Herman de Vries in 'Podio del Mondo' PZC/s 2e BINNENHAVEN KINDERBOERDERIJ IN MIDDELBURG IN IMPASSE Gemeente Middelburg wil parkeerplaatsen verhuren in centrum Zwemwater langs West-Zeeuws- Vlaamse kust deze zomer prima pjXjg hardyoptiek Gebrek aan geld en mankracht Gemeente om hulp gevraagd BIJ BEMONSTERING STEEDS HET BESTE CIJFER STEEN IN MIDELBURG GEPLAATST Gazelle fietsen fijne fietsen! GAZELLE De Tinnen Kroese 'n Aardig type. Scherpzinnig. Houdt de hersens bij elkaar. ALLE BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS BAKSTEENSTRIPPEN METSELGEREEDSCHAP BETONARTIKELEN UITGEWASSEN GRINDTEGELS SIERBLOKKEN SANITAIR KON. NEG. VER. E.H.B.O. Alles voor uw baay Firma Sonnevijlie VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1976 MIDDELBURG - De kinderboerderij in Middelburg, die enkele maanden gele den officieel werd geopend, zit door ge brek aan geld en mankracht in een im passe. Het bestuur van de stichting heeft het gemeentebestuur inmiddels in een brief om een gesprek gevraagd, 'teneinde het voortbestaan van de kin derboerderij te waarborgen', zoals men schrijft. De kinderboerderij aan het Meiveld in Middelburg-Zuid is enkele jaren gele den opgezet als een particulier initiatief vanuit de wijk. De gemeente steunde dit door een leegstaande boerderij aan de Schroeweg beschikbaar te stellen als mede een startsubsidie van 50.000 gul- V den. Daarnaast verstrekt de gemeente een jaarlijkse subsidie van inmiddels een kleine 25.000 gulden. Deze financiële medewerking van de gemeente blijkt echter onfoldcende om een goede exploitatie van de kinder boerderij mogelijk te maken en de zaak - die nu nog in opbouw is - verder uit te bouwen. Zelf raamden de initiatiefne mers de kosten enkele jaren geleden overigens al op een 300.000 gulden. Daarnaast neemt het vrijwilligerswerk aan de kinderboerderij af, waardoor de verdere opbouw dubbel lang gaat du ren. „Als we alles zelf moeten blijven doen zijn we over 8 tot 10 jaar nog bezig", aldus één van de bestuursleden in een toelichting. Van de kant van het stichtingsbestuur wordt er op gewezen dat de gehele op bouw tot nu toe praktisch als vrijwilli gerswerk tot stand is moeten komen. „Als het zo verder moet kan hetniet, hoe graag we ook willen", zegt voorzitter L. L. Schreur van het stichtingsbestuur. LEGER DES HEILS VOCALGROUP IN MIDDELBURG MIDDELBURG - De Leger des Heils vocalgroup 'The Generation' zal zater dag en zondag verschillende even ementen in Middelburg verzorgen. De groep bestaat uit 11 leden; het vocale deel wordt gevormd door 4 dames en 2 heren en voor de begeleiding zorgen vijf heren die onder anderen het elek trisch orgel, piano, clavecimbel en het stringensemble bespelen alsmede solo- cn slaggitaar, basgitaar en slagwerk. This Generation treedt zaterdagmid dag op tijdens een openluchtsamen komst van half vier tot half vijf op de Burgpromenade waarbij zang en mu ziek de hoofdmoot vormen. In de Hoek steen aan de Vrijlandlaan in Dauwen- daele geeft This Generation zaterdaga vond een muziekshow in samenwerking met de christelijke brassband Onda uit Middelburg. Deze avond, waar kapi- teine Meulenbelt tevens een korte over denking houdt, begint om half acht. Ook bij de zondagse samenkomsten in de kantine van de dienst gemeentewer ken aan de Vlissingsestraat, het tijde lijke onderkomen van het Leger des Heils tijdens de verbouwingsperiode, is This Generation present In deze dienst, die om tien uur 's morgens en om half acht 's avonds beginnen, neemt de groep het muzikale gedeelte voor haar rekening. Jeugddienst WESTKAPELLE - Zondag wordt in de hervormde kerk in Westkapelle een oe cumenische jongerendienst gehouden. Medewerking wordt verleend door het koor 'De blijde stemmen' uit Souburg. Voorganger in deze dienst is ds. Hofstra, die zal spreken over het thema; 'De dag komt'. De dienst begint om 19.00 uur. Een ander knelpunt is het beheer van de kinderboerderij Dat is In handen van mevrouw G van Pamelen, die in het woonhuis bij de boerderij woont Haar beheerstaak verricht zij echter zonder vergoeding. Zij woont weliswaar gratis in de woning bij de boerderij, maar ge niet geen inkomsten uit haar werk, ter wijl de stichting hiertoe gewoonweg niet in staat is. tis moet gebeuren, acht het bestuur on houdbaar Overigens heeft men goede hoop bij de gemeente gehoor te vinden voor de pro blemen, waarvoormen staat. Voorzitter Schreur wijst er op dat de medewerking en samenwerking met de gemeente tot nu toe steeds voortreffelijk is geweest. BROMFIETSER GEWOND NA VAL OVER POES SOUBURG - De 39-jarige mevrouw H. O uit Souburg is donderdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een poes Zij reed op haar brommer uit de Kanaalstraat, richting Buteux- straat Tijdens het passeren van een ge parkeerd staande auto schoot een poes vanonder de wagen, waardoor mevrouw H -O ten val kwam. Ze is met lichte verwondingen overgebracht naar het Bethesda-Sint Jozef ziekenhuis te Vlis- singen. VOOR 15 GULDEN PER MAAND MIDDELBURG - Het gemeentebestuur van Middelburg gaat voor inwoners van de binnenstad gereserveerde parkeerplaatsen aanwijzen. B. en w. willen hiervoor in eerste instantie het Zusterplein en verder een deel van het parkeerterrein Damplein en het parkeerterrein Kousteensedijk bestemmen. Bewoners van de binnenstad die hiervoor in aanmerking willen komen, moeten dit binnen een week schriftelijk aan het gemeentebestuur laten weten Een vaste gereserveerde parkeerplaats zou 15 gulden per maand moeten gaan kosten. Het gemeentebestuur is al enige tijd met plannen voor gereserveerde parkeerplaat sen bezig. Deze plannen vloeien voort uit de beperking van de parkeerruimte in het centrum die juist de binnenstadsbewoner het sterkst treft Overigens benadrukt het gemeentebestuur dat men vanwege de voorgeschreven procedure die voor de aanwijziging van gereserveerde parkeerplaatsen moet wor den doorlopen, niet direct tot verhuur van deze vaste parkeerruimte kan overgaan. In afwachting van goedkeuring voor deze plannen wil men voorlopig overgaan tot het uitgeven van ontheffingen. Zeze ontheffingen gelden dan voor de parkeerter reinen die voor de gereserveerde plaatsen bestemd worden Verder is het gemeentebestuur van plan ook aandacht te schenken aan de parkeer problemen van bedrijven en kantoren alsmede van beoefenaars van beroepen, die in de binnenstad werken en aangewezen zijn op het gebruik van een auto. Bestaansrecht In het nu aangevraagde gesprek wil het bestuur van de kinderboerderij de ge meente meer medewerking vragen. Men wijst onder meer op het feit dat het bestaansrecht volkomen is bewezen. Het bezoek neemt nog steeds toe. Al leen de afgelopen zomermaanden kwamen er iedere dag al zo'n 100 kinde ren. Het bestuur van de kinderboerderij ziet een oplossing van de problemen zelf in een gedeeltelijke overname van de kin derboerderij door de gemeente Men verwijst daarvoor naar tal van andere plaatsen, waar kinderboerderijen zijn 'ondergrabracht bij de gemeente Ditbetekentnietdatmen de zaak in zijn geheel wil overdragen aan de gemeente. Een soort tussenoplossing, waarbij de gemeente een deel van het beheer op zich neemt, maar waarbij het bestaande particuliere initiatief met vrijwilligers werk gehandhaafd blijft lijkt het be stuur een ideale oplossing. In de praktijk zou dat onder meer moe ten betekenen dat de gemeente de be heerster in vaste dienst neemt of in ieder geval een bijdrage verstrekt om deze een inkomen te verschaffen De huidige situatie, waarbij het beheer m feite gra- Wielerfestijn Nieuw-Middelburg MIDDELBURG - De Belangengroep Nieuw Middelburg en de sectie Nieuw Middelburg van de Stichting Sociaal Kultureel Werk houden zaterdag 11 september, in samenwerking met de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Mid delkamp. een festijn ter opening van het nieuwe activiteitenseizoen. Centraal daarin staan wielerkoersen voor de jeugd De dag wordt geopend door de majorettes uit de wijk in splin ternieuwe pakjes Zij zullen - begeleid door het muziekkorps 'Veere's Genoe gen' - tussen tien en elf uur door de wijk trekken en shows geven. Rond elf uur is de landing van een aantal parachutis ten op het speelterrein aan de Nassau- laan gepland. Deze zullen daarna bij het wijkgebouw aan de Nassaulaan het startschot geven voor de jeugdrenners van de wielerploeg Theo Middelkamp, die tot ongeveer één uur zullen koersen, waarna aansluitend de winnaars gehul digd zullen worden. Om half twee zal vervolgens de heer J. Snoey (voorzitter van SKW) het startschot geven voor de middagcoursen voor jongens en meisjes vanaf 4 jaar. By voldoende belangstel ling wil men ook nog een koers houden voor volwassenen. Voor de beste drie van elke koers zijn prijzen beschikbaar. De straten van het parcours (Nassau laan, Zacharias Jansenstraat. Prinses Margrietstraat. Prinses Beatrixstraat) zijn de hele zaterdag afgesloten voor verkeer. streek 9 Muziekavond in 'Bos en Duin' OOSTKAPELLE - Dinsdag heeft het bejaardenkoor 'Zanglust' te Vlissingen, onder leiding van dirigent Joosse. een zangavond gegeven, in 'Bos en Duin' te Oostkapelle. Medewerking aan deze avond werd verleend door het Vlissingse juniorenaccordeonorkest 'Accordeola'. Beide verenigingen kregen een zeer grote belangstelling en oogstten veel OOSTBURG KON ENORME TOPDRUKTE GOED OPVANGEN OOSTBURG - De kwaliteit van het zwemwater langs de West-Zeeuws- Vlaamse kust heeft in het afgelopen zomerseizoen praktisch niets te wen sen overgelaten. Bij bemonsteringen kreeg het water de hele zomer door het cijfer 1 en dat staat voorprima zeewa ter. „Het is zelden zo goed geweest. Ge voegd bij het mooie weer betekent het dat er deze zomer langs onze kust erg veel is gezwommen", zei burgemeester A. Schipper van Oostburg donderdag. Het Oostburgse gemeentebestuur ver klaart het schone water door te wijzen op de recent in gebruik genomen zui veringsinstallaties in West- Zeep wsch-Vlaanderen. Volgens de heer Schipper heeft zijn ge meente de 'enorme topdrukte' dit jaar aan de kust goed weten op te vangen. Alleen de parkeerruimte is op absolute topdagen een probleem. De gemeente heeft bij het waterschap 'Het Vrije van Sluis' dan ook de mogelijkheid aange kaart om in het kader van de Deltawer ken achter de meuwe zeewering nieuwe parkeerruimte te creëren De reactie daarop was positief, evenals trouwens op de suggestie om langs de hele kust een fiets en wandelpad aan te leggen. Volgens burgemeester Schipper is de gemeente Oostburg op het punt van de strandreiniging nog altijd een voorbeeld voor vele andere toeristische gemeen ten. „Ze komen bij ons vragen hoe we dat nou doen en dat is echt niet voor niets. Bedenk alleen maar dat veel min der mensen op ons strand kleine ver wondingen oplopen. Dat is al een heel belangrijk positief effect" Met uit hun voegen barstende mim- ampings heeft Oostburg volgens de burgemeester helemaal geen last gehad. Het gemeentebestuur heeft er op dat punt altijd een voorzichtiger beleid be pleit dan wat gs voorstonden. „En nu hebben we gelijk gekregen' zei de heer schipper. Een probleem is volgens hem nog wel dat enkele bepalingen uit de algemene politieverordening, die betrekking heb ben op de kust, in de praktijk moeilijk werkbaar zijn. Zo is er nogal verwarring over de vraag waar en wanneer honden en paarden vrijelijk het strand op mo gen. De Oostburgse politie werkt aan een rapport om aan te geven hoe de si tuatie zou kunnen verhpterpn In de jachthaven in Breskens is het de afgelopen zomer zeer druk geweest. Het "gemeentebestuur onderzoekt nu de mogelijkheid om jachteigenaars die dat willen te laten overwinteren in Breskens. Men ziet daaraan echter nogal wat bezwaarlijke aspecten, zoals de risico's bij storm en bi j het uitbagge ren van de haven. Burgemeester Schipper vindt dat de gemeente bij schade in die gevallen niet aantrekke lijk mag worden gesteld. Het college zal nog in september de ge meenteraad laten beslissen over het jachthavengebouw in Breskens. De be heersraad voor de jachthaven voelt het meest voor een groot gebouw (waarbij inbegrepen een clubgebouw), terwijl een meerderheid van het collete voorstan der is van een bescheiden accommoda tie met ruimte voor de havenmeester en danitaire voorzieningen. De gemeente raad krijgt daarom het laatste woord. Het gemeentebestuur ziet, verder een rapport tegemoet over de brandpreven tie in de jachthaven van de comman dant van de regionale Zeeuws-Vlaamse brandweerkring. Directe aanleiding is dat in betrekkelijk korte tijd in Bres kens twee jachten in brand raakten. „Dat heeft onze volle aandacht", zei burgemeester Schipper. B. en w. zullen binnenkort een hearing beleggen voor omwonenden van het Eenhoomplantsoen in Oostburg. Be langrijkste vraag die daarbij aan de orde komt: moethetplantsoen(metnamede weg Land Modehuis Raes) volledig wor den afgesloten voor het verkeer of niet Na de hearing zal definitief worden be slist over de verkeerssituatie bij het plantsoen. Inmiddels komt een opknapbeurt van het prinses Marijkeplein in Groede (dat mogelijk markt gaat heten) steeds meer in zicht. Ook in Groede is overleg ge pleegd met de omwonenden, die erg ge voelig bleken voor handhaving van het karakter van het oude plein. De ge meente zal het gedeeltelijk herbestra- ten, van groen voorzien en parkeerstro- ken aanleggen. Dat kan worden gefi nancierd uit een rehabilitatie-pot, die ook bestemd is voor Groedenaars, die op bepaalde voorwaarden hun oude huis eillen opknappen. Min of meer toevallig hangt ook de res tauratie van de hervormde kerk op het plein samen met de rehabilitatie van de oude kem van Groede. De restauratie is inmiddels klaar en de kerk zal op 24 sep tember officieel worden heropend. Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Klarenbeek Il-a teneinde de bouw mogelijk te maken van een autobox bij het pand Johannes Postkwartier 66 Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het be stemmingsplan liggen met ingang van 6 september 1976 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie (kamer 15) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Middelburg, 3 september 1976. Burgemeester en wethouders van Middelburg, De secretaris, mr. J. Hooij. De burgemeester, drs. P. A. Wolters. De meer internationaal dan lande lijk bekende kunstenaar Herman de Vries heeft een steen laten plaatsen in Boezem's 'Podio del Mondo per l'Arte' te Middelburg. Dit - volgens de opzet van Boezem - wereldwijde podium voor de actuele kunst, waar kunstenaars uit binnnen- en buiten land hun opvattingen, stellingen en werken kunnen etaleren en poneren, is ondergebracht in de voormalige Graanbeurs op het Damplein. Tot de bedoelingen hoort mede dat een aantal bekende kunstenaars, die voor een belangrijk deel het gezicht van de hedendaagse kunst bepalen, ln vlakke hardsteen een tekst laten uithouwen. Deze stenen moeten in de toekomst samen een 'wereldwijde vloer' voor de actuele kunst vormen. Zoals gemeld heeft de initiatiefne mer, de Middelburgse kunstenaar Boezem (onder meer directeur van het Zeeuws Instituut voor Kunstzin nige Vorming en lid van de Raad voor de Kunst), de eerste steen - de zijne - begin februari van dit jaar laten plaatsen, met als tekst 'Podio del Mondo per l'Arte - Boezem - MCMLXXV'. Boezem nodigde ver der onder anderen deze collega's uit: Herman de Vries, Carl André. Joseph Kossuth, Christo, Nauman, Morellet, Jan Dibbetsen Joseph Beuys. Intus- everywhere' herman de vries-1976,, sen vond bij het Podio een kleine 'averechtse' demonstratie plaats, uitgevoerd door Peter van Beveren, Woody van Amen en P. Bulthuis (ju nior), met genodigde vertegenwoor digers van The institute for New Romanticism' Herman de Vrman de Vnes heeft als tekst voor zijn steen genomen 'Here Everywhere'. D. s (Alkmaar 1931), momen teel woonachtig in Eschenau in Duitsland, nam deel aan tentoon stellingen verspreid over heel de wereld. Vanaf het einde van de jaren vijftig maakte hij monochrome. meestal witte schilderijen, collages en paalvormige sculpturen, waarin soms de textuur, soms de structuur de belangrijkste factor was. Hoewdl hij geen deel uitmaakte van de Ne derlandse Nul-groep, stond hij deze wel na en hij nam deel aan vcr- schillnde internationale tentoon stellingen van de Nouvelle Tendan- Hij voerde de redaküe van het tijd schrift 'O Nul', aanvankelijk sa men met Peeters, later alleen en gaf vanaf 1964 het tijdschrift 'Revue In tegration' uit, waarvan tien num mers verschenen. Belangrijk in de ontwikkeling van het werk van De Vries was de introduktie van het ge programmeerde toeval: bij zijn 'ran dom objectivations' (ontstaan sinds 1962) stelt hij vooraf bepaalde voor waarden. bijvoorbeeld dat alle ele menten rond of vierkant, van gelijke of verschillende grootte moeten zijn, waarna de plaats van de elementen bepaald wordt aan de hand van ta? bellen ui t het boek van Fisher en Ya tes: 'Statistical tables for agricultu ral, biological and medical research', die statistisch getest zijn op hun werkelijke toevalligheid. Volgens deze werkwijze ontstonden collages, reliëfs en vrijstaande structuren, meestal wit op wit. soms ook uitge voerd in aluminium. De laatste jaren past hy dit pnncipe ook toe op media als foto en film. Ook op teksten heeft de Vries dit systeem toegepast (bij voorbeeld van Wittgenstein: 'Die Welt ist alles was der Fall ist'), die tot de concrete poëzie gerekend kunnen worden Een aantal jaren geleden is hij gestart met het uitgeven van de zogenaamde 'Temporary Press Pu blications'. welke zijn ontstaan als neerslag van zijn reizen naar India. Als vervolg hierop ontstonden de 'Eschenau Summer Press Publica tions'. In deze publikaüe-serie heeft Boezem één oplage gemaakt met zijn projekt: 'As wide as' Herman de Vries en Boezem hebben diverse projekten samen gekonkre- tiseerd. Voor Boezems 'Podio del Mondo per l'Arte' op het Damplein te Middelburg heeft Herman de Vries een tekst toegepast: 'here and everywhere', welke is gebeiteld in een hardstenen plaat, die precies midden in de stenen vloer van het 'Podio del Mondo per l'Arte' is ge plaatst. HERMAN DE VRIES I® WAGEMAKERS OOSTKAPELLE Tel. 01188-1344 tin galanterie kinderdijk 2 middelburg telefoon 01180 15535 open van 10-18 uur Jeugddienst te Vlissingen VLISSINGEN - Zondag wordt in de Jo hanneskerk te Vlissingen een jeugd dienst gehouden. Ds. Den Heeten spreekt die avond over het onderwerp 'Wie weet het beter', handelend over de aparte plaats die de jeugd inneemt bij deze jeugddiensten. Medewerking wordt verleend door het jongerenkoor uit Grijpskerke. De dienst begint om 19.00 uur. Hardy Optiek. Voor 'n astrologisch verantwoord briladvies. Stel. u bent 'n Maagd 122/8-22/9). Virgo dus. Van huis 'n intellektueel Denkt analytisch, is spaarzaam en meer verstandelijk dan emotioneel Als Maagd bent u vaak (overmatig) kntisch. Als u aan 'n nieuwe bril toe bent blijkt Hardv het enige adres te zijn waar u slaagt Vanwege de enorme keuze, waarschijn lijk. Of de service De kwaliteit De pnjzen 't Is maar net wat u als criticus het meest aan spreekt Uw sterrenbeeld In zilver. Kanaalstraat 9a. Oost Souburg (01183) 62884 Bellamypark 38, Vlissingen (01184) 12648 Wij gaan met vakantie van 6 t/m 27 september s„ Mt ÏDijttfcelüer' WALSTRAAT 104 - VLISSINGEN - TEL. 01184-12035 iedereen leest de krant PVC ARTIKELEN Geopend: maandag t/m vrijdag van 8.00- 12.00 uur en 13.00 - 17.30 uur. Zaterdags van 8.30 - 11.30 uur VLISSINGEN TEL. 01184-16010 afd.: Vlissingen Aanvang nieuwe cursus. Maandag 13septemberom 19.30uurin het Wit-Gele-Kruisgebouw, Leliënlaan 1,. Vlissingen. Kosten 70,- (alles inbegrepen). Aanvang cursus gediplomeerde. Maandag 11 oktober om 19.30 uur. Het bestuur Van luier tot en met wandelwagen, ruime keus in goede merken, wiegen van Leipold, meubeltjes van Paidi - Vroomshop en Bé- bépratic. Kinder- en wandelwagens van Koelstra, Mutsaerts en Excelsior. Luiers van Teddy, dekens van AaBe. Goede voorlichting en service, ook reserver ingsmogelijkheden. Spuistraat 88 - Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9