Raad Goes beslist deze maand over de theateraccommodaties CULTURELE RAAD GOES WIL AANKOOP VAN DE 'PRINS VAN ORANJE' SCHAPEN BIJNA NIET GELEDEN VAN DROOGTE „Goese Korenbeurs vergeten bij plan verbetering zalen' STEDELIJKE RAAD VLISSINGEN GEEN 'KRISTALLISATIEPUNT' MAKEN IN WELZIJNSBELEID Conclusie jury op fokveedag in Goes Dagelijks bestuur stichting Recreatie Alleen gebruiken als theater- en vergaderruimte voor het hart WISSEL BEVELANDFN WISSEL SCHOUWEN ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1976 „Gemeentelijke zaak van maken" VLISSINGEN - Het dagelijks bestuur van de stichting Recreatie in Viissingen vindt, dat vij een nieuw gemeentlijk welzijnsbeleid 'niet een particuliere organisatie de kernfunctie van kristal lisatiepunt moet vervullen'. Dat er jaarlijks een meerjarenplan voor het welzijnswerk wordt opgesteld, vindt men een goede zaak. Maar dat moet volgens het dagelijks bestuur van de stichUng Recreatie 'van begin af aan een gemeentelijke aangelegenheid zijn iin nauw overleg met alle in de ge meente werkzame welzijnsorganisa ties'. Die visie van het dagelijks bestuur staat in een ontwerp-brief an het gemeente bestuur van Vhssingen. als een reactie op de ontwerp-nota over het gemeente lijk welzijnsbeleid. Het stuk is het be langrijkste agendapunt voor de verga deringvan het algemeen bestuur van de stichting Recreatie, die op woensdag 13 september in Bachten Komme - hall acht - wordt gehouden. Tot de eindconclusies over de gemeen telijke nota, die het dagelijks bestuur aan het algemeen bestuur voorlegt ho ren voorts; •de stichting Recreatie, Ontmoeting en Ontspanning moet 'op zeer korte ter mijn' worden omgevormd tot een be stuurscommissie, zoals de artikelen 61 en 63 van de gemeentewet mogelijk ma ken; •een 'recreatiedienst' voor culturele- sport, Jeugd en recreatiezaken acht men niet acceptabel; •het coördinatieprobleem moet op het volledige welzijnsterrein worden aan gepakt via een 'groeimodel', waarin "met alle gemeentelijke en particuliere welzijnsorganisaties samen gewerkt moet worden aan een goede en blijvende coördinatie', aldus de ontwerpbrief aap de gemeente. Ower de positie van de stichting Re creatie in de nieuwe opzet zegt het d age- lijks bestuur, dat men de wens van b. en w. naar een nieuwe opzet deelt. Een be stuurscommissie acht men daartoe ech ter de 'aangewezen methode' om het particulier initiatief de gelegenheid tot verdere deelname te bieden Als voor- J. Molhoek 25 jaar bij firma Tamper en zoon 'S-GRAVENPOLDER - Ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum als werknemer van het auto- en land- bouwmechanisatiebedrijf de firma A. Tramper Zonen te 's-Gravenpolder gaf dit bedrijf een receptie in 'Ons Dorpsleven' aan deheer en mevrouw J. Molhoek. Ongeveer 100 belangstellenden bezoch ten de receptie. Vele bloemstukken, ca deaus enz. werden de heer en mevrouw Molhoek aangeboden. De heer Jan Mol- deel zan zo'n opzet geeft men ook aan. dat de financiële relatie met de ge meente duidelijk wordt, evenals de per sonele organisatie Vreemd ontwerp-brieflosthet voorstel van b. en w het coördinatieprobleem niet op maar is ook de instelling van de recrea tiedienst zelf onjuist In dit verband wijst men erop. dat de instellingen in deze sector op het moment zelf 'hard studeren' op een opzet voor de organisa tie op dit terrein en dat de resultaten van die studies nu nog niet bekend zijn Bevreemding wekt de visie van b. en w„ dat ook in Viissingen 'knelpunten, worden geconstateerd tussen het be stuur en het welzijnswezen, zonder dat I 'prJnrf>n de totaliteit van de 'knelpuntennota' het rijk op de Vlissingse situatie Bijeen recreatiedienst gaan volgens de isgeprojecteerd. Men bepleit een nader onderzoek naar die Vlissingse knelpun ten. Wel voegt men daaraan toe. dat de hoofdconclusie van b. en w. - noodzaak tot een meerjarig welzijnsplan - 'ons zeer aanspreekt'. Ten aanzien van de uitwerking van die gedachte wordt betoogd, dat dit niet een taak voor de stedelijke raad voor maatschappelijk welzijn moet zijn; „Deze publiekrechtelijke aangelegen heid moet volledig op publiekrechte lijke wijze worden aangepaktDe voorkeur gaat uit naar een 'goed func tionerende afdeling welzijnszaken op de secretarie', die deze zaak 'deskundig, onbevoordeeld en in goede harmonie met de betrokkenen ter hand moet kunnen nemen'. Dat er als gevolg van hetontbreken van coördinatie moet worden gekozen voor een bundeling van taken op het gebied van sport, recreatie, cultureel en jeugd werk gaat het dagelijks bestuur van de stichting Recreatie te ver Volgens de brief "de directe verbindingen tussen de functionaris een de organisatie waarvoor-ïe werkt verloren, doordat de organisatie met beslissingsbe voegdheid een andere wordt: de werk zaamheden zullen wellicht verambte- lijken en in het dynamische welzijns werk kan dat nu eenmaal niet.' Men meent, dat bij door de samenstel ling van de bestuurscommissie 'recrea tiedienst' het de v raag is of 'van een des kundige beleidsvoering gesproken kan worden.' De commissie voor advies voor culturele, jeugd- en sportzaken kan op het terrein van de coördinatie tussen deze viergemeentelijke welzijnstaken al veel goed werk doen, vindt het db van de stichting Recreatie. De coördinatie op het gehele welzijnsterrein is in die op vatting echter het best gediend met een groeimodel, waarbinnen met alle instel lingen samen gesteefd kan worden naar een wekzame organisatiestructuur, zo zegt men in het (ontwerp)schrijven aan de gemeente. Actiecomité Sport Real ontevreden MIDDELBURG - Het regionaal ac tiecomité van Sport Real in Zeeland is niet erg tevreden over de activi teiten van de plaatselijke actieco- mité's, zo bleek donderdagmiddag tijdens een vergadering in liet kan toor van de Stichting Zeeland te Middelburg. Vooral de reacties van de plaatselijke comité's op de vraag om een overzicht van de gehouden activiteiten te sturen aan de regio nale organisatie was bedroevend. Slechts enkele plaatsen stuurden de gevraagde gegevens. Door deze summiere reactie had het regionaal comité weinig houvast om een over zicht te krijgen van de activiteiten m de provincie. Woensdag 8 septembei ts er een bijeenkomst in t Vroone te Kapelle waarop het regionaal actie comité van gedachten wil wisselen met de plaatselijke groepen over te houden winteractiviteiten. Gedacht wordt hierbij onder meer aan het in schakelen van bestaande sportver enigingen die wellicht een enkele maal de trainingsgelegenheid be schikbaar wil stellen aan de Sport Real-activiteiten. Ook zal er nog worden getracht om in enkele plaat sen, met name Veereen Westkapelle, actiecomité's van de grond te krij gen. De vergadering in Kapelle be gint 's-avonds om half acht. Verdei hield het regionaal comité zich bezig meteen verdelingsvoorstel van extra gelden - 5.000 - - voor de plaatse lijke comité's. Door het ontbreken van een overzicht van de gehouden ol nog te houden activiteiten door de plaatselijke comité's vond de verga dering het gewenst dit verdelings voorstel aan te houden tot na de ver gadering met de plaatselijke comi té's volgende week in Kapelle. hoek begon zijn loopbaan op 3 juli 1951 GOES - De Zeeuwse schapen verkeren bij de heer A. Tramper als leerling- monteur, werd later monteur, daarna chef-monteur en is nu werkzaam als magazijnchef over het bedrijf te 's- Gravenpolder en het filiaal te Cofijn- splaat. ZIVS INSTITUUT: „Bundeling werk geestelijke volksgezondheid is noodzakelijk" MIDDELBURG - Binnen de sector van de maatschappelijk en geestelijke wel zijnszorg in Zeeland moet gestreefd worden naar minder versnippering en meer samenwerking. Daardoor kan de samenleving een duidelijker beeld krijgen van dc hulp die op dat terrein kan worden verleend. Dat schrijft het bestuur van de Stichting Zeeuws Insti tuut voor de Geestelijke Volksgezond heid in het jaarverslag van dc stichting over 1975. De samensteller van het jaarverslag meent dat, bij alles wat nu gedaan wordt, toch nog veel mensen in nood van reële hulp verstoken blijven. In het jaarverslag wordt geconstateerd dat in Zeeland bij instellingen, die het terrein van de geestelijke volksgezond heid werkzaam zijn stemmen opgaan, die aandacht vragen voor verandering, voor samenwerking en voor bundeling van eikaars potentieel'. De stichting meent, dat het daardoor wellicht in de toekomst voor elke instelling mogelijk zal zijn haar beleid af te stemmen op het totaal van voorzieningen en diensten binnen de regio' In de prakrijk betekent deze groeiende samenwerking voor het Zeeuws Instituut dat een bestuurswis seling heelt plaatsgevonden met het Zeeuws Consultatiebureau voor Alco hol en Drugs. Veder zijn leden van het bestuur van het Zeeuws Instituut be noemd in het bestuur van de Stichting Dienst Sociaal Pedagogische Zorg in Zeeland. Uit het jaarverslag blijkt dat het aantal cliënten van het Medisch Opvoedkun dig Bureau in 1975 enigszins steeg en van 325 op 344 kwam. De Sociaal Psy chiatrische Dienst had in 1975 674 aam meldingen tegen 648 m het jaar daar voor De sterkste stijging van het aantal cliënten waserblj het Buro voor Levens- en Gezinsvragen. In 1975 waren daar285 aanmeldingen tegen 169 in 1974. In een paragraaf, die gewijd is aan de LOM- en VBO-scholen stelt het Zeeuws Instituut dat contacten tussen het on derwijs en de geestelijke gezondheids zorg nodig blijven, omdat bij de leerlin gen ook andere dan zuivere schoolpro blemen een rol spelen. ondanks de nadelige gevolgen die de droogte op de voederpositie heeft ge had in een puike condi tie. Die conclusie kan getrokken worden uit de jurv- uitslagen van de 21e provinciale fok- schapendag Zeeland, die vrijdag tradi tiegetrouw op de Grote Markt in Goes werd gehouden. De ingezonden scha pen waren volgens de jury van goede kwaliteit Alleen bij de lammeren was de jury soms wat minder lovend in zijn oordeel. Daar zal de voedselschaarste door de droogte wel debet aan zijn ge weest. Zesendertig schapenhouders uit geheel Zeeland hadden samen ruim 310 scha pen ingezonden voor de verschillende rubrieken. Nadat 's morgens de tradi tionele opening was verricht door bu rgemeester mr. F. G. A. Huber, die zien als altijd bijzonder geïnteresseerd toon de. begonnen de keuringen in twee rin gen. Er waren prijzen te verdiene in ze ventien rubrieken. De rammen werden goed genoemd, met name de twee jarige. Er werd gesproken van een brede en beste kwaliteit Bij de ooien was sprake van een brede top. Kampioen ram werd een dier van R. J. van Doom uit AxeL Reserve kampioen werd een ram van J. Buteijn en de ge broeders De Milliano uit Aarden burg/Oostburg. Bij de ooien werd een schaap van G. J. A. Ferket uit Sluis kampioen. Reserve kampioen in deze categorie werd een dier van de gebroe ders Goethals uit Westdorpe. Het beste ramlam was van I. J. Risseeuw uit Oost burg. tADVERTENTIEl De Zeeuwse Nutsspaarbank heeft een kwart miliard aan ingelegde spaargelden bereikt Daarom organiseert zij een grandioze wandeltocht door het Zeeuwse land en verkoopt ze vier tekeningen van Otto Dicke De opbrengst, verhoogd mei een kwart door de bank. komt geheel ten goede van de Nederlandse Hartstichting. Lees uw informatiekrant ZEEUWSE NUTSSPAARBANK ri Bondsspaarbank „DAN OOK DE VOORSTELLINGEN UITBREIDEN" GOES - Het dagelijks bestuur van de gemeentelijke culturele raad van Goes vindt dat de gemeente het gebouw van 'De Prins van Oranje' van de huidige eigenaar moet aankopen. Volgens de raad dient de gemeente daarna de to neelzaal van de schouwburg te verbe teren op zes onderdelen: toneel hu is, be lichtingsinstallatie. kleedkamers, zit accommodatie, kleuren en acoustiek. De raad verwacht dat daardoor een uit- uitbreiding van het theateraan bod in Goes fhet aantal voor stellingen) binnen het bereik zal ko men. Het dagelijks bestuur van de culturele raad schrijft een en ander in een advies, dat men ongevraagd over het zalenpro- bleem in de Ganzestad wil uitbrengenj. Het algemeen bestuur van de raad zal zich er vrijdag 10 september aanstaande over moeten buigen. Het advies zal dan aan het college van burgemeester en wethouders worden aangeboden. De raad heeft het ad vis opgesteld omdat men vindt dat het culturele geluid in de zalenkwesüe gehoord moet worden. In het advies gaat het dagelijks bestuur van de culturele raad uitvoerig in op de lange voorgeschiedenis van het zalen- probleem. Er wordt herinnerd aan standpunten over de discussie-nota cul turele zaken n, waarin sprake Is van aankoop van de Prins van Oranje door de gemeente, „teneinde het gebruik in de culturele sector in de eerstvolgende jaren te waarborgen". Het dagelijks be stuur meldt: „Door de over jaren voort slepende discussie in de gemeenteraad en de raadsccommissies en de invoeging van het versluierde begrop evenemen tenhal. is de zaak er beslist niet duide lijker op jgeworden. Gesteld kan zelfs worden dat het oorspronkelijke voor werp van discussie - de verbetering van de Goese theateraccommodatie in welke vorm dan ook - naar de achter grond verschoven os. terwijl het moei lijk te omschrijven begrip 'evenemen tenhal' de grootste aandacht heeft ge kregen, onterecht ons inziens". Het dagelijks bestuur wijdt in he t ad vies ook veel aandacht aan de meining van de stichting cultuurspreiding Zeeland overeen theateraccommodatie in Goes. Deze stichting bracht - in 1973 - de mo gelijkheid naar voren om inde Prins van Oranjej een ruimte te scheppen die zo wel geschikt zou zijn vóór theatervoor stellingen als voor andere evenementen. Het bestuur van de culturele raad komt tot de conclusie dat het advies van de Onderwijsdagen schoolmuseum VLISSINGEN - Dc 'Vereniging Schoolmuseum Middelburg' houdt donderdag 23 september dc jaarlijkse dag voor het Zeeuws lager onderwijs. Op 12 oktober wordt de dag voor het Zeeuws kleuteronderwijs wordt ge houden. In verband met het feit dat de vereni ging dit jaar vijftig jaar bestaat, heeft men een bijzonder programma samen gesteld. Zoals gewoonlijk is er aan beide dagen een uitgebreide expositie van les- en speelmateriaal verbonden, maar daarnaast staan er nog verschillende andere activiteiten op het programma. Allereerst is er om 8.45 uur de opening van een tentoonstelling in de Glaszaal van het Scheldekwartier te Viissingen. Dan staat er om half elf 'Spelen met mu ziek' op het programma, door de heer Pierre van Hauwe, directeur van het Kreativiteitscentrum te Delft. Hierbij worden de aanwezigen in de gelegen heid gesteld 'praktisch' mee te doen. Verder is er 's-middags een show over het leven van een onderwijzeres. Deze show, 'Juffrouw Margreet', wordt opge voerd door de actrice Josephine van Gasteren. Dit programma is voor beide dagen hetzelfde, alleen in de tentoon stelling op 23 september aangepast aan het lager onderwijs en op 12 oktober aan het kleuteronderwijs. STANDPUNTEN FRACTIES NOG NIET BEKEND GOES - Donderdagavond 16 september zal waarschijnlijk duidelijk worden of er in Goes een evenementenhal komt en wat er met 'De Prins van Oranje' gaat gebeuren. Donderdag o\ er een week zal de gemeenteraad een uitspraak doen over de voorstellen van b. en w. over de zaal- en toneelaccommodatie in Goes. Zoals bekend, is de meerderheid van het college voorde bouw van een evenementenhal in het stationsgebied en voor een verbetering van 'De Prins van Oranje'. Wethouder J. P. Ltndenbergh heeft zich van dat voorstel gedistantieerd. Hij is tegen de bouw van een evenementen hal. zolang de behoefte aan een derge lijke voorziening niet Is aangetoond De heer Lmdenbergh is wel voorstander van een verbetering van 'De Prins' Hij is - in tegenstelling tot de overige college- A arluiarkt leden - van mening, dat 'De Pnns van Oranje' niet in particuliere handen mag blijven. De heer Lindenbergh vindt, dat de gemeente het gebouw moet aanko pen. Door de raadsleden wordt nogal verschillend gedacht over de problema tiek rond de zaal- en toneelaccommoda ties in Goes Dat bleek duidelijk tijdens de behandeling van deze kwestie in de diverse raadscommissies. Er werden met name vraagtekens gezet achter het ontbreken van een behoeftenonderzoek naar een evenementenhal. Tijdens die commissievergaderingen behielden alle raadsleden hun stem voor, op het PvaA-raadslld J. G. Welleman na. Hij sprak zich uit voor het meerderheids- voorstel van b. en w De raad gaat volgende week donderdag opnieuw praten over de uitbreidings plannen van het grootwinkelbedrijf 'Agrimarkt' in Goes-zuid. De kleinst mogelijke meerderheid van de raad heeft destijds besloten, dat het be stemmingsplan zo moeten worden ge wijzigd, om de uitbreiding van deze 'weidewinkel' mogelijk te maken. Het college van gedeputeerde staten heeft echter laten weten dat een uit breiding niet zal worden toegestaan. De meerderheid van het college (burge meester mr. F. G. A. Huber. wethouder L. H. de Leeuw en wethouder J. P. Lin- denberg) vindt uit praktische overwe gingen. dat het nu geen zin meer heeft om toch door te gaan met wijziging van het bestemmingsplan: gs zullen dat toch niet goedkeuren. De wethouders j. Dijkgraaf en J H. Roose zijn het daar niet mee eens. Zij huldigen het stand punt, dat er een uitspraak van de raad tot wijziging van het bestemmingsplan ligt, die moet worden nagekomen. Aan de raad wordt nu gevraagd wat men wil: werk besparen en geen wijziging van het opzetten, or uit principe toch aan het wijzigen gaan. RPCZ B. en vv. stellen de raad voor te beslui ten mee te doen met de gemeenschap pelijke regeling voor de subsidiering van het RPCZ. Wethouder I,. H. de Leeuw behoudt zijn stem nog voor. In februari van dit jaar sprak dc meerder heid van de raad zich positief uit over een regeling, die uitsluitend bedoeld is ter financiering van het RPCZ. De PvdA en PPR vonden dat de gemeente niet alleen iets te zeggen moet hebben over de financiën, ze meenden dat de gemeenten tevens het recht hebben om over 'inhoudelijke' zaken te mogen meebeslissen. Als vertegenwoordiger voor de gemeente en als plaatsvervan ger in het algemeen bestuur van het RPCZ worden voorgesteld respectieve lijk wethouder Roose en wethouder Dijkgraaf. Een greep uit de overige agendapunten: voor de bouw van een openbare geïnte greerde school voor kleuter- en gewoon onderwijs tn het middengebied van de Goese Polder is een aanvullend krediet van 172.000 gulden nodig. Al eerder had de raad een bedrag van bijna 1,5 miljoen gulden uitgetrokken. Voor de bouw van een rk. geintegreerde school voor kleuter- en gewoon onderwijs in het middengebied vragen b. en w. een aan vullend krediet van bijna 46.000 gulden. De raad had al een bedrag van 1/130.000 gulden beschikbaar gesteld. stichting cultuurspreiding (een meer voudig gebruik van de schouwburg) 'een misser' is, zulks naar aanleiding van ge gevens die men van deskundigen uit Amsterdamen omgeving heeft ontvan gen. Meervoudig, Op grond van de ervaringen ontraden de deskundigen (wethouder J P. Lindenbergh en een ambtenaar heb ben met hem gepraat) een meervoudig gebruik van een theaterruimte, omdat zo'n ruimte met speciale voorxzïenin- gen nooit een goede evenementen- ruimte kan worden. Een uitzondering op het theatergebruik maakt men voor het 'vergaderen'. Dat acht men wel tot de mogelijkheden behoren, vooral wanneer het jgaat om grotere verga deringen en bijeenkomsten. Het dagelijks bestuur van de culturele raad jpleit voor een aapassing van de prins van Oranje als theaterruimte, met verder hooguit de mogelijkheid voor grotere vergaderingen. Vanuit dat ver trekpunt worden de verbeteringen vdle noodzakelijk zijn, opgesomd: toneelhuis: geen toneeltoren nodig en geen ingrijpenmd veranderingen belichting: zeer onvoldoende met een sterk verouderd bedieningspaneel, het zal mogelijk moeten worden de zaal uit te lichten kleedkamers: zonder meer onvol doende, er zal in ieder geval ivam water en een douche moeten komn ziraccommodatie aanpassing noodzakelijk zonder zilbalkons ha zal niet mogelijkzijnomeenzitopstd ling te maken die in korte tijd kat worden afgebroken kleuren: een binnenhuisarchitect zich hierover moeten buigen acoustiek: is het nït bijzonder goei maar verbetering hangt af v< ivijze waarop de zaal en belichtiif worden heringericht. Volgens het dagelijks bestuur v culturele raad moet het mogelijk ai; om een redelijke theateraccommodal# te maken, zonder al te grote bouwk® dige ingrepen. „Alhoewel ons daarove de juiste gegevens ontbreken, hebbe wij het vermoeden dat een evenuiek aankoop door de gemeente van de prtu van Oranje (ongeveer ƒ50.000) metd; genoemde verbeteringen binne een I* drag van ongeveer een miljoen guide mogelijk zal zijn", stelt de culturele raad. Daarvoor krijgt men in de ge meente Goes data eengoede toneelan commodatie die tevens geschikt is voor grotere vergaderingen en de mogelijk heid om hjet aantal theater voorstellingen in de toekomst uit te- breiden. EXPLOITANTE IN BRIEF AAN RAAD: .55 „MET STEUN VAN GEMEENTE ZALEN AAN TE PASSEN" GOES - In de voorstellen van het college van burgemeester en we thouders van Goes over aanpak van het zalenprobleem, is voorbij ge gaan aan de totale zaalruimte die er in de kern Goes is. Daardoor is onder andere geen rekening gehouden met- de mogelijkheden die hotelrestau rant 'De Korenbeurs' aan de Goese Grote Markt kan bieden. Tot deze gevolgtrekkingen komt de ex- ploitante van de Korenbeurs, me vrouw M. A. Verwer-Standaert in een brief aan de gemeenteraad van Goes. De exploitante haakt in op de plan nen die b. en w. naar buiten hebben gebracht over de zalen in de Ganzes tad. Daarbij gaat het met name om financiële steun voor het opknappen van de particuliere schouwburg 'De Prins van Oranje' (een lening van 1.28 miljoen gulden en een jaarbijdrage van 125.000) en het verlenen van een jaarlijkse bijdrage (ook 125.000) en het verlenen van een jaarlijkse bijdrage (ook 125.000) in de exploi tatie van een nieuw te bouwen parti culiere evenementenhal (althans een ruimte voor meervoudige gebruik) bij bet station. „In het voorstel van het college ont breekt het aan een inventarisatie van de totale zalenaccommodatie in de gemeente Goes. Eveneens ont breekt het aan een prognose waarin de toekomstige behoefte aan accommodaties - afgewogen te gen wat er momenteel aanwe zig is - tot uiting komt", aldus me vrouw Verwer in haar brief aan de raad. „Daardoor is onder andere voorbij gegaan aan de ruimte in de Korenbeurs, hetgeen naar onze me ning, gelet op wat de mogelijkheden zijn. erg te betreuren is". De explü- tan ten wijst erop dat m haar ten behoeve van vergaderingen e grote bijeenkomsten momenteel be schikbaar is: de grote beurszaal (et pacitiet 400 personen), de bovenzag en drie kleinere zalen. Mevrouw Va wer benadrukt dat het wel nood akfr I lijk is om deze ruimten aan te passet wil er een zo goed mogelijk gebral; van gemaakt kunnen worden. „Iné; I verband kan een parallel getrokkerj worden met de situatie in de Pna van Oranje", schrijft zij. Investering iDc exploitant stelt dat haar bedrij de investeringen die nodig zijn vwt het aanpassen van de zaalruimta niet zelf kan opbrengen. „Met andert woorden: evenals het college vanb, >n w. voor andere ondernemingen voorstelt, zou een bijdrage van dt gemeentelijke overheid de i ringen mogelijk moeten maken, waardoor ook een sluitende exploi tatie verkregen kan worden' toogt mevrouw Verwer. Volgen! haar is het daardoor mogelijk mét gebruikmaking van de be- staande ruimten in Goes tot een aanvaardbare oplossing van het» lenprobleem te komen. „En dat bovendien tegen een fractie van de kosten die nu voor de ge meenschap dreigen, terwijl voorts het bestaande particuliere initiatie: in de gemeente op verantwoorde wijze nieuwe impulsen gegeven wordt", meent de exploitante van de Korenbeurs. In haar brief aan de gemeente ras: doet zij een dnngend beroep op de raadsleden om bij de behandeling van de voorstellen van het college van b. en w. rekening te houden met de positie van haar bednjf. Mevrous Verwer hoopt dat de raadsleden het college van b. en w. zullen opdragen om alsnog het overleg over de moge-1 lijkheden van de Korenbeurs te ope nenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 38