'Resoluut' en D'66: Politieke vernieuwingen doorzetten SER-commissie wil extra zendtijd voor voorlichting consument PZCX Buitenlandse zaken: weigeren landing door Tunesië ernstige zaak SENAAT AKKOORD MET DE WET NEDERLANDERSCHAP Nederlanders niet erg ongerust over misdaad DE ZEEUW PRESENTEERDE BELEIDSPROFIEL MINISTERS OM WIJZIGING OMROEPWET GEVRAAGD DEN HAAG (ANP) - De commissie voor consumentenaangele genheden van de Sociaal-Economische Raad heeft de ministers van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en van economi sche zaken in een interim-advies aangeraden om extra zendtijd op radio en televisie voor voorlichting van consumenten ter beschik king te stellen. Er bestaat, naar de mening van de commissie, in ons land behoefte aan meer voorlichtingsprogramma's via radio en televisie ten behoeve van consumenten. TILBURG - Mevrouw A. Schollen-Verhoeven (55) uit Tilburg is ongetwijfeld de 'leeiLwenmoeder' van Nederland. Dinsdag bracht haar man, die hoofd van het safaripark de Beekse Be rgen is, voor de tiende keer twee jonge leeuwtjes mee naar huis, die door de eigen moeder niet gevoed konden worden. Enkele uren eeerderwaren de twee beeestjes, via een keizers nede ter wereld gebracht Op de foto: mevrouw Schollen en haar man bij hel voeden vati de welpen. Dit gebeurt om het uur. binnen-buitenland WELLICHT OFFICIEEL PROTEST Zeevalking wil streep door oorlogsverleden 76 WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1976 Zulke programma's moeten als zod an ig worden aangekondigd, op gunstige tijdstippen worden uitgezonden, on derling op elkaar zijn afgestemd en te gemoetkomen aan verlangens van de commissie. Het feit dat de Ster thans vrij over vrij veel zendtijd beschikt voor reclameboodschappen (34 uur, waarvan 14 tv en 20 radio) acht de commissie mede een argument om meer plaats in te ruimen voor de con sumentenvoorlichting zonder com mercieel oogmerk. ICO: Boycot het verplicht overleg orgaan UTRECHT (ANP) - Het Informatiecen trum Ondernemingsraden (ICO) roept de werknemers op tot een boycot van het verplichte overlegorgaan onder voorzitterschap van de directeur, zoals is voorgesteld in het nieuwe wetsont werp ondernemingsraden. Het ICO schreef dit dinsdag in een brief aan het parlement. Het Informatiecentrum O.R. baseert haar bezwaren tegen dit wetsontwerp op vier punten: de ingewikkelde over legprocedure de invoering van het ver plichte overlegorgaan, de onvoldoende bevoegdheden voorde gekozen leden en begroeiende kwetsbaarheid van het in dividuele o.r-lid. Volgens het ICO heeft de nieuwe wettelijke regeling tot gevolg datde greep van de directie op het over leg in de onderneming wordt versterkt, terwijl de bedoeling was, aldus het ICO, dat daaraan een einde zou worden ge maakt. Coornhert-Liga: gelijke behandeling mr alle burgers UTRECHT (ANP) - „Wordt de ene bur- fir niet strafrechtelijk vervolgd, dan dient dat ook niet te geschieden met de andere burger." Dit schrijft de Coornhert-Liga, de vereniging tot strafrechthervorming uit Utrecht in een open brief aan de voorzitter en de leden van de tweede kamer naar aan leiding van de beslissing prins Be- hard niet strafrechtelijk te vervol gen. De Coornhert-Liga vindt dat men moet vermijden dat het beginsel waarop de democratische rechtsstaat gebaseerd is, dat alle burgers een ge lijke behandeling van rechtswege toe komt, een dode letter wordt. Volgens de liga is het beleid met betrek king tot prins Bemhard met voortva rendheid ter hand genomen. „Dat is in de afgelopen drie jaar ten opzichte van het gedrag van andere tot de Neder landse samenleving behorende perso nen dan de prins allerminst gebuerd." In dit verband wijst de Liga onder meer naar 'Het wisselvallige abortusbeleid en de problematiek rond de weggelopen minderjarige' en naar de 'Nep- wetgeving' op de rechtspositie van ge detineerden. Daarbij noemt de Liga de magere uitwerking van de voorstellen van de commissie vermogensstraffen (Van Binsbergen) en de anti-kraakwet, waarin 'Het gedrag van in woningnood verkerenden 'n veroordeling kan ople veren, terwijl anderzijds de in onze grote steden hemeltergende kamer- en andere huurpraktijken door de overheid vol strekt ongemoeid werden gelaten." De ontwikkelingen in zuidelijk Af rika zijn waarschijnlijk een der belang rijkste onderwerpen die ter sprake ko men op de conferentie van ministers van buitenlandse zaken der negen EEG- landen. die zaterdag en zondag in het Friese Lauswold wordt gehouden. Sinds ruim twee jaar hebben de ministers de gewoonte, een of twee maal strikt for meel overleg te plegen op een kasteeltje ofbuitenhuis in het land dat gedurende dat halfjaar het voorzitterschap be kleedt. i Nederland bijna grootste Europese I investeerder VS OEN HAAG (ANP) - Nederland is iii 1 1975 een actieve investeerder in de Verenigde Staten geweest. De Ne- derlandse bedrijfsinvesteringen in dat lanf gestegen in dat jaar volgens de officiële Amerikaanse cijfers met 810 miljoen dollar (bij een dollar koers van 2,75 komt dat neer op on geveer 2,25 miljard gulden) tot 3,65 miljard dollar (ongeveer tien mil jard gulden). Nederland was daarmee een van de grootste buitenlandse investeerders inde Verenigde Staten. De totale Eu ropese Investeringen in de VS stegen in het afgelopen j aar met iets minder dan twee miljard dollar tot 16,53 mil jard dollar, wat betekent, dat bijna de helft van de nieuwe rechtstreekse investeringen van uit Europa afkorn- sugwaten uit Nederland. De investe- ringen van Engeland, de grootste Eu- 1 ropese investeerder in de VS, stegen 2 met 480 MILJOEN DOLLAR TOT 11,67 miljard dollar. De commissie is van oordeel dat via ra dio en tv een zeer groot publiek kan worden bereikt, met name ook het deel met een geringere ontwikkeling en een lagere sociale slatus. De commissie wil dat door het geven van feitelijke infor matie via deze media de aandacht van een breed pubhek wordt gevestigd op onder meer het gebruik van schadelijke produkten en van misleidende praktij ken. Omroepwet De commissie is na onderzoek tot de conclusie gekomen dat de huidige bepa lingen van de omroepwet die betrekking hebben op de zendtijd nagenoeg geen mogelijkheden bieden voor toewijzing van zendtijd ten behoeve van voorlich ting van consumenten. De commissie dringt er bij de bewindslieden op aan de omroepwet zo te wijzigen dat het moge lijk wordt een bepaald kwantumendtljd te reserveren voor consumentenvoor lichting zoals dat ook voor reclame boodschappen gebeurt. De commissie heeft zich over vrijwillige medewerking van de NOS en van de om roeporganisaties georiënteerd bij de programmaraad televisie van de NOS waarin ook de omroeporganisaties zijn vertegenwoordigd. Deze raad bleek van mening te zijn vertegenwoordigd. Deze raad bleek van mening dat de verschil lende zendgemachtigden in voldoende mate voorzien in de behoefte aan pro gramma's zowel voor radio als tv, ten behoeve van voorlichting van consu ment De commissie meent dat een consu mentenvoorlichting van bevredigende omvang via de ether veel eerder ge waarborgd zal zijn als men niet afhanke lijk is van vrijwillige medewerking van anderen. Daarom dringt de commissie aan op wijziging van de omroepwet Het interim-advies van de SER- commissie gaat er van uit dat vrijwel IN NOVEMBER BESLISSING O VER SAMENGAAN MET D'66 HILVERSUM - Dick de Zeeuw, leider van de politieke groepe ring Resoluut, heeft maandag in Den Haag een politiek beleids- profiel gepresenteerd, dat ge zien moet worden als een ontwerp-begïnselprogramma van Resoluut. Hij deelde mee, dat Resoluut en D'66 thans beide bezig zijn met een nieuw politiek programma met de be doeling. dat straks duidelijk is te zien waar de overeenkomsten liggen en waar eventueel de ver schillen. De Zeeuw verklaarde, dat én bij D'66 én bij Resoluut de politieke wil aanwezig is om tot elkaar te komen om een geheel nieuwe politieke partij op te richten. In november zal de definitieve beslissing genomen worden. Op detailpunten bc- algemeen wordt aanvaard dat de con sument voor het maken van een welo verwogen keuze uit het aanbod van goederen en diensten behoefte heeft aan objectieve voorlichting. Of in ons land de voorlichting van consumenten in het algemeen voldoet aan de eisen die de SER-commissie stelt, zal in het eindad vies van de commissie nader worden behandeld. De commissie is van oordeel dat de ope de consument gerichte voorlichting een sterk verbrokkeld karakter vertoont. Zij erkent het nut van deze informatie, maar meen toch dat langs deze weg niet op bevredigende wijze wordt tegemoet gekomen aan de behoefte. De huidige programma's vertonen bovendien te kortkomingen in die zin dat dikwijls commerciële belanghebbenden als in formatieverschaffers fungeren, terwijl vaak ook te weinig kenmerken worden genoemd om tot een verantwoorde keuze te komen, zo merkt de SER- commissie onder meer op. Informatie Voorts wordt hun inziens onvoldoende aandacht besteed aan de behoefte van veel luisteraars-kijkers om nadere in formatie te vragen. Geconstateerd wordt, zo staat in het door de SER ver strekte bericht over de inhoud van het interim-advies, dat alleen het pro gramma Koning Klant (van de VARA. red.) systematische consumentenvoor lichting op een breed terrein verschaft in onderling samenhangende pro gramma's positief worden beoordeeld, meent de commissie dat de voorlich ting niettemin een te beperkt terrein bestrijkt. De commissie stelt op praktische gron den voor om zendtijd toe te wijzen aan een permanent rechtspersoonlijkheid bezittend coördinatieorgaan waarin in elk geval de consumentenorgasaties zit ting moeten hebben die zich op het ter rein van de consumentenvoorlichting in het algemeen richten, zoals de consu mentenbond en het Konsumenten Kon- takt. Het bedrijfsleven acht het niet nodig deel te nemen in dit orgaan, maar wil wel dat er richtlijnen worden gesteld Tenslotte pleit de commissie voor een voorlopige regeling totdat de wijziging van de omroepwet haar beslag zal heb ben gekregen. staan nog wel wat verschillen ten aan zien van de benadering van een enkel maatschappelijk probleem, maar vol gens De Zeeuw leeft thans in beide groeperingen sterk de overtuiging, dat bundeling van D'66 en Resoluut een lo gisch gevolg zou zijn van het tot nu toe gevoerde overleg. Bij de vele weder zijdse contacten is in leder geval geble ken, dat er weinig of geen verschil meer is ten aanzien van de grote lijnen van het beleid. Het beginselprogramma van Resoluut is gebaseerd op drie thema's: verrui ming van het begrip welvaart, herwaar dering van de arbeid en internationale solidariteit als noodzaak. Het huidige welvaartsbegrip moet volgens het ont werp zodanig verruimd worden, dat het ook het welzijn van de mensen omvat- Zo gehanteerd, aldus het stuk. kan het streven naar welvaartsvergroting cen traal blijven staan, omdat de voor de mens van wezenlijke betekenis zijnde materiële en geestelijke waarden in dit begrip welvaart zijn geïntegreerd. We moeten af. lichtte De Zeeuw toe. van de discussies over wel of geen economische groei. Elke groei is goed. als maar wordt geproduceerd op een voor het welzijn van de mens verantwoorde wijze. De voorgestelde herwaardering van de arbeid houdt vooial vermenselijking van de arbeid in. De arbeid zal meer (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Staatssecretaris Zeeval king van justitie heeft dinsdag in de eerste kamer nog eens benadrukt dat de regering er niets voor voelt om - zoals wel eens is voorgesteld - de ter mijn die een buitenlander in ons land moet doorbrengen om Nederlander te kunnen worden.Ae verkorten. Momen teel is die termijn gesteld op vijfjaar. Voorstellen om daar drie jaar van le maken, wijst de regering af. Zeeval king zei dit bij de behandeling in de Senaat van de wijziging van de wet op het Nederlanderschap. „Vijf jaar zijn net voldoende om iemand in de Neder- moeten worden afgestemd op de per soonlijke kwaliteiten Het streven naar volledige werkgelegenheid moet wor den gehandhaafd, maar zodanig, dat. ie der in staat is zich maatschappelijk dienstbaar te maken Tot arbeid i be taalde arbeid) zullen ook werkzaamhe den en functies gerekend moeten wor den. die tot op heden daarbuiten vielen. Dit slaat, vooral op allerlei maatschap pelijk werk. dat thans meestal pro-deo in de vrije tijd wordt, verricht 1 rbeidsp I a a tsen Bij het vervallen van een arbeidsplaats dient volgens het ontwerp het dienst verband van de betrokkene met de on derneming gehandhaafd te blijven. Hij moet ook in de gelegenheid blijven mee te doen aan het bedrijvenwerk. de on dernemingsraad. de personeelsvereni ging enz. Bij „opleving' van de onder neming zal iemand, die er zijn arbeid splaats is kwijtgeraakt en nog geen nieuwe heeft, eerst gerechtigde zijn om een nieuwe plaats in te nemen. De kos ten van loonderving komen in zo n geval de eerste zes weken volgens het ontwerp voor rekening van de onderneming en daarna voor rekening van de sociale verzekering, Degenen die hun arbeidsplaats zijn kwijtgeraakt en binnen het bedrijf geen landse samenleving vertrouwd te laten geraken en om de taal behoorlijk te le- Zeevalking zei te betreuren dat er niets valt te doen tegen hetzgn. schijnhuwe lijk Het feit dat een buitenlander met een Nederlandse vrouw trouwt, alleen maar om daardoor tn Nederland te kun nen blijven wonen ..Het is moeilijk te beoordelen of er bij zon huwelijk inder daad sprake is van een serieuze zaak" De staatssecretaris zei de mogelijkhe den te willen herzien om die Nederlan ders die in de laatste oorlog hun Neder landerschap zijn kwijtgeraakt, omdat zij in Duitse krijgsdienst zijn getreden, weer Nederlander te laten worden. ..We moeten een streep halen door het verle den". zo zei Zeevalking. al gafhij toe dat AMSTERDAM (ANP) - „Een kwart van de Nederlandse be volking voelt zich persoonlijk niet bedreigd door de misdaad. Bij de rest bestaat er een zekere ongerustheid over. Voor de meerderheid daarvan geldt ech ter dat deze ongerustgevoelens niet sterk zijn. Slechts een kleine minderheid heeft zich ooit thuis op straat angstig ge voeld". Aldus een der conclusies uit een dins dag verschenen rapport 'Onrustgevoe lens in Nederland' van het weten schappelijk onderzoek- en documenta tiecentrum (wodc) van het ministerie van justitie. Het onderzoek werd in 1975 verrichL maatschappelijke taak kunnen vinden, zullen in de gelegenheid moeten worden gesteld bijvoorbeeld voor maatschap pelijke verenigingen werkzaam te zijn Een en ander ontslaat hen volgens het beginselprogramma niet van de plicht passende arbeid in dienstverband te zoeken en eventueel mee te werken aan op hun capaciteiten afgestemde om scholing on-Profi (sector Bij het schaarser worden van de ar beidsplaatsen in het economische pro- duktieproces, liggen er nog mogelijk heden voor nieuwe, in de zogenaamde non-profitsector igezondheidszorg, maatschappelijk werk, cultuur, stads vernieuwing en alles wat het ver ruimde welvaartsbegrip gestalte geeft). Niet alleen de overheid dient hiervoor financiën beschikbaar te stel len. maar dal zouden bijvoorbeeld ook de pensioenfondsen moeten doen. Voor gehuwde vrouwen dienen meer moge lijkheden tot deelarbeid geschapen te worden. Hel ontwerp wil ook mannen mogelijkheden bieden deelarbeid te doen, zodat de man en de vrouw ge makkelijk hun rollen kunnen verwisse len. Het ontwerp-beginselprogramma van Resoluut zegt dat ontwikkelingssa- DEN HAAG - De weigering van de Tunesische autoriteiten het gekaapte KLM-vliegtuig ..City of Madrid" zaterdagavond hulp te geven, wordt op het ministe rie van buitenlandse zaken in Den Haag een ..ernstige zaak" genoemd. De Tunesiérs hadden op de bewuste avond olievaten op de landingsbaan van het vliegveld Carthago gezet om een landing te verhinderen. KLM-gezagvoerder Janssen slaagde er desondanks in de DC-9 veilig te laten landen. „Wij wachten nog op gegevens uit Tu nis. Als we die hebben zal worden na gegaan of de Nederlandse regering zal overgaan tot geëigende stappen", aldus een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken, „daarbij kan men denken aan een officieel protest". Volgens de woordvoerder benadrukt dit aspect van de kaping de afwezigheid van een internationaal sluitend systeem van spelregels bij kapingen. Dat zelfde geldt volgens hem ook voor het ontbre ken van de veiligheidscontrole op het vliegveld van Malaga. Tunesië is een concentratieland voor het mogelijk is dat dit mensen betreft die-wellicht ernstige daden op hun naam hebben staan Een voorstel in die richting zal nog deze kabinetsperiode worden ingediend. De Eerste Kamer ging zonder hoofd elijke stemming akkoord met de an dere voorstel len. •Het Italiaanse nationale centrum voor wetenschappelijk onderzoek heeft dinsdag een vijfjarenplan ontvouwd voor de bescherming van het leefmilieu. De uitvoering zal in totaal 7 miljard lire (ongeveer 22,5 min) kosten Het pro gram houdt een systematisch onder zoek in naar de vervuiling van het water, de lucht en de bodem. De burgers met relatiefvrijwelnrustge- voelens bleken vrijwel allemaal jonge vrouwen rond de dertig uit de grote ste den te zijn, die bevreesd zijn voor aan randing. Het aantal agressieve zeden misdrijven, dat jaarlijks in Nederland wordt geregistreerd is de laatste tien jaar echter nauwelijks toegenomen. Uit recente slachtofferstudies is bovendien gebleken, dat per jaar minder dan een half procent van de vrouwelijke bevol king het slachtoffer wordt van een (po ging tot) aanranding, aldus het wodc, dat daarom naar de oorzaken van deze specifieke gevoelens van onveiligheid een onderzoek gaat instellen. Indien men deze specifieke vorm van onrust buiten beschouwing laat, U)kt er volgens het wodc-rapport, van een se rieus onrust-probleem in Nederland nauwelijks sprake te zijn. De misdaad- verslaggeving in de dagbladen kan tot het ontstaan van onrustgevoelens bij dragen, zo wordt in het rapport opge merkt. menwerking, zoals wij dat kennen, slechts een onderdeel moet zijn van een totaalplan voor het tot stand brengen van een nieuwe economische orde in de wereld, die de solidariteit van de men sen beter doet functioneren De verdere ontwikkeling van onze eigen welvaart moet daarop zijn afgestemd. Rechtse Club Resoluutleider De Zeeuw stelde, dat zijn beweging een instrument is in de handen van diegenen in Nederland, die wensen dat de maatschappelijke ver nieuwing doorgaat. Er zijn allerlei za ken. die op verantwoorde wijze veran derd moeten worden. De Zeeuw geloof de. dat. de CDA-partijen bezig zijn ..een rechtse club te worden" De nederlaag van Aantjes in de ARP- hoofdbestuursvergadering, die zijn visie niet volgde, zag hij als een bewijs voot deze stelling. Het CDA zal volgens De Zeeuw met een progressief programma en een conser vatieve uitwerking komen. De WD en de PvdA verweet hij zich meer bezig te houden met de machtspolitiek dan met de maatschappij. De Zeeuw dacht, dat een nieuwe partij van Resoluut en D'66 vooral een taak heeft, als zou blijken dat het CDA politiek verder is opge schoven naar de WD. Nederlandse ontwikkelingshulp, wat wil zeggen dat di t land op ons ministerie van ontwikkelingssamenwerking spe ciale financiële aandacht geniet. Kapers op Cyprus De drie kapers zijn nog altijd op Cyprus. Twee van hen. de 31-jarige arts Ham- dene Benhelel. die een Algerijns pas poort heeft, en de 26-jarige Mohammed Roestoen. een handelaar met een Sy- rtsch paspoort, hebben maandag ge probeerd via Athene naar de hoofdstad van Irak. Bagdad, te vliegen. Dat ging niet door. omdat luchtvaartmaat schappijen weigerden het tweetal mee to nemen zonder politiebegeleiding. De Griekse autoriteiten op hun beurt wei gerden politiemannen voor dit doel af te staan. Het is verder volgens internationale bepalingen niet mogelijk dat Cyprioti sche politiemannen de kapers vanuit Athene zouden begeleiden naar Bag dad. Toen duidelijk werd dat de terro risten hun doel niet zouden bereiken, verzochten de Griekse autoriteiten Cy prus het tweetal terug te halen. Hun verblijf op dat eiland zou wel eens langdurig kunnen zijn. Een recht streekse dienst Cvprus-Bagdad bestaat niet. Vluchten naar Syrië zijn wel mo gelijk. maar daar zullen de kapers naar alle waarschijnlijkheid niet welkom zijn. Vrouw na tien dagen dood aangetroffen in haar woning DEN HAAG (ANP) - Aan de Kritzinger- straat in Den Haag is maandag de 73- jarige alleenwonende weduwe J. W. Tergouw-de Wild dood opbed aange troffen. Volgens de recherche heeft de vrouw ongeveer tien dagen dood op haar bed gelegen. De vrouw is gevonden nadat buren de politie hadden gebeld omdat zij de vrouw al een tijd niet meer hadden ge zien. NIPO: Tevredenheid over inkomen is niet afgenomen DEN HAAG (ANP) - TDe tevredenheid over het inkomen is er na de uitvoering van de loonmoalregel niet minder op geworden. Dat concludeert het Neder lands Instituut voorde Publieke Opnie en Marktonderzoek (NIPO) uit een nieuwe enquête onder 902 ondervraag den eind augustus. Wel tevreden met hun inkomen was eind juffi 74 procent, eind augustus was dat 78 procent. Niet tevreden met hun inkomen, was eind juni 24 procent, eind augustus 18 procent. Geen mening had twee respectievelijk vier procent. Volgens het NIPO is ook 'het rondko men' met het inkomen er niet slechter op geworden. Eind juni en eind augus tus zei 8 procent geld over te houden. „Gemakkelijk rondkomen' deed eind juni 44 procent, eind augustus 43 pro cent. .Net rondkomen' kon eind juni 40 procent, eind augustus 38 procent. Eind juni kwam 6 procent 'echt tekort', eind augustus 5 procent Geen antwoord gaf eind juni 2, eind augustus 6 procent, al dus het NIPO „Aanpak stijgend alcoholgebruik wegverkeer nodig" DEN HAAG (ANP) - Het tweede- kamerlid Van der Doef (pvda) heeft dinsdag minister Westerterp van ver keer en waterstaat schriftelijk ge vraagd maatregelen te nemen, nu ge bleken is dat er een verontrustende stijging is van het alcoholgebruik bij het wegverkeer. „Is de bewindsman van mening dat ter bestrijding van het euvel volstaan kan worden met strenger politie-controle?", aldus Van der Doef. Het kamerlid vroeg vooorts of al plan nen ontwikkeld zijn om tot een nieuwe voorlichtingscampagne to komen. Bij een dergelijke campagne, analoog aan die van november 1974, kan het pubhek dan geïnformeerd worden over de geva ren en risico's, verbonden aan de deel name aan het verkeer na alcoholge bruik. Pakistan vraagt Ko-i-Noor terug LONDEN (REUTER/ANP) - Pakis :an heeft Engeland om teruggave gevraagd van de beroemde Koh-i- Noor, de diamant die is gevat in de kroon van koningin-moeder Eliza beth van Engeland. De edelsteen ij in Brits bezit sinds 1849. Volgens een woordvoerder van de regering in Londen is het verzoek gedaan doror de Pakistaande premier Zoelfikar Ali Bhoetto in een persoonlijke briel aan zijn Britse college James Cal- laghan. Het verzoek is 'in overwe ging genomen". Volgens welingelichte kringen in Londen schreef Bhoetto in zijn briel dat teruggave van de diamant een demonstratie zou zijn van de geest die Groot-Brittanniëtoe bracht zijn koloniale last af te werpen. De Koh- i-Noor. die naar schatting duizend jaar oud is. speelde een belangrijke rol in de Mogoel-dynastie en bi) de Perzische heersers (Koh-i-Noor Is in het Perzisch 'Berg van Licht'). Hij werd het eigendom van Nadir sjah in 1739. was in 1813 in het bezit van de rajah van Lahore en werd in 1850, na een aanbod van de East India Com pany, deel van de kroonjuwelen van koningin Victoria. AMSTERDAM- Gezien op de Amsterdainse Haarlemmerweg: een groepje straatmakers, dat in iverkèlijk grootse stijl naar het werk komt... De auto is een Van de Plas Princess uit 1942. KLEINE MINDERHEID VOELT ANGST

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9