Rollenzesdaagse in Graauw ten bate van tafeltennisvereniging Nieuwe seizoen schaakclub Hulst begint maandagavond Zondagamateurs hebben boeiende wedstrijden op het programma Kent U Zeeuwsch- Vlaanderen Zaterdagvoetbal van start met de derby Zaanslag-AZVV OP 8 JANUARI SIMULTAANWEDSTRIJD MET GROOTMEESTER JAN HEIN DONNER Ploegen en renners zesdaagse Fotopuzzel VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1976 SPORTGEBEUREN— START MAAND AGA VOND MOET SINT ALOY MEER FINANCIËLE ARMSLAG GEVEN extiA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Op dat tijdstip begint er een bal met het orkest The Williams' waarna omstreeks tien uur de prijsuitreiking zal plaats hebben. V.l.n.r. Toine Mens, Temy Mangus en diens echtgenote. TWEEDERDE VAN LEDENBESTAND IS JEUGD HULST - Maandagavond begint de schaakclub Hulst' in het cultureel cen trum 'Den Dullaert' met haar activitei ten. Om zeven uur kan de jeugd dan terecht voor een spelletje schaak, waarna om acht uur de algemene ver- jadering wordt gehouden. Na afloop van die vergadering bestaat er voor de senioren nog de mogelijkheid om ach ter destukken plaats te nemen. De ope ning van het schaakseizoen in Hulst is er niet alleen voor de leden van de plaatselijke schaakclub, iedereen die een beetje interesse heeft kan er maan dagavond terecht. .ledereen is van hart welkom," vertelt voorzitter John Steenbergen, „of men nu goed kan schaken of niet. lid of geen Ud. Bij ons kan men altijd terecht. Niet alleen aanstaande maandag, maar ty- tons de wintermaanden hebben we ie tore maandag onze clubavond, in de «Ine zaal van het gemeenschapscen- "on 'Den Dullaert De Schaakclub Hulst bestaat nu bijna drie jaar. In ja nuari 1974 werd zij door enkele liefheb bers uit Hulst opgericht en momenteel lelt de club ongeveer 75 leden, een veer tigtal meer dan destijds bij de oprich ting. -Het grootste deel daarvan is jeugd." zegt John Steenbergen, „ik schat dat we ongeveer 25 seniorenleden hebben. 15 Junioren en de rest zijn pupillen." Bij de schaakclub 'Hulst' schitteren overigens de dames door afwezigheid en dat is iets wat John Steenbergen toch wel zou wil- Wl veranderen, „Toen we zijn opgericht hadden we nog drie dames, momenteel helemaal niet. Dat is jammer De dame is niet voor niets een van de belangrijk ste stukken in het schaakspel. Het zou tevens het schaakspel ten goede komen dis er ook eens dames achter de stukken gingen zitten." Opvallend is wel dat de Hulsterse jeugd de weg naar de schaakclub ge makkelijk heeft gevonden. Tweederde van het ledenbestand bestaat immers uit jeugd. Waardoor deze belangstel- lig vragen we John Steenbergen. Zijn antwoord. „Datkomtvoomamelijk hoorde schaak activiteiten van meester pe Theye op de Nobelhorst school. Die isaaarbegonnen met geven van schaak- ssen aan de jeugd en datisenorm aan- !fLAn?en v°ng jaar gestart met *u-i>01eerlingen en de verwachting is dat are allemaal tot onze club zullen toetre den. die heb ik er nu in feite al bij gere kend. We zijn bezig met iedereen bericht te sturen hoe de schaakclub reilt en zeilt, zodat de ouders precies weten waar ze aan toe zijn als hun kind lid wordt van onze schaakclub. Maar als voorzitter van de schaakclub ben ik wel een beetje jaloers op de Nobelhorst- school. Die hebben daar een fantastisch demonstratiebord tot hun beschik king." Competitieverband Behalve dat er door de schaakclub Hulst wordt deelgenomen aan de com petitie van de Zeeuwse Schaakbond wordt er ook onderling volop competi tie gespeeld. Om tot een wat gelijke verdeling te komen heeft men de scha kers in drie groepen ingedeeld. In groep I spelen de wedstrijdschakers twee clubcompetities in groep 2 de recrea tieve schakers en in groep 3 spelen de Junioren. Daarnaast speelt men mo menteel metéén team voorde competi tie. „Dal worden er mogelijk twee." zegt John Steenbergen, „maar dat hangt er een beetje vanaf wat er maan dag op de vergadering wordt beslist Als er voldoende animo is voor een tweede team beginnen we daarmee." Om de jeugd op de maandagavond ge richt bezig te houden heeft de schaak club Hulst iemand aangesteld die de jeugd moet begeleiden. Dat is Bennie Bracke die samen met Willem Ken tie op maandagavond de jeugd verder wegwijs schaakclub 'Hulst' dit jaar weer de Neckerman-simultaan, op zaterdag 8 januari in Den Dullaert waarbij groot meester Jan Hein Donner aanwezig zal zijn. „Dat moet als het ware weer ons visitekaartje naar buiten worden." zegt John Steenbergen. „Hoe we het die dag precies gaan inkleden is nog niet be kend. Vermoedelijk krijgen eerst onze leden een kans om zich voor de simul taan aan te melden en voorts nog een aantal schakers van andere verenigin gen. Alle Zeeuwse schaakclubs krijgen van ons binnenkort bericht" GRAAUW - De ploegen en renners die deelnemen aan de zesdaagse te Graauw zijn: Fitnes Shop Hulst: k. Lemout, E. van Haverbeeke. Kips Verzekeringen Graauw: W. Dumez, R. van Heese. Kadoboetdek de Doofpot Hulst: W. v. d. Hooft, H. Maas Markra Temeu- zen: H. Peters, R. Heyboer. Palm Bier: J. de Caluwé, E. de Caluwé. Groll's bier: S. Riemens, J. Helmen- dach Dees-Mltshibutsi: J. Thuy. G. Thuy. Fassaert Bouwmaterialen: H. Grimm, G. Schuurman. Walhout/de Visser Heikant: N. Bakker, B. Bak ker. Café-restaurant C. Biesbroeck Hulst: C. de Rooy, O. Martens. Roc- tus verzekeringen Hulst P. de Kos ter, B. de Baere. Wuytacks Snacks Clinge: K. Dumez, W. Volleman. Drankenhandel Vermeirssen Hulst: A. Vonck, L. Martinet. Paul's Music Centre Hulst: E. Kindt. P. de Backer. Van Oostrom Zandberg: J. v. d. Vel de, G. Wijnacker. Rio Bello Schoenen-Discount: M. Otjes, ploegmaat nog met bekend. TURKS FRUIT, PAPILLON EN AARDBEVINGEN Spanning en sensztie: ze bollen elkaar achterna op het Zeeuws-Vlaamse witte doek, deze week. In hetLuxortheater inTemeuzen draait 'Papilion', de beroemde film naar het minstens zo beroemde boek van Henri Charrtère over zijn ontsnapping van het duivelseiland. Hoofdrollen: Steve Mc Queen en Dustin Hoffman. Een ander filmisch hoogstandje: 'The man who would be king'. Twee rasavon turiers In het vroegere Brits-Indlê. Een film die werd bekroond met 4 gouden oscars. Monique van de Ven en Tutger Hauer excelleren in 'Turks Fruit', naar het ge lijknamige boek van Jan Wolkers. Een Nederlandse succesfilm van PAul Ver hoeven, voorbehouden aan 18-jarigen. Een film waarbij je de rillingen over de rug lopen is 'Aardbeving', te zien in het Oostburgse Ledeltheater. Een ramp die een grote stad volkomen vernietigt, een samenleving ontwricht Met onder anderen Charlton Heston, Ava Gardner, Lome Green en George Kennedy. Led el prolongeert (dit keer voor de aller laatste week) 'De sex-sekte der zwarte nonnen'. De aankondiging: 'In de ban van een occult gebeuren handelen de mooiste vrouwen zoals u niet voor mo gelijk houdt' U moet dan echter wel minstens 18 zijn. 'De koning van Engeland' in Hulst draait: 'Inpikken en wegwezen', 'Het onoverwinnelijke zwaard', 'Blonde hartstocht in Afrika' en 'het5e offensief. Kans op doorgaan van deel competitie erg klein TOESTAND VELDEN ZORGWEKKEND TERNEUZEN - Op dit moment is er misschien al beslist wat er gaat gebeu ren met het amateurvoetbal in dit wee keinde. De kans dat er zal worden ge voetbald voor de competitie is uiterst klein. Ondanks de regenbuitjes aan het begin van de week is de toestand van vele velden nog zorgwekkend, maaktmetde schaakstukken, terwijl de vooral in Temeuzen moet men maar rest van hetbestuur, bestaande uit John Steenberge, voorzitter. Rein Scheele, vice-voorzitter. George de Schepper, se cretaris, Walter Rodrigo, wedstrijdse cretaris en Willem Kentie als penning meester, op maandagavond om de beurt met toezicht wordt belast. „Dat is ge woon noodzakelijk, zegt John Steen bergen. „Als er niet voldoende toezicht was werd he t binnen de korste keren een puinhoop. Dan kon je er zeker van zijn dat de stukken binnen de kortste keren door de zaal vlogen en dat is niet de be doeling." De schaakclub 'Hulst' valt momenteel nog altijd buiten alle gemeentelijke met al te zeker op competitievoetbal re kenen. In Temeuzen heeft men geen toestemming gekregen om vriend- schappeloj k te spelen, zelfs met voor een wedstrijd per week, en het valt niet te verwachten dat hierin dit weekend al verandering komt. Als de gemeente Temeuzen inderdaad geen toestemming geeft, betekent dat wel dat Temeuzen zondag niet op eigen veld de eerste thuiswedstrijd tegen RAC zou kunnen spelen. Voor Temeuzen is het maar te hopen dat men wel toe stemming krijgt om op het Zuider sportpark te spelen. Gezien de resulta ten van Temeuzen in de voorbije oefen- subsidieregelingen en is daardoor vol. „edstrtlden en hetfelt dat velen Temeu- zen nog niet hebben kunnen zien spelen, zou het doorgaan van deze wedstrijd wel eens in het voordeel van de Temeuzense penningmeester kunnen werken Door de promotie van Axel naar de tweede klas is deze afdeling ook een stuk interessanter geworden voor het publiek. Beide clubs zullen het bij hun ledig aangewezen op de eigen contribu ties. „Ik heb begrepen dat hier in de toe komst wijziging gaat komen maar he lemaal zekerkheid hierover heb ik nog niet" aldus John Steenbergen. Simultaan Het absolute hoogtepunt wordt voor de thuiswedstrijden ongetwijfeld kunnen merken. Veel Axel-supporters zullen de thuiswedstrijden van Temeuzen bezoe ken en andersom geldt hetzelfde. Axel start zondag meteen uitwedstrijd tegen Cluzona. Voor Axel een bekende ploeg want Cluzona ls een van de tweede klas- sers die door Axel voor de beker werd uitgeschakeld. Der klasse In de derde klas is de kans groot dat de wedstrijd HVV '24 Goes wel door gaat In Hulst heeft men nog iedere week toestemming gekregen om te spe len en het ligt voor de hand dat dit ook voor deze wedstrijd het geval zal zijn. Voor het publiek wordt het in ieder ge val een interessante opening. HW '24 en Goes zijn beide ploegen die in de bo venste helft van de ranglijst kunnen meedraaien. Koewacht opent ook al een met een thuiswedstrijd. De debutant in de derde klasse ont vangt op eigen veld ODIO. Voor Koe wacht moeten er in dit duel mogelijkhe den tot winst zijn omdat ODIO zich in de vorige competitie slechts ternauwer nood wist te redden van degradatie. Ook in Koewacht is de kans groot dat er inderdaad gevoetbald wordt. Steen start zondag met de zeer lastige uitwed strijd tegen Jong Ambon. De Steenfor matie heeft het ln de laatste vriend schappelijke wedstrijden niet zo best gedaan. Een gelijkspel zou zondag al een geweldig resultaat zijn. Topper De blikvanger in de vierde klasse is on getwijfeld de streekderby tussen Hon- tenisseen Vogelwaarde. Beide ploegen zijn er op uit om via een overwinning in deze derby het zelfvertrouwen op te vijzelen. Vogelwaarde heeft de laatste vriendschappelijke wedstrijden goede resultaten behaald terwijl Hontenisse nauwelijks tot opzien barende uitsla gen is gekomen. Het vertrek van Johan de Rijk naar HW '24 schijnt wel erg hard te zijn aangekomen. Alserzondag gespeeld wordt is in ieder geval de penningmeester van Hontenisse er goed mee. Een andere derby is die tussen Hoofd plaat en Biervliet. Ook hier valt van het onderlinge krachtsverschil weinig te zeggen. Philippine ontvangt zondag thuis kampioenskandidaat RCS dat al jaren aan een stuk zeer sterk uit de startblokken is gekomen. Voor de ver jongde ploeg van Walter van Duyse in ieder geval een zware kluif. Datzelfde geldt ook voor Clinge dat op bezoek moet naar Zeelandia. Het jaartje ln de Brabantse vierde klas zou voor de Middelburgers wel eens voordeel kunnen bieden in deze klas. Men heeft er in ieder geval geweldig om de puntjes leren knokken. Voor debutant Ria zijn er zondag op eigen veld winstkansen tegen Domburg. De Westdorpenaren hebben er een indrukwekkend oefen programma opzitten met uitstekende resultaten. brug dit verschijnsel ln Zeeuwsch- Vlaanderen. In België had het toen al grote opgang gemaakt en ex-wielrenner Stan Lauwers verdiende met het verhu ren van de piste een dikke boterhamNa café Fabié volgde er een rollenzes daagse in café 'La Belle Vue'. Alle keren was succes verzekerd. Dit Jaar wordt het allemaal anders, de rol lenzesdaagse in Graauw is de start van een grote reeks. Vrijwel iedere maand is er wel ergens een rollenzesdaagse. Te meer daar La Belle Vue binnen afzien bare tijd de beschikking krijgt over een dergelijke rollenpiste. Alle rollenzes- daagsen die tot nu toe zijn verreden le verden hetzelfde resultaat op. De ex ploitant van de lokaliteit verdiende er flink aan. Iedere dag had hij toch wel in totaal honderd mensen binnen en dat op avonden waarop hij anders niemand binnen zag, In Graauw ligt dat volgende week an ders. Remy Magnus, zijn vrouw Henny, Toine Mens, Margriet Poppe of Frans de Waal zullen er geen cent beter van wor den. Alles komt volledig ten goede aan de kas van de tafeltennisvereniging. „Via deze rollenzesdaagse hopen we wat meer armslag te krijgen. De huur van de rollen hebben we omgerekend over de zestien sponsors die een ploeg hebben geadopteerd. Verder hebben we nog in komsten doorde sponsoring van de PZC en de verkoop van stickers. Maar de grote winst moet natuurlijk uit de ver koop van bier en frisdranken komeri," aldus Remy Mangnus. Honderd per dag De Aloysius-voorzitter is al tevreden wanneer hij volgende week gemiddeld honderd man per dag binnen krijgt, waarbij hij dan de deelnemers rekent. „Graauw is tenslotte maar een kleine gemeenschap dus de meesten zullen van buitenaf moeten komen. Daarom ben ik er met honderd per dag tevre den," zegt hij. Om hetpubliek hetnaarde zin te maken heeft de organisatie in Graauw nog wat nevenactiviteiten op touw gezet Zo is het de bedoeling dat vanaf maandag tij dens de pauze van de rollenzesdaagse wordt gestart met het kampioenschap van Graauw op de rollen, waaraan al leen kan worden deelgenomen door in woners van Graauw Op vrijdagavond moeten zij dan de finale rijden. Op de woensdagavond komt body builder Eddie Mangnus uit Kapeliebrug zijn kunsten vertonen tijdens de pauze van de rollenzesdaagse Eddie Mangnus trad aL met veel succes, op tijdens an dere festiviteiten in Zeeuwsch- Vlaanderen. Met het grootste gemak scheurt hij telefoonboeken kapot, buigt hij ijzeren spijkers met zijn handen krom en vouwt hij ijzeren strips dubbel alsof het blaadjes papier zijn. Zijn op treden vormt ongetwijfeld een van de hoogtepunten van deze week. Programma Met uitzondering van de finaledag. za terdag, gaat de rollenzesdaagse iedere avond om acht uur van start en eindigt omstreeks half elf. Iedere avond staan er sprintwedstrijden over 1000 meter, afvallingkoersen, eveneens over 1000 meter, en een ploegkoers over 2000 me- terop het programma. Voorde winnaar valt er per reeks vier punten te verdie nen zo aflopend tot een punt voor de vierde en laatste man per serie. Uiteindelijk blijven er zaterdag vier koppels over die elkaar in de finale zul len bekampen. Dat zijn de vier die met het hoogste aantallen punten op vrijda gavond zijn geëindigd De eerste vier rijden dan voor de eerste tot en met de vierde plaats, het tweede viertal van de vijfde tot de achtste en vervolgens zo verder. Om te verhinderen dat ploegen elkaar nog kunnen passeren is er voor de fina les een aparte puntentelling gemaakt. De vier ploegen ln de grote finale kun nen van 13 t/m 16 punten verdienen, vervolgens van 9 t/m 12 en het laatste viertal strijd dan weer voor 1 t/m 4 pun ten. Door deze puntentelling is het uit gesloten dat er een ploeg nog boven een formatie uit een hogere reeks kan eindi gen. Deelnemersveld Het deelnemersveld voor de eerste Mini-zesdaagse in Graauw staat borg voor een volledig open wedstrijd. Echte rollenspecialisten zoals Jan en Harry van Tiel, Ko Vergouwe, Jack Lij- baart zijn er in Graauw niet bij. Tot de favorieten behoren ongetwijfeld Nico Bakker van Walhout/de Visser, Wim van der Hooft met Henk Maas van Kadoboetiek de Doofpot, Henk Peters en Robus Heijboer van Makra uit Ter- neuzen, vader en zoon Gaston en Jos Thuy rijdend voor Dees-Mitsibutshi en George Wijnacker en J. van de Velde van de ploeg van Oostrom Zandberg. Maar uiteindelijk kunnen er zich slechts vier plaatsen voor de echte finale van zaterdagavond. Op die dag begint het feest m Graauw reeds om zeven uur. Om negen uur is dan de einduitslag bekend. De fotograaf heeft het u vorige week kenelijk niet al te moeilijk gemaakt. Hij 'sneed' een kikker weg uit de fon tein van Aardenburg, maar liet zoveel vertrouwde elementen van dit stadje intact, dat we niets dan goede oplov singen binnen kregen. De prijs gaat deze week naar Rob van Westrienen Zuidstraat 11. Aardenburg. Hij schreef ons: 'De foto is genomen op de kaai. Op de achtergrond zie het café 's Lands Welvaren. De witte vlek is de kik ker van Aardenburg: Kobus'. Datrie Kobus heette wisten we nog niet. Rob, ln ieder geval gelukgewenst met zijn prijs. Wie de oplossing van de nieuwe puzzelfoto weet moet dat - liefst per briefkaart - voor woensdag aanstaande melden bij de PZC. Nieuwstraat22, Ter- neuzen. Veel succes BAL SLUIT EVENEMENT AF GRAAL'W - Reeds geruime tijd had St-A!oysius-voorzitter Remy Mangnus het plan om in het tafeltenniscentrum te Graauw een rollenzesdaagse te or- finiseren voor de trimmers. Het idee (peelt al van begin van dit jaar en ei genlijk had hij dit plan al in mei willen realiseren. Een plan dat hem langs alle kanten werd afgeraden omdat veel trimmers toen de voorkeur gaven aan liet fietsen op de weg. Maandagavond om acht uur is het zo- ler, in samenwerking met de PZC gaat die dag om acht uur de eerste rollenzes daagse van start. Maanden van voorbe reiding zijn er aan vooraf gegaan. Remy Mangnus: „Alles bij elkaar is het me toch wel tegen gevallen. Toine Mens en Frans de Waal hebben stad en land afge reden om aan deelnemers en sponsors te komen. Pas zaterdag tijdens de vijf uur van Hulst zijn we helemaal rond geko men In feite wisten we, tot aan die dag, nog niet of we wel zouden kunnen star ren." De rollenzesdaagse ln Graauw krijgt overigens een heel ander aangezicht dan die welke de laatste jaren In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn gehouden. Twee jaar geleden introduceerde Moos Schelfhout van café Fabié te Kapelle- VIER VAN DE VIJF PLOEGEN KOMEN LN HET VELD ONZEKERHEID OVER DOORGAAN COMPETITIE TERNEUZEN - In het zaterdagvoetbal komen maar vier van de vijf Zeeuws- Vlaamse ploegen in het veld. Belang rijkste treffen in het Zeeuws-Vlaamse zaterdag-voetbal is ongetwijfeld de wedstrijd tussen Z aamslag en AZW op het terrein van de Zaamslag. Een wed strijd met een verleden en die zaterdag, als er in Zaamslag gevoetbald mag worden, ongetwijfeld op het scherp van de snede zal worden gespeeld. Want het was ook deze wedstrijd waarmee de vorige competitie werd afgesloten. Een derby die toen uiteindelijk een minder prettig nasmaakje kreeg van wege een incident waarbij Zaamslag- trainer Ad Versluijs was betrokken. Hij zou een speler van AZW hebben ge trapt waarna de beschuldigingen over en weer vlogen. Het kwam zelfs zover dat Versluijs dreigde naar de rechter te stappen om via gerechtelijke stappen zijn recht te krijgen. Zaterdag staan de teams weer tegen over elkaar, maar hopelijk gaat men na afloop stukken beter uit elkaar dan vo rig jaar. Zaamslag zal tegen AZW on getwijfeld weer vanuit een verdedi gende stelling gaan spelen om via de counter gevaarlijk te blijven. AZW zal daar tegenover ongetwijfeld het be kende betere tikwerk op het midden veld demonstreren. Als er zaterdag in Zaamslag niet ge speeld mag worden van de gemeente dan is het vrijwel zeker dat ook Temeu zense Boys zijn eerste thuiswedstrijd tegen Tholense Boys wel kan vergeten. Gaat het wel door dan krijgt Temeu zense Boys een erg jonge ploeg tegen over zich die binnen een J aar is terugge keerd in de vierde klasse. Sluis start zaterdag met de zeer lastige uitwedstrijd tegen het gedegradeerde Rillandia en zal gezien de resultaten ln de laatste oefenwedstrijden blij mogen zijn met een gelijkspeL Ad Versluijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 35