van het Ossendrechtse SAO, in de D-categorie tot 1000 cc. Verder nemen, behalve enkele Belgen en Duitsers, sterke Brabantse crossers deel als Jan de Bruijn uit Dongen. Cor Kroon uit Helvoirt. Henk van Wijjk. eveneens uit Helvoirt. en de sterke Adri van Bruggen uit Klaaswaal. Hij be stuurt een V'W met Fiat-motor achterin en hij won onder andere de tweede cross in Woensdrecht voor Henk Hirdes uit Rilland-Bath. die de eerste wedstrijd met gemak won. maar daarna niet meer langs de man uit Klaaswaal kon komen, behalve de laatste cross in Axel. Toen werd Hirdes evenwel niet geklasseerd, omdat hij in de eerste manche met pech uitviel en in de derde manche uit de baan gedrukt werd. De rijder uit Rilland heeft zich dit seizoen na veel moeite ver zekerd van de steun van sponsor Van Velzen Vleeswaren Na de flinke regenbuien van vorige week zal het waarschijnlijk wel mee vallen met de stof op het parkoers bij Woensdrecht. temeer omdat de organi satoren na de derde wedstrijd op dit circuit een zachte binnenbocht verlegd BRASSCHAAT Jan Raas is als tiende geëindigd in dc wielerwedstrijd de 'Acht van Brasschaat' die gewonnen werd door Eddy Merckx. Tweede werd Rik van Linden en de nieuwe wereld kampioen op de weg, de Belg Freddy Maertens. legde beslag op de derde plaats- Raas won de spurt van het peloton, dat met een achterstand van anderhalve minuut op een kopgroep van negen ren ners finïsthe, voor de Franse kampioen Guy Sibille. Heddy Nieuwdorp uit Wemeldinge is als vierde geëindigd in een amateur- koerste Bassevelde (Bi De koers met26 deelnemers, werd een overwinning voor de Belg Heirweg Wim Jeremlasse. eveneens uit Wemeldinge. werd vijfde en Frans Verstraeten uit Philippine legde beslag op de negende plaats. Zeeuwse wielrenners hebben een 110 km lange wielerwedstrijd in het Belgi sche Maldegem beheerst, Sylvester Aarts werd eerste. Thijs Fase vierde en Wim Jeremiasse zevende. De Zeeuwen maakten deel uit van een zeven man steke kopgroep, die na 60 km was ont staan Er waren 70 vertrekkers. hebben naar een stuk harder grondge bied. Daardoor is het verblijflangs het parkoers voor het publiek ook aan trekkelijker geworden. Zoals gebruikelijk worden er in iedere categorie drie manches gereden, waarna de eerste acht overgaan naar de halve finale en de beste vier in de finale komen. Totslot iser nog een superfinale voor de winnaars van elke klasse. BEKER VELDMAN VOOR J. EN R. P1ETERSE KAMPERLAND - Tijdens de slotwed strijd van de watersportvereniging Kamperland werd per abuis een ver keerde uitslag aan ons doorgegeven. Vernield werd, dat Rob Pierse en Nor- bert ter Mors de door John Veldman uitgeloofde beker wonnen: die werd echter een prooi van John en Robbert Pieterse. VLISSINGEN - Zaterdag start de strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Zeeland voor senioren. De deel name aan dit schaakcircus is nog nooit zo groot geweest. Be halve 28 deelnemers in de hoofdklas zijn er dit seizoen 20 gegadigden voor de titel Zeeuws kampioen eerste klas, zodat er totaal 48 deelnemers zijn. In de hoofdklas is geen uitgesproken favoriet voor de titel te noemen. Het niet meespelen van Henk liappel, dc kampioen van vorig jaar. (lie intussen Zeeland heelt verlaten, geeft dit kam pioenschap een extra dimensie, omdat diverse schakers nu de kans kri jgen de titel binnen te halen. Kees de Wolf uit Middelburg zal er alles aan doen om zover te komen. Hij heeft dit kam pioenschap nog nooit gewonnen in tegenstelling tot Adrie den Hamer uit Sas van Gent. die in 1974 de titel ver overde. Maar behalve deze twee zeer sterke spelers zijn er nog meer kapers op de kust. Michael Wise uit Vlissingen, Jo Tholenaar uit Goes en Henk de Rid der uit Sas van Gent staan eveneens te dringen de begeerde titel binnen te ha len. Bert Henderikse uit Middelburg doet dit jaar wegens studieredenen niet aan het toernooi mee. Wel is Jan de Lange uit Goes weer van de partij, een speler die het gevecht niet schuwt en met wie menig schaker terdege reke ning moet houden. Eerste klas In de eerste klas zal er ook fel gestreden worden. Immers, behalve het kam pioenschap. verwerven de eerste vijl zich het recht volgend seizoen in de hoofdklas uit te komen. Aart Kógeler van Middelburg is waarschijnlijk één van de sterkste schakers uit deze klas, maar hij zal toch rekening moeten hou den met Eddie Pallada van Wemeldio ge. Dirk Blom van Vlissingen en Simoc van der Heijden uit Koudekerke. Voc* het eerst doet ditmaal een speler uü Kamperland mee. te weten Burgert, de club van die naam. Hans Oosterhou uit Sas van Gent behoort ongetwljte tot diegenen die een gooi zullen dcc naar het eerste klas kampioenschap Reglement MIDDELBURG - De rook is er te snijden. In het opkamertje van de ontmoetingskerk te Middelburg zit ten dien avond veel dammers bun hersenen te pijnigen over de vol gende zet. Op een tafel in de boek staat een zilverkleurige thermoskan gevuld met geurige koffie. Onder de tafel staan kratten bieren frisdrank. Voor later die avond. Voorlopig hebben dammes nog geen tijd voor een drankje. Hier en daar wordt ruw op een klok geslagen. Even later blij kt het met die nukkige stemming nogal mee te vallen. In een belendend kamerjtje vormen enkele topspelers en bestuursleden van de Middelburgse damvereniging een kring. Er wordt gesproken over de laatste onwikkelingen van de Mid delburgse damclub, die pas is ge promoveerd naar de regionale hoofdklas. Daarmee is de club. even als die uitLammerenburg overigens, de hoogstspelende vereniging in Zee land. Als het aan de bestuursleden en de spelers van het eerste tiental ligt moet dat zo blijven. Evert Wiskerkc. één van de spelers van het eerste tiental, vertelt trots. „We willen de zaken prolëssioneel aanpakken' Het klinkt wat vreemd uit de mond van een dammer. Heel wat sporten zijn juist door die professionele aan pak in een kwaaf daglicht komen te staan Van doordenkende dammers zou je dus kunnen verwachten, dat ze wat sceptisch tegenover dergelijke ontwikkelingen staan. De dammers leggen uil. dat hun sport eigenlijk amateurisme van het zuiverste water is. In de meeste ge vallen is het zo, dat huisdammers alle familieleden al lot vervelens toe hebben verslagen en op zoek gaan naar betere tegenstand. Ze komen doorgaans bij een damclub terecht, maar uitsluitend met het voorne men om daar eenmaal per w eek een steentje te schuiven. Al snel vinden ze er hun Waterloo en de onuikke- ling van de dammer is daarmee ten einde. Van verdere begeleiding is geen sprake meer. Op dat punt wil de damclub Middelburg een betere aanpak. Voor de leeuwen Arie Kammeraat (derde bij het per soonlijk damkampioenschap van Zeeland) vertelt: „De damclub Mid delburg heefl eens een toernooi ge houden voor huisdammers Er kwa men er vier opdagen. Daarvan heb ben we er één als lid overgehouden. Dat is niet eens zo'n slechte score: 25 procent" Evert Wiskerke voegt daar aan toe .Elke huisdammer die hier binnenkort wordt vanaf de eerste zet die hij doei opgevangen De meeste mensen denken, dat ze voor de leeu wen geworpen worden als ze hier binnenkomen. Dat is niet waar. Ze krijgen een aangepaste tegenstander en steeds leren we ze iets bij" Daar komt nog bij. dat de vereniging Middelburg meer doet dan alleen maar de gelegenheid scheppen voor leden om onderlinge wedstrijdjes te spelen Peter Schunselaar. de Zeeuwse kampioen en eveneens spe ler van het eerste tiental, verzorgt eenmaal per maand een training. Dan worden er partijen geanalu- seerd. die het eerste en tweede tiental hebben gespeeld. Iedereen kan die 'trainingen' bijwonen. Iedereen steekt er ook iets van op. Een derge lijke training, zo verzekerden de spe lers en leden van de Middelburgse club. is uniek in de Zeeuwse damwe reld. 'Blazen' Grote handicap voor het aantrekken van nieuwe leden is volgens de-Mid delburgse vereniging het feit dal de meeste huisdammers denken, dat ze mets meer kunnen leren op een club. 'Toch', zegt Arie Kammeraat, "merk je dat een heleboel mensen de spelre gels hoe eenvoudig die ook zijn. niet kennen". Adspirantkampioen David Kasse (15) begint over 'blazen': het wegnemen van een steen bij de tegenstander als deze vergeten is daarmee te 'slaan' Dat mag hele maal met. legt Kasse uit, Kamme raat zegt, dat er nog meer grote mis verstanden zijn rond het toepassen van bepaalde spelregels. Bijvoor beeld over de vraag of damslag altijd voor gaat ..Alleen meerslag gaat voor. Damslag niet", verzekert hij. Kortom: iedereen is bereid de leek die nietsvermoedend de zaal van de Ontmoetingskerk binnenstapt iets te leren. Via een omweg willen de Middelbur gers nu proberen het dammen in Zee land populairder te maken Datmoet dan gebueren via de goede resultaten van het eerste tiental. Ook daarvoor geldt weer die steeds in het gesprek terugkerende 'professionele instel ling". „De meeste clubs", verduide lijkt Evert Wiskerke. „missen de juiste wedstrijdmentaliteit. Het tax- tische inzicht ontbreekt dikwijls. Je ziet in Zeeland bijna altijd de club kampioen aan het eerste bord zitten, nummer twee aan boord twee enzo voorts. Wij gooien dat door elkaar. We willen uitkomen met een tacti sche opstelling". Wiskerke droomt ervan om met dit team hogerop te komen. Niet on middellijk. maar toch wel binnen enkele jaren. Het eerste doel is zich enkele jaren in de regionale hoofd klas te handhaven, omdat er nog steeds leden zijn die geen landelijke wedstrijdervaring hebben. Daarna staat de landelijke hoofdklasse op het verlanglijstje. Sponsor Het eerste tiental van Middelburg, inclusief reservespelers. Op de foto ontbreekt Anton Baaijens. „Dan moeten we echter wel een sponsor hebben. De reizen zijn nu al duur, maar dan wordt het nog erger", zegt Wiskerke. Uiteraard is het voor een vereniging, die op langere ter- mijndenkt, belangrijkeen florerende jeugdafdeling te hebben. Middelburg heeft in het recente verleden drie ad- splrantenkampioenen afgeleverd (David Kasse. Piet Lodder en Jaap Rotte), maar ondanks die meer dan uitstekende reputatie komt de jeug dafdeling slechts moeizaam van de grond. „Toch hebben we als enige Vereniging in Zeeland een gediplo meerde jeugdtrainer. Dat is Jaap Boon", zegt voorzitter Jan van Hors- sen. „Maar de vraag is hoeje de jeugd warm krijgt om naar een club te ko- Het eerste tiental (bestaande uit Pe ter Schunselaar. Arie Kammeraat. Bram Goethart, Rinus de Jonge. Evert Wiskerke. Anton Baaijens. David Davise. Jan van Horssen. Jan Baaijen sr., PietTange, Piet Walrave en David Kasse ide reserves zijn hierbij inbegrepen) moet m ieder ge val het flonkerende vlaggeschip worden dat huisdammers en jeugd uit de tent lokken „De hele jonge Zeeuwse top speelt bij Middelburg", merkt Wiskerke op. „Niet alleen voor zichzelf, maar ook om reclame te maken voor het dammen en waar perspectief in zit". De dammers gaan terug naar hun borden. In een hoek zit het tweede tiental een wedstrijd te spelen tegen Oostkapelle. De koffiekan is inmid dels verdwenen en de krat bier is aangebroken. Er is sprake van dichte tot zeer dichte mist met een zicht van tien meter. Maar aangezien dammen als kijkspel toch niet aantrekkelijk is. hindert het niet. Het toernooi is vrij streng gereglem» teerd. Bij niet opkomen, ook weger; ziekte, krijgt men onverbiddelijk es verliespunt achter zijn naam. H« tempo is 50 zetten in 2.5 uur metea uitloop van 20 zetten in het volgende half uur. Wedstrijdleider is Geert va Oorschot, de toemooileider van dl Zeeuwse Schaakbond, en assistente strljdleider is Izaak Luteijn uit Sas va Gent, Het toernooi wordt in negen rondes Zwitsers systeem betwist. De diverx wedstrijden worden door de Zeeu»« schaakverenigingen ondergebracht es er is voor dit toernooi een groeiende be langstelling binnen de verenigingsbei- turen om de grote propagandistische waarde die er voor de schaaksport va uitgaat Middelburg bijt aanstaande za terdag het spits af in de grote zaal va café Blanker. Het Wapen van Middel burg. aan de Pottenmarkt. De loting be gint om precies half één en men hoop! met de partijen om één uur te kunnes beginnen De complete deelnemersbjsl ziet er als volgt uit. Naamlijst hoofdklas: W. Geertse. Oost kapelle. M. Westerweele. Goes. J. Lange, Goes, A. Mabelus. Vlissingen..' den Decker, Vlissingen. C. de Wolf, Mid delburg, J. Hanssens. Vlissingen. J. va de Vreede. Sas van Gent. T. van Oemch Vlissingen, M. den Hollander. Kniina- gen. M. Wise. Vlissingen. C. Provoost Terneuzen, S. Sanders, Middelburg, a van de Graaf. Vlissingen, M. van Eek hout, Vlissingen. J. Tholenaar. Goes.C Overweel. Zierikzee, L. Bommel. Bruin- isse, J. Zwarts, Bruinisse, A. van der Weel. Middelburg, A. den Hamer, Sas van Gent. H. Keijmel, Koudekerke, J.de Baare. Middelburg. J Louws Oostburt L. Jongepier, Koudekerke. H. de Ridder. Sas van Gent, P. Rotte, Middelburg, A Jonkheer. Middelburg. Naamlijst eerste klas. J. Maliaars, Mid delburg, A. Kógeler, Middelburg, H. Dolk. Bruinisse. E. Pallada, Wemeldin ge, H. Tjoonk. Wemeldinge, W. var. Gent, Wemeldinge. B. Niezgoda. Vlis singen, D. Blom, Vlissingen. V. Droog- ers. Vlissingen. T. Post, Vlissingen, C. Schout. Vlissingen, Joh. Boone. Koude kerke. J. Bosch, Koudekerke, S. van der Heijden. Koudekerke. C. Vos. Koude kerke. H. Oosterhout. Sas van GenL® Vleeskens, Sas van Gent. H. Smit Roe ters. Vlissingen, P. van der Velden Koudekerke. W. Burger. Kamperland REYKJAVIK (ANP) - Jan Timman beeB dinsdag zijn partij voor de elfde ron« van het internationale schaaktoernooi in Reykjavik gewonnen. De NedW1 landse grootmeester versloeg de lander Helgi Olafsson. Het punten!»- taal van Timman is daardoor I op zeven. De Nederlander moet echt* nog twee afgebroken partijen uifspe j len. De Argentijn Najdorf bleef met 7,5 pW' aan de leiding. Hij brak zijn partij tep Fndrik Olafsson (IJs) af. Jan Timnuo bezet achter Najdorf de tweede plaa»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 16