Gereformeerde streekschool Axel op 13 september in nieuw gebouw weekenddiensten S. Piessens uit Clinge wint concours Parkestone Toernooi Ardito ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1976 SCHOOLHOOFD KLAPWIJK: „WE ZIJN UIT ONS JASJE GEGROEID" Sasse raad moet plan buitengebied wijzigen AXEL - „We zijn aan een nieuw; schoolgebouw toe. In vijf jaar zijn we uit ons jasje gegroeid". Dat zegt schoolhoofd G. Klapwijk van de streekschool voor gereformeerd on derwijs 'Gaspar van derHeydenschool' in Axel. Maandag 13 september wordt voor de eerste keer lesgegeven in het nieuwe schoolgebouw aan de Trumanlaan. Momenteel zit de gereformeerde streek school nog Ln het semi-permanente ge bouw aan de Prinses Marijkestraat Die school blijkt veel te klein te zijn. Het gebouw werd in 1971 als eerste gerefor meerde school in gebruik genomen. Een vlerklassige school was het vijf jaar ge leden. met 90 leerlingen. Nu is hetzelfde gebouw een zesklassige school metzo'n 145 leerlingen ondergebracht. In 1975 was het nog een school met vijf lesloka len. Dat was al aan de krappe kant. De heer Klapwijk is zeer verguld met de Terneuzense raad krijgt alsnog nota van AWL TERNE UZEN - B. en w. van Temeuzen hebben de raadsleden alsnog een vorig jaar uitgebracht rapport van de 'af valwaterleiding Kanaalzone' toeges tuurd. Zoals bekend, dook het stuk vorige week op in de kast van een ambtenaar. HetWD-raadslid VV. de Zeeuw vroeg b. en w. schriftelijk om opheldering over het feit, dat het nooit aan de raad was gegeven, zoals de A.W.L. wilde. In antwoord op zijn brief delen b. en w. mee. dat in het schrijven waarmee de A.W.L. het rapport indertijd aanbood niet uitdrukkelijk is gevraagd het aan de raadsleden ter hand te stellen, 'Al had dit uit het aantal exemplaren kun nen worden afgeleid' Het Terneuzense college vervolgt: „Het toenmalige college van burgemeester en wethouders besloot, in zijn vergader ing van 8 april 1975 het rapport eerst met andere stukken te completeren al vorens een voorstel aan de raad te doen met betrekking tot de positie van de Af- valwaterleiden Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Nu de voorbe reiding van de zaak nog steeds niet is afgerond kan achteraf worden gecon stateerd, dat onvoldoende is gereali seerd dat zoveel tijd zou zijn gelegen tussen de ontvangst van het rapport en het doorzenden daarvan aan de leden van de gemeenteraad". In de nota somde de toenmalige secre taris van de A.W.L.. de heer P. J. Huij- brecht argumenten op tegen overdracht van dit lichaam aan de waterschappen 'Axeler Ambacht' en Verenigde Braakmanpolders', zoals het provin ciaal bestuur wil. Volgens de heer Huij- brecht ontbreekt de wettelijke basis vooreen dergelijke 'overheveling' Zijn rapport werd overigens kort nadat het was uitgebracht gepubliceerd in de PZ.C. Verbouwing dorpshuis Aardenburg kost 29 mille extra AARDENBURG - De gemeente Aar denburg moet een bedrag van ongeveer 29.000 gulden extra uittrekken voor de verbouwing van de voormalige Maria- school in Aardenburg tot dorpshuis. Dat is een direct gevolg van de gestegen bouwkosten, waarvoor de gemeente teen extra subsidie krijgt. In juni al steldede gemeenteraad een krediet van bijna 75.000 gulden beschikbaar, maar dat bedrag moet nu worden opgetrok ken tot ongeveer 104.000 gulden. De Aardenburgse gemeenteraad behan delt dit voorstel in de vergadering van dinsdag 7 september. Daann komen ook voorstellen aan de orde. die de aanleg van een sportterrein Inde kern Eede dichterbij brengen. Het gemeentebestuur wil de erfpachtsrech ten afkopen van de vlasrotenj en de vlassersschool in Eede, waardoor rinmte beschikbaar komt voor een sportveld. De afkoop zal de gemeente aHes bij elkaar 35.500 gulden kosten Als het aan b. en w. ligt krijgt het be- Jïardencomité Aardenburg een subsi die van 519 gulden in de kosten van het lustrum-uitstapje' voor de Aarden burgse bejaarden. Men wil de KPJ- afdeling Eede een bedrag van 143 gul den toekennen als bijdrage in de kosten van de daar gehouden veekeuring, to de periode van 30 oktober tot 14 no vember mogen de winkels ln Eede zijn jseopend tot 20.00 uur. Dat houdt ver- deod met een winkelactie die men dan wil houden. nieuwe schooL "Ik heb nog nooit zo'n mooie school gezien. Alles is prachtig ingericht en er is air-condiüoning." De nieuwe 'Gaspar van der Heyden- school' telt zes leslokalen, een hande- narbeidlokaal en een hele grote hal. die als gemeenschapsruimte dienst kan doen. Terneuzen heeft een Vrouwenraad TERNEUZEN - In Temeuzen hebben donderdagavond, op een bijeenkomst in hotel Rotterdam, vertegenwoordl- vsters van elf vrouwenorganisaties een plaatselijke vrouwenraad opgericht Dat gebeurde op verzoek van de Zeeuwse vrouwenraad. Temeuzen had al eerder een plaatse lijke organisatie, maar die ging ter ziele. Via de nieuwe raad spreken de vrouwen hun woordje mee in de Nederlandse Vrouwenraad, waarbij 55 van dergelijke organen zijn aangesloten. Doel van de instelling is de vrouwen bewust maken van him volledige medeverantwoorde lijkheid voor de gang van zaken in de samenleving, met behoud van het eigen karakter van hun verenigingen. Op de bijeenkomst in Temeuzen waren donderdagavond afgevaardigden van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, de Gereformeerde Vrouwen bond Zaamslag, de NW vrouwenbond, de Vrouwen in de WD, de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen, de Rooie vrouwen, de VAC, De Christelijke platr telandsvrouwen, de NCVB, de her vormde jonge vrouwengroep en de ka tholieke vrouwenorganisatie van de NCB. Tot voorzitster is gekozen mevrouw J. W. Hamelink-Van den Hoorn. Secreta resse werd mevrouw N. M. Wesselius- Brugmans. Op de eerstvolgende verga dering - 20 september - zullen de reste rende bestuursleden worden gekozen. Parkeerprobleem vrachtwagens in IJzendijke uit de wereld IJZENDIJKE - Het Oostburgse ge meentebestuur heeft een oplossing ge vonden voor het probleem van de over last die in het dorp geparkeerde en vroeg startende vrachtauto's in IJzen dijke veroorzaken. Alle vrachtauto's kunnen nu trechtop het parkeerterrein bij het buiten het dorp gelegen voet balveld. Met name voor de bewoners van de Varkensmarkt in IJzendijke be tekent dat een bron van ergernis min der. Nog deze week klaagden zij in een brief aan het gemeentebestuur over de hin der die ze ondervinden van de auto's van het transportbedrijf Porrey. De meeste auto's van dat bedrijf werden tot nu toe geparkeerd en schoongemaakt op de Varkensmarkt en dat bezorgde de be woners 's-morgens vroeg en Vzaterdags veel overlast. Porrey heeft inmiddels ook te verstaan gekregen dat hij met langer gebruik mag maken van een stukje gemeentegrond, dat hij tot nu toe gratis in gebruik had. De gemeente heeft met dat stukje nu andere plannen. Men wil het opknappen en van enig groen voorzien. „We willen er iets moois van maken", zei burge meester A. Schipper donderdag op een persconferentie. Hij toonde zich over igens nogal teleurgesteld over de brief die de bewoners van de Varkensmarkt deze week verstuurden Ruim een maaned geleden al hadden aj een ge sprek met de burgemeester en daaruit is de vorige week al bereikte oplossing voortgevloeid. „Ze hadden minstens even kunnen informeren hoe de zaak er voor stond", zei de heer Schipper, die overigens ingenomen was met de nu ge vonden oplossing Excursie 'Het Duumpje OOSTBURG - De natuurbescher mingsvereniging 'Het Duumpje' West-Zeeuwsch-Vlaanderen maakte zondag een excursie naar de 'Hoge Plaat' in de W'esterschelde. Na wat moeilijkheden bij het vertrek (het gehuurde vissersschip bleek onder meer te kampen met motorpech) kwam men enigszins verlaat op de plaats van de bestemming aan. Na een wandeling ging men weer aan boord van het vis sersschip en werd de hoogwatertrek van d vogels gadegeslagen. Er werden duizenden vogels geteld. Bijna 70 mensen maakten de exclrsie mee. In de loop van komende week zal de verhuizing van de oude naar de nieuwe school worden gedaan. Aan de nieuw bouw van de gereformeerde streek school ls nog geen einde gekomen. Over enkele jaren zal aan de nieuwe school ook een kleuterschool worden gebouwd. Die kleuterschool blijft echter nog wel zo'n jaar of twee, drie gehuisvest in het semi-permanente gebouw aan de Prin ses Marijkestraat. Zaalvoetbalcompetitie Terneuzen start 13 september TERNEUZEN - De commissie zaalvoet bal afdeling Temeuzen heeft dinsdaga vond tijdens een vergadering in café Du Commerce de competities ingedeeld voor het nieuwe seizoen. Die competitie gaatop maandag 13 september van start met de eerste duels van de B-poule. In die B-poule komen dit jaar ook een tweede team van Temeuzen veteranen uit ACZC en NHL twee ploegen die even eens debuteren in de zaalvoetbalcompe- titie, hebben het totaal aantal teams op 16 gebracht. Alleen DOW 2 is dit jaar afgevallen. De indeling is als volgt ge maakt: A-poule: DOW 1Temeuzen vete ranen, Van der Poel, PZEM 1, Mistrap- pers, HKC, Elopak, NHL B-poule: Ter- neuzen veteranen2, ACZC,NSM, Philips, Van Hecke, CHD, Centraal lab en PZEM 2, Tijdens de vergadering werd ook ge vraagd of actieve spelers aan de zaal competitie mogen deelnemen Voorzitter Achterhuis antwoordde daarop dat het meespelen van actieve spelersreglementairnietverbodenis.Dit wordt echter niet gepropageerd omdat de oudere spelers op die manier in het nadeel zijn. De vergadering besluit de interne regeling in te stellen dat alleen actieve 'spelers boven de 30 jaar mogen spelen. Bejaardenreis SAS VAN GENT - De gemeenteraad van Sas van Gent houdt zich volgende week woensdag 8 september bezig met twee belangrijke wijzigingen van het bestemmingsplan buitengebied. De wijzigingen zijn nodig in verband met de uitbreiding van het sportcomplex in Wesldorpe en met de aanleg van een woonwagencentrum in de Eugeniapol- der. De grond voor uitbreiding van de sport velden is door de gemeente in erfpacht genomen van het rk kerkbestuur. De pachter is akkoord gegaan met een schadeloosstelling. Het plan kan wor den uitgevoerd zodra de gemeente een DACW-subsidie in de kosten is toege zegd. De verwach ting is d at men bmnen een jaar zal kunnen beginnen met de uitbreiding. Het raadsbesluit om in de Eugeniapol- der grond aan te kopen voor de aanleg van een woomvagencentrum is goedge keurd door gs en men onderhandelt nu met de pachter over een schadeloosstel ling. Zodra dat is geregeld zal de ge meente pogen vergunning te krijgen voor uitvoering van het plan. Het meuwe woonwagencentrum kan er al leen komen met medewerking van het provinciaal bestuur dat op zijn beurt weer de inspecteur voor de ruimtelijke ordening moet horen. Als alles meeloopt verwacht het gemeentebestuur nog dit jaar met de aanleg te kunnen beginnen. De extra raadsvergadering over deze onderwerpen begint overigens al om kwart voor acht 's morgens. ZWEMEXAMENS IN 'DE HONTE' KLOOSTERZANDE - Niet minder dan 229 zwemmers behaalden in het zwem bad 'De Honte' te Kloosterzande een zwemdiploma. Daarbij zijn alle exami nandi geslaagd. De examencommissie stond onder leiding van mejuffrouw A. van den Burgt uit Goes.l die optrad als afgevaardigde van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond. Alle 112 zwem mers behaalden het A-diploma, 65 het B-diploma, 31 het diploma zwemvaar- digheid 1,15 het diploma zwemvaardig- heid 2. 4 het zwemdiploma zwemvaar- digheid 3 en 2 het diploma zwemvaar- digheid 4. De wethouder van sportza ken, de heer W. Lambert, reikte in aan wezigheid van waarnemend burge meester P. Everaert en secretaris B. de Schepper de diploma's uit Brandweerkring krijgt nieuwe voorzitter TERNEUZEN - Het algemeen bestuur van de Regionale Brandweerkring Zeeuwsch-Vlaanderen zal in de verga dering van vrijdag 10 september een nieuwe voorzitter aanwijzen. Op de agenda staat verder het aanstel len van een adspirant-officier. De ver gadering begint om 11 uur in het stad huis van Temeuzen. LAMSWAARDE - Met twee bussen maakten 66 leden van de bond van 'Be jaarden en Gepensioneerden'-afdeling Lamswaarde woensdag een uitstapje naar België. Men bezocht Brussel, waar de Heilig Hart basiliek op de Koekel- berg werd bezocht Daarna reed men doornaar Geraardsbergen. waar men de beroemde bezichtigde om vervolgens ook de dierentuin en het sprookjesdool hof te bezoeken. Op de terugreis reed men over Aalst, waar een dancing werd aangedaan. Oostburgs' plan Buitengebied houdt rekening met inspraakronde OOSTBURG - De gemeente Oostburg heeft in het bestemmingsplan Buiten gebied zoveel mogelijk rekening ge houden met de opmerkingen die enkele maanden geleden zijn gemaakt op een serie hoorzittingen over het plan. Ook het overleg met het waterschap 'Het Vrije van Sluis' en het landbouwschap heeft geleid tot wijzigingen van de eer ste versie van het plan. Zo worden enkele dijken niet langer speciaal beschermd en is op de kaarten minder bos ingetekend. Geen rekening is gehouden met een suggestie van het Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieube scherming om op enkele plaatsen langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust een dub bele duinenrij aan te leggen. Het concept-plan wordt binnenkort opge stuurd naar Middelburg voor het ge bruikelijke vooroverleg daar. Laatste ronde in bedrijfsvoetbal Terneuzen HULST - Op het OZO-terrein in Hulst wordt dinsdagavond de laatste ronde gespeeld van de bedrijfsvoetbalcompe titie met vier Terneuzense ploegen. Promenade speelt in die laatste wed strijd tegen Stoffels-Wuytack en heeft aan de overwinning genoeg om de eerste titel binnen te halen. Albert Heyn heeft evenals trouwens Stoffels-Wuytack ook nog kans op het kampioenschap Het moet dan in ieder geval winnen van Rabo-Bank en hopen op een nederlaag van Promenade Rabo-Bank is uitge schakeld maar heeft nog wel eens kans om de Fair-Play cup te winnen Na afloop van de wedstrijden worden in de kantine van het OZO-terrein de prijzen uitge reikt TERNEUZENAAR SOLIST BIJ NATIONAAL JEUGDORKEST TERNEUZEN - De Terneuzense klarinettist Clement van den Bulck is woensdag 22 december solist tij dens een concert van het Nationaal Jeugdorkest in het Zuidlandtheater in Terneuzen. Het orkest staat dan onder leiding van Roelof van Driesten en het speelt werken van Wagner ("Der Meister- singer') Strauss (hoomconcert), Smetana (dansen uit 'De verkochte bruid'), Franz Krommer (klarinet- concert) en Tschaikowsky (Slavische mars). Hoomsolist is Jacob Slagter. Het Na tionaal Jeugdorkest zal in dezelfde periode ook optreden in Haarlem en Middelburg. Zeehengelwedstrijd HOEK - Zondag 5 september wordt de zesde en laatste zeehengelwedstrijd ge houden in het kader van het kampieon- schao van de Scheldefederatie Deze in ternationale wedstrijd vmdt plaats op de Westerschelde nabii Hoek Gezien het watergetij wordt er gevist van 11.00 tot 14.00 uur. De stand is op het ogenblik zo. dat de heer R de Smit. met 33 punten voorsprong, leidt op nummer twee. de heer Bijsterveld. Showband treedt zondag op in Hulst HULST-In verband met het 7175-jarig jubilenm heeft het feestcomité van de 'Koninklijke Stedelijke Harmonie' uit Hulst voor zondag de 'Elvi Showband' uit Steenbergen uitgenodigd voor een optreden in Hulst. De uit 70 personen bestaande band houdt om 14.30 uur een muzikale rond wandeling vanaf het gemeenschapscen trum 'Den Dullaert' door diverse straten van Hulst. Om 16 00 uur is er een muzikale show op de Grote Markt Daama keert men te rug naar 'Den Dullaert". Zeeuws-Vlaamse Muziekgezelschappen naar Gent ST. JANSTEEN - De fanfare 'Sint-Jan' uit St Jansteen neemt zondag in Gent deel aan de festiviteiten in het kader van de Nederlandse week De fanfare uit St Jansteen trekt die dag van 14.30 uur tot 16-30 uur door de drukke winkelstraten van Gent De muziekvereniging 'Hei kant' uit Heikant luistert zaterdag de feestelijkheden in Gent op. Zuster Mahu vierde gouden professiefeest BOSCHKAPELLE - Donderdag vierde zuster Franke Mahu, van de zusters Franciscanessen van Charitas Roosen daal, in Boschkapelle haar gouden pro fessiefeest Het kerkelijk gedeelte werd gevierd in de parochiekerk van Bosch kapelle. waar pastoor F. Hermans een eucharistieviering leidde. Daama vond bij de heer F. Lambert te Boschkapelle een receptie plaats en werd het feest in familiekring voortgezet NSM houdt de 'Stikstofrally' SLUISKIL - Zaterdag 2 oktober houdt de NSM haar tiende 'stikstofraUy" voor NSM-medewerkers, huisgenoten, ge pensioneerden en genodigden. De rally wordt verreden over 40 km in 3 uur op het grondgebies van de gemeente Asse nede in België. De start is om 12.00 uur en de finish is in SAS VAN Gent bij het buurthuis 'St Albert'. De prijsuitrei king zal plaats hebben om 20.30 uur tij denseen dansavond in 'De Speye' te Sas van Gent waarbij de dansmuziek wordt verzorgd door het bekende dansorkest The Williams'. Graauw voetbalt tegen Oostburg GRAAUW - Zondag speelt het eerste elftal van de voetbalvereniging 'Graauw' tegen het eerste elftal van 'Oostburg'. Het tweede van Graauw komt op die dag ook uit tegen het tweede van Oostburg. De wedstrijden worden gespeeld op het Graauwse sportterrein en beginnen om 13 uur. Clinge speelt gelijk tegen Graauw CLINGE - Het eerste elftal van Clinge speelde in combinatie met het tweede elftal een oefenwedstrijd tegen het eer ste elftal van Graauw op het Clingse voetbalterrein. De eindstand werd 2-2 na een ruststand van 1-1. Smet en M. Man gnus maakten voor Clinge de goals en J. de Burger scoorde voor Graauw. ZEEUWSCH-VLAANDEREN 99 Centraal Alarmnummer 01150-4444. WEEKENDDIENST EERSTE HULP ZIEKENHUIZEN KANAALZONE: vr. 17.00-ma. 08.00 uur Julïanaziekenhuis te Temeuzen Artsen: Temeuzen: Dr. Vercauteren, J. v. Len- nepstr. 87. teL 3768. Oostburg en Aardenburg: J. A. H. van Hof. Weststraat 15. Aardenburg. teL 01177-1366. Cadzand. Retranchement, Sluis en Wedvlucht BIERVLIET - De postdulvenhouder- svereniging 'Jong Maar Moedig' uit Driewegen bij Biervliet vloog met 27 duiven op Beaumetz. Ce uitslag was: A. Janssens 1. 3. 8. A. den Hamer 2. 6. 9 Klaeysen-Van Hout 4. 5. 7. ZWS INSTITUUT: „Bundeling werk geestelijke volksgezondheid is noodzakelijk MIDDELBURG - Binnen de sector van de maatschappelijk en geestelijke wel zijnszorg in Zeeland moet gestreefd worden naar minder versnippering en meer samenwerking. Daardoor kan de samenleving een duidelijker beeld krijgen van de hulp die op dat terrein kan worden verleend. Dat schrijft het bestuur van de Stichting Zeeuws Insti tuut voor de Geestelijke Volksgezond heid in het jaarverslag van de stichting over 1975. De samensteller van het jaarverslag meent dat, bij alles wat nu gedaan wordt, toch nog veel mensen in nood van reële hulp verstoken blijven. In het jaarverslag wordt geconstateerd dat in Zeeland bij instellingen, die het terrein van de geestelijke volksgezond heid werkzaam zijn stemmen opgaan, die aandacht vragen voor verandering, voor samenwerking en voor bundeling van eikaars potentieel'. De stichting meent, dat het daardoor wellicht in de toekomst voor elke instelling mogelijk zal zijn haar beleid af te stemmen op het totaal van voorzieningen en diensten binnen de regio'. In de praktijk betekent deze groeiende samenwerking voor het Zeeuws Instituut dat een bestuurswis seling heeft plaatsgevonden met het Zeeuws Consultatiebureau voor Alco hol en Drugs. Veder zijn leden van het bestuur van het Zeeuws Instituut be noemd in het bestuur van de Stichting Dienst Sociaal Pedagogische Zorg in Zeeland. Uit het jaarverslag blijkt dat het aantal cliënten van het Medisch Opvoedkun dig Bureau in 1975 enigszins steeg en van 326 op 344 kwam. De Sociaal Psy chiatrische Dienst had in 1975 674 aan meldingen tegen 648 in het Jaar daar voor. De sterkste stijging van het aantal cliënten waser bij het Buro voor Levens- en Gezinsvragen. In 1975 waren daar285 aanmeldingen tegen 169 in 1974. In een paragraaf, die gewijd is aan de LOM- en VBO-scholen stelt het Zeeuws Instituut dat contacten tussen het on derwijs en de geestelijke gezondheids zorg nodig blijven, omdat bij de leerlin gen ook andere dan zuivere schoolpro blemen een rol spelen. Zuidzande: H. Bom. Cadzand. teL 01179-1366. Biervliet Hoofdplaat en IJzendijke: A. E. Lievens. IJzendijke. teL 01156-1266. Breskens. Groedeen Schoondijke. H. H. Hauer. Breskens. teL 01172-1566. Axel: vr 1800 - ma. 08.00 uur W G. C Kok Oranjestraat 4. teL 01155-1555. Sas van Gent en omstreken: E. J. du Puy. Stationsstraat 26. Sas van Gent, teL 1777. Hulst: J Niesten, Gr. Bagijnestraat 18, teL 01140-3373. Hoek Sluiskil en Philippine: M. Jongs- ma. Julianastraat 2. Hoek teL 01154- 1356. Kloosterzande en Hontenisse: vr. 18.00 - ma. 08 00 uur J. W. ter Burg, Groenedijk 52. Hontenisse. teL 01148-1377. Zaamslag: C. Verboom, AxeLsestraat 2, teL 1377. Koewacht, Clinge en StrJansteen: L. J. Adriaansens, Hoofdstr. 34, St-Jansteeru teL 01140-2928. Apotheken: Temeuzen: zo. 11.30-12.30 en 17.30-18.30 uur M. E. M. Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Axel: za. 10.00-11.00 en 16.00-17.00 uur Apotheek AxeL Oranjestraat 6, teL 01155-2888. Hulst: za. 14-17 uur en zo. 16.30-17-30 uur Apotheek Hulst, Steenstraat 35, teL 01140-4255. Dierenartsen: Zaamslag en Hulst: E. F. de Nljs, Wil- helminalaan 11. Hulst. teL 01140-3004. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen: M. Schaub. Serlippensstr. 27, Temeuzen, teL 01150-5017. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: H. H. v. d. Vijver, IJzendijke, teL 01176-1388. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Spreekuur zat- zo. 12.00-12.30 uur. I. P. M. WUlem- sen, IJzendijke, tel. 01176-1756. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Spreek uur za. 10-10.30 en 18.00-18.30 uur, zo. 12-12.30 uur P. van Mieghem, Schelde- kade 58. Temeuzen, teL 01150-2685. .Wijkverpleegsters: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: zr. Ancilla. Bootstraat 15, Aardenburg, teL 01177- 1746. Temeuzen: zr. Leenhouts, Van Steen bergenlaan 68, tel. 3360. Sas van Gent Westdorpe, 81uiskil, Phi lippine en Hoek: zr. Van Waes. Schul- penpad 43. teL 1548 of 1567. Hulst en Hontenisse: zr. Vereecken, Dreef 8. Lamswaarde, teL 01142-344. Groot-Axel Zaamslag, Koewacht, Overslag en Zuiddorpe: J. Kreuter, Noordstraat 41, Hoek teL 01154-1753. Geslaagd DUIVEN RUBRIEK P. VAN LOOY, SINT JANSTEEN, WERD TWEEDE BIERVLIET - Parkestone. de Enge- landvlucht kan een sensalievlucht ge noemd worden. Het kan gezien de be trekkelijk geringe afstand ook nog een vlucht worden genoemd, waarbij de wind een doorslaggevende betekenis heeft. De vlucht kent ieder jaar op nieuw dezelfde hoofdrolspelers. Clin ge. Ossendrccht en Hoogerheide: ze zijn niet weg te denken uit de top van de uitslag. De Z N B. organiseerde zijn Bondscon- cours. uitgeschreven door het provin ciaal comité Zeeland. Daarnaast hiel den de Zaterdagvliegers hun vlucht, die bovendien opengesteld werd voor de le den van de Z.N.B. Hieraan konder zij natuurlijk niet met dezelfde duiven deelnemen. Men keek heel verbaasd, toen reeds heel vrog bekend werd gemaakt, dat de Za terdagvliegers de lossing uitstelden tot maandag j L. een maandag waarop los sen niet verantwoord was. zodat de dui ven teruggebracht dienden te worden De Z N B stelde de lossing dan wel enige uren uit. maarde duiven gingen de lucht in den al waren de gemaakte snel heden aan de lage kant en ging het met zo erg vlot. men kan toch heel zeker met van een rampvlucht spreken. De verlie zen zijn namelijk zo gering en de eerste duiven zitten zo dicht op elkaar, dat men van een normaal verloop kan spre ken. Wel opvallend is, dat de eerste drie prij zen pracusch binnen dezelfde minuut vallen E. Piessens uit Clinge reeds tweemaal m de belangstelling door pro- ctncialeoverwlnmngen op Chateauroux oude duiven en Chateauroux Jonge dui ven resp m 1973 en 1975. wint nu weer zijn provinciale en bovendien de Bondsvlucht P. van Looy uit St. Jan steen. ook reeds overwinnaar op provin ciaal Bourges. wint de 2de prijs en Jel van de Brande uit Clinge wint de derde en die duiven zitten practisch in de zelfde minuut. In Ossendrecht is net weer een Van Tillo die de eerste wint. terwijl in Zundert de Gebr. Dictus de eerste winnen en ook dat zijn zeker geen onbekende figuren, want zij werden in 1975 nog kampioen van de Z.N.B In de Kring West wint WaebekeenZn tut Hoofdplaat de eerste voor A. Merelaar NIeuwvliet, die ook op iedere Parkestonevlucht bij de vroeg- sten is. Op het provinciaal programma staat nu alleen nog een Chateauroux en een Bourgesvlucht I erknpingen Een nieuw seizoen staat voor de deur, ten eerste het seizoen van de verkopin gen voor jonge duiven, de zogenaamde late jongen, die. in de herfst gekweekt, een versterking moeten zijn voor die kwekers die met hun eigen materiaal deconcurrentie niet kondern verslaan. Mannen die het voorbije seizoen gedo mineerd hebben, hebben meestal zoveel vraag naar kweekmatenaal. dat zij be sluiten hun jonge duiven, die zijin het najaar kweken te verkopen. Een paar heel interessante verkopingen staan op het Zeeuwse programma. Op 11 sep tember verkopen A. Duininck en Zoon een 32-tal jonge duiven te Temeuzen. Op 2 oktober verkoopt de kampioen van Zuid Beveland E. Vermast uit Yerseke zijn late jongen in Krabbendijke. Uitslagen: Westkapelle met 234 jonge duiven op Orleans. 1 L. Lous; 2-4-8 K. Mindernoud. 3 J. Melis. 5 L. Waasdorp: 6 Lievense-Westerbeke. 7-10 J. Touten- hooid, 9 F Dingemanse. Aan de reeks Najaarsvluchten. de oude duiven vlie gen dan samen met de jonge duiven werd begonnen op Strombeek. Er vlo gen naast de '234 Orleans-duiven 371 duiven vanuit deze Belgische lossings plaats. 1 M. v. d Male. 2 J. Brasser. - 3-4-8-9-enz.. W Flipse. de man. die zich ieder jaar op de najaarsvluchten onder scheidt begon weer geweldig met deze plaatsen; 5 J. Toutenhootd; 6 Mevr. Me lis; 10 K Minderhoud. Aan 'De Ruyterschool' te Vlissingen slaagde voor het scheepswerktuigkun- dige diploma BI M. J. Viergever. Voor hetscheepswerktuigkundige diploma B II slaagden J. A. van Diepeningen en F. A. G. Linnartz. Voor het diploma scheepswerktuigkunde Cl slaagden A. H. J. Bücher, B. M. Cortvriendt en J. C. Moerland. Voor het diploma scheeps werktuigkunde C II slaagden J. M. Nieuwenhuijse, G. J. Harting, S. H. J. Vellinga, H. J. Bouwmeester en R. O van de PoL Voor het diploma eerete stuurman slaagde P. J. van Zijll de Jong voor zowel de theorie als de praktijk. Wedvlucht KAPELLE - De postduivenhoudersve- reniging 'G1VTB' te Kapelle nam met40 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Orléans. De uitslag was: 1.2.3 en 6 P. Butler 4 en 3 C. Zegers: 5. 9 en 10 J. Nijsse; 7 J. de Schipper. Met 78 oude duiven werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Beaumetz. De uitslag was: 1 en 6 P. But ler; 2 J Poleij: 3.5 en 7 C Zegers: 4.8 en 10 M- Eversdijk: 9 B. Brouwer Plattelandsvrouwen weer bijeen KRUININGEN - De leden van de aide- ling Kruiningen en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen zijn voor de eerste vergadering in het nieuwe seizoen bijeen geweest. Deze opening vond plaats met het ge bruiken van een gezamenlijke brood maaltijd in een van de lokalen van de huishoudschaaol te Kruiningen. Na af loop hiervan werd de avond voortgezet met een sjoelwedstrijd en de vertoning van een vacantiefilm over Finland, welke door een van de leden daar opge nomen was. De presidente, mevrouw W. Schouwvlieger-Peeters, besloot deze zee geanimeerde bijeenkomst met dankzegging de grote belangstelling die er voor deze avond bestond. Het ligt in de bedoeling omstreeks eind september een najaarsreisje te organiseren naar 'Lovendaele'. SOUBURG - De Souburgse volley bal vereniging Ardito houdt zaterdag haar jaarlijk distnetstoemooi van 13.00 uur - 19 00 uur in de sporthal Baskenburg te Vlissingen. Deelnemende verenigingen zijn: Her- staco/EWC (Vlissingeni. Dynamo/de Lange i Middelburg i, Ovisa tWolp- haartsdijki. Wiska (Wissenkerke/Kam- perlandEven Kijken (Zuidzande), Y. V. C. (IJzendijke) en Ardito. De finales worden gespeeld om - 17.00 UUR. Onderwijsdagen schoolmuseum VLISSINGEN - De 'Vereniging Schoolmuseum Middelburg* houdt donderdag 23 september de jaarlijkse dag voor het Zeeuws lager onderwijs. Op 12 oktober wordt de dag voor het Zeeuws kleuteronderwijs wordt ge houden. In verband met het feit dat de vereni ging dit Jaar vijftig jaar bestaat heeft men een bijzonder programma samen gesteld. Zoals gewoonlijk is er aan beide dagen een uitgebreide expositie van les- en speelmateriaal verbonden, maar daarnaast staan er nog verschillende andere activiteiten op het programma Allereerst is er om 8.45 uur de opening van een tentoonstelling in de Glaszaal van het Scheldekwartier te Vlissingen. Dan staat er om half elf'Spelen met mu ziek' op het programma, door de heer Pierre van Hauwe, directeur van het Kreativiteitscentrum te Delft. Hierbij worden de aanwezigen in de gelegen heid gesteld 'praktisch' mee te doen. Verder is er 's-middags een show over het leven van een onderwijzeres. Deze show, 'Juffrouw Margreet', wordt opge voerd door de actrice Josephine van Gasteren. Dit programma ls voor beide dagen hetzelfde, alleen in de tentoon stelling op 23 september aangepast aan het lager onderwijs en op 12 oktober aan het kleuteronderwijs. Actiecomité Sport Real ontevreden MIDDELBURG - Het regionaal ac tiecomité van Sport Real in Zeeland is niet erg tevreden over de activi teiten van de plaatselijke actieco- mite's, zo bleek donderdagmiddag tijdens een vergadering in het kan toor van de Stichting Zeeland te Middelburg. Vooral de reacties van de plaatselijke comité's op de vraag om een overzicht van de gehouden activiteiten te sturen aan de regio nale organisatie was bedroevend. Slechts enkele plaatsen stuurden de gevraagde gegevens. Door deze summiere reactie had het regionaal comité weinig houvast om een over zicht te krijgen van de activiteiten in de provincie. Woensdag 8 septembei is er een bijeenkomst m 't Vroone te Kapelle waarop het regionaal actie comité van gedachten wil wisselen met de plaatselijke groepen over te houden winteractiviteiten. Gedacht wordt hierbij onder meer aan het in schakelen van bestaande sportver enigingen die wellicht een enkele maal de trainingsgelegenheid be schikbaar wil stellen aan de Sport Real-acüviteiten. Ook zal er nog worden getracht om ln enkele plaat sen, met name Veere en Westkapelle, actiecomlté's van de grond te krij gen. De vergadering ln Kapelle be gint 's-avonds om half acht Verder hield het regionaal comité zich berig met een verdelingsvoorstel van extra gelden - 5.000,- - voor de plaatse lijke comité's. Door het ontbreken van een overzicht van de gehouden ol nog te houden activiteiten door de plaatselijke comité's vond de verga dering het gewenst dit verdelings voorstel aan te houden tot na de ver gadering met de plaatselijke comi té's volgende week m Kapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 43