tRALEIGÜ, 4 HENNIE KUIPER: IK WIL GEEN SLAAF VAN MIJN FIETS ZIJN Merckx: Belgische winnaar is beste voor ons allemaal Mijn favoriet is Freddy Maertens STRATEGIE ORANJE VOOR WK IS ROND Wereldtitel is als een schooldiploma BERT DUTRE VERLAAT CORN BOYS Delta golfdag Oefenduels VOETBAL START MET ERG VEEL AFGELASTINGEN Lammerenburg start vandaag met competitie Reportages wielrennen in Italië ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1976 I I f!L\i/sport ZO Nog één dag en dan is Hennie Kuiper geen wereldkampioen wielrennen bij de profs meer. Tenminste: praktisch gesproken. In theorie houdt hij uiter aard zijn kansen wanneer morgen in het diep-zuidelijke Italiaanse plaatsje Ostuni de beroepsrenners aanzetten voor de wereldtitel van 1976. „Maar", overziet Hennie Kuiper de situatie, „ik mag er niet van uitgaan dat ik wéér win. Uiteindelijk is die kans zó klein... Bovendien is mijn voorbereiding niet optimaal geweest door mijn val in de Tour de France, wat me een behoor lijke tijd rust kostte. Daarom verwacht ik er dit keer niet zoveel van. Mijn favoriet is Freddy Maertens. Hij is de grote kanshebber. Zo hard als die jongen momenteel koerst is gewoon niet te geloven. D'r staat geen maat op..." Wat Hennie Kuiper in Ostuni ook moge presteren: hij gaat de wlelergeschie- denis in als een waardig wereldkampioen van het seizoen '75-'76, en of dat zou gebeuren was indertijd de vraag. Hennie Kuiper had wat te bewijzen toen hij in Yvoir de regenboogtrui binnenhaalde. Hij slaagde. Zijn naam als knokker werd gevestigd, meer overigens dan als prijswinnaar, want zo'n type is Kuiper (27 iaar) nu eenmaal niet. De wielersport snakt in deze tijd echter naar grote vechters en wat dat betreft ontplooide de gave van Kuiper zich royaal. Een jaartie wereldkampioenschap beschouwend, stelt hij zelf terecht vast: „Ik geloof niet dat Ik als wereldkampioen ben afgegaan". Van wereldkampioenen wielrennen bij de beroepsrenners zegt men dat ze rijk worden van die titel. Harm Ottenbros, de zoveel besproken winnaar in 1969, haakte daar ooit eens aardig op in door op de gevel van zijn nieuwe, riante woning in Ossendrecht het opschrift te spijkeren 'Van Zolder', waarmee op treffende wijze de vraag 'waar doet-ie 't van', beantwoord was. Hennie Kuiper glimlacht mild als het gaat over de verdiensten van een wereldkampioen, schudt het hoofd ten teken van enige mi sprijzing over die hardnekkig woekerende belangstelling voor sporters die een marktwaarde hebben zoals hij, en zegt: „Je moet tevréden zijn. Dat is rijk zijn. En ik ben tevreden". Die filosofische inslag kenmerkt Hennie Kuiper („Ik stel het echt niet zo omdat ik nou toevallig toch al lekker verdiend heb. Dat staat er helemaal bulten") dte er geen geheim van maakt, dat hij het wielrennen maar een uiterst bedenke lijke zaak vindt. „Ik wii geen slaaf van m'n flets zijn. Er zijn zoveel mooie din gen bulten het fietsen", houdt hij zich voor, „en die wil ik voor geen prijs mis sen. Het lijkt me verschrikkelijk om al leen met het wielrennen te moeten le ven. Stel je voor dat je thuis aan tafel over niks anders kunt praten dan het koersen. Asjeblieft zeg... Ik mag er niet aandenken". Eerlijk als Hennie Kuiper kan zijn, valt hij zonder omwegen zijn ploegleider Pe ter Post bij als die opmerkt dat Hennie Kuiper ten gevolge van zijn instelling nogal eens te rustig rijdt. Post: „Ik vind hem een geweldige coureur, een man met klasse, want als je kunt wat Kui- pertje dit seizoen deed. dan héb je klas se. Zonder meer Maar soms... Soms... Soms denk ik- vlieg d'r verdomme toch eens hard in. Ga d'r eens tegenaan. Dat zijn van die momenten waarop hij voor zichzelf heeft vastgesteld dat hij ont- spannen wil rijden, maar dat kan in dit vak niet. Ik vind het flauwekul om te roepen: ik stem daar-en-daar m'n koers op af. of: ik wil nu relaxen om me voor te bereiden op die-en-die wedstrijd. Het is nu eenmaal zo. datje moet pakken wat je pakken kunt. Als de kastelein van die zaak hier z'n hele zomerseizoen afstemt op twee of drie grote partyen en met een van die feestjes gaat het niet zoals-ie wilde, dan loopt-ie ook met binnen. Dat bedoel ik maar". Erg betrekkelijk Hennie Kuiper deemoedig: „Tja, dat weet ik. Het kan inderdaad een nadeel zijn dat ik nogal veel nadenk over an dere zaken dan het wielrennen. Daarom gebeurt het wel eens dat ik een slag mis, want als er hard gewrongen fflgeduwd moet worden om erbij te zit ten, dan schrik ik al gauw terug met het mee van: mij niet gezien, 't is te link. Als amateur had ik er al moeite mee om goed in de waaier te rijden en dat pro bleem is gebleven. Alleen als ik me voor bepaalde wedstrijden helemaal inzet, wanneer ik daar naar toeleef met de instelling van echt te moeten, dan •nn ik die schrik voor valpartijen wel verwinnen en meegaan met een ont- snapping". «Maar anders geef lk het vrij gauw op. Er «nog wel meer in het leven dan fietsen, denk ik dan. In die profronde van Neder land vorige week heb ik dat nog eens extra beseft toen Ron Nieuwenhuys. die cameraman van de NOS. zo'n ernstig ongeluk kreeg en toen ik een dag later een agent van de begeleldingscolonne nngs de weg zag liggen na een botsing, "at zijn momenten waarop ik zeker ®eetdat beroepszaken erg betrekkelijk wat je ook doet. Steeds als ik el- ende ontdek, ben ik blij en zlelsgeluk- jng met wat lk in mijn privé-leven heb. "at gevoel, dat noem ik rijk. Niet een J*arag van een ton op Je spaarbank- oookje. Er is momenteel zóveel geld in tow een tweede auto. een kleuren- «levisie, een verre reis. allemaal heel K oon Maar lk kan niet zeggen dat ik mensen daardoor gelukkiger zie worden. De mensen kunnen niet meer tevreden zijn, vind ik". Wat Hennie Kuiper voorts sterkt In zijn voortdurende relativeringsproces, Is het voorbeeld van veel oud-collega's die maatschappelijk in de knel komen wanneer ze eenmaal met wielrennen zijn gestopt Kuiper: „Dan stort hun hele wereldje zó hard in, dat ze dingen gaan doen die je nooit van ze verwacht had en waarmee ze in opspraak komen. Een voudig omdat ze met zichzelf geen raad weten. Ook daar wil ik voor waken. Ik bouw bewust aan een bestaan buiten de wielersport bijvoorbeeld vla vrienden en kennissen. Ik wil goede contacten hebben met mensen die me niet kennen als wielervedette. maar bij wie lk kan aankomen wanneer ik met persoonlijke problemen in de put zit Voor mijn part weten ze niet eens dat een wiel rond is, als ik maar over m'n eigen zaakjes kan gaan zonder dat daar een beïnvloeding bij is van mijn positie als bekend wiel renner. Dat vind ik belangrijk". Stimulans Met filosofische wijsheid ook bena derde Hennie Kuiper zijn vorig jaar in Yvoir bereikte status als wereldkam pioen („Waar natuurlijk aardig wat geld aan vastzit, daar draai ik niet om heen") waarvan hij nu zegt: „Ik heb die regenboogtrui altijd beschouwd als een stimulans, niet als een belasting. Er zijn er die denken en vinden dat zo'n SAS VAN GENT - Terwijl de competi tie voor de afdeling Zeeland nog moet beginnen is het Sasse Corn Boys reeds een van zijn grootste talenten en steun pilaren kwijtgeraakt. De achttienja rige Bert Dutre heeft namelijk besloten om een punt achter het voetballen te zetten. Directe aanleiding van zijn besluit is de botsing van drie weken geleden met Spui-doelman Wim Kayser waarbij laatst genoemde zijn been brak. „Ik heb het daama nog wel geprobeerd, maar voor mij staat het vast dat ik niet meer zal voetballen. Ik ben daar teveel van geschrokken. Ik kan het gewoon niet meer opbrengen om nog In het veld te gaan. als me een tweede keer zoiets zou overkomen dan wist ik niet hoe lk het had. Ik ben daar helemaal kapot van", lichtte Bert Dutre zijn besluit toe. Bert Dutre, hij was zowel op het middenveld als in de verdeiding te gebruiken, had overigens geen enkele schuld aan het ongelukje met de Spui-doelman. Het was een van de vele botsingen die in een voetbalwedstrijd gebeuren, dit keer al leen met een ongelukkige afloop. Intus sen probeert men wel langs diverse kan ten Bert Dutre te overhalen om alsnog te beginnen. Dutre: „van Com Boys zijn ze al twee keer bij me geweest, maar ik zie het voetballen moenteel echt niet meer zitten. Voor mij staat het vast dat ik nooit meer begin". titel op zichzelf staat, maar daar ben ik het niet mee eens. Van zo'n wereld kampioenschap kun je niet zeggen dat het efTect zich op één seizoen richt. Ik ga ervan uit, dat het gewoon een onder deel vormt van een lange tijd; niet dat het een momentopname is". „Met zo'n wereldtitel moetje rustig ver der werken, zoals een jongen die een schooldiploma haalt. Die kan ook niet zeggen: zie-zo, dat is binnen, we zien verder wel Mét dat diploma zal hij moe ten werken. Theorie in praktijk bren gen. Zo kijk ik ook tegen mijn wereld kampioenschap aan. Het is iets wat je op lange termijn moet beschouwen als je het over prestatieniveau hebt. Het hetzelfde geldt voor de financiële kant Natuurlijk krijg Je als kampioen extra inkomsten, maar ik zie het meer zo. dat lk vla de gekregen naamsbekendheid straks als ik uit dit vak stap en wat an ders ga doen, makkelijker de deuren open krijg. Dat is ook een vorm van 'er mee werken'. Dat is in mijn ogen het rendement van een wereldkampioen schap. Niet het stellen van: dat heeft zus-en-zoveel opgeleverd. Maar een feit is, dat ik dit jaar wel wat wijzer ben ge worden". In wielertechnisch opzicht betekende dat een goede leerschool bij Peter Post VLISSINGEN - In het kader van de ac tie Sportreal houdt de midgetrgolfclub Delta uit Vlissingen op de banen te Westkapelle aanstaande zondag van tien tot vijf uur een midgetrgolfdag. waarop iedereen gratis kan spelen. Het kan geschieden op elegen gelegenheid dan wel onder leiding van Deltaleden. („Ongelooflijk, zo weinig als die jongen van tactiek wist.'daar stond ik gewoon van te kijken"), onder wiens ploeglei derschap hij zich stevig ontwikkelde Zelf zegt Kuiper van zijn seizoen in de regenboogtrui: „Vroeger was ik een hard-fietser, nu ben ik coureur" Zijn succes dat hem optilde tot de gale rij der vedetten bevocht Hennie Kuiper met een enorme strijdlust, dikwijls in eenzame acties om het gefriemel van waaiers en demarrages te ontlopen. Hij presenteerde zich als een wereldkam pioen die tintelde van Ijver, daarmee stevig op de voorgrond kwam „Ik wilde wat laten zien. want als wereldkam pioen heb je verplichtingen Daar ben ik me erg bewust van geweest"), maar die gerekend naar de keiharde resultaten van eerste plaatsen niet erg ver kwam. Het is een gril in de prestatiecurve van Hennie Kuiper waar wel nooit verander ing in zal komen Zijn patent berust bij weinig, maar wel spectaculaire over winningen. „Mijn handicap", weet hij, „is dat ik geen spurter ben. Ik moet zwaar solo kunnen rijden, dan ben ik op m'n best. Maar ja, ze laten je niet zo gauw gaan..." HENNIE KUIPER: geen slaaf van mijn fiets, t Foto PZC) treerde. Missers die eerder op onnozele wijze tot stand kwamen dan dat ze de kwaliteiten van Hennie Kuiper in dis cussie brachten. Hij bevestigde zijn vorm overigens met een overwinning in de Ronde van Zwitserland en een rit in de Tour de France, uit welke ronde hij dooreen valpartij verdween na drie keer de prijs gehad te hebben voor de strijd lustigs» renner en een dag de trui als leider van het bergklassement. Hennie Kuiper aan het eind van dit voor hem bewogen wielerjaar: „Ik heb veel geleerd, de verplichtingen die je als wereldkampioen hebt, gaven me veel drukte, ik heb erg genoten van de privileges die je als eigenaar van zo'n trui krijgt en ik voel me als w ielrenner een stuk gegroeid. Ik heb dit jaar be reikt wat ik wilde bereiken". PETER HEERKENS Tafeltennisbeker De wedstrijden om de Zeeuwse tafel- tennisbeker, die vandaag (zaterdag) in de sportzaal Startbaan van de ttv Wes- terzicht te Vlissingen worden gehouden, beginnen om half elf. Aanvankelijk zou den de wedstrijden om half tien begin- OSTUNI - De strategie is bepaald, de consignes zijn gegeven. De mannen van Eddy Beugels weten w aar ze aan toe zijn. Hun doel is duidelijk: proberen het wereldkampioenschap op de weg voor profs te prolongeren. Wie Hennie Kuiper zal opvolgen, speelt geen rol. Als het maar een Nederlander is. De opgave is verre van eenvoudig. Ster ker nog: het streven (hoe nobel het ook moge zijn) is uiterst lastig. Want. de bui tenlandse concurrentie (aangevoerd door topfavorieten als Freddy Maer tens. Francesco Moser, Felice Glmondi en Eddy Merckx) is sterk. En de om standigheden waaronder de strijd zich zal afspelen zijn moeilijk. „Tóch hebben we een kans", meent Eddy Beugels, be geleider van de Nederlandse equipe Om dit tot het uiterste te benutten, zullen zes of zeven Oranje-rijders volledig ten dienste van de ploeg, van de be schermde renners, opereren. Beugels: „Zij worden duidelijk opgeofferd aan het collectief. Zij mogen, als ze dat wil len. na 200 km de koers verlaten. Namen van de absolute knechten wil ik niet noemen" Vaststaat dat Hennie Kuiper en Joop Zoetemelk de kopmannen zullen zijn. Bepaalde bescherming genieten Ge- rben Karstens en Gerrie Knetemann. De Nederlandse ploeg zal duidelijk 'op winst' rijden. „Als het mislukt, terwijl iedereen er hard voor gewerkt heeft, zul len we ons niets te verwijten hebben", aldus Beugels. Alvalrace Stemmen over de heersende omstan digheden. Joop Zoetemelk: „Ik voor spel een afvalrace. De wind en de hitte maakt het knap lastig. Het is een uit stekend circuit voor een wereldkam pioenschap". Hennie Kuipen „Ik vind het een slopend parcours. Na 200 kilo meter blijven de sterksten over. Dan pas begint het wereldkampioenschap. De klims vallen mee. maar de droge wind maakt erg dorstig. Voor mij zelf is het geen ongunstig circuit. Het is niet Verschillende elftallen van de w Ril- landia spelen vandaag (zaterdag) oe fenwedstrijden. Rillandia 1 zal een be zoek brengen ,aan s-Heer Arendskerke 1. Aanvang van deze wedstrijd is 15.00 uur. Op hel veld aan de Kreekraksluizen zullen Rillandia 3 en Rillandia 2 In actie komen en wel tegen Kloeünge Al en Kloetinge 2. Aanvang van deze wed strijden resp. 13.00 uur en 15.00 uur. TERNEUZEN - Door het afgelasten van alle voetbalwedstrijden in Temeuzen spelen vanmiddag (zaterdag) in Axel AZW en Temeuzen een vriendschappe lijke voetbalwedsstrijd tegen elkaar. De wedstrijd op het AZW-terreln begint om half vijf. Teleurstellingen Overigens zat het Hennie Kuiper dit jaar ook beslist niet mee. Hij werd gros sier van teleurstellingen in het grotere werk: tweede in de Ronde van Andalu- slë. tweede in de Omloop van Het Volk. op de laatste dag van Parijs-Nice ont- troond als leider, vier dagen nummer één in de Ronde van Spanje en in de slotetappe achteruit gezet, en derde in het nationaal kampioenschap, waar hij zich moest intomen vanwege het ploe- genbelang dat zich op Jan Raas concen- VLISSINGEN - De voetbalcompetitie gaal van start met een groot aantal afgelas tingen. In Temeuzen zijn de velden afgekeurd, waardoor dc wedstrijden Zaamslag-AZVV. Temeuzense Boys-Tholense Boys en Temeuzen-RAC niet door gaan. De wedstrijd Hontenisse-Vogelwaard.e waarvan het doorgaan donderdag nog twijfelachtig was, gaat in ieder geval wel door. Datzelfde geldt voor Amemuiden-PPSC. Door de medewerking van de gemeente is het veld vrijdag nog in goede staat gebracht zodat de vereniging, waarvan gezegd wordt dat ze het slechtste veld in Zeeland heeft, wel kan aantreden. In Vlissingen zijn de velden afgekeurd Het duel Vlissingen-BSC gaat daarom niet door. Ten onrechte is gisteren gemeld dat de wedstrijd tussen Noormannen en Breksens in Westkapelle niet gespeel wou worden. Het veld in het dijkdorp is echter in goede conditie, zodat daar wel op gevoetbald kan en mag worden OSTUNI - De Belgische wielerbond - geen organisatie is in de begeleidings sector sterker vertegenwoordigd door bondsofficials - heeft niet geprobeerd een eenheid binnen de ploeg te maken. Professionals zijn professionals zegt de bwb en die dienen hun eigen financiële zaken te regelen. Om tot een zekere sa menwerking te geraken tsgeld nodig en dat is niet voorhanden, heeft de Belgi sche bond er als verklaring aan toege voegd. De vertegenwoordiging van het sterkste wielerland in het professionele wegren nen wordt dus weer aan z'n lot overgela ten. Ook in Ostuni geldt weer het 'ieder voor zich'. Eddie Merckx. de al wat ou dere keizer die aan het einde van de re geringsperiode is. heeft zich daar niet simpelweg bij wiUen neerleggen. De drievoudige oud-wereld kampioen (Heerlen 1967, Mendnsio 1971 en Mon treal 1974) bij de professionals heeft ge probeerd zijn ploeggenoten ervan te overtuigen dat enige samenwerking ab soluut noodzakelijk is. Merckx stelde in een gesprek met z'n collega's de zaken heel duidelijk met de woorden- „WIJ zijn toch allen professio neel genoeg om te begrijpen, dat het voor ieder van ons beter is dat een Belg kampioen wordt. Ieder van ons begrijpt dat wij niet aan mannen van andere merken kunnen vragen voor ons te rij den. Ik weet dat lk bij Jos Bruyère zal kunnen aankloppen, maar het zou goed zijn als de anderen begrepen dat er ten minste niet tegen elkaar moet worden gekoerst" en Maertens, versloeg in 1975 tijdens het wereldkampioenschap, dankzij Hennie Kuiper, de Belgen in eigen land. Volgens het principe eendracht maakt macht De Belgen kennen dat devies veel beter dan de Nederlanders, het is hun nationale wapenspreuk. Maar Vlaming, Waal noch Brusselaar han- deit ernaar in de periode voor en tij dens hel wereldkampioenschap op de weg. ..Wij denken er wel eens aan", vertelde Maertens, „maar wij zijn niet aan de verwezenlijking ervan toegekomen. Omdat ik geloof dat de belangen bij ons veel groter zijn. Met hoeveel vedetten moet Nederland tot een akkoord gera ken, met twee. meer toch zeker niet. Hoe ligt de zaak bij ons? Er is nog altijd Eddy Merckx. Frans Verbeeck. ikzelf, het zijn er een stuk of vijf. Roger de Vlaeminck werd dit jaar niet eens aangeduid, dat had eigenlijk niet zo geweest mogen zijn. Er is geen geld om de basis voor een toenadenng te leggen. Ik vraag mezelf wel eens af, of men het wel wil. De sa menstelling van de ploeg raakt in de eerste plaats ons, maar het gebeurt zon der ons. De selectionneurs vertegen woordigen hun eigen belangen, hun ei gen streek, de eigen favoriet". Voorspellen Benijden Freddy Maertens, verantwoordelijk voor de continuïteit van dena-oorlogse reeks van Belgische wielerkeizers, be nijdt in éen opzicht zijn Nederlandse collega's. Ons land, dat toch niet kan bogen op een wegtraditie met namen als Van Steenbergen. Van Looy, Merckx Zal Maertens dit keer slagen, nadat het de voorgaande drie keer met is gelukt?. „Bij een kampioenschap op de weg kunt ge slecht voorspellen. Zeker is dat er zondag meer dan 250 kilometer moet worden gereden op een parkoers, dat toch meer vraagt dan alleen sprint kracht". De Belg denkt dat de regen boogtrui op het vrij vlakke parkoers (gemiddeld hoogteverschil tien meter per kilometer) voor hem geschikt is, maar zijn er meer profs met zijn kwali teiten? Maertens. „Dat zou zondag kunnen blijken". uitgesloten dat een sprinter winnen zal. als die man maar zijn dag heeft. Let op Eddy Merckx. Die staat op scherp". Gerrie Knetemann: „Als Je van de heu vel in het dal komt. slaat je de hitte tegen. De warmte en de wind maken het moeilijk. Het is een parcours dat aan Je vreet". Fedor den Hertog: „Wie hier we reldkampioen wordt, is belist geen mee-rijder". Jan Raas ten slotte: „Ut vind het lastig zonder meer". MOTORCROSS AXEL AXEL - De motorcross in Axel, die mee telt voor het Nederlands kampioen schap. wordt door de MC Axel georgani seerd op zondag 5 september en niet op zaterdag zoals gisteren abussievelljk ln de krant stond vermeld. VLISSINGEN - Na de vergadering van de Provinciale Zeeuwse Dambond vandaag (zaterdag) in 's-Gravenpolder opent de damclub Lammerenburg het damseizoen in Zeeland met de wed strijd in de regionale hoofdklas tegen Den Haag (aanvang 13.00 uur in het verenigingsgebouw in de Zuidbeek). In groep IV van deze regionale hoofd klas speelt ook het Middelburgse M.D.C.. De Goese damclub heeft zich te ruggetrokken uit deze wedstrijden we gens vertrek van diverse prominente spelers. Hierdoor is Goes aan het eind van dit seizoen automatisch gedegra deerd naar de provinciale competitie, zodat uit deze groep 4 van de regionale hoofdklas twee in plaats van drie teams zullen degraderen. Het als nr. 1 geëin digde tiental promoveert naar de natio nale hoofdklas. De Middelburgde dam club versterkt met Kammeraat en Schunselaar uit Vlissingen en Goethart uit Souburg spelen hun eerste wedstrijd op zaterdag 11 september in Dordrecht. De indeling van de deelnemende ver enigingen is als volgt: D.O S - Delft: D.V. - Dordrecht; D.C. - Den haag; R.D.G. 2 - Den Haag; Damlust - Gouda: D.C. - Middelburg: Charlois - Rotter dam: D.C.-Lammerenburg. Den Burcht Voorburg. Het programma van de Zeeuwse clubs is als volgt: 4 september Lammerenburg - Den Haag. 11 septem ber Dordrecht - Middelburg; 25 septem ber Lammerenburg - Dordrecht. Mid delburg - Damlust. 2 OKTOBER Lam merenburg - Damlust; D.O.S. - Middel burg; 9 oktober Charlois - Lammeren burg; Middelburg - R. D. G 2,23 oktober Middelburg - Charlois: Den Burcht - Lammerenburg; 6 november Lamme renburg - Middelburg; 13 november Den Haag - Middelburg; R.D.G. 2 - Lamme renburg; 20 november Middelburg - Den Burcht; D.O.S. - Lammerenburg. HILVERSUM - De NOs zendt de ko mende dagen verschillende reportages uit via radio en tv over de wereldkam pioenschappen wielrennen inltalié. De wegkampioenschappen worden ge houden in Ostuni en de baan wedstrij den in Monteroni. Vanavond (zaterdag) wordt via Neder land I van 18.00 tot 18.30 uur een samen vatting uitgezonden van de wegwed strijd voor dames De wegwedstrijd voor de profs wordt morgen (zondag) van 14.02 tot 16.00 uur gevolgd %ia eveneens Nederland I. Van de baanwedstrijden worden de volgende reportages uitge zonden: dinsdag 7 september van 18.15 tot 18.45 uur via Nederland I en van 23.00 tot 23.20 uur via Nederland 2; woensdag 8 september van 17 50 tot 18.45 uur via Nederland I en tussen 22.05 en 22.55 uur in 'Studio Sport' op Neder land I; donderdag 9 september van 22.55 tot 23.30 uur op Nederland I en vrijdag 10 september van 18.15 to 18 45 uur op Nederland H en van 23.20 tot 23 45 uur eveneens op Nederland 2. De laatste twee reportages behelzen de halve fina les en de finales van de verschillende onderdelen. Het commentaar is in alle gevallen van Fred Racké en Jean Nelis- sen. De radio-reportages zijn hoofdzakelijk te horen via Hilversum 3. Vandaag (za terdag) tussen 14.30 en 18.00 uur flitsen van de wegwedstrijd voor dames; zon dag tussen 7.45 en 8.45 uur flitsen van de start van de wegwedstrijd voor profes sionals over 288 km en verder reporta ges van 9.55 tot 10.00 uur. van 10.55 tot 11.00 uur, van 11.55 tot 12.00 uur. van 12 55 tot 13.00 uur en in het sportpro gramma 'Langs de lijn' tussen 14.02 en 18.00 uur. Van de baanwedstrijden zijn dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag regel matig flitsen te horen tussen 15.00 en 23.30 uur via Hilversum 3. Daarnaast wordt woensdag aandacht aan de wed strijden besteed door Tros-Aktua 17.30-18.30 uur Hilversum I) en door Va ra's 'Russen start en finish' (18.30-19.30 uur Hilversum 2). Donderdag wordt men nader geinformeerd in Avro's Spor- trevue (12.30-12.45 uur Hilversum 2) en vrijdag door KRO's Goal (22.40-23.55 uur Hilversum I). (ADVERTENTIE) FREDDY MAERTENS: Uitgesproken favoriet (Foto PZCk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25