Zeeuwse tienkampers hielden de titel niet in eigen huis Zeeuwse dambond twijfelt aan sportiviteit van leden Swift begon aan veldcompetitie met gelijkspel ZEEUWSE ATLETIEKPLOEG HAALDE ZEGE OP GENT WZCA CEES NOOIJENS (2e) WAS EERSTE ZEEUW VAN GEMEREN VAN AV'47 UIT BOSKOOP KAMPIOEN Nieuw record Eltjo Schutter Zeeuws record Gerard Verhuist Van Prooijen negende in Bouvigne-loop VLISSINGEN - De Zeeuwse tienkampers zijn er afgelopen zater dag en zondag in Vlissingen niet in geslaagd de tienkamptitel in eigen huis te houden. De enerverende strijd van vorig jaar tussen Jan Eversdijk en Peter Molenaar met als resultaat een tiemkam- precord van 6191 punten kon dit weekeinde geen vervolg krijgen. J an Eversdijk heeft dit jaar door blessures de technische nummers niet kunnen trainen en kan momenteel de springnummers hele maal niet beoefenen. Peter Molenaar kwam wel zaterdag in Vlis singen aan de start, maar zag het na een povere eerste dag niet .meer zitten en hield het zondag, de tweede dag, dan ook maar voor gezien. De perspectieven op het kampioenschap waren daaroor ineens uitermate gunstig voor Aja van Gemeren van AV '47 uit Boskoop die tot dan toe zonder uitschieters z'n punten gescoord had. Ook op de tweede dag beging Van Gemeren geen misstap en bereikte na tien nummers een score van 5740 punten, die goed was voor het Zeeuwse kampioenschap. Op zo'n 200 punten achterstand bleef de eerste Zeeuw. Cees Nooijens van Zeeland Sport steken. Nooijens haalde op de nummers kogel stoten en discuswerpen heel wat punten binnen. Op het kogelstoten versloeg Nooijens gen was Kortsmit op de 3.20 meter als zelfs Molenaar met een afstand van enige deelnemer over gebleven. 11,59 meter tegen 11,34 meter. Het dis- Bij deze hoogte het nij net eenter cuswerpen leverde Cees Nooijens een nieten kwam via 3,30 meter op 3.35 me- persoonlijk record op met 33.88 meter, ter, welke persoonlijke recordhoogte hij Met ovenge achtnummers zonder uit- reeds in de eerste poging haalde. Met schieter kwam de Zeeland Sport-atleet het volgende nummer, hel speerwerpen, op 5516 punten uit Behalve een verbe- had Kortsmit ook geen enkele moeite, tering van z'n persoonlijk record met getuige de afstandvan 48.28 meter. Ook zo'n 300 punten nam Nooijens ook nog nummer de 1500 meter was Jan Korts- het clubrecord van Jan Kortsmit over smit meteen tijd van 4.38,6 ook desnel- Jan Kortsmit had zondag een daver- ste Na Kortsmit. die tot 5164 punten ende eindsprint op de laatste drie kwam. maakten Bar Kershof van nummers. Bij het polsstokhoogsprin- sport Cees Nooijens. eerste Zeeuwse op het open Zeeuwse kampioenschap tienkamp, in actie tijdens het hoogspringen. MAANDAG 6 SEPTEMBER 1976 NATIONALE TITEL KIM REIJNIERSE AMSTERDAM - Kim Reijnierse van Dynamo '70 heeft zondag in Amsterdam de 1500 meter gewonnen op de natio nale C spelen, het officieuze Neder landse kampioenschap voor C junio ren. In een erg bekeken race won Kim Reijnierse de eindsprint van Sam Wolwix van AAC Amsterdam in een voor C junioren bijzondr snelle tijd van 4.16,4. Johnny Vermeulen van Dynamo '70 kwam als 10e over de finish met 4.43.0. Patrick Suy van Schelde Sport kwam tot 4.49.7 Op de 600 meter ves tigde Carla Bareman een persoon lijke beste tijd van 1.48,0. Carla de Roo van A.V.'56 en Jacqueline Vermeulen volgden met tijden van 1.50,4 en 1.50,5. Marjanne Olijslager van Schelde Sport behaalde op de 60 meter horden een derde plaats met 9,8 seconden. Ook op de 80 meter zat er voor Marjanne een finaleplaats in. Met 10,5 in de halve en 10,7 in de finale behaalde ze een vijfde plaats. Op het verspringen kwam de Schelde Sportatlete tot 4,60 meter. A.V.'56 liep op de 4 x 100 meter met de jongensploeg tot 52,2 seconden. Peter Vuyck wierp de discus 31,60 meter. Kees Goossen sprong 4.88 meter. Kees de Munck eveneen A.V '56 liep op de 800 meter 2.16.1. Mark Nieuwehuize kwam tot 12,4 seconden op de 100 meter. VUGHT - Elto Schutter (Quick) heeft zondag bij nationale atletiek wedstrij den in Vught zijn Nederlandse record polsstokhoogspringen verbeterd en gebracht op 4,95 meter. Schutter spring vijf centimeter hoger dan hij op 22 augustus bij de nationale kampioenschappen in Den Haag deed. 'S-GRAVENPOLDER - Tijdens de al gemene jaarvergadering van dc Pro vinciale Zeeuwse Dambond, zater dagmorgen in het Dorpshuis te 's- Gravenpolder, is de sportiviteit van de Zeeuwse dammers ernstig in twijfel getrokken. Dat gebeurde toen de dam club Middelburg de plannen bekend maakte voor het sneldamkampiocn- schap van Zeeland, dat 11 december in de lts Klarenbeek te Middelburg wordt gehouden. Evert Wiskerke en Arie Kammeraat van de Middelburgse club vertelden dat het de bedoeling was een hoofdklas- eerste klas-, jeugd- en adspirantenkampioen- schap te verspelen. De twee laatste klassen leverden geen problemen op, maar bij de hoofd- en eerste klas Inde- ling werden enkele grote vraagtekens gezet. De Middelburgse club gaat er namelijk vanuit dat de inschrijving vrij is. Dat wil zeggen dat een dammer zelf mag uitmaken in welke klasse hij uit komt. Dat riep enkele vragen op bij de aanwe zigen in het Dorpshuis. Zo zou een rede lijke hoofdklasse-speler kampioen kun nen worden van de eerste klas, wanneer hij daarvoor in zou schrijven. Wiskerke: „We zijn er vanuit gegaan dat de leden van de Zeeuwse Dambond zo sportief zijn om in hun eigen klasse in te schrij ven". Een stelling die vele aanwezigen, getuige het honende gelacht dat er na deze opmerking te horen was als niet reëel wensten te zien. AAV'46met4111 punten en Sjaak Sinke van Zeeland Sport met 3546 punten de tienkamp uit Bij de jongens A moest Jan Willem van dc Wal van Lycurgus uit Krommenie na de eerste dag alleen door gaan. Z'n tegenstander Hans Tefieur staakte na de vijf eerste nummers de strijd. Dit be lette v. d. Wal nietom op een vrij bekoor lijk puntenaantal van 5614 uit te komen. Vooral op de korte loopnummers haalde Jan Willem van de Wal veel punten bin nen, getuige een tijd van 11.4 seconde op de 100 meter en 52,9 seconde op de 400 meter. Hoe moeilijk het blijkt om een paar da gen van tevoren een favoriet aan te ge ven bleek wel bij de jongens B. Voor de achtkamp had zich onder meer Paul Sturm van AV '56 aan gemeld en die maakte dan ook evenals vorig jaar een grote kans om ver boven de andere tegenstanders te eindigen. Op het laatr ste moment schreef Johan Lanser van Sliedrecht Sport in en hij zorgde voor de verrassing van de meerkampen. Vooral op de technische nummers be haalde Johan Lanser duidelijk meer punten als Paul Sturm. Op kogel kwam Lanser tot zelfs 13.83 meter, tegen de niet onverdienstelijke afstand van 12.11 meter voor Sturm. Het discuswerpen gaf een zelfde beeld te zien. Hier bleef de Sliedrechtse atleet 10 meter de nummer twee Jaap de Keijzervan AV '56 voor. De 700 grams speer vond Johan Lanser kennelijk te lichten hij wierp met de 100 grams zwaardere seniorenspeer naar de verste afstand van de dag 53,92 meter. Toch bleef de Zeeuwse favoriet Paul Sturm niet onder z'n kunnen. Op prak tisch alle nummers verbeterde de AV '56-atleet z'n prestaties van vorig jaar. Op de 100 meter horden, het eerste nummer van de tweede dag, verbeterde Daarna werd de sportiviteit van de ammers in diskredit gebracht. De hoofdstedelijke club sneed het punt aan om te weten te komen hoe de an dere verenigingen over het plan dach ten. Men had voor deze constructie ge kozen, vertelde Wiskerde, „om de min dere goden ook eens de kans tegeven een sneldamtitel te behalen". Erwerd daarna nog flink gebrainstormd over andere mogelijke oplossingen. Zo werd het plan gelanceerd na de voor ronden de drie groepen (lt/m 10,11 t/m 20 en 21 t/m 30) respectievelijk het pre dikaat te geven van hoofdp- eerste- en tweede klasse. Evert Wiskerke, wiens vertrouwen in hetsportief gedrag van de dammers niets te wensen over bleek te laten, vond dat gevaarlijk: „Een hoofd klasser, die in de eerste ronde een mis kleun maakt, zou daardoor tweede klas kampioen kunnen worden". Maar ook de sceptici sloegen weer toe: „Een hoofdklasser, die ziet dat hij slechts als negende kan eindigen, zal wellicht op zettelijk een partij verliezen om zo in de eerste klas te komen", werd gezegd. De vergadering kwam er niet uit, maar de vereniging Middelburg wist wel hoe er over werd gedacht. „Het hangt inder daad van de sportiviteit van de leden af', beaamden Kammeraat en Wisker ke. die zich nader over de plannen zullen beraden. Interne kwestie De vergadering uitte kritiek op het te rugtrekken van het tiental van Goes uit Paul Storm het zeven jaar oude clubrc- cord van Kees Kloet met tweetiende seconden en bracht het tot 14,9 seconde. Na de achtnummers kwam Johan Lan ser ver bovenaan met5138 punten.'Twee en drie werden de AV '56-atleten Paul Sturm en Jaap de Keijzer met 4638 en 4110 punten. Na enkele jaren nietzo veel op wedstrij den uit gekomen te zijn, vierde Joke Ge luk van Delta Sport haar come back met een overwinning op de vijfkamp bij de dames. Door vooral een hoogtesprong van 1.55 meter behaalde Joke Geluk een puntenvoorsprong die door de andere drie deelneemsters niet meer kon wor den ingehaald. Achter Joke Geluk, die tot 2737 punten kwam volgden Gerrie Meijer van Schelde Sport en Gonny Streng van Zeeland Sport ieder met respectievelijk 2488 en 2238 punten. Bij de meisjes A bleek Ellie Pieren een ROOSENDAAL - Tijdens de opening van de nieuwe larlanbaan op het Red Band sportcomplex in Roosendaal heeft Gerard Vcrhust zijn eigen Zeeuwse record op dc 400 meter met ééntiendc seconde verbeterd en ge bracht op 48,9 seconden. Verhulst eindigde in de- finaleloop op een vierde plaats. Jan Eversdijk werd met een tijd van 50,5 seconden in de se ries reeds uitgeschakeld. Jan van Laarhoven kwam met een tijd van 14.43,2 dicht tegen zijn persoonlijk re- kord op de 5000 meter. Niek Flipse liep op de 1500 meter tot een tijd van 3.52,6 seconden de regionale hoofdklas. Dambond- voorzitter J. Ganscman noemde dat een interne kwestie van de club, die door het vertrek van een aantal prominente dammers meent geen sterk genoeg team op de been te kunnen brengen. Overigens heeft dc Nderlandse Dam bond meegedeeld dat de afschrijving van Goes te laat is gekomen. Daardoor degradeert dc club pas eind van dit sei zoen uit de regionale hoofdklasse. Dat betekendt dal de Goescnaren in dc Zeeuwse hoofdkias met het sterkste tiental uitkomen onder de naam Goes II. Dat kan inhouden dat de Zeeuwse hoofdklas, die nu uit acht tientallen be staat, na het seizoen uit elf tientallen bestaat. Goes I immers degradeert en kan dan evenals Goes II in de hoogste provinciale klasse uitkomen, Lamee- renburg en Middelburg zouden - zuiver theoretisch overigens - beide uit de re gionale hoofdklas kunnen degraderen en wanneer de Zeeuwse kampioen be sluit niet te promoveren zijn er in één klap drie tientallen bij. Competitielei der P. Goedbloed zag daar geen pro bleem in. Hij merkte op dat het aantal deelnemende tientallen aan de Zeeuwse hoofdklas-competitie isgesteldopacht. Voorzitter Ganseman maakte bekend dat de jubileumviering van de Zeeuwse Dambond 18 september zal worden ge houden in de kantine van de Total- raffinaderij in Vlissingen-Oost. Eeen Zeeuws tiental, bestaande uit club kampioenen, speelt daar een wedstrijd tegen een Belgisch tiental, waarvan on ruime meerkamp ervaring te bezitten. Op de 100 meter horden (15,5 seconden), het verspringen (5.11 meter» en het ko gelstoten (8,24 meter) waren de onderde len waarop het Rotterdamse meisje de meeste punten haalde. Els Vader kwam op de 200 meter (het laatste vijfkamp nummer) een tiende seconde te kort om Jolanda de Jong van Schelde Sport in de eindstand van de vijfkamp te passe ren. Nu bleef het verschil tussen Jolanda de Jong en Els Vader een zevental pun ten. De strijd bij de meisjes B werd een niet- Zeeuwse aangelegenheid. Annemieke Bolte van Parthenon greep hier voor Thea den Hartog van Typhoon de Zeeuwse vierkamp titel. GENT - De Zeeuwse atletiekafvaardi- ging heeft het zaterdagmiddag in het Belgische Gent niet zo gemakkelijk ge had als vorige week toen de enigszins verzwakte Zeeuwse ploeg de overwin ning greep in de trialmeet tegen Gouda en Dordrecht. Doordat in Gent dc Zeeuwse damesploeg op alle onderde len duidelijk sterker was dan hun Bel gische tegenstandsters, bleek na afloop van de wedstrijd de totaaltelling van de dames- en herenploegen in het voor deel van de Zeeuwse selectie te leggen: 173 tegen 153 punten. Het verlies van de herenploeg (115 tegen 93 punten) lag vooral aan de sprintar- dcr anderen de WK-dcelnemer Oscar Verpoest aan deelneemt. Voorts speelt een Zeeuws jeugdtiental tegen het Zuid-Hollandse tiental en staat er een wedstrijd tegen Dordrecht op het pro gramma. Ook is er een simultaanwed- strijd met de Belg Hugo Verpoest als simultaangever. De simultaan begint 's morgens om half tien, de wedstrijden vangen aan om 14.00 uur. Schooldammen Voorzitter Ganseman zei een stijgende interesse te constateren voor het schooldammen. Dit jaar zullen er in Vlissingen, Goes, Middelburg, Zicrik- zee en Reimerswaal voorronden wor den gespeeld, waarna er een Zeeuws kampioenschap zal worden gehouden. De heer Ganseman merkte op dat de kampioenen voor de kerstdagen be kend moeten zijn, omdat in het verle den is gebleken dat zware studiepro gramma's van middelbare scholieren het niet toestaan dat deze zaak ver in het schooljaar doorloopt. Tijdens de vergadering maakte compe titieleider Goedbloed ook de indeling van de competitie bekend. Die ziet er als volgt uit: Zeeuwse hoofdklas: Souburg, DOS, Sint-Laurens, Tholen, Vlissingen, 's-Gravenpolder, Goes II en Aagteker- ke; eerste klas groep A: Tholen II, Mid- delhamis, 's-Gravenpolder II, Sint- Philipsland, BVD, Zierikzee; groep B: 's-Gravenpoler III, Sint-Laurens II, Oostkapelle, Middelburg II en Goes IU. OOST-SOUBURG - Swift is de veld- korfbalcompetitie in de eerste klas be gonnen met een 3-3 gelijkspel tegen TOP. In de tweede klas had Animo uit Souburg een leuke opsteker. De zebra's begonnen dit seizoen met een 5-4 zege in de uitwedstrijd tegen Snel. Stormvo gels keerde met lege handen thuis uit Sliedrecht. Mcrwcde versloeg de Wcst- kappelse ploeg met 10-5. TOP-Swift Onder barre weersomstandigheden moest Swift het opnemen tegen het sterke Sassenheimse TOP. Een glad veld, maakte goed spel onmogelijk, wat resulteerde in een bijna doelpuntloze eerste helft. In de tiende minuut wist TOP op 1-0 te komen, maar hierna ga ven de oranje-zwarten verdedigend geen kans meer aan de TOP-aanvallers, die maar bleven aandringen. Swift kon in deze periode de bal bijna niet in de ploeg houden en er kwamen ook weinig ballen door het middenvak. Na rust duurde het weer even voor er een doel punt viel en alweer was het voor Swift aan de verkeerde zijde: TOP benutte een strafworp (2-0). Na de vakwisseling was het gevaar een beetje geweken, want de Sassenheimers hadden hun sterkste vak eerst in de aanval. De Mid delburgers konden wat terugkomen via Tineke Keim: (2-1). Met nog een kwartier te spelen ver grootte TOP nog eenmaal de voor sprong (3-1). waama de Middelburgers, die hun kans op een puntje roken, alles op alles gingen zetten. Reeds in het middenvak werden veel ballen onder schept en ook verdedigend gaven zij geen krimp. Uiteindelijk was het Joost Looise, die met twee schitterende doel punten zijn ploeg aan een puntje hielp, nadat TOP zijn kans op de overwinning gemist had bij de 3-2 stand, want toen misten de Sassenheimers een strafworp. Met nog vier minuten te spelen kwam het eerste vak van TOP weer in aanval en zag het er voor de Middelburgers nog benauwd uit. maar zij hielden stand. Snel-Animo In een gelijkopgaande wedstrijd heeft Animo al in de eerste wedstrijd de eer ste puntjes binnen gehaald tegen debu tant Snel uit Dordrecht. Dit kan voor de zebra's een leuk opstekertje zijn. De eerste helft werd met een 3-3 stand af gesloten, want een juist beeld van de wedstrijd was. Nadat de Souburgers een strafworp hadden gemist nam Snel een 1-0 voor sprong, maar de Dortenaren hadden hiervan niet lang plezier want nog geen twee punten later was het al gelijk, door Ko Crucq waama Animo een strafworp miste. Snel liep uit tot 3-1, maar Mattie de Groote wist met twee doelpunten de moede waarmee de provincie Zeeland nu al enige j aren kampt. Op zowel de 100 als de 200 meter bereikte de eerste Zeeuw pas als derde de finish. De ploeg van Gent had in de atleet Van de Berghe weliswaar een zeer goede sprinter - 11 seconden rond op de 100 meter en 22,6 seconden op de 200 meter - maar daar mee zijn de magere resultaten van de Zeeuwse sprinters niet goed te praten. De tijd waarmee de Zeeuwse kampioen Daan van Oosten van AV'56 op de 100 meter over de finish kwam - 11,5 se conde - was van weinig importantie. Tegen de magere sprintresultaten sta ken de uitslagen van de meeste andere loopnummers gunstig at Vooral op de 800 meter werd de dienst door de Zeeuwse lopers uitgemaakt. Met lopers als Niek Flipse, Eddie de Kort en Henk Lindner was het voor de Gentse atleten een niet te verwezenlijken zaak om zich tussen het Zeeuwse geweld te dringen. Niek Flipse bleef als enige beneden de twee minuten en Eddie de Kort en Henk Lindner volgden met respectievelijk 2.00,1 en 2.01,4. Op de 5000 meter nam Piet Vonck na een achttal rondjes met een tussen- sprint duidelijk de leiding. Guust Bours en Huys van Gent waren tpt dan toe de enige atleten geweest, die Vonck kon den volgen. De twintigtal meters voor sprong die Vonck met deze tussensprint verdiend had. gaf hij twee ronden later weer prijs. Vonck zakte af naar de Belg Huys. die zich inmiddels had losgewerkt van Guust Bours. Methet ingaan van de laatste ronde plaatste de kleine Hul- sterse atleet opnieuw een tussensprint, nu om er definitief vandoor te gaan en uit te komen op een vrij redelijke tijd: 14.42,2. De Belg Huys volgde op een vijf tal seconden. Ook Guust Bours bereikte de finish nog binnen de 15 minuten. Krachten testen Piet Vonck over die enigszins mer kwaardige race: „Die tussensprint was bedoeld om dc krachten van onze Bel gische tegenstanders te testen. Ik liep nogal erg gemakkelijk van hem weg, daarom hoefde ik me in de laatste ron den niet teveel zorgen te maken. Door mijn tussensprint kwam Guust Bours wat achterop. Ik liet me daarom maar weer afzakken om Guust een kans te geven weer bij te kunnen trekken. He laas kon Guust niet meer bij ons ko men." De atletiekontmoeting leverde bij het onderdeel hoogspringen twee evenarin- gen van het Zeeuwse record op. Alle reerst was het de eerstejaars A-junior Paul Snel van AV'56, die in z'n tweede poging de 1,85 meter overschreed en zich daarmee naast Leo Boucherie van stand weer in evenwicht te trekken (3-3L In de tweede helft benutte Ko Crucq een strafworp. maar ook Snel deed dit, zodat de stand gelijk bleef. Met nog ongeveer een kwartier te spelen tilde Tom Jo- ziasse via een benutte strafworp zijn ploeg naar een 4-5 voorsprong die de Souburgers niet meer uit handen gaven. Het laatste kwartier werd er aan beide zijden vrij zenuwachtig gespeeld. Animo speelde erg behoudend en dat wierp ook vruchten af, getuige de 4-5 overwinning. Merwede-Stormvogels De eerste wedstrijd in het landelijk korfbal heeft voor Stormvogels een teleurstellend resultaat opgeleverd: met 10-5 moest de Westkappelse ploeg de punten in Sliedrecht laten. Nadat de vrij gelijkopgaande eerste helft was af gesloten met een gelijke stand (2-2), zakte Stormvogels in de tweede helft hélemaal weg. De ploeg was minder agressief en ook ontbrak het de vogels aan wat lef, in tegenstelling tot de eer ste helft. Na rust nam Merwede een voorsprong en nog eenmaal wist Stormvogels gelijk te komen, waama Merwede regelmatig kon uitlopen tot een forse 10-5 overwin ning, die echt wel geflatteerd genoemd mag worden. Op kritieke momenten misten de vogels nog een trafworp, bij voorbeeld bij een 3-3 gelijke stand. In plaats van een voorsprong te nemen kwamen zij op achterstand en dat was funest voor het moreel. Bij 7-3 kwam Stormvogels nog tweemaal terug, maar het mocht allemaal niet meer baten, de overwinning bleef in Sliedrecht. Doel punten: Paul Pouwelse; Rinus van de Sande: Lies Faasse; Debora Roelse en Wim Wouters. BREDA (ANP)-De Engelsman John Jo nes, die enkele jaren geleden de mara thon van Rotterdam won, is zaterdag in Breda als eerste geëindigd in de vierde 'Bouvigne-loop' over tien Engelse mijl DeBritlegdederuimzestienkilometeraf in 49 minuten en 37,4 sec. Marien van Prooyen uit Sin'/ Maartensdijk maakte een bijzonder in drukwekkende come back. De AV'56 at leet is lange tijd uit de roulatie gewees wegens een blessure. Hij keerde weert» rugaanhet'grote'wedsfcrijd-front(naee aantal trainingswedstrijden) met es bijzonder goede negende plaats. Hij wai daarmee de vierde Nederlander. Marathon op de jumorenrecordlijstnes telde. De 1,90 meter werd door de nieuwkomer op het hoogspringgebeu- ren, Paul Snel, niet meer gehaald. Voor senior Leo de Pee van Delta Sport bleek deze senioren-recordhoogte voor de derde keer dit seizoen geen probleem Door de overschrijding van de lat op de 1,90 meter greep Leo de Pee tevens de overwinning voor de Zeeuwse ploeg in de wacht. Gerard Verhulst van Zeeland Sport hield op de 400 meter met een tijd van50 seconden rond z'n Belgische tegenstan der Heijde op één seconde. Jan Ever sdijk volgde daarachter weer op een halve seconde. Arnold Schout behaalde op de 3000 meter steeple chase een vrij redelijke tijd (9.52,6) en een tweede plaats. Het estafettenummer de 4 x 100 meter heren leverde zoals verwacht een over winning op voor de Gentse ploeg, maar de tijd die door de Zeeuwen gelopen werd, van 44.5 seconde, was toch nog vr) redelijk. Vooral de tweede wissel tusse Gerard Verhulst en Daan van Oosten werd perfect uitgevoerd. Tweemaal Els Vader Bij de dames zorgde Els Vader van Z«e land Sport vrij gemakkelijk voortwe* overwinningen. Op de 100 meter weni voor Els Vader een tijd van 12,4 second» en op de 400 meter van 61,4 seconde »f- gedrukt. Marianne Nolet van Dein Sport liep blootsvoets naar een derde plaats in 12,9 seconde. Dat blootsvoet! hardlopen doet Marian Nolet al enlp jaren. Vorig jaar liep zc zelfs een tijd van 12,4 seconde op de 100 meter. De al 14 jaar In de atletiek meed raaiende Jannie Verkaart-Schot van Delta Sport had met 11.40 meter de sterkste bij het kogelstoten dames. Ju- nior Maria Crucq van Zeeland Sport eiste met 10,53 meter (een persoonlijk- records toot) de tweede plaats achter de Schouwse atlete voor zich op. Karin de Nijs liep zonder enige tegen stand de 1500 meter. Interessanter WW de strijd om de tweede plaas. Hiervoor streden Brigit de Nijs en Gré Hendriks, de beide andere Zeeuwse vertegen woordigsters. De beslissing werd pasop de laatste 200 meter in het voordeel van Brigit beslist: tijden respectievelijk 4.49.9 om 4.52,1. Voor Karin de Nijs wa ren de 1500 meter al na 4.37,2 volbracm- De Belgische loopsters konden op de^ afstand geheel geen tegenstand bieden. Brigit de Nijs sprong met 4,90 meterb| de dairies ook nog het verst De 4 x lw meter dames leverde met 50,6 om 5W seconde geen verrassing op, ook w3 kwam de Zeeuwse damesploeg als etf ste over de finish.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12