Aanwijzing rehabilitatiegebieden kernen Domburg en Oostkapelle Acties voor hervormd kerkpand Middelburg: bijna tien mille KNF-concours Oostburg werd een groot succes Plaats voor 700 woningen Papegaaienburg Vlissingen Echtpaar Tuinman zeker van titel 'De Zeeuwen' MAANDAG 6 SEPTEMBER 1976 BAZAAR, EXPOSITIE EN ORGELCONCERT IN TOTAAL AL 15 MILLE BIJEEN MIDDELBURG - Het streven van de hervormde Oostkerkwijkgemeente te Middelburg om op korte termijn een bedrag van vijftigduizend gulden bij een te brengen om hel kort geleden aangekochte pand naast de Oostkerk te verbouwen en in te richten voor het kerkewerk, heeft zaterdag een forse zet in de goede richting gekregen. Tijdens een aantal activiteiten zoals een ba zaar/rommelmarkt, op hel Oostkerk plein en een tentoonstelling en orgeb concert in de Oostkerk, is een bedrag van bijna tienduizend gulden voor het 'eigen home-fonds" bijeengebracht. De rommelmarkt leverde een bedrag van 8893,41 op en de verkoop van re produces van een ets van de Oostkerk uit 1868 resulteerde in een bedrag van ƒ660,- Er was reeds een bedrag van 7000,- door giften van de gemeentele den bijeengebracht en na aftrek van de onkosten van de rommelmarkt heeft men nu een bedrag van ruim vijftiendui zend gulden bijeen. Met dit resultaat zijn de organisatoren best tevreden- Zaterdagmorgen om 10.00 uur zou de rommelmarkt worden geopend, maar om 9 00 uur was de belangstelling al zo groot dat men besloot om de opening maar een uur te vervroegen. De gehele dag door was er een goede belangstel ling en de grote voorraad meubelen, huishoudelijke artikelen, speelgoed, bloemmen en boeken werden vlot ver kocht. Van de goederen die de twee ver diepingen van het nieuwe pand tot de nok toe vulden, was na afloop van de rommelamrkt nog maar een klein hoopje over. Ook de verkoop van pan nekoeken liep gemeerd, meer dan zven- B. en w. Domburg: Sluitingsuur van strandpaviljoen weer terugbrengen DOMBURG - B. en w. van Domburg willen het sluitingsuur voor het strandpaviljoen op het Westerstrand weer terugbrengen van 12 uur tot 10 uur 's avonds. In het afgedlopen seizoen was bij wijze van proef toestemming verleend voor openstelling tot 12 uur, maar b. en w. achten deze proef mis lukt. Aanleiding tot deze constatering vor men de klachtewn van een aantal be- loners van de Duistraat, Weverijstraat fa aangrenzende straten over het 'bui tensporige lawaai' dat door bezoekers ran strandpaviljoen 's avonds en 's nachts zou zijn veroorzaakt. Volgens het college zijn deze klachten bij onder- zoekk volkomen terecht gebleken. Bo vendien wijst het college de gemeente raad op het feit dat op het Westerstrand aanzienlijk meer gevallen van vernie lingen en inbraak voorkwamen dan op andere strandgedeelten, hoewel niet te bewijzen valt dat dir een direct gevolg is van het latere sluitingsuur van het strandpaviljoen. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 16- 17 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Gas thuis. 20-21.15uur: uitzending Rawa. Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. VL1SSINGEN - Bethesda-St. Joseph- zlekenhuis. 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. Bioscop en BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur André van Duin's pretmachine, al. Luxor, 20 uur: De Woeste hoogte a.l. GOES - Grand, 20 uur: Wie versiert wie? 18 jr. HULST - De Koning van Engeland, 15 uur Blonde hartstocht In Afrika, 18 jr.; 20 uur. Inpikken en wegwezen, 14 jr. 20.30 uur het 5e offensief, 14 jr. OOSTBURG-Ledel, 20 uur: aardbeving al MIDDELBURG - City-Theater, 20 uur Kato. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur Papillon, 14 jr. VUSSINGEN - Alhambra, 20 uur De langste dag, 14 jr. Tentoonstellingen HEILLE - landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktuigen. KRUININGEN - De Molen. 14-17.30 en 19-21 uur tekeningen Piet Pons. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum: fotografie Piet Vonk; kunst zaal Van Benthem Jutting. 9-18 uur schilderijen van W. Oreel. Vleeshal, 10-17 uur: Rondom het feno meen deur;. Provinciehuls. ingang AbdiJplein: unicef-exposltie: Het kind van de derde wereld. Galerie Picture. 10-18 uur: schilderijen Cornells Kuypers. Galerie 't Kot. 10-18 uur: werken Frits van Til. MSSE - Galerie 'De Mooie staak'. 9-20 uur werken van de heer Messemaker. VEERE - Grote Kerk, 9.30-17 uur. Kunst uit Zeeland in. VUSSINGEN - Stadhuis. 8-12.30 en 1330-17 uur Hal en binnenplaats: beel dententoonstelling Caroluskring; Hal: K S, Kljkmap: grafische werken. ZIERKZEE - Gemeentemuseum: Te rugblik op beleg 1575-1576. Maritiem Museum: vissen voor de we tenschap Hulpcentra. NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes. tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- »n.tel 01150-4444 tholen en sint-philipsland - Tel 0011 honderd exemplaren werden verkocht. Verder werd er koffie, snoep en frisdran ken verkocht Expositie Veel belangstelling was er ook voor een tentoonstelling van schilderstukken van enkele gemeenteleden en een foto- expositie in de Oostkerk Ook konden de bezoekers zich hier op de hoogte stel len hoe het nieuwe 'eigen home' van de Oostkerkwijk er uit komt te zien. Een aantal tekeningen lieten de toekom stige indeling van het pand aen. Voorts stond het pand open voor bezichtiging. PPR adviseerde kandidaten voor de tweede kamer MIDDELBURG - De afdelingen Zee land en Zuid-Holland van de PPR heb ben zaterdg in Dordrecht tijdens een gezamenlijke bijeenkomst een kandi datenlijst voor de tweede- kamerverkiezingen van volgend jaar opgesteld. Als lijsttrekker koos de PROGRAMMA ZATERDAG VLOT AFGEWERKT CONCOURS HAD VEEL PUBLIEK Voor het concert door Freek de Keizei gadering de huidige partijvoorzitter, op het Oostkerkorgel zaterdagmiddag Ria Beckers. tussen vier en vijf uur. waren ongeveer Deze regionale lijst met in totaal 30 zestig belangstellenden opgekomen kandidaten, heeft echter voor een he in de morgenuren trok het Junioren- langrijk deel alleen een adviserend ka- korps Johan Fnso de aandacht van de rakter De definitieve kandidatenlijst wijkbewoners met een muzikale rond- wordt op 12 en 13 november vastgesteld wandeling door de wijk. die eindigde op door het landelijk PPR-congres het Oostkerkplein waar de rommel- Opdeadviclijstdie in Dordrecht doorde regio Zuid-Holland/Zeeland werd opge- steld. staan drie Zeeuwse kandidaten. Het Middelburgse raadslid A Kamer mans werd op een 12e plaats gekozen; de statenleden C Th A van Water schoot en J van de Voorde, die beiden uitdrukkelijk geen landelijke kandida tuurwensten. respectievelijk op een 18e en 21e plaats. NCVB bijeen NIEUW- EN SINT-JOOSLAND - De NCVB afdeling Nieuw en SinUJoosland begint woensdag 8 september aan- SCHETSONTWERP IN RAADSCOMMISSIE RIJKSWATERSTAAT WIL DEMPING VISSERSHAVEN OOSTBURG - Het nationaal federatief mars- en showconcours van de KNF. dat zaterdag in Oostburg werd gehou den, is een groot succes ge worden. Door de goede organisatie van de drumband 'Harmonie' uit OKostburg was het pro gramma vlot afgewerkt Reden voor "Harmonie'-voonritter A W. Gossije om ook de deelnemende korp sen te bedanken voor hun medewer king. Daarnaast richtte hij woorden van dank aan het adres van het Oostburgse gemeentebestur. Albert Heijn (het con cours werd gehouden op de parkeer plaats van die supermarkt in Oostburg) en de Oostburgse middenstanders die door schenkingen meehielpen aan het bfj elkaar krijgen van de bekers. Het concours was begonnen met een of ficiële ontvangst in het Oostburgse ge meentehuis, Burgemeester A. Schipper van Oostburg sprak daar zijn vreugde over uit dat een dergelijk concours in Oostburg gehouden kan worden. Na mens de KNF sprak de heer H. Raams- donk een enkel woord en ook de heer Gossije sprak de aanwezigen, namens de organiserende vereniging, toe. Het concours werd bijgewoond door vele be- zoekers.De deelnemers konden zich verheugen over het feit dat het tijdens het concours droog bleef. De uitslag van het concours was1 In trod uk- tiedivisie. sectie A. drumband 'De Volhar ding". Z aamslag. 184,5 punt, 2 prijs eerste divi sie sektie Harmonie: De Vliegerde Hollander uit Temeuzen, 103 punten. Ie prijs Konin klijke Harmonie 'Ons Genoegen' uit Vlissin gen. 91 punten, 2e prijs. Derde divisie sektie A: drumband 'Crescendo' uit Dreischor, 175.5,2e. drumband 'Kunst en Eer' uit Zierikzee, 183. 2e. Drumband 'Sint- Cecilia' uit 's-Heerenhoek, 156,5. 3e, drum band van Mastlands fanfare. Mastland. 182, 2e, drumband van 'Riilandla' uit Rilland. 149,5, 3e, drumband van Hosanna uit Goes, 187,5, 2e, drumband EMM uit Serooskerke. VVD-fractie over reserveren van parkeerplaatsen MIDDELBURG - De WD-fractie in de gemeenteraad van Middelburg houdt dinsdag 7 september een openbare ver gadering over de plannen van het ge meentebestuur om in de toekomst aan bewoners van de binnenstad gereser veerde parkeerruimte uit te geven. Zoals gisteren gemeld wil de gemeente het Zusterplein en gedeelten van het Damplein en het parkeerterrein be stemmen voor vaste parkeerplaatsen. Bewoners van de binnenstad die daar gebruik van willen maken, zou dat dan 15 gulden per maand kosten. De WD-fractie houdt de openbare ver gadering naar aanleiding van vele vra gen die men hierover al kreeg. Op de bijeenkomst wil men proberen over de zaak duidelijkheid te geven. Aan de ge meente is gevraagd een vertegenwoor diger, die toelichting kan geven, te stu- De bijeenkomst, die open staat voor alle binnenstadsbewoners, wordt gehouden in het.Nederlands Koffiehuis en begint om zeven uur 's avonds. 192. Ie. drumband 'De Roffelaars uit Hoek, 169.5. 2e. Tweede divisie sektie A: drumband van 'Ons Genoegen' uit KapeUe. 203,5. le, drumband staande met het nieuwe seizoen onder van Luctor et Emergo' uit Renesse. 203. le, leiding van de presidente mevrouw J. drumband van 'Witte van Haemstede' uit Joosse-Botbijl- Op de eerste bijeen- Haamstede. 154.5.3e. Drumband van "Mozart" uit Yerseke, 177,5.2e. drumband van OKK uit Wemeldinge. 192,5. le Eerste divisie sektie F drumband van "Ta- venu' uit Schoonhoven. 193. le. Eredivisie sektie A drumband van 'De Vlie gende Hollander' uit Temeuzen. 203.5. le, drumband van 'Euphorua' uit Goes, 214. le prijs met lof, drumband 'Harmonie' uit Oost- burg. 192,5. le. Eredivisie, seküe B drumband van "Vlijt en Volharding uit Souburg. 178,2e. IIntroduktiedivisie: showwedstrvjd van de combinatie 'Eerste Temeuzens majoretten- peloton' met de drumband 'Harome' uit 7?'Waasdorp. 9 K Mmderhoud Oostburg en "Veronica' uit Zandzande, 144. le. komst, die om 19.45 uur begint, zal de heerP J Smit spreken over'Gastarbei ders in Zeeland' Nieuwe leden zijn op deze eerste avond van harte welkom Wedvlucht WESTKAPELLE - De postduivenhou- dersverenlging 'De Zwaluw' te Westka- pelle nam met 343 duiven deel aan een prysvlucht vanuit Quiévrain over een afstand van 125 km De eerste 10 prijzen werden als volgt verdeeld: 1 P v Rooyen. 2 N J. Roelse. 3 A. Huibregtse. 4 M v. d. Male. 5 S. Maas. 6 raw Melis. 7 J en 10 Th v. Alphen. De wedvlucht vanuit Parkestone. die ook op het programma stond werd door een organisatorische fout afgelast. NOG EEN RIT TE RIJDEN MIDDELBURG - Hoewel de clubcompetitie van de motor- en autoclub 'De Zeeu wen' nog niet geëindigd is-er moet nog één oriêntatierit verreden worden - zijn de heeren mevrouw J. Tuinman uit Middelburg nu al vrijwel zeker van de titel in de A-klasse. Dit clubkampioenschap werd zaterdag behaald door een ritzege in de le clubrit. de'Westerschelderally'. Met slechts 34 .strafpunten kwam de equipe Tuinman aan de rinish en liet daarmee de gerenommeerde equipes Van Nieuwenhuyzen provin ciaal kampioen), Bode en Deegens achter zich. Voor de derde maal bracht Tuin man een clubrit op zijn naam en veroverde daarmee het maxim aantal rijderspun- ten (150). Voor de deelnemers in de B-klasse gold de 'Westerschelderally' als 3e rit in de clubcompetitie De Vlissmgse combina tie Compeer - Compeer werd met 139 strafpunten winnaar, gevolgd door de combinatie A. de Baar - P. Rijk uit Ove- zande met 162 strafpunten. In de 'Westerschelderally' verschenen 44 equipes aan de start bij Huvers (Westduin) te Koudekerke. Vanaf twee uur vertrokken zij daar om de route van cec kilometer over Walcheren af te leg gen. Drieënzestig route-opdrachten moesten worden uitgevoerd met toe passing van het KNMV-reglement. Om het traject - uitgezet door de Zeeuwen leden J. Schuitema en L de Nooijer - foutloos af te leggen, moesten de deel nemers 11 goede controlestempels op de kaart behalen en 14 schijncontroles ontwijken. Na ruim 2 uur arriveerden de eerst gestartte equipes weer aan de fi nish bij Huvers. Eén equipe in de B-klasse, de combinatie Wagenaar - Broeckx uit Brussel kon niet worden geklasseerd. Na afloop van de rit maakte Zeeuwen voorzitter A. Deegens de uitslag bekend en reikte vervolgens de pnjzen uit aan de best geklasseerden De volgende kampioensrit van 'De Zeeuwen' is de Toekomstrit op 2 okto ber. maar eerst wordt zaterdag nog een puzzelrit georganiseerd in samenwer king met garage Poppe bv Uitslag Westerschelderally A-klasse (21 deelnemers): 1J. TUinman - mevr. Tuinman Middelburg 34 strafpunten, 2 J van Nieuwenhuyzen - mevr Van Nieuwenhuyzen Kriuningen 61. 3 C. Bode - mej. J. Bom Vlis singen 66: 4 A Deegens - mevr. Deegens Mid delburg 92. 5 J Hamelink - mevr Hamelink Middelburg 160, 6 A Vermeulen - mevr Ver meulen Middelburg 160, 7 S. Dingemanse - mevrouw Dingemanse Souburg, 8 A. Engels - mevr Engels Serooskerke 187. 9 E. Kupers - M Schuitema Vlissingen 243,10 A. HoUestelle mevr. HoUestelle Goes 245 De stand na4ntten 1J Tuinman 150 punten (kampioen). 2 J van Nieuwenhuyzen 148.3 A. Deegens 142.4 J Hamelink 140,5 A. Vermeu len 135. B-klasse (23 deelnemers. 1 met-geklasseerd): 1 C Compeer - mew Compeer Vlissingen 139 strafpunten, 2 A. de Baar - P Rijk Ovezande 162.3 F. Moens - M Coppens VUssingen 163.4 W Constant - mevr Constant. Heinkenszand 189. 5 M. MattlUjsse - K Brouwer Meüskerke 195, 6 W v. d Voorde - mevr v. d. Voorde Arnemuiden 197, 7 A van Maldegem - mej. Hengst Biggekerke 200,8 R. Dekker - L Dek ker Souburg 212. 9 J. de Wijze - A. Nagelkerke Vüssingen213,10 P Geelhoed -1. Lindenberg Kortgene 215 De stand na 3 ritten 1 F. Moens 144 punten. 2 P Jopse 136. 3 J de Wijze 135. 4 C. Dinge manse 134. 5 M v. d Zande 132 VLISSINGEN - Volgens een schet sontwerp van het plangebied Papegaaienburg-west te Vlissingen, kunnen in dit gebied zevenhonderd woningen worden gebouwd. Het schet sontwerp. opgesteld in samenwerking tussen de gemeente en het stedebouw kundig adviesbureau Stad en Land schap. is gebaseerd op 350 WONING WETWONINGEN (50 procent). 280 premiewoningen (40 procent) en 70 vrije sector woningen (10 procent). Papegaaienbrug-west ligt ten noorden van het huidige plan Weyevliet Zoals bekend is het de bedoeling om in Papegaayenburg-oost, dat grenst aan West-Souburg, een aantal bovenwijkse voorzieningen te situeren, zoals een winkelcentrum. Een en ander werd reeds vastgesteld in het structuurplan Lammerenburg Papegaaienburg-west zal. aldus de uit gangspunten van het schetsontwerp aan de noord- en zuidzijde hoofdwegen voor autoverkeer hebben, aan de west oostzijde twee routes voor langzaam verkeer, in de as van het gebied een cen trale langzaam verkeersroute naar Papegaaienburg-oost en een school voor basis- en kleuter onderwijs aan de westzijde. Het schetsontwerp voor Papegaaienburg-west zal onderwerp van bespreking zijn tijdens de donder dagavond te houden vergadering van de raadscommissie voor ruimtelijke orde ning in het stadhuis, aanvang halfacht. Voorts komen tijdens deze commissie vergadering tegen het ontwerp- bestemmingsplan Beschermd Stadsge zicht aan de orde. De hoofdingenieur directeur van rijkswaterstaat in Zee land maakt bezwaar tegen de bestem ming 'haven' van de Vissershaven, om dat hij de voorkeur geeft aan afsluiting en demping van deze haven boven openhouden en van de zee afsluiten middels een keersluis, zoals de gemeen teraad van Vlissingen wil De Zeeuwse hid rijkswaterstaat wil voorts, dat ach ter de Oranjedijk een strook de be stemming Waterstaatkundige werken' krijgt In zijn bezwaarschrift deelt de hid mee. dat het principeplan tot verhoging van de Oranjedijk inmiddels is goedge keurd door de minister van verkeer en waterstaat en gedeputeerde staten van Zeeland. Meerderheid van Zeeuws-Vlamingen wil een vaste oeververbinding VLISSINGEN-Ruim tweederde van de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen is voorstander van een vaste oeverver- binding over en onder de Westerschel- de. Dit is gebleken uit het resultaat van een door het dagblad De Stem, In samen werking met de stichting gemeen- schapswerk Huls, gehouden telefoni- schij enquête onder 276 inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen. Ruim 67% van de ondervraagden sprak zich uit vóór een vaste oeververbinding. De over grote meerderheid van deze voorstan ders (bijna 90%) was voor een snelle rea lisering van de oeververbinding. Drie van de geenquèteerden zeiden geen me ning te hebben. Van de 276 ondervraag den wisten 21 mensen (ongeveer 7%) niet wat een vaste oeververbinding is. Afgerond 32% van het aantal onder vraagden zei geen behoefte te hebben aan een vaste oevrverbindihng. De voorstanders van een dergelijke verbin ding zyn voor 70% te vinden in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, voor 57,5% in de kanaalzone (gemeente Temeuzen en Sas van Gent) en voor eveneens 70% in WestrZeeuwsch-Vlaanderen De raadscommissie voor de ruimtelijke ordening zal voorts behandelen een ontwerp-voorstel tot wijziging van het bestemmingsplan Baskenburg «waarin verwerkt de nieuwe Sloeweg en de aan- ritten naar de halfhoge brug), een ontwerp-raadsvoorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Groot- Abeele (waarin de reeds aangelegde rondweg is opgenomeni en een algehele herziening en aanpassing van het be stemmingsplan Westerzicht aan de reeds bestaande situatie Freek de Keizer speelde voor Oosterker k wij k Oostkerk, Middelburg Als onderdeel van de actie die zaterdag werd gehouden rond de Oosterk te Mid delburg, was ook een orgelconcert inge last. De muziek, die de gehele dag door de uldsprekers schalde, verstomde om vier uur. toen organist Freek de Keizer, dit orgelrecital begon. Freek de Keizer heeft een grote voor liefde voor dit instrument, is er bijna da gelijks op de een of andere manier mee bezig, want het orgelspelen houdt niet allen op met studeren en concerteren, maar houdt nog veel meer in. zoals het stemmen Deze amateurmusicus begon zijn aan deel in dit programma-onderdeel van deze dag. waarvoor het geheel ook weer ten goede kwam aan het pand dat de Oostkerkwyk gekocht heeft voor hun wijkleden, met de 'Fantasia in G' van Joh. Seb. Bach Trouwens deze compo nist stond wel hoog genoteerd in het boekje van Freek de Keizer, want de componist was met drie werken verte genwoordigd. Het is prettig te vernemen dat naast de beroepsmensen ook af en toe eens zeer gevorderde amateurs te horen zijn. want naar Freek de Keizer is het goed luiste ren. Dat was het in eerste instantie in de 'Fantasia in G' van Bach, waar vooral het 'trés vitement' een gloedvolle ver tolking kreeg. Verdere uitschieters wa ren de plezerig om naar te luisteren mu ziek van de Amerikaanse componist Gordon Young, waarbij de organist in deze vier delen tellende suite uitstekend voor de dag kwamen waarbij zyn tech nische kwaliteiten in de 'Toccata' zijn muzikaliteit nogmaals onderstrdepte Freek de Keizer droeg met dit concert zijn steentje by tot het welslagen van de rommelmarkt rond het Oostkerkplein. A. L. Expositie van elf vrouwen in Zeeuws Kunstenaarscen trum MIDDELBURG - Onder het motto 'Elf creatieve vrouwen', exposeren in de loop van deze maand in het Zeeuws Kunstenaarscentrum in Middelburg elf vrouwelijke kunstenaars. De tentoon stelling wordt zaterdag 18 september geopend door PZC-pubiiciste Anneke van den Doel. Dell deelnemers, die allemaal uit Zee land komen, zyn: Corrie Blaas, Jacky Bongers, Tessa Braat, Marijke Dykstra. Henny Huser, Liesbeth Huser, Inge van der Kooij, Marja de Lange, Joke Noest. Henny Schrijver en Anne van der Vel den. Zij tonen onder meer beeldhouwwerk, grafiek, tekeningen, wandkleden en keamiek Anneke van den Doel opent de tentoonstelling zaterdag 18 september om vier uur 's middags. De expositie loopt tot en met 14 oktober. De openingstijden van 'Elf creatieve vrouwen' lopen van dinsdag tot en met zaterdag van twee tot vijf uur 's mid dags, 's ownesdagsavonds van half acht tot half elf en 's zaterdagsmorgen van half elf tot twaalf uur. Kees van Eersel speelde reeks verzoeknummers C. P. de Rijke en A. G. van Dijke wonnen provinciale ploegwedstrijden WELHELMINAPOLDER - Zaterdag 1 TA\iii ADI 1078 zijn in De Wilhelminapolder' bij Goes 1 de provinciale ploegwedstrijden ge houden. Er waren achttien deelnemers. Er werd geploegd in twee rubrieken: rondgaande ploegen en wentelploegen. In de categorie rpndgaande ploegen werd A. G. van Dijke uit 's Heer Arendskerke kampioen. De heer C. P. de Rijke uit Tholen bleek zaterdag- raiddag zonder meer de beste deelne mer. Hij werd kampioen in de rubriek rondgaande ploegen. Volgens de jury werd er zaterdag bij zonder goed geploegd. De onderlinge verschillen waren zeer gering. Te diep ploegen bleek funest, omdat de extra droge ondergrond te hard was om mooi ploegwerk te leveren. Zeelands beste ploegers worden afge vaardigd naar de landelijke ploegwed- strijd. die in de Flevopolder zal worden gehouden. Er bestond zaterdag een be hoorlijke publieke belangstelling voor de provinciale ploegwedstrijden. De uitslagen: 1 C. P. de Rijke Tholen (wen telploegen) 244 pnt; 2 M. de Engelsman Poortvliet (wentelploegen) 228.5 pnt; 3 A. G. van Dijke 's Heer Arendskerke (rondgaande ploegen) 225 pnt. 4 A. J. driedijk Wolphaartsdyk (wentelploe gen) 224,5 pnt; 5 J. M. de Jager Lewedorp (wentelploegen) 224 pnt: 6 M Markusse Nieuw en S. Joosland (rondgaande ploegen) 222.5 pnt; 7 D. de Loof Arne muiden i wentelploegen) 219,5 pnt; 8 J. Hoogenboom Noorwelle (wentelploe gen) 218 pnt; 9 J. de Visser Domburg (rondgaande ploegen)217pnten 10 L. de Kok Kerkwerve (wentelploegen) 216,5 pnt PLANNEN OMVATTEN KLEINE 400 WONINGEN BELASTING OP ONROEREND GOED DOMBURG - B. en w. van Domburg stellen de gemeenteraad voor om de oudegedeelten van de kernen Domburg en Oostkapelle tot rehabilitaitegebied aan te wijzen en een rehabilitatieplan voor deze gebieden op te stellen. Met de hieruit voortvloeiende financiële bij drageregelingen van het rijk, hoopt men te komen tot een systematische aanpak van de verbetering van wonin gen, andere gebouwen en de woonom geving in deze gedeelten. Volgens een voorlopig overzicht komen in totaal 390 woningen (227 in Domburg en 163 in Oostkapelle) voor de plannen in aan merking. gemeentewerken Walcheren/Nord- Beveland. in overleg met de provinciale directie volkshuisvesting. Bijdragen Gebruik zal worden gemaakt van de raaasvergadering op dinsdag 14 sep tember (aanvang 19.30 uur). Belasting B. en w van Domburg stellen de raad tevens voor om te besluiten tot het in- 'beschikking gedelijke steun rehabilita- voeren van de onroerend goed-belasting tie" van het rijk Via deze beschikking in deze gemeente per 1 januari 1978 en worden door het ryk financiële bijdra- daartoe een verordening vast te stellen, gen verst rekt aan particulieren voor Zoals bekend moet deze belasting in alle Volgens een ruwe berekening - de infla tie buiten beschouwing gelaten - zou deze opreatie binnen een termijn van enkele tientallen jaren - een bedrag van 24 miljoen gulden vergen, gezamenlijk te dragen door rijk, gemeente en parti culieren. De rehabilitaUevoorstelien houden verband met de door de gemeenteraad genomen besluiten tot het terugdringen van het aantal tweede woningen in de dorpen. Om te voorkomen dat wonin gen. die ruet meer als tweede woning mogen worden verkocht, verder achte ruitgaan. heeft de gemeenteraad een re habilitatieregeling aan de verordening op tweede woningen gekoppeld. B. en w. van Domburg basseren hun voorstellen op eeen nota. die is opge steld in samenwerking tussen de ge meentesecretarie en de Centrale dienst woningverbetering procentsregeling) en in de kosten van tijdelijke huisvesting. Rijksbijdragen aan de gemeente kunnen worden ver sterkt voor verbetering van de woon omgeving en kosten van incidentele sa nering. de kosten van voorbeeldwonin gen en osten die voortvloeien uitde aan stelling van eenprojectleider en voor lichting aan de bevolking Ten aanzien van woningverbetering door particulie ren wordt, naast de rijksbijdrage, een gemeentelyke subsidie van 7 a 10 pro cent overwogen Binnen de gemeente lijke commissie financiën waren de me ningen over het percentage van de ge meentelijke subsidie nog verdeeld. De adviezen van de commissie over het jaarüjks hiervoor uit te trekken bedag vaneerden van 40.000.- tot 75.000.-. Voor de uitwerking van de rehabilitai- teplannen wordt in de nota van de ge meentesecretarie en de centrale dienst gemeentwerken de instelling van een rehabilitatieteam bepleit, dat de pro jectleiding ter hand zou moeten nemen. Met het opknappen van individuele wo ningen hoeft niet op de tostandkoming van dit plan te worden gewacht, zo wordt gesteld Het ls mogelijk om direct na de aanwyzing totrehabilitatiegebied doorde raad beslissingen over subsidie verlening te nemen. De voorstellen ko men aan de orde tydens de gemeente gemeenten uiterlijk 1 januari 1979 in werking treden en komen darmee de huidige straat-, riool-, grond- en perso nele belasting te vervallen. B en w. wil len de noodzakelijke taxaties van de waarde van de onroerende goederen in de gemeente opdragen aan de 'Stichting Adviesbureau Onroerende Zaken' te Rotterdam. De gemeentelijke commis sie van financiën heeftzich inmiddels kunnen verenigen met de concept verordening. die is gebaseerd op de mo delverordening. opgesteld door de amb telijke werkgroep onroerend goed- belasting op Walcheren. Vorig jaar berekenden b. en w dat de invoering van de onroerend goed- belasting de gemeente jaarlyks een na deel van ƒ110.000.- zou opleveren. In middels kon aan de hand van nadere richtlijnen van het ministerie van bin nenlandse zaken ten aanzien van de ta riefstelling een aanzienly k gunstiger be rekening worden opgesteld. Duidelijk is nu geworden dat in de opbrengst van de nieuwe belasting - die zoals bekend zo wel op eigenaren als gebruikers van on roerend goed zal worden geheven - de opbrengsten van de bestaande gemeen telijke heffingen volledig begrepen zul len zijn, alsmede de thans ten bate van het ryk komende opcenten op de grondbelasting en personele belasting. De- nog zeer voorlopige- tarieven voor de nieuwe belasting zijn thans bere kend op ƒ11,46 per ƒ3.000,- waarde, waarvan dan ƒ6.37 van de eigenaren zou worden gheven en 5.09 van de ge bruikers. In het huidige belastingstel sel komt deze verhouding, omgere kend. neer op 8,22 voor eigenaren en 3,24 voor gebruikers. RPCZ De raad wordt in dezelfde vergadering voorgesteld om akkoord te gaan met de definitieve gemeenschappelije regeling ter subsidiëring van het Regionaal Pe- dagogsich Centrum Zeeland (RPCZ). Ook leggen b. en w. de raad een conceptbrief aan de minister van ver keer en waterstaat voor als adhesiebe tuiging aan het protest van de Zeeuwse streekvervoerbedrijven tegen de verso beringsplannen voor het openbaar ver voer. Aandere voorstellen betreffen on der meer het in pnnciepe verlenen van financiële medewerking aan het bevol kingsonderzoek op baarmoederhals- kanker.het intrekken van de vergun ning aan mini-campinghouder W Jan se in verband met overtreding van het maximaal toegestande aantal caravans op zyn terrein. Voorts komen enkele be- reoepschnften tegen geweigerde bouw vergunningen aan de orde. alsmede een subsidievoorstel inzake de restauratie van de hofstede "Zorgwyk* de huur van een noodlokaiteit ten behoeve van de Stichting Peuterkontakt Oostkapelle en een wijziging van de besluiten inzake gemeentelyke garantie tot het aangaan van geldleningen door de Stichting Gemeenschapsbelangen Domburg- Oostkapelie, ter financiering van de stichtingskosten van het Ontmoetings centrum Schuttershof in Domburg Orgelconcert door Kees van Eersc! met com posities van Van de Kerkhoven. Buxtehude, Bach. Zwart. Guilmant. N^aast bovengenoemde composities gaf Kees van Eersel zaterdagavond op het orgel van de Grote Kerk in Goes een collage van thema's van bekende orgel- stukken De aanwezigen kregen gele genheid om te raden welke thema's daarin verwerkt werden en degene die de hoogste score had. werd beloond met een platenbon Het programma, dat Kees van Eersel had samengesteld was een soort ver zoekprogramma. Omdat de verzoeken nogal uiteenlopend waren, had de orga nist een keuze moeten maken uit de grote verscheidenheid van aanbod. Èén van de interessantste werken uitdit programma was ongetwyfeld het slot stuk. de 'Sonate noT van Alexandre Guilmant Deze Franse componist, or ganisten wetenschapsman <hy kreeg in Manchester hetere-doctoraat in de mu ziek). bleef ln alle drie de delen boelen. De inleiding doet wat monumentaal aan. met forse accoorden en na een uni- sonogedeelte vindt de componist zich terug ln een stortvloed van onstuimige melodieënreeksen. De 'Fuga' in het tweede deel is een langdurige, die door stroomd wordt door een choralachtlg gegeven, wat zich daar steeds omheen weeft. In het derde deel met een Vlva- ceachtig tempo kon de organist zyn technische bekwaamheden ten toon spreiden. Het kleine beetje 'smokkel- werk' woog hier bij lange na niet op tegen zijn verder briljante uitvoering van deze 'Sonate' Kees van Eersel was dit slotconcert be gonnen met 'Preludium en Fuga in d' van Abraham van de Kerkhoven. Het was een soort van Mini-preludium met een lange 'Fuga' daar achteraan, door de organist op uitstekende wyze ver tolkt Buxtehude ontbrak natuuriyk ook niet op dit orgelconcert en de ko raalbewerking van 'Ein feste Burg* zal de vele bezoekers, die ook zaterdaga vond weer de Grote Kerk bevolkten goed gedaan hebben. By een verzoekprogramma hoor je nu eenmaal graag je favoriete nummers ten uitvoer brengen en daar waren onder meer twee koraalbewerkingen van Joh. Seb. Bach bij. In eerste instantie 'Ach bleib bei uns', waarby een 'scherp' regis ter wat inbreuk deed op de in wezen rus tige melodische iyn, die dit stuk ken merkt. Ook in 'Wachet auf. ruft uns die Stimme' was Kees van Eersel niet hele maal zeker in zyn spel; de versieringen kwamen niet helemaal tot zyn recht en was even een te vroege inzet, waarby de organist kennelyk schrok en ineens weer de tekst van de titel van zyn com positie voor ogen had. Jan Zwart blijft ook altyd nog trekken en meestal wordt deze componist als een soort tandemduo met Feike Asma verbonden. De 'Toccata Psalm 146' is één van die stukken, die (waarschyniyk door zijn snelheid) ook steeds boeiend blijft. Het geheel doet in eerste instantie wat Czemyachtig aan en dat thema keert steeds weer terug. De organist speelde het, geheel met hart en ziel, leefde zich (en kon dat ook) er geheel en al in uit en zo werd naast Guilmant deze Zwart tot de beste onderdelen van dit orgelverzoekprogramma. Kees van Eer sel en de orgelcommissie kunnen beiden terugzien op een goed seizoen, waarby de laatste instantie zich weer kan gaan beraden over de te nemen stappen voor het volgende jaar. Ik wens hun daar veel succes mee. AJL. Fraai concert in muziekbibliotheek Muziekbibliotheek Middelburg, Ua de Bruyn iplano). Martin v. d. Merwe (hoorn). Voor een klein gehoor trad zaterdag middag in de muziekbibliotheek te Middelburg een niet alledaags duo op: de pianiste Lia de Bruyn en de hoornist Martin van de Merwe. Zy openden het programma met een aangepaste bewer king van een Corelli-sonate. De pianiste trachtte hier contact met de indididua- listisch ingestelde hoornist te vinden. Van de Velde's mooie toonvorming le verde een fraai stukje romaitiek op in Schumann's 'Adagio und Allegro opus 70' De moeiiyke pianopartij was by Lia de Bruyn in goede handen. Op de schrij nende 'Elégie' die Poulenc by de plotse linge dood van de Engelse hoornist Denrus Brain schreef kreeg Martin van de Velde muzikaal weinig vat Op zyn gemak daarentegen voelde hy zich ln het slotnummer van de middag: Thema und Variationen opus 13' van Franz Strauss (de vader van Richard). Het posthuum uitgegeven werk bevat heel veel noten, zowel voor de hoornist als voor de pianist Het zou een glasnum mer op een blaasconcours zyn. Martin van de Velde bevestigde er zyn uitge breide technische bekwaamheid mee. Lia de Bruyn onderbrak haar begeleid- stersrol met een geslaagd sofistisch op treden. Het werd de ballade der balla den: Chopin's opus 52 nummer 4. A.L MUZIKALE SHOW VOOR PUPILLEN ZONNEVELD OOSTKAPELLE- Het majorettepelo ton en de drumband van VTV zullen maandag 13 september om 18.30 uur een show weggeven voor de pupillen van Zonneveld te Oostkapelle. Eerst geven ze een gezamefijke show, waarna het grote peloton alleen een show verzorgt Tijdens het optreden van het grote peloton zal het kleine peloton surprises uitdelen aan de pupillen. Hierna geeft het kleine peloton een show en wordt door de Miss Majorette van het grote peloton een bedrag over handigd aan Zonneveld. De avond wordt besloten met een gezamefijke show van majorettes en drumband.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5