'ZeekraeltreffenWemeldinge populair onder de motorrijders Echtpaar Tuinman zeker van titel 'De Zeeuwen' Lichte droefenis over afdanken 'oude Reus' KORPS WISSENKERKE KREEG NIEUWE BRANDWEERWAGEN KNF-concours Oostburg werd een groot succes ENORME TOELOOP OP CAMPING LINDA MAANDAG 6 SEPTEMBER 1976 WISSEL BEVELANDEN NOG EEN RIT TE RIJDEN MIDDELBURG - Hoewel de clubcompetitie van de motor- en autoclub 'De Zeeu wen' nog niet geëindigd is-er moet nog éen oriêntatierit verreden worden - zijn de heer en mevrouw J. Tuinman uit Middelburg nu al vrijwel zeker van de titel in de A-klasse. Dit clubkampiocnschap werd zaterdag behaald door een ritzege in de te clubrit. de'Westerschelderallv'. Met slechts34 strafpunten kwam de equipe Tuinman aan de finish en liet daarmee de gerenommeerde equipes Van Nieuwenhuvzen provin ciaal kampioen). Bode en Deegens achter zich. Voor de derde maal bracht Tuin man een clubrit op zijn naam en veroverde daarmee het maxim aantal ri jderspun- ten (150). Voor de deelnemers in de B-klasse gold de 'Westerschelderally' als 3e rit in de clubcompeütie De Vlissmgse combina tie Compeer - Compeer werd met 139 strafpunten winnaar, gevolgd door de combinatie A. de Baar - P Rijk uit Ove- zande met 162 strafpunten. In de 'Westerschelderally verschenen 44 equipes aan de start bij Huvers (Westdulm te Koudekerke Vanaf twee uur vertrokken zij daar om de route van cec kilometer over Walcheren af te leg gen Drieenzestig route-opdrachten moesten worden uitgevoerd met toe passing van het KNMV-reglement. Om het traject - uitgezet door de Zeeuwen leden J Schuitema en L. de Nooljer - foutloos af te leggen, moesten de deel nemers 11 goede controlestempels op de kaart behalen en 14 schijncontroles ontwijken. Na ruim 2 uur arriveerden de eerst gestartte equipes weer aan de fi nish bij Huvers Eén equipe ln de B-klasse, de combinatie Wagenaar - Broeckx uit Brussel kon niet worden geklasseerd. Na afloop van de rit maakte Zeeuwen- voorzitter A. Deegens de uitslag bekend en reikte vervolgens de prijzen uit aan de best geklasseerden De volgende kampioensnt van 'De Zeeuwen' is de Toekomstnt op 2 okto ber. maar eerst wordt zaterdag nog een puzzelrit georganiseerd in samenwer king met garage Poppe bv Uitslag Westerschelderally A-klasse (21 deelnemers). 1J. Tuinman - mevr. Tuinman Middelburg 34 strafpunten, 2 J. van Nleuwenhuyzen - mevr. Van Nieuwenhuvzen Krumlngen 61. 3 C. Bode - mej. J Bom Vlis- slngen 66:4 A. Deegens - mevr. Deegens Mid- PPR adviseerde kandidaten voor de tweede kamer MIDDELBURG - De afdelingen Zee land en Zuid-Holland van de PPR heb ben zaterdg in Dordrecht tijdens een gezamenlijke bijeenkomst een kandi datenlijst voor de tweede kamerverkiezingen van volgend jaar opgesteld. Als lijsttrekker koos de ver gadering de huidige partijvoorzitter, Ria Beckers. Deze regionale lijst, met in totaal 30 tandidaten, heeft echter voor een be- lingrijk deel alleen een adviserend ka rakter. De definitieve kandidatenlijst wordt op 12 en 13 november vastgesteld door het landelijk PPR-congres. Op de ad vielijst die in Dordrecht door de regio Zuid-Holland/Zeeland werd opge steld, staan drie Zeeuwse kandidaten. Het Middelburgse raadslid A. Kamer mans werd op een 12e plaats gekozen; de statenleden C. Th. A. van Water schoot en J. van de Voorde, die beiden uitdrukkelijk geen landelijke kandida tuurwensten, respectievelijk op een 18e en 21e plaats. delburg 92. 5 J Hamelink - mevr. Hamelink Middelburg 160,6 A. Vermeulen - mevr. Ver meulen Middelburg 160. 7 S Dlngemanse mevrouw Dlngemanse Souburg, 8 A. Engels mevr. Engels Serooskerke 137 9 E Kupers - M SchuitemaVlissmgen243.10A HoUestelle mevr HollesteUe Goes 245. De stand na 4 ritten 1 J Tuinman 150 punten ikampioeni. 2 J van Nleuwenhuyzen 148.3 A Deegens 142.4 J Hamelink 140.5 A Vermeu len 135 B-klasse (23 deelnemers: 1 met-geklasseerd IC Compeer - mevr Compeer VUssingen 139 strafpunten. 2 A. de Baar - P. Rijk Ovezande 162.3F Moens-M.CoppensVlissingen 163.4 W Constant - mevr Constant Heinkenszand 189. 5 M. Matthijsse - K Brouwer Meliskerke 195. 6 W v d Voorde - mevr v d Voorde Amemuiden 197. 7 A van Maldegem - mej Hengst Biggekerke 200,8 R Dekker - L. Dek ker Souburg 212.9 J de Wijze -A Nagelkerke VUssingen 213.10 P Geelhoed-I Lindenberg Kortgene 215. De stand na 3 ritten 1 F. Moens 144 punten. 2 P Jopse 136, 3 J de Wijze 135. 4 C Dlnge manse 134, 5 M v. d Zande 132 Wedvlucht KAPELLE - De postduivenhoudersve- reniging 'GWTB' te Kapelle nam met 40 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Orleans. De uitslag was: 1.2,3 en 6 P Butler; 4 en 8 C Zegers: 5. 9 en 10 J. Nijsse; 7 J. de Schipper. Met 78 oude duiven werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Beaumetz. De uitslag was. 1 en 6 P. But ler; 2 J Poleij. 3,5 en 7 C. Zegers; 4.8 en 10 M. Eversdijk; 9 B. Brouwer. GOES - De postduivenhoudersvereni- ging 'De Rode Doffer", te Goes, deed met 200 jonge duiven mee aan een wed vlucht vanuit Quievrain, over een af stand van 122 kilometer. De uitslag luidde: 1 J. van Es. 2.4.7. 9,10 P Hoek man, 3.5 A. Kloosterman, 6 J. Haaij. 'streek Korpsen bereid tot samenwerken WISSENKERKE - De brandweer van W'issenkcrke heeft zaterdagmiddag af scheid genomen van zijn oude brand weerauto, die na 28 jaar trouwe dienst plaats heeft moeten maken voor een fonkelnieuwe. Brandweercomman dant L. L. van Halst vroeg daarbij om een applausje voor de 'oude reus', die het nooit heeft laten afweten. Maar de kennismaking met de nieuwe spuit' een gecombineerde hoge/lage druk- spuit met daar achter een motorspuit, deed de droefenis om het afdanken van PROGRAMMA ZATERDAG VLOT AFGEWERKT CONCOURS HAD VEEL PUBLIEK GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 16- 17 uur uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Gasthuis,20-21.15uur: uitzending Rawa. Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- zlekenhuis, 19.45-21.15 uur uitzending Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 UUT André van Duin's pretmachine, a.L Luxor, 20 uur: De Woeste hoogte a.1. GOES - Grand, 20 uur: Wie versiert wie? 18 jr. HULST - De Koning van Engeland, 15 uur Blonde hartstocht in Afrika, 18 jr.; 20 uur Inpikken en wegwezen. 14 jr. 20.30 uur het 5e offensief, 14 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: aardbeving al MIDDELBURG - City-Theater. 20 uur. Kato. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur Papillon, 14 Ir. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur De langste dag. 14 jr. Tentoonstellingen HEILLE - landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktuigen. KRUININGEN - De Molen. 14-17 30 en 19-21 uur: tekeningen Piet Pons. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum: fotografie Piet Vonk; kunst zaal Van Benthem Jutting. 9-18 uur schilderijen van W. Oreel. Vleeshal. 10-17 uur. Rondom het feno meen deur;. Provinciehuis, ingang Abdijplein: ünicef-expositie: Het kind van de derde wereld Galerie Pictura. 10-18 uur: schilderijen Comelis Kuypers. Galene 't Kot, 10-18 uur. werken Frits vanTiL N1SSE - Galerie 'De Mooie staak'. 9-20 uur werken van de heer Messemaker VEERE - Grote Kerk, 9 30-17 uur: Kunst uit Zeeland III. VUSSINGEN - Stadhuis, 8-12.30 en 1330-17 uur Hal en binnenplaats: beel dententoonstelling Caroluskring; Hal: K S. Kijkmap. grafische werken. ZIERKZEE - Gemeentemuseum: Te- rogblik op beleg 1575-1576. Maritiem Museum: vissen voor de we tenschap Hulpcentra. NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes. tel. 01100-14444 ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- j*n, teL 01150-4444 THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND - Tel 0011 OOSTBURG - Het nationaal federatief mars- en showconcours van de KNF, dat zaterdag in Oostburg werd gehou den, is een groot succes ge worden. Door de goede organisatie van de drumband 'Harmonie' uit OKostburg was het pro gramma vlot afgewerkt. Reden voor 'Harmonie'-voorzitter A. W. Gossije om ook de deelnemende korp sen te bedanken voor hun medewer king. Daarnaast richtte hij woorden van dank aan .het adres van het Oostburgse gemeentebestur, Albert Heijn (het con cours werd gehouden op de parkeer plaats van die supermarkt in Oostburg) en de Oostburgse middenstanders die door schenkingen meehielpen aan het bij elkaar krijgen van de bekers. Het concours was begonnen met een of ficiële ontvangst in het Oostburgse ge meentehuis. Burgemeester A. Schipper van Oostburg sprak daar zijn vreugde over uit dat een dergelijk concours in Oostburg gehouden kan worden. Na mens de KNF sprak de heer H. Raams- donk een enkel woord en ook de heer Gossije sprak de aanwezigen, namens de organiserende vereniging, toe. Het concours werd bijgewoond door vele be- zoekers.De deelnemers konden zich verheugen over het feit dat het tijdens het concours droog bleet De uitslag van het concours was: In trod uk- tiedivisie, sectie A: drumhand 'De Volhar ding". Zaamslag, 184,5 punt, 2 prijs eerste divi sie sektie Harmonie: De Vliegende Hollander uit Temeuzen, 103 punten, le prijs Konin klijke Harmonie 'Ons Genoegen' uit VUssin gen. 91 pun tea 2e prijs. C. P. de Rijke en A. G. van Dijke wonnen provinciale ploegwedstrijden WILHELMIN A POLDER - Zaterdag zijn in 'De Wilhelminapolder' bij Goes de provinciale ploegwedstrijden ge houden. Er waren achttien deelnemers. Er werd geploegd in twee rubrieken: rondgaande ploegen en wentelploegen. In de categorie rpndgaande ploegen werd A. G. van Dijke uit 's Heer Arendskerke kampioen. De heer C. P. de Rijke uit Tholen bleek zaterdag middag zonder meer de beste deelne mer. Hij werd kampioen in de rubriek rondgaande ploegen. Volgens de jury werd er zaterdag bij zonder goed geploegd. De onderlinge verschillen waren zeer gering Te diep ploegen bleek funest, omdat de extra droge ondergrond te hard was om mooi ploegwerk te leveren. Zeelands beste ploegers worden afge vaardigd naar de landelijke ploegwed- strijd. die in de Flevopolder zal worden gehouden. Er bestond zaterdag een be hoorlijke publieke belangstelling voor de provinciale ploegwedstrijden. De uitslagen: 1 C. P. de Rijke Tholen (wen telploegen) 244 pnt; 2 M. de Engelsman Poortvliet (wentelploegen) 228.5 pnt; 3 A. G. van Dijke 's Heer Arendskerke (rondgaande ploegen) 225 pnt; 4 A J driedijk Wolphaartsdijk i wentelploe gen) 224.5 pnt; 5 J M. de Jager Lewedorp (wentelploegen) 224 pnt; 6 M. Markusse Nieuw en S. Joosland (rondgaande ploegen) 222.5 pnt; 7 D. de Loof Ame muiden (wentelploegen) 219,5 pnt; 8 J. Hoogenboom Noorwelle (wentelploe gen) 218 pnt; 9 J. de Visser Domburg i rondgaande ploegen) 217 pnt en 10 L. de Kok Kerkwerve (wentelploegen) 216,5 pnt Derde divisie sektie A: drumband 'Crescendo' uit Dreischor: 175,5.2e. drumband 'Kunst en Eer' uit Zierikzee, 183, 2e. Drumband 'Sint- CeciUa' uit 's-Heerenhoek, 156.5. 3e. drum band van Mastlands fanfare, Mastland, 182. 2e. drumband van 'RiUandia' uit Rilland, 149,5, 3e. drumband van Hosanna uit Goes. 187,5, 2e. drumband EMM uit Serooskerke. 192, le, drumband 'De Rofielaars' uit Hoek, 169,5, 2e, Tweede divisie sektie A drumband van 'Ons Genoegen' uit Kapelle, 203,5, le, drumband van Luctor et Emergo' uit Renesse. 203, le, drumband van 'Witte van Haemstede' uit Haamstede, 154,5, 3e Drumband van 'Mozart' uit Yerseke, 177,5,2e, drumband van OKK uit Wemeldinge, 192,5, le. Eerste divisie sektie F drumband van 'Ta- venu' uit Schoonhoven, 193, le. Eredivisie sektie A. drumband van 'De Vlie gende Hollander' uit Temeuzen, 203,5, le. drumband van 'Euphonia' uit Goes, 214, le prijs met lof, drumband 'Harmonie' uit Oost burg, 192,5, le Eredivisie, sektie B- drumband van 'Vlijt en Volharding uit Souburg, 178.2e lIntroduktiedivisle■ showwedstrijd van de combinatie 'Eerste Temeuzens majoretten- peloton' met de drumband 'Harorue' uit Oostburg en 'Veronica' uit Zandzande, 144, le. de oudste nog in Zeeland in werking zijden brandweerauto, snel vergeten. Nadat de brandweercommandant van Kamperland, de heer A P Versluis, had verzekerd dat zijn korps bereid is tot samenwerking met de brandweer van Wissenkerke. was de vreugde over de komst van de nieuwe auto algemeen. Nadat in de Voorstraat de nieuwe brandweerauto uitvoerig was bekeken werd de officiële overdracht gehouden in het Dorpshuis De auto is gebouwd door de Firma Den Boer uit Amsterdam in samenwerking met het carosserie- bedrijf De Hartog uit Beesd en heeft in totaal 115.000,- gekost De heer M. A. de Vries van de firma De Boer overhan digde. met de wens, dat de auto vaker voor proef dan vooreen echte brand zal moeten uitrukken, de sleutels aan bur gemeester Wisse m diens functie van hoofd van de brandweer De burgemees ter herinnerde er aan,dat het korps van Wissenkerke aanvankelijk niet stond tc trappelen om een nieuwe auto te krij gen, hoewel de oude al een aantal jaren wasafgekeurd. De burgemeester hoopte op een goede samenwerking met het andere korps ln de gemeente „en", zo voegde hij er aan toe. „het stemt mij tot voldoening, dat een tiental leden van het korps van Wissenkerke zich vorige week voor een brandweercursus heeft opgegeven De heer L. L. van Halst, die de sleutels uit handen van de burgemeester ont ving, herinnerde er aan, dat Kamper land een nieuwe wagen kreeg toen hun wagen 10 jaar geleden was afgekeurd en Wissenkerke geen nieuwe wilde. Hij hoopt daarom, dat de pas aangeschafte auto nu Wissenkerke toekomt. De heer A. P. Versluis, brandweercommandant van Kamperland zei onder meer dat het korps Kamperland steeds heeft aange drongen op een hoge drukspuit, omdat dit korps meent in een gebied met een hoog brandrisico te wonen. „Dat onze argumenten kennelijk niet zo zwaar tel den bij b. en w. gaf ons wel een mentale dreun", aldus de heer Versluis. „Het korps is echter bereid totsamenwerking om samen het systeem toe te kunnen passen, dat geleend is. Laten we probe ren sportief te zijn en als wdïe brand weermannen met elkaar om te gaan." De heer H den Hartog, voorzitter van de verenieing van brandweercommandan ten. vond het prettig, dat de problemen op deze manier uitgesproken zijn en hij benadrukte, „dat het er uiteindelijk op aan komt schouder aan schouder bij de brand te staan Tot slot stelde burge meester Wisse blij te zijn met de woor den van de heer Versluis en hij prees de mentale inslag die deze ten toon had ge spreid Hij zei. dat de kwestie van sta tionering zeer zwaar had gewogen bij b en w en dat het 4 keer in het college was besproken. Burgemeester Wisse meende, dat ge meente er trots op kan zijn voor haar 3.000 inwoners één drie jaar oudeen één splinternieuwe brandweerauto te heb ben. „Ik meen te kunnen zeggen.dat we op het gebied van de brandweer onze taak verstaan." Meerderheid van Zeeuws-Vlamingen wil een vaste oeververbinding VLISSINGEN - Ruim tweederde van de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen is voorstander van een vaste oeverver binding over en onder de Westerschel- de. Dit is gebleken uit het resultaat van een door het dagblad De Stem. in samen werking met de stichting gemeen- schapswerk Huls, gehouden telefoni- schij enquête onder 276 inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen. Ruim 67% van de ondervraagden sprak zich uit vóór een vaste oeververbinding. De over grote meerderheid van deze voorstan ders (bijna 90% was voor een snelle rea lisering van de oeververbinding. Drie van de geenquéteerden zeiden geen me ning te hebben. Van de 276 ondervraag den wisten 21 mensen (ongeveer 7%) niet wat een vaste oeververbinding is. Afgerond 32% van het aantal onder vraagden zei geen behoefte te hebben aan een vaste oevrverbindihng. De voorstanders van een dergelijke verbin ding zijn voor 70% te vinden in OosG Zeeuwsch-Vlaanderen, voor 57,5% in de kanaalzone (gemeente Temeuzen en Sas van Gent) en voor eveneens 70% in WesUZeeuwsch-Vlaanderen. Expositie van elf vrouwen in Zeeuws Kunstenaarscentrum MIDDELBURG - Onder liet motto 'Elf creatieve vrouwen', exposeren in de loop van deze maand in het Zeeuws Kunstenaarscentrum in Middelburg elf vrouwelijke kunstenaars. De tentoon stelling wordt zaterdag 18 september geopend door PZC-pub li eiste Anneke van den Doel. De 11 deelnemers, die allemaal uit Zee land komen, zijn Come Blaas. Jacky Bongers. Tessa Braat. Manjke Dijkstra, Henny Huser. Liesbeth Huser. Inge van der Kooij. Marja de Lange, Joke Noest, Henny Schrijver en Anne van der Vel den Zij tonen onder meer beeldhouwwerk, grafiek, tekeningen, wandkleden en keamiek. Anneke van den Doel opent de tentoonstelling zaterdag 18 september om vier uur 's middags De expositie loopt tot en met 14 oktober De openingstijden van 'Elf creatieve vrouwen' lopen van dinsdag tot en met zaterdag van twee tot vijf uur 's mid dags. s ownesdagsavonds van half acht tot half elf en 's zaterdagsmorgen van half elf tot twaalf uur. Concert 'Slot' te Baarland BAARLAND - Zaterdag 11 september houden defanfares 'PrinsesJuliana' uit Baarland en 'Con Amore' uit Hoede- kenskerke een concert op het 'Slot te Baarland'. De fanfare 'Pnnses Juliana', onder lei ding van dirigent J. Kruys-Voorberge. voert onder meer Hunter March The Lost Chord en Drie oud-Hollandse Tafe relen ut 'Con Amore' speelt onder meer The Concoran. Roodkapje en Rule Brit- tam a. Na deze optredens volgt een ge zamenlijk concert met op het pro gramma ondermeer King Cotton, The Beatles in Concert en Tempo. Tempo. Ds. P. Schelling deed intrede in Heinkenszand HEINKENSZAND - Zondag heeft ds. P. Schelling zijn intrede gedaan als pre dikant in de gereformeerde kerk te Heinkenszand. In de morgendienst werd kandidaat P. Schelling bevestigd door ds. H. Eikelboom uit Brussel. Ds. Eikelboom had als tekst gekozen Prediker 7.16-18 Aan de handoplegging werd deelgenomen door ds H Heiner uit Noord-Beveland en ds. J Blok uit Baarland Ds. Schelling deed zijn intrede in de .middagdienst met een preek naar aan leiding van Prediker 11:1-14. Na de dienst werd de nieuwe predikant na mens de gereformeerde kerkeraad ver- welomd door de heer Huisman. Namens de burgelije gemeente door de heer A. Janse. loco-burgemeester van Hein kenszand, namens de hervormde ge meente door ds. A. Pronk, namens de rooms-katholieke kerk door pastoor A. van Alpen en namens de Theologische faculteit van de universiteit van Brussel door prof. Van Leeuwen uit Brussel. Kees van Eersel speelde reeks verzoeknummers Orgelconcert door Kees van Eersel met com posities van Van de Kerkhoven. Buxtehude, Bach, Zwart, Guilmant Na, Zwemdiploma's in Kapelle KAPELLE - In liet gemeentelijk zwem bad te Kapelle werccn vrijdagmiddag de zwemexamens afgelegd. •Van de 157 examinanten slaagden er 109 voor het A-diploma en 46 voor het B-diploma. Twee kandidaten werden afgewezen. De exaftiens werden afge nomen door Jacobus Burger uit Kapel le. De examinanten werden opgeleid door de heren D. Coolhaas en A. Ver- venne. Gemeentesecretaris I. J. Haver- hoek reikte de diploma's uit. WEMELDINGE - Voor de inwoners van Wemeldinge moet het 't afgelo pen weekeinde een drukke bedoe ning geweest zijn op camping Linda. Gek eigenlijk, het vakantieseizoen praktisch voorbij en toch overal vo lop tenten en vooral-motorfietsen. Feit: de Zeeuwse Motor Tour Club 'Electron' hield er het tweede - inter nationale - 'Zeekraaltreffen'. een imotorigebeuren. waarvoor de 'ech te' toerders van heinde en ver naat het Zeeuwse waren getogen om ka maraden te ontmoeten, de laatste nieuwtjes op het motorgebied door te nemen, maar vooral ook te relaxen wat het kamperen betreft. 'Electron' heeft het afgelopen wee keinde - het motortreffen werd ge houden van vrijdagavond tot en met zondag - zo'n 240 inschrijvingen ge had Dat betekende wel. dat er stuk ken meer mensen betrokken bij het ■Zeekraaltreffen op camping Linda hebben vertoeft, want - zo maakte de organisatie duidelijk - er wordt slechts eenmaal ingeschreven pet echtpaar of gezin „We hebben meet inschrijvingen gekregen, dan we hadden verwacht", zei Jan Reyerse Meer nog dan vorig Jaar, heeft men nu ook het hele scala van motorclubs te gast gehad. Genoemd kunnen worden het Smurf Team Internatio naal (Emmen), MTC Holland, groot ste motorclub in Nederland iDen Haagi, de Keizer Karei Motorclub (Nijmegen), Motorclub Mios (Den Helder); verder een paar clubs uit België (Luik. Brussel. Antwerpen) en zoals altijd - waren er ook nu weer een paar 'Easy Riders' uit Duitsland, En geland en Australië aanwezig, toer-, ders voor wie zo'n treffen als in Zee land toevallig op hun route ligt. Even .uiigoM.ppen, geldt dan altijd als motto, iets wat ook bij hel motortref fen voorop staat. De organisatie was in ieder geval zondag volop tevreden over hel tweede Zeekraeltreffen" ..Wij had den zo'n enorme toeloop niet ver wacht". aldus Jan Reyerse „Nor maal beleeft een treffen per jaar een groei van 20 procent. Wij steken daai met kop en schouders bovenuit En wat ook vermeldenswaard is: alles is keurig netjes verlopen Het is rus tig geweest en we hebben geen hulp nodig gehad" Vanaf de opening van het 'Zeekrael treffen", vrijdagavond, hebben er tal van activiteiten op het programma geslaan Zo kon er veelvuldig gebar becued, was er zaterdagmiddag dooi Beveland een toertocht, waren et verboederingsavonden, doorlopende filmvoorstellingen, een banden- lichtwedstrijd. touwtrekwedstrijd, was de bar constant open en stonden de dames van het saté' voor honge rige magen altijd klaar Dat zo'n motortreffen als afgelopen weekeinde in Wemeldinge populau is. bewezen de vele kameraadschap- pelijkeontmoetmgenonderdemotor- rijders De echte old timers waren helaas schamel aanwezig. Waar wel de ogen op blind gestaard konden worden, waren de allernieuwste en duurste fietsen Japanners bezoch ten het 'Zeekraeltreffen' niet. wel was er een keur aar, Japanse motorfiet sen aanwezig De verstkomende mo torclub uit het buitenland was die uit Waszertrüdlngen (Duitsland), de verstkomende uit Nederland was de Amsterdamse club 'De Tweewieler'. Rodger Madson uit Kent. Engeland, was de verstkomende bestuurder van een zijspancombinatie. Een van de opvallendste 'bikes' zaterdag op camping Linda, was deze chopper, die veel bekijks oogstte. aast bovengenoemde composities Kees van Eersel zaterdagavond op het orgel van de Grote Kerk in Goes een collage van thema's van bekende orgel stukken De aanwezigen kregen gele genheid om te raden welke thema's daarin verwerkt werden en degene die de hoogste score had, werd beloond met een platenbon Het programma, dat Kees van Eersel had samengesteld was een soort ver zoekprogramma. Omdat de verzoeken nogal uiteenlopend waren, had de orga nist een keuze moeten maken uit de grote verscheidenheid van aanbod. Een van de interessantste werken uit dit programma was ongetwijfeld het slot stuk. de 'Sonate no 1' van Alexandre Guilmant. Deze Franse componist, or ganist en wetenschapsman, (hij kreeg in Manchester het ere-doctoraat in de mu ziek). bleef in alle drie de delen boeien. De inleiding doet wat monumentaal aan. met forse accoorden en na een uni- sonogedeelte vindt de componist zich terug in een stortvloed van onstuimige melodieénreeksen. De 'Fuga' in het tweede deel is een langdurige, die door stroomd wordt door een choralachtig gegeven, wat zich daar steeds omheen weeft In het derde deel met een Viva- ceachtig tempo kon de organist zijn technische bekwaamheden ten toon spreiden. Het kleine beetje 'smokkel- werk' woog hier bij lange na niet op tegen zijn verder briljante uitvoering van deze 'Sonate' Kees van Eersel was dit slotconcert be gonnen met 'Preludium en Fuga in d' van Abraham van de Kerkhoven. Het was een soort van Mini-preludium met een lange 'Fuga' daar achteraan, door de organist op uitstekende wijze ver tolkt. Buxtehude ontbrak natuurlijk ook niet op dit orgelconcert en de ko raalbewerking van 'Ein feste Burg" zal de vele bezoekers, die ook zaterdaga vond weer de Grote Kerk bevolkten goed gedaan hebben. Bij een verzoekprogramma hoor Je nu eenmaal graag je favoriete nummers ten uitvoer brengen en daar waren onder meer twee koraalbewerkingen van Joh. Seb. Bach bij In eerste instantie 'Ach bleib bei uns'. waarbij een 'scherp' regis ter wat inbreuk deed op de in wezen rus tige melodische lijn. die dit- stuk ken merkt. Ook in 'Wachet auf. ruft uns die Stimme' was Kees van Eersel niet hele maal zeker in zijn spel; de versieringen kwamen met helemaal tot zijn recht en was even een te vroege inzet, waarbij de organist kennelijk schrok en ineens weer de tekst van de titel van zijn com positie voor ogen had Jan Zwart blijft ook altijd nog trekken en meestal wordt deze componist als een soort tandemduo met Feike Asma verbonden De 'Toccata Psalm 146' is één van die stukken, die (waarschijnlijk door zijn snelheid) ook steeds boeiend blijft. Het geheel doet in eerste instantie wat Czemyachtig aan en dat thema keert steeds weer terug. De organist speelde het geheel met hart en ziel, leefde zich (en kon dat ook) er geheel en al in uit en zo werd naast Guilmant deze Zwart tot de beste onderdelen van dit orgelverzoekprogramma. Kees van Eer sel en de orgelcommissie kunnen beiden terugzien op een goed seizoen, waarbij de laatste instantie zich weer kan gaan beraden over de te nemen stappen voor het volgende jaar. Ik wens hun daar veel succes mee. A.L. Fruitwandeltocht Goes trok record aantal deelnemers GOES - De Goese fruitwandeltocht groeit uit tot een van de grootste wan delevenementen in Zeeland. Zaterdag werden de traditionele wandeltochten voor de zeventiende keer gehouden. Er verschenen liefst 1150 deelnemers aan de startplaats, de sporthal 'De Beve landen'. Alle wandelaars haalden de eindstreep. Vorig jaar trok de fruit wandeltocht zo'n achthonderd wande lenthousiasten. De fruitwandeltochten (over afstanden van 5.10.15,25 en 40 kilometer) worden georganiseerd door het comité Fruit wandeltochten Goes. Zaterdagmorgen om tien uur gingen de deelnemers aan de 40 kilometertocht van start De wan deltocht over 25 kilometer begon drie uur later en om twee uur gaf wethouder J. H. Roose van Goes het startsein voor de tochten over 5. 10 en 15 kilometer. Voor de deelnemers aan de wandelingen over 40 en 25 kilometer was er een rust punt ingelast in hotel restaurant 'De Kroon' in Kwadendamme. Daar kregen ze een broodmaaltijd met soep en koffie. De medische verzorging was in handen van de colonne van de afdeling Zuid- Beveland-West van het Rode Kruis in Goes. De Rode Kruis-mensen hadden het betrekkelijk rustig. Er hoefden slechts enkele blaren te worden doorge prikt Alle deelnemers kregen een her innering a an de tocht De organisato ren waren geweldig te spreken over het verloop van de zeventiende fruitwan deltochten. „Het is een enorm succes. Het was grandioos." Ds. J. A. Compagner ruim een jaar legerpredikant BIEZELINGE - Ds. J. A. Compagner die sinds 1973 predikant van de christelijke gereformeerde kerk te Biezelinge is, heeft van zijn gemeente toestemming gekregen om voor de tijd van éfi Jaar en zes weken dienst te doen als legerpredi kant Hij zal m die tijd wel zijn werk als hoofd- redakteur van het Delta-contact het kerkblad van de classis Middelburg, voortzetten. Collecte ARNEMUIDEN - De collecte voor de kankerbestrijding heeft te Amemuiden en Kleverskerke 4443,84 opgebract

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15